ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
Daedalusלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/04/2004 · הודעות: 141 · מיקום: מרכז

הודעה פורסם: 12/07/2004 - 20:44
נושא ההודעה: מעוניין להתקין דביאן - כמה שאלות

אני כרגע משתמש ב FC1 ואני עם ההפצה הזאת כמה חודשים . אני רוצה להחליף אותה לדביאן כי מבחינת אבטחה ( וקלות ) היא המערכת שנראת הכי מתאימה לי . קראתי את המדריך החדש מהאתר Guides.co.il והחלטתי ללכת על ההפצה הכי יציבה - ( Stable ( Woody גם בגלל האבטחה וגם בגלל היציבות . אני יודע שאין תוכנות מעודכנות כל כך להפצה הזאת כי היא יותר ישנה ולא מעודכנת אבל בכל זאת אני מעדיף ללכת על ההפצה הזאת ויש לי כמה שאלות :
1) מבחינת How-To , מדריכים וכו' לסוג הפצה הזאת יש הכי הרבה מדריכים ?
2) אני לא רוצה לעשות התקנה דרך האיטרנט אלא התקנה רגילה דרך דיסק . חיפשתי ברשימת אתרי ההורדות ומצאתי את הלינק הזה - http://ftp.au.debian.org/pub/debian-cd/images/3.0_r2/
עכשיו השאלה שלי היא אני בעל מעבד AXP2000 איזה סוג קובץ אני צריך להוריד ? לפי המדריך הקובץ שהכי קרוב למעבד שלי הוא ה I386 זה מה שאני צריך להוריד ? בנוסף יש 7 דיסקים הבנתי שאפשר להוריד רק את הראשון ואחרי ההתקנה להשלים את החסר דרך האיטרנט ?
3) יש אתרים שמתייחסים לסוג ההפצה הזאת בלבד ?

היה לי עוד שאלות כשאני יזכר אני יעדכן בבקשה תעזרו לי

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
kaplanלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 27/01/2003 · הודעות: 844 ·

הודעה פורסם: 12/07/2004 - 21:06
נושא ההודעה:

1. מדריכים לא חסר.
2. מה זה סוג המעבד הזה? לא שמעתי עליו בחיים!
3. אם אתה רוצה להוריד את הדיסק הראשון (אפשר גם פחות אם אתה רוצה) מומלץ לעשות זאת דרך: http://www.debian.org/CD/jigdo-cd
4. בהצלחה! אם יש שאלות נוספות, אנחנו כאן!

ליאור קפלן
Guides.co.il

חזרה לתוכן הדיון
עידולא בפורום כעת ת.הצטרפות: 28/11/2003 · הודעות: 1816 · מיקום: dev/null/

הודעה פורסם: 12/07/2004 - 21:24
נושא ההודעה:

2) אתה רוצה או לא רוצה לעשות התקנה דרך האינטרנט? אתה סותר את עצמך.
התקנה של הבסיס בכל מקרה נעשית דרך הדיסק - כל מה שמורד מהאינטרנט זה אקסטרה.
(אגב ליאור, AXP2000 זה AMD athlon XP 2000). לא יודע לגבי הקובץ שתוריד תצטרך לבדוק לאיזה קוד סט זה מתאים (בדרך יהיה כתוב באתר של AMD)

מה אתה מתכוון לעשות עם ההפצה? האם אתה באמת רוצה את גרסאת ה stable? ללכת על woody זה לחיות בנובמבר 2003 (גירסא 3.0rc2) או אפילו ביולי 2002 (גירסא 3.0) הרבה השתנה מאז. סארג' - הגרסא הבאה של debian אמורה לצאת בחודשים הקרובים.
אני שואל במיוחד לאור העובדה שעד כה עבדת עם FC1...

חזרה לתוכן הדיון
DudeShemeshלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 17/10/2003 · הודעות: 146 ·

הודעה פורסם: 12/07/2004 - 22:32
נושא ההודעה:

ואיזה טעם היית ממליץ למשתמש דסקטופ בוגר FC1 להתקין, SARGE או SID?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
kaplanלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 27/01/2003 · הודעות: 844 ·

הודעה פורסם: 12/07/2004 - 23:13
נושא ההודעה:

קצת סדר:

התקנה של דביאן דורשת משהו שנקרא בסיס המערכת שקיים בדיסק מינימלי שנקרא Net Install (במקרה זה Net זה קיצור של Neto). כאשר את חייבים להתקין מהרשת.

אפשרות נוספת היא התקנה מדיסק ראשון מלא (=650 מגה), ואז מתקינים רק מה שיש עליו או עושים השלמות נוספות מהרשת.

אפשרות א':
אם מתקינים את WOODY, מומלץ ללכת על הדיסק הזה, יחסוך לך הרבה הורדות מהרשת... התוכן של החבילות לא משתנה מאחר ומדובר בהפצת STABLE. יציבות מקסימלית, עדכניות מינימלית.

אפשרות ב':
ללכת על SARGE ולהמשיך איתו עד שיהפוך ל-STABLE (צפוי לקראות עד סוף השנה להערכתי). ומשם להשתמש בו כ-STABLE. יציבות סבירה עם עליה למקסימום עם הזמן, עדכוניות סיברה עם ירידה למינימום עם הזמן.

אפשרות ג':
ללכת על TESTING (שכרגע זה SARGE) ולהמשיך לעבור איתה גם אחרי ש-SARGE יהיה STABLE, כלומר להישאר עם TESTING העתידי. יציבות סבירה ועדכניות סבירה.

אפשרות ד':
ללכת על SID (ידוע גם כ-UNSTABLE). פחות יציב, יש מקרים שדברים נשברים. מי שמרגיש ביטחון בלתקן דברים, או להסתדר עם דברים שנשברים - מומלץ, כך שומרים על תוכנות עדכניות (המחיר הוא כמובן עדכונים רבים). יציבות מינימלית, עדכניות מקסימלית.

כמובן שהקצנתי את הדברים. יציבות מינימלית אומרת ש-99 אחוז המדברים עובדים כמו גדולים!

סיכום:
אפשרות א': אם יציבות חשובה לך מעבר לכל דבר אחר, ולא משנה לך העבודה עם תוכנות ישנות. לדעתי מומלץ בעיקר לשרתים.
אפשרות ב': ללכת על משהו שיציב כרגע, ולהגיע איתו לאפשרות א' בעתיד.
אפשרות ג': פתרון מאוד אלגנטי לדעתי למי שרוצה ללכת על דרך השווה.
אפשרות ד': למי שחשובה לו עדכניות, או שמרגיש בטוח עם יציבות נמוכה (יחסית כמובן).

אולי אם אפרט לגבי השימוש שלי זה יעזור לך להחליט:
תחנת עבודה - SID. מידי פעם אני צריך ללכת לתקן דברים, אבל נהנה מתיקונים וגרסאות חדשות. מהצד השני אני מגיש דיווח באג על כל דבר שלא נראה לי ורואה איך זה משתפר בגרסאות החדשות.
עמדת חיבור לאינטרנט (ROUTER בתכלס) - WOODY כי אין שום סיבה לשנות שם דברים, ואני גם רוצה יציבות ואבטחה מקסימליות כי זה המחשב שחסוף לאינטרנט.

בהצלחה!

חזרה לתוכן הדיון
Daedalusלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/04/2004 · הודעות: 141 · מיקום: מרכז

הודעה פורסם: 13/07/2004 - 04:43
נושא ההודעה:

קודם כל תודה רבה על העזרה ועל התגובות -

kaplan - המעבד הוא מחברת Amd דגם Athlon XP 2000 מצטער שלא רשמתי את השם המלא שלו מקודם . בקשר להורדת הדיסק הורדתי כבר את הדיסק הבא :
( debian-30r2-i386-binary-1_NONUS.iso ( I386
זה הדיסק שמספיק לי לא ? כלומר אפשר היה להוריד אותו דרך jigdo אבל הורדתי אותו מאתר מראות

עידו - לא הבנתי איפה אני סותר את עצמי ... אבל אני יסביר שוב - אני לא מעוניין לעשות התקנה דרך האיטרנט אלא להוריד דיסק התקנה ראשון מלא ( Iso ) ואז להתקין את המערכת הבסיסית ומשם לעדכן את מה שיהיה חסר לי . ( לפי איך ש Kaplan הסביר את שיטות ההורדה )

אני מעדיף לעבוד עם מערכת כמה שיותר יציבה וכמה שיותר מאובטחת ובגלל זה ההפצה הזאת מושכת את עיני . אני מעוניין ללמוד על אבטחה ולהכיר יותר את המערכת והגירסה הזאת הכי מתאימה לא ? זה לא מפריע לי שהתוכנות ישנות המטרה של ההפצה היא רק לשמש לגלישה באיטנרט , אולי Sim-Icq , תכנות ושיתוף האיטרנט עם עוד מחשב בעל XP בבית שלי
הבנתי שאין תוכנות עדכניות להפצה הזאת אבל עידכוני אבטחה ובאגים ממשיכים להתעדכן נכון?

Kaplan - בגלל הסיבות באפשרות א' ( יציבות ואבטחה ) אני רוצה לבחור את סוג ההפצה הזאת ... אני מעוניין ללמוד יותר על אבטחה ולהתחיל לתכנת ובעצם שיהיה לי מחשב אחד שישתף את האיטרנט למחשב אחר אבל לא כראוטר ( כלומר שאני יוכל להמשיך להשתמש בו כמו במחשב רגיל ) ולגלוש באיטרנט . מקווה שהבנת

ושוב תודה רבה לכולם על התגובות

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/07/2004 - 07:36
נושא ההודעה:

לא יאומן...
חזור אלינו בעוד כמה ימים עם חוויות מהמסע אל העבר.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. Daedalus
  2. kaplan
  3. עידו