ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/02/2004 - 00:20
נושא ההודעה: לא למיקרוסופט, או כן ללינוקס?

אני מאוד נהנה מהכתבות באתר ואני מבקר בו באופן קבוע.
אחד מהדברים שמפריעים לי זה הרושם שכאילו לינוקס היא יותר מערכת הפעלה שבנויה על שנאת מיקרוסופט, מאשר מערכת הפעלה עצמאית. מין "אנטי-מיקרוסופטית" שכזאת.
אני לא חושב שבשביל לשכנע אנשים לעבור ללינוקס, צריך לתקוף את מיקרוסופט על כל צעד ושעל. דרך הרבה יותר טובה היא לנסות להראות את היופי שבלינוקס, מאשר לנסות להטביע את מיקרוסופט, ולזה אני דווקא יכול לציין לטובה את אתר הפינגווין שעוסק בעזרה ללינוקס, ולא נכנס לעניינים אלו.
אני משוכנע שיש הרבה שיש להם "בטן מלאה" על מיקרוסופט, וסביר להניח שחלק מהטענות גם מוצדקות. אבל אם אנחנו רוצים להוות דוגמא טובה, ולהראות את יתרון האתיקה של לינוקס של עזרה הדדית, אנחנו צריכים יותר לעסוק ב- "למה כן לינוקס" מאשר ב- "למה לא מיקרוסופט". לא נראה לי שיש איזה משתמש חלונות שיעבור ללינוקס בגלל שתגיד לו שמיקרוסופט היא מונופול, או שהם נלחמים בלינוקס. זה לא מעניין אף אחד. אבל כן יש הרבה שעברו להשתמש בלינוקס בגלל שלמדו את המערכת וראו את היתרונות שלה. וחוץ מזה שלכל משתמש לינוקס שיגיד לך למה "לא" מיקרוסופט, יהיו שני אנשי שווק שיגידו לך למה כן.
אז בא נגיד "כן" ללינוקס, וניתן לאנשים להחליט בשביל עצמם מה הם רוצים.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
גנאדי2003לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 30/05/2003 · הודעות: 12 · מיקום: באר-שבע

הודעה פורסם: 03/02/2004 - 00:50
10 נושא ההודעה:

למעשה ההתענינות של האנשים באתר בלינוקס באה לא משנאת מייקרוסופט אלא משום שהמשתמשים ( לפחות הרוב) הם גילו את היתרונות בשימוש של המערכת הזאת. אם ממניעים של חופש פעולה או מסיבות טכניות . לדעתי בסיבה שמוזכרת מייקרוסופט רבות באתר היא מכיוון ש:
1( היא מהווה חברה שמבוססת על אידיאולוגיה הפוכה מזאת של תנועת התוכנה החופשית
בכלל ובפרט זה לינוקס
2) נהוג לחשוב שלינוקס טובה יותק טכנית בד"כ בתחומים של אבטחה

------------------------------------------
לינוקס - בחופש שלך Cool

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
dittigas ת.הצטרפות: 19/03/2002 · הודעות: 2049 ·

הודעה פורסם: 03/02/2004 - 01:02
נושא ההודעה:

אני חושב שאתה קורא את הכתבות לא נכון. המטרה היחידה של הכתבות בווטסאפ, כפי שאני רואה אותן, במיוחד אלו בקטגוריה "קוד פתוח במוסדות" היא להביא מידע שלא מתפרסם באתרים או בעיתונות המקומית מסיבות שונות. מטרת הידיעות איננה לשכנע אף אחד שמיקרוסופט זה רע ולכן כדאי לינוקס וזה גם לא הוגן להציג את הדברים בצורה מעוותת. מאחר ואתה אומר שאתה אורח קבוע באתר, מן הסתם ראית שעיקרו הוא הפורומים, מדריך ווטסאפ ופעילות קהילתית סביב פרוייקטים מקומיים ולא חדשות על מיקרוסופט למרות שלאחרונה יש בהחלט יותר ויותר פרסומים בעיתונות המקומית שמבקרים את מיקרוסופט, שניים מהם פרסמנו שבוע שעבר ועוד אחד היום.

לרוב, חומר זה פשוט לא מעניין את הציבור הרחב. ידיעות על פעילות כמו הידיעה האחרונה על התרגום של חלונות לוולשית (שכבר עניין עיתונאי אחד לשימחתי) לא נועד לנגח את מיקרוסופט, אלא להציג הקשר פוליטי תרבותי של התופעה. אנחנו מזינים מדי פעם מידע לעיתונאים בתיקווה להביא מידע זה לידיעת הציבור.

כך גם במקרים אחרים, חלק גדול מהפעילות של מיקרוסופט מכוון ישירות לניגוחה של לינוקס והקוד הפתוח. אתה מוזמן לבקר באתר Get The Facts שלה כדי להתרשם. המטרה, הצנועה, שלנו היא להדגיש או לספק מידע שיאזן את התמונה. מאחר ולכולנו כאן יש עניין שהממשלה והציבור יוכלו לההנות מקוד פתוח ומהיתרונות שלינוקס מציעה, חשוב לנו להביא את כל המידע, כולל "לחשוף" פעילות שהמניעים שלה לסכל אפשרות זו.

מסיבה זו, כאשר מישהו כמו אריה סקופ מבקר בועדת הכנסת ואומר כי "לינוקס היא מערכת הפעלה לא בטוחה" אנחנו משתדלים להביא מידע מאוזן שיאפשר למי שרוצים להגיב, לספק חומר לעיתונות, לדבר ישירות עם הבוס שלו בעבודה או לקבל החלטות על דעתו וכן הלאה.

אבל אנחנו לא מתיימרים לנסות אפילו להבין את מערכת האינטרסים שמניעה את כל הגורמים המעורבים. המידע הזה, לתשומת לבך, איננו פרשנות שרירותית שלנו והדברים מובאים תמיד בשם אומרם. החשדנות כלפי מיקרוסופט הגיונית והרשימה הקצרה של מסמכי האלווין (Halloween Documents) שפרסם אריק ריימונד (ESR) זכורה לכולנו.

בכל אופן, אתר הפינגווין הוא אתר מדריכים. אתר ווטסאפ הוא אתר חדשות. שני האתרים פועלים בשיתוף פעולה עם עמותת המקור לקידום הקוד הפתוח והתוכנה החופשית בישראל, כל אחד בתחומו.

מקווה שזה מבהיר קצת את התמונה ויהיה נחמד אגב עם ביקורת, חיובית או שלילית, תגיע בשם אומרה ולא בחסות האנונימיות.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח 2אורח · ·

הודעה פורסם: 03/02/2004 - 02:08
נושא ההודעה:

דווקא בתחום הכתבות אין לי תלונות. בעולם אידאלי הייתי מצפה להורדה של כמות האזכורים של מיקרוסופט, אולם חברה זו בעצמה דוחפת את ההשוואה בכל הזדמנות אפשרית, אי-אפשר להמנע מכך לחלוטין.

ה"תלונות" שאני יכול להעלות הם יותר לכותבים-מתלהמים בתגובות ובפורומים. כמובן שכאן אני לא מצפה להתערבות של ה"הנהלה". אבל מבחינתי אני מקווה שאותם כותבים יקחו לתשומת ליבם את המסר הזה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/02/2004 - 11:14
נושא ההודעה:

dittigas :
אני חושב שאתה קורא את הכתבות לא נכון. המטרה היחידה של הכתבות בווטסאפ, כפי שאני רואה אותן, במיוחד אלו בקטגוריה "קוד פתוח במוסדות" היא להביא מידע שלא מתפרסם באתרים או בעיתונות המקומית מסיבות שונות. מטרת הידיעות איננה לשכנע אף אחד שמיקרוסופט זה רע ולכן כדאי לינוקס וזה גם לא הוגן להציג את הדברים בצורה מעוותת. מאחר ואתה אומר שאתה אורח קבוע באתר, מן הסתם ראית שעיקרו הוא הפורומים, מדריך ווטסאפ ופעילות קהילתית סביב פרוייקטים מקומיים ולא חדשות על מיקרוסופט למרות שלאחרונה יש בהחלט יותר ויותר פרסומים בעיתונות המקומית שמבקרים את מיקרוסופט, שניים מהם פרסמנו שבוע שעבר ועוד אחד היום.

לרוב, חומר זה פשוט לא מעניין את הציבור הרחב. ידיעות על פעילות כמו הידיעה האחרונה על התרגום של חלונות לוולשית (שכבר עניין עיתונאי אחד לשימחתי) לא נועד לנגח את מיקרוסופט, אלא להציג הקשר פוליטי תרבותי של התופעה. אנחנו מזינים מדי פעם מידע לעיתונאים בתיקווה להביא מידע זה לידיעת הציבור.

כך גם במקרים אחרים, חלק גדול מהפעילות של מיקרוסופט מכוון ישירות לניגוחה של לינוקס והקוד הפתוח. אתה מוזמן לבקר באתר Get The Facts שלה כדי להתרשם. המטרה, הצנועה, שלנו היא להדגיש או לספק מידע שיאזן את התמונה. מאחר ולכולנו כאן יש עניין שהממשלה והציבור יוכלו לההנות מקוד פתוח ומהיתרונות שלינוקס מציעה, חשוב לנו להביא את כל המידע, כולל "לחשוף" פעילות שהמניעים שלה לסכל אפשרות זו.

מסיבה זו, כאשר מישהו כמו אריה סקופ מבקר בועדת הכנסת ואומר כי "לינוקס היא מערכת הפעלה לא בטוחה" אנחנו משתדלים להביא מידע מאוזן שיאפשר למי שרוצים להגיב, לספק חומר לעיתונות, לדבר ישירות עם הבוס שלו בעבודה או לקבל החלטות על דעתו וכן הלאה.

אבל אנחנו לא מתיימרים לנסות אפילו להבין את מערכת האינטרסים שמניעה את כל הגורמים המעורבים. המידע הזה, לתשומת לבך, איננו פרשנות שרירותית שלנו והדברים מובאים תמיד בשם אומרם. החשדנות כלפי מיקרוסופט הגיונית והרשימה הקצרה של מסמכי האלווין (Halloween Documents) שפרסם אריק ריימונד (ESR) זכורה לכולנו.

בכל אופן, אתר הפינגווין הוא אתר מדריכים. אתר ווטסאפ הוא אתר חדשות. שני האתרים פועלים בשיתוף פעולה עם עמותת המקור לקידום הקוד הפתוח והתוכנה החופשית בישראל, כל אחד בתחומו.

מקווה שזה מבהיר קצת את התמונה ויהיה נחמד אגב עם ביקורת, חיובית או שלילית, תגיע בשם אומרה ולא בחסות האנונימיות.

לגבי האנונימיות, השם שלי הוא אלי ואני גר בבית שמש אם זה אומר לך משהו. אני מאוד נהנה מהאתר ובאמת רוב הכתבות די מעניינות, יש גם בפורומים תמיכה די רחבה והעליתי שאלות שקיבלתי עליהם תשובות די מהר. אבל משום מה אני שומע את המושג מיקרוסופט יותר מדי פעמים. לא שאני אוהד אותם יותר מדי אבל לדעתי זה לא מעלה את האהדה ללינוקס ע"י לנסות לשכנע מישהו שווינדוס זה "דפוק". גם אם מיקרוסופט עושים איזה שהם השוואות זה לא אומר שצריכים ללכת בעקבותיהם. הרי בסה"כ לינוקס מתעתדת להיות מערכת הפעלה חופשית ולא איזו מתחרה של מערכת הפעלה אחרת.
לגבי מה שאמרת שחלק גדול מהפעילות של מיקרוסופט הוא במלחמה בלינוקס, אני לא סבור כך. האתר Get the facts באמת מנסה ליצג את היתרון של מיקרוסופט, אבל לא יוצא לי לראות כתבות על לינוקס באתר הרישמי שלהם, או איזה איזכור רחב של לינוקס באתרים שלהם. אולי יהיה מישהו שיטען שהם לא רוצים לעשות פרסומת ללינוקס, אבל גם אנחנו לא צריכים לתת להם יותר מדי תשומת לב.
חוץ מזה, לדעתי האתר עצמו הוא באמת אתר מעולה ובהחלט תורם הרבה ללינוקס.

חזרה לתוכן הדיון
hary_iלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 26/06/2003 · הודעות: 1035 · מיקום: הרצליה

הודעה פורסם: 04/02/2004 - 11:34
נושא ההודעה: אין סיבה לשכנע אנשים שמיקרוסופט לא טובה

לא נראה לי שמישהו כאן מנסה לשכנע שמיקרוסופט לא טובה.
מיקרוסופט עושה את זה יותר טוב מאיתנו.
אנחנו בסך הכל קבוצת אנשים שהחופש שלה חשוב לה.
כמו כן קבוצה צרכנית שעומדת על שלה לקבל מוצר טוב.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/02/2004 - 12:24
נושא ההודעה:

dittigas :
נדמה לי, תתקן אותי אם אני טועה, שהדבר היחיד (!) שמדובר עליו ב-"Get The Facts" זה לינוקס ... אתה בטוח שביקרת באתר הנכון? בכל אופן, אל חשש מיקרוסופט ישראל מביאה לנו גירסה גם בעברית. רק כדי שנקלוט את העובדות. ראה ידיעה בעמוד הראשי מהיום.

ביקרתי באתר Get the facts.אם תשים לב גם באתר ההוא מיקרוסופט מנסים להציג את היתרון של חלונות, אך לא מצאתי שם השמצות על לינוקס. זה גם נכון שמיקרוסופט הולכת בקמפיין להציג את היתרון שלהם. הרעיון של לינוקס הוא של מערכת הפעלה שנועדה לתת פיתרון לאנשים שלא מעוניינים לשלם מאות ואלפי שקלים, או/גם לאלו שמחפשים חלופות יעילות ובעיקר זה בתחום השרתים ולא כלי לנגח את מיקרוסופט. הרעיון של הגירה המונית ממיקרוסופט ללינוקס יכול להיות שהוא פרקטי ויכול להיות שלא, אני לא חושב שזה צריך לעניין אותנו בכלל. מי שמתעניין בלינוקס, יכול לקבל כאן באתר חדשות בתחום ועזרה בעניינים הטכניים בפורומים, או באתרים כמו הפינגווין. בהחלט ראוי וכדאי להציג את היתרונות של לינוקס, אבל אני לא רואה איזה יתרון מבחינת לינוקס אם ישתמשו בה יותר אנשים או לא.

חזרה לתוכן הדיון
אופירלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 07/08/2003 · הודעות: 303 · מיקום: 62.219.252.147

הודעה פורסם: 04/02/2004 - 12:45
נושא ההודעה:

לאלי: אני מבקר באתר על בסיס יומי ובאמת שאין לי מושג על מה אתה מדבר-
נסה לתת קישור לכתבה או לכתבות שמראות את מה שאתה מתאר.
המלחמה כביכול בין לינוקס למיקרוסופט נוצרה ע"י מיקרוסופט משיקולים עסקיים בלבד- היא זיהתה את אובדן הרווח הפוטנציאלי והתחילה לתקוף לפי מיטב המסורת שלה. נראה לי אבסורדי לטעון כי תומכי לינוקס וכותביה מונעים על ידי שנאה למיקרוסופט.
הכח המניע מאחורי כותבי לינוקס הוא חופש מידע ויצירה שיוצרים איכות- שזה במקרה נוגד לחלוטין את עקרונותיה של מיקרוסופט.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/02/2004 - 16:13
נושא ההודעה:

אני אישית לא נרתע ממיקרוסופט (למרות שבבית אין לי שום דבר שלהם), הם בסך הכל עוד חברה שמנסה להתקיים. חוץ מיזה מייקרוסופט תורמת כספים רבים למדינות נחשלות, והמוצרים שלהם לא עד כדיי כך גרועים, ועובדה רוב העולם משתמש בהם (המערכות שרת שלהם גם חזקות מאוד ואף עוברות בחלק מהתכונות את מערכות *NIX וכליה) אני מאוד אוהב כמה מוצרים שלהם כמו וינדוס 2003 סרבר , הMS SQL סרבר שלהם (שלדעתי הרבה יותר גמיש מMYSQL), אקסצ'יינג' שלדעתי ממש אין שרת דואר יותר חזק ממנו למערכות יוניקס. אני לא נלהב (או טרול - איך שתקראו לזה) של מייקרוסופט ובבית אין לי שום מוצר של מייקרוסופט, אבל אני עובד על המוצרים שהזכרתי למעלה בעבודה (אני סיסאדמין)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/02/2004 - 16:25
נושא ההודעה:

Anonymous :
אני אישית לא נרתע ממיקרוסופט (למרות שבבית אין לי שום דבר שלהם), הם בסך הכל עוד חברה שמנסה להתקיים. חוץ מיזה מייקרוסופט תורמת כספים רבים למדינות נחשלות, והמוצרים שלהם לא עד כדיי כך גרועים, ועובדה רוב העולם משתמש בהם (המערכות שרת שלהם גם חזקות מאוד ואף עוברות בחלק מהתכונות את מערכות *NIX וכליה) אני מאוד אוהב כמה מוצרים שלהם כמו וינדוס 2003 סרבר , הMS SQL סרבר שלהם (שלדעתי הרבה יותר גמיש מMYSQL), אקסצ'יינג' שלדעתי ממש אין שרת דואר יותר חזק ממנו למערכות יוניקס. אני לא נלהב (או טרול - איך שתקראו לזה) של מייקרוסופט ובבית אין לי שום מוצר של מייקרוסופט, אבל אני עובד על המוצרים שהזכרתי למעלה בעבודה (אני סיסאדמין)

אתה רק מראה שאתה לגמרי מפספס את כל העניין. אתה צריך להשתמש במה שטוב לך, לא במה שאומרים לך. רוב האנשים שמשתמשים בלינוקס חושבים שהיא מערכת הפעלה טובה, ולעיתים טובה יותר מחלונות. זו הסיבה היחידה מדוע הם משתמשים בה.

אם חלונות עושה את מה שאתה צריך, אתה צריך להמשיך לעבודה איתה. אם תרגיש שאתה נתקל בבעיות וקשיים שאתה לא מצליח לפתור, תוכל תמיד לבדוק חלופות בעתיד.

הבעיה העיקרית שיש למי שמשתמשים בלינוקס ובקוד הפתוח הוא שמיקרוסופט מנצלת את המונופול שלה ואת העוצמה הכלכלית שלה כדי למנוע מאחרים להשתמש בלינוקס.

מיקרוסופט גורמת לכך שחברות תוכנה אחרות נסגרות או מתמוטטות, לא בגלל שהמוצרים שלהם גרועים, אלא בגלל שמיקרוסופט נותנת עדיפות למוצרים שלה. איזו סיבה יש להתקין דפדפן אינטרנט נוסף במחשב אם יש כבר IE? איזו סיבה יש להתקין Real Media עם מיקרוסופט שמה את המדייה פלייר שלה?

אם קראת בעיתונים מיקרוסופט הוגדרה כמונופול בארה"ב הברית והא חויבה לנקוט צעדים שיגבילו אותה בפיקוח בית המשפט. באירופה היא נמצאת לפני מצב דומה ולא בכדי.

מיקרוסופוט הפכה לאחד ממדכאי הקידמה מאחר והיא מדכאת חדשנות שיכולה להתקיים רק בתנאים של תחרות. היום, מחשבים הם מוצר יסוד שאי אפשר בלעדיו, אתה חייב להסכים שלא ייתכן שרק חברה אחת תוכל להחליט מה ואיך תעשה עם המחשב שלך. הקומוניזם חלף מן העולם והרעיון של מערכת הפעלה אחת טובה לכולם פשוט לא תופס.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/02/2004 - 17:49
נושא ההודעה:

אלי, אתה כנראה קצת תמים, או שפשוט לא זוכר כל מיני דברים.

התבטאויות של ראשי מיקרוסופט שטענו טענות בנוסח "ה-GPL הוא סרטן" והעלו מהאוב את הטענות של קומוניזם. אתה מוזמן לעקוב אחרי התבטאויותיו של אריה סקופ.

מיקרוסופט בהחלט מרגישה מאויימת ע"י לינוקס וע"י "תנועת הקוד הפתוח" ומשחררת הצהרות בהתאם.

הקמפיין Get the Facts הוא דוגמה מובהקת: אתה מוזמן לבדוק את הכתבה של יובל דרור עליו. אתה גם מוזמן לבדוק את הסיקור על הכתבה הזו ב-WhatsUp. תמצא שם כל מיני קישורים מעניינים שמעידים עד כמה אובייקטיוויות הן כל העובדות שמביאה מיקרוסופט.

זה חוקי לשקר בפרסום, אבל די מועיל כשיש אתר שזוכר את השקרים הללו.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/02/2004 - 02:50
נושא ההודעה:

אחי אני מת על מיקרוספט הם לפי דעתי הכי טובים ולא צריך לשבור את הראש על כל דבר ..פה למצוא משהו זה סיוט

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/02/2004 - 09:59
נושא ההודעה:

Anonymous :
אחי אני מת על מיקרוספט הם לפי דעתי הכי טובים ולא צריך לשבור את הראש על כל דבר ..פה למצוא משהו זה סיוט

אתה צודק :\ אני כבר שנה מנסה למצוא תוכנות עם וירוסים ותולעים שיהרסו לי את הלינוקס כמו שהייתי רגיל עם וינדוז וזה פשוט לא הולך Sad עכשיו במה אני אתעסק כל היום? Sad אפילו לאחות את המחשב לא צריך? אתה צודק מאוד זה באמת סיוט למצוא את הדברים האלה בלינוקס, אפילו כמעט בלתי אפשרי. איפה כל העניין שכל ילדון סקריפטים פורץ אליך ודופק לך את המערכת ואתה בהנאה שלך מתקין אותה מחדש? זה לא הולך ככה! לינוקס לא שווה!

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/02/2004 - 10:25
נושא ההודעה:

Anonymous :

אני אישית לא מת על מיקרוסופט וגם לדעתי הם לא הכי טובים, אבל קצת מפריע לי כל הניסיון להשמיץ את ווינדוס. סתם לשם דוגמא אני יגיד שאני משתמש בווינדוס XP בערך שנתיים, וכבר שנה שלא הייתי צריך לעשות התקנה חדשה. גם לגבי זה ש "ווינדוס כל הזמן נתקע" אני רוצה לומר שבמשך כל הזמן הזה נתקע לי המחשב פעמים ספורות, אולי ארבע או חמש פעמים. אני מדבר שעמוס לעייפה עם תוכנות שונות. אני גם לא מקבל שגיאות כל שני וחמישי, ותוכנות שהורסות את המערכת וכו'. אם יש מישהו שהמערכת כן עושה בעיות אז או שיש לו בעיה בחומרה, או שהוא באמת ניובי במחשבים, והייתי ממליץ לו לקחת קורס בהכרת המחשב. אני גם משתמש בלינוקס ואני חושב שבסה"כ היא מערכת די טובה, ואני גם לא חושב שווינדוס היא מושלמת, אבל מכאן ועד הסיפורים שאני קורא כאן הדרך עוד ארוכה. אז חבר'ה בבקשה תהיו קצת אובייקטיבים,

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 19/02/2004 - 10:38
נושא ההודעה:

ההבדל הוא החופש.
זה שמיקרוסופט מיצרים מוצרים פחות טובים זה המזל שלנו אחרת היה יותר קשה לשכנע אנשים לעבור ללינוקס.
אבל זה לא הסיבה העיקרית ואולי בכלל לא הסיבה לעבור ללינוקס.

הסיבה לעבור ללינוקס היא החופש.
בתוכנה חופשית אתה לא תלוי בחברה אחת
בתוכנה חופשית אתה יכול להשפיע
בתוכנה חופשית אתה יכול ללמוד יותר
בתוכנה חופשית אתה יכול לקדם את התוכנה בשביל עצמך ובשביל כולם.

שימו לא שלא ציינתי חינם, אבל גם זה במקרים רבים נכון אם כי חופשי זה לא חינם.

חזרה לתוכן הדיון
COM64לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 09/07/2003 · הודעות: 1608 · מיקום: ראשל"צ

הודעה פורסם: 19/02/2004 - 10:45
נושא ההודעה:

Anonymous :

קוד:
apt-get install <some_name>

האם קיים משהוא דומה לזה ב- so called מערכת הפעלה של הליצנים מרדמונד ?

ונראה לי שאני מחליף את החתימה ל- Debian נותן לך כנפיים Smile .

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/02/2004 - 11:08
נושא ההודעה:

אם זה אני דווקא מסכים אתך בכל מילה.
לדעתי יש גם חשיבות רבה לפיתוח מוצרים של קוד פתוח לווינדוס, מכיוון שחלק גדול מהאנשים תלוים בה במידה מסוימת או משתמשים בה מסיבות כאלו ואחרות. אתה יכול גם לראות בסטיסטיקות של האתר שרוב האנשים שנכנסים לאתר משתמשים בווינדוס, וזה עוד אתר של לינוקס. כמה שיש יותר אנשים שמשתמשים בתוכנות כאלה אז התלות בווינדוס פוחתת. למשל עם הוא אומר לך אני משתמש במוזילה או נטסקייפ והתרגלתי אליו, איזה דפדפן יש בלינוקס? או אני כבר משתמש באופן אופיס או סטאר אופיס ואין לי כח להתרגל למשהו חדש, אתה יכול להגיד לו ישר שזה קיים גם בלינוקס. כנ"ל לגבי הרבה תכנות אחרות שקיימות בלינוקס אם יש להם הסבה לחלונות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/03/2004 - 20:49
נושא ההודעה:

אני כרגע גולש לאתר הזה מוינדוס
אני בהחלט מעדיף לינוקס אבל באינטרנט שלו הגופנים בעברית לא כ"כ נוחים
אז אני משתמש בשני מערכות ההפעלה כדי להסתגל לאט
ולמרות שאני לא בדיוק מת על מיקרוסופט אני עדיין מרגשי שאני חייב להשתמש בו כי עד לפני חצי שנה לא ממש ידעתי מה זה לינוקס ואני עדיין קצת מפחד להיות תלוי בו לגמרי (מטעמים של חוסר ידע טכני בלבד) ולמרות שאני מקווה שמצב זה ישתנה בעתיד ויום אחד כבר לא יהיה פרטישן של ntfs על המחשב אני חושב שרוב חובבי הלינוקס שעדיין משתמשים בוינדוס יש להם את אותה הבעיה. אז כמו שאורח אחר אמר פה שהמון אנשים עדיין תלויים בוינדוס ואני חושב שבעיות אלה מסוגלות להיפטר רק עם הזמן

חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 01/03/2004 - 20:54
נושא ההודעה:

לי לקח כמעט שנה עד שמחקתי את חלונות. לוקח זמן עד שמרגישים ביטחון בסביבה, מוצאים תחליפים טובים (ולפעמים יותר) למה שיש בחלונות, ומעבירים את 100% מהפעילות. אין בזה שום דבר רע ואפשר רק לקנא באלו שמסוגלים לבצע את המעבר מיידית.

אגב, אין שום סיבה שתראה פונטים לא יפים, חפש דיונים בנושא גרסת xft של מוזילה ואם תסתבך תפתח דיון בנושא.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/03/2004 - 21:01
נושא ההודעה:

אפשר לקבל לינק להורדה של המוזילה שאמרת?

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 01/03/2004 - 21:04
נושא ההודעה:

http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/0.8/firefox-0.8-i686-linux-gtk2+xft.tar.gz

חזרה לתוכן הדיון
משהלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 30/08/2003 · הודעות: 985 · מיקום: אלקנה, ישראל

הודעה פורסם: 02/03/2004 - 08:36
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :

אני אישית לא מת על מיקרוסופט וגם לדעתי הם לא הכי טובים, אבל קצת מפריע לי כל הניסיון להשמיץ את ווינדוס. סתם לשם דוגמא אני יגיד שאני משתמש בווינדוס XP בערך שנתיים, וכבר שנה שלא הייתי צריך לעשות התקנה חדשה. גם לגבי זה ש "ווינדוס כל הזמן נתקע" אני רוצה לומר שבמשך כל הזמן הזה נתקע לי המחשב פעמים ספורות, אולי ארבע או חמש פעמים. אני מדבר שעמוס לעייפה עם תוכנות שונות. אני גם לא מקבל שגיאות כל שני וחמישי, ותוכנות שהורסות את המערכת וכו'. אם יש מישהו שהמערכת כן עושה בעיות אז או שיש לו בעיה בחומרה, או שהוא באמת ניובי במחשבים, והייתי ממליץ לו לקחת קורס בהכרת המחשב. אני גם משתמש בלינוקס ואני חושב שבסה"כ היא מערכת די טובה, ואני גם לא חושב שווינדוס היא מושלמת, אבל מכאן ועד הסיפורים שאני קורא כאן הדרך עוד ארוכה. אז חבר'ה בבקשה תהיו קצת אובייקטיבים,

אבל לפעמים זה כן ככה! המחשב שלך כנראה שרד את ווינדוס יפה, אבל המחשב שלי לדוגמא, קורס בווינדוס כל רגע, וכל פעם שאני פותח יותר מדי חלונות בie (כי אין טאבים, מה לעשות), אז הוא נותן לי שגיאה בkernel32.dll! (וזה די הפתיע אותי שלחלונות באמת יש קרנל... LOL). אז אצלך אולי אין בעיות כאלה, אבל אצלי כן! ותאמין לי שכל אחד שמכפיש פה את ווינדוס יש לו סיבה טובה, כי זה באמת קרה לו. אני לא אומר שזה קורה לכולם, וזה גם לא יקרה לכולם, אבל מי שזה קורה לו יכול להעיד כמה שזה נורא.

וכמובן כמו שאמרו פה הסיבה האמיתית לשימוש בלינוקס זה בעיקר החופש, כי למרות שיש עוד יתרונות כמו הגמישות, ועוד דברים אחרים, יש יתרונות ללינוקס ויש יתרונות לחלונות. אבל עם אידיאולוגיה אי אפשר להתווכח Smile

משה

חזרה לתוכן הדיון
רונןלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 26/01/2003 · הודעות: 463 · מיקום: גבעת אלה

הודעה פורסם: 02/03/2004 - 09:16
נושא ההודעה:

ונחזור שניה לנושא המקורי...

אינטרס של רוב משתמשי לינוקס הוא שנתח השוק של לינוקס ומוצרי תוכנה בעלי תקנים פתוחים יגדל. ככל שנתח שוק זה יהיה גדול יותר, ניתן יהיה לצפות שאתרים רבים יותר יתחשבו בתמיכה בתקנים (ולא ב-IE בלבד) כשהם בונים את האתר, אנשים יפסיקו לשלוח מסמכי DOC בדוא"ל ויותר חברות מסחריות יסבו את מוצריהם ללינוקס.
משום שמדובר כאן על פחות-או-יותר משחק סכום אפס, כאשר מיקרוסופט היא השחקן המוביל וכל שאר מערכות ההפעלה נמצאות באותו מצב כמו לינוקס מבחינת תאימות, כל שינוי בנתח השוק של מיקרוסופט בא בעיקר ע"ח נתח השוק של מערכות הפעלה אחרות וההפך, ועל כן האינטרס האנטי-מיקרוסופטי משהו של משתמשי לינוקס.

יתר על כן, מרגע שיש לנו 2 קבוצות הנמצאות במאבק, תמיד ימצאו אלו שישמיצו את הצד השני, ולו רק בגלל שהוא הצד השני. כך זה ב"הפועל נגד מכבי", וכך גם ב"מיקרוסופט נגד לינוקס".

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/03/2004 - 09:16
נושא ההודעה:

חופש זו לא רק אידיאולוגיה אלא גם פרקטיקה.

חופש למשל אומר שאם אתה רוצה אתה יכול לחטט בקרביים של המחשב עד שורת הקוד האחרונה ולאתר את הבעיות. אולי זה נשמע קצת מגוחך למי שלא רוצה להתעסק עם המחשב, אבל תחשבו על חברה שיש לה מאות ואלפי התקנות, ואם משהו משתגע באחת מהתקנות הלינוקס אז אפשר למצוא את הבעיה ואפילו לתקן קוד אם רוצים. למשתמש הביתי הקצת-טכני זה אומר למשל שאם לינוקס לא עולה יש דרכים לסדר את זה משורת הפקודה וכו'.

החופש גם אומר שכשהקוד פתוח אין כל מיני תוכנות שעוקבות אחריך, מקפיצות חלונות מעצבנים וכו'.

החופש גם אומר שאם יש לך בעיה או שהפצה מסויימת לא מספקת אותך, אתה יכול לעבור למערכת אחרת. בחלונות, גם אם אתה לא מסתדר עם המערכת וגם אם פתאום משנים לך את תנאי הרישוי לא ממש יש לך ברירה.

החופש אומר שלא צריך לגנוב כדי להינות מתוכנה איכותית.

ואם תחשבו מספיק תמצאו עוד דוגמאות.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 02/03/2004 - 11:50
נושא ההודעה:

אני לא מבין לגמרי את מה שכתב רונן, מדוע כל שינוי בנתח השוק של מיקרוסופט בא על חשבון מערכות אחרות?
תאימות זה לא דבר שלילי, זה דבר חיובי, צריך ללמוד את הדברים הטובים מכל אחד אפילו מחלונות למרות היותה לא חופשית.
משתמשי לינוקס ברובם הגדול הינם אנשים שחשוב להם החופש שלהם ולכן הם אינם אוהבים את מיקרוסופט שדוגלת בשלילת החופש מאנשים כמו במשטר קומוניסטי.
אז כמו שאנו שונאים משטר קומוניסטי אנו לא אוהבים את מיקרוסופט, מעבר לזה למיקרוסופט יש מתכנתים טובים מאד שיכולים בהחלט ליצור מוצר טוב, מדוע הם לא עושים זאת?
כי מודל העבודה שלהם לא מאפשר להם ליצור מוצרים טובים. מוצר קנייני בהכרח יהיה נחות ממוצר חופשי.
למה זה כך? טוב זה כבר סיפור למאמר שלם ולא להודעה אחת...
מי שרוצה לדעת יותר שיפנה אלי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/03/2004 - 12:15
נושא ההודעה:

צודק, תקנים פתוחים רק יכולים לתרום להגדלת נפח השוק ע"י הגברת הצריכה.

זה ממש בסיסי בכלכלה.

חזרה לתוכן הדיון
רונןלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 26/01/2003 · הודעות: 463 · מיקום: גבעת אלה

הודעה פורסם: 02/03/2004 - 12:30
נושא ההודעה:

hary_i :
אני לא מבין לגמרי את מה שכתב רונן, מדוע כל שינוי בנתח השוק של מיקרוסופט בא על חשבון מערכות אחרות?

אם נתח השוק של מיקרוסופט הוא 90%, אזי נתח השוק של כל המערכות האחרות הוא לכל היותר 10%, אם נתח השוק של מיקרוסופט גדל ל- 91%, אזי נתח השוק של המערכות אחרות הצטמצם ללכל היותר 9%, ומכאן - באינדוקציה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 02/03/2004 - 12:35
נושא ההודעה:

כן אבל איך זה אומר שזה בא על חשבון לינוקס?
אם נתח השוק של מיקרוסופט עולה זה לא בהכרח על חשבון לינוקס
מה גם שלשמחתי המציאות היא הפוכה.
אני חושב שמיצינו את הדיבור, אין מה לדבר יותר על מיקרוספט זה פסה, החברה בקרוב כבר לא תיהיה קיימת וזה פשוט בגלל שהם בחרו ללכת במודל עבודה לא מתאים לא עסקית ולא טכנולוגית בעוד השוק הולך למוד עבודה יותר מתקדם, מודל התוכנה החופשית.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/03/2004 - 12:55
נושא ההודעה:

בכלכלת שוק חופשי יש תופעה שהגדלת הביקוש יכולה להגדיל את נתח המכירות בלי שכל חברה תיפגע.

אם היום נגיד יש מצב של 100:0 (נגיד מצב שוק הקוטג'ים לפני כניסת שטראוס לתחרות) והיום השוק גדל ל 150%, לתנובה יש 70% מ 150% שזה מקביל ל 105% ממקודם, לשטראוס יש 20% שזה יותר מאפס שהיה לה קודם ולטרה יש 10% שזה גם יותר מאפס שהיה לה קודם.

כשיש סטנדרטים פתוחים, חברות פחות מודאגות מרכישות שדרוגים, ולכן יותר מוכנות להוציא כסף.

הן לא מפחדות שאם יפסיקו לשלם לספק המונופוליסטי הדורסני הם לא יוכלו יותר לגשת למידע שלהם.

הן יכולות לשדרג מערכות ישנות לפי הצורך - לתחנות קצה עם דרישות עיבוד תמלילים מורכבות לקנות אופיס ולמחשבים עם דרישות פחות מורכבות לקנות לינוקס ואופן אופיס. היום או שאתה קונה זה או זה ולכן אתה תקוע הרבה זמן עד שאתה מחליט מה לעשות.

חברות ישקיעו פחות כסף בתחזוקת מידע כפולה ומשולשת כמו היום שיש הרבה פורמטים, ויהיה יותר כסף מתקציב ה IT שיילך לרכישת ותחזוקת תוכנה.

במקום שחברה שיש לה אינסוף כסף תשקיע הון תועפות בפרסומות ובקוד רק כדי לדרוס את המתחרים, הם ישקיעו את אותו כסף בפרסום שמעודד צריכה - הצריכה תגדל.

hary_i: לדעתי יש מקום למאמר נוסף בסדרה המופלאה שלך שידבר על למה האסטרטגיה הנוכחית של חברה מונופוליסטית ודורסנית מסויימת רק פוגעת בבחירה של הלקוחות וגורמת לקיטון בנפח השוק במקום לעודד תחרות ופתיחות ולהביא בכוחות משותפים להגדלת נתח השוק.

כל מה שכתבתי כאן הוא public domain ותרגיש חופשי להשתמש במידע וברעיונות אם הם שווים משהו למאמר שלך, בלא צורך בקרדיט.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 02/03/2004 - 13:00
נושא ההודעה:

תודה, האמת שיש מאמר נוסף בסידרה בהכנה אבל אני לא מרוצה ממנו עדיין ולצערי או לשמחתי אין לי הרבה זמן לערוך אותו.
יש לי לשמחתי הרבה עבודה והכל בקוד פתוח ו\או לינוקס אז הינה אפשר להתפרנס מזה...
וחוץ מזה כידוע נבחרתי לועד המנהל של העמותה וזה לוקח ממני הרבה זמן אבל אני לא מתלונן, נהפוך הוא אני מאד נהנה הן מהעבודה שלי והן מההתנדבות בעמותת המקור.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. גנאדי2003