ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
eldadלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 09/07/2004 · הודעות: 4 ·

הודעה פורסם: 09/07/2004 - 17:14
נושא ההודעה: לינוקס ל 486

אני מחפש להוריד ולהתקין גירסת לינוקס (גרסת קרנל כמה שיותר חדשה ויציבה) אבל שיהיה אפשר לסנן הרבה דברים בהתקנה (לא צריך תמיכה ב AGP,

USB, FIREWIRE, NETWORK, MODEM וכד'). קיימת עדיפות למערכת בעברית, אבל אם אין - אז לא נורא...
אני לא צריך גם להתקין את הנושא של התיכנות, צריך תמיכה בכרטיס מסך ישן, תמיכה ב CREATIVE SOUNDBLASTER16 ISA,

עכבר ומקלדת. כל השאר - לא רלוונטי. אני לא צריך תמיכה בפרוטוקולי אינטרנט ולא דפדפן. דיסק קשיח - בסביבות 400MB. המחשב

מיועד ל:
1. ללמוד LINUX.
2. לשמוע MP3 (צריך תמיכה בזה)
3. להקרין סרטי DIVX/XVID (אני מקווה שיש גרסה מספיק קלילה שישאר מקום וכוח עיבוד בשביל זה).

כמו שניתן להבין אני מעוניים להכיר וללמוד מערכות הפעלה נוספות אז אם משהו מכיר עוד מערכות הפעלה (חינמיות בלבד) אז בבקשה...

תודה מראש,

אלדד

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
yuranלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 21/06/2003 · הודעות: 172 ·

הודעה פורסם: 09/07/2004 - 17:22
נושא ההודעה:

למחשב 486 יהיו בעיות בהשמעת קבצי mp3 בגלל חוסר כח עיבוד. על סרטים בפורמט divx/xvid אין בכלל מה לדבר...

חזרה לתוכן הדיון
APלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 04/10/2002 · הודעות: 524 · מיקום: נתניה

הודעה פורסם: 09/07/2004 - 17:23
נושא ההודעה:

אם לא הייתי מבין מההודעה שלך שזה הוא הנסיון הראשון שלך עם לינוקס הייתי ממליץ לך להתקין דביאן ולקמפל קרנל לבד.

אם אתה חדש, להשמיש מערכת ישנה לשימוש היא לא משימה פשוטה.
בעיקרון, בשביל הצרכים שלך:
1. ללמוד לינוקס דיי קשה על מערכת ישנה שבקושי זזה. לינוקס לא עושה פלאים, המערכת שלך היא עדיין 486.
2. xmms
3. mplayer

השאלה היא איך הדברים ירוצו לך. אני מניח שלא תהיה לך הצלחה גדולה. ראה סעיף 1

תלוי גם כמה זיכרון יש לך. זה אחד הדברים היותר חשובים.

Minimal-Techno
Prog\Electro House

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
צחילא בפורום כעת ת.הצטרפות: 12/04/2002 · הודעות: 1101 · מיקום: ישראל

הודעה פורסם: 09/07/2004 - 17:25
נושא ההודעה: אני לא בטוח בקשר לXVID וDIVX על 486

אני לא בטוח שזה יילך לך אבל אם תצליח תודיע לנו כי זה מעניין.
בכל אופן לדביאן יש אפשרויות בחירה למספר קרנלים ולמחשב כמו שלך אני הייתי (והיתקנתי) מתקין קרנל 2.2 ומוסיף את המודולים שאני צריך בלבד.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
meoreroלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 22/04/2003 · הודעות: 686 · מיקום: גוש דן, ירושלים

הודעה פורסם: 09/07/2004 - 17:42
נושא ההודעה: DamnSmall Linux = D.S.L

DamnSmall Linux = D.S.L

חזרה לתוכן הדיון
COM64לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 09/07/2003 · הודעות: 1608 · מיקום: ראשל"צ

הודעה פורסם: 09/07/2004 - 17:48
נושא ההודעה:

אם זה 486 במהירות 100MH תוכל לנגן MP3 בקונסול, עם מעבד חלש יותר העסק יהיה מעניין Smile .
סרטים כמו שהבנת יעשו לך סרטים. כל השאר כולל עברית לא צריכה להיות בעיה גדולה, אם אתה לא מחובר לרשת אתה לא חייב את ההפצה הכי מעודכנת ואני הייתי הולך על Redhat מגירסה 6 או 7. הפצה ישנה אומנם אבל די קלה להתקנה למתחילים תוכל להפעיל את kde או gnome (לאט אבל אפשרי) וכמובן שקיימים שולחנות עבודה קלים יותר אם תמצא גרסה מתאימה למערכת שתבחר.

חזרה לתוכן הדיון
nivwלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 08/05/2004 · הודעות: 45 · מיקום: באר שבע

הודעה פורסם: 09/07/2004 - 18:23
נושא ההודעה: גם לי יש מה להוסיף

אני דווקא חושב שללמוד לינוקס על 486 - זה רעיון נפלא.
תתרכז בלימוד העובדה דרך הקונסול, ותגלה שאפשר לעשות משם הרבה.
את הרעש והצילצולים של X תשאיר לאח"כ.

לגבי מוזיקה, אני הצלחתי לנגן MP3 על פנטיום 133 בצורה חצי חלקה.
איכשהו פורמט OGG היא יותר טוב.
בעיה מרכזית היתה במהירות הגישה לכונן הקשיח. אם הוא איטי מידי, הבעיה תהיה שם ולא במעבד.

אשר לסרטים, רק רציתי שתדעו שלTiVo המפורסם יש מעבד של 75 מגה הרץ בסה"כ.
כלומר משהו כמו ה486.
הוא משתמש בחומרה לפענוח mpeg2 - כך גם אתה יכול לעשות. כל כרטיסי הGeforce4 כוללים מאיץ פיענוח mpeg2 .
העניין הוא שוב, מהירות המידע מהכונן הקשיח (DMA?) ואם אתה בכלל יכול לחבר שם כרטיס Geforce4. אני לא יודע אם יש לך AGPחריץ , או אם יש Geforce4 PCI.

באופן כללי , אני עשיתי מפנטיום 133 נגן לסלון למוזיקה. עובד סבבה. ממליץ לחבר מסך של מחשבון ושלט אינפרא.

ניב

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
eldadלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 09/07/2004 · הודעות: 4 ·

הודעה פורסם: 09/07/2004 - 18:36
נושא ההודעה: אני מוסיף עוד כמה פרטים כלליים...

לפני 3 שנים בערך התקנתי רד האט 6 על פנטיום3 לאחר שקניתי ספר על לינוקס באופיס דיפו (הוצאת פוקוס). ההתקנה באמת הייתה קלה (התקנתי במקביל לWIN98 דרך LILO). לאחר שראיתי שהכל יפה ונחמד במערכת, עבדתי איתה קצת ואז מחקתי אותה לאחר חודש בערך (ההתקנה היתה רק כדי לטעום מהמערכת). היום אני רוצה להתקין ולא למחוק - זה מחשב שאני לא צריך ולא ולחוץ עליו. המלצתם על דביאן עם קרנל 2.2 - איפה להוריד? איפה מוסיפים מודולים? אני לא צריך גם את KDE וגם את GNOME מספיק דסקטופ אחד - איזה דסקטופ הכי קליל?
אין ב 486 הזה AGP וגם לא PCI רק ISA. כרטיס המסך (CIRRUS LOGIC) מחובר על VLBus נראה לי...
בכל מקרה, RED HAT6 כבר יש לי מקורי על דיסק.
אני אמשיך לפרסם כל התקדמות שהיא בפרוייקט הזה, שיקח קצת זמן (אין לי הרבה זמן פנוי - רק בשבתות (אני חייל) והידע שלי במחשבים הוא רק קצת מעל הממוצע).

תודה שוב,

אלדד

חזרה לתוכן הדיון
DL8לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/01/2004 · הודעות: 783 · מיקום: 127.0.0.1

הודעה פורסם: 11/07/2004 - 08:15
נושא ההודעה:

KDE או GNOME לא יתנו לך מענה אם אתה רוצה קלילות. אם אתה אוהב עבודה עם המקלדת תשתמש ב ION למטרה הזאת. ב ION העכבר הוא פרט שולי ורוב העבודה מבוצעת במקלדת. אתה יכול גם להשתמש ב fluxbox/blackbox/XFce/windowmaker ועוד הרבה מנהלי חלונות קלים שיש. אבל אם אתה באמת קצר בשטח דיסק אז תוותר על ה X ומנהלי חלונות, כי רק זה יזלול לך המון מקום על הדיסק

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. eldad
  2. yuran