ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
sosmanלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 15/12/2003 · הודעות: 214 ·

הודעה פורסם: 27/02/2004 - 00:42
נושא ההודעה: תיכון שמלמדים בו לינוקס

שלום!

אני עובר לתיכון שנה הבאה ואני ילך 100% למגמת מחשבים ורציתי לשאול אם יש תיכונים באיזור ראשון לציון בת-ים או חולון שהם ברמה טובה שיש שם מגמת מחשבים ושעובדים שם עם לינוקס כי זה יהיה די מבאס להדפק עם וינדוז 3 במגמה.
אם אין דבר כזה אז אולי תיכון עם מגמת מחשבים טובה עם וינדוז(רק !!! אם אין לינוקס בשום מקום)
?

בקשר לציונים אין מה לדאוג נראה לי שממוצא 95 יספיק!

תודה על זמנכם !!!

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 27/02/2004 - 00:55
נושא ההודעה:

נכון להיום כל תכניות הלימודים למגמת מחשבים וכ"ו בנויות על ווינדוס לפי תקנות של משרד החינוך
היו מספר נסיונות לפנות למשרד החינוך בכדי לגרום לשינוי במגמה אבל בינתיים אין אור בקצה המנהרה.
אף גרוע מכך החל משנה הבאה משרד החינוך הכניס לתוכנית הלימודים את
shark-C
מה שאומר הידוק היחסים והעסקאות עם חב" מיקרוסופט

עכשיו אתם מבינים למה לימור לבנת שרת החינוך איימה להתפטר
היא הייתה צריכה תוספת של 200.000.000 ש"ח למשרד החינוך
בכדי לשלם על רשיונות שונים ומשונים למיקרוסופט

סליחה על התשובה החריפה והמעצבנת אבל לפחות אנחנו אמיתיים !!!

ובואו נקווה לשינוי בעתיד

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/02/2004 - 01:17
נושא ההודעה:

תודה על העזרה!!

חששתי מזה אבל אין מה לעשות שיווק זה הרוב שקובע!!!
זה בטח יקרה אם בכלל אולי עוד איזה 2-3 אם לא יותר כי לוקח זמן לשנות את כל המערכת.
אני שאלתי כי קיוותי שאולי יש איזה תיכון אחד מיוחד אבל כנראה שאין.

אז ללא קשר ללינוקס יש איזהשהו תיכון טוב עם מגמת מחשבים טובה שאתם יכולים להמליץ לי עליו? מהערים ראשון לציון, חולון או בת-ים?
וגם שהתיכון יתחיל בכתה ט' אבל אם לא, לא נורא.

תודה על זמנכם !!!

חזרה לתוכן הדיון
wliadלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 25/05/2003 · הודעות: 1285 · מיקום: צפון הארץ

הודעה פורסם: 27/02/2004 - 01:20
נושא ההודעה:

מעניין אותי מי הגיב מעלי... בכל אופן, בנוגע לשאלה של סוסמן, לא ידוע לי על תיכון באיזור המדובר שמלמד איזו ממגמות טכ"מ על-גבי לינוקס (אשמח לקבל עדכון שונה בנושא). תוכניות הלימודים המוצעות של מגמות טכ"מ לאו דווקא נכתבו לחלונות, אך בחלקן הגדול, לא מאפשרות בפועל לימוד באמצעות מערכת הפעלה אחרת. אנחנו בכנרת פועלים לשינוי המצב בשיתוף עמותת המקור (כל עזרה בנושא זה תתקבל בברכה).

כל בי"ס מקבל אישור לאחת או שתיים ממגמות הטכ"מ, לא יותר מכך. בתי ספר שמלמדים מידענות ואינטרנט למשל, לא יכולים כיום לממש את התוכנית על לינוקס מאחר והתוכנית דורשת למידת ASP ועבודה עם מסדי Access. מצד שני, בתי-ספר שמלמדים מערכות הפעלה, יכולים ללמד את החלק של "תכנות מונחה עצמים בשפת ++C" בלי שום בעיה על לינוקס. הבעיה היא שהיחידה הבאה בחומר היא "תכנות בסביבת חלונות" והיא דורשת נכון להיום או MFC (למי שלמד ++C) או JAVA.

ישנן התמחויות מסויימות אחרות שפחות תלויות במערכת ההפעלה, אך קיימים מספר מועט של בתי-ספר שבוחרים בהן (לפי מיטב ידיעתי).

ליעד ויינברגר,
אחראי פדגוגיה,
גנו/לינוקס כנרת.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
newbieלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 10/10/2003 · הודעות: 543 · מיקום: אשדוד

הודעה פורסם: 27/02/2004 - 13:06
נושא ההודעה:

אני במגמת מחשבים במקיף ג' אשדוד ואצלנו בכיתה יש מחשב אחד שמריץ ראד האט (אולי נשנה את זה לסלאק מתישהו בקרוב) והמורה שלי (אחד מהם) עבד פעם עם לינוקס וגם לימד לינוקס פעם.
הוא יודע שיש לי לינוקס והוא שאל אותי כבר עם אני הולך לעשות פרוייקט בלינוקס, ואני כנראה אעשה את הפרוייקט שלי בלינוקס...

חזרה לתוכן הדיון
wliadלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 25/05/2003 · הודעות: 1285 · מיקום: צפון הארץ

הודעה פורסם: 27/02/2004 - 13:16
נושא ההודעה:

אשמח אם תוכל להפנות אלי את המורה שלך (וגם מורים אחרים לצורך העניין).

ליעד ויינברגר,
אחראי פדגוגיה,
גנו/לינוקס כנרת.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
HeyYaLלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 13/02/2004 · הודעות: 222 · מיקום: שם

הודעה פורסם: 27/02/2004 - 13:20
נושא ההודעה:

שימוש בכוח פיזי מתון על התיכון יכול לעזור Laughing
אני לרוב עובד עם לינוקס בתיכון (כל פעם עם הפצה אחרת), ותמיד יש לי את הכלים למשימות שנותנים לי (ולכל השאר, רק שהם עדיין בחלונות... והמשימות האלו הם עבודה בוורד ואקסל וכל השטויות האלו - אז קיבלתי פטור משיעמום כשאני בלינוקס Smile)

newbie - זה גם משהו טוב, לפחות עם רדהאט... אצלי כל השרתים מריצים רד האט, וחבל מאוד שתחנות העבודה לא מריצות הפצה כלשהיא...

wliad - כל עוד תחביר ה-ASP מובן ודומה (ולפי מה ששמעתי - הוא לא כל כך), אפשר להשתמש ב - PHP ו - MySQL בלי לבקש אישור... אם יראו שמתכנתים בשפה שונה, אז יתחילו לשאול עליה ואולי גם להשתמש בה....

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם כתובת AIM Yahoo Messenger MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/02/2004 - 14:35
נושא ההודעה:

HeyYaL :
wliad - כל עוד תחביר ה-ASP מובן ודומה (ולפי מה ששמעתי - הוא לא כל כך), אפשר להשתמש ב - PHP ו - MySQL בלי לבקש אישור... אם יראו שמתכנתים בשפה שונה, אז יתחילו לשאול עליה ואולי גם להשתמש בה....

אתה טועה ומטעה וחבל שכך. אם בית-הספר שלך מאפשר לך לתכנת בשפה שאינה חלק מתוכנית הלימודים, הוא חייב לקבל לשם כך אישור מיוחד מהפיקוח למגמה הזו. לא ניתן להבחן על חריגות (שימוש בשפה שונה נחשבת חריגה) ללא אישור הפיקוח. בד"כ לצערנו הרב, לא מתקבל אישור שכזה (בטח לא גורף, מקומי דווקא יש יותר סיכוי).

אני חוזר ומפציר בבאי הפורום: אם אתם רוצים לראות שינוי שכזה במערכת החינוך, אנא הפנו את המורים שלכם, או, אם אתם כבר לא בביה"ס, מורים שאתם מכירים, אלינו (פרוייקט כנרת). מעבר להפקת הפצה, כנרת עושה להחדרת הקוד הפתוח למערכת החינוך, בשיתוף עמותת המקור. חשוב שמאמצים כאלה ירוכזו תחת קורת גג אחת, וכנרת מספקת קורה שכזו.

חזרה לתוכן הדיון
HeyYaLלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 13/02/2004 · הודעות: 222 · מיקום: שם

הודעה פורסם: 27/02/2004 - 17:56
נושא ההודעה:

לא אמרתי שבית הספר שלי מאפשר לי לתכנת בשפה במסגרת מגמה כלשהי.
אמרתי שאני עובד במסגרת הלימודים עם לינוקס (בין ההפצות גם כנרת), ותלמידים אחרים במקרים חריגים ביותר (אבל לא תמיד).

אני מתכנת בבית הספר אפליקציות שאינם קשורות למשימה לימודית.

אני יכול להפנות אותך למישהו מבית הספר שלי (מתחום המחשבים), אשלח לך את הפרטים ב - PM.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם כתובת AIM Yahoo Messenger MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 28/02/2004 - 04:11
נושא ההודעה:

שלום ותודה לכולם על דעתכם!!!

מה אתם חושבים על אול"צ או הול"צ אני לא ממש יודע איך כותבים.
זה תידון של חיל האוויר ויש שם מגמות :
אלקטרוניקב ומחשבים
מכונות
חשמל

אין שם מגמת ספציפית למחשבים אבל מה אתם חושבים על מגמת אלקטרוניקה ומחשבים?

אני מעדיף תוכנה אבל דווקאה מעניין אותי ללמוד על חומרת מחשבים אבל הקטע שזה לא רק על חומרת מחשבים זה על אלקטרוניקה בכללי וזה גם יכול להיות לא קשור למחשבים?
כמובן שלומדים את שפת C ו assembly.

מישהו מהפורום לומד שם כרגע או למד או מכיר את הביה"ס ?
מה אני יפספס למשל במגמת מחשבים רגילה בתיכון רגיל??

תודה על זמנכם!!!

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 28/02/2004 - 08:16
נושא ההודעה:

תיכון הול"צ הוא תיכון משולב, חצי אזרחי חצי צבאי (ח"א - חלק מביה"ס הטכני). הוא נחשב לתיכון מוצלח ואיכותי. יצא שחבר שלי היה מדריך (צבאי) שם בתחום האלקטרוניקה, ולטענתו מדובר בתיכון ברמה טובה.

בהחלט אופציה ראויה.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. sosman
  2. אורח [אורח]
  3. sosman