ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
הלללא בפורום כעת ת.הצטרפות: 27/11/2004 · הודעות: 175 ·

הודעה פורסם: 02/03/2005 - 19:03
נושא ההודעה: מה קרה עם רעיון הBug Bounty?

לאחרונה התעסקתי קצת עם תוכנות עיבוד תמלילים ועריכת טקסט, ושמתי לב שהמצב של לינוקס ועברית רחוק ממזהיר. בדקתי את התוכנות הבאות: Open Office, KWrite, Kate, Bluefish, Quanta ועוד כמה לעריכתxml . בכל התוכנות היו בעיות בסיסיות למדי עם עברית, כמובן שיש יותר ויש פחות. לדוגמה, אף אחת לא הצליחה לכתוב כהלכה את המשפט:
הפונקציה f(x) מוגדרת ...
לא בדקתי בכל המקומות אבל באלו שבדקתי מסתבר כי הבעיות ידועות כבר זמן רב והמפתחים פשוט לא מתפנים לתקן אותן, משום שלרוב זה עסק לא כך פשוט. אם אפילו בOpenOffice עוד לא פתרו את את הבעיות אז מה יש לצפות מפרוייקטים קטנים יותר שמאויישים בעיקר על ידי מתנדבים ואולי תוכניתן או שניים במשרה מלאה.

חיפשתי קצת בGoogle ונתקלתי ברעיון הBug Bounty שנראה לי כפתרון מעולה לנושא:
http://mirror.hamakor.org.il/archives/linux-il/05-2004/10202.html

רציתי לדעת מה קרה בסוף ליוזמה, ואם יש איזשהו תכנון למשהו חלופי. סה"כ הקהילה היום כבר גדולה למדי, וכוללת גם גופים מסחריים עם אינטרסים ברורים, כך שאם יוקם משהו, אז אני משוכנע שימצאו מספיק אנשים שיהיו מוכנים לשים כסף על מנת לקדם את לינוקס על שולחן העבודה העברי.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6257 ·

הודעה פורסם: 02/03/2005 - 20:18
נושא ההודעה:

אתה גם לא יודע להכניס את הטקסט הזה נכון לעורך.. לפני שכמה מתחיל לכתוב אנגלית, אתה אמור להכניס לעורך אץ התו RLM... לפי דעתי העורכים צריכים לעשות את זה ידנית כדי שזה יצא כמו שאתה מצפה...

בכל מיקרה, עזוב את KATE או KWRITE, תתעלם, הן לא יתמכו בעברית בזמן הקרוב. אולי שנה, וגם זה לא בטוח (הארכיטקטורה של QT לא מתאימה). ולא, הם לא משתשות ב-QTextEdit, הן משכתבות את העורך מחדש... בגלל זה אין עברית.

וללא קשר, אני מסכים איתך בקשר לתוכן ההודעה.. Smile

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
הלללא בפורום כעת ת.הצטרפות: 27/11/2004 · הודעות: 175 ·

הודעה פורסם: 02/03/2005 - 21:53
נושא ההודעה:

אני מכיר את תווי הכיווניות של Unicode, אבל זה לא הגיוני לצפות ממשתמש חדש שאינו בונה אתרים להכיר את הדברים האלו, במיוחד כשבWord ממנו הוא מגיע אין את הבעיות הללו.
דרך אגב, דיון מעניין מאוד על איך בדיוק צריך לפתור את הבאג הספיציפי שהבאתי בדוגמה יש כאן:
http://www.openoffice.org/issues/show_bug.cgi?id=18024

האפשרויות שהם מעלים הן או להכניס RLM וLRM באופן אוטומטי, או להוסיף לכל תו מאפיין של כיוון, שזה מה שWord עושה. בדיון שם יש את היתרונות והחסרונות בכל חלופה.
בסוף הם דנו על זה קרוב לשנה, והחליטו לדחות את הפתרון למועד לא ידוע בגלל מחסור במשאבים...

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. הלל
  2. elcuco