ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
MBDלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 27/09/2004 · הודעות: 4161 ·

הודעה פורסם: 14/10/2004 - 07:08
נושא ההודעה: מחשב נייד למצגות

יש ברשותי מחשב נייד, שכל ייעודו הצגת מצגות PPT. יש לו 92 ראם, מעבד AMD 450 ו-4 ג'יגה הארד דיסק.
הייתי רוצה כמובן להעביר אותו ללינוקס, אז בתור התחלה התקנתי אופן אופיס על הWin98, והוא עבד יחסית לאט מדי.
השאלה שלי איזו הפצה הכי מתאימה למחשב כזה, והאם יש אפשרות להמיר בצורה טובה מצגות ל-KOffice - כי זוהי כנראה חבילת האופיס שאני אצטרך אשתמש בה...

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
DoKלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 22/02/2004 · הודעות: 3114 · מיקום: ירושלים

הודעה פורסם: 14/10/2004 - 22:55
נושא ההודעה:

הניסיון שלי עד כה מראה ש- Kpresenter מתמודד עם מצגות PPT בצורה שרחוקה מלהיות משביעת רצון.
מצד שני Kpresenter ישמש אותך נאמנה אם תשתמש בו מראש להכנת המצגות בפורמטים אחרים.
אם בעיית הכובד של אופן אופיס מורגשת רק בעליה תוכל להשתמש ב- OpenOffice quickstart שבודאי יש לו גם גרסה לחלונות ובכל מקרה בלינוקס זה נקרא oooqs.

אני מציע שתתחיל עם סלאקס בתור לייב סידי אם אתה מעוניין ב- koffice ואחר כך תחליט לאן להמשיך (הניסיון שלי, שכולל גם פנטיום 500 נייח בעבודה, מראה עד עתה שכל הפצה תעבוד בצורה טובה למדי על מערכת כמו שלך ובתנאי שאתה בוחר באפליקציות הנכונות ושאינך מריץ תהליכים מיותרים).

נ.ב. אם אתה מעוניין לראות את שתי החבילות כשהן מותאמות לעברית תוכל לנסות את כנרת (ורצוי בגרסה האחרונה 0.7.3).

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
Koalaלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 11/08/2003 · הודעות: 2843 · מיקום: רחובות

הודעה פורסם: 14/10/2004 - 23:02
נושא ההודעה:

קיימות תוכנות למצגות, אין צורך להתקין KDE ביחד עם KOFFICE בשביל זה.

חיפוש על המילה "presentation" ב-freshmeat

http://freshmeat.net/search/?q=presentation&section=projects&Go.x=0&Go.y=0
אולי משהו יתאים לך.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 15/10/2004 - 07:00
נושא ההודעה:

) המצגות שלי כבר מומרות לפורמט של אופן אופיס
2) אני רוצה להשיג את ההדמיה הטובה ביותר למערכת לפני שאני מפרמט את החלונות - ולכן לא כל כך רציתי לנסות לייב סידי רציני כי זה יכול להכביד מאוד על המחשב. בכל מקרה הרצתי מיני קזית (שעבד שבאותה מהירות כמו על המחשב שלי - סלרון 1.7 עם 512 ראם...) וגם קזיקס שעבד מאוד לאט.
3)אם אני אהיה מרוצה מכינרת, האם אפשר להתקין אותה להארד דיסק ככה שלא יהיה צורך בדיסק ?

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 15/10/2004 - 07:20
נושא ההודעה:

אפשרות הרבה יותר קלה: xpdf או adobe acrobat עם מצגות בפורמט PDF

זה יאפשר לך להחזיק סביבת עבודה מינימלית ולא כבדה.

נקודה חשובה: על תעבוד עם KDE או עם גנום כאשר אתה מריץ מצגת. הסביבות הללו הן סביבות מורכבות ויכולות לזרוק פתאום כל מיני הפתעות:
* שומר מסך פתאום מתחיל לרוץ
* תוכנית נוספת מתעוררת פתאום, ומתחילה קצת swapping
* בסביבה מורכבת יש סיכוי יותר גדול שמשהו יקרוס
* ממילא אין כמעט שום דבר של גנום או KDE שאתה צריך ולא יכול לסדר מראש בעשר דקות של הכנה. תכין מראש תיקיית סקריפטים קטנה למצגת עם פקודות של מילה אחת
* ממילא עכבר הוא עזר ניווט מסורבל ולא נוח. תתרגל עבודה עם קיצורי המקשים של תוכנת המצגת ותיראה פתאום הרבה יותר מקצועי, כי השקפים יתחלפו ברצף

תשתמש בצורה נבונה בשולחנות עבודה שונים: מצגת בשולחן עבודה משלה. אם אתה צריך להריץ תוכנות אחרות, תזיז אותן לשולחן עבודה משלהן. שום דבר לא צריך להפריע לשקפים.

אני אישית ממליץ כמובן על icewm אשר לה אני רגיל. אתה לוחץ על alt-f11 והחלון הנוכחי עובר ל־full-screen . אפשר לעשות את כל פעולות החלונות מהמקלדת ובקלות.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 15/10/2004 - 08:03
נושא ההודעה:

אם יש לך מערכת עם 96MB , הרצה של OpenOffice מתוך LiveCD לא תהיה חכמה במיוחד. מערכת LiveCD משתמשת בזכרון גם בשביל ה־ramdisk .

חזרה לתוכן הדיון
DoK לא מחובראורח · ·

הודעה פורסם: 15/10/2004 - 15:54
נושא ההודעה:

MBD :
) המצגות שלי כבר מומרות לפורמט של אופן אופיס
2) אני רוצה להשיג את ההדמיה הטובה ביותר למערכת לפני שאני מפרמט את החלונות - ולכן לא כל כך רציתי לנסות לייב סידי רציני כי זה יכול להכביד מאוד על המחשב. בכל מקרה הרצתי מיני קזית (שעבד שבאותה מהירות כמו על המחשב שלי - סלרון 1.7 עם 512 ראם...) וגם קזיקס שעבד מאוד לאט.
3)אם אני אהיה מרוצה מכינרת, האם אפשר להתקין אותה להארד דיסק ככה שלא יהיה צורך בדיסק ?

בתור לייב סידי אין מה לצפות מכנרת לביצועים טובים יותר מקזיקס אבל אם כבר שאלת אז יש אפשרות להתקין אותה לדיסק הקשיח (אפשרות כזאת קיימת גם לגבי קזיקס).
סלאקס הוא לייב סידי קל יותר מקזיקס וכנרת, הוא כולל את koffice אבל לא את אופן אופיס.
ההצעה של צפריר בהחלט טובה אם אתה לא משתמש בדברים דינמיים במצגות (הנפשות של טקסט ובכלל, סרטים וכו').

ולסיום בשביל לבלבל אותך עוד טיפה יש גם את קסינרת, מבית היוצר של נירו, שמבוססת על XFCE (כמו מיניקזית) ולכן היא תהיה מהירה יותר מקזיקס וכנרת (זמינה להורדה מאתר כנרת ב- berlios).

חזרה לתוכן הדיון
WolfSignלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 02/04/2003 · הודעות: 1685 · מיקום: /usr/portage

הודעה פורסם: 15/10/2004 - 16:19
נושא ההודעה:

אם יש לך הזמן , אז תנסה להתקין על הנייד ג'נטו.
התקנתי על מחשב חלש יחסית - פנטיום 3 , 450 עם 128 זכרון ואף על פי כן הוא עובד יפה עם kde 3.3 ועם האופן אופיס. על אותו מחשב היה מותקן בעבר מנדרייק והוא קרטע יחסית (לג'נטו..).
דווקא החיב סידי של כנרת קזית החדש עובד יפה עליו. אז אם אין לך הזמן או הנסיון אולי קזית היא הפתרון.
http://kazit.berlios.de/index.html

זהו מחיר החופש: כל גרם ,כל טיפת דם מגופך משולמים למפרע.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 18/10/2004 - 07:04
נושא ההודעה:

אמנם קצת באיחור אבל עדיף עכשיו מאשר לעולם לא...

בקשר לPDF האמת שמאוד התלהבתי מהרעיון, ניסיתי להמיר את המצגות דרך האופן אופיס ל-PDF והקישורים לא יוצאו - יש לי במצגות תוכן עניינים, ואחרי כל חלק חוזרים לתוכן כך שהקישורים הם הכרחיים. אם מישהו מכיר תוכנה אחרת שיכולה לעשות את ההמרה, או אולי דרך תוכנת הפאוור פוינט, אני אשמח לשמוע. פתחתי דיון לגבי תוכנת מצגות גם בפורום חבילות אופיס...

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. MBD
  2. DoK