ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
נושא זה נעול . לא ניתן לערוך הודעות או להגיב
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
prince_amirלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 23/04/2003 · הודעות: 14 ·

הודעה פורסם: 01/05/2003 - 19:49
נושא ההודעה:

ובכן אחרי שקראתי את התגובות של משתמשים פה באתר על מערכת ה XP הייתי רוצה לשתף אתכם קצת על דעתי על מערכת הלינוקס,
אני בעל הרשאות של מיקרוסופט, MCSE וכן מספר תוכנות לא קטן
החלטתי לעבור וללמוד את מערכת הלינוקס
הפעם החלטתי על REDHAT 9 ,
ככה, ההתקנה התחילה מאוד יפה, סידור הכוננים הסתדר יפה והגישה לכניסה עלתמה מאוד מהר ונוחה.
טוב מתחילים להכיר את המערכת מקרוב.
בעזרת עצותכם הרבות וכן עזרתו הנדיבה של מר DITTIGAS הנכבד שעזר לי רבות
ואני מודה לו על כך, למדתי כי ישנם התקנים נוספים שיש להתקין אל הלינוקס לפני תחילת העבודה.
אחר כך , ישנם התקנים נוספים שיש לחבר על המערכת, תוכנות, והסברים רבים,
היה לי קשה מאוד בהתחלה לדעת איך להתקין תוכנות רבות, הלינוקס מאוד לא ידדותי בקטע הזה, ישנם סוגים של RPM ו SH וכו וכו.
כל אחד עושה את שלו, אין התקנה מסודרת, גם שמתקינים קבצים של RPM לא קורה כלום ולא מופיע כלום, בקיצור בקטע הזה לינוקס עדיים חלשה מאוד.
מבחינת הכוננים, בקיצור על הפנים, הספריות והכוננים אין סידור נורמלי שמאפשר עבודה נוחה ללא צורך לרוץ קדימה ואחורה.
ועוד משהו חשוב, מי אמר שהמערכת יציבה, בטח כמו חמאה.
מתקינים או מריצים משהו לא טוב והמערכת נתקעת.
מריצים סרט ומשהו קורה והמערכת נתקעת, מצטער אבל אצלי ב XP אולי פעם ב זה קורה וגם אז בגלל בעיות קטנות.
כל הסיפור של ה WINE ןה WINEX לא מוגדר וממש על הפנים, אין הגדרות , יש בעיות, לא יציב ובכלל להתקין את זה , סיפור שלא נדע.
עד היום לא הצלחתי לגמור את ההתקנה ואיך לתפעל את WINE
המערכת נחמדה, אבל יש דברים שבGNOME מעולים ויש דבריםש ב KDE מעולים
חבל שאין משהו באמצע , יש חסרונות אדירים בין שני המערכות וכל אחד ההיתרון שלו.
התמיכה של לינוקב עם חלק מהחומרה ממש מעולה, את זה כן אהבתי, רוב ההתקנים פועלים מעולה ואפילו כרטיס הטלוויזה.
בקיצור אני ממשיך ללמוד את המערכת אבל עדיין, יש ללינוקס דרך מאוד ארוכה וקשה כדי להתחרות עם WINDOWS כדי להפוך ולהיות מערכת DESKTOP לכל דבר
גם העברית על הפנים דרך אגב עם כל התיקונים והשיפורים.
בקיצור מקווה שבעתיד לינקס ישפרו את המערכת עוד ואז יהיה תחרות רצינית.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
CooL_SPoTלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 18/10/2002 · הודעות: 5323 ·

הודעה פורסם: 01/05/2003 - 20:29
נושא ההודעה:

בטח!
רד האט היא הפצה לא ידידותית כל כך
התקנת חבילות של מנדרייק בקטע הזה יותר נוח, ברגע שאתה מתקין חבילה היא נוספת אוטומטית לתפריט תחת הקטגוריה המתאימה ויש גגם אפשרות להתקין תוכנות ישר מהרשת עם פקודה פשוטה מאוד וזה ממש לא מסובך, גם ברד האט לידיעתי אפשר להתקין APT.
ההתקנה מאוד מסודרת וURPMI (וגם apt כנראה) מתקינה לי את כל התלויות הדרושות.
אם המערכת שלך עובדת לאט בטח שאתה צריך להחליף הפצה כי ברור שההפצה הזאת לא עובדת אצלך טוב. במנדרייק יש wine בהפצה עצמה, רק להתקין עם urpmi wine ויש לך wine פועל.
העברית על הפנים כנראה כי השתמשת בgnome, בkde התמיכה בעברית הרבה יותר טובה.

ונ.ב: אתה לא יכול להגיד שזו דעתך על לינוקס אלא על הפצת רד האט, יש הרבה הפצות ואני בטוח שתמצא את האחת שתתאים לך :P

[ נערך על-ידי CooL_SPoT בתאריך 01/05/03 17:30:08 ]

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
dittigas ת.הצטרפות: 19/03/2002 · הודעות: 2049 ·

הודעה פורסם: 01/05/2003 - 20:42
נושא ההודעה:

אני חושב שרוב האנשים יסכימו אתך שהצעדים הראשונים בלינוקס יכולים להיות די מפחידים, במיוחד אם הציפיות הן למשהו "בדיוק כמו חלונות וקצת יותר טוב". למרבה הצער אתה עובד באמת דווקא עם רדהאט שבגרסאות האחרונות שלה מאוד מאכזבת, במיוחד בכל הקשור למולטימדיה. מהבחינה הזאת למרות כל התלונות שיש לי על מנדרייק 9.1 ההתנסות שלך עשויה הייתה להיות נעימה יותר. לגבי WINE דרך אגב, זו תוכנה שנמצא בבטא וכרגע רק המוצרים המסחריים שמבוססים עליה מאפשרים להתשמש בה בצורה סבירה.

לינוקס היא מערכת פתוחה. היא מורכבת מהמון חלקים וכל אחד לוקח ומוסיף מה שבא לו. היום כשמדברים על לשים את לינוקס על שולחן העבודה, הצורך לאינטגרציה של כל המרכיבים ובמיוחד בחירה חכמה של גרסאות של תוכנות, קונפיגורציה וזיהוי חומרה ובמיוחד התפירה של הכל ביחד היא מה שעושה את ההבחנה בין ההפצות השונות.

אם תוריד למשל גרסת eval של SuSE 8.2 תופתע לגלות עד כמה היא "מושלמת" במושגים של לינוקס ובהשוואה לחלונות. סוזיי השקיעה המון עבודה ומחשבה והתוצאה היא בשורה התחתונה חוויה מאוד עקבית ונעימה גם למשתמשים לא מנוסים. וזה מבלי להתייחס ללליקוריס ולינדוס שאני לא ממש מכיר באופן אישי, שתי הפצות שלוקחות את לינוקס אפילו רחוק יותר מבחינת האריזה והשליטה על הרכיבים השונים בהפצה.

בקצה השני עומדות ההפצות שנותנות לך שליטה מאוד מדוייקת על מה אתה מתקין ואיך. דביאן למשל נותנת למנהלי מערכות שליטה וגמישות שאי אפשר להשיג בחלונות ולעיתים אפילו לא בהפצות לינוקס אחרות.

לדעתי, לינוקס לא מתחרה בחלונות XP ולא צריך להיסחף בציפיות. צריך להבין שאם חלונות היא כלבלב ממושמע (עם התקפי זעם לא רציונאליים מדי פעם), הרי שלינוקס היא פשוט חיה שצריך לדעת לאלף. לפעמים זה קל, לפעמים זה לא. תלוי.

אני כבר לא אחזור להשתמש בחלונות כי את השליטה והגישה לתוכנה והעוצמה שמעניקה לינוקס לא ניתן להשיג באף מערכת הפעלה מתחרה. המחיר שאני משלם הוא השקעה של זמן וסבלנות. ומבלי להכנס לקלישאות על העובדה שאתה לומד המון ובלה בלה בלה ... עבורי היא הרבה יותר נוחה.

בפעם האחרונה שנכנסתי לחלונות לא יכולתי לסבול את זה שאין לי טאבים בדפדפן, שאני לא יכול לחסום חלונות קופצים ושבסרגל החיפוש יש לי רק MSN אלא אם כן אני מתחיל לקנפג הכל לבד. כדי לעבוד עם תוכנות MIDI אני חייב לרכוש תוכנה מאוד יקרה או להשתמש בעותק לא חוקי. כדי לבצע עריכה גרפית מתקדמת כנ"ל.

התשלום הוא לעשות מה שמיקרוסופט חושבת שאני צריך לעשות ובדרך שלה. האמת, לא בא לי.

* הערה: שים לב שלא אמרתי אפילו מילה אחת על המשמעות החברתית של הקוד הפתוח, העצמה וחופש. אני משאיר את זה לאחרים אבל בשורה התחתונה זה שם המשחק. אין לך מה לצפות לזה שמישהו ינסה למצוא חן בעיניך, אלא לדאוג לכך שעם מעט המשאבים שיש לך תוכל לתת לבאים אחריך קצת יותר (על תרגומים, תגובות בפורומים, פיתוח וכל דבר אחר שעולה לך לראש). לינוקס היא בפירוש תפיסת עולם, ולא חוויה צרכנית (ראה ערך: eXPeriance). לא משנה כמה כסף תשים על השולחן, עדיין תקבל את אותו הדבר כמו כל אחד אחר.

Windows: A thirty-two bit extension and graphical shell to a sixteen-bit patch to an eight-bit operating system originally coded for a four-bit microprocessor which was written by a two-bit company that cant stand one bit of competition.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
costelloלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 27/09/2002 · הודעות: 551 · מיקום: אי שם...

הודעה פורסם: 01/05/2003 - 20:48
נושא ההודעה:

אני לא חושב שההפצה היא הבעייתית אלא הגישה...
כאר אתה אומר שהסידור של הכוננים על הפנים זה רק בגלל שאתה רגיל משהו אחר. לסידור מערכת הקבצים בלינוקס יש יתרונות רבים על גבי זה של חלזונות, אבל גם חסרונות. אתה רואה אותו כ"על הפנים" פשוט בגלל שהמחשבה שלך מקובעת על חלונות, לאט לאט תלמד להכיר את המערכת ולהנות מהיתרונות של מערכת הקבצים של לינוקס.
לגבי התקנה - הנושא עדיין מהווה נק' תורפה מבחינת משתמש הקצה (למרות שהתקנה בעזרת GRPMI של מנדרייק הרבה יותר פשוטה מכל התקנת חלזונות שראיתי). אבל לאט לאט מתפתחים פתרונות איכותיים (ראה urpmi/apt).
לגבי יציבות -
תקיעה כוללת של המערכת (או מסך כחול בשפת חלזונות) היא כמעט תמיד תוצר של בעיית חומרה. אם תהליך סורר נתקע מאיזו שהיא סיבה תמיד אפשר להרוג אותו ולהפעיל אותו מחדש בלי לפגוע בשאר המערכת. (לדוגמא - נסה להרוג את kwin בKDE - אין מנהל חלונות - אבל כל השאר פועל. נסה להרוג את explorer בחלונות ותגיד תודה אם המערכת לא עשתה ריבוט...)

לגבי wine - מערכת לא יציבה ולא מושלמת מטבעה... תודיע לי כשתצליח להריץ בחלזונות יישום שקומפל על לינוקס.

עברית - העברית אצלי עובדת מצויין... תביא בעייה ספציפית והאשנים פה ישמחו לעזור...

שילוב בין גנום לKDE - נדמה לי שעובדים על משהו כזה... אבל באופן עקרוני זה בדיוק החופש לבחור... בעוד שבחלונות יש לך סביבת עבודה גראפית אחת בלינוקס יש לך עשרות סביבות שונות ואתה יכול לבחור את זאת המתאימה לך ביותר.

[addsig]

חזרה לתוכן הדיון
Beitarלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 27/02/2002 · הודעות: 69 ·

הודעה פורסם: 01/05/2003 - 20:52
נושא ההודעה:

שטויות במיץ עגבניות, אין לי ביטוי עדין יותר.

בוא נראה, אני אתן את שורת ה uptime של המחשב "שרת" שלי, שלמרבה הצער (חוסר מחשבים) גם מריץ קבוע wine עם סוליטטייר.
מעבר לזה, הוא שרת sql ו web וכרגע אני עובד עליו מסיבית עם מגוון של כלים ומסדי נתונים, לצורך עבודה פרטית.
המחשב הזה הוא פנטיום 2 266 עתיק ועלוב (שלעולם לא היה מצליח להריץ XP).

האפטיים שלו: 11:46am up 16 days, 3:21, 13 users, load average: 0.03, 0.29, 0.70

כן כן, 16 יום זה ממש ממש מעט, אלמלא הפסקות חשמל באיזור, הוא היה יכול לעבוד חודשים, למרות שהוא עתיק, חלש ועושה עבודה שבחלונות הייתה דורשת איתחול אחת ליומיים Mr. Green

בקשר להתקנות של יישומים - לא יודע מה הבעיה שלך עם rpm אבל מניסיון שלי (ואני לא חובב rpm אישית, אני מעדיף חבילות מסוגים אחרים שיש בהפצות אחרות) , מדובר במערכת יציבה מאוד, ובמנגנון מאוד נוח לשלוט על מה שיש במערכת.

בוא נראה, אתה רוצה להתקין מוזילה, ונניח יש לך rpm
rpm -ivh mozilla-xxx.rpm
נראה לי הרבה יותר פשוט מההתקנה הגרפית שדורשת ללחוץ מיליון פעם next next...

מעבר לזה, אחרי שהתקנת את החבילה, אחרי שבוע בא לך לדעת איפה הקבצים שלה יושבים, איך תבדוק בהתקנה של חלונות? בעיה.
איך אני בודק בלינוקס rpm -ql pacakgename
נראה לי הרבה יותר "נוח", למי שלא מפחד מהקליד מילה וחצי, הרבה יותר מתקדם, והרבה הרבה יותר גמיש.

נמשיך - בעיות עברית? אולי העברית עוד לא מושלמת, אבל ב kde העברית, היא בליגה של חלונות (מי שעובד עם גנום, זו בעיה שלו, גנום לא מספיק בשל, אבל בדרך להיות סביר עם עברית, כרגע, לדעתי, מתחת לסביר !), ולדעתי, ב 3.2 כבר יהיו לא מעט יתרונות על חלונות.
למשל, הספלאר של hspll יאפשר לך לקבל ספאלינג אוטומטי של טקסט שאתה כותב כאן בדפדפן (אין פיצ'ר כזה בחלונות).
אפילו לוח שנה עברי טהור יהיה.

אני לא רואה בעיות של עברית קשות בנוגע להקלדה נכון לעכשיו, ב kde, ומעבר לזה, היא לפרקים טובה יותר מזו של חלונות (הישור האוטומטי לימים שמאל על פי פסקה - אחלה דבר, שחלונות אחרי שנים של תמיכה בעברית לא מיישמת עדיין....).

ועוד משהו בקשר ללינוקס שנתקעת - בגדול, לא אמורה להיות חיה כזאת.
מערכת הפעלה אסור שתתקע, מערכת שנתקעת זה באג חמור, שאסור שיהיה כלל וכלל (באג ברמת קרנל שלא אמור לאפשר את זה).

עכשיו, אם אתה משתמש בקרנל יציב, ובמערכת לינוקס נורמלית, כזאת שהמפתחים שלה לא שמו תוספות ופאצ'ים לא יציבים, אין מצב שהלינוקס יתקע, זה פשוט לא קורה...

למעשה, אני מכיר אישית לפחות שניים שלושה שרתים שהאפטיים שלהם כבר מעל ל 200 יום, והזרוע עוד נטוייה (אההה, אני מכיר איזה אחד שלפני חודשיים בערך היה על שנתיים, לא יודע מה המצב כרגע Smile ).

לינוקס זו אחת המערכות הכי יציבות שיש, את זה גם אנשי חלונות מומחים יגידו לך.

ועוד משהו לסיכום - ה MCSE, עם כל הכבוד, זה לא משהו שהייתי מנפנף בו.
ה MCSE מבוסס על בית חרושת לציונים, ולא על ידע אמיתי, לפחות בישראל....
זה פשוט לא אומר כלום, לפחות לא לי.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 01/05/2003 - 20:59
נושא ההודעה:

costello
אפילו כבר ביתר אמר, הלינוקס לא אמור היה להתקע, אם הוא נתקע זה כנראה בגלל הקרנל, ועכשיו להתחיל להסתבך ולחפש קרנל חדש או לקמפל למישהו חדש? בגלל זה אמרתי להחליף הפצה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 01/05/2003 - 21:06
נושא ההודעה:

cool_spot אנא בממך, במטוטא, אל תכניס מילים לפי.
אני לא טענתי שיש בעיה עם הקרנל של ראד האט.
אני טענתי שלינוקס לא נתקע ולא אמור להתקע, אלא אם יש מודול / פאצ' שיושם על הקרנל, שהוא מאוד בעייתי.
אני לא מאמין שזה המצב בראד האט.

למעשה, יש עוד אפשרות לתקוע את לינוקס, וזה להפעיל תוכנית עם ערך קדימות גבוה, אבל זה משהו שאני מניח שלא מדברים עליו (דורש הרשאות root אגב).

אני פשוט חושב שלינוקס לא נתקע, אלא יישומים נתקעו, טוב זה יכול לקרות בכל מערכת ההפעלה.
כשאומרים לינוקס יציב מתכוונים לכך שהמערכת כשלעצמה יציבה, ולא אמורה להתקע, אלא אם יש בעיות חומרה, או שימוש במודולים ניסיוניים, או במקרים נדירים ביותר אחרים.

זה שיישום עושה בעיה, זה שיישום קורס, זה ש X לעיתים קורס, זה עניין אחר, ולא קשור ליציבות של לינוקס, שהיא משהו אבסולוטי שאף אחד לא יכול להתווכח לגביו.

חזרה לתוכן הדיון
CoolDaniFromAshdodלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 28/04/2003 · הודעות: 831 ·

הודעה פורסם: 01/05/2003 - 21:09
נושא ההודעה:

עם כל הכבוד שיש לי לרד האט, ויש לי, אבל למה התקנת רד האט? אם זאת הפעם הראשונה שלך עם לינוקס, מנדרייק היא הפצה יותר ידידותית, וזה לא רק הדעה שלי בפורום. אם היית מתקין מנדרייק, עקומת הלמידה שלך הייתה אולי פחות תלולה.
ולגבי העברית, הנושא משתפר כל הזמן. כבר היום יש מעבדי תמלילים ללינוקס שתומכים בעברית (כמו ב Koffice וב OpenOffice) וככל שיותר משתמשים יעברו ללינוקס, כך תשתפר התמיכה בעברית! זה תלוי רק בנו. ומי שאומר ש- XP יותר טובה, לא מבין דבר אחד: לינוקס, לעומת חלונות היא ק-ו-ד פ-ת-ו-ח. זה אומר שאם יש באגים במערכת, כל משתמש בעולם עם הידע, יכול לתקן זאת! וזה לא רק זה, זה בכלל, הקונספט הזה. אז אי-אפשר לטעון שחלונות יותר טובה. אני לפעמים יכול לזרוק כיסא על המחשב מרוב עצבים כחלונות קורסת, ואצלי בבית לאט לאט נגמרים הכיסאות.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
Kernelלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/03/2003 · הודעות: 116 · מיקום: הרצליה

הודעה פורסם: 01/05/2003 - 21:32
נושא ההודעה:

אם אתה מתייאש כל כך מהר אז כנראה שאתה לא איש סיסטם רציני,בתור מנהל רשתות לפי דעתי לינוקס זה בדיוק ההגדרה של התפקיד את אמור לספק מענה לכל בעיה ברשת\\מערכת ואם למנהל הרשת אין כח\\רצון ללמוד על המערכת שלו אז למי יהיה.
לגבי רד האט יש לה את הבעיות שלה אבל אני התחלתי על רד האט לא מזמן (7.2) ונשארתי איתה למראת שקראתי פה ובעוד הרבה מקומות שהיא לא ידידותית למתחילים ושיש הפצות יותר קלות לשימוש אז מה מבחינתי זה אתגר ללמוד להסתדר עם מה שיש ולא לחפש פתרונות קלים וכיום אני מסתדר איתה מצויין הקטע שתמיד יש עוד ללמוד ואני לא מתכוון לחיפושים במאגר מידע של מיקרוסופט על איזה ארור או בעיה גם כשאין בעיות תמיד אפשר לשפר ועל הדרך ללמוד כמה דברים שימושיים ומענינים.

חזרה לתוכן הדיון
pacmanלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 19/03/2002 · הודעות: 518 · מיקום: Jerusalem

הודעה פורסם: 01/05/2003 - 21:43
נושא ההודעה:

ציטוט:

ב 2003-05-01 18:32, Kernel כתב:
אם אתה מתייאש כל כך מהר אז כנראה שאתה לא איש סיסטם רציני,בתור מנהל רשתות לפי דעתי לינוקס זה בדיוק ההגדרה של התפקיד את אמור לספק מענה לכל בעיה ברשת\\מערכת ואם למנהל הרשת אין כח\\רצון ללמוד על המערכת שלו אז למי יהיה.
לגבי רד האט יש לה את הבעיות שלה אבל אני התחלתי על רד האט לא מזמן (7.2) ונשארתי איתה למראת שקראתי פה ובעוד הרבה מקומות שהיא לא ידידותית למתחילים ושיש הפצות יותר קלות לשימוש אז מה מבחינתי זה אתגר ללמוד להסתדר עם מה שיש ולא לחפש פתרונות קלים וכיום אני מסתדר איתה מצויין הקטע שתמיד יש עוד ללמוד ואני לא מתכוון לחיפושים במאגר מידע של מיקרוסופט על איזה ארור או בעיה גם כשאין בעיות תמיד אפשר לשפר ועל הדרך ללמוד כמה דברים שימושיים ומענינים.

בואו ניתן לו gentoo או freebsd Smile

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 01/05/2003 - 21:47
נושא ההודעה:

בלי להעליב או משהו אבל ההפצה הראשונה שעבדתי איתה הייתה רד האט והתייאשתי ממנה מאוד מהר ואחרי זה רק אחרי 3 שנים חזרתי ללינוקס

חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 01/05/2003 - 21:53
נושא ההודעה:

ציטוט:

ב 2003-05-01 16:49, prince_amir כתב:
ובכן אחרי שקראתי את התגובות של משתמשים פה באתר על מערכת ה XP הייתי רוצה לשתף אתכם קצת על דעתי על מערכת הלינוקס,

אני מניח שבין השאר התייחסת גם לדיון שאני פתחתי מזמן על ה XP, אז הרשה לי גם לזרוק את שני הסנטים שלי לדיון כאן.

לינוקס היא לא הפצה אחת, שנארזה ע"י חברה אחת וכולם אוכלים את מה שבושל שם. לינוקס היא עולם ומלואו.

אז מה זה לינוקס? שאלה טובה. אז אני לא אדבר בשם אחרים אלא רק מנסיוני האישי.

- יש לי מנדרייק מזה כשנה (בדיוק היום, במקרה)
- עברתי כבר שני שידרוגים של המערכת בצורה חלקה לגמרי
- יש לי כל תוכנה שאני רוצה והתקנת תוכנה חדשה לוקחת שניות
- המערכת עונה על כל צרכי בתור משתמש ביתי
- המערכת יציבה לחלוטין. כשיישום סורר נופל אני לא צריך Reboot
- כל החומרה שיש לי נתמכת
- כל היישומים הכלליים שאני משתמש בהם רצים על הלינוקס

האם אני רואה בלינוקס תחליף לחלונות? ממש לא. לינוקס היא שונה, ודווקא בגלל הדברים שהיא שונה בהם - אני משתמש בה.
- אני רוצה שהחומרה שלי תיתמך עד שהחומרה תמות ולא עד ששדרגתי את מערכת ההפעלה
- אני לא רוצה לחתום על כל מיני רשיונות דרקוניים שיגידו לי שמותר למייקרוסופט לשלוף מידע מהמחשב שלי, לשלוט על מה אני מריץ או מה אני עושה עם המחשב, להגביל את זכותי להשתמש בתוכנה כרצוני
- אני רוצה לשלוט במה שקורה במחשב שלי
- אני רוצה להריץ מגוון תוכנות ענקי שלא מבוסס על גונבות
- אני רוצה להתקין תוכנות בשניות ולא לעבור מאה מסכים על כל תוכנה שאני מתקין
- אני רוצה את יכולת הבחירה בין הפצות שונות לצרכים שונים
- אני רוצה להנות מתמיכה קהילתית רחבה שנחלצת לעזור בכל בעיה
- אני רוצה לתרגם יישומים שלא עברו גיור
- אני רוצה בעתיד, כשיתאפשר לי, להתקין ג'נטו כדי לבנות מערכת שתנצל את משאבי המחשב שלי בצורה האופטימלית
- אני רוצה בעתיד היותר רחוק, להתקין Linux from scratch כדי ללמוד קצת על הקרביים של המערכת וסתם בתור אתגר
- אני רוצה בעתיד היותר קרוב לבנות הפצת לינוקס שתקדם יעדים חברתיים בישראל

האם יכולתי לעשות את כל הדברים האלה בחלונות? או ליתר דיוק האם היה לי החופש לעשות את כל הדברים האלה בחלונות אם הייתי רוצה?

אז לינוקס היא לא תחליף לחלונות. לינוקס שונה. וכל אחד רואה בלינוקס את מה שהוא מחפש - וזה מה שהכי יפה בה. בודאי ראית חלק מהמריבות על הפצות שהיו באתר לאחרונה. כל אחד רואה במערכת שלו את ההפצה הכי טובה, הכי יפה, הכי יציבה, הכי חזקה, הכי מהירה, הכי עשירה - ואתה יודע מה? כולם צודקים.

איך זה? האם ג'נטו=דביאן=רד האט=מנדרייק=לינדוס=קסנדרוס ?

בודאי שלא. אבל למרות שכולם משתמשים באותו מנוע או מנועים, לכל אחד יש מערכת אחרת, שמותאמת בדיוק לצרכיו. ואם לא - הוא פשוט עובד להפצה אחרת. גם בין משתמשים של אותה הפצה - לא לכולם יש אותו דבר. אולי יש להם מנהלי חלונות שונים, אולי יש להם תוכנות שעושות אותו דבר אבל שונות, אולי אחד שינה את המערכת שתדמה לחלונות בעוד שהשני שינה אותה שתדמה לדוס.

אין טעם להתייחס למהי לינוקס אחרי שבועות בודדים והפצה אחת. אם לא ניסית כמה הפצות - אולי עדיין לא גילית את המערכת *שלך*, שתהיה שלך כי היא תתאים בדיוק לך ולא לאף משתמש לינוקס אחר, ובכך הגדולה שלה.

ולסיום, אני אצטט משהו שdittigas כתב:

--------------------------
* הערה: שים לב שלא אמרתי אפילו מילה אחת על המשמעות החברתית של הקוד הפתוח, העצמה וחופש. אני משאיר את זה לאחרים אבל בשורה התחתונה זה שם המשחק. אין לך מה לצפות לזה שמישהו ינסה למצוא חן בעיניך, אלא לדאוג לכך שעם מעט המשאבים שיש לך תוכל לתת לבאים אחריך קצת יותר (על תרגומים, תגובות בפורומים, פיתוח וכל דבר אחר שעולה לך לראש). לינוקס היא בפירוש תפיסת עולם, ולא חוויה צרכנית (ראה ערך: eXPeriance). לא משנה כמה כסף תשים על השולחן, עדיין תקבל את אותו הדבר כמו כל אחד אחר
-----------------------------

ה "חוויה הצרכנית" במקרה שלי - אחרי שנה של שימוש בלינוקס - היא מושלמת, הן מבחינת נוחות שימוש, יציבות, מגוון תוכנות, מענה של כל צרכי - אבל היא לא הדבר החשוב ביותר, בסופו של דבר. לקח אומנם כמה חודשים עד שההבנה הזאת חילחלה, אבל אני יכול להגיד שהיום, גם אם 90% ממה שאני רוצה ממערכת מחשב לא היה קיים בלינוקס, די שלינוקס הייתה נותנת לי את "המשמעות החברתית של הקוד הפתוח, העצמה וחופש" - הייתי מוכן להסתפק בשורת פקודה, vi ו Lynx עם כל חיבתי לאשפים למיניהם וסביבת עבודה גרפית.

[ נערך על-ידי דוביקס בתאריך 01/05/03 19:01:33 ]

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
דורוןלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 03/02/2003 · הודעות: 42 ·

הודעה פורסם: 01/05/2003 - 23:37
נושא ההודעה:

רק בריאות ...
" אני בעל הרשאות של מיקרוסופט, MCSE וכן מספר תוכנות לא קטן ... "
לי דווקא יש יותר מ mcse .. יש לי גם mct ועוד כמה mc..משהוא ...
( האיש שעבר הכי הרבה מבחנים שלהם בשנתיים האחרונות , לפי מרכז הבחינות שאני נבחן בו ... )

" ...בקיצור אני ממשיך ללמוד את המערכת אבל עדיין, יש ללינוקס דרך מאוד ארוכה וקשה כדי להתחרות עם WINDOWS ...."
" .. בקיצור מקווה שבעתיד לינקס ישפרו את המערכת עוד ואז יהיה תחרות רצינית " ..

ללינוקס יש דרך ארוכה וקשה עד שהיא תוכל להתחרות ???
יש לי חדשות בשבילך .. לינוקס כבר ניצחה ..
בלי תקציבי ענק כמו של MS , בלי חרטה ובלי שטויות היא מעיפה את windows מכל המדרגות בחלק מהארגונים בעולם .. וגם בארץ ..

נראה לי שדווקא על פי מה שקורה בשטח מייקרוסופט הם אלו שבלחץ ומנסים לשפר את המערכות שלהם (זה קצת קשה עם 50 מיליון שורות קוד במערכת 2003 .. ) ..

בקיצור , תמשיך לעבוד על הלינוקס אולי מתי שהוא תגיע אליך ההארה ..

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אייל ת.הצטרפות: 24/04/2003 · הודעות: 3203 ·

הודעה פורסם: 02/05/2003 - 00:15
נושא ההודעה:

ישנה בעייתיות מאוד קשה בלהתקין את WINE ברד האט 9,
כל פעם בשביל להפעיל תוכנה עליך לרשום איזה פקודת EXPORT שמסדרת את התקלה שיש........
תעבור למנדריק עם כי ההתקנה טיפה יותר מסובכת, אבל עדיין קלה...

התמיכה בכתיבה עברית בגנום מעולה! מה שכן התפריטים לא סיימו לתרגם, אבל מה שכבר תרגמו עובד מעולה, ולפי דעתי נראה יותר יפה מבKDE שיש קצת תקלות שזה בבורח מהשורה וכאלה....

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 02/05/2003 - 00:26
נושא ההודעה:

התמיכה בגנום עוד לא מעולה וקיי די אי עבר את גנום בקטע הזה, היישומים של גנום בדרך כלל כתובים על gtk שלא מאפשר לכתוב בעברית כלל, קח לדוגמא את GIMP, זה נכון שיש כבר gtk2 אבל עדיין הרבה מהיישומים מבוססים על gtk, בkde יש את qt שתומך מעולה בעברית ככה שכל מה שמבוסס עליו לא עושה בעיות וגם קיי די אי הקדימו את גנום מבחינת העברית, למרות שבסוף הם יגיעו לאותו מצב כרגע קיי די אי מוביל בתחום הזה

[ נערך על-ידי CooL_SPoT בתאריך 01/05/03 21:27:55 ]

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 02/05/2003 - 00:30
נושא ההודעה:

אני רואה שהספקתי להרים את הפיוז להרבה משתמשים פה בפורום, אך אני יודע לכל מערכת יש את הבעיות שלה. אך כמו שאומרים LETS FACE THE TRUTH

לינוקס היא למתקדמים בלבד ואיננה יכולה כיום לשמש את שאר האוכלוסיה המתחילה והבינויית מטה.
רוב המשחקים והתוכנות רצות בתחום הביתי על מערכת חלונות
אפילו מערכות החומרה מתוכננות במלואם לתמיכה בחלונות וכו תמיכה בלינוקס אך הדגש הוא על חלונות.
תעשייה שלמה פרנסת את התחום התכנולוגי, אך כל הכבוד ללינוקס , אין לו כוח להגיע או לנצל בגלל חלונות את הכוח להריץ משחקים כמו DOOM במיטב ה FPS כמו חלונות בגלל תיכנון המערכת, אולי הרמה גבוהה אך עדיין משרת כרטיס המסך את אופצית ה DX שלה לחלונות מאשר LINUX
בתור שרתים הייתי די מעריך את לינוקס אך בואו לא נזלזל גם בכוחו היפה של חלונות 2000 גרסה SERVER
שרצה אצלי יותר מחודש עד להפסקת חשמל.
אולי באמת אני אנסה את מערכת המיינדריק שהצעתם, אך הרצון שלכם לפגוע בחלונות רק מחזק את החברה ליצור מערכת יותר מושלמת וחזקה מלינוקס, כבר מתוכנן על בסיס מערכת ה LONGHORN החדש
מערכת קבצים משופרת יותר אפילו מ NTFS , תמיכה במעבדים חזקה והרצת משחקים חזקה עוד יותר.
אינני שולל את השימוש במערכת לינוקס אלא ההיפך, בתור אחד שעובד בתחום אני מאוד מעוניין לחקור לעומק ולהצליח להבין את המערכת עד לסופה.
הבעיה שכוח העזזרה של לינוקס עדיים לא חזק מספיק ולא משלב את כל האמצעים לתת למשתמש
את הכלים הנחוצים לשילוב נכון גם לרשת וגם לאינטרנט.
עם תעזרו לי אשמח.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 02/05/2003 - 00:38
נושא ההודעה:

א. יש כבר משחקים חדשים תלת מימדיים שפועלים תחת לינוקס!!!
כמה דוגמאות שאני מכיר:
unreal tournament (and 2003)
quake 3 arena
tux racer
והמשחק השלישי הוא עוד בחינם!
חלק מהרשימה של המשחקים שיש להם גירסא ללינוקס תמצא כאן
www.lokigames.com
וזה לא נכון שיש תוכנות לחלונות
אני אביא כמה דוגמאות
כמה תוכנות לicq יש לך?
לי יש כמה:
licq
sim-icq
ויש עוד 2 שאני לא זוכר

אופיס:
koffice
open office
עריכת סאונד! (שלא עולה כסף כמו בחלונות):
rezound
audacity
מדיה פלייר:
xine
gmplayer

ללינוקס יש בהחלט יותר תוכנות חופשיות מאשר לחלונות

דבר שני - נראה אותך מעתיק מוזיקה עם מדיה פלייר של חלונות מדיסק ולא מתבקש לאשר שאתה שומע אותה דרך האינטרנט, בעתיד כבר לא יאשרו לך לשמוע אותה...

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 02/05/2003 - 01:06
נושא ההודעה:

אויי, אתה פשוט בור במחשבים (אין לי מילה אחרת).

המערכת קבצים החדשה אפילו טובה יותר מ ntfs? ממתי NTFS זו דוגמה למערכת הקבצים כל כך טובה שזה הישג לעשות מערכת קבצים טובה ממנה?

אתה לא צריך להתווכח בדברים שאתה לא מבין בהם.
בורות, זה הדבר האחרון שצריך מי שבא להתווכח בפורום של לינוקס, מהסיבה הפשוטה שהאנשים כאן בד"כ, יודעים על מה הם מדברים, ובורות לא תוציא אותך חכם.

אני לא מבין מה הבעיה של לינוקס להריץ את doom עם מלוא ה fps (לידיעתך, מושגים טכניים באנגלית לא עושים רושם, כלומר לא בפורום לינוקס , כאן כולם יודעים מושגים טכניים, ולא ירגישו נבוכים אל מול חוכמתך המתפרצת).

ואוו חלונות 2000 רצה אצלך חודש? בהחלט הישג....
לא נעים לי לאמר לך, אבל שרתי לינוקס רצים שנים בלי שום איתחול, והם לא עושים מזה שום רעש (הם בסה"ע עומדים בצפיות מהם... לא מעל לזה Smile ).

תמשיך להיות כבול למונופולים וחברות דורסניות, תמשיך להשתמש בתוכניות קוד סגור שאתה לא יודע מה מחביאים בהם, תמשיך להנות ממערכות הפעלה ותככנית קוד סגור מסחריות שהיציבות שלהן מפוקפקת, לשלם עליהם אלפי דולרים (או להיות גנב), ותן לנו להנות מעולם הקוד הפתוח....
כשתתבגר ותבין קצת יותר במחשבים, גם אתה תגלה את לינוקס (תאמין לי מנסיון, גם אני פעם הייתי מקובע כמוך, זה היה כשהייתי בגיל 16 בערך... מאז התקדמתי).

אני גמרתי עם התרד הזה, במסגרת ה dont feed the troll.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 02/05/2003 - 01:34
נושא ההודעה:

__ קינטורים תקיפות אישיות שלא במקום. נמחק ע"י mksoft ___

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 02/05/2003 - 01:41
נושא ההודעה:

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 02/05/2003 - 01:43
נושא ההודעה:

חזרה לתוכן הדיון
Avi-Aלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 19/02/2003 · הודעות: 280 ·

הודעה פורסם: 02/05/2003 - 01:47
נושא ההודעה:

שוב מלחמות לא נמאס כבר?
באמת זה לא קשור לנושא בכלל .. אני מציע לנעול את זה שוב.. מאיר לטיפולך

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 02/05/2003 - 02:04
נושא ההודעה:

חזרה לתוכן הדיון
דורוןלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 03/02/2003 · הודעות: 42 ·

הודעה פורסם: 02/05/2003 - 02:19
נושא ההודעה:

חזרה לתוכן הדיון
sforbesלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/02/2003 · הודעות: 1392 ·

הודעה פורסם: 02/05/2003 - 02:39
נושא ההודעה:

ציטוט:

ב 2003-05-01 17:52, Beitar כתב:
שטויות במיץ עגבניות, אין לי ביטוי עדין יותר.

בוא נראה, אני אתן את שורת ה uptime של המחשב "שרת" שלי, שלמרבה הצער (חוסר מחשבים) גם מריץ קבוע wine עם סוליטטייר.
>snip<
נמשיך - בעיות עברית? אולי העברית עוד לא מושלמת, אבל ב kde העברית, היא בליגה של חלונות (מי שעובד עם גנום, זו בעיה שלו, גנום לא מספיק בשל, אבל בדרך להיות סביר עם עברית, כרגע, לדעתי, מתחת לסביר !), ולדעתי, ב 3.2 כבר יהיו לא מעט יתרונות על חלונות.

לא הורדת עדיין סוליטר ללינוקס? חבל להריץ בשבילו wine (אני צריכה לשאול את אמא שלי איזו גירסה של סוליטר ללינוקס היא הכי אוהבת- היא המומחית לסוליטר במשפחה).

והעברית של גנום 2.2 בסדר גמור- שאל את אחותי שהתאהבה בלינוקס שלה, אבל לא סובלת את KDE- איסיקיו, גלישה, עבודות לבי"ס- את הכל היא עושה על גנום (רד האט 9).

רק אבא שלי מתעקש עדיין על חלונות- אבל הוא עוד יעבור Laughing

חזרה לתוכן הדיון
yehudaלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 23/02/2002 · הודעות: 798 ·

הודעה פורסם: 02/05/2003 - 02:47
נושא ההודעה:

אנשים !!!!

הדיון הזה מיצה את עצמו.

ילך איש איש בדרכו ובאמונתו ויעשה כל העולה על רוחו.

נושא ההשמצות כבר נדון מספיק ואני חש שעדיין לא הובהר המסר שפרסמנו השבוע !!!!

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 02/05/2003 - 02:47
נושא ההודעה:

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל: