ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/07/2004 - 17:18
נושא ההודעה: אבטחה ב-dualboot

שלום.
לאחרונה התקנתי על המחשב שלי מנדרייק 10, ואני עושה שימוש גם בוינדווס, כ-dual boot.
השאלה שלי נוגעת לאבטחת מידע - אני מבין שהסיכונים למשתמש אינטרנט בלינוקס הם מעטים, אך מכיוון שיש לי גישה לכל תיקיות הFAT32 של הוינדווס - אין סכנה של היעלמות נתונים משם?
ניסיתי לעשות chmod לpartitions של וינדווס כך שלא תהיה הרשאת כתיבה אליהם, וכאשר ניסיתי להעלות את הוינדווס קיבלתי הודעת שגיאה, ה-chmod השפיע גם על הרשאות הוינדוס לעצמו.
בכל מקרה, השאלה שלי היא א)מה אני עושה בנוגע לאבטחת הווינדוס?, ו-ב)
אני משתמש בסקריפט לחיבור לאינטרנט לכבלים המבוסס על סקריפט חיבור לנטויז'ן, וכל פעם שניסיתי להתקין חומת אש כלשהי על הלינוקס זה דפק לי את החיבור (למשל, התקנתי shorewall עם iptables ואפילו כשאמרתי לשורוול לבטל את החומת אש, קיבלתי כל הזמן הודעות של אי חיבור ולא יכולתי לעשות ping) אז השאלה השניה שלי היא - איך, או, האם אני יכול להפעיל את החומת אש, וכיצד עלי לקנפג אותה?
וגם - האם עלי לחשוש לגבי אבטחת מידע בכלל?
בתודה מראש

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
DL8לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/01/2004 · הודעות: 783 · מיקום: 127.0.0.1

הודעה פורסם: 19/07/2004 - 08:03
נושא ההודעה:

יכול להיות שאתה חוסם פורטים חשובים עם iptables. מה שאתה צריך זה לחסום חבילות לא תקינות קודם כל, אח"כ להגביל פינגים, לאחר מכן לאפשר כניסה לפורטים יוצאי דופן אם צריך, לאפשר כניסה רק לחיבורים שאתה התחלת ואז לחסום את כל החבילות החדשות (חיבורים שלא התחלת). זה אמור לתת לך בפיירוול הגנה מספקת. כדי לדעת איך, תרטפם
בעניין ההרשאות למחיצות חלונות, תעשה למחיצות מאונט עם האפשרות ro. אם אתה רוצה תוסיף גם umask שלא מאפשר כתיבה (222. umask זה כמו chmod רק שאתה מחליט איזה הרשאות לא יהיו לקובץ).

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/07/2004 - 15:02
נושא ההודעה:

את הפיירוול הצלחתי לסדר עם הגרד דוג, אז לא משנה.
אבל בנוגע לוינדוס, לא ממש הבנתי - אפשר בבקשה לפרט קצת יותר?
אם אני משנה הרשאות כתיבה\קריאה וכו' הן תקפות גם לגבי הוינדוס, הוא נחשב כיוזר רגיל מסתבר.
השאלה היא איך לגרום לוינדוס לקבל הרשאות כתיבה\קריאה\הרצה וכד' מבלי לתת ללינוקס את ההרשאות הללו?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/08/2004 - 16:43
נושא ההודעה:

מישהו מוכן לענות....?
ויש לי עוד שאלה - כל פעם שאני מפעיל את הלינוקס הגדרות הפיירוול נעלמות, ואני צריך להריץ את גרד דוג עוד פעם, יש דרך לגרום לכך שהגדרות הפיירוול ישארו תמידית?
תודה

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. DL8