ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
זיפילא בפורום כעת ת.הצטרפות: 11/04/2003 · הודעות: 11 ·

הודעה פורסם: 22/04/2003 - 04:33
נושא ההודעה:

אחי ורעי...

אז גם אני אט אט נכנס לעולם הלינוקס...
אני איש NT <אל תכעסו....למדו אותי ואצא מהם במהרה..> Wink , יש לי שרת פרוליאנט400 של קומפאק עם מעבד אחד , אני רוצה להתקין עליו שרת דואר אלקטרוני שיריץ את האאוטלוק של מייקרוספט...זה אפשרי?
אם כן , מה אני צריך להוריד? ומה אני צריך לדעת , אגב יש לי בארגון כ100 תחנות
תודה. Wink

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 22/04/2003 - 04:49
נושא ההודעה:

זה מתחלק ל- 2: שרת SMTP למשלוח דואר החוצה וקבלת דואר מבחוץ, ושרת pop או imap לפי מה שתחליט (אני ממליץ על IMAP או IMAPS בגירסה המוצפנת, כך הדואר יושב במקום מרכזי בשרת והלקוחות יכולים לקרוא אותו מכל עמדה).

לגבי SMTP אני ממליץ על postfix שעושה את העבודה בצורה טובה ומאובטחת, והתצורה שלו די פשוטה.

לגבי pop או imap תשתמש עם מה שבא בהפצה שלך, לי אין העדפה מיוחדת.

מה אתה מתכוון ב"שיריץ את ה-outllook" ?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/04/2003 - 08:26
נושא ההודעה:

הוא התכוון שעדיין חסר תחליף לשרת Exchange של מיקרוסופט שמאפשר אינטגרציה מלאה של יומן, דואל פקס, וכן קישור וסינכרון מידע עם הרבה מאוד תוכנות.

אורן

ציטוט:

ב 2003-04-22 01:49, mksoft כתב:
זה מתחלק ל- 2: שרת SMTP למשלוח דואר החוצה וקבלת דואר מבחוץ, ושרת pop או imap לפי מה שתחליט (אני ממליץ על IMAP או IMAPS בגירסה המוצפנת, כך הדואר יושב במקום מרכזי בשרת והלקוחות יכולים לקרוא אותו מכל עמדה).

לגבי SMTP אני ממליץ על postfix שעושה את העבודה בצורה טובה ומאובטחת, והתצורה שלו די פשוטה.

לגבי pop או imap תשתמש עם מה שבא בהפצה שלך, לי אין העדפה מיוחדת.

מה אתה מתכוון ב"שיריץ את ה-outllook" ?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/04/2003 - 09:07
נושא ההודעה:

mksoft, What program do you recommend for IMAP?

חזרה לתוכן הדיון
mavorלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 18/04/2002 · הודעות: 295 · מיקום: ראשלצ

הודעה פורסם: 22/04/2003 - 11:01
נושא ההודעה:

פיתרון אחר התקנה של KOLAB
http://kroupware.kde.org/howto-kolab.html

נדב

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 22/04/2003 - 15:01
נושא ההודעה:

בדביאן אני משתמש ב-uw-imapd-ssl, יש גם את cyrus ו-courier.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 22/04/2003 - 15:39
נושא ההודעה:

מישהו פה (אנונימי) הבין למה אני מתכוון , מה קורה עם אינטגצייה עם תוכנות אחרות ?
מה עם יומן? שיתופי יומן בין כל מיני משתמשים , אני רוצה שתוכנת היומן של המשתמש תהיה הmicrosoft outlook ואילו השרת יהיה לינוקס , כך שתוכנת הלקוח תעבוד באופן מלא אל מול השרת , כולל דוא"ל , כולל יומנים וכד'....
יש שרת כזה???? Crying or Very sad

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/04/2003 - 14:09
נושא ההודעה:

יש מוצר שנקרא insight server הנותן מענה לבקשותיך. המוצר מסחרי. פרטים נוספים ניתן לקבל ב-http://www.bynari.com.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 23/04/2003 - 20:27
נושא ההודעה:

המוצר נראה טוב , אבל הוא עולה כסף שאין לי...
אגב שכחתי להגיד שיש לי NT 4 אשר עליו אני רוצה להתקין..
אבל...יש לי אפשרות גם להעמיד מחשב P-4 לטובת פתרון עובד...
אין לי גם בעיה להתקין סרבר של RED HAT עליו על מנת שהכל יעבוד טוב עם האוטלוק של מיקרוסופט.
אתם צריכים להבין , לי כמנהל רשת אין בעיה עם חדשנות ועם מוצרים אשר לא פועלים בעברית אבל למשתמשים שלי יש בעיה קשה עם זה לכן אני מעדיף לחבר אותם למשהו שכבר מוכר להם.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/04/2003 - 21:09
נושא ההודעה:

כל שרתי הדואר יאפשרו למשתמשים שלך לקבל דואר , ולשלוח דואר בעברית ..
סוגיית העברית אינה שייכת לשרת הדואר .
ההבדלים בין שרותי הדואר הרגילים לבין מה שMS מספקים הם אותם שיתופי יומן ותיזמון משימות .
כמו שאמרו לפניי יש מוצרים מסחריים שיכולים לעשות את זה - הם בכל מקרה זולים יותר מהפתרון של MS לעיניין כך שנושא של ההוצאה הכספית הינו הכרח , השאלה היא כמה מוציאים.
מעבר לפיתרון שהוצע יש פתרון גם לחברת SuSe - גם הוא עולה - אין לי מושג כמה.
פתרון נוסף שאני כרגע בודק , ייתכן שאמור לעבוד וזאת לטענת היצרן , מכוון שאף אחד לא יישם את זה בארץ קצת קשה לקבל חוות דעת מקומית ..
פתרון שהינו "קוד פתוח" אמור להיות באחד הפרוייקטים של KDE אולם ככל שאני זוכר הוא עדיין רחוק מלהיות פתרון בשל.

חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 23/04/2003 - 22:02
נושא ההודעה:

שני פרוייקטים בשלבי פיתוח הם:

http://downloads.osafoundation.org/chandler/releases/0.1
http://kroupware.kde.org

שני הפרוייקטים עדיים לא הגיעו לבשלות אבל כדאי לעקוב אחריהם.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 24/04/2003 - 03:53
נושא ההודעה:

איזה עוד שיטה יש להתקנה על NT???

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/04/2003 - 04:12
נושא ההודעה:

מה הכוונה ב: "להתקין על NT4" ?

האם הכוונה לחומרה יותר ישנה, או למחשב שעליו רץ NT4? (כי במקרה השני זה לא בדיוק הפורום המתאים...)

ישנם כמה מוצרים קנייניים אשר יאפשרו לך להריץ על לינוקס שרת אשר ממנו תוכל לגשת עם לקוח Outlook. הם עולים בערך כמו שרת Exchange (פלוס-מינוס): ישנו insight שהוזכר קודם של חברת bynari. ישנו גם SamsungContact של סמסונג, וכן Caldera Volution . אני לא זוכר בדיוק מה המצב של SuSE Email Server .

לגבי kroupware ו-kolab: למיטב זכרוני, כדי לעבוד עם outlook צריך עדיין איזשהו plug-in של bynari, מה שדי מייקר את הסיפור, למרות ששאר התשתית היא חופשית.

אפשרות אחרת היא להתקין שרת imap רגיל, שרת LDAP , וכן שרת ftp ושרת http, ולשתף את היומן ע"י יצוא ל-URL . לא מוכרות לי הוראות מסודרות להתקנת הגדרות כאילו, והתוצאה קצת פחות חלקה משרת "אמיתי", אבל זה די קרוב. אפשר להתחיל מהתקנה של kolab, מכיוון שהיא כוללת כבר את רוב המרכיבים.

חזרה לתוכן הדיון
mavorלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 18/04/2002 · הודעות: 295 · מיקום: ראשלצ

הודעה פורסם: 24/04/2003 - 10:53
נושא ההודעה:

kroupware ו-kolab זה אותו הדבר
ברגע שkolab עבר לאחריות KDE (וטוב שעבר)שונה השם שלו

נדב

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 24/04/2003 - 12:50
נושא ההודעה:

בקיצור , אין ארוחות חינם גם עם לינוקס....

חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 24/04/2003 - 14:23
נושא ההודעה:

לשימוש אירגוני, כנראה שאין. בכל מקרה, העלות הכוללת של מעבר ללינוקס צפויה להיות יותר נמוכה בטווח הארוך, וזה מה שחשוב.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 24/04/2003 - 19:26
נושא ההודעה:

אז בגל החוסר שלי בידע , אני לא יכול להרשות לעצמי לקנות תוכנה שאני לא יודע הרבה עליה...., ואני לא אסתכן ברכישה של תוכנה שעדיין לא ידוע שהיא עובדת כשרת
דואר אירגוני אמיתי כמו של מייקרוספט , אחד שידע לשלוח מייל בתוך הארגון , שיפעיל יומנים משולבים , הזמנות לפגישות בתוך הארגון , שיראה יומנים על פי הרשאות...בקיצור , שרת EXCHANGE ...

אני חייב להודות לכולם על ההשתתפות בדיון הזה..זה מאוד חשוב לי להכניס לארגון כמו שלי (מוניציפלי) משהו של לינוקס! ואני מעדיף להתחיל אט אט עם שרת דוא"ל.

חזרה לתוכן הדיון
dittigas ת.הצטרפות: 19/03/2002 · הודעות: 2049 ·

הודעה פורסם: 24/04/2003 - 20:32
נושא ההודעה:

יש לא מעט שרתי שיתוף וידע ארגוניים עבור לינוקס. למעשה זה אחד התחומים החמים ביותר. הדבר הראשון שצריך לקחת בחשבון הוא שכשמדברים על פתרונות ארגוניים, אין מה לצפות לארוחות חינם. רוב המוצרים הללו הם פירות של השקעה טכנולוגית לא מבוטלת ועיקר העלות שלהם הם בתמיכה והתאמה אישית. למשל, חברת SuSE מוכרת את השרת שלה עם הצעה להסבה והגירה של הנתונים.

כמו שנאמר כאן, אפשר באמת להפריד בין השימוש בשרת הדואר ורכיבי הידע והשיתוף. הפרוייקט הכי מעניין כרגע בקנה הוא KOLAB שממנת חלקית ממשלת גרמניה והוא בשלבים מאוד מוקדמים. הפתרון הזה יאפשר בעיקר הוספת יכולות ניהול ידע ושיתוף על בסיס KOraganizer ו-KPIM. שני מוצרים קיימים שיאפשרו שילוב של יומן, דואר, משימות, ספר כתובות ומסרים מיידים בממשק משולב. אבל אני לא חושב שיושקעו המון מאמצים בהגירה משרתי Exchange של מיקרוסופט.

כל החברות המסחריות האחרות שאני אפרט בהמשך דווקא כן הולכות על זה. ברשימה של חמש המובילים אפשר להזכיר את:

1. SuSE Linux Open Exchnage 4
2. Bynari Insight Groupware 3.5.5/4
3. Easygate Workgroup
4. Samsung Contact Server
5. Communigate Pro 4.0

ראה מידע נוסף וקישורים באתר ההורדות whatsup. רובם נמצאים כאן: http://whatsup.org.il/modules.php?name=Downloads

הערות:

1. לבינארי יש נציג בארץ, חברת אמפרסנד והוא מוצר שנדחף מאוד חזק בזמנו על ידי י.ב.מ
2. רק 3 ו4- מספקי תמיכה מלאה ב-MAPI (כולל ספר כתובות גלובאלי) האחרים מרפלקים או מציעים פתרונות חלקיים.
3. כולם תומכים בגישה לאנשי קשר, דואר, משימות ויומן ישירות או באמצעות תוסף Connector כלשהו שמספקת החברה
4. חלק מספקים לקוח משלהם או מאפשרים גישה מבוססת WEB או ג'אווה
5. רק 5 מציע כלים לגיבוי, האחרים דורשים התקנת תוסף
6. הם נבדלים ביניהם בעיקר בתכונות נוספות כמו כלים לניהול מסמכים, ניהול משאבי אנוש, ניהול פרוייקטים ועוד.
7. כולם תומכים בהצפנה עם SSL או TLS
8. אף אחד מהם לא מספק תוכנות אנטי וירוס בחבילה אבל יש תמיד אפשרות להוסיף
9. 3-5 ניתנים להתקנה בכל שרת לינוקס, שני הראשונים על הפצות מסוימות בלבד
10. קח בחשבון שאפשר בהרבה מקרים להחליף פתרונות כמו ספר כתובות של Exchange בספר כתובות על שרת LDAP למשל, ככה שאין סיבה לפסול לפני שבודקים.
11. כמו בהרבה מקרים לדעתי, אם אתה מרוצה אם Exchange תשאר איתו, אם אתה מחפש חלופות משיקולים שונים, תבחן ברצינות מה אתה מקבל וכמה אתה משקיע. בהרבה מקרים לשרתים הללו יש תכונות ייחודיות שאין ב-Exchange למשל, והם דווקא הזדמנות מצוינות להכניס לארגון כלים או תפיסות חדשות (למשל, ניטור ובקרה מרחוק על ידי ספק המוצר עשוי להיות אידאלי ללקוח קטן-בינוני).
12. פתרון 3 ביחד עם מוצר שנקרא Bill Workgroup הם הפתרון היחסי שהוא חופשי יחסי מאחר ו-Bill Workgroup מופץ תחת GPL, בעוד שיכולות ה-MAPI שעובדים מעל השרת הזה חייבים לקנות מהספק.

[ נערך על-ידי dittigas בתאריך 24/04/03 17:34:38 ]

Windows: A thirty-two bit extension and graphical shell to a sixteen-bit patch to an eight-bit operating system originally coded for a four-bit microprocessor which was written by a two-bit company that cant stand one bit of competition.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 25/04/2003 - 03:14
נושא ההודעה:

http://whatsup.org.il/modules.php?op=modload&name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=52

Windows: A thirty-two bit extension and graphical shell to a sixteen-bit patch to an eight-bit operating system originally coded for a four-bit microprocessor which was written by a two-bit company that cant stand one bit of competition.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 25/04/2003 - 06:18
נושא ההודעה:

dittigas אני לא מכיר אותך אישית..אבל ...אחי (תרשה לי לקרוא לך כך) אתה תותח!!!
אהבתי לקרוא את הערותיך\\הצעותיך אשר פורטו בצורה כלכך ברורה ומעמיקה והלוואי וכולנו נגיע לרמות הידע שאתה מציג כאן.
לא יכולתי לחשוב שמישהו (מבלי לזלזל חלילה באחרים פה!) יתן תשובה כלכך ברורה וכלכך מפורטת , אחרי כל מה שקראתי פה , אני עדיין לא יודע איזה פיתרון אני הולך להתקין אצלי (עדיין) אבל לפחות יש לי כיוון אחד או שניים בזכותך.

ועל זה נברך "ישר כוח"!!!!

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/04/2003 - 07:31
נושא ההודעה:

גישת ווב אין בעיה לספק בעצמך, בעזרת מערכות כגון squirrelmail או horde, (או כמה וכמה אחרות).

לגבי גיבוי: אפשר להסתפק בסקריפטים שמבוססים של tar או dump (ברמה של מערכת הקבצים).

יש גם כמה תוכנות חופשיות, כגון amanda, וכמה תוכניות קניניות.

אגב, EasyGroups קצת מזכיר את kolab: שניהם דורשים לקוח נפרד לכל Outlook. וגם שם כל התיעוד הוא בגרמנית. יש לי הרגשה שזה מבוסס על kolab או משהו דומה. (kolab היה ונשאר השם של מרכיב השרת של kroupware).

התקנה של אנטי-ווירוס על שרת SMTP סטנדרטי היא לא כל-כך מסובכת.

דרך אגב, אם אתה מחפש משימות מאוד "פשוטות": לך על שרתי קבצים והדפסות, או על שרתי ווב.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 25/04/2003 - 12:41
נושא ההודעה:

ציטוט:

אני עדיין לא יודע איזה פיתרון אני הולך להתקין אצלי (עדיין) אבל לפחות יש לי כיוון אחד או שניים בזכותך.

הייתי מתחיל בשלבים. שילוב של שתי הסביבות ובדיקת התכנות מן הסתם הכרחיים בשלב הראשון. אתה יכול גם לבדוק עם אמפרסנד ולראות מה יש להם להציע.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. זיפי
  2. mksoft