ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
Liroxלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/04/2004 · הודעות: 196 · מיקום: Finland

הודעה פורסם: 18/05/2004 - 21:04
נושא ההודעה: OT רד-האט דסקטופ. אחלה הפצה!

חיפשתי מערכת יציבה ומודרנית יחסית, לבדוק אלטרנטיבות לסלאק. ראיתי התיחסויות לרד-האט אנטרפרייז וחשבתי שיתאים לי, אבל לא מצאתי RPM בינאריים ולא ממש רציתי לקמפל הכל ממקור. רד-האט דסקטופ החדשה היא בדיוק מה שחיפשתי. היא לא מתהדרת בחבילות חדשות מאוד אבל היא יציבה כסלע. רוב הבאגים המוכרים תוקנו (במיוחד במתקין החבילות) ועד עתה לא מצאתי כל באג. גרסת הנסיון ניתנת להורדה בחינם מאתר רד-האט. לשלושים יום נסיון, אבל כמובן שניתן להשתמש בה גם מעבר בהתאם לGPL. רד-האט דסקטופ תואמת לRHEL 3 ומנסיוני הקצר עימה גם חבילות של RH 9 עובדות עליה מצויין. מי שמחפש הפצה יציבה, קלה להפעלה וטובת מראה, אני ממליץ בחום על Red Hat Desktop. ההפצה באה עם גופנים עבריים טובים וקלה לקינפוג. אני גם ממליץ את ההפצה לניובים שרוצים להתרשם לראשונה מלינוקס. האם היא יותר טובה מסלאק? קשה לומר, סלאק מהירה מאוד ויציבה מאוד. רד-האט אמנם פחות מהירה, אבל לדעתי לא פחות יציבה. וכמובן שקלה הרבה יותר מסלאק להפעלה, במיוחד לניובים. נסו ותראו. Wink

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/05/2004 - 21:18
נושא ההודעה:

למה לא פדורה למשל?

אורי
לינמגזין

חזרה לתוכן הדיון
APלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 04/10/2002 · הודעות: 524 · מיקום: נתניה

הודעה פורסם: 18/05/2004 - 21:23
נושא ההודעה:

יש פורום אוף טופיק, למה לא להשתמש בו? *מועבר*

Minimal-Techno
Prog\Electro House

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 18/05/2004 - 21:25
נושא ההודעה: למה לא פדורה!

למרות שפדורה 1 כבר קיבלה די הרבה תיקוני באגים וטלאים. לטעמי היא עדיין לא יציבה מספיק. בנוגע לפדורה 2 הרי שזו ודאי מלאה מאוד בבאגים שטרם נמצאו. אם תשים לב לתגובתי בשם 'החפזון מן השטן' בפורום אופ טופיק אולי תבין למה אינני מעודד ניובים ושוחרי יציבות לפנות לתוכנות חדשות מאוד. לדעתי ההפצות האחרונות מן המכבש בד"כ טובות בעיקר למפתחים ולוקחי סיכונים. הציבור הרחב מוטב לו שימתין קצת להתייצבותן של תוכנות, ולא תמיד ישדרג מיד עם השחרור.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/05/2004 - 21:33
נושא ההודעה: Re: למה לא פדורה!

Lirox :
למרות שפדורה 1 כבר קיבלה די הרבה תיקוני באגים וטלאים. לטעמי היא עדיין לא יציבה מספיק. בנוגע לפדורה 2 הרי שזו ודאי מלאה מאוד בבאגים שטרם נמצאו. אם תשים לב לתגובתי בשם 'החפזון מן השטן' בפורום אופ טופיק אולי תבין למה אינני מעודד ניובים ושוחרי יציבות לפנות לתוכנות חדשות מאוד. לדעתי ההפצות האחרונות מן המכבש בד"כ טובות בעיקר למפתחים ולוקחי סיכונים. הציבור הרחב מוטב לו שימתין קצת להתייצבותן של תוכנות, ולא תמיד ישדרג מיד עם השחרור.

אני בספק אם רד האט דסקטופ מיועדת לאוכלוסיה הזו (ניובים ושוחרי יציבות בדרך כלל לא הולך ביחד). אם היית פוסל הפצה בגלל החדשנות שלה, יש מעט מאוד הפצות שהיית משתמש בהן ואלו שכן היו לא ממש שמישות. אבל זה באמת תלוי במה אתה עושה במערכת ההפעלה שלך. הרבה מהיישומים מתפתחים כל הזמן ולמשתמשים מסויימים זה גובל בהתעללות להשאיר אותם עם גרסאות יציבות אבל לא ממש פונקציונאליות.

אורי
לינמגזין

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/05/2004 - 21:45
נושא ההודעה:

פדורה לא יציבה? אילו בעיות יש לה?

במקרה של הפצות שולחניות רגילות אני הייתי ממליץ לחכות כמה שבועות, אבל לא יותר.

לפי מה שאני רואה באתר Redhat Desktop אינה זמינה להורדה. המחיר שלה אפילו עולה על זה של WS . אם היא דומה ל־WS3 אני ממליץ להימנע ממנה, כי חסרות שם יותר מדי תוכנות (לדוגמה: mc).

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 18/05/2004 - 23:27
נושא ההודעה: רד-האט דסקטופ. המשך.

אם תבדקו באתר של רד-האט תראו גרסת Evaluation להורדה בחינם. זו בדיוק רד האט-דסקטופ אבל ללא כל התמיכה שמקבלים המשלמים, וללא התוכנות הקנייניות. כמו כן מצוין באתר שכיוון שהגרסת הנסיון נמצאת תחת ה GPL אין כל מניעה מלהשתמש בה גם לאחר 30 ימי הנסיון.
בנוגע ליציבות של פדורה הייתי ממליץ לשואל להסתכל בפורומים השונים ולראות כמה בעיות יש לאנשים איתה. בין העדכונים באתר פדורה, גם תראה שהחליפו את הקרנל כולו. פדורה 1 היום כבר די נקיה מבאגים גדולים אבל כמישהו שמתעצבן מבאגים אני תמיד מעדיף תוכנות ותיקות יותר. אני לא מסכים עם הקביעה שניובים ושוחרי יציבות הינם הפכים, לדעתי זו שאלה של הכוונה. אם לינוקסאי ותיק משכנע מישהו לעבור ללינוקס בפיתוי של תוכנות חדשות ונוצצות הרי שיש סיכוי סביר שהניובי יתבאס מכל מיני בעיות בהתקנה, קינפוג ובאגים, ויחליט לחזור לחלונות. אני סבור שניובים צריכים להתחיל עם גרסה יציבה ובדוקה של לינוקס ממנה הוצאו כבר רוב הבאגים, רק כך נוכל להמשיך לשמור על תדמיתה היציבה של לינוקס.
כמובן אין צורך בהגזמה (ע"ע WOODY) אבל הרי רד-האט דסקטופ אלפי מונים עדכנית יותר מWOODY ואף קלה הרבה יותר להתקנה.
ולאילו הטוענים כי חסרות בה תוכנות אני חוזר ומציין, כי עד עתה כל התוכנות של RH 9 עובדות מצויין על דסקטופ.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. Lirox
  2. אורח