ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
DoKלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 22/02/2004 · הודעות: 3114 · מיקום: ירושלים

הודעה פורסם: 17/05/2004 - 00:32
נושא ההודעה: דיונים בנושאי גונבות

במסגרת אווירת החופש שרובצת בכובד רב על האתר ביומיים האחרונים ראיתי שנסגר דיון בו העלה טרום ניובי שאלה לגבי האפשרות להשתמש בגונבות בלינוקס.
למה בעצם נסגר דיון זה?
הרי לא חסרים כאן כותבים אשר יכולים לענות בצורה מנומסת ומנומקת למי שהעלה את הנושא.

הזהרו מחוסר הסובלנות ושליפת כלי הצינזור בהם מתאפיין האתר בימים האחרונים.

נערך לאחרונה על-ידי DoK בתאריך 17/05/2004 - 01:06, סך-הכל נערך פעם אחת

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
wliadלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 25/05/2003 · הודעות: 1285 · מיקום: צפון הארץ

הודעה פורסם: 17/05/2004 - 00:38
נושא ההודעה:

הדיון הנ"ל נסגר מאחר והנושא העיקרי בו הוא עסק לא תואם את רוח התוכנה החופשית, ואת מטרות האתר. עם זאת, הובהרה לפותח הדיון טעותו.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 17/05/2004 - 00:41
נושא ההודעה:

זכורים מקרים רבים שמנסים לקשר בין לינוקס והקוד הפתוח לפיראטים ומעתיקי תוכנה (מישהו אמר אריה סקופ ? ).

זו החלטה מודעת שלנו כאן לא לאפשר עזרה או קישורים הקשורים/עוזרים להפרת זכויות יוצרים. התוכנה החופשית, רשיון ה-GPL, מתבסס על חוק זכויות יוצרים וכיבודו. אנו לא ניתן יד או פתח לקשר אותה להפרות שכאלה.

בטח יש מקומות אחרים שיעזרו לו. לא כאן.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 17/05/2004 - 00:53
נושא ההודעה: Re: דיונים בנושאי גונבות

DoK :
הרי לא חסרים כאן כותבים אשר יכולים לענות בצורה מנומסת ומנומקת למי שהעלה את הנושא.

אם מישהו מתנדב לכתוב הסבר מנומס ומנומק לנושא שיכול להבהיר לפותחי דיונים מסוג זה את דעת הקהילה בנושא, אני אשמח לשלב את ההסבר במדריך ווטסאפ (בדומה ל: http://www.whatsup.org.il/modules.php?op=modload&name=FAQ&file=index&myfaq=yes&id_cat=8#385)

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
DoKלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 22/02/2004 · הודעות: 3114 · מיקום: ירושלים

הודעה פורסם: 17/05/2004 - 00:55
נושא ההודעה:

תוספת מאוחרת- קישור לדיון המקורי
http://whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=12949
והנימוק לסגירה חוסר קשר לנושא התוכנה החופשית.

הנושא קשור לתוכנה חופשית היות והגיע לכאן אדם שטעה וניתנה לנו האפשרות להסביר לו את טעותו ואולי אף להשיבו למוטב ואל חיק עולם התוכנה החופשית.
הבחירה לגרשו בבעיטה מהאתר היא שיוצרת את חוסר הקשר לתוכנה חופשית.

ובקשר ל"עזרה או קישורים הקשורים/עוזרים להפרת זכויות יוצרים." לא זכור לי שהצעתי דבר כזה.
ההשערה כי זו היתה כוונתי היא כמו ההשערה כי ניוביז שואלים שאלות מטופשות בשביל להרגיז את המשתמשים המנוסים שפוקדים את האתר.

הזהרו מחוסר הסובלנות ושליפת כלי הצינזור בהם מתאפיין האתר בימים האחרונים.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
Nirroלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/12/2002 · הודעות: 1597 ·

הודעה פורסם: 17/05/2004 - 01:13
נושא ההודעה:

אני מסכים עם dok.
נושא של תוכנות פרוצות, גנובות, ועבירות על זכויות יוצרים, כל-כך נפוצים בעולם המקביל (הקינייני), שרוב האנשים כבר לא יודעים להבדיל בין מותר לאסור.
ואני לא מאשים אותם, לא היתה להם הרבה ברירות. לכן בנאדם שמגיע בפעם הראשונה ללינוקס, מה שהכי מעניין אותו, זה האם הפוטושופ הפרוץ שלו שהוא כלכך אוהב יעבוד גם בלינוקס.

במקום לבעוט אותו החוצה, צריך להסביר לו שיש חלופות חופשיות לפוטושופ, ובכלל יהיה יותר טוב אם הוא לא יגנוב תוכנות.

לא צריך להתייחס אל אותם אנשים כאל פושעים, כי כמו שכבר אמרתי, זה אחד הדברים שהפכו כבר מזמן להיות "מותרים" אצל רוב משתמשי התוכנות הקנייניות.
(דוגמה נוספת היא שירותי החלפת קבצים)

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
Liroxלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/04/2004 · הודעות: 196 · מיקום: Finland

הודעה פורסם: 17/05/2004 - 01:26
נושא ההודעה: 'לא תגנוב' נכון גם לתוכנות!

אני שמח לראות שרוב משתמשי האתר מגנים ולא מעודדים שימוש ב'גונבות'. אנשי הקוד הפתוח אינם גנבים ואינם מעוניינים בקוד של תוכנה קיניינית אם איננו מותר לצפיה ולשימוש.
אמנם דרכי ההתנהלות של חברות תוכנה 'קניניות' גורמות לאדם לחשוב שגניבה מהן בעצם איננה פשע כזה גדול, אבל כל עוד שאין חוק המחייב פתיחת קוד לצפייה ולתיקון הרי שעלינו לשמור חוק. כשם שהיינו מתכעסים לשמוע שמישהו הוציא פטנט על קוד פתוח ומשתמש בו שלא במסגרת ה GPL כך עלינו לכבד גם את מסתירי הקוד כמו מיקרוסופט ואחרות.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
dan-shkלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 05/06/2004 · הודעות: 410 ·

הודעה פורסם: 26/06/2004 - 12:53
נושא ההודעה:

אני יכול להגיד לכם מניסיון שאנשים בכלל לא יודעים שזה נחשב לגניבה בשבילהם זה פשוט "השגתי את התוכנה", אחרי הכל אני לא רואה אף אחד שמוכן להוציא 5000 שקל לפוטו שופ ובאותה נשימה אני לא רואה גם שום סיבה להשתמש בפוטו שופ.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. DoK
  2. wliad