ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
urielkaלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/11/2004 · הודעות: 231 ·

הודעה פורסם: 26/08/2005 - 21:18
נושא ההודעה:

טוב אז אם אתם רוצים להתחיל הפצה ישראלית תיפתחו תראד חדש ותקשרו אותו לפה נתחיל ברעיונות יעדים ואז נראה לאיפה הולכים.
שלומי לך כבר יש עבודה בהפצה:מעצב גרפי.
הסמלים שלך ממש יפים כל הכבוד Very Happy

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
sijpלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/05/2004 · הודעות: 5544 · מיקום: ~

הודעה פורסם: 26/08/2005 - 21:22
נושא ההודעה:

ציטוט:
נגיד מישהו אומר לעצמו "מה זה הפינגווין הזה בכל אתר?" אז איפה הוא מקבל על זה מידע?

זה בדיוק מה שאנחנו רוצים. שאנשים ישאלו מה זה הפינגווין הזה?
מי זה גנו/לינוקס? מה עושה הסלאש הזה שם?
אז הבנאדם הטיפוסי לאחר 4 פעמים שכבר ראה את הלחצן, ילחץ עליו. הוא יכנס לאתר מידע שיציג מה זה לינוקס, וכו' וכו' וכו', משהו כמו הדף הראשי של פיירפוקס:

http://www.mozilla.org/products/firefox/

אני יכול לנסות להכין איזושהי תבנית עם nvu או משהו כזה...

בכל אופן תחרות נשמעת לי כמו רעיון מעולה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 26/08/2005 - 21:27
נושא ההודעה:

הרעיון שלי היה יותר בכיוון של השיווק עצמו של לינוקס בכללי, והמלצות עבור הפצות ישראליות כמו אחד, קזית וכו' (ולכן גם לינברו יכול להיות ממש מעולה), פשוט בשביל להעלות את המודעות (אני משתדל להגמל מהמילה הזו). אם אתם רוצים לעבוד גם על הפצה חדשה זה מעולה, אולי אני אוכל לעזור גם בזה. שילוב של שני הדברים האלו יכול ללכת לא רע בכלל Wink .

חזרה לתוכן הדיון
urielkaלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/11/2004 · הודעות: 231 ·

הודעה פורסם: 26/08/2005 - 21:43
נושא ההודעה:

אני חושב שכדאי שיהיה מוצר מלוטש ככה שהמשתמש הישראלי יקבל רושם של מקצועיות ויחשוב שזה לא משהו שחיברו כדי שיעבוד.
תפתחו תראד חדש ותקשרו אותו לפה.

חזרה לתוכן הדיון
ארתיום ת.הצטרפות: 15/07/2005 · הודעות: 4433 ·

הודעה פורסם: 26/08/2005 - 22:00
נושא ההודעה:

הבעיה העיקריות במעבר ללינוקס הן לא תמיכה או יכולות מקצועיות.
היום אפשר לקחת קנופיקס - כמו חבר שלי עשה - ולקבל הכל ישר מהקופסה, אפילו הוא קבל תמיכה מ012 בהתחברות לאינטרנט.

הבעיה היא שצריך לעשות שבירת מוסכמות בכמה דברים:

1. להבין - אתה משתמש במערכת אחרת ומשתמש בתוכנות אחרות - לחפש תחליפים.
2. להתרגל למושג מנהל חבילות ומקורות. לא ללכת ישר לאתר הספק ולהוריד קוד מקור או אפילו rpm/deb
3. להתרגל לחפש בגוגל ולקרוא מדריכים. - להתרגל שהדברים נעשים בצורה שונה לגמרי ממה שראית עד כה!!!
4. לחפש דברים חדשים שלא היו בחלונות. ולהשתמש בהם על מנת להקל על העבודה.

אני אספר פחות או יותר על הנסיון האישי שלי בדברים קטנים שעשו לי הרבה כאב ראש.
אני אוסיף שאני חושב שאני מבין במחשבים בכלל לא רע והיה לי רצון רב לעבור/להשתמש ב/ללינוקס כבר מזמן - בגלל שרציתי משהו אחר. ואני כבר מזמן ידעתי שורת פקודות של לינוקס מתקופה שראיתי בה יותר כלי למידה מאשר שולחן העבודה.

נתחיל בדוגמאות הקטנות ואופייניות:
1. בפעם הראשונה התקנתי FC3 וגיליתי שאין תמיכה בmp3 בXMMS - הלכתי לאתר הרשמי והורדתי rpm התקנתי אותו. mp3 עבד אבל כל זמן היו תלונות שאני משתמש בגירסה אחרת... עד שאחד הFAQ מצאתי הסבר על נושא מקורות, xmms-mp3 ושאר בירקות
2. רק לא מזמן גיליתי שאפשר לעבוד עם עברית ומקשי קצור בלי שום בעיה (מלבד יישומי Mozilla). עד עכשיו היה לי עברית שהגדרתי בלי לקרוא שום מדריך...
3. רק לפני מספר ימים שמתי לב שאפשר להעתיק קבצים על ידי קליק ימיני וquick browser. זה כל כך נוח והרבה יותר מהיר להעביר קובץ משולחן עבודה לתיקיה שאתה רוצה. לאט לאט אני מגלה כל כך הרבה דברים קטנים ונוחים שלא היו לי בחלונות.

הבעיה היא שאתה חייב ללמוד והרבה אנשים לא אוהבים לעשות זאת.

מה שכן שאני חייב להודות למעבדות מחשבים באוניברסיטת תל אביב בבניין שרייבר שאיפשרו לי לראות מה זה הפצת לינוקס מודרנית - לראות/לגעת/להשתמש. אני בטוח שהם תרמו הרבה בנושא זה לי - כלמשתמש אוהד. זאת היתה אחד
למרות שבאותה מידה הם עלולים לגורם לאנשים לא לרצות לינוקס ככלל בגלל חוסר המקצועיות של התמיכה התכנית שם והמדריכים הגרועים. הם אפילו לא נתנו הסבר כיצד לבצע עגינה לזכרון USB נייד מGUI ולא משורת פקודות באתר שלהם! דברים פשוטים ובסיסיים הם לא יודעים לתת תמיכה מקצועית.

טוב אבל זה כבר נושא אחר.............

גם לי יש בלוג Neutral

חזרה לתוכן הדיון
eMamoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/03/2005 · הודעות: 207 ·

הודעה פורסם: 26/08/2005 - 22:03
נושא ההודעה:

אם כבר מדברים על להחיות את לינברו לדעתי קודם כול צריך להיפטר מהשם הנוראי הזה.
יש מין תופעה מוזרה כזו לתוכנות בעברית שהן חייבות שיהיה להן heb או brew בשם (לדוגמא hebmule ותאמינו לי לא חסרות עוד הרבה תוכנות כאלה) צריך לתת שם יותר כללי להפצה כמו debian, ubuntu, mandrive וכו'.

(FHacktor אני גם זוכר משהו אחר מהפרק הזה: תורידי תחולצה יא כן מותק כן יא... Very Happy )

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
מתכנתלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 08/04/2004 · הודעות: 450 ·

הודעה פורסם: 26/08/2005 - 22:17
נושא ההודעה:

הצעה לשם :
אלטרין ?

mnetnet [at] gmail [dot] com

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 26/08/2005 - 22:43
נושא ההודעה:

פתחתי דיון בנושא:
http://www.whatsup.org.il/forum/25375

ככה כל העסק הזה יהיה מסודר יותר

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/08/2005 - 23:30
נושא ההודעה:

אתם יוכלים להביא קבצי svg?
אפשר לקבל את הקבצים האחרונים עם הכיתוב:
משתמש בגנו/לינוקס
?

חזרה לתוכן הדיון
HeyYaLלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 13/02/2004 · הודעות: 222 · מיקום: שם

הודעה פורסם: 27/08/2005 - 01:57
נושא ההודעה:

Love :
זה תפקיד של אנשי שיווק
אני מבטיח לכם שאם מיקרוסופט היתה מפיצה לינוקס ולא וינדוס אז היום לינוקס היתה שולטת, אותה הדבר על מאק ועל BSD
מספיק שהם יראו פינגווין ליד השם הזה מיקרוסופט מר מאוד ירצו לדעת מה זה

ImageMicrosoft

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם כתובת AIM Yahoo Messenger MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
Loveלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 03/02/2004 · הודעות: 603 · מיקום: ראשון לציון

הודעה פורסם: 27/08/2005 - 02:25
נושא ההודעה:

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
TNTלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 18/03/2004 · הודעות: 1372 · מיקום: הצד האפל של הירח

הודעה פורסם: 27/08/2005 - 03:30
נושא ההודעה:

Laughing

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
AMD-Z-אין כח להתחבראורח · ·

הודעה פורסם: 27/08/2005 - 15:21
נושא ההודעה:

הבעיה היא שהמק היא מערכת הפעלה יחידה, מלוטשת, שיש לה גוף יחיד שעוזר בבעיות טכניות.
לינוקס בינתיים עוד לא בשלה לשוק הפתוח, ספק מוצרים למחשב לא רוצה להתעסק בהבדלים בין רד האט, מנדרייק, סוזה, דביאן וג'נטו, למק קל לספק מוצרים כי לא צריך לספק איתם תמיכה...

עצוב אבל זו המציאות וחבל. Crying or Very sad

כמובן שהשם של מק עוזר לא מעט.

חזרה לתוכן הדיון
DimaILלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/12/2004 · הודעות: 171 · מיקום: כתוב למטה :)

הודעה פורסם: 28/08/2005 - 23:18
נושא ההודעה: Re: למה מק יותר פופלארי מלינוקס בתחום התמיכה

Love :
אני מדבר מהבחינה של היחס של החברות מול מק ומול לינוקס
למרות שלמק יש פחות משתמשים, למשל החברות של המודמי USB של בזק משחררות גם דרייברים למק בדיסק ההתקנה, חברות אינטרנט תומכות במק יותר מאשר בלינוקס, על הרבה ציוד הקפי רשום שיש תמיכה במק אבל לא מזכירים את לינוקס <למרות שבאתר של החברה יש תוכנה\דרייבר ללינוקס>

זה בגלל שמק זה מוצר שמזוהה עם אפל? זה משהו שעוזר? אפל מזרימה כספים לטובת תמיכה במק?

בגלל שמק יש רק אחד וצריך רק לדעת כיצד להתקין. לעומת זאת לינוקס אי אפשר לדעת באיזו הפצה אתה משתמש, כל הפצה היא שונה ולכל אחד צריך דרייבר מתאים שיפעל ואין לחברה שום יכולת או סיבה לעשות זאת בגלל גם כמות הקטנה של משתמשים. לכן הם פשוט שיחררו דרייבר קטן, שהמשתמשים כבר יסתדרו לבד(אם הם הצליחו למצוא, להוריד, להתקין לינוקס, אז הם כבר יצליחו להפעיל בה את האינטרנט).

דימה

חזרה לתוכן הדיון
קול ספוטאורח · ·

הודעה פורסם: 28/08/2005 - 23:32
נושא ההודעה:

אני חושב שאם תלך היום לחנות מחשבים ממוצעת ותבקש תמיכה בלינוקס או במק אתה תקבל אותו יחס...

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 28/08/2005 - 23:57
נושא ההודעה:

דבר ראשון אני חושב שחשוב להדגיש שריבוי הפצות זה לא בעיה כאן. זהו דבר טבעי שאמור להתקיים בכל חברה דמוקרטית, זהו עיקרון הידוע גם בשם פלורליזם.

כאשר יהיה ביקוש לדבר מסויים, אז התמיכה בו תעלה. למה אני מתכוון?
זה לא משנה כמה קשה יהיה לספק את התמיכה, אבל אם יהיו מספיק אנשים שירצו את התמיכה, אז בשלב מסויים זה ישתלם יותר לספק אותה.

למשל, נגיד והיה 50% שימוש בהפצות לינוקס שונות (נגיד 10% מנדריבה, 10% דביאן וכו'). קח את זה כעובדה היפוטתית. אז אתה חושב שספק אינטרנט יגיד, "יש יותר מידי הפצות, אז אני לא אתן תמיכה"? הוא יפסיד ישר נתח שוק של 50%. אני יודע שזו דוגמא קיצונית, אבל הקצנה של עובדות נוטה לתת פרספקטיבה לדברים.

מה שאני אומר זה, בואו נגדיל את נתח השוק, עד לרמה כזו שלינוקס תהיה רלוונטית. אם זה קשה או קל לממש את התמיכה זה כבר בעיה של מישהו אחר.
רלוונטי זה בסגנון של 6-7% אולי קצת יותר, עם גידול יציב שלוקח מעט תשומת לב. תשומת הלב הזו תיצור בחברות השונות מעקב אחר ההתפתחות, ומן הסתם שישקלו לספק תמיכה מסויימת גם בלינוקס.

חזרה לתוכן הדיון
DimaILלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/12/2004 · הודעות: 171 · מיקום: כתוב למטה :)

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 03:05
נושא ההודעה:

sijp :
דבר ראשון אני חושב שחשוב להדגיש שריבוי הפצות זה לא בעיה כאן. זהו דבר טבעי שאמור להתקיים בכל חברה דמוקרטית, זהו עיקרון הידוע גם בשם פלורליזם.

זה לא משנה כמה קשה יהיה לספק את התמיכה, אבל אם יהיו מספיק אנשים שירצו את התמיכה, אז בשלב מסויים זה ישתלם יותר לספק אותה.

למשל, נגיד והיה 50% שימוש בהפצות לינוקס שונות (נגיד 10% מנדריבה, 10% דביאן וכו'). קח את זה כעובדה היפוטתית. אז אתה חושב שספק אינטרנט יגיד, "יש יותר מידי הפצות, אז אני לא אתן תמיכה"? הוא יפסיד ישר נתח שוק של 50%. אני יודע שזו דוגמא קיצונית, אבל הקצנה של עובדות נוטה לתת פרספקטיבה לדברים.

מה שאני אומר זה, בואו נגדיל את נתח השוק, עד לרמה כזו שלינוקס תהיה רלוונטית. אם זה קשה או קל לממש את התמיכה זה כבר בעיה של מישהו אחר.
רלוונטי זה בסגנון של 6-7% אולי קצת יותר, עם גידול יציב שלוקח מעט תשומת לב. תשומת הלב הזו תיצור בחברות השונות מעקב אחר ההתפתחות, ומן הסתם שישקלו לספק תמיכה מסויימת גם בלינוקס.

שוק של המק הוא קטן יותר בישראל אבל יש בו תמיכה. זה בגלל שיש קצת משתמשים בלינוקס וכולם משתמשים בהפצות אחרות לכן זה בעייתי מצד החברות. אם באמת השוק של לינוקס יהיה יותר גדול, באחוזים שציינת אז החברות כבר ינסו לעשות משהו לגבי התמיכה בלינוקס.

דימה

חזרה לתוכן הדיון
eMamoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/03/2005 · הודעות: 207 ·

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 11:04
נושא ההודעה:

DimaIL :
sijp :

שוק של המק הוא קטן יותר בישראל אבל יש בו תמיכה. זה בגלל שיש קצת משתמשים בלינוקס וכולם משתמשים בהפצות אחרות לכן זה בעייתי מצד החברות. אם באמת השוק של לינוקס יהיה יותר גדול, באחוזים שציינת אז החברות כבר ינסו לעשות משהו לגבי התמיכה בלינוקס.

דימה

עד כמה שאני יודע בכל ההפצות יש perl,python,bash ועוד שפות סקריפטים למינהם. ספק אינטרנט לא צריך לכתוב סקריפט התחברות לכל הפצה, הוא אפילו יכול להפיץ את החייגן בבינארי, זה ל ממש משנה כי בכל הפצה זה אותו בינארי כולם עובדים על אותו קרנל.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. Love
  2. MBD