ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
נושא זה נעול . לא ניתן לערוך הודעות או להגיב
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/04/2004 - 22:08
נושא ההודעה:

שום אחד ושום כלום
הגרסה הרשמית של מנדרייק יצאה כבר ועוד יום או שניים היא תיהיה כבר להורדה! ככה היה כתוב בידיעה באתר.

בקשר לSWAP אני מודה שטעיתי .
דבר ראשון לא חייבים להיות כאלה תוקפניים ! דבר שני
שום דבר לא יקרא אם הוא יתקין את הSWAP כי אי אפשר לדעת ובשביל 200 מגה לא כדי לקחת סיכון ולא משנה בשביל מה! אולי אחרי זה הוא יתקין הפצה שכן תצטרך את זה או משהו אני לא יודע אבל אם יש לך כבר הזדמנות אז למה לא.

SWAP זה כמו השם שלה
זה מין מחיצה כזאת שמפרידה בין לינוקס לווינדוס . כמו שציינו פה זה לא חובה אבל אי אפשר לדעת וזה לא יזיק!

זה יתקין לך את רוב הדרייברים שצריך לכרטיס מסך אבל זה לא יתקין לך את הדרייברים שצריך כדי להפעיל את ההאצה התלת מימדית שלך אם תרצה למשחקים וכאלה אבל גם בלי להוריד שום דבר זה יתקין לבד את כל הדרייברים שצריך כדי שיהיה לך תצוגה יפה בלי שום בעיות !!! אל תדאג בקשר לזה!

בהצלחה !

באמת כדי שתקרא את כל המסמכים הכתובים זה יסביר לך הרבה דברים על הנושא.
גם כדי שתדפיס כמה דברים למקרה של בעיה למרות שאם מנדרייק בעיות זה לא מופיע במילון כי ההתקנה היא יותר קלה מזאתי של ווינדוס!!!
בחלק שהוא ישאל אותך על אם אתה רוצה לארגן את המחיצות תבחר שאתה רוצה ידנית וככה את יכול להוסיף ולהוריד מקום מכל מחיצה.
נגיד אתה רוצה לתת ללינוקס 20 ולווינדוס 40 מגה ודברים כאלה ! אהה וגם לSWAP אני ממליץ לתת 200 מגה כמו שאמרתי מקודם .

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
WolfSignלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 02/04/2003 · הודעות: 1685 · מיקום: /usr/portage

הודעה פורסם: 06/04/2004 - 22:20
נושא ההודעה:

ציטוט:
SWAP זה כמו השם שלה
זה מין מחיצה כזאת שמפרידה בין לינוקס לווינדוס . כמו שציינו פה זה לא חובה אבל אי אפשר לדעת וזה לא יזיק!

מצטער שאני מעליב אבל זו בורות לשמה. אם אתה לא יודע אז לפחות אל תגיב ותקלקל בזה שתכניס שטויות לראש של אנשים שבאים ללמוד.

זהו מחיר החופש: כל גרם ,כל טיפת דם מגופך משולמים למפרע.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
CoolDaniFromAshdodלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 28/04/2003 · הודעות: 831 ·

הודעה פורסם: 06/04/2004 - 22:29
נושא ההודעה:

Anonymous :
שום אחד ושום כלום
הגרסה הרשמית של מנדרייק יצאה כבר ועוד יום או שניים היא תיהיה כבר להורדה! ככה היה כתוב בידיעה באתר.

בקשר לSWAP אני מודה שטעיתי .
דבר ראשון לא חייבים להיות כאלה תוקפניים ! דבר שני
שום דבר לא יקרא אם הוא יתקין את הSWAP כי אי אפשר לדעת ובשביל 200 מגה לא כדי לקחת סיכון ולא משנה בשביל מה! אולי אחרי זה הוא יתקין הפצה שכן תצטרך את זה או משהו אני לא יודע אבל אם יש לך כבר הזדמנות אז למה לא.

SWAP זה כמו השם שלה

זה יתקין לך את רוב הדרייברים שצריך לכרטיס מסך אבל זה לא יתקין לך את הדרייברים שצריך כדי להפעיל את ההאצה התלת מימדית שלך אם תרצה למשחקים וכאלה אבל גם בלי להוריד שום דבר זה יתקין לבד את כל הדרייברים שצריך כדי שיהיה לך תצוגה יפה בלי שום בעיות !!! אל תדאג בקשר לזה!

בהצלחה !

באמת כדי שתקרא את כל המסמכים הכתובים זה יסביר לך הרבה דברים על הנושא.
גם כדי שתדפיס כמה דברים למקרה של בעיה למרות שאם מנדרייק בעיות זה לא מופיע במילון כי ההתקנה היא יותר קלה מזאתי של ווינדוס!!!
בחלק שהוא ישאל אותך על אם אתה רוצה לארגן את המחיצות תבחר שאתה רוצה ידנית וככה את יכול להוסיף ולהוריד מקום מכל מחיצה.
נגיד אתה רוצה לתת ללינוקס 20 ולווינדוס 40 מגה ודברים כאלה ! אהה וגם לSWAP אני ממליץ לתת 200 מגה כמו שאמרתי מקודם .

SWAP זו מחיצה של זיכרון וירטואלי. הגודל שאתה צריך לקבוע לה תלוי בזיכרון שלך. 256 מגה בייט של מחיצת סוואפ זה המינימום. אם יש לך יותר מ- 256 מגה בייט של זיכרון פנימי, אין צורך להקציב למחיצת הסוואפ יותר מ- 300 מגה.

לגבי הדרייבר לכרטיס המסך, מנדרייק תתקין ותפעיל לכרטיס המסך שלך דרייבר גנרי שלא תומך בתלת מימד. אם ברצונך בתמיכה בתלת מימד, עליך להתקין את הדרייבר של nvidia מהאתר שלהם.

נערך לאחרונה על-ידי CoolDaniFromAshdod בתאריך 07/04/2004 - 20:01, סך-הכל נערך פעם אחת

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/04/2004 - 23:10
נושא ההודעה:

לדני מאשדוד
או קי סליחה על הטעות .
מה לעשות אני בור ועם הארץ אבל לפחות ניסיתי לעזור ואני מאמין שעזרתי בשאר הדברים .

בקשר לכרטיס מסך אני אמרתי בהודעה שלי בדיוק את מה שאתה אמרת אז תקרא עד הסוף!
פשש אני רואה גרפיקאים הם אנשים עצבניים!!

ליוצר הדיון.
אם אתה רוצה אתגר אתה תמיד יכול ללכת להפצות יותר מאתגרות ושילמדו אותך יותר על לינוקס כמו סלאקוור(אני) , ג'נטו , דביאן ועוד כמה.
אבל עדיף להתחיל עם מנדרייק ואחרי זה אם אתה רוצה אז תעבור!

חזרה לתוכן הדיון
itayלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/04/2004 · הודעות: 46 ·

הודעה פורסם: 07/04/2004 - 02:36
נושא ההודעה:

ציטוט:
זו מחיצה של זיכרון וירטואלי. הגודל שאתה צריך לקבוע לה תלוי בזיכרון שלך. 256 מגה בייט של מחיצת סוואפ זה המינימום. אם יש לך יותר מ- 256 מגה בייט של זיכרון פנימי, אין צורך להקציב למחיצת הסוואפ יותר מ- 300 מגה.

יש לי 256 מגה זיכרון (DDR).
למה אני צריך את ה SWAP הזה? מה הוא נותן לי? מה הוא עושה?
הזיכרון שאני מקצה לו זה זיכרון שאני לא יכול להשתמש בו (כי אם כן אז אני לא אוכל להשתמש
ב SWAP כי לא יישאר לי זיכרון).

ציטוט:
לגבי הדרייבר לכרטיס המסך, מנדרייק תתקין ותפעיל לכרטיס המסך שלך דרייבר גנרי שלא תומך בתלת מימד. אם ברצונך בתמיכה בתלת מימד, עליך להתקין את הדרייבר של nvidia מהאתר שלהם.

נכנסתי לאתר שלהם ולא ידעתי מה לבחור, הנה ציטוט:

ציטוט:
ואיך אנו אמור להוריד מאתר של nvidia דרייבים? אני נכנס לאיזור של דרייברים ללינוקס
ותראו מה הוא מביא לי:
http://www.nvidia.com/object/linux.html
איך אני אמור לדעת מה לבחור?

איתי

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
IPלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 27/06/2003 · הודעות: 1023 · מיקום: תל אביב

הודעה פורסם: 07/04/2004 - 02:45
נושא ההודעה:

קרא את הקישורים שהבאתי לך, תנסה אולי איזה live cd, ותתקין.
בקישורים שהבאתי לך יש תשובות על כל השאלות שלך, אז אין טעם לענות עליהם שוב בצורה פחות טובה. עזוב דרייברים עכשיו, אם אחרי שתתקין יהיו בעיות שלא תצליח לפתור, אז תשאל שאלות.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 07/04/2004 - 03:09
נושא ההודעה:

תודה IP, אני אקרא עוד על לינוקס, אפעיל LIVE CD ואם יהיו בעיות / שאלות אז אשאל אותן.

תודה לכולכם על העזרה,
איתי. Laughing

חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 07/04/2004 - 10:08
נושא ההודעה:

Anonymous :

כדאי שתקרא שוב את הידיעה, כי אתה כותב מידע מטעה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
WolfSignלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 02/04/2003 · הודעות: 1685 · מיקום: /usr/portage

הודעה פורסם: 07/04/2004 - 18:16
נושא ההודעה:

ציטוט:
יש לי 256 מגה זיכרון (DDR).
למה אני צריך את ה SWAP הזה? מה הוא נותן לי? מה הוא עושה?
הזיכרון שאני מקצה לו זה זיכרון שאני לא יכול להשתמש בו (כי אם כן אז אני לא אוכל להשתמש
ב SWAP כי לא יישאר לי זיכרון).

אוי אוי אוי.
טוב , אז רק בשביל שלא תעשה את הטעות הפטאלית ותתקין בלי מחיצת סוואפ אז להלן הסבר:
מחיצת הסוואפ (בווינדוס זה קובץ) היא בעצם משמשת כחוצץ (buffer) בין המעבד לבין ההתקנים השונים של המחשב ותפקידו של החוצץ הזה הוא בעיקר לשמור דברים באופן זמני על מנת לייעל את ביצועי המערכת.
גם הזיכרון ram הוא סוג של חוצץכמו גם ספריית הcache של הדפדפן.
מה ההבדל? ההבדל העיקרי הוא במהירות. זכרון ram (בין אם זה ddr או sdram) קצב הריענון שלו כ 70 ננו שניה לעומת הדיסק הקשיח שבמקרה הטוב אתה מגיע ל 10 מילי שניה. איטי פי:700 .
בעתיד כאשר המחירים יוזלו המגמה היא לעבור לדיסקים מבוססי זכרון (flash rom - שלא דורשים רענון ומתח חשמלי קבוע).

עד שזה יקרה , אנחנו נאלץ להשתמש בחלק מהדיסק הקשיח כיחידת זכרון זמני.
אז למה צריך בכל זאת? כיוון שבמידה ולא תגדיר שימוש במחיצת סוואפ אז המחשב ינצל את כל כמות זיכרון ה ram ולא ישאיר קצת זיכרון פנוי בשביל יישומים קריטיים.
למערכות ההפעלה בין אם זה לינוקס ובין אם זה ווינדוס יש חוק: כאשר כמות הזיכרון ram הפנוי יורד אל מתחת לרמה מסויימת אז המערכת מתחילה להשתמש בסוואפ. והכמות הזכרון המעט שעוד נותרה תישאר אך ורק לדברים קריטיים שהמערכת תחליט עליהם.
אם לא תגדיר סוואפ בכלל אז אתה עלול להגיע למצב לא נעים: אתה תנצל את כל 256 המגות שלך ואז כאשר תפתח עוד אפליקציה אחת שצריכה עוד זכרון .... ההמשך כבר ידוע.
לעומת זאת אם היה סוואפ במקרה הזה אז האפליקציה הייתה נפתחת על החוצץ של הדיסק. אמנם אין ספק שהיית מרגיש קצת איטיות אבל היית לפחות עובד...

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 07/04/2004 - 20:30
נושא ההודעה:

WolfSign :
לעומת זאת אם היה סוואפ במקרה הזה אז האפליקציה הייתה נפתחת על החוצץ של הדיסק. אמנם אין ספק שהיית מרגיש קצת איטיות אבל היית לפחות עובד...

לא נראה לי שזה עובד ככה. יותר סביר, שאם אין מספיק זיכרון ראשי, מקטעי זיכרון שלא היו בשימוש זמן רב (או מה שלא יהיה האלגוריתם) יועברו ל swap וכך יתפנה מקום להפעלת היישום החדש.

בלי הswap (שבעברית זה זיכרון תחלופה אאל"ט) לא היית יכול לפתוח את היישום החדש. אגב, חסרונו הגדול של swap הוא אם אתה צריך יותר זיכרון ליישום בודד ממה שיש לך בפועל (כמו למשל בעת בניית livecd) - במקרה כזה עלולה להתרחש החלפה תדירה של מקטעים בין ה RAM ל Swap מה שיגרום לירידת ביצועים קשה.

הנ"ל די תיאורטי, אני מניח שאפשר למצוא חומר ספציפי על ניהול הזיכרון של הקרנל בגוגל.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 07/04/2004 - 20:35
נושא ההודעה:

זה בדיוק מה שהתכוונתי דוביקס Smile בלי הסוואפ אתה לא יכול לעבוד...

האמת שאין לי מושג מהו הכלל מבחינת כמה אחוזים מהזכרון רם המחשב משאיר למקרה חירום ומהם כל הכללים על פיהם הוא מחליט מה חשוב ומה לא. (בקשות פסיקה? process id ? ,טווח הכתובות בזכרון ?)
אבל פשוט זה הרושם שקיבלתי מעבודה מול שלושה מערכות הפעלה (נובל גם...).

לאורח הנעלב:

ולהגיד קיבינימט זה ממש לאא תוקפני ומכוער...
בכל מקרה אני לא יודע אם שמת לב אבל במגילה שכתבתי שם הסברתי מה זה סוואפ ודי השקעתי מזמני בשביל לתת לבנאדם עזרה כדי שלא יעשה את הטעות ויתקין ללא סוואפ.
בקשר לטון הכתיבה: נכון יש פה מדי פעם התנגחויות אישיות ובד"כ אלו שעושים זאת נרשמים כאנונימיים... מי שמכבד את עצמו ואת הסביבה היה טורח להיכנס בשם המשתמש שלו.
חוצמזה קצת ביקורת בונה לא תהרוג אף אחד. זה שאמרתי שזו בורות לשמה? יכולתי להתנסח בצורה הרבה יותר חריפה. עם כל הכבוד לזה שהוא רצה לעזור איך בדיוק התשובה שלו אמורה לעזור?!
אם יודעים זו לא בושה להודות וכמו כן אם אין לך משהו חכם להגיד אז מוטב שתשב בשקט. זה מעין כלל ברזל כזה.
בכל מקרה , אם מישהו נפגע ממה שאמרתי אז גם אני מתנצל. לא התכוונתי להעליב.
בקשר לזה שאתה לא רוצה להיכנס יותר לפה: באמת חבל על ההפסד. זה אחד הפורומים הטובים בארץ ללינוקס אם לא הטוב מכולם. לפי דעתי האישית. החודש הזה אני חוגג שנה להימצאותי פה (תסתכל על התאריך הרשמה) ואני יכול להגיד לך שאני למדתי המון מאנשים פה.
יש פה קהל גדול של אנשים שתורמים מזמנם ועוזרים למתחילים אף על פי שנשאלות אותן השאלות שוב ושוב וחיפוש קצרצר בפורום היה מעלה את התוצאה.
באופן כללי האנשים פה על רמה. הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אישית. תלך לשוטט בפורומים אחרים ותיווכח.
בכל מקרה , שוב פעם אני מתנצל אם ההערה שלי הייתה לא במקום ומישהו נעלב ממנה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 07/04/2004 - 20:55
נושא ההודעה:

להשכלה כללית, הנה הסבר קצר על שיפורי ניהול הזיכרון בקרנל 2.6 כולל במה שקשור לניהול העבודה מול swap:

http://www-106.ibm.com/developerworks/linux/library/l-mem26/

מעניין יהיה לשמוע מאלו שעובדים עם 2.6 על יישומים כבדים מאוד ומעט זיכרון אם אכן מורגש שיפור בנושא.

חזרה לתוכן הדיון
Eliranלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 05/05/2002 · הודעות: 582 · מיקום: Israel

הודעה פורסם: 07/04/2004 - 23:16
נושא ההודעה:

הפטאלית? עבדתי כחצי שנה עם דביאן בלי שום מחיצת סוואפ.

לפי דעתי *האישית* מחיצת סוואפ צריכה להיות קיימת רק במידה ויש במחשב פחות מ128 מגה בייט של RAM.

לפותח הדיון: LIVECD לפני הכל. תפעיל תנסה תבדוק מה אתה אוהב וכו' תיצור לך רשימה של מה אתה צריך בלינוקס ותשאל פה בפורום המתאים, תיצור לך רשימה של מה מפריע לך ואנשים ינסו להציע לך חלופות וכו'

בהצלחה !

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 08/04/2004 - 08:09
נושא ההודעה:

סליחה , אבל אולי לא ניסחתי את עצמי טוב:

אתה יכול לוותר על הסוואפ במידה ואתה עובד על שולחן עבודה מינימליסטי (icewm) לא פותח במקביל מס' אפליקציות כבדות שזוללות זכרון (כדוגמת מוזילה או אופן אופיס) , ומרבה להשתמש בעיקר בטרמינל.

ניסוח מספיק ברור.... Smile

חזרה לתוכן הדיון
AIאורח · ·

הודעה פורסם: 08/04/2004 - 23:41
נושא ההודעה:

ענו כאן על הרבה דברים, אבל אני רוצה להתייחס רק לנושא של "תכנות ב- VB" -

1. אני למדתי שנתיים VB ואפילו קניתי ספר על זה, עכשיו הדבר היחיד שאני יכול להגיד על זה, שאני ממש אידיוט!

2. כתיבה בשפת VB מייצרת הרבה הרגלים רעים בתכנות ואז אחרי שעובדים איתה, פתאום לא מבינים את ההגיון בשפות עלית אחרות.
(שמירת מחרוזות בתוך משתנה מסוג integer? ההגיון הכי בסיסי אפילו לא נותן את זה!)

3. הכי חשוב - שפת VB וגם שפת Basic (אבותיה של VB, ביל גייטס לקח עליה באוניברסיטה 500$ על כולה 4 קילוביט!) אלה לא שפות עלית! אלה שפות מוגבלות ומרותקות לכיסא גלגלים, שלא לדבר שמבחינת תחביר אז הוא גם לא מתקרב לזאת של שפת עלית - אם רוצים ללמוד תכנות אז לא להתחיל ללמוד זבל שמנסה להיות שפת עלית זה לא נקרא תכנות.

קח שפת C או C++ (אם כי בתכלס, שני השפות בסיס זה אותו דבר וגם הקומפיילרים של C++ מתייחסים לשתי השפות אותו הדבר [לרוב, חוץ ממקרים ממש-ממש נדירים] )

** אני לא אומר את זה בגלל המאמר של "איך להיות אקר", הגעתי למסקנה הזאת לפני בכלל שקראתי אותו.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 08/04/2004 - 23:55
נושא ההודעה:

ציטוט:
2. כתיבה בשפת VB מייצרת הרבה הרגלים רעים בתכנות ואז אחרי שעובדים איתה, פתאום לא מבינים את ההגיון בשפות עלית אחרות.

צודק, אני מרגיש את זה שאני מתכנת ב CPP

ציטוט:
קח שפת C או C++ (אם כי בתכלס, שני השפות בסיס זה אותו דבר וגם הקומפיילרים של C++ מתייחסים לשתי השפות אותו הדבר [לרוב, חוץ ממקרים ממש-ממש נדירים] )

השפה הראשונה שלמדתי לתכנת בה היא CPP ורק לאחר מכן עברתי ל VB

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 09/04/2004 - 13:22
נושא ההודעה:

הנה למה כדאי לך לעבור ללינוקס:
רובכם ודאי מכירים את המשחק רב המשתתפים הנפלא enemy teritory. יש לו גירסת קליינט לווינדוס וגירסא ללינוקס. שני הקליינטים כמובן רואים אחד את השני. והם נראים בדיוק אותו הדבר.

אבל מבחינת ביצועי מערכת: שימו לב.
יש לי מחשב לא חלש במיוחד. פנטיום 4 - 2 גיגה הרץ עם לוח אם אינטל 845 gbv עם 256 מגה זכרון. מאיץ גרפי של נבידיה 64 מגה זכרון. דיסק 40 גיגה של סיגייט. ודבר חשוב נוסף: יש לי שישה מאווררי מארז שמקררים את כל המחשב. שמתי אותם בצורה כזאת שהם מבצעים סירקולציה טובה של האויר בתוך המארז. כמו כן יש לי בנוסף מאוורר קטן נוסף למאיץ הגרפי וכן מאוורר נוסף למעבד (מאוורר עננק) וכן לספק כוח יש מאוורר משלו.

ז"א שהמחשב שלי מקורר די טוב כדי לתת ביצועים מקסימליים.
על המחשב הזה יש לי שני מערכות הפעלה: לינוקס מנדרייק 10 קומיוניטי ו ווינדוס xp pro .
את המשחק ET התקנתי בהתחלה רק בלינוקס וככה שיחקתי איתו מס' חודשים. עובד נהדר ובצורה חלקה.
לא מזמן היה לי וויכוח עם אחי שלא נפרט כאן על מה אבל התוצאה הייתה שבשביל להוכיח לו מס' דברים התקנתי על הווינדוס אקס פי את המשחק ET .
התוצאה: זוועת אימים. המשחק מקרטע וממש אי אפשר לשחק בצורה נורמלית.
בסוף ההודעה יש תמונה שממחישה מה קורה למערכת ברגע שהמשחק עולה
בשביל לראות את התמונה:
אל תשכחו לא סתם לעשות ריענון לדף אלא לסמן את כל הכתובת וללחוץ אנטר.
אתם רואים איך המעבד על 99 אחוז?! אחרי כמה שעות משחק מעניין בכמה התקצרה תוחלת החיים שלו. ועוד תשעו חשבון שלא לכל אחד יש מערכת קירור טובה...
אתם רואים כמה זיכרון פנוי נשאר?! וזה עוד כלום כי בהמשך הזיכרון יורד ל 6 מגה ואז המשחק נהיה איטי עוד יותר או שפשוט עף עם הודעת שגיאה ששואלת אותך האם לשלוח למיקרוסופט הודעה...
לצערי אין באפשרותי להראות את ביצועי המחשב על מנדרייק כיוון שהמחשב מעלה את המשחק לא ניתן לצאת לשולחן העבודה וזה לפי דעתי מה שעושה את המשחק ליותר יציב ומהיר. כמו כן לא ניתן לצאת למצבי init השונים.

זהו. השתכנעת?

http://geocities.com/shay_u/images/et-windows_xp.JPG

חזרה לתוכן הדיון
מתן00לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 09/04/2004 · הודעות: 3 ·

הודעה פורסם: 09/04/2004 - 14:37
נושא ההודעה:

תגיד, זה מחשב רוסי? איך הוא עומד בקור הזה?!?!

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/04/2004 - 15:50
נושא ההודעה:

רק הערה קטנה אם אפשר, הסוואפ לא חייב להיות לפחות 256 מגה כלל, הוא יכול להיות בכל גודל שתבחר, אני בדרך כלל בוחר בין 200 ל300 מגה, כי יותר מזה זה מאט לי אותו
ובאמת סוואפ נחוץ יותר לאנשים שאוהבים להפעיל הרבה דברים במקביל (רוב האנשים)
אם אין לך סוואפ אז ייווצר מצב בו כאשר פתחת יישומים מעל רף הזכרון שיש לך דברים יתחילו "לעוף" לך, התוכנית שהפעלת כן תעלה, אבל בתמורה תעוף לך תוכנית אחרת

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 09/04/2004 - 19:37
נושא ההודעה:

בד"כ נהוג להקצות לסוואפ גודל של פי 1.5 מכמות הזיכרון RAM ולא יותר מזה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/04/2004 - 20:34
נושא ההודעה:

WolfSign :

אין קשר בין גודל הזכרון הרגיל לגודל הזכרון שייקבע בסוואפ (מלבד העובדה שככל שיש לך פחות זכרון מומלץ להקציב יותר סוואפ)

חזרה לתוכן הדיון
Johnny5לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 24/12/2002 · הודעות: 98 ·

הודעה פורסם: 10/04/2004 - 00:09
נושא ההודעה: בטח שיש קשר

Anonymous :
WolfSign :

אין קשר בין גודל הזכרון הרגיל לגודל הזכרון שייקבע בסוואפ (מלבד העובדה שככל שיש לך פחות זכרון מומלץ להקציב יותר סוואפ)

בטח שיש קשר, אבל אין כבר כללי אצבע כמו שנאמר למעלה, פי 1.5 מהזיכרון הרגיל, הם פשוט כבר לא תופסים במחשבים של היום, צריכים להיות הגיוניים, הרי לא יתכן שמחשב עם ג'יגה זיכרון ישים 1.5GB של swap... צריך להיות איזון בין הזיכרון הקיים, אופי השימוש במחשב וכמות ה swap המוקדשת למערכת.

אם עדיין מתעקשים על כללי אצבע, אז אני אומר של desktop או אפילו תחנה כבדה יותר עם 256MB זיכרון יספיקו כ 400MB של swap לעשות כל דבר, אם יש 512MB זיכרון אז באיזור ה 300MB ל swap יהיו יותר ממספיקים (המחשב האישי שלי עובד ככה), וכך גם ל 1GB של זיכרון פנימי (זה נובע מתוך הנחה שלאדם שיש לו היום באיזור ה 1GB של זיכרון יש דרישות גבוהות במיוחד).

בכל אופן, תמיד אפשר להוסיף קבצי swap ככה שאני ממש לא רואה שום בעיה בכל קביעה שלא תהייה.

רועי

חזרה לתוכן הדיון
המחלקאורח · ·

הודעה פורסם: 10/04/2004 - 01:59
נושא ההודעה: מספר מערכות הפעלה על אותו המחשב

אני משתמש ב- System Commander כדי להריץ מספר מערכות הפעלה. כרגע הדיסק שלי מחולק למחיצה של חלונות 98, XP, לינוקס דביאן וסולאריס. יש לי נסיון של 6.5 שנים עם התוכנה הזאת ואני מרוצה ממנה מאוד. התוכנה מורצת לפני מערכת ההפעלה ומספקת תפריט גראפי לבחירת מערכת ההפעלה. בנוסף מסופקים כלים לשינוי גודל המחיצות על הדיסק ואשפים להתקנה אוטומטית של מערכות הפעלה חדשות. כך אפשר להוריד ולהתקין מחדש את לינוקס כל שני וחמישי מבלי שכל המחשב ישתגע. הדרישה היחידה של התוכנה היא מחיצת חלונות שממנה התוכנה תותקן ושבה הרכיבים החיוניים ישמרו.
לדעתי זה הפתרון הנוח ביותר, אבל צריך לקרוא בעיון את הוראות השימוש.

אתר הבית של System Commander:
http://www.v-com.com/product/sc7_ind.html

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/04/2004 - 14:27
נושא ההודעה:

מיותר לדעתי.

במקום להיות תלוי במוצר מוגבל (לא מבחינת פונקציונליות אלא בכך שהוא דורש חלונות. ומה אם אין?!)
אז למה לא להשתמש בבוט לודר של אחד מההפצות לינוקס המותקנות?!
הסדר הוא כזה: דבר ראשון מתקינים את הווינדוס המוגבל כיוון שאם הוא יותקן בסוף הוא ידרוס את הבוט לודר של אחד מהלינוקסים.
לאחר שהווינדוס מותקן אז מתקינים את שאר ההפצות כאשר בסופו של דבר צריך לערוך ידנית את אחד מהבוט לודרים שהייתם רוצים שיעלה ולהוסיף לו את שאר הנתיבים החסרים.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/04/2004 - 19:47
נושא ההודעה:

שוב תודה לכולכם!

2 שאלות נוספות:

- יש לי 256 DDR, מה ה SWAP המומלץ? היו כאן כמה המלצות, מה כדאי לי ולמה?

- האם אני יכול להתקין LINUX ולאחר מכן אם אני ארצה WINDOWS? אם כן, כיצד
אני עושה את זה?
או שבכלל חייבים קודם כל WINDOWS ואז לינוקס.

איתי

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/04/2004 - 20:37
נושא ההודעה:

300 מגה.

רצוי להתקין קודם חלונות.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/04/2004 - 20:44
נושא ההודעה:

ציטוט:
רצוי להתקין קודם חלונות.

אין שום אפשרות אחרת? אני רוצה להתקין רק לינוקס ואם אני אראה רק לאחר מכן לנכון
להתקין גם וינדווס אז אעשה זאת. אין פתרון אחר?

איתי.

חזרה לתוכן הדיון
עידולא בפורום כעת ת.הצטרפות: 28/11/2003 · הודעות: 1816 · מיקום: dev/null/

הודעה פורסם: 10/04/2004 - 20:59
נושא ההודעה:

יש, אבל זה יותר מסובך.
חלונות דורסת את ה MBR בהתקנה ומוחקת משם את lilo/grub.
אחרי שמתקינים את חלונות צריך להכנס ללינוקס עם דיסק הצלה ולשחזר את lilo/grub.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/04/2004 - 21:16
נושא ההודעה:

טוב, אז אני רואה שאין הרבה ברירות... להתקין קודם כל וינדווס...

חזרה לתוכן הדיון
sosmanלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 15/12/2003 · הודעות: 214 ·

הודעה פורסם: 10/04/2004 - 21:30
נושא ההודעה:

אתה יכול לעשות דיסק הצלה אחרי שתתקין את הלינוקס ואז נגיד תתקין את הווינדוס אחרי הלינוקס וזה ידרוס את ה LILO/GRUB אתה תמיד יכול רק להכניס אותו לתת לו לעלות שהמחשב עולה ואחרי שהוא עולה לעשות להתחיל מחדש וזהו או משם לעשות איזה פקודה שאני לא ממש זוכר כדי שהוא יעלה שוב אבל זה לא אמור להיות בעיה ובמיוחד אם יש לך partion magic אז יש לך גם boot magic ואז בכלל זה לא יהיה בעיה אחרי שתעשה דיסק אם הBOOT MAGIC שיכול שאתה מכניס אותו לפני שעולה הווינדוס ואז אתה בוחר לעלות את לינוקס ואז ה LILO או GRUB חוזר!

אני אומר את זה מניסיון ... אז זה בדוק

אז קודם תנסה לינוקס ואז מקסימום תוסיף ווינדוס !

אבל אני עשיתי את זה עם LILO ולא עשיתי עם GRUB אז אם אתה מתכוון להתקין את GRUB אז אל תסמוך על מה שאמרתי הרגע כי אני לא יודע מה איתו! אבל אם אתה מתקין את LILO אז בלי דאגות !

נ.ב
אני אישית ממליץ לך להדפיס איזה מדריך על להתחבר לאינטרנט כי ככה לא תוכל לקבל עזרה על דברים מסויימים וגם לא תוכל לשאול על זה ! אבל אם אתה מתקין מנדרייק אז סביר להניח שאם תשקיע טיפה אז גם בלי מדריכים אתה תצליח אבל עדיף להיות בטוח!

נערך לאחרונה על-ידי sosman בתאריך 10/04/2004 - 22:00, סך-הכל נערך פעם אחת

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
נושא זה נעול . לא ניתן לערוך הודעות או להגיב
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. itay