ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
hary_iלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 26/06/2003 · הודעות: 1035 · מיקום: הרצליה

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 12:12
נושא ההודעה:

אתר שיווקי לבד לא עושה שיווק את זה יגיד לך כל איש שיווק.

אתר שיווקי הוא תמיד עזר לשיווק אחר לא שיווק בפני עצמו.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
sijpלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/05/2004 · הודעות: 5544 · מיקום: ~

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 12:54
נושא ההודעה:

האינטרנט זו מדיה מספיק חזקה, בעלת אותה עוצמה כמו הרדיו והטלויזיה.
איך בדיוק קליפים ברדיו ובטלויזיה יעזרו, וקליפים באינטרנט לא?

בכל אופן, המון אנשים גולשים באינטרנט כל יום. כמעט לכל בית בישראל יש חיבור לאינטרנט, והוא מושפע מבלוגים, אתרי חדשות, פורומים וכו'. פרסומות ובאנרים באתרים, עולים המון כסף ומפרסמים מוצרים שונים ומשונים. הלחצנים מאוד דומים בשימושם לאותם באנרים.

אני לא יודע מה איש שיווק יגיד, אבל כרגע מבחינה פרקטית, אני חושב שזה הדבר היחידי שניתן לביצוע ושתהיה לו השפעה מסויימת. אם תשיג כסף לשלטים, לפרסומות ברדיו ובטלויזה, זה יהיה נהדר. אבל פרקטית אני לא חושב שזה הכי אפשרי.

שוב, איך SFX עבד? אני יודע שאני חוזר על עצמי, אבל זה היה אתר שיווקי של השועל שבלעדיו מספר המתשמשים לא היה עולה. הם לא פרסמו בטלויזיה או ברדיו סלוגנים וחמשירים של get firefox the browser reloaded.
עד כמה שאני יודע הם פירסמו פעם אחת בעיתון על פיירפוקס.
אבל העיתונים פרסמו עליהם באופן עצמאי הרבה יותר פעמים, בעקבות אותו אתר שיווקי.

באתר לקידום לינוקס והעלאת המודעות, אני לא מתכוון לכבוש את השוק בסערה, זה מעולם לא היה הכוונה.
הכוונה היתה להעלות את המודעות לכך שיש עוד דברים בעולם. אנשים יראו לחצנים וקישורים לאתר מסויים, והתעניינו. לחצנים מושכים, ססמאות יפות וכל אלו יצרו עניין בעיני הגולש, ומספיק שחלק מאותם גולשים ידעו שקיים עוד משהו חוץ מחלונות. אתר מידע, שיציג את היתרונות והחסרונות של לינוקס בצורה אובייקטיבית יצור סקרנות, וזה כל מה שצריך.

אשמח אם תסביר לי מה השגיאה ברעיון הזה, בצורה יותר מנומקת מאשר קביעת עובדות שיווקיות Wink.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 13:07
נושא ההודעה:

עוד משהו:
http://sijp.no-ip.info/drupal/

כנראה שנחליף את ערכת הנושא Smile, אבל כרגע זה מצחיק.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 13:16
נושא ההודעה:

sjip אתה טועה בפרשנות שלך
הרבה מאוד כתבות ודברים נאמרו על האתר וקישרו אל האתר אבל כל אותם דברים לא נאמרו ונכתבו *בגלל* האתר.
כל מאמצי הפרסום והדחיפה למדיה התנקזו על פניו בסופו של דבר לאיזכור וקישור לאתר.
כמו שאמר hari i האתר הוא גורם חשוב בספקו כתובת לקשר אליה ונקודה "ליצירת קשר" בין הגולש לפרויקט אבל חשיבותו בהגדלת החשיפה למוצר אינה כה גדולה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 13:31
נושא ההודעה:

ציטוט:
sjip אתה טועה בפרשנות שלך

יכול להיות.
ציטוט:
לא נאמרו ונכתבו *בגלל* האתר.

אז בגלל מה כן?
ציטוט:
גורם חשוב בספקו כתובת לקשר אליה ונקודה "ליצירת קשר" בין הגולש לפרויקט

זה נשמע לי חשוב למדי, זה משהו שהיה מאוד חסר לי כשאני עברתי לראשונה ללינוקס.
ציטוט:
אבל חשיבותו בהגדלת החשיפה למוצר אינה כה גדולה

אם כך, איזה פתרון פרקטי אתם מציעים בשביל להגדיל את החשיפה ללינוקס?

שלומי י'.

נ.ב.
S I J P Smile

חזרה לתוכן הדיון
MBDלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 27/09/2004 · הודעות: 4161 ·

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 13:33
נושא ההודעה:

אני דווקא חושב שהרעיון של שלומי כן מוצלח, כמעט כל אדם שאני מדבר איתו על לינוקס שואל "מי מייצר את זה ?" הם תמיד מחפשים את החברה המסחרית, הגוף שרוצה לקבל כסף. לכן דווקא יהיה טוב לבנות אתר המרכז מידע כללי על לינוקס, לא חדשות וידיעות כמו וואטסאפ או לינמגזין, אלא יותר מידע כללי, כמובן מעוצב וכולל הרבה תמונות וסרטונים. צריך כמובן גם קישורים ישירים להורדות, וכמו שאמרתי, תסריטי עברות של המערכת, לכל הפצה, בצירוף הוראות מדויקות כיצד להשתמש בהם. אני בהחלט חושב שיש צורך באתר אחד מרכזי, שירכז את הידע הקיים שלינוקס, עבור מי שמעוניין להגר.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 13:35
נושא ההודעה:

ועוד משהו:
צריך דחוף ליצור לייב עברי מעודכן, רצוי אחד שמבוסס על גנום, להדגמת המערכת. אפשר אולי לעברת את פריספייר - היא הדבר הכי קרוב לחווית משתמש חלונאית.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 13:51
נושא ההודעה:

אני מרגיש כמו תקליט שבור.
הדבר הכי חשוב שיש לעשותו הוא לאסוף כסף ולעשות פרסומות כמו שלטי חוצות או פרסומות בעיתונים.

חשוב להמשיך את מה שנעשה בתרומת תרגומים וקונפיגרוציות מתאימות לעברית להפצות השונות אבל זה לא הדבר הכי חשוב.

יצירת אתר היא דבר משני בחשיבותו, יש לנו אתרים בארץ צריך לחשוב על שדרוג התוכן שלהם.
יצירת עוד אתר תקשה עלינו ובעיקר תקשה על השיווק.

אז בקיצור הכל מתחיל ונגמר בכסף. צריך לבדוק קודם כל כמה עולה פרסומת בשלטי חוצות ועיתונים ואז לבדוק כיצד אנו מרימים סכום כזה.

עוד דבר שאפשר לחשוב עליו אבל הוא מוגבל מאד הוא הקמת דוכנים ביום התוכנה החופשית.
רצינו לעשות את זה שנה שעברה אבל לא התארגנו מספיק טוב.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 14:15
נושא ההודעה:

אורי,
השאלה שלי (שאני גם חוזר עליה), היא איך מוזילה קידמו כל כך את פיירפוקס, בלי הכלים שאתה הזכרת? יכול להיות שאני טועה, יכול להיות שאני לא מודע לכל הכלים בהם השתמשו, יכול גם להיות שהם כן השתמשו בכלים אלו. ושוב כמובן שיכול להיות שאני טועה.

בוא נתעלם שניה ממה מוזילה עשו, ונסתכל על עובדה אחת, הם הצליחו. לדעתי אם נעשה דברים דומים למה שהם עשו יכול להיות שגם אנחנו נצליח. נשמע הגיוני לא?
אני לא יודע בדיוק מה הם עשו, ואני לא מבין מספיק בשיווק בשביל לפרש באופן מקצועי את מה שהם עשו, ומה היה הדבר המרכזי ולכן זה בדיוק מה שאני שואל.

לסיכום:
עזוב שניה את הדרכים לשיווק לינוקס, איך מוזילה הצליחו?

חזרה לתוכן הדיון
FHacktorלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/01/2005 · הודעות: 428 ·

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 14:29
נושא ההודעה:

אתם צרכים להבין שזה לא שלא עוברים ללינוקס רק בגלל השיווק
אלא בגלל הלינוקס עצמו.
הוא מסובך יותר מדי למשתמשים מתחילים והוא לא מוכן לשולחן עבודה לפי טעמם
אני יודע שזה יעורר קצת מהומה מה שאמרתי עכשיו ולכן אני אסביר את עצמי.
כרגע משתמש אובונטו מתקין אובונטו ונתקע.
חסרים לו מקורות חסר לו layout עברי חסר לו אופיס שיוכל לפתוח את כל העבודות שהוא עשה עד עכשיו בווינדוס.
חסר לו לגשת למחיצת הווינדוס.
חסרים לו פונטים עברים.
חסרים לו codecs לא חופשיים גם בטוטם בשביל לנגן מוזיקה.
המסכן לא יכול לדבר בלשמוע שני קולות בו זמנית - לשמוע מוזיקה ולשמוע את ה"אואו" של האיסיקיו הוא לא יכול!
רק תגידו לי אם להמשיך?

שמעו בלינוקס יש לך את האפשרות לסדר את כל אלו אבל משתמש רגיל לא יודע איך עושים את זה ולכן או שלוקחים הפצה מסויימת ומגדירים אותה למשתמש ממוצע או שמשווקים ואז אנשים יתקינו ויעזבו וכשאר לינוקס כבר תיהינה מוכנה מספיק הם לא יעברו אליה בגלל נסיון רע שהיה להם פעם בעוד היה צריך להגדיר "יותר מדי דברים" בלינוקס.

אז לפני השיווק צריך מערכת עברית.
ותוכלו לראות שפרוייקט "דביאן-עברית" עשה עבודה מצויינת ואני חושב שצריך לפתוח פרוייקט חדש כזה רק לאובונטו או למנדרייק או לסוזה.
או גם גם גם וגם, אבל חסר כוח אדם.

ומשהו אחרון בgaim עדיין אין עברית כמו שצריך ובפיירפוקס אם אתם בעברית ואתם רוצים לפתוח טאב חדש אתם צרכים לעבור לאנגלית (להלן: ctrl+t).
אלו היו שתי דוגמאות לבעיות שהמשתמש לא יכול להגדיר אלא מי שמפיץ את התוכנה צריך לתקן באגים.(אגב הבאג של הפיירפוקס פתוח כבר איזה שנה אולי יותר ולא תוקן.)

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
ברוךלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 11/01/2003 · הודעות: 144 ·

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 15:49
נושא ההודעה:

FHacktor :
רק תגידו לי אם להמשיך?

כן. תמשיך בבקשה! זה סוג הדברים שאני צריך לדעת בשביל דביאן עברי. המגבלה שלי היא שאני משתמש ותיק שלא ממש מעניין אותו רוב הגימיקים הללו של קולות במערכת וכדומה. אבל כשאני מכין משהו כמו דביאן עברי אני צריך משתמשים נורמלים שידעו מה חסר.

אתה מוזמן לכתוב את זה פה, לשלוח לי באימייל או לפתוח בקשות לשיפור בפרוייקט דביאן עברי.

לגבי אתר שיווקי, אני חושב שיש לזה חשיבות ואשמח אם יהיה מי שייקח על עצמו להפוך את האתר של דביאן עברי מאתר נתונים יבש ואתר שיווקי כנדרש, אחרי שיש אתר כזה (וההפצה תשופר בהתאם לבקשות) אפשר יהיה ללכת צעד נוסף ולשווק אקטיבית על מנת לגרום לאנשים להגיע לאתר השיווקי.

הארי, אתה אומר שהאתר הוא לא המטרה, והוא באמת לא. הוא דרך. אבל זה חלק מהדרך שצריך כדי שיהיה מה לשווק לאנשים. זה מה ש-sjip אומר, גם אם הוא לא יודע שזה מה שהוא אומר Smile

sjip, תכין את האתר השיווקי, אתה מוזמן לעזור גם עם זה של דביאן עברי. רק תגיד ואני נותן לך גישה לשינוי האתר.

ברגע שיש אתר אפשר להתחיל לשווק אותו וליצור את הרעש שדרוש כדי שאנשים יבואו אליו. אבל זה לא נותן כלום לעשות רעש שיווקי כשאין מה לשווק.

במוזילה עשו את זה נכון. עבדו כמה שנים הוציאו דפדפן איכותי ברמה טובה למדי, הכינו אתרים שיווקיים ומשכו אנשים להכין אתרים מקומיים, וגם דאגו לפמפם את העיתונות והבלוגים וכל מה שדרוש כדי לעשות את הרעש השיווקי.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
whoisaאורח · ·

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 15:50
נושא ההודעה:

לדעתי רעיון יפה. אף פעם זה לא מספיק להסביר אבל כל הסבר נוסף למשתמש חדש הוא משהו בהחלט חיובי. ממה שקראתי בדף שעשית אתה לא רוצה להוביל את המשך העבודה על הפרוייקט שלך וחבל. לגבי עזרה אל תצפה ליותר מדי מהאנשים כאן (כולל אנוכי).

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 16:20
נושא ההודעה:

ציטוט:
זה מה ש-sjip אומר, גם אם הוא לא יודע שזה מה שהוא אומר Smile

תודה, אני חושב Very Happy...

whoisa, זה לא שאני לא רוצה, אני אישית (בטח שמתם לב), מאוד התלהבתי מהרעיון, זה סוג הדברים שאני אוהב לעשות (עיצוב). לצערי, אני עכשיו בתקופת מבחנים, ובעוד פחות מחודש אני בטירונות, כך שיש לי בעיה עם ההמשך של מימוש הרעיון.

אני מאמין שיש פה מספיק אנשים שמוכנים לעזור, קיבלתי המון עזרה ממספר יחסית גדול של אנשים פה (בעיקר בפרטי), שהיו מוכנים לעזור לי במימוש הרעיון.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 16:24
נושא ההודעה:

אני שוב אחזור על דברי.
שוב אותו תקליט שבור.

לינוקס כבר מזמן עברה את כל האחרים.
ניקח רגע את המתחרה העיקרית, חלונות.
התקנה אולי פשוטה (לדעתי מסובכת)
ההתקנה הבסיסית מתקינה מעט מאד תוכנות, צריך תהליך רישום מסובך יחסית.
אחר כך צריך להתקין עוד ועוד תוכנות (נעזוב לרגע את הצד הכספי) כל התקנת תוכנה הוא תהליך מיגע של שאלות ותשובות שבסופו תהליך רישום מיגע.
אחר כך מתחילות הצרות, וירוסים, רוגלות, עדכונים שוטפים וכד' כי אחרת המערכת לע תחזיק מעמד.

בלינוקס התקנה פשוטה יחסית.
חלק מההפצות (לא אובונטו שכולם משום מה אוהבים כאן) מגיעות עם עברית ישר בהתקנה.
ההתקנה מתקינה ישר מערכת אופיס מלאה, תוכנות דואר, תוכנות מסרים מידיים, דפדפנים ועוד מספר רב של תוכנות, לא צריך עוד עבודה.

אבל מה חסר לנו בלינוקס?
שיווק שיווק ועוד פעם שיווק, כי למה שיבוא אדם מן הישוב שלא מבין במחשבים ויקח לינוקס?
גם אם מישהו יתקין לו לינוקס, אין לו שום סיבה!

אז צריך להשקיע בשיווק קודם כל.
כל זה כמובן לא אומר שלא צריך להמשיך את המאמצים הברוכים הנעשים על ידי אנשים גדולים כמו שלומי לובטון (קזית), דוביקס (אחד) ליאור קפלן (דביאן) ועוד הרבה אחרים ששכחתי את שם שתורמים תרגומים, פאצ'ים לעברית וכד'.
צריך להמשיך את המאמצים האלו ולעזור להם (למשל לעזור לדוביקס בבדיקת הגרסאות החדשות)
אבל צריך לשווק!!!

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 17:33
נושא ההודעה:

הארי, אתה צודק במאה אחוז בהודעה האחרונה שלך, בחלונות ההתקנה לרוב יותר קשה, יש פחות חלונות, יש יותר מטרדים וכולי.
אבל שחכת משהו אחד:
המשתמשים התרגלו לחלונות. הם כבר רגילים לתת ל"בן דוד שלי שמבין" להתקין את המערכת ואנטי וירוס פרוץ. הם כבר רגילים להיכנס לאתר של אימיול ולהוריד ("ברור שאני אכנס לאתר, איזו עוד דרך אני אוכל להשתמש באימיול"), הם כבר רגילים להיכנס ל"מחשב שלי" ולראות את הכוננים שלהם, ובתוכם (לרוב בחוסר סדר מדהים Smile) הם יודעים איפה הדברים שלהם.
תחשוב שמתמש כזה יעבור ללינוקס? "אני לא מצליח להתקין את נורטון" "מה רע בלהיכנס לאתר של אמיול(אחרי שהם יגלו את החלופה) ולהוריד RPM?" "איפה כונן סי שלי? איפה התוכנות שהתקנתי" ועוד ועוד. בשביל רוב מי שהגיב לטופיק הזה, הדברים האלה מובנים מאליו, כך שחסר שאנשים יעברו ללינוקס. הרי מה הבעיה להשתמש בדבר הזה? אנחנו כבר רגילים.

שיווק הוא הכרחי, אבל בינתיים לא ממש אפשרי (אין לנו מידע כמה זה עולה, ולא בטוח שיש לנו את זה), וכמובן, מה אתה מתכוון לשווק? לאיזה אתר תתן קישור כדי שהמשתמש ידע על מה מדובר (אתה לא מכוון לכתוב הסברים על לינוקס והתקנה במודעה בעיתון..)?

לכן אתה צריך שיהיה לך אתר שבתוכו יהיה מרוכז המידע למשתמש החדש.

חזרה לתוכן הדיון
אייל ת.הצטרפות: 24/04/2003 · הודעות: 3203 ·

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 17:34
נושא ההודעה:

רק הערה קטנה,
F-Hacktor, קיימת שיטה שבאמצעותה אפשר לשמוע בכמה ערוים בו זמנית עם ALSA.
אני לא בטוח כל כך לגביה,
אולם בבריזי, היא נכנסה לברירת מחדל. לאחר שדרוג לבריזי.
כאשר ESD פועל ברקע,
אני שומע בלי בעיות דרך ALSA/OSS/ESD, בו זמנית.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
יהונתןלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/12/2004 · הודעות: 174 ·

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 18:14
נושא ההודעה:

בעיה קטנה,רציתי להכין מדריך וידאו אבל אין לאתר כתובת שאפשר לפרסם במדריך.
צריך כתובת קצרה,גם סאב דומיין זמני וקצר זה טוב..

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 18:14
נושא ההודעה:

בנוסף, בבריזי נורא קל להוסיף מאגרים (מולטיברס, יוניברס וכו').
רק תראה:
Image

Image

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 18:15
נושא ההודעה:

יהונתן :
בעיה קטנה,רציתי להכין מדריך וידאו אבל אין לאתר כתובת שאפשר לפרסם במדריך.
צריך כתובת קצרה,גם סאב דומיין זמני וקצר זה טוב..

אתה יכול להעלות אותו לsourceforge, שלח לי אותו למייל ואני כבר אעלה אותו.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 18:34
נושא ההודעה:

אייל :
רק הערה קטנה,
אני לא בטוח כל כך לגביה,
כאשר ESD פועל ברקע,

אתה בטוח?
ניסיתי אצלי, זה לא ממש עובד Confused
(בעיקרון ניסיתי עם supertux ועם frozen-bubble כש־ESD רץ, לא היה קול, כשהוא לא רץ, יש.)

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 18:44
נושא ההודעה:

שוב חוזרים על אותן שגיאות.

עוד מדריכים זה נחמד אבל זה לא מה שיביא עוד אנשים ללינוקס.
האתר הזה הוא אתר מעולה, יש בו מדריכים יש בו וויקי, אפשר להמשיך לשפר אותו וכפי שאני רואה גם עושים את זה.

אבל צריך להביא אנשים לאתר, כל אתר.
איך מביאים אנשים? על ידי שיווק!
איך עושים שיווק?
יש המון דרכים נסתכל על מה שעשו עם פיירפוקס, הם בנו אתר אבל האתר רק ריכז את הפעילות.
הפעילות הייתה: מודעות בעיתונים, באנרים באתרים, שלטי חוצות מאולתרים, חולצות ועוד אינספור דברים.
אנחנו צריכים להתמקד באיך להגיע לקהל לא מה לעשות איתו כאשר הוא יגיע כי אתרים למתחילים יש לנו בארץ מספיק (תמיד יש מקום לשיפור אבל מה שיש הוא לא רע).
הבעיה שלנו היא איך משכנעים את האדם הפשוט שהבן של השכן שלו מכיר חלונות לעבוד עם לינוקס שעליו הבן של השכן לא שמע.
המשימה הזו היא המשימה הקשה ביותר ואותה לא פותרים על ידי זה שכותבים עוד מדריך או עוד אתר או עוד הפצה או עוד תכנית התקנה ועוד אשף בעברית.
נניח שתיהיה לנו את ההפצה האידאלית בעברית (היא עוד לא קיימת אבל נניח) מה נעשה אז?
איך יגיעו האנשים?

את השגיאה הזו עושים יזמים רבים שיש להם רעיון למוצר מהפכני בעולם (לא חשוב באיזה תחום).
הם בונים את המוצר ובדרך כלל מצליחים מאד מבחינה טכנית, המוצר עובד מעולה עושה את העבודה פי עשר מהמתחרים אבל... אין להם ולו משתמש אחד בין אם בתשלום ובין אם ללא תשלום.
למה אין להם? כי הם לא חשבו על השיווק.
צריך קודם כל לחשוב על השיווק אחר כך לחשוב על הצד הטכני.

במקרה שלנו יש לנו מוצר שמבחינה טכנית הוא במצב טוב (לא מושלם, יש עוד הרבה מה לשפר).
אבל אין לנו שיווק, אז גם אם נשפר את הטעון שיפור עכשיו, לא עשינו כלום, פשוט כלום.
צריך עכשיו להשקיע את המאמצים בלהביא אנשים, להביא את הבן של השכן להתקין לינוקס להבין בלינוקס.
לדוגמא: סידרת ברוכים הבאים ללינוקס שעכשיו מארגנים בכל מועדוני הלינוקס, אולי נתרום כולנו כספים לצורך הדפסת מודעות ותליתן על לוחות מודעות עירוניים בכל הערים מסביב לחיפה, תל אביב וירושלים.
אולי אם נצליח לאסוף מספיק כסף נוכל גם לשים שלט חוצות בדרך בין תל אביב לחיפה למשל או בצומת גהה או בכל מקום מרכזי אחר.

רק כך נוכל להגיע לקהל.
לדעתי כדאי להפסיק את הדיון הטכני ולעבור לדיון שיווקי, איך מביאים את האנשים.
לא מה יקרה כשהמשתמש החדש שלנו לא ימצא את כונן C שלו או לא ימצא את נגן המדיה.

חזרה לתוכן הדיון
FHacktorלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/01/2005 · הודעות: 428 ·

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 19:41
נושא ההודעה:

אייל :
רק הערה קטנה,
אני לא בטוח כל כך לגביה,
כאשר ESD פועל ברקע,

אני מכיר את ה"שיטה" ואני משתמש באובונטו ואני יכול לשמוע יותר משני קולות כמו שאמרתי קודם אפשר לסדר כאלו דברים - השאלה אם משתמש ממוצע יעדיף לסדר אותם או לחזור לחלונות.
ומעניין שבבריזי סידרו את זה.. אולי באמת יש עתיד להפצה הזו? (אני משתמש בה כמה חודשים ולא הכי מרוצה[מעדיף דביאן או ג'נטו אבל מתעצל להתקין])

ו sijp אממממ מעניין בהחלט.
פשוט אני לא כל כך מתמצה בכלים הגראפים וכיף לראות שהם רק נוספים עוד ועוד כל הזמן לאובונטו.

hary_i
אני מסכים איתך אבל מאיפה יהיה לנו כסף גם לפרסום טלויזיוני גם למודעות בעיתון גם שלטים ברחובות גם חולצות ?
מאיפה יהיה מספיק כוח אדם גם בשביל להוסיף עוד בוויקי גם בשביל באנרים באתרים גם בשביל מדריכים ועוד?
תראה אני מסכים איתך במאה אחוז אבל קודם אנחנו צריכים להרגן אנשים ולדעת כמה אנשים יש לנו ולחלק מטלות לכל איש ואיש ולבדוק כמה אנשים הצליחו במטלות שלהם ותתחשב בזה שאנשים עושים את זה בהתנדבות כך שלא כולם יעזרו.
אם אתה רוצה אין לי בעיה לפתוח הודעה בפורום בנושא ולחלק מטלות ואנשים וכו'.
אבל ככה זה לא רציני ככה זה פשוט לדבר באוויר ככה אין לנו כלום וככה גם אף אחד לא מקשיב כי זה כבר הדף השלישי בהודעה הזו זה לא מעניין כבר אף אחד חוץ מאיתנו.

חזרה לתוכן הדיון
אייל ת.הצטרפות: 24/04/2003 · הודעות: 3203 ·

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 19:43
נושא ההודעה:

אבל דווקא יש לנו אנשים, העיתונות בארץ עושה חסד ללינוקס, היום יותר ויותר אנשים מכירים לינוקס, ואני באמת מכיר הרבה אנשים שמספרים לי שהם שמעו על זה ורוצים לדעת עוד פרטים, אבל הבעיה היא שאני עדיין לא מרגיש עם עצמי נכון, להמליץ לשכן שלי על לינוקס, וזה לא בגלל שלינוקס לא מוכנה, אלא זה בגלל שאז הוא מפתח תלות *גבוהה* בי, ובכלל מפתח תלות באנשי מקצוע, ולא לשימוש עצמי.
הבעיה היום היא דווקא המחסור במדריכים לדעתי,
אני אתן דוגמה, הבאתי לכמה חברים להשתמש בלינוקס, מתוכם 1 עבר קבוע, מתוך 5,
למה ה4 האחרים לא? לא בגלל שיווק, אלא פשוט בגלל שלא היה סדר.
הם שאלו אותי: "איפה יש מדריכים למנדרייק?" וכל מה שיכולתי להגיד להם זה כנסו לווטסאפ, כי מדריכים מסודרים בעברית למנדרייק למשל, היום? אין. וככה גם לא לאובונטו ולא לסוזה.
אז נכון, פה ושם זרוקה מילה בוויקי, ואם מחפשים יש גם הרבה מדריכים בוויקי ובפנגווין, אבל אם נהיה רציניים, מדריך שמסביר לי איך להגדיר ידנית את העברית בX זה דבילי, אם למשל יש כבר כלי הגדרת שפה בהפצה.
המשתמש הרגיל כמובן שיעדיף להשתמש בGUI מאשר בטקסט, והרי שלזה לא קיימים שום מדריכים בעברית, כי כולם יוצאים מנקודת הנחה שזה ברור לכולם השימוש בGUI.

בשביל לפרסם את לינוקס צריך לעבוד בשתי מישורים.
מישור אחד, זה מה שכרגע SIJP עושה, וזה אתר, למשתמש הישראלי שירכז תחתיו את ההפצות הנפוצות והמומלצות למשתמש המתחיל הישראלי,עם הסברים עליהן, אולי תמונות מסך וסרטוני פלאש מצורפים.

המישור השני, שעד כה לא ייושם בארץ,
זה מדריכים לממשקים הגרפיים,
כי אם ניקח את אובונטו, מנדרייק, וסוזה, הם נותנים הכל גרפית (אובונטו פחות), ובצורה נוחה, אז למה לסבך משתמש עם קונסול שאפשר לתת לו מדריך גרפי?
בשביל מדריכים גרפיים, אפשר לעבוד עם VNC2SWF, או עם תוכנה חינמית (לא חופשית) ללינוקס, שמאפשרת הפצה פרטית ומסחרית של הסרטונים שהיא מייצרת:
http://www.debugmode.com/wink/

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 19:50
נושא ההודעה:

[[quote

hary_i
אני מסכים איתך אבל מאיפה יהיה לנו כסף גם לפרסום טלויזיוני גם למודעות בעיתון גם שלטים ברחובות גם חולצות ?
מאיפה יהיה מספיק כוח אדם גם בשביל להוסיף עוד בוויקי גם בשביל באנרים באתרים גם בשביל מדריכים ועוד?
תראה אני מסכים איתך במאה אחוז אבל קודם אנחנו צריכים להרגן אנשים ולדעת כמה אנשים יש לנו ולחלק מטלות לכל איש ואיש ולבדוק כמה אנשים הצליחו במטלות שלהם ותתחשב בזה שאנשים עושים את זה בהתנדבות כך שלא כולם יעזרו.
אם אתה רוצה אין לי בעיה לפתוח הודעה בפורום בנושא ולחלק מטלות ואנשים וכו'.
אבל ככה זה לא רציני ככה זה פשוט לדבר באוויר ככה אין לנו כלום וככה גם אף אחד לא מקשיב כי זה כבר הדף השלישי בהודעה הזו זה לא מעניין כבר אף אחד חוץ מאיתנו.[/quote]

מעולם לא אמרתי שזה קל.
לשווק את לינוקס זו משימה מאד קשה.
זה הרבה מעבר לעוד אתר או עוד תוכנה.
לגבי כח אדם, אני חושב שיש לנו מספיק כח אדם, נכון צריך לארגן אותו וזו משימה לא קלה בפני עצמה.
אם אנשים רציניים, אני מוכן לפתוח פורום שלם או רשימת תפוצה לצורך העניין.
לגבי כסף, קודם כל צריך לדעת כמה עולה כל דבר אחר כך צריך לראות מה אפשר לעשות בשיתוף עמותת המקור, לעמותה יש קצת כסף ואם נוסיף עוד קצת נוכל לעשות הרבה.
השאלה רק האם אנחנו רוצים.
אם רוצים צריך לחלק את האנשים למספר קבוצות, קבוצה אחת שתתעסק בעדכון התוכן של האתרים השונים (שיתוף פעולה של מנהלי האתרים ועוד אנשים שירתמו למשימה), זו המשימה הקלה יחסית.
קבוצה אחרת תתעסק ביחסי ציבור, בפניות לגורמים שונים על מנת לפרסם
צריך לחשוב על עוד קבוצות ותפקידים.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 19:51
נושא ההודעה:

לדעתי יש שתי סיבות למה אין מדריכים לכלים גרפיים:
1. הם יחודיים לכל הפצה - בניגוד לכלים הטקסטואליים, שבד"כ אוניברסליים בכל ההפצות.
2. זה קל יחסית להסתדר בלי שום הדרכה עם כלים גרפיים, מש שלא ממש נכון לגבי טקסטואליים.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 20:01
נושא ההודעה:

ציטוט:
אם אנשים רציניים, אני מוכן לפתוח פורום שלם או רשימת תפוצה לצורך העניין.

זה כל מה שאני מנסה לעשות.

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 20:28
נושא ההודעה:

sijp :
עוד משהו:
http://sijp.no-ip.info/drupal/

כנראה שנחליף את ערכת הנושא Smile, אבל כרגע זה מצחיק.

רק רציתי להגיד שאני מאוד אוהב את האתרים שלך של אחד וקזית. אפשר לבקש עוד אתרים על תוכנות אחרות ולא פרוייקטים?

אה כן... התרגום של לדרופל... בעייתי. לא נוח לקרא אותו. אני מבין מה אתה מנסה לעשות, אבל אולי במקום שמות פעולה תעשה משהו יותר נייטרלי:
במקום "לקרא עוד" אולי אפשר "המשך"
במקום "ליצור משתמש חדש, אפשר "יצרת משתמש חדש" וכו'.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 21:15
נושא ההודעה:

תודה elcuco,
אני חושב על מערכת מאוד בסיסית, שיהיה אפשר לעשות דפים כאלו בצורה יותר קלה (כרגע אלו סתם דפי html).

התרגום של דרופל היה קובץ po שמצאתי, המערכת שממוקמת אצלי זו מערכת שאני עושה עליה ניסויים. הבנתי שיש תרגום יותר מלא של המערכת ב־cvs, עדיין לא יצא לי לבדוק אותו.

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 22:01
נושא ההודעה:

מה דעתך על מערכת (אפשר לעשות את זה בפרל) שמקבלת קלט של קובץ עם הגדרות (שם הפרוייקט, איזה טקסט, איזה צבע ומספר תמונות) ומייצרת לך את הדף?

זה כולה לחפש לטעון את קובץ ההגדרות, ולטעון את התבנית html שלך ולהחליף בתבנית מילות מפתח למשל %project_name% במה שכתוב בקובץ הגדרות שהמשתמש בנה.

אפשר כמובן לעשות את זה בזמן ריצה ב־php. שוב, לא עבודה מסובכת מדי. רעיון חמוד ושימושי.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 22:38
נושא ההודעה:

חשבתי לעשות משהו ממש בסגנון של זה ב־ PHP (לא יודע פרל), גם חשבתי לשמור את המידע על הדפים בקבצי XML פשוטים, אבל לא הקדשתי מספיק זמן לעניין, מה גם שאני לא אוהב את הדרך בה צריך להשתמש ב־PHP בשביל לתרגם קבצי XML, יכול להיות שיהיה עדיף להשתמש בפורמט פשוט יותר, לא יודע...

בכל אופן ממחר בערב למזלי אני אמור להיות פנוי ליחסית הרבה זמן, אז אני אוכל להקדיש יותר מחשבה לנושא.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. sijp
  2. eMamo