ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
theLSBלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 15/04/2004 · הודעות: 190 · מיקום: אירופה

הודעה פורסם: 20/04/2004 - 18:54
3 נושא ההודעה: רעיון לכלי ניהול כ"א למ"פים/קציני מילואים - "

אז ככה - כקצין חימוש בגדוד שריון, יש (נו טוב, היה - אני כבר כמה שנים לא בארץ) לי את המחלקה הגדולה ביותר בגדוד...
ואם יש פה עוד קציני מילואים (במיוחד קח"שים) ידוע לכם המשחק המתמיד בין החטיבה לגדוד - שהחטיבה תמיד מנסה "לגנוב" כ"א לטובת תוכנית העבודה החטיבתית - בגלל שהם תמיד באובר דרפט של כ"א - ואז, כשמגיע תעסוקה של 30 יום אתם נישארים עם מעט מאוד אנשים זמינים...
טוב - זה היה ככה בהתחלה - עד ששמתי לזה סוף - אבל, בעית ניהול כ"א נישארת - מי עשה כמה ימ"מ, מתי, ומזה נגזר מתי ניתן לזמן את מי ולכמה זמן.
נכון - החטיבה יש לה את כל זה במחשב - אבל אגלה לכם "סוד" - מה שבמחשב של החטיבה זה "מקורב למציאות" במקרה הטוב.
אז החלטתי לא לסמוך בכלל על החטיבה עד שהם מואילים בטובם לספק לי את סליפ המחשב עם השמות והתאריכים - ואז לגלות את כל הטעויות - שכבר אי אפשר לשנות כלום.... - ולכתוב בעצמי תוכנית שתעשה את העבודה.
בזמנו - אולי 4-5 שנים, כתבתי את זה ב-VB על DB של ACCESS...
אני יודע אני יודע...
בכל אופן - מאז איבדתי את התוכנה ואת קוד המקור (אולי עוד יש לי איפשהו - אני עדיין מחפש), אבל בכל מקרה, VB זה לא לעניין - במיוחד מאז שאני עובד עם לינוקס.

ולתכלס - מעניין את מישהו לכתוב את העניין הזה קרוספלטפורם על ++C?
כמובן GUI - לי אישית יש העדפה לQT עם MySQL - אבל אני פתוח לרעיונות...
פיצ'רס:
- כרטיס פרטים לכל חייל כולל תמונה . (כולל יומן הערות)
- רשימת "ברי זימון" לתעסוקה (כמובן לפי סוג תעסוקה - זה מורכב להסביר כאן)
- תצוגה טבלאית בסגנון "מנהלי פרויקט" שמראה את חפיפת זמני התעסוקה של החיילים בתעסוקה נתונה - זה חשוב על מנת לנהל את מצבת כ"א בזמן התעסוקה וחופשות.
- רשימת ציוות חרום (מס אישי, תפקיד, מצוות לצ')

התוכנה כמובן - לא תעזור לפתור בעיות פיקוד וניהול.
אבל היא עזר מצויין - במיוחד מול חיילים שטוענים ש"טוחנים אותם - ורק אתמול עשו מילואים" - הקלקה קלה - מראה להם שפעם האחרונה שעשו מילואים היה חד יומי בצריפים לפני 5 שנים...Wink
אם הפרוייקט ילך טוב - ניתן לעשות גירסת PDA - אין היום מ"פ בלי PDA... Wink

עניינתי עם זה מישהו?

נ.ב
מנסיון - בגלל "איכות" הנתונים במחשב החטיבתי, לוקח בערך שנה (או אם תתנחל אצל קצינת הקישור לכמה ימים), עד שמסד הנתונים "מתאפס" לגמרי - וכל החיילים עודכנו על ידך ב"זימונית" על פי מה שקורה בפועל...

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח פורחאורח · ·

הודעה פורסם: 20/04/2004 - 19:37
נושא ההודעה: הצעות לכלי ניהול

רעיון טוב מה שאתה מציע, אבל תרשה לי לצנן קצת את ההתלהבות.

היות שאתה מדבר על מידע צבאי, יש לחשוב קצת על במ"מ. (בצהלית - בטחון מערכות מידע).
כלומר לסווג את המערכת (אם למשל אתה מאבד את המחשב שעליו אחסנת את הנתונים, או חושף אותו לאינטרנט).
ציטוט ממך: "בכל אופן - מאז איבדתי את התוכנה ואת קוד המקור"

גם סנכרון הנתונים הוא בעיה קשה, איך אתה מתכוון לסנכרן את הנתונים שאצלך למחשב של החטיבה.

בנוסף למיטב ידיעתי, יש כבר מערכת דומה שפותחה ע"י ממכ"א שנועדה לשליש (מחשב נייד שלפני תעסוקה מוזן בנתוני החיילים שנגזרים מהמחשב המרכזי של החטיבה). ברר עם קצינת הקישור שלך או עם חדר המחשב שלה בחטיבה.

כמו כן ,תמיד לפי מה שאני מכיר יהיו בעיות בגלל שטויות של קצינות הקישור(אין מה לעשות קצינות קישור הן לא מדעניות טילים).

לידיעתך, לפני כמה שנים חילקו מחשבים ניידים לכל המ"פ ומעלה במילואים, אז יש סיכוי שבתור מ"פ יהיה לך מחשב נייד צבאי שתוכל להריץ עליו את התוכנה שתבנה.

בהצלחה.

חזרה לתוכן הדיון
עידולא בפורום כעת ת.הצטרפות: 28/11/2003 · הודעות: 1816 · מיקום: dev/null/

הודעה פורסם: 20/04/2004 - 21:21
נושא ההודעה:

ויש כמובן גם את הנושא של הכנסת תוכנות מבחוץ למחשבים צה"ליים שלפי דעתי דורש אישור מיוחד (לא בטוח, אבל נראה לי הגיוני. אצלנו היה אסור להכניס כל מידע שלא עבר שבעה מדורי גהינום קודם)

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 20/04/2004 - 22:02
נושא ההודעה:

תודה על התגובות.
אז ככה:
לגבי בטחון שדה וכל זה - זה לא לעניין - למה?
כי בלאו הכי עד היום הייתי מקבל את הנתונים בניירת - ואם אבדה לי הניירת?
ניירת זה אפילו יותר קל לאבד - מאשר תוכנה.
כשאמרתי שאיבדתי את התוכנה - התכוונתי - זה באחד CDים שלי - רק אני לא בטוח באיזה - ויתכן שהוא עדיין בארץ (אני כאמור בחו"ל)
אז בנושא הזה אני לא רואה שום בעיה (בטחון שדה וכו')
לא מדובר במידע "חדש" שלא נימצא ברשות הקצין בלאו הכי בצורת ניירת - אלא רק בהפיכת המידע הזה ליותר "חכם".

לגבי הסינכרון עם מחשב החטיבה - אין לי בכלל עניין לסנכרן איתו.
אם הייתי מעוניין בנתונים שבחטיבה - הייתי (וכך אכן עשיתי בהתחלה) מקבל את הנתונים מהקישור.
חוץ מזה - את הנתונים של החיילים שלי מחשב החטיבה סניכרן איתי - ולא להיפך - כך שאין ממש משמעות לחטיבה כמקור לנתונים - אלא יותר כ"גיבוי".
ואז שוב אין בעיה - אתה תמיד יכול לתת לקצינת הקישור שלך את פרטי החיילים שלך, מודפס או בקובץ טקסט או גליון אלקטרוני או לא משנה מה - והיא תעדכן את מחשב החטיבה.
בסופו של דבר - כפי שאמרתי ב"נ.ב" לןקח זמן עד שהנתונים שלך הם "אמתיים" - אבל אז - מה שאצלך זה מה שנכון וזה מה שקובע - ומחשב החטיבה יעודכן לפי הפרטים שאצלך (כמובן הם עושים בדיקה - אבל אם אתב מספק נתונים אמיתיים הם מעדכנים את בחטיבה)

נכון מי שכתב לגבי התוכנה של השליש.
אבל היא אצל השליש ולא אצלי - זה דבר ראשון.
דבר שני - הוא עובד עם נתונים של החטיבה - וזה מה שאני מנסה לא לעשות.
שלישית - הנתונים של השליש הם נתוני שלישות - הכלי שלי עזר לי בנושאי "שטח" שלי "פרטיים" כגון - איזה חייל יוצא מתי הביתה בזמן התעסוקה - וכל החשבונות ה"אישים" עם חיילים - כמה מהחופשה על חשבון ימ"מ ועד כל מני דברים דומים - את כל זה אין לשליש או לתוכנה שלו.

מאחר ואני מדבר מנסיון, אני יודע שזה כלי, שלפחות לי עזר בעבר - וחשבתי - לכתוב אותו מחדש - "כמו שצריך" קרוספלטפורם ++C וכו...

אני מבין שאני נישאר בדיעה הזו (בצורך בכלי שכזה) בגפי - זה בסדר.
לי אין עניין לעשות את כל זה עכשיו מ-א ועד ת' לבד - כי בלאו הכי אני לא הולך להשתמש בזה - בטח לא בשנים הקרובות... אבל הייתי לוקח בכיף חלק עם צוות בפיתוח...

ניסיתי... ולא הפסדתי כלום.

עידו - לא דיברתי על מחשבים צה"ליים. אם כי אני לא רואה סיבה שיאסרו תוכנה שכזו.
בכל אופן - חשיבות התוכנה היא יותר בבית הקצין - כשהו יכול להכין מראש את רשימת החיילים לפי משימות - כבר חצי שנה מראש - כמודיעים שהולכת להיות תע"מ בחודש X, בלי הצורך לחכות לסליפ הזימונים החטיבתי על טעויותיו...

תודה על התגובות.

חזרה לתוכן הדיון
the_dukeלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/04/2004 · הודעות: 257 ·

הודעה פורסם: 22/04/2004 - 20:41
נושא ההודעה: מילנט

לא ברור לי אם יש קשר לנושא

אבל החבר'ה של מילנט (milnet, רשת שירותי אינטרנט לאנשי מילואים) עובדים בדיוק בהקשר הזה - של עבודה צבאית מהבית ולימוד וארגון דרך הרשת (לאנשי הבמ"ם: זה מידע בלמ"סי, הופיע ברדיו).
יכול להיות שהם יוכלו לסייע לך, ועוד יותר יכול להיות שאם מישהו מכאן יוכל לסייע לך תוכל לסייע להם להכנס לנושא של קוד פתוח (מבחית שימוש ומודעות, הם כנראה לא ירצו לפתוח קוד צבאי).

אם אתה צריך עוד פרטים, תודיע לי (אני לא חלק מהם, אבל אני יכול לקשר).

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 23/04/2004 - 01:32
נושא ההודעה:

תודה על הטיפ.
בדקתי - מילנט זה בכלל משהו אחר - ממש לא באותו כוון.
מילנט זה זה לצורך אימונים ברמות שונות.
אני מדבר על "תוכנת כיס" שאמורה לעשות סדר בניירת כ"א של קצין מילואים ברמת הגדוד/פלוגה.
זה משהו לגמרי אחר.
אבל תודה בכל זאת.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון