ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
MBDלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 27/09/2004 · הודעות: 4161 ·

הודעה פורסם: 20/03/2005 - 20:17
נושא ההודעה: הצעה לפרויקט : gWordTrans

ישנה תוכנת תרגום למערכות לינוקס בשם WordTrans (www.wordtrans.com). זו תוכנה טקסטואלית - מופעלת דרך הקונסול. התוכנה קוראת את קבצי המילון הישנים (*.dic) של בבילון (באתר שלהם כתוב שבתכנון גם החדשים...), והיא תוכנה מאוד מוצלחת שמתפקדת יפה.

לתוכנה הזו יש מנשק גרפי בשם (המפתיע) KWordTrans, של KDE, וגם הוא סה"כ מתפקד סביר. הבעיה עם תוכנת מילון, היא דרך הזיהוי של המילים : KWORDTRANS, למשל, אם היא פועלת במצב של זיהוי, כאשר מסמנים מילה, היא מתרגמת אתה בחלונית קטנה סטייל בבילון.

אני רוצה להעלות כאן הצעה לחברי הפורום (בעיקר אלא שמבינים בתכנות...), להרים את הכפפה, וליצור מנשק גרפי לתוכנה עבור סביבת גנום - gWordTrans...

הסיבה היא שאני לא אוהב לעבוד עם KDE, וגם ישנן הפצות בהן היא אינה מותקנת, ככה שדבר כזה יכול להועיל.

שאני אומר לפתח דבר כזה, אני מתכוון בשלוש רמות:

1. הדבר הבסיסי ביותר - חלונית עם שורת חיפוש, ואיזור תוצאות, שיעביר לתוכנה הטקסטואלית את המילה משורת החיפוש, ואת התוצאות יראה בתא טקסט. אפשר אולי להעיזר במילון מורפיקס שכתב omri בPyGTK לפני כמה חודשים.

2. משהו קצת יותר שמיש, למשל אייקון במגש המערכת, ופיצ'יפקס כמו שלוחצים על ה-X שהתוכנה תמוזער ולא תסגר וכאלה... ליישר קו עם KWordTrans מרוב הבחינות.

3. ליצור תחליף אמיתי לבבילון, ככה שהתרגום ייעשה ע"י לחיצה עם העכבר, או צירוף כלשהו עם העכבר, שתיפתח חלונית קטנה וכו'. אני לא יודע איזה כלים GTK או גנום מספקים לבניית פונקציה כזו, אבל אני מקווה שזה אפשרי.

לפי דעתי, כל אחד מהשלבים הוא עניין די פשוט, אולי שעה שעתיים עבודה (אולי פחות - אני סתם מעריך), אבל התוצאה של פרויקט כזה יכולה להיות מאוד שימושית.

זהו, מחכה לתגובותיכם - ולתחילת העבודה... Smile

הערה:

אם הייתי יודע מספיק תכנות הייתי מתחיל, לפחות, בעצמי, אבל ממש אין לי מושג איך לעשות את זה...

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 21/03/2005 - 19:38
נושא ההודעה:

כן ? מישהו אולי רוצה להגיב ?

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 21/03/2005 - 21:07
נושא ההודעה:

wordtrans ו־kwordtrans הן שתיהן ממשקים לאותו מנוע. אפשר לכתוב לו גם ממשק gtk. לחילופין אפשר לשפר את kwordtrans כך שהוא יתאים לסטנדרטים של freedesktop ויעבוד עם שולחנות עבודה אחרים.

לחילופין אפשר להשקיע יותר מרץ ביצירת מילון עברי חופשי בפורמט הסטנדרטי dict וכך תוכל להשתמש ב־gdict וב־kdict שמגיעים כבר כחלק מסביבות העבודה הרגילות ולא תצטרך להתקין תוכנת עבודה נפרדת.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 22/03/2005 - 06:55
נושא ההודעה:

שלום צפריר
אם תסתכל קצת אחורה בפורום הזה, תראה הצעה ליצירת מילון חופשי שהעליתי, לעניות דעתי ברת ביצוע, אבל מכיוון שלא עזרו לי עם הדברים שהייתי צריך בהם עזרה הנושא נסגר.
לכן הרמתי ידיים, והחלטתי לעבור לפתרונות קצת יותר פשוטים.

אם הבנתי נכון, WORDTRANS הוא התוכנה עצמה, IKWORDTRANS הוא מנשק גרפי, מפני שאי-אפשר להתקין רק KWORDTRAN, אלא חייבים את WORDTRANS עצמה.

האם יש לך יכולת להתחיל לבצע דבר כזה?

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. MBD