ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
gil2004לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 19/08/2004 · הודעות: 1 ·

הודעה פורסם: 19/08/2004 - 01:41
4 נושא ההודעה: דרוש מתכנת PHP חריף לסטרטאפ

סטרטאפ חדש המפתח מוצר אינטרנט ויראלי ומקורי מחפש מתכנת PHP למשרה מלאה. מיקום: אזור שדה התעופה. הפיתוח מתבצע על PHP5 תוך שימוש בשיטות תכנות מתקדמות; לכן התפקיד יתאים למי שמתמצא ב-PHP אבל בנוסף לכך חזק ב-Java ,CPP או Net. ולא יתאים למי שכותב בעיקר סקריפטים.

התפקיד מעניין ומאתגר.

דרישות התפקיד:
תואר ראשון מאוניברסיטה ישראלית (מכללות, שלוחות זרות, וכו - לא תודה) בציון 88 ומעלה
לפחות 2 שנות ניסיון עבודה בחברות תוכנה (לא בצבא). ניסיון בחברת אינטרנט - יתרון
שליטה מעולה באנגלית
לפחות שנה ניסיון בתכנות PHP, רצוי בסביבת LAMP. היכרות עם PHP5- יתרון
שליטה טובה במסדי נתונים
היכרות עם עולם ה-Open source - יתרון
ידע חזק ב-Object oriented programming
היכרות טובה עם Design patterns - יתרון

תישקל מועמדות מתכנת מבריק העונה לכל הדרישות הנ"ל, אשר אינו מכיר עדיין PHP אך שולט בתכנות לאינטרנט וב-Design patterns

לפרטים נא לפנות ל- php5candidate@fastmail.fm

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/10/2004 - 20:51
נושא ההודעה: Re: דרוש מתכנת PHP חריף לסטרטאפ

gil2004 :
סטרטאפ חדש המפתח מוצר אינטרנט ויראלי ומקורי מחפש מתכנת PHP למשרה מלאה. מיקום: אזור שדה התעופה. הפיתוח מתבצע על PHP5 תוך שימוש בשיטות תכנות מתקדמות; לכן התפקיד יתאים למי שמתמצא ב-PHP אבל בנוסף לכך חזק ב-Java ,CPP או Net. ולא יתאים למי שכותב בעיקר סקריפטים.

התפקיד מעניין ומאתגר.

דרישות התפקיד:
תואר ראשון מאוניברסיטה ישראלית (מכללות, שלוחות זרות, וכו - לא תודה) בציון 88 ומעלה
לפחות 2 שנות ניסיון עבודה בחברות תוכנה (לא בצבא). ניסיון בחברת אינטרנט - יתרון
שליטה מעולה באנגלית
לפחות שנה ניסיון בתכנות PHP, רצוי בסביבת LAMP. היכרות עם PHP5- יתרון
שליטה טובה במסדי נתונים
היכרות עם עולם ה-Open source - יתרון
ידע חזק ב-Object oriented programming
היכרות טובה עם Design patterns - יתרון

תישקל מועמדות מתכנת מבריק העונה לכל הדרישות הנ"ל, אשר אינו מכיר עדיין PHP אך שולט בתכנות לאינטרנט וב-Design patterns

לפרטים נא לפנות ל- php5candidate@fastmail.fm

מצחיק אתה.
ממוצע 88 בתואר ראשון, בשביל לתכנת ב- PHP? בשביל זה אני אבוא אליך?
אם אתה מחפש מישהו כזה בשביל למלא את גאוות היחידה הפנימית שלך - חפש את החברים שלך בתפ"ז. עידן עבדות ההיי-טק נגמר מזמן, חביבי.
"תישקל מועמדות של מתכנת מבריק". מה אני אגיד לך, מתכנת מבריק עם ממוצע 87 שלא יודע PHP, יתחנן לך על הברכיים כדי שתיקח אותו. אתה ממש מעורר גיחוך ורחמים.

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 04/10/2004 - 01:23
נושא ההודעה:

אני בחיים לא אצליח להבין את דורשי התפקידים האלה. אם אעיד על עצמי, אין לי תואר ראשון (רק הנדסאי) ואני עונה על כל הדרישות האלה והרבה יותר.

בטוח שישנם עוד הרבה כאלה. תוכנה חופשית וקוד פתוח מייצרים כאלה בכמויות.

מניסיון, מתכנת "חריף" או טוב לא זקוק לתארים כאלה. הוא/היא חיים את השפה והתכנות (וםעמים רבות מגיל צעיר). לדעתי, בתכנות ישנם הרבה דברים שאי אפשר ללמד.

באופן אישי אם וכאשר שולחים לי קורות חיים, את אלה ש"מתגאים" בתארים אני שם בתחתית הערימה. אני אעדיף את ה"האקרים" במונח הטוב והישן של המילה (ואם הם מעורבים בפרוייקטי קוד פתוח, מה טוב), ללא שום קשר לתואר.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 04/10/2004 - 01:34
נושא ההודעה:

mksoft :
אני בחיים לא אצליח להבין את דורשי התפקידים האלה. אם אעיד על עצמי, אין לי תואר ראשון (רק הנדסאי) ואני עונה על כל הדרישות האלה והרבה יותר.

בטוח שישנם עוד הרבה כאלה. תוכנה חופשית וקוד פתוח מייצרים כאלה בכמויות.

מניסיון, מתכנת "חריף" או טוב לא זקוק לתארים כאלה. הוא/היא חיים את השפה והתכנות (וםעמים רבות מגיל צעיר). לדעתי, בתכנות ישנם הרבה דברים שאי אפשר ללמד.

באופן אישי אם וכאשר שולחים לי קורות חיים, את אלה ש"מתגאים" בתארים אני שם בתחתית הערימה. אני אעדיף את ה"האקרים" במונח הטוב והישן של המילה (ואם הם מעורבים בפרוייקטי קוד פתוח, מה טוב), ללא שום קשר לתואר.

מאיר אתה מחפש עובדים? אולי אני אזרוק אליך קורות חיים...

gil2004
אם כל הכבוד. אתה בשוק.
אנשים שיש להם מעל 88 (מספר די מופלץ לכשעצמו) אין להם מושג בתכנות. תאמין לי, שילמו לי כדי לכתוב עבודות שלהם. אה כן, יש אנשים טובים במכללות גם. תתפלא. אם תמשיך ככה, אתה תקבל מישהו שיכול לפתור לך אינגרל כפול בעיניים עצומות, ולחשב לך את התנגדות האוויר כשמטוס טס מעליו. לגבי php5 שרק יצא, ואללה אין לי מושב.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/10/2004 - 01:44
נושא ההודעה:

איזה הכללות אתם עושים. אפשר לחשוב שמי שיש לו תואר הוא מראש לא מבין כלום בתכנות.
ומי שהממוצע שלו מעל 88 הוא שילם על העבודות שלו.

תבינו תואר ראשון הוא לא תחליף לידע בתכנות, אבל הוא כן יתרון.
כאשר פוגשים שני אנשים אם אותו ידע בתכונות אבל אחד אם תואר ואחד בלי, את מי תקח?
בנסוף אנשים שיש להם תואר וממוצע טוב הם בד"כ יותר חרוצים ומסוגלים להבין במהירות דברים חדשים גם עם לרגע נתון הם לא יודעים דבר בתחום מסוים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/10/2004 - 01:47
נושא ההודעה:

ציון של 88 זה מדד דפוק. כי בכל אוניברסיטה ממוצע הציונים הממצוע/סביר עבורה אחר.
להוציא 90 בתל אביב, זה לא להוציא 90 בטכניון. אף כי הידע הנרכש בשני המקומות יתכן ויהיה זהה.

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 04/10/2004 - 01:47
נושא ההודעה:

במקרה שיכולתם זהה, אני אעדיף את זה שלמד לבד.

זה מצביע על יכולת וכושר לימוד עצמי גבוהים, ובד"כ סקרנות ורצון לדעת. אני מעריך כאלה הרבה יותר.

חזרה לתוכן הדיון
gal_gaלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 10/03/2002 · הודעות: 767 · מיקום: ישראל

הודעה פורסם: 04/10/2004 - 01:55
נושא ההודעה:

במקרה של PHP - למתכנת שלמד לבד וחי את השפה יש יתרון שהוא גם מכיר את המגבלות של השפה ובאגים בגירסאות מסוימות.

לדוגמא: יש גירסאות של PHP עם בעיות בטיפול בנושא הSESSIONs נתקלתי במקרים שאפילו הפילו את הprocess של הApache. מתכנת מסוג זה יוכל להצביע על נקודות בעייתיות.
לא חסרים שרתים של Red Hat 7.3 עם גירסאות ישנות של PHP שכוללת בין השאר גם באגים של בעיות אבטחה.

כמובן יש גם בעלי תארים שחיים את עולם התוכנה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/10/2004 - 02:01
נושא ההודעה:

mksoft :

זה מצביע על יכולת וכושר לימוד עצמי גבוהים, ובד"כ סקרנות ורצון לדעת. אני מעריך כאלה הרבה יותר.

זה רק מצביע על כך שאין לך מושג איך לומדים באוניברסיטה.
מה אתה חושב שהמרצה יושב ומסביר לך את החומר - לועס לך אותו?
באמת כולם באים להרצאות?
האם יש קשר בין ההרצאות לבמחן?

לדעתי ללמוד קורסים באוניברסיטה זה בערך כמו ללמוד לבד, רק שיש לך הסמכה רשמית ומשוב על הידע שצברת.
לומדים מספרים, מפתרון תרגילים (לבד) וכו'.
מרצה זה לא מורה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 04/10/2004 - 02:06
נושא ההודעה:

ואם אתה לומד לבד Question אפילו מרצה אין לך.

ההסמכה הרשמית לא אומרת לי כלום. עברת בחינות מסיומות שאין קשר ביניהן ולבעיות בעולם האמיתי (ראיינתי מספיק בעלי תארים עם ציונים גבוהים, שאין להם מושג). הן גם לא מצביעות על "חריפות" (שעבורי מוגדרת בתור יכולת לפתור בעיות שמעולם לא ראית או נתקלת).

אם אתה מתכנת טוב, אוניברסיטה לא תעזור לך (לא יותר מספר טוב), אם לא, גם אוניברסיטה לא תעזור לך (יש הבדל בין טכניקה לחריפות).

חזרה לתוכן הדיון
פיל-קטןלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 02/05/2004 · הודעות: 1089 ·

הודעה פורסם: 04/10/2004 - 02:29
נושא ההודעה:

mksoft :

תתפלא, אבל זה אחד ההבדלים בין אוניברסיטה ותיכון (ולפעמים אני מקבל את הרושם שגם בין אוניברסיטה ומכללה): די קשה לסיים תואר באוניברסיטה עם ציונים גבוהים בלי "יכולת וכושר לימוד עצמי גבוהים" (לפחות במדעים מדויקים). בדרך כלל, מי שלמד באוניברסיטה נהנה מבסיס תיאורטי-מתמטי רחב ועמוק יותר, ויש עדיין כמה משימות תכנות שבהן זה משנה.

תואר אקדמי, יותר מאשר הוא מקנה לך ידע, מקנה לך דרך להסתכל על דברים, שקשה להגיע אליה בלעדיו. אני חושב שהדוגמה הבוטה ביותר לכך היא בנושאי בסיסי נתונים: כמה מהאנשים כאן, במיוחד אלו שלמדו לבד, יודעים ש-SQL לא מממשת את המודל הרלציוני, ומבינים את הבעיות הנובעות מכך? כמה ממכם רואים את הזוועה התיאורטית והפרקטית שבבסיסי נתונים הירארכיים, ומבינים מזה ש-XML הוא לא דרך לשמור נתונים שאינם טריויאליים? כמה ממכם חושבים (בטעות!) שטבלאות הן "שטוחות"? זה דווקא לא משהו שלמדתי באוניברסיטה, אבל אני די בטוח שבלי הרקע האקדמי, לא הייתי יודע להעריך את הטענות האלה.

עבדתי עם מתכנתים שלמדו לבד; כמה מהם היו מבריקים בהחלט, ועלו בהחלט על עמיתיהם המעוטרים בתואר. עבדתי גם עם מתכנתים מדופלמים בדיפלומה, שלא הבינו מהחיים שלהם. בממוצע, בעלי התואר טובים יותר. הצגת תואר אקדמי בציון גבוה כדרישת סף נשמעת גם לי די טפשית. אבל טפשי באותה מדה נשמע לי הזלזול שלכם באקדמיה.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 04/10/2004 - 02:36
נושא ההודעה:

לא מעט מהתכונות שעוזרות להפוך לתלמיד מצטיין עוזרות גם להפוךך לתוכניתן טוב. זה רחוק מלהיות מתאם מושלם, אבל זה יכול להיות מסננת טובה אם יש לך צורך לעיין בהרבה בקשות.

נראה שהניסוח בא בעיקר כדי להרתיע תוכניתנים שלא ממש עומדים בקריטריונים אבל יודעים PHP ובטוחים שזה הופך אותם לתוכניתנים טובים.

דרך אגב: אולי מטרה אחרת שלו היתה ליצור פרובוקציה כדי לעורר עניין (ע"ע שיווק ויראלי). מהבחינה הזו הוא הצליח.

טוב שלפחות לא דורשים גם שנתיים נסיון בסביבת PHP5 ...

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 04/10/2004 - 02:50
נושא ההודעה:

דיונים שהזכרת בנושא הרלציוני קיימיים כבר זמן רב באינטרנט, הם לא משהו חדש.

עוד דבר שכדאי לשים אליו אל הוא ההבדל ביו התאוריה למעשי, מה שקורה בשטח הרבה פעמים אין קורלציה ביניהם (מישהו הזכיר את אנדרו טננבאום ולינוס ?).

אני מתייחס לתחום התכנות בנפרד משאר התחומים האקדמאיים.

- מיטב הספרות נמצאת ברשת (ומנוי על safari לא מזיק)

- התחום מתקדם מהר יותר מעדכון תוכניות הלימודים

- ישנה גישה לקוד שנכתב ע"י טובי המוחות בתחום

- רשימות דיוור עשירות במידע (כשאני התחלתי ללמוד php קראתי באופן קבוע את כל אלפי ההודעות ברשימת הדיוור של general), כך אפשר ללמוד מניסיונם של אחרים, ולא רק מעשי, ברשימות הדיוור האלה השתתפו אלה שכותבים ומפתחים את השפה ושיתפו בהתלבטויות וברקע וכן הלאה.

- לא צריך מעבדות מחקר שעולות הון תועפות (מי רוצה מאיץ חלקיקים במבצע Question Razz ), ה-pc המסכן בבית הוא די והותר

בקשר להרתעה, ראיתי הודעות בסגנון פעמים רבות (יותר מדי, משהו שגורם כבר לזלזל בהן).

חזרה לתוכן הדיון
פיל-קטןלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 02/05/2004 · הודעות: 1089 ·

הודעה פורסם: 04/10/2004 - 03:23
נושא ההודעה:

mksoft :

לא טענתי שהם משהו חדש; טענתי שאנשים בלי רקע אקדמי, בהכללה גסה, מתקשים יותר להעריך אותם.
mksoft :

עוד דבר שכדאי לשים אליו אל הוא ההבדל ביו התאוריה למעשי, מה שקורה בשטח הרבה פעמים אין קורלציה ביניהם (מישהו הזכיר את אנדרו טננבאום ולינוס ?).

דוגמה חצי מצויינת. רק חצי, מפני שללינוס בכל זאת יש תואר... שניהם, לפי כל האינדיקציות, מתכנתים מעולים (יש אנשים ששוכחים, אבל טננבאום כתב לבד מערכת הפעלה בזמנו הפנוי, לפני לינוס). לינוס, ככל הנראה, הוא מנהיג, פוליטיקאי, ובעל-חזון גדול יותר. אבל אם היתה לי בחירה בין השניים, והייתי צריך לתכנן מערכת הפעלה, הייתי לוקח את טננבאום בלי היסוס. האיש פשוט יודע יותר. את לינוס הייתי מעדיף בתור מנהל, אבל כאיש טכני -- רק את הפרופסור. קראת פעם את הויכוח ביניהם? כשטננבאום נזף בלינוס על זה שהקרנל שלו מונוליתי ולא מיקרו-קרנל, לינוס לא טען שמונוליתי עדיף מבחינת הביצועים או משהו כזה, אלא רק שיותר פשוט לכתוב אותו. מה שנראה לטננבאום הדבר הנכון -- והוא כבר מימש אותו באותה נקודה -- נראה ללינוס מסובך מידי.

[ltr:3e94b4582e] The defense rests.[/ltr:3e94b4582e]

חזרה לתוכן הדיון
the_dukeלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/04/2004 · הודעות: 257 ·

הודעה פורסם: 04/10/2004 - 06:54
נושא ההודעה:

פיל-קטן :
mksoft :

לא טענתי שהם משהו חדש; טענתי שאנשים בלי רקע אקדמי, בהכללה גסה, מתקשים יותר להעריך אותם.

אלא אם הם טרחו להתעניין בעצמם בנושא.
כל ספר רציני (+דיונים ברשת במקרה הצורך) יתן לך הבנה יותר מעמיקה בנושא הרלוונטי מקורס באוניברסיטה. אף קורס אקדמי לא יכול לכסות את החומר של ספר שלם באותה יסודיות.
המסקנה היא שאדם שהתעניין בנושא מסויים ו"חרש" אותו, יבין בו יותר טוב מרוב הסטודנטים. סטודנט יכול להיות אוטודידקט מעולה, אבל השטחיות היחסית של הקורסים האוניברסיטאיים ביחס לחומר שעומד מאחוריהם ימנע ממנו להבין בהם באמת. אוטודידקט אמיתי לא צריך את המרצה בשביל ללמוד, ולכן התואר או הציון בקורסים לא רלוונטיים מבחינתו.
ותסכים איתי שללא מעט קורסים אפשר ללמוד שבועיים לפני המבחן עם מבחנים קודמים ולהוציא ציון מעל 88 (תלוי במרצה כמובן), אבל זה לא הופך את הסטודנט למישהו שמבין את החומר.

דרישת התואר היא טפשית. באותה מידה הם יכלו לדרוש מישהו עם IQ מעל 140. אגב, לא אמרו שם איזה תואר נדרש, אז כנראה שגם עם תואר בפילוסופיה הם ישמחו להעסיק אותך.

פיל-קטן :

mksoft :

דוגמה חצי מצויינת. רק חצי, מפני שללינוס בכל זאת יש תואר... שניהם, לפי כל האינדיקציות, מתכנתים מעולים (יש אנשים ששוכחים, אבל טננבאום כתב לבד מערכת הפעלה בזמנו הפנוי, לפני לינוס). לינוס, ככל הנראה, הוא מנהיג, פוליטיקאי, ובעל-חזון גדול יותר. אבל אם היתה לי בחירה בין השניים, והייתי צריך לתכנן מערכת הפעלה, הייתי לוקח את טננבאום בלי היסוס. האיש פשוט יודע יותר. את לינוס הייתי מעדיף בתור מנהל, אבל כאיש טכני -- רק את הפרופסור. קראת פעם את הויכוח ביניהם? כשטננבאום נזף בלינוס על זה שהקרנל שלו מונוליתי ולא מיקרו-קרנל, לינוס לא טען שמונוליתי עדיף מבחינת הביצועים או משהו כזה, אלא רק שיותר פשוט לכתוב אותו. מה שנראה לטננבאום הדבר הנכון -- והוא כבר מימש אותו באותה נקודה -- נראה ללינוס מסובך מידי.

[ltr:a091fac13b] The defense rests.[/ltr:a091fac13b]

אם הקרנל של טננבאום מממש מודל כל כך מוצלח, איך זה שלא עשו clone שלו למערכת גנו, במקום הלינוקס?
איך זה שעובדים כבר 20 שנה על הHurd ועדיין לא הגיעו למימוש שאתה טוען שטננבאום הגיע אליו לפני 14 שנים?

חזרה לתוכן הדיון
theLSBלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 15/04/2004 · הודעות: 190 · מיקום: אירופה

הודעה פורסם: 04/10/2004 - 10:04
נושא ההודעה:

ציטוט:
אם הקרנל של טננבאום מממש מודל כל כך מוצלח, איך זה שלא עשו clone שלו למערכת גנו, במקום הלינוקס?
איך זה שעובדים כבר 20 שנה על הHurd ועדיין לא הגיעו למימוש שאתה טוען שטננבאום הגיע אליו לפני 14 שנים?

ממתי זה טעון?
זה שבחרו במודל אחד על אחר, לא מצביע בהכרח על עליונותו באופן כללי.
התשובה הכי פשוטה היא: מאותה סיבה שלינוס בחר ללכת על המודל הזה.
לא כולם הם פרופסורים באוניברסיטה.
לא שאני טוען שמודל זה עדיף על אחר - רק "בגלל שלא עשו לו clone" זה לא טעון.
"כולם" משתמשים בחלונות - האם זה מצביע על עליונותה ביחס ללנוקס?
I dont think so!

אגב לגבי הדיון של אקדמאים מול לא אקדמאים -
גם אני רק הנדסאי.
ואני אוהב לתכנת - ולפתח מערכות, ועוד דברים רבים הקשורים בנושא.
במשך שלוש שנים אני עובד במקום שתמיד היה חלום חיי (תעשיית החלל)
גם אני חשבתי שהנדסאי יספיק לי, כי אני בלאו הכי "חי" את המקצוע.
מאז שאני כאן, אז נכון שבזכות ה"תאווה" שלי לתוכנה, מפרוייקטים קטנים וזמניים קבילתי יותר ויותר פרוייקטים עם "בשר" ואחריות, אבל אני כרגע בדיוק בזמן שאני מגלה - כמה חסרים לי הלימודים האקדמאים.
ברגע שאתה מתחיל לפתוח מערכות מורכבות, שנוגעות המגוון נושאים רחב, אני מתחיל לגלות כמה חסר לי הרקע המתמטי הריב יותר, ועוד נושאים תאוריטיים שונים - ואני חייב עכשיו בעצמי להשלים, במקום שאוכל "לשלוף" אותם מהשרוול.

אני חושב שמה שאתם כאן בדיון הזה שוכחים, בעיקר אלו המבקרים את הצורך ברקע האקדמאי, הוא, שיש תכנתים - ויש מפתחי תוכנה/מערכות.
זה לא אותו דבר.
תכנת יכול להיות מצויין אם הידע שלו מבוסס על לימודים שאינם אקדמאיים ומתוך נסיון ו"תאווה" למקצוע.
אבל יש גבול למה שהוא יכול לעשות עם חוסר רקע וידע תאורטי רחב יותר כשמדובר על מערכות מורכבות - ואני מדבר מנסיון - אני מרגיש יפה מאוד את החורים בהשכלה (תרתי משמע) שיש לי (והם כן אקדמאיים!)

כארמור אין כאן תשובה אחת נכונה - בדיוק כמו שעונים לחדשים ששואלים "איזו מערכת טובה יותר" - מה אתם עונים להם?
תלוי בדרישות - נכון?
אז תתפלאו - בהנדסת מערכות (תוכנה) יש גם מצבים (הרבה) בהם לא מספיק לחיות את הדברים... צריך גם ללמוד מתמטיקה גבוה, פיזיקה ודברים נוספים - לא תמיד כי יש בהם צורך במה שאתם עושים כרגע - זה מרחיב אופקים, שנותנים לכם סט כלים הרבה יותר רחב להתמודד עם הבעיות אותם אתם צריכים לפתור.

חזרה לתוכן הדיון
WolfSignלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 02/04/2003 · הודעות: 1685 · מיקום: /usr/portage

הודעה פורסם: 04/10/2004 - 11:51
נושא ההודעה:

אני אתן פה את דעתי על העניין. כולכם צודקים.
כל אחד צודק בחלק מהדברים וביחד מורכב המכלול השלם של האמת:

תואר אינו מדד לחוכמה. הוא מדד להשכלה.
השכלה אקדמאית אם היא נרכשה ביושר היא אכן מפתחת לך את הכושר האנליטי שלך וזה יתרון גדול בתכנות. אבל הכושר הזה לא מתפתח אצל כולם בצורה שווה. תקחו למשל גאון שהכל בא לו בקלות ומוציא עשיריות בעיניים עצומות. הוא גם כן עובד למחייתו ומממן את התואר והכלכלה. לבין אחד שהוא פשוט סטודנט חרשן עם טוסיק ענק ,בלי חיים אישייים ועם מימון מלא של התואר והכלכלה. גם הסטודנט השני הוציא 10 . האם ניתן להשוות ביניהם ולהגיע למסקנה ששניהם שווים ברמתם? כן , מבחינה תיאורטית לשניהם יש אותו ה מ-ד-ד. אבל כמובן שכבר הבנתם בעצמכם שזה לא משקף כלל את המציאות. לגאון יש ראש אנליטי פי 1000 , יכולת חשיבה וזכרון גבוהים לעין שיעור וכו'. כמובן שאתם תעדיפו אותו...

הדוגמה שנתתי בכוונה מוקצנת. אתם יכולים להרכיב לכם פאזל משלכם.

לכן : מאיר ואלקוקו ועוד מס' אנשים צודקים בראש ובראשונה כיוון שהם הגיעו ישר לתוצאה האבסולוטית של המשוואה.
פותח הדיון ועוד מס' אנשים צודקים כיוון שלכאורה מבחינה תיאורטית אכן כך הדבר אם מבצעים ניתוח של הדברים כפי שמחשב היה מבצע ... (:

זהו מחיר החופש: כל גרם ,כל טיפת דם מגופך משולמים למפרע.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/10/2004 - 11:54
נושא ההודעה:

דווקה הייתי מעדיף את החרשן. החכמים האלו בד"א נורא עצלנים כשצריך להגיש עבודות גדולות.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 04/10/2004 - 13:08
נושא ההודעה:

יש אימרה מעניינת, משהו בסגנון: "אם יש משימה קשה לביצוע, תנו אותה לעצלן, הוא כבר ימצא דרך קלה יותר לעשות זאת" Mr. Green

חזרה לתוכן הדיון
צחילא בפורום כעת ת.הצטרפות: 12/04/2002 · הודעות: 1101 · מיקום: ישראל

הודעה פורסם: 04/10/2004 - 13:14
נושא ההודעה: כולכם לא בכיוון

כל הכללה בנושא היא מוטעית.
ישנם אנשים שלא למדו באוניברסיטה או במוסד טכנולוגי כמו הטכניון (שונים) ועדיין יש להם ידע רב ואת היכולת ללמוד.
ההבדל בין כאלה שלא למדו לאלו שלמדו הוא שלאלו שלמדו יש סיכוי גדול יותר מאלו שלא למדו שהם יודעים ללמוד Smile ומי שהבין את זה, בטוח שלמד.
מה שזה אומר הוא שהדיפלומה אומרת שיש סיכוי טוב שהאדם הזה יסתדר עם חומר חדש ומחזיק בידע התחלתי רב נוסף - כל מה שלמד במוסד הלימוד +.
בנוסף אתה מקבל לא רק אדם שלימד את עצמו מטלות תיכנותיות או אפילו ברמה גבוהה יותר אלא גם אדם שיש לו ידע מתמטי או פסיכולוגי (שחשוב לדעתי בסטארט אפים מניסיון) או כל דבר אחר שבזמן נתון תרם לחברה.
אין סתירה בין אדם שלמד וזה שלא למד בהקשר התיכנותי. שניהם יכולים להיות טובים.

בסופו של יום, האדם שמקבל אותך לעבודה צריך להחליט לגופו של עניין לכל אדם בנפרד. כל אדם מביא איתו ידע ייחודי ויכולות שונות בין אם הוא למד או לא. השוכר חייב לשקול מה עדיף לו בנקודת זמן מסויימת ולטווח הארוך.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/10/2004 - 13:23
נושא ההודעה:

יש עוד היבט אחד שלא התייחסתם אליו. ארה"ב מאוד בררנית במתן ויזות עבודה, ואם לאותה חברה יש לקוחות בארה"ב והיא תצטרך לשלוח עובדים למטרת עבודה אז כדאי מאוד שלעובד יהיה תואר אקדמאי מתאים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/10/2004 - 13:39
נושא ההודעה:

Anonymous :
איזה הכללות אתם עושים. אפשר לחשוב שמי שיש לו תואר הוא מראש לא מבין כלום בתכנות.
ומי שהממוצע שלו מעל 88 הוא שילם על העבודות שלו.

תבינו תואר ראשון הוא לא תחליף לידע בתכנות, אבל הוא כן יתרון.

כאשר פוגשים שני אנשים אם אותו ידע בתכונות אבל אחד אם תואר ואחד בלי, את מי תקח?

בנסוף אנשים שיש להם תואר וממוצע טוב הם בד"כ יותר חרוצים ומסוגלים להבין במהירות דברים חדשים גם עם לרגע נתון הם לא יודעים דבר בתחום מסוים.

את ברירת ה-"אחד עם תואר, אחד בלי - את מי יקחו לעבודה ?" שמעתי כבר פעמים רבות... ואוכל לומר שהנחת היסוד הזו הינה משוללת כל אחיזה במציאות (!), והעובדה היא שלרבים מגדולי האמנים בכל תחומי העשייה אין תעודות השכלה מפוארות או בכלל !

בעניין ה-"חריצות", זאת תכונת אישיות פרטנית... ואין להסיקה מהחזקה בתעודת השכלה כלשהי בשום מקרה, או להעיד על כלל חסרי התואר ו/או בעלי הממוצע הנמוך כעצלנים !

לסיכום : הקשר בין לימודים (והישגים) אקדמאיים לחריצות ו/או לידע ו/או לכישורים הוא מקרי ביותר

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. gil2004
  2. אורח
  3. mksoft