ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
קוביאורח · ·

הודעה פורסם: 23/12/2004 - 21:25
נושא ההודעה:

כן, קראתי, וגם עניתי (אני חושב שקראת את מה שכתבתי)

אני מצטער מאוד שבזמן היותך מדריכה בצופים ( גם את זה קראתי שם) לא הפנמת את מהות ערכי השיוויון והאחווה. חברה מסחרית העוסקת בפעולות חברתיות ויהיו נעלות ביותר, עושה זאת לצורך קידום עסקים ולא מתוך ערכים חברתיים.

צר לי שאדם המכיר בחשיבות ערכים חברתיים לא רואה את ההבדל בין עשיה למען הזולת ועשיה למען העסקים.

נכון שלפעמים גם עשיה שלא לשם שמיים מביאה לתוצאות טובות. אך אין כאן בשום אופן ערכים כל שהם, יש כאן פירסומת לשמה, וחבל שאת משתפת פעולה עם פרסומת שקופה כזו.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10516 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 23/12/2004 - 23:06
נושא ההודעה:

שיר-לי:

עם כל הכבוד לשאר הפעילות שציינת שם (יישר כח), זה לא ה-issue שאנו דנים בו ובזה אתם לא נבדלים מאחרים ואם רק בזה תלוי, אז אתם די מיותרים. הייחוד הוא פעילות המחשוב, ואנו דנים בעיוות שקיים ובחד צדדיות שאתם (במודע או שלא במודע) עוזרים להנציח.

האם אתם מלמדים לפי תקנים או לפי החליל של חברות מסחריות שנותנות את החסות ? כתוב בידיעה שאתם מלמדים גם HTML ו-JS לדוגמא.

האם אתם מלמדים HTML לפני התקנים של ה-w3 Question האם אתם בודקים את התוצאות עם התלמידים שלכם גם על דפדפנים ומערכות הפעלה אחרות Question מעבירים אותם ב-validator (ולו רק שתהיה מודעות לענין) האם אתם משתמשים רק בפרונטפייג' ובקוד המעוות שהוא מייצר Question

האם אתם מלמדים JS שמתאים רק ל-IE Question האם אתם מלמדים גם על דפדפנים אחרים ? מראים לתלמידים את ה-Java Script Console וה-Dom Inspector שיש במוזילה/פיירפוקס ? האם אתם מלמדים אותם את השימוש ב-JS Debugger הנהדר שלהם ?

וזה לפני שהזכרנו בכלל מערכות הפעלה אחרות.

אם לא, אתם ממשיכים להמשיך להנציח עיוות ואחיזת חנק בשוק. דבר שבמיוחד מקשה על מיעוטי יכולת שיכולים להנות מאוד מתוכנה חופשית, לו רק ויהיו מודעים לכך. אנו עובדים קשה מאוד במגזר העיסקי, בסביבה הקרובה והקהילה כדי לתקן ולו במעט את העיוות הזו, או אפילו בלהסתפק בלעורר מודעות לאלטרנטיבה.

אם התשובות לשאלות למעלה הם לא, אתם ממשיכים לגרום נזק ולהנציח את העיוות הזה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 24/12/2004 - 16:03
נושא ההודעה:

בהרחבה לדברי mksoft, אנא ראי את משל הפילים בקרקס:

http://whatsup.co.il/article/3093

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
ראובן גרימברגאורח · ·

הודעה פורסם: 27/12/2004 - 10:00
4 נושא ההודעה: לכל המזלזלים והפוגעים שלום !!

אני מאוד אוהב לקרוא את הביקורת שיש כאן מאנשים שמעולם לא עסקו בחינוך ולפי התרשמותי ללא יוכלו להתקרב אל ילדים ולתת להם משהו חינוכי איכותי . למרות היותנו חברה פרטית המפעילה את נוער מחשבים אנו אכן עוסקים בחינוך וברמה הגבוהה ביותר ודברי אלו נשענים על 4 שנות הוראה בבתי ספר יסודיים שלימדו אותי מה ההבדל בין חוגי המחשבים שלנו ותנועת הנוער ולימודי המחשב בבית הספר .
אנו פועלים בקבוצה קטנה של עד 20 חניכים עם שני מדריכים לעומת כיתה שבה 40 תלמידים ומורה אחד . האם מישהו יכול להשוות בין מורה שמלמד בכיתה ומדריכים מוסמכים שבאים מתחום הלמידה הזה ?? אני מזמין את כל המבקרים הקטנונים לבוא ולהתרשם ולא להשמיץ כי בנינו כל הפוסל במומו פוסל ( לא בטוח שבכלל תבינו את המשפט הזה ).
בעידן של ביקורת קצת פרגון לא תזיק ומי שכבר פועל ועושה דברים טוב , אפשר קצת לעודד .
בכל אופן הטלפון להרשמה הוא : *********
ביי .

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10516 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 27/12/2004 - 10:20
נושא ההודעה:

אני מאוד לא אוהב לקרוא ביקורות לגופו של אדם במקום לגופו של עניין (לא בטוח שתבין את המשפט הזה - נחמד שכותבים לך כך ?).

מה הקשר בין כך ולבין העובדה שאתם לא מלמדים ומספקים לילדים אלטרנטיבות ? האם לימוד של פייתון קשה יותר מלימוד של VB ? האם זה משנה את "איכות החינוך" ? האם זה משנה מול כמה תלמידים אתם עומדים ? הפרמטרים לא שונים בשני המקרים, בתור איש חינוך מהמעלה הגבוהה ביותר, אולי תסביר לנו איפה ההבדל Question

במקום לענות לעניין , אתם תוקפים מבקרים. גם "ככה" זו תשובה. לא חיובית, ותגרום לרבים לפקפק במניעיכם וברצון לרשום את ילדיהם, אך עדיין תשובה.

"לא בטוח שתבינו את המשפט הזה" - יהיר, חצוף Exclamation יש כאן גברים ונשים שיכולתם לא נופלת משלך (בלשון המעטה - בטוח בכישורים חברתיים).

ואם כבר אנו בנושא, ונניח שהביקורת כוונה אלי:
אני כבר לא ילד. למדתי הוראה בצעירותי. לימדתי כיתות בגילאים שונים (ילדים, תיכון). בצבא, בשעות אחר הצהריים, לימדתי תכנות קצינים וטייסים. לימדתי רמות שונות וגילאים שונים ומשונים. גם האתר הזה משמש גם למטרות לימודיות.

חלק מהכותבים בדיון הזה הם האחראים לפרוייקט "כנרת" (בתור אחד שמתיימר להיות איש חינוך, אתה מכיר אותו ? ). אם נחזור לכתיבה שלך, האם אתה מכיר אותי או את האנשים שכתבו כאן בדיון ? מה נותן לך את הכלים לשפוט אותנו Question

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/12/2004 - 11:09
נושא ההודעה:

נ.ב.:
מחקתי את הטלפון שפירסמת כאן - זה לא לוח פרסום.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/12/2004 - 15:19
נושא ההודעה:

לכבוד ראובן גרימברג, מנהל ההדרכה בארגון ובחברת אינטרסקול.

אין לי בעיה לפרגן, כאשר אני רואה פעולה חיובית למען החברה ללא כוונת רווח.

אני מאוד מפרגן לתנועות הנוער הציוניות כמו לצופים, הנוער העובד והלומד, בני עקיבה ועוד.., אני מפרגן להם משום ששם ילדים מדריכים ילדים אחרים, ללא כל כוונה לרווח כספי, שם אין הגבלה על גודל הכיתה ושם לא יתגאו ב"הנחה" של 20 ש"ח לילדה במצוקה (ראה דף פעילות חברתית של חברת אינטרסקול) .

אני מאוד מפרגן למורים ולמורות במערכת החינוך הציבורית המלמדים כיתות של 40 תלמידים, בתנאים קשים, ועדיין ממשיכים לתת את כל מה שהם יכולים למרות תלוש המשכורת והתנאים שהמדינה מספקת להם.

אני לא מפרגן לחברה פרטית שגובה כסף עבור שרות לקוי, חברת אינטרסקול מעבירה חוגי מחשבים המלמדים שימוש בתוכנות המיוצרות ע"י החברה המממנת את החוגים ! צרוף כזה של בעל מאה היכול להשפיע על תוכן לימודי לא יכול להביא לתוצאות טובות.

אני לא מפרגן למי שמנסים לקחת משאב שאינו שלהם, השם תנועת נוער, ולהשיג רווח אישי.
השם תנועת נוער, קשור בתרבות הישראלית לחלוציות ותרומה לקהילה, כל שימוש בו למתרות פרטיות לא יזכה לפירגון ממני.

אני בחלט לא משווה בין "מדריך מוסמך" (ע"י מי ?) ומדריך בתנועת נוער, האחד מקבל משכורת והשני מקנה ערכים.
אני גם לא משווה בין מורה המלמד כל תלמיד ולא משנה מה רמת ההכנסה של הוריו, מורה המלמד לפי תכנית לימודים שנקבעת ע"י הציבור , ובין מדריך בחוג המלמד רק תלמידים המסוגלים לשלם מאה ש"ח לחודש ואפילו לא מספר להם שאת תוכן הלימודים קובעים בעלי עיניין המועניינים ללמד רק מה שיביא לחברה המממנת רווח כספי.

בברכה

חזרה לתוכן הדיון
Thedevilלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 12/10/2003 · הודעות: 119 ·

הודעה פורסם: 27/12/2004 - 18:13
נושא ההודעה:

מה עם סניף בחיפה ?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
nir_23אורח · ·

הודעה פורסם: 29/04/2005 - 19:06
7 נושא ההודעה: תנועת נוער מחשבים לכל מי שרוצה באמת לדעת!

שלום לכולם,

קוראים לי ניר, אני בן 22 ואני מבין מייסדי תנועת נוער מחשבים.

אני רוצה לספר לכם על התנועה. אני רוצה שתקראו ואולי אפילו בלב תפרגנו קצת.
כי לפעמים קורים דברים יפים בארץ שלנו - אבל מהר מאוד חושבים שהם מושחטים..
כי אתם לא יודעים שחברה פרטית מתחזקת את התנועה הזאת כי לוקח זמן עד שמוכרים כעמותה רישמית.. וזה עולה כסף - כסף של חברה פרטית.

אני מבקש מכם- מי שיש לו לב שיכתובלי אחר כך מה הוא חושב.
אולי הצלחתי לשנות בקטן את מה שאתם חושבים, אז עשיתי את שלי Smile

זה לא עוד חוג - זה לא נוער מייקרוסופט אנחנו בעד קוד פתוח ומתכוונים להכניס אותו לאט לאט ולהדריך אותו בכל המרכזים שלנו בארץ.

צר לי שחלק מכם לא יודעים.. אבל זאת תנועה באמת טובה בראשית דרכה.
יש כבר קרוב ל1000 חניכים בכל הארץ שלחלקם אין מספיק כסף לחוג מחשבים !

התנועה בתהליכי רישום כעמותה ואז יוכלו יותר ילדים להצטרף והמימון והתמיכה יהיו בחלקם של משרד החינוך.
זה לא "מחשב לכל ילד" וסיסמאות אחרות, זאת תנועה שמטפלת בבעיה שקיימת אצלנו במדינה הרבה ילדים לא מקבלים חינוך לטכנולוגיה.

לא בכל בית ספר יש אינטרנט או מספיק עמדות מחשב (הייתם מאמינים?) הנתונים מדאיגים.
אנחנו מקום 22 בעולם אמנם בחינוך לטכנולוגיה אבל שנכנסים לנתונים אנחנו ממש לא במצב טוב ובעתיד נפגר אחרי מדינות אחרות בעולם שעד היום השגנו אותן.

אשמח לענות לכם על כל שאלה. אני באמת מאמין בתנועה.

---------------------------------------------------------------------------------
דרך אגב לא מזמן ערכנו את הכינוס הארצי השנתי של התנועה בנושא זכויות יוצרים והמאבק בין הפדרציה לאתרי שיתוף הקבצים.

הנוער של היום כל כך חכם - והתגובות היו מאוד מעניינות.
אין לנו ספק שזה היה שונה מכל כינוס אחר, בפעם הראשונה שמעו את בני הנוער ולא עסקני האינטרנט והבידור בישראל.
ניתנה ההזדמנות ונשאלו שאלות מאוד חדות וישירות שהקשו על המרצים בכינוס והפכו אותי למאוד מעניין בעיניי כולם.

אשמח לענות על כל שאלה שתהיה.

קישורים:
הודעה לעיתונות: http://82.80.254.245/new2005/kinus_press.doc

מצגת תמונות מהכינוס: http://82.80.254.245/new2005/noar2005.pps

סרטון קצר על התנועה: http://82.80.254.245/new2005/noar/4244.swf

חג פסח שמח !!!

nir@interschool.co.il

חזרה לתוכן הדיון
IPלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 27/06/2003 · הודעות: 1023 · מיקום: תל אביב

הודעה פורסם: 29/04/2005 - 22:50
נושא ההודעה: Re: תנועת נוער מחשבים לכל מי שרוצה באמת לדעת!

nir_23 :

אשמח לענות על כל שאלה שתהיה.

מה "נוער מחשבים" כרגע עושה?
מה עושים ה1000 חניכים ב"תנועה" הזאת?
למה לפי האתר שלכם, אינטרסקול ישראל, או "חברת "אחיעם שירותי יעוץ בע"מ" מארגנים ומפעילים את התנועה? וגם פעילות נוער מחשבים בחסות Microsoft ישראל? ואתם מנסים להיות מוכרים כעמות רשמית?! ואני חשבתי שעמותה אמורה להיות לא מסחרית, ודווקא קשר הדוק לחברות יכול לפגוע בהכרה כעמות רשמית, לא?
מה זה "רשת נקיה"?

תודה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
the_dukeלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/04/2004 · הודעות: 257 ·

הודעה פורסם: 30/04/2005 - 06:46
נושא ההודעה:

התנועה שאתה מתאר כאן (ואני מניח שאחרים כאן כבר יבררו את הפער בין החזון שהצגת למצב כיום) יכולה לשמש בסיס מעולה להכשרת מפתחי תוכנה חופשית בישראל (מדובר בצעירים שאוהבים מחשבים ומעוניינים לעזור לקהילה, שזה בדיוק ההגדרה של מפתחי תוכנה חופשית). כך שהכוונה להכניס קוד פתוח היא טובה, ולמעשה מאוד הגיונית - התנועה תעזור לילדים לעזור לעצמם בפיתוח כלי תוכנה.
מצד שני, המצב שיש כיום משמעותו תקיעת מקלות בגלגלים של עצמך:
ילדים שלומדים VBscript, יכתבו אתרים עם vbscript. כאשר הם ייתקלו בדפדפן שלא תומך בזה הם יפטרו אותו כ"זבל" בלי להתחשב בעובדה שvbscript אינו תקן, ולא נתמך בשום דבר חוץ מאקספלורר. javascript לעומתו נתמך כתקן בינלאומי.
מאחר שהדפדפן היחיד שייראה להם ראוי הוא האקספלורר, הרי שמערכת הפעלה שאין בשבילה אקספלורר היא למעשה בלתי שמישה מבחינתם. ומכיוון שיש אקפלורר רק לחלונות, הרי שהם למעשה הופכים למשתמשים שבויים ב"חלונות" (כנ"ל גם לגבי השימוש בvisual basic שרלוונטי לחלונות בלבד).

חניכי המחזורים שבגרו אמורים, אם אכן מדובר בתנועת נוער, לשמש מדריכי העתיד של התנועה. אם מדריכי העתיד של התנועה הם משתמשים שבויים של חלונות, כפי שהוסבר, הרי שהם לא יכירו את השימוש במערכות אחרות, ובכך לא יוכלו להדריך אותן (גם אם תנסה להסביר להם את הנושא, ברוב המקרים תיתקל בחומה של אנטגוניזם).
התוצאה: הנצחת השימוש במערכות מסחריות, שחלונות היא הידועה בהן.
השילוב של חינוך לעבודה עם מערכות מסחריות עם אוכלוסיה שכלכלית אינה מסוגלת להרשות לעצמה קניית רשיונות, בצירוף עם המוסר הרופף של עם ישראל בכל הנוגע לחוקיות תוכנה, מוביל בהכרח לפיראטיות תוכנה.
מכאן, שככל שתגדל התנועה ותתרחב, כך תמשוך עימה גל של תוכנה פיראטית (ילדים שקודם לא הבינו כמעט במחשבים, שיחקו במשחקי פלאש באינטרנט ובקושי השתמשו במסנג'ר או בתוכנות חינמיות אחרות יחפשו עכשיו מאיפה להוריד עותקים פרוצים של תוכנות שהם עובדים איתם בתנועה).
כך שאם התנועה תגיע למימדים ארציים ניכרים, ולמעמד ציבורי ניכר, הדבר יביא למכת פיראטיות תוכנה כזו, שישראל תהפוך למטרה הרבה יותר בולטת לסנקציות כלכליות בגלל שתגיע לראש הרשימה השחורה של המדינות שמפירות זכויות יוצרים. גם ככה היא ברשימה. מה שחסר זה שהיא תעבור את סין וטאיוואן.

ועל זה בדיוק מנסים להתריע האנשים כאן.
להכניס לאט לאט קוד פתוח אחרי שנעשה שימוש לא מבוקר בטכנולוגיות קנייניות דומה לאדם שיתחיל להשתמש בקונדום רק אחרי שיהיה לו כבר איידס.
אתה לא חייב לתת להם לצלול מיד לקוד פתוח, אבל אל תחסום להם ולך את האפשרות להשתמש בו בעתיד.
המשמעות: להשתמש ככל שניתן בתקנים ציבוריים ולא קניניים: HTML ו PDF במקום DOC, javascript במקום vbscript וכו', וחינוך להכרת מערכות נוספות ולקיחתן בחשבון בעת בניית אפליקציה.

ולגרימברג: החינמיות של רוב התוכנות החופשיות הוא בונוס שאמור רק לקדם את השימוש בהן.
אני אשמח אם תפנה אלי בהודעה פרטית ותעדכן אותי אם קיימות פעילויות של התנועה באיזור הדרום על מנת שאכן אוכל לבוא, להתרשם מן העשיה, ולבדוק אם יש ביסוס לטענות.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
ראובן גרימברגאורח · ·

הודעה פורסם: 10/05/2005 - 17:34
3 נושא ההודעה: חוקיות ומסחריות

שלום לכל הקוראים .
הפעילות שלנו הינה במסגרת גוף שעתיד להפוך לעמותה לכל דבר אולם גם בהיותנו חברה מסחרית המפעילה את תנועת נוער אין בכך כל רע . אז מה אם חברה שמפעילה פעילות ברחבי הארץ רוצה לתרום למען הקהילה , מה רע בזה ? האם אנחנו רוצים לחזור לתקופה שבה גופים ממשלתים שלטו בחיינו ובשם השווין או היחס ה" הוגן " תקעו כל יוזמה או פעילות מבורכת .
בגילי הלא מופלג ראיתי גם את התוצאות ההרסניות של פעילות שכזו .
אנו מפעילים מאות חניכים בארץ , גובים עבור ההשתתפות אך מאמינים במוצר ובתלמיד , מאמינים שחשוב להשקיע בקהילה ולתת - ללא תמורה !!
השנה תרמנו חדר מחשבים בנס ציונה , אתרים רבים לארגונים ללא תשלום , שעות הדרכה לקהילת תלמידים אתיופים ועוד . אני מציע לכם להצטרף ולשנות . להצטרף למאות החניכים , עשרות המדריכים הצעירים ועוד רכזים בוגרים .

חג שמח ממני וצוות תנועת הנוער

חזרה לתוכן הדיון
אייל ת.הצטרפות: 24/04/2003 · הודעות: 3203 ·

הודעה פורסם: 10/05/2005 - 18:39
נושא ההודעה:

אלוהים אדירים, כולם אטומים?

בתור אחד שהיה בדבר כזה לפני 4 שנים אני חושב ("מחשבים וכיף"), בראש ובראשנה, אם המטרות שכתובות בYNET הן אותן מטרות, אז אתם צריכים להתבייש בהן.
בראש ובראשנה:
"אבל לרובם אין הרבה חברים, והם כמעט, לא יוצאים מהבית אחר הצהרים", הדבר פוגע, בין אם היית ובין אם לא.
הרי משפט לפני זה אמרתם שהם מתעניינים במחשבים,
אם כך מה הסיכוי שהם לא יראו את הכתבה? ואם הם יראו אותה אז מה בדיוק הקטע בלפגוע בהם?
תסלחו לי על הסטיגמה,
אבל אני יוצא מהבית, ותתפלאו, יש לי גם חברים, וגם חברות, אז קודם כל להפסיק לקשקש.
כי בתור חברה שאמורה להפעיל את זה ולעודד אנשים, אתם לא אמורים לפגוע בהם.

אני כותב פה מהזווית ראות שלי, מצד אחד מהיותי בעבר בפעילות ישנה, ומצד שני, בהיותי היום פעיל קוד פתוח, ומשתמש לינוקס.
ובכל מקרה, בתור אחד שהיה בעבר בעסקי המייקרוסופט , ובעבר תיכנתתי אף בASP, VB, וכל מיני דברים מגעילים אחרים,
אז יש לי מקום להשוואה.

למי שאגב לא יודע, חברת אינטרסקול היא די חדשה, בעבר היא הפעילה עיתון "מחשבים וכיף" שנמכר ל"אנשים ומחשבים", וכעת היא מפעילה את זה בלבד.

ולגבי שאר הסוגיות,
בראש ובראשנה מהאתר שלכם נראה כי אתם מתלהבים מכך שאתם מלמדים שלל נושאים, בין עם עריכת וידאו, תלת מימד, או תכנות, ופה נשאלת השאלה, מה עם לינוקס?
למה למשל אין קורס לינוקס?

ובתור אחד שהיה שם, זכור לי כמה עודדתם להוריד תוכנות לא חוקיות, ובכן, אני זוכר את השעורי תלת מימד שהיה שם, וזה רק אני או שמי שהביא דיסקים אתם צרבתם לו את העותק המלא, ואף סיפרתם כיצד ניתן להוריד את זה מהאינטרנט (את הגרסה המלאה כמובן).

mksoft :

מה זאת אומרת "נראה את החכמים מנסים ללמד C ביוניקס" ? מה בדיוק הבעיה כאן ? מה שונה בזה מאשר לימוד C על חלונות ?
.

הבעיה לדעתי די ברורה.
התלמידים צריכים ללמוד משהו שיעבוד אצלם בבית,
אם הם לומדים עם Borland Turbo C Lite בבית הם ישתמשו בזה גם כדי לתרגל.
השאלה היא האם אתה מלמד אותם C או מלמד אותם את כל התורה מחדש?
הרי בשביל ללמוד C על יוניקס, או לינוקס, קודם כל צריך לינוקס, וגם בבית, וגם צריך שהילדים ידעו לתפעל אותם, עכשיו רוב הסיכוים שהם לא מודעים אפילו ללינוקס,
אם כך,
אתה צריך ללמד אותם לא רק C, אלא לינוקס, גרפי, קונסול, ותחזוקה (הרי הם צריכים לתחזק כזה בבית שלהם), והאם אתה חושב שזה כזה פשוט לילדים בכיתות ד-ו' לתחזק לינוקס והכל, רק בשביל ללמוד C? אין לי ספק שזה לא אנושי.

עם זאת,
אין לי צל של כל ספק שצריך למצוא שפות לא כל כך מקוממות.
למשל לא יודע מה בדיוק ניתן לעשות עם VB שכן למשל גמבס היא רק ללינוקס, והיא לא יכולה להוות תחליף.
אבל לא הייתי טורח ללמד שפות מקוממות כל כך כמו ASP, שכן לא מספיק שהיא מייקרוסופטית, היא באמת נראית זוועה (וככה אני אומר בתור אחד שתיכנת בה פעם),
ולשם שינוי ונוחיות עדיף בהחלט ללמד PHP, כי אז שהילדים חוזרים הביתה ורוצים שרת אצלם, הם לא צריכים להשיג ווינדוס ענתיקה (9Cool או XP PRO לא חוקי, אלא הם יכולים להשתמש בWAMP (ערכת חבילה שמתקינה את אפאצ'י, עם PHP, וMYSQL) על כל מחשב ולתכנת בצורה נוחה.

אין לי ספק שניתן לרוץ ולנזוף לזה ולזה,
אבל גם אין לי ספק שאפשר גם אחרת.

מה זה בדיוק אחרת?
כפי שהזכרתי, פתיחת קורס לינוקס, ואולי לאלו שלמדו כבר קורס לינוקס (זכור לי שהיו לכם קורסים רק לכאלו שכבר היו במשהו אחר) אז קורס gambas שהיא שפה מאוד מאוד דומה לVB, רק הרבה יותר נוחה מהבחינה שניתן למשל לבנות בה דפדפן, או סנייק, ללא שימוש בפונקציות API מוזרות (אלוהים ישמור גם ידעתי פעם VB).
אפשר כמו שהזכרתי ואף רצוי ללמד PHP.

ונכון,
שבמובן מסוים, מעולם לא לימדתי תלמידים בקבוצות גדולות,
אבל אני בהחלט עושה שמח שאני מלמד חברים C לבגרות,
תאמינו לי, יש כאלו שC לא מתאים להם גם בכיתה יא', ויש כאלו שכן.
אבל אם הם היו מתחילים עם לוגו (ויש לי חבר אחד שתיכנת בזה פעם), ההרגלים שלו שונים לחלוטין, וC הולך אצלו בקלות למשל.

IP,
אחיעם היא שירותי יעוץ היום? לפני 4 שנים אני זכרתי שהיא הייתה חברה לשירותי ביטוח, נו מילא...

עם זאת, אני הולך עם הקהילה,
לימוד התלמידים C++ למשל, ואחרי זה ספריות חופשיות, למשל SDL (שהיא כל כך פשוטה, ואפשר אותה אפילו לעבוד בC, ליתר דיוק היא במקור בנויה לC) שמאפשרת יצירת משחקים ועבודה עם מולטימדיה בצורה כיפית, או ללמד QT או GTK, ובהמשך , לחנך אותם או אולי להציע פרויקטים קוד פתוח שיעשו .

זאת הזווית ראיה שלי,
ושלא תגידו שאני תלמיד ממורמר שלא הצליח או משהו וסתם תוקף,
דווקא באותו השבוע מחנה הזה שהייתי בו, זכיתי בפרויקט מצטיין.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
Yellow_Dogלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 05/01/2005 · הודעות: 139 · מיקום: הרצליה

הודעה פורסם: 10/05/2005 - 19:41
נושא ההודעה: סלחו לי .....כפייה .....במה

למה מלחמה כזו על עוללים קטנים כאלו ....
אין הגיון בלהכריח ילדים לילמוד על לינוקס או UNIX אנחנו עושים בדיוק מה שלא מתפקידינו לעשות .

VB זהי הכן שפה שמאוד מצליחה מכיוון תהלכי חשיבה נכונה.
כל קפיצה או קושי בגיל קטן כזה יגרום לחוסר נחת ופחד.

נכון שיש כאן עיצוב הגיל הצעיר לערכים שאנו בתור חברה לא תומכים בה.
אבל יש לציין שזה יותר טוב מכלום.

כל הכבוד תמשיכו כך .
בנוסף אני מניח לא הרבה יודעים מה זה הדרכה לילדים .
זה הרבה יותר קשה ממה שזה נראה .
ילדים יכולים להיות Twisted Evil

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון