ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
HeyYaLלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 13/02/2004 · הודעות: 222 · מיקום: שם

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 13:43
נושא ההודעה: דעה אישית: לא נמאס כבר לשמוע כל הזמן "מנדרייק 10"

במהלך כל השבוע ראיתי הודעות של מתחילים, וכולם בנושא אחד - מנדרייק 10!!!

זה פשוט מרגיז כבר להיכנס לפורום ולראות אלפי שאלות על מנדרייק 10! לא נמאס?
התשובות חוזרות על עצמן, המתחילים לא מחפשים תשובות בפורום, חושבים שהם הראשונים ששאלו את השאלה ומגיע להם יחס מכובד - זה נמאס!

זה טוב שיש חדשים ללינוקס, ואני שמח שאנשים מתחילים לעבור - אבל לא ייתכן שכל הזמן אנשים יענו על אותן התשובות כמו רובוטים!

אני חושב שצריך להגדיל בצורה משמעותית את הקישורים של מדריך ווטסאפ ואפשרות החיפוש, לעשות אותם יותר בולטים - העיקר שאנשים ישימו לב ושמסד הנתונים של הפורום לא יתפוצץ מהשאלות האלו! (כמעט 70,000 הודעות זה לא צחוק! בקצב הזה נגיע למספר ההודעות של פורומי הטמבלנובלות).

זאת דעתי האישית, ואני אשמח לשמוע עלייה תגובות.

אייל
שנמאס לו לראות מנדרייק 10 בכל מקום

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם כתובת AIM Yahoo Messenger MSN Messenger מספר ICQ 
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
APלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 04/10/2002 · הודעות: 524 · מיקום: נתניה

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 13:47
נושא ההודעה:

אין מה לעשות... גם בIRC המצב דומה. באים עשרות חדשים בשבוע, ושואלים בדיוק אותה שאלה. הקטע המעצבן הוא שהם לא רוצים להיכנס לקישורים שמביאים להם (לינמגזין, מדריך וואטסאפ, הפינגווין) ודורשים תשובה אישית של כל אחד!
הם חושבים שכל מה שיש לנו לעשות בחיים זה להפיץ את תורת הלינוקס.
אני אישית לא איכפת לי שלינוקס לא ישאר פופולרי. אני נוהג לי בפורשה שלי, מה איכפת לי שכל העולם ינהג בפורד שנת 70?

Minimal-Techno
Prog\Electro House

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
משהלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 30/08/2003 · הודעות: 985 · מיקום: אלקנה, ישראל

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 14:08
נושא ההודעה:

כמה שאתה (אייל) צודק...
אני גם הצעתי להבליט את מדריך וואטסאפ ( http://whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=10234 ) אבל כפי שאתה רואה, אפילו אני השתכנעתי בסוף שזה לא יעזור... Crying or Very sad

ולמה? כי כמו שנאמר שם, זה תמיד יקרה. הניובים הם אותם ניובים, והשאלות אותם שאלות. זה שיש הרבה שאלות על mandrake 10 זה רק אומר שהרבה ניובים מקבלים המלצות על זה, וזהו.

אני חושב שצריך בנוסף להוספה מאסיבית של ערכים למדריך וואטסאפ, גם לפתוח אולי פורום מתחילים, שיענו בו אלה שיש להם הרבה זמן מיותר והרבה סבלנות, והאחרים לא יצטרכו להתעצבן. אבל גם זה לא יפתור את הבעייה, אולי קצת יצמצם את היקפה.

כי בינינו, גם הדיון הזה נידון כמה פעמים בעבר:
http://whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=4707
http://whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=8885

אז כפי שאתה רואה, הבעייה הייתה, הבעייה נמצאת, והבעייה תהיה.
האם היא תפתר אי פעם? הלוואי שלא. למה? כי ברגע שהיא תפתר, זה אומר שאין עוד ניובים. כל עוד יהיו ניובים יהיו הודעות כאלה. אין הרבה מה לעשות בנידון. הלוואי שלא נעמוד בעומס Smile

ושאלה יהיו הצרות שלנו,
משה

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 14:16
נושא ההודעה:

אני מסכים. מהיום שאלות על מנדרייק 10 יצטרכו להתווסף לדיונים קיימים (לפחות אלה שדנים ב"כדאי לי להתקין וכו').

בקשר לנקודות החשובות שמשה העלה:

בימים הקרובים ייפתח wiki בווטסאפ (ותודה ענקית לדוביקס על העזרה בתרגום), שם כולם יוכלו לתרום אליו תוכן. השאיפה היא בסופו של דבר להפוך אותו למדריך. עוד על כך בהמשך.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
APלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 04/10/2002 · הודעות: 524 · מיקום: נתניה

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 14:18
נושא ההודעה:

סופסוף ויקי עברי למשתמשי לינוקס Smile נקווה שזה יהיה מוצלח ו

Minimal-Techno
Prog\Electro House

חזרה לתוכן הדיון
eliusלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 19/04/2004 · הודעות: 173 ·

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 14:43
נושא ההודעה:

If they wont RTFM for no special reason simply dont help them.
The more guides and google searchs they'll make the more they'll learn. And from my experience those who want specific answers and wont settle for some RTFM'ing would probally drop linux after a month.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
sosmanלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 15/12/2003 · הודעות: 214 ·

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 15:42
נושא ההודעה:

לדעתי אי אפשר לעשות כלום כי זה מעבר ללינוקס או לפורום הזה או פורוםמים אחרים !
זה טבעם של הרבה אנשים .
הרוב עצלנים וזה מה שגורם לזה .
אז אלא אם כן אתה מתכוון לשנות את העצלנות של אנשים בארץ(או בעולם) מה שאי אפשר לעשות אז זה ימשיך ככה!

אולי אפשר לצמצם את הבעיה בעזרת פתיחת פורום חדש אבל ... (שרואים שרשום ככה בגדול ויפה "פורום כללי" ורואים כל כך הרבה דיווחים אז לא יכנסו למשהו אחר ואפילו אם יהיה כתוב מתחילים) אבל לא לחסל אותה.

חזרה לתוכן הדיון
Eliranלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 05/05/2002 · הודעות: 582 · מיקום: Israel

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 15:44
נושא ההודעה:

AP :
אין מה לעשות... גם בIRC המצב דומה. באים עשרות חדשים בשבוע, ושואלים בדיוק אותה שאלה. הקטע המעצבן הוא שהם לא רוצים להיכנס לקישורים שמביאים להם (לינמגזין, מדריך וואטסאפ, הפינגווין) ודורשים תשובה אישית של כל אחד!
הם חושבים שכל מה שיש לנו לעשות בחיים זה להפיץ את תורת הלינוקס.
אני אישית לא איכפת לי שלינוקס לא ישאר פופולרי. אני נוהג לי בפורשה שלי, מה איכפת לי שכל העולם ינהג בפורד שנת 70?

מילים כדורבנות. אחלה אנלוגיה עלקס, כתבת לבד או שאמא עזרה? Laughing

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
BlitzSite Moderator ת.הצטרפות: 17/08/2002 · הודעות: 840 ·

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 16:09
נושא ההודעה:

חבל שפורשה שלך לא יכולה לנסוע בכל הכבישים.

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6257 ·

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 16:11
נושא ההודעה:

תשמעו מעצם ההגדרה של נובים, הם לא יודעים שהם צריכים לחפש. תאמינו לי הייתי שם.

בקשר למנדרייק 10, מה היה לפני זה? היה את מנדרייק 9.2? ומה לפני זה את 9.1? תמיד כשיוצא מנדרייק הנובים מתעוררים לחיים. זאת תופעת טבע שאין לנו שיטה עליה, ועלינו רק להתמודד איתה.

בקשר לפתיחת , אחלה רעיון. באמת, אב מי שחושב שזה יעיף את הנובים, הוא טועה. הם לא יקרא את זה כמו שלא קראו את השאר.

כמו שמישהו אמר פה: "יש לכם מדריך להלכ פה". אני אישית חושב שעיניין המדריכים מיצא את עצמו, וצריך לתקן את התוכנה. אני מבקש מכל מי שיכול, למלא כמה שיותר דיווחי באגים ב-KDE, בלי להתבייש ומלא כמו גדולים, אולי אחוז קטןם מהן יתוקנו בגרסה 3.3 שתצא באגוסט.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
TNTלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 18/03/2004 · הודעות: 1372 · מיקום: הצד האפל של הירח

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 16:16
נושא ההודעה:

אייל, לדעתי אין מה לעשות בנושא Rolling Eyes
הניוביז באים בכמויות מסחריות (תרתי משמע...), והם לא מוכנים שלא יאכילו אותם בכפית.
הם לוקחים קשה את העובדה שהם צריכים לרטפם, ואפילו לא לבצע חיפוש פעוט בפורום המיועד, שכולל שני קליקים והקלדת מילה בתוך תיבת טקסט מסכנה...
אני מתעצבן בכל פעם מחדש מקריאה של הודעות כאלה, ובאמת חבל...
מבחינתי, עדיף שאנשים כאלה יחזרו לחלזונות, שם טוב להם יותר - "בווינדוס אני לא צריך לקרוא" "בווינדוס הכל עובד לי אחרי ההתקנה"...

כמובן שניוביז יפתחו אשכול מיוחד, יבקשו עזרה "בגלל שיש לי עכבר סריאלי, ובהתקנה אני צריך לבחור אם יש לי עכבר סריאלי או אלחוטי, ואני רוצה אלחוטי!!!!!!!" (אני כבר לא יודע אם לצחוק או לבכות... Rolling Eyes ). כמובן שהם יציבו אמוטיקונים בוכים כשמישהו לא עונה להם אחרי שתי דקות עגלגלות...
המסר הזה פונה לניובים: אם אתם רוצים לעבור ללינוקס, תקראו ותגגלו לפני שאתם שואלים.
אף-אחד לא חייב לכם דבר.
לאנשים נמאס מזה שחלקכם מצפים שיאכילו אתכם בכפית, משום ש(ציטוט של אייל) "לכולנו (או לחלקנו...) יש חיים".
אני לא מבין למה אתם מאיימים עלינו שתחזרו לחלונות-מישהו מהפורום חייב לכם משהו? אנחנו רוצים את טובתכם, ומראים אכפתיות בזה שאנחנו עונים לכם!
אנא, ניובים-התחילו לחפש את מבוקשכם בנבכי החיפוש בפורום וגוגל-או שתחזרו לחלונות.
אני בטוח שאין שום סיבה שבעקבות הרצון הטוב שלנו לעזור לכם, אנחנו נסבול ויכוחים אינסופיים בנושאים שחוזרים על עצמם שוב ושוב ושוב (אגב, מדי פעם נוסף נושא חדש לארכיון, אינפנטילי יותר מקודמו... Laughing ).
אם לא מתאים לכם לחפש ולעבוד קצת כדי להגיע ללינוקס עובד ועומד על הרגליים-תחזרו לחלונות, ותחזרו כשתתבגרו (אם בכלל...).
מקווה לטוב, ומסיים בחיוך אופטימי Smile .
אורן

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
TNTלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 18/03/2004 · הודעות: 1372 · מיקום: הצד האפל של הירח

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 16:32
נושא ההודעה:

elcuco :
תשמעו מעצם ההגדרה של נובים, הם לא יודעים שהם צריכים לחפש. תאמינו לי הייתי שם

למעשה, גם אני הייתי במצב הזה-אבל ההבדל הקטן הוא, שאני קורא וקורא וקורא וקורא עד שאני מוצא את התשובה-לפעמים אני נעזר בכמה חבר'ה שאני מדבר איתם, אבל מעולם לא פתחתי דיון בוואטסאפ בנושא תמיכה )למעשה, אני לא חושב שפתחתי דיון בוואטסאפ אי פעם... Rolling Eyes (.
הניובים מעולם לא חשבו שהם צריכים לקרוא-גם כשאמרו להם את זה...
עכשיו ההבדל הקטן מחודד יותר Smile

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 19:11
נושא ההודעה:

עם כל הכבוד
מדריך ווטסאפ ממש לא עונה אפילו על חצי מן הפרטים אז בבקשה ...( ב MANDRAKE 10 לפחות ... )

לדוגמה הפורם על הכרטיס קול ממש לא עובד או לעניין וכל השאר זה על ההתקנה עצמה, לומרות שרוב השאלות באות לאחר ההתקנה ....

ובנוסף עם הפורש שלנו אנו נוסעים על מסלול המרוצים ( אז מי צריך כבישים )

חזרה לתוכן הדיון
אייל ת.הצטרפות: 24/04/2003 · הודעות: 3203 ·

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 19:20
נושא ההודעה:

Anonymous :
עם כל הכבוד
מדריך ווטסאפ ממש לא עונה אפילו על חצי מן הפרטים אז בבקשה ...( ב MANDRAKE 10 לפחות ... )

לדוגמה הפורם על הכרטיס קול ממש לא עובד או לעניין וכל השאר זה על ההתקנה עצמה, לומרות שרוב השאלות באות לאחר ההתקנה ....

ובנוסף עם הפורש שלנו אנו נוסעים על מסלול המרוצים ( אז מי צריך כבישים )

זה מתחיל בק' ונגמר בה', זה נקרא קהילה.
חסר לך פרטים? למה שלא תוסיף?
או שלפחות תגיד מה חסר לך ולא? "אין פרטים על כרטיס קול."

אייל, תראה, אין טעם להתעצבן, כבר הפו שם לעוד הודעות שגם אני רשמתי,
מה הטעם?
פעם היה לי הרגל מגונה שכל ניוב מגיע הייתי מפנה אותו לקישורים, ושולח למנהלים הודעה לנעול את הדיון.
אין טעם.
פשוט תכין לך הודעה מוכנה מראש, כל פעם שתראה הודעה כזו תצרף את הובה וזהו..

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
WolfSignלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 02/04/2003 · הודעות: 1685 · מיקום: /usr/portage

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 19:54
נושא ההודעה:

גם אותי זה די תיסכל לראות שאלות שחוזרות על עצמם לפעמים מס' פעמים ביום. אבל מי אשם בכך? הניובים? לא. אנחנו אשמים. במקום לתת להם את התשובה על המוכן אפשר לתת להם לינקים למדריכי ואתרי לינוקס ולא להוסיף מילה. מי שבאמת נכנס לעולם הלינוקס כדי ללמוד אז הוא לא יפחד מקצת RTFM . אבל הטיפוס השני של הניובי כנראה לא יעלם לעולם: הוא בא לנסות ריגוש חדש כי הוא שמע משהו בעניין. לאחר מס' נסיונות מועט הוא מרים ידיים וחוזר לחלומות אקספי. זה הסוג שמציף את הפורום של וואטסאפ ועוד פורומים אחרים בשאלות שמראות חוסר ידע והבנה טוטאלית במחשבים.
אוקיי , לא יודעים? תשאלו שאלה לעניין ,רק אחרי שניסיתם בעצמכם. רוב השאלות של הניובים הן שאלות שמראות בבירור שהאדם לא טרח לנסות לבד... Evil or Very Mad

זהו מחיר החופש: כל גרם ,כל טיפת דם מגופך משולמים למפרע.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 22:14
נושא ההודעה:

כן. גם לי נשבר מהפורום הזה. נראה לי שמגיעים לכאן יותר מדי ילדים וזה לא שאני לא רוצה לעזור, אבל אין ברירה מרגע שאתר כזה הופך לגנון אי אפשר לשנות את זה. נראה לי שגם אני לוקח הפסקה לפני שאני מתחיל להתעצבן. מאז שפתחתם את השרשור הזה ספרתי עוד כמה שאלות כאלו אני רואה שאני חוזר לתפוז, הדיונים שם לפחות יותר אינטילגנטיים.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 22:38
נושא ההודעה: Re: הורדת מנדרייק 10

Anonymous :
אני צריך קישור להורדה של שלושת הדיסקים של מנדרייק 10 (לא גרסת קהילה !!!)
חיפשתי כאן ftp://mandrake.contactel.cz/Mandrakelinux/official/10.0/i586/
בכל התיקיות ולא מצאתי אימג'ים של דיסקים מסויימים, רק חבילות להתקנה

עזרה בבקשה

RTFM
נמאס לענות על השאלות הניוביות האלה, בלי שהמשתמש יזיז את קצה הצפורן שלו! Mad
למידע נוסף: http://www.whatsup.org.il/forum/12845
במידה ואתה לא רוצה לחפש לבד-זו הבעיה שלך, ולא של אף אחד אחר מחברי הקהילה!
נמאס מאנשים כמוכם. פשוט נמאס Evil or Very Mad

נערך לאחרונה על-ידי TNT בתאריך 29/08/2004 - 16:02, סך-הכל נערך פעם אחת

חזרה לתוכן הדיון
משהלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 30/08/2003 · הודעות: 985 · מיקום: אלקנה, ישראל

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 22:47
נושא ההודעה:

אני לא מסכים עם הקביעות פה.
אני הייתי ניובי (ואפשר לומר שאני עדיין כזה), ואני אומר לכם שזה לא ככה. לניובי אין בעייה לקרוא, אבל הוא עוד לא הבין שהוא צריך לקרוא לטובת עצמו. גם כשאני הייתי חדש פה (איזה בושות הדיון הראשון שכתבתי בו Embarassed ) לא קראתי כלום ולא הבנתי מה רוצים ממני. בסוף התייאשתי? לא. כי עם הזמן זה נכנס לי לראש, ואני כבר יודע שזה לטובתי.

מה שאתם בעצם אומרים פה, זה כמו להגיד שתינוקות זה דבר נורא, כי אחרי הכל נמסים ללמד אותם, אומרים להם הבהרה הבהרבה, ד-ג-ל, והם מתעקשים לומר דדא. ובסופו של דבר הם ילמדו ויבינו, ויתעצבו על הילדים שלהם שאומרים דדא. אי אפשר למנוע את המצב הזה.

המשוואה היא כזאת: יש ניוביז - יש שאלות טיפשיות שחוזרות על עצמן. אין ניוביז - אין שאלות כאלה. אבל אם לא יהיו לנו ניוביז, זה יהיה דבר נורא. כי כל אחד פה היה פעם ניובי, ואם לא היו עוזרים לו בהתחלה והיו מוותרים עליו מייד ("לא שווה לענות לך, זה נשאל מיליון פעם") אז הוא בסוף היה נוטש את הלינוקס. אתם מנסים לשבור את חוקי הטבע. זה לא הולך ככה. תינוקות תמיד ישארו תינוקות, וניוביז תמיד ישארו ניוביז. אי אפשר לנצח את הטבע, אפשר אולי להתגונן ממנו. לא רוצים - אל תתיחסו. אבל תזכרו שאתם לא מכירים טובה לאלה שעזרו לכם בהתחלה, ושאם זה היה בעצם תלוי בכם, אתם לא הייתם "מבינים" היום, כי אפילו לעצמכם לא הייתם עונים. המצב היה הוה ויהיה ואין שום דרל למנוע אותו.

משה,
שעדיין זוכר איך זה להיות ניובי, ודווקא כן מוקיר טובה לאלה שעזרו לו ולא התעצבנו עליו.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 22:51

TNT :
Anonymous :

עזרה בבקשה

RTFM
למידע נוסף: http://www.whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=12845

דווקא נמאס מאנשים כמוך. לא רוצה - אל תענה. אבל תזכור שגם אתה היית פעם ניובי (לא מכיר אותך אישית אבל כמעט בטוח שכן, ואם לא, אז אחרים שמצדדים בדעות שלך שגם אלהים אני מפנה את ההודעה כן היו) וגם אתה חשבת שמגיע לך הכל ושאתה הראשון ששואל את השאלה הזאת.

ובדיון הזה אף אחד אפילו לא הפנה אותו לשום מדריך או משהו שהוא היה אמור לקרוא ככה שיש הרבה יותר גרועים ממנו.

משה. Evil or Very Mad

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 22:54
נושא ההודעה:

כן, ניובים מעצבנים. כן, רובם עצלנים. לא, הם לא תינוקות. אם המתחילים בלינוקס היו מזילים ריר מעצבנים שאומרים "דדא", צועקים ושוברים דברים המצב לא היה טוב. זאת האנלוגיה הכי פגומה ששמעתי אי פעם.
העובדה שהם חדשים לא נותנת להם את הזכות לגרום לאנשים לאובדן שפיות. לא מבינים את המדריך? וואו, אני מזיל דמעה. אם יש לאנשים בעיות עם הבנת הנקרא אזי מקומם בכיתה טיפולית, שממנה הם לא היו צריכים להשתחרר.
אם מישהו היה שואל אותי מה השעה חמש פעמים ברציפות סביר להניח שהשעון שלי כבר היה אצלו במערכת העיכול.

Evil or Very Mad

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 23:04
נושא ההודעה:

Anonymous :
כן, ניובים מעצבנים. כן, רובם עצלנים. לא, הם לא תינוקות. אם המתחילים בלינוקס היו מזילים ריר מעצבנים שאומרים "דדא", צועקים ושוברים דברים המצב לא היה טוב. זאת האנלוגיה הכי פגומה ששמעתי אי פעם.
העובדה שהם חדשים לא נותנת להם את הזכות לגרום לאנשים לאובדן שפיות. לא מבינים את המדריך? וואו, אני מזיל דמעה. אם יש לאנשים בעיות עם הבנת הנקרא אזי מקומם בכיתה טיפולית, שממנה הם לא היו צריכים להשתחרר.
אם מישהו היה שואל אותי מה השעה חמש פעמים ברציפות סביר להניח שהשעון שלי כבר היה אצלו במערכת העיכול.

Evil or Very Mad

תודה על התגובה החיובית Laughing

אבל ברצינות - מי אמר שהם קראו את המדריך בכלל? מי אמר שהם שאלו הכל 5 פעמים ברציפות? בוא נקח את הדיון הזה: http://whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=12853
נכון, מי ששאל לא קרא את מדריך ווטסאפ ולא חיפש בפורום. אבל הוא אפילו כתב שהוא ניסה ולא הצליח, ולכן שאל שאלה
. אתה צודק, הוא טעה והוא מעצבן. על זה מגיע לו "לך תמות"? "נמאסת"? הבן אדם לא הספיק להגיב אפילו, ובטח כשיראה את זה לא יבין מה הוא עשה לא נכון. מישהו טרח להגיד לו במה הוא טעה? מישהו נסה לעזור לו? רק Love שאפילו לא היה אכפת לו\לה אם זה ניובי.,רצה\תה לעזור לו ועזר\ה . שום קללות ושום "נמאסת. תאמין לי שהתגובות שם לא מעודדות את הניובי ההוא להשאר בקטע של הלינוקס. דווקא להפך. רק התגובה הראשונה אולי השאירה אצלו טיפת יחס כבוד לפורום הזה.
הניובים לא נמאסו, אלא שחושבים את עצמם לגאונים וחכמים דווקא כן.

משה - שלא מתבייש בדעה שלו, ולא חושב שהוא יותר חכם מכולם.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 23:07

משה :
TNT :
Anonymous :

עזרה בבקשה

RTFM
למידע נוסף: http://www.whatsup.org.il/forum/12845

דווקא נמאס מאנשים כמוך. לא רוצה - אל תענה. אבל תזכור שגם אתה היית פעם ניובי (לא מכיר אותך אישית אבל כמעט בטוח שכן, ואם לא, אז אחרים שמצדדים בדעות שלך שגם אלהים אני מפנה את ההודעה כן היו) וגם אתה חשבת שמגיע לך הכל ושאתה הראשון ששואל את השאלה הזאת.

ובדיון הזה אף אחד אפילו לא הפנה אותו לשום מדריך או משהו שהוא היה אמור לקרוא ככה שיש הרבה יותר גרועים ממנו.

משה. Evil or Very Mad

ומאיפה יצאו המסקנות האלה? אותי אף אחד לא הפנה לחפש את החומר, מפני שהשקעתי מאמץ בלחפש בעצמי את החומר!
תתפלא, אבל אני גם ניוב-אבל עם הבדל קטן: אני לא רץ לשאול שאלות, אלא קורא לפני כן-ועובדה שמעולם לא פתחתי דיון בוואטסאפ, בטח ובטח לא לגבי נושאי תמיכה.
אנשים שואלים שאלות אינפנטיליות, והם לא טורחים לחפש לבד (תתפלא, אבל אני חיפשתי לבד, בלי תמיכה של אף אחד) - כשאנשים כמוך מגבים אותם, ואומרים להם שזה בסדר, הם יחשבו שאנחנו באמת רוצים להאכיל אותם בכפית-ואנחנו לא.
אם אתה כן, זו הבעיה שלך - ואל תעניש את כל הפורום בזה שחצי מההודעות בכלל לא רלוונטיות.
אגב- הוא בכלל טרח לחפש את הלינקים? ותאמין לי שלא חסרים כאן דיונים לגבי מנדרייק 10 Evil or Very Mad
אגב, תמיד התאפקתי והשתדלתי שלא להכנס מילולית בניובים האלה, אבל מתישהו כבר הרגשתי חוסר חמצן, ובצורה לא רצונית התחלתי לרשוף אש Evil or Very Mad
נמאס לך ממני? נמאס לך מכל שאר חברי הפורום, שאני בטוח שמרגישים בדיוק כמוני-בלי אוויר לענות לניובים האלה, בפעם ה1001...
http://www.whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=12845

נערך לאחרונה על-ידי TNT בתאריך 29/08/2004 - 16:02, סך-הכל נערך פעם אחת

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 23:11
נושא ההודעה:

חה, מצחיק, הבאת את הדוגמא הכי רעה שיכולת. האדם ההוא כמדומני שאל את השאלה הזו לפחות 3 פעמים ברציפות, וזה רק ממה ששמתי לב.
אם הם לא קראו את המדריך, למה הם שואלים שאלות שענו עליהן במדריך?
לעודד/לא לעודד לא נראה לי רלוונטי. אנחנו (ואני אשתמש ב"אנחנו" די חופשי הפעם) לא דת מסיונרית שרוצה להעביר כמה שיותר אנשים ללינוקס.
הניובים עכשיו שונים לגמרי ממה שהיו לפני שנתיים-שלוש, ולשלילה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 23:11
נושא ההודעה:

נראה לי שהדיון הזה בין שנינו צריך להתקיים בדיון שנפתח לשם כך ולא פה. הבן-אדם המסכן (לא משנה מה אתה חושב עליו כרגע) לא צריך שהדיון (המיותר שלו) יהפוך לדיון על ניובים. תגיב שם, ונקיים שם דיון נורמלי Smile http://whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=12853

משה

נערך לאחרונה על-ידי משה בתאריך 13/05/2004 - 23:12, סך-הכל נערך פעם אחת

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 23:12

משה :

משה. Evil or Very Mad

אגב, אם כל-כך חשוב לך לענות לאנשים על מנדרייק 10 כל פעם מחדש-אתה תמיד מוזמן לפתוח פורום נפרד ומיוחד לשאלות "היכן מורידים את מנדרייק 10".
ככה הן לא יתפסו בהודעות החדשות את מקומן של ההודעות של המשתמשים ה"נורמליים", ששואלים שאלות רלוונטיות ולא מקבלים תשובה בעקבות הצפת הפורום Evil or Very Mad

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 23:15
נושא ההודעה:

Blitz :
חה, מצחיק, הבאת את הדוגמא הכי רעה שיכולת. האדם ההוא כמדומני שאל את השאלה הזו לפחות 3 פעמים ברציפות, וזה רק ממה ששמתי לב.
לעודד/לא לעודד לא נראה לי רלוונטי. אנחנו (ואני אשתמש ב"אנחנו" די חופשי הפעם) לא דת מסיונרית שרוצה להעביר כמה שיותר אנשים ללינוקס.

לפי ההודעות שקראתי לא מזמן מאותה תקופה, אני באמת מתחיל להתגעגע לימים ההם (שבכלל לא הייתי נוכח עמכם כאן Laughing ).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 23:19

TNT :
משה :
TNT :
Anonymous :

עזרה בבקשה

RTFM
למידע נוסף: http://www.whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=12845

משה. Evil or Very Mad

ומאיפה יצאו המסקנות האלה? אותי אף אחד לא הפנה לחפש את החומר, מפני שהשקעתי מאמץ בלחפש בעצמי את החומר!
תתפלא, אבל אני גם ניוב-אבל עם הבדל קטן: אני לא רץ לשאול שאלות, אלא קורא לפני כן-ועובדה שמעולם לא פתחתי דיון בוואטסאפ, בטח ובטח לא לגבי נושאי תמיכה.
אנשים שואלים שאלות אינפנטיליות, והם לא טורחים לחפש לבד (תתפלא, אבל אני חיפשתי לבד, בלי תמיכה של אף אחד) - כשאנשים כמוך מגבים אותם, ואומרים להם שזה בסדר, הם יחשבו שאנחנו באמת רוצים להאכיל אותם בכפית-ואנחנו לא.
אם אתה כן, זו הבעיה שלך - ואל תעניש את כל הפורום בזה שחצי מההודעות בכלל לא רלוונטיות.
אגב- הוא בכלל טרח לחפש את הלינקים? ותאמין לי שלא חסרים כאן דיונים לגבי מנדרייק 10 Evil or Very Mad
אגב, תמיד התאפקתי והשתדלתי שלא להכנס מילולית בניובים האלה, אבל מתישהו כבר הרגשתי חוסר חמצן, ובצורה לא רצונית התחלתי לרשוף אש Evil or Very Mad
נמאס לך ממני? נמאס לך מכל שאר חברי הפורום, שאני בטוח שמרגישים בדיוק כמוני-בלי אוויר לענות לניובים האלה, בפעם ה1001...
http://www.whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=12845

אתה לא רוצה לעזור אז אל!!!!!
אם אתה נהנה לסבול אז תמשיך בשלך .... אתה לא רואה אף-אחד פותח הודעות נמאס מההדאות שנמאס....
ואם ישלך בעיות אז יש הרבה פורמים לבעיות נפשיות.... אולי עדיף שתלך לשם
אני והרבה אחרים כאן כדיי לעזור

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 23:20
נושא ההודעה:

Blitz :

לא הבאתי את הדוגמא הזאת בגלל מי שפתח אותה, אלא בגלל מה שהגיבו עליה. לא אכפת לי כמה הדיון היה מיותר (והוא היה מיותר מאוד ולכן גם לא עניתי עליו), אבל לא מגיע לבן אדם קללות ותקיפות אישיות. אני תמיד צידדתי בדעה שצריך להבליט את המדריך, אבל אמרתי שזה לא ימנע הכל.
וכל הכבוד לכם אלה שחיפשו לבד, אבל לא כולם ככה. הכי קל להגיד שיחזרו ל"ווינדוס ויהנו להם", אבל אם לכם הייתה שאלה ניובית והיו משלחים אתכם ככה לכל הרוחות (דרך החלון Laughing ) אז לא הייתם כל כך שמחים.

אבל אני כן חוזר בי קצת (צריך לדעת להודות בטעויות גם)... עכשיו שאני נמצא בפורום קצת זמן רצוף (ומסתכל בו), ורואה שההודעות צצות כמו פטריות כל שנייה-שתיים (ולא כמו שחשבתי שזה איזה פעם בכמה שעות, אני באמת מתחיל להתעצבן גם...

סליחה אם פגעתי בטעות בדרך כלשהי במישהו בזמן שאני מעוצבן,

משה

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 23:24

Anonymous :
משה :

משה. Evil or Very Mad

אגב, אם כל-כך חשוב לך לענות לאנשים על מנדרייק 10 כל פעם מחדש-אתה תמיד מוזמן לפתוח פורום נפרד ומיוחד לשאלות "היכן מורידים את מנדרייק 10".
ככה הן לא יתפסו בהודעות החדשות את מקומן של ההודעות של המשתמשים ה"נורמליים", ששואלים שאלות רלוונטיות ולא מקבלים תשובה בעקבות הצפת הפורום Evil or Very Mad

בסופו של דבר, מה שמציף את הפורום הוא הדיונים הטפשיים האלה (כן/לא לענות לניובים). מי שרוצה, יענה. מי שלא רוצה, לא יענה, וההודעה תרד למעמקי הפורום. הדיונים האלה גורמים לקהילה להיראות רע (מצד אחד רוצים עוד משתמשים, מצד שני אומרים להם למות).
חבל לבזבז נייר פורום על שטויות כאלה Neutral .

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 13/05/2004 - 23:25
נושא ההודעה:

לדעתי אחרי שditti עזב אין פה ממש השגחה. רואים כבר התוצאות.
וזה מזכיר לי, אני צריך לתפוס את מאיר ולדבר איתו בנושא. מזמן רציתי לעשות את זה.

בחזרה ל"נושא".
לפני חצי שנה-4 חודשים בערך התחזיתי פה, בוואטסאפ למתחיל (מתחילים ליתר דיוק).
פעם ראשונה שאלתי 2-3 שאלות של מתחילים בצורה מתורבתת. מה קרה? קיבלתי תשובות לעניין.
ניסיתי את אותה השיטה, רק עם יחס ממוצע של גולש פורומים, ומה קרה? עוד רגע היו ממציאים לאמי מקצועות.
יש מסקנות?

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. HeyYaL