ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/05/2004 - 23:43
נושא ההודעה: מנדרייק חדשה ומבריקה (10) או ישנה ומוכרת (9.2)

אני מנסה לינוקס בפעם השניה , בפעם הקודמת ניסיתי את RH9 ואחרי חודשיים דרסתי אותה כי היא היתה חדשה ולא היו מדריכים או תשובות לשאלות.
בחרתי במנדרייק והשאלה היא איזה גרסה הכי חשוב לי זה קלות (לא התקנה כי לזה יש מדריכים שגם ילד יכול לעקוב צעד צעד אלא שימוש שותף ועברית).

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
omriלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 24/11/2003 · הודעות: 1148 ·

הודעה פורסם: 03/05/2004 - 00:43
נושא ההודעה:

אני ראיתי פה הרבה הודעות על בעיות ב MDK10, ביניהן גם בעיות שמסכנת לא רק את מערכת ההפעלה, אלה גם את הכונן כולו.
MDK10 עדיין לא בגירסא הסופית שלה, לכן כדאי לך או להתקין את 9.2 (או את "אחד'"), או לחכות שהגירסא הסופית של MDK10 תצא.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
Grootלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 10/01/2004 · הודעות: 578 · מיקום: עפולה, ישראל

הודעה פורסם: 03/05/2004 - 02:13
נושא ההודעה:

אם אתה חדש לך על 9.2 כדי שלא תקלל אותנו אחרכך, אם אתה אוהב חידושים על יציבות לך על 10

garry@Gentoo ~ $ uname -a
Linux Gentoo 2.6.9-gentoo #1 Fri Oct 22 00:23:36 IST 2004 i686 Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.40GHz GenuineIntel GNU/Linux

Garry _ AT_ Nunex.co.il

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/05/2004 - 04:03
נושא ההודעה:

אילו בעיות יש בגרסה הזו? מישהו יכול לתת קישור?

חזרה לתוכן הדיון
קול ספוטאורח · ·

הודעה פורסם: 03/05/2004 - 08:09
נושא ההודעה:

אם אתה מעדיף חידושים על יציבות לך על מנדרייק 10.1 offical

חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 03/05/2004 - 08:51
נושא ההודעה:

המלצתי בשלב זה היא לא להתקין ו/או לשדרג למנדרייק 10 אם אתם לא ממש חייבים (למשל בגלל דרייבר שלא נתמך בגרסה קודמת).

הסיבה היא פשוטה. בגלל שינויים בקרנל 2.6 מול קרנל 2.4 יש שינויים באופן בו מדווחים נתוני הדיסק. כתוצאה מכך נוצרה חוסר תאימות עם תוכנת חלוקת הדיסק של מנדרייק שגורמת במקרים מסויימים להרס טבלת המחיצות של הכונן הקשיח - לא כל אחד יפגע אבל אני לא מניח שמישהו כאן רוצה ליפול בסטטיסטיקה. יש לפחות שני דיווחים של מחשבים בארץ שהבעיה קרתה להם.

כנראה שניתן למנוע על הבעיה ע"י חלוקה ופירמוט מראש של המחיצות או לחילופין אילוץ ההתקנה עם קרנל 2.4 ולא עם 2.6. כנראה שבחלק מהמקרים גם ניתן לתקן את הבעיה אחרי שקרתה.

עם זאת, אני ממליץ בשלב זה לנקוט במשנה זהירות ולא להתקין מנדרייק 10 עד שיימצא פתרון קבע לבעיה. הבעיה לצערי קיימת גם בתקליטורי ההתקנה של הגרסה הסופית ששוחררה לחברי מועדון, ומאחר שמנדרייק בד"כ לא נוהגים לבנות את ה iso מחדש אם יש בעיה יש לחכות ולראות האם הם יעשו זאת הפעם.

אם אתם חייבים להתקין אז תוודאו לפחות שאתם מכינים מראש את המחיצות הנדרשות להתקנה כולל פרמוט שלהן (לפחות: swap, home ו /). במידה ויש ברשותכם גרסה קודמת (9.2 ומטה), אתם יכולים להעזר בה לביצוע החלוקה והפירמוט ולאחר מכן ניתן לבצע reboot ולהתקין את מנדרייק 10 על המחיצות שיצרתם.

לפיכך, בשלב זה אני ממליץ למי שמעוניין להתקין את מנדרייק להסתפק בגרסה 9.2. למרות שאין זה ממנהגי להמליץ על "אחד" בגלל מעורבותי בה, אני כן ממליץ להעדיף אותה על פני 9.2 הרשמית גם משום שהיא כבר כוללת את רוב תיקוני הבאגים והאבטחה ששוחררו ל 9.2 וגם בגלל שהיא מבוססת בהתקנה על קרנל 2.4 שלא מכיל את הטלאי שהרס בזמנו כונני LG.

כמובן שאין שום אחריות שזה יעבוד, ושלא ייגרם שום נזק, ולכן כמו תמיד מומלץ לוודא שקיים גיבוי של כל המידע החשוב בכונן הקשיח.

מידע נוסף ורשיון שימוש זמינים באתר הבית http://ehad.berlios.de

נ.ב. בשלב זה אין בכוונתי להוציא גרסה חדשה של "אחד" שמבוססת על מנדרייק 10, בין השאר בגלל הבעיה הנ"ל. אני כן מתכנן להוציא גרסה חדשה שתתבסס על 9.2 אבל עם תוכנות מרכזיות מעודכנות לגרסאות האחרונות, אבל אני לא יכול להתחייב כרגע מתי הגרסה תשוחרר.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
WolfSignלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 02/04/2003 · הודעות: 1685 · מיקום: /usr/portage

הודעה פורסם: 03/05/2004 - 10:38
נושא ההודעה:

דוביקס ,

האם אתה בטוח בקטע של ההרס?
כי או שהוא יצליח לזהות את טבלת המחיצות וישאל באיזו מחיצה להתקין או במצב השני שאני נתקלתי בו הוא לא יזהה שום טבלת מחיצות והוא יזהיר אותך לפני החלוקה...

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/05/2004 - 11:49
נושא ההודעה:

לכו ללמוד עברית לפני שאתם לומדים לינוקס... שלא תעשו לנו בושות גם בחו"ל...

מ'זתומרת "שימוש שותף" ?!??

חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 03/05/2004 - 13:03
נושא ההודעה:

WolfSign :
דוביקס ,

האם אתה בטוח בקטע של ההרס?
כי או שהוא יצליח לזהות את טבלת המחיצות וישאל באיזו מחיצה להתקין או במצב השני שאני נתקלתי בו הוא לא יזהה שום טבלת מחיצות והוא יזהיר אותך לפני החלוקה...

יש כמה וכמה סוגי בעיות. אחת היא זו שאתה מתאר (דווח לגבי גרסת community). השניה קשורה למצב בו התיקון הוא לשנות את זיהוי הכונן בביוס מ Auto ל LBA ואז חלונות עולה (קרה כבר ב community). השלישית היא כשהבעיה היא במחיצת הלינוקס עצמה, ואז מחיקת המחיצה וריענון טבלת המחיצות עוזר (דווח על הבטא של גרסת AMD64). והמצב הרביעי הוא הרס טבלת המחיצות עד כדי כך שרק פרמוט של הכונן מחדש עוזר (מקרה שאני אישית נתקלתי בו, עם ה PowerPack official).

כמובן שהמצבים האחרונים הם הכי נדירים, אבל גם להיות אחד מאלף או עשרת אלפים שזה קורה להם זה לא נעים, ולכן כדאי להמתין עם התקנה/שדרוג עד שהמצב יתבהר וייצא תיקון מסודר או לפחות שיהיה ברור למה הבעיות קורות ואיך פותרים אותן.

כמו שציינתי, אם כבר מתקינים את 10 עדיף על גבי מחיצות שהוגדרו ופורמטו עם תוכנת חלוקה שמבוססת על קרנל 2.4, אבל כרגע יותר בטוח להישאר עם 9.2 שעובד יפה מאוד.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/05/2004 - 14:20
נושא ההודעה:

אני הולך על "אחד"
מדריך ההתקנה ללא תמונות, הן לא שם בגלל שהמדריך עדיין בטיוטה או שיש בעיה ?
כמה אפשר להסתמך על מדריך אחר של 9.2 , יש שוני בינהם המלצות שונות...

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/05/2004 - 17:31
נושא ההודעה:

התמונות נעלמו בזמן השידרוג של אתר ווטסאפ.

הגרסה הכי מעודכנת של המדריך נמצאת באתר לינמגזין (תתעלם מזה שכתוב גרסה 10, תוכנת ההתקנה זהה):

http://linmagazine.co.il/linux-mandrake

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. omri