ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
משהלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 30/08/2003 · הודעות: 985 · מיקום: אלקנה, ישראל

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 00:38
נושא ההודעה: שוחררה גרסא ראשונית לפרוייקט שלי - "מקורות".

טוב, אחרי עבודה מאומצת של חופש שעומד להסתיים, אני שמח להכריז על שחרור של גרסא 0.1-pre של כלי התצוגה של mekorot.
(את הקוד ניתן להשיג מכאן: http://mekorot.freelinuxhost.com/src/mekorot-0.1-pre.tar.gz , צריך pkg-config ואת ספריית הפיתוח של gtk כדי לקמפל).
התכנה, (כפי שמוסבר פה: http://whatsup.org.il/forum/21609) נועדה לתת מענה חכם להצגת "צורת הדף" של הגמרא, כאשר המידע שהיא מתבססת עליו הוא טקסט עם הגדרות תצוגה (ולא תמונה לדוגמא), מה שנותן יתרון של איכות, מהירות, נפח, אפשרות חיפוש, סימון טקסט ועוד.

אז מה מתוך זה בעצם הצלחתי לממש עד עכשיו? קצת Embarassed
כרגע, זה מה שהתוכנה עושה:
א)בונה gui מכוער ובסיסי שמאפשר טאבים שונים לכל מקור (יש רק אחד כזה, אבל הוא יכול להפתח כמה פעמים), יש גם לחצנים, ובעצם זהו...
ב)התכנה (בלחיצה על "עיון") פותחת את הקובץ SOURCES/BRACHOT/2/1/gmara ומנתחת אותו. אין בו הרבה, אבל מה שיש עובד חוץ משינויי פונט(סוג, גודל עובד). מבנה הקובץ מפורט ב phraser.conf, ויש v ליד מה שבאמת עובד בו.
ג)יש אפשרות לzoomin ו zoomout.

מה שנשאר להוסיף:
א)תמיכה בשינויי פונט - בעייה: צריך פונטים חופשיים של וילנא ורש"י. מישהו מכיר (חיפשתי קצת ומה שמצאתי לא עבד).
ב)הוספת אפשרות לסמן טקסט בין שתי תיבות. מאוד חשוב, אבל מצד שני אין לי מושג איך לממש את זה...
ג)הוסםת תמיכה בסימונים של הפרשנים, לא אמור להיות קשה, אני מקווה לאפשר את זה בקרוב.
ד)הוספת חיפוש - יש לי איפשהו משהו בסיסי של זה, צריך לעבוד עליו.
ה)הוספת אפשרות לבחור איזה מקור לפתוח (גאוני, לא?)
ו)שיפור ממשק
ז)שיפור הקוד...
ח)תמיכה בריבוע שבחילת המסכת (קצת בעייתי, איך יעבוד עם zoomin וzoomout?).

בעייה נוספת, הקוד לא כתוב הכי טוב, אבל השתדלתי לשים תיעוד שיסביר בערך מה הולך שם.

מי שמוכן לנסות, להתרשם, לתקן, ולשפר -- אני אשמח מאוד.
תיקונים, שיפורים, בקשות תלונות ואימיום נא לשלוח ל moshe.wagner_AT_gmail.com

(אני מקווה לפרסם בקרוב עוד פרוט, בעיות, ושאלות, אבל זהו לעכשיו.)

תודה, משה

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
FHacktorלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/01/2005 · הודעות: 428 ·

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 07:01
נושא ההודעה:

כל הכבוד, ובהצלחה בהמשך הפרוייקט!

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
משהלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 30/08/2003 · הודעות: 985 · מיקום: אלקנה, ישראל

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 15:36
נושא ההודעה:

תודה על העידוד Smile

אפשר עכשיו להוריד את 0.1.1-pre מהאתר ( http://mekorot.freelinuxhost.com/src/mekorot-0.1.1-pre.tar.gz )
הגרסא מתקנת כמה באגים של ההגדלה וההקטנה, אבל זה בעיקר שכתוב של gui.c כדי שהוא יהיה יותר קריא וברור.

שוב, בקשות, הצעות, תלונות, איומים וכו' נא לשלוח ל moshe.wagner_AT_gmail.com, או למי שמעדיף, אני זמין בicq, msn, ואפילו google talk (עם הכתובת שציינתי).

משה

----
עריכה - השרת עושה בעיות עם הלינק, צריך להעתיק אותו לשורת הכתובת ואז הוא יעבוד

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 29/08/2005 - 17:17
נושא ההודעה:

בעקבות הצעה של The-Q שניתי את התוכנה כך שתטען את הקובץ לbuffer ותבצע את הphrasing עליו, הגרסא החדשה נמצאת פה: http://mekorot.freelinuxhost.com/src/mekorot-0.1.2-pre.tar.gz

משה

חזרה לתוכן הדיון
אורח פורחאורח · ·

הודעה פורסם: 01/09/2005 - 12:37
נושא ההודעה: לינק - מסתבר שזהו נושא שנחקר באוניברסיטאות בחו"ל!!!

http://www.cs.uwm.edu/classes/cs790/digdoc-f2001/phelps-diss.pdf

דף 82 מראה התייחסות לגמרא.

קראתי את השרשור המקורי מלפני שנתיים, וכיון שהנושא מעניין גם אותי מצאתי מלא מקורות.

יש בכלל תיאוריות שלמות בנושא "טקסט מרובה מקורות". אפשר לחפש ברשת מילות מפתח: "multivalent" או "multivalent documents" כמובן שאפשר לשלב בחיפוש "גמרא", "תלמוד", "talmud" או "gemara".

מסתבר שהם רואים בזה "הדור הבא" של מסמכי האינטרנט. זהו פורמט שיכיל ריבוי מקורות עבור כל טקסט. מזכיר לכם את הגמרא, השולחן ערוך או הרמב"ם ונושאי כליהם? Smile

אשמח לקבל תגובות.
dpeleg (at) zahav.net.il

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 01/09/2005 - 14:25
נושא ההודעה:

Very Happy נחמד לראות לראות שאני לא היחיד שמתעסק בדברים האלה, ולא רק זה, גם לראות שהם מתיייחסים לגמרא זה נורא נחמד.

לא קראתי הכל עדיין, (ואני לא בטוח שאני בכלל אקרא), אבל ממה שראיתי בהתחלה הם רק מזכירים תוכנות שהם הכינו, אבל אני לא רואה שום איזכור למקום ממנו אפשר להשיג אותם, ויותר מזה, אני מניח שהם לא קוד פתוח .

תודה על הקישור, (ועל ההתיחסות),
משה

נ.ב. למרות שזה נורא מחשיד, אני לא זה שעשה את הדיון דביק (בכל זאת, זה ניגוד אינטרנטסים). תודה למי שהדביק אותו Very Happy

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 01/09/2005 - 17:46
נושא ההודעה:

רק למקרה שמישהו מתעניין, שחררתי עוד גרסא (אחרונה לחופש הזה?), שמאפשרת לעבוד עם יותר מקובץ אחד, וגם קצת משפרת את מבנה הזכרון.
אני עדיין מחפש פונטים חופשיים של וילנא ורש"י בשביל הפרוייקט, אם מישהו מכיר, שיפנה אלי בבקשה.

אני מתחיל את הלימודים ביום שני, אם מישהו מעוניין לתפוס פיקוד על הפרוייקט - זה הזמן.
אני אהיה מדי פעם, אבל ברור שאני לא אוכל לעבוד בקצב הזה.

משה

חזרה לתוכן הדיון
חגיאורח · ·

הודעה פורסם: 16/09/2005 - 10:49
נושא ההודעה: איך בדיוק הקובץ מקור של ברכות בנוי

אני מקווה שאני אבין את הפרוייקט שאתה עושה, התחלתי לקרוא אותו
אולי אני אוכל לעזור מעט, חסר לי ידע בתכנות תחת לינוקס (יענו בקומפילציה)

בנתיים איך הקובץ של ברכות בנוי?

חזרה לתוכן הדיון
חגיאורח · ·

הודעה פורסם: 16/09/2005 - 12:31
נושא ההודעה: ניסיתי להבין מה הולך פה

כנראה שיש לי בעיה בסיסית בהבנה של תכנות על לינוקס כי בקושי הבנתי מה הולך שם, אבל הייתי רוצה לכוון את צומת ליבך לכמה דברים שחשבתי עליהם, במטוטתא כמובן

קודם כל שיניתי טיפה איזה משהו שהיה לי ארוך מדי:
קוד:

void get_hebrew_word(string hstring,string estring)
{
   if(strcmp(estring,"browse")==0)
   {
      char letters[512]={-94,-103,-107,-97,0};
      heb_help_convert(hstring,letters);
   }
   else if (strcmp(estring,"mekorot")==0)
   {
      char letters[512]={-98,-89,-107,-88,-107,-86,0};
   }
   else if (strcmp(estring,"search")==0)
   {
      char letters[512]={-105,-103,-92,-107,-87,0};
   }
   else if (strcmp(estring,"copy")==0)
   {
      char letters[512]={-108,-94,-86,-89,0};
   }
   else if (strcmp(estring,"zoomin")==0)
   {
      char letters[512]={-108,-110,-109,-100,-108,0};
   }
   else if (strcmp(estring,"zoomout")==0)
   {
      char letters[512]={-108,-89,-104,-96,-108,0};
   }
   else if (strcmp(estring,"help")==0)
   {
      char letters[512]={-94,-106,-88,-108,0};
   }
   else if (strcmp(estring,"close")==0)
   {
      char letters[512]={-95,-110,-107,-88,0};
   }
   else if (strcmp(estring,"brachot")==0)
   {
      char letters[512]={-111,-88,-101,-107,-86,0};
   }
}

void heb_help_convert(string hstring,string letters) {
   int i,j;
   for(i=0,j=0;letters[j]!=0;i+=2,++j) {
      hstring[i]=-41;   
      hstring[i+1]=letters[j];
   }
   hstring[i]=0;
}

חזרה לתוכן הדיון
חגיאורח · ·

הודעה פורסם: 16/09/2005 - 12:34
נושא ההודעה: ועוד שאלה

לא הבנתי באיזה אופן, מימשת את עיצוב הטקסט, ולמה לכל הרוחות בכמה תיבות!
אבל בכל אופן, אני ממשיך לקרוא את הקוד ולנסות להבין מה קורה שם.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 24/09/2005 - 20:25
נושא ההודעה:

קודם כל תודה על ההתיחסות.
לגבי מה שהערת שהיה ארוך מדי, הסכמתי והפנמתי, יופיע בע"ה בשחרור הבא. תודה.

לגבי מבנה קובץ הברכות:
תסתכל בקובץ phraser.conf , אני מקווה שהוא יבהיר טיפה מה הולך שם. אני בכל מקרה חושב על שינוי די גדול של המבנה, אני אעבוד על זה בהזדמנות (בחופשת סוכות במקרה הגרוע).
לגבי המימוש בכמה תיבות טקסט, תסתכל על הדיון הקודם שהיה בנושא, שם מוסבר למה זאת האפשרות ההגיונית היחידה שמצאתי. אם יש לך אפשרות יותר טובה, אני אשמח לשמוע.

תודה,
משה

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 06/10/2005 - 12:26
נושא ההודעה:

סתם משעמום הוספתי דף (מזעזע) לפרוייקט. מי שמעוניין לשפר את הג'יפה הזה, יבורך.

http://mekorot.freelinuxhost.com/mekorot.html

משה

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/10/2005 - 14:23
נושא ההודעה:

הרעיון מבורך, אבל אסור להתעלם מהגורם המרכזי שיכול להפוך את התוכנה ליעילה - התוכן.

בשיטת העבודה הנוכחית, לאחר שתסתיים העבודה על הקוד, יהיה צורך להקליד את התוכן עצמו לקבצים ידנית, ע"פ הפורמט של התוכנה. מה שכנראה לא סביר שיקרה.

לדעתי צריך להתמקד בפורמט מסויים של אחד ממקורות המידע הקיימים (פרויקט השו"ת וכד'), ולבנות בעצם את הקוד שייצור רק את העימוד של דף הגמרא ע"פ התוכן הקיים בקבצים הנ"ל.

צריך רק לפתור את עניין בעיות הרישוי, אם קיימות. ("אם" - כי אולי התוכן עצמו לא רשום על שם איש)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/10/2005 - 22:40
נושא ההודעה:

אני האורח מלמעלה.

עכשיו ראיתי את השרשור הנוסף בנושא הפרוייקט, http://www.whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=21609 ועדיין לא כ"כ ברור מה החלטת. ע"פ איזה פורמט של תוכן אתה הולך?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 11/10/2005 - 19:06
נושא ההודעה:

הפורמט עדיין לא סגור לגמרי, ז"א נראה לי שעד הגרסא הבאה (בקרוב בע"ה), אני אשנה אותו די הרבה, אם כי העקרון ישאר כמעט זהה לחלוטין, .
פירוט רציני יותר יהיה בקובץ phraser.conf בשחרור הבא, ואני אשתדל שהוא יהיה מובן יותר מהנוכחי. בכל מקרה, הפורמט כן יהיה אחיד, והשאיפה כמו שהסברתי היא שכמובן לא תהיה שום הקלדה ידנית.

נ.ב (אם אני כבר מגיב פה):
1. למישהו יש מושג האם זה אפשרי שיהיה בgtk יותר מקטע אחד מסומן בתיבת טקסט (גם באותה תיבת טקסט וגם בתיבות אחרות). , ואם כן, איך אפשר?
אני יודע שזה נשמע מאוד טפשי, אבל זה יעזור לי מאוד.
2. מישהו מכיר פונטים חופשים לכתב רש"י ול"ווילנא"?
3. האם יש דרך להשתמש בפונטים בgtk בלי שהם יהיו מותקנים במערכת (במיקום של הפונטים) אלא לפי קובץ הפונט לבד?

תודה,
משה

חזרה לתוכן הדיון
חגיאורח · ·

הודעה פורסם: 11/10/2005 - 20:11
נושא ההודעה: חשבתי על זה קצת לאחרונה

אני מצטער שזה יכול לשנות לך טיפה את הקונספט
אבל אני חושב שלפני שאתה מממש את מה שחשבת, עם כמה תיבות טקסט, שלגבי זה קצת קשה לי לעזור לך כי אין לי שום ניסיון רציני בכתיבת gui ללינוקס, וקצת vb אני יודע. (מעדיף java)
לגבי זה בכל אופן, אפשר לקבוע לכל תיבת טקסט את הselect של הטקסט שלה (ככה זה בvb בכל אופן), ולכן תשחק עם האירוע של over (ו-drag שיפעיל אותו, ויהפוך אותו לכך שימשיך לסמן), לכל תיבת טקסט בשביל לסמן את הטקסט, גם בעוד תיבות טקסט, זה אפשרי, אבל אמנם זה אילתור בגלל חוסר ניסיוני ב-gui.

זה לגבי בעייתך, עם תיבות הטקסט, אבל חשבתי על רעיון אחר בכלל, שקצת משנה את הקונספט:
(אני מקווה שלא תכעס)
רינדור דף יחיד, מתוך x טקסטים, (להתחיל ב1 או 2 בלבד בהתחלה), של גמ',רש"י וכו'
לכן:
1. אתה מסכים איתי (אני מקווה) שהצגת עמוד כמו שהוא , יהיה ניתן, ע"י הצגת הטקסט, חישוב מקומו, ומקום רש"י, ותו"ס, והתוכנה תחשב לכל אחד את מקומו, ביחס לשאר, ותציג את העמוד הכי טוב ונוח שיצא לה, (לפי קריטריונים מסויימים).

2. מצד שני, אתה תפסיד פה את העמוד האותנטי הקיים בורשא, אבל את זה תוכל להוסיף בשלב הבא ע"י הוספת תו כלשהו לטקסטים של mtr (בהנחה שבהם נשתמש), שיגיד למנוע שמרנדר את הדף, שזה סוף שורה, ולכן יתחשב בזה, ואני מניח שבכמות טקסט כזו, של גם גמרא גם רש"י וגם תוס' , הרינדור יהיה מאוד דומה למקור ברוב הפעמים,כמובן יהיה קצת שוני, אבל עדיין צורת הדף, תהיה דומה להפליא לדעתי, מה גם שיהיה ניתן להוסיף שינוי זה בשלב מאוחר יותר ולא להתחיל מזה מיד, ותוך שליחת מספרי מילים בכל שורה, והכנסת התו לקבצים במרווחים של המספרי מילים בכל שורה

3. יהיה אפשר להוסיף שלב ביניים (לפני 2), שבו לכל עמוד אתה כותב באיזו שורה בגמרא מתחילות השורות להיות רחבות או בינוניות, או עוד כל מיני מאפיינים, וזה פר עמוד!), ואז אתה צריך להוסיף פחות נתונים על הנתונים הקיימים.

מקווה שאני מובן, מה ת'אומר? (מקווה שלא התעצבנת)

כמו כן, יש לי גם חופש מעכשיו עד סוף סוכות ואני אנסה לעזור (בכל קונספט)
ואני מצטער שאני בקושי מבין את הקוד שכתבת, אני לא מומחה לgui כאמור, ולא ללינוקס

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 11/10/2005 - 21:21
נושא ההודעה:

קודם כל גם לי יש חופש עכשיו (לא אני לא איזה זקן משועמם שכותב תכנות מוזרות, אני גם תלמיד), ולכן זה יהיה יותר נוח לשנינו לתקשר ככה.

לגבי מה שהצעת:
קודם כל, אין לי שום סיבה לכעוס על שום הצעה, גם אם היא מערערת לי קונספט כלשהו. אני בסך הכל מנסה לפתור את הבעייה שהעליתי בדיון המקורי של הצגת צורת הדף, ומצידי אם זה ימומש אפילו על ידי מישהו אחר, בצורה אחרת, ואני יוצא טמבל - אני מבסוט, כי אחרי הכל, אני לא מקבל על זה משכורת, והכל היה כדי שזה ימומש, וקצת בשביל הכיף. לא יותר.

לגבי ההצעה שלך ספציפית, חבר שלי הציע לי אותה, אבל לא בחרתי בה (שוב, תמיד אפשר לשנות, אין לי שום בעייה לצאת טמבל) בעיקר מהסיבות הבאות:
א) אני מעדיף את צורת הדף מדוייקת לגמרי. כן, גם במחיר קצת סרבול בתכנה וקצת יותר עבודה.
ב) זה לא נראה לי הרבה יותר קל למימוש. לא נראה לי הרבה יותר פשוט ליצור משהו שיחלק לשורות מאשר משהו שפשוט עובד בדיוק לפי הנתונים היבשים שהוכנסו לו (לגבי ההכנסה, נכון, כרגע זה ידני, אבל שים לב בדיון המקורי לגבי החלק השני בפרוייקט).
(הערה קטנה: וילנא, לא ורשא. אבל חפיף Smile )

לגבי מה שהערת עם הקוד:
קודם כל תודה על המוכנות לעזור. עקרונית, ניסיתי להפריד את הgui מהתכנה כמה שיכולתי (אבל זה ממש קשה, תאמין לי. הרי התכנה הזאת היא רק גרפית נכון, אז מה יש בלי gui?)
אבל אני עדיין מסכים שבלי להכיר איך עובד gtk זה ממש לא מובן.
אני אשתדל בע"ה לעבוד עוד קצת על תיעוד (גם דבר קשה), כדי שזה יהיה לפחות קצת קריא יותר.

לגבי הselect בתיבות הטקסט, כן אני יודע שאפשר להגיד לו לבחור משהו, הבעייה היא שברגע שאומרים לו לבחור משהו מתיבה אחרת, הבחירה שבראשונה יורדת. ולגבי drag וכו' זה די שונה בgtk אבל אני מסכים עם העקרון. כשאני אמצא פתרון לקטע עם 2 התיבות, אני אממש את זה בע"ה.

נ.ב. אולי אתה מוכן לעזור גם לגבי דף הבית המסכן שיצרתי? כן, אני מודה, עיצוב זה לא הצד החזק שלי Smile

גמר חתימה טובה,
משה

חזרה לתוכן הדיון
חגיאורח · ·

הודעה פורסם: 14/10/2005 - 12:10
נושא ההודעה: בניתי לך אתר לפרוייקט

עבדתי עליו מאתמול

שבת שלום וחג שמח לבנתיים

חגי

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 14/10/2005 - 15:19
נושא ההודעה:

וואו. אין מה להשוות לג'יפה שלי ...
אני אעלה את זה אחרי שבת בע"ה אחרי שאני אעבור על זה.

תודה רבה, שבת שלום וחג שמח,
משה

חזרה לתוכן הדיון
חגיאורח · ·

הודעה פורסם: 15/10/2005 - 20:55
נושא ההודעה: רציתי להעיר לך כמה הערות שחשבתי עליהן

כמה דברים לקראת העבודה היותר אינטנסיבית בחול המועד , ובשבוע הקרוב

(מחר אני אפרט יותר, אני חייב לרוץ)

1. לכל הרוחות, יש מצב שאתה מעביר את השפת c שכתבת למונחה עצמים (c++,java ), יש לזה המון יתרונות, אני אפרט יותר אם תרצה

2. בדקת איך בנוי postscript , אולי תוכל ליצא אליו את הנתונים, (הדף)?

3. אני ניסיתי לראות אם אפשר לעשות את זה בhtml אבל אם כן, אפשר לעשות את זה רק לפי הרעיון שלך, ולפי הרעיון שלי, שהתוכנה תיצור הכל לבד, ותעמד את העמ' לבד, אי אפשר, חייבים לעשות את זה בgui
חייב לרוץ

חזרה לתוכן הדיון
hagaiלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 21/07/2004 · הודעות: 23 · מיקום: israel

הודעה פורסם: 16/10/2005 - 10:20
נושא ההודעה: מעבר למונחה עצמים

ובכן, כל מה שאני כותב להבא, זה בהנחה שיש לgui שאתה הולך להשתמש בו, מאפיינים בסיסיים שאני זוכר מvb, עשיתי בעיקר לפי הקונספט שלי, לפי שלך , אפשר לעשות עם אותו עיצוב אבל יותר קל, ואפשר להוריד את הציונים לגמרי (הם בשביל לבחור את העמוד הטוב ביותר), אבל בעצם אני חושב שעשיתי לפי שניהם, ומקסימום אחר כך תחליט:

מחלקה בסיסית של נתונים:
stream של טקסט, פתח קובץ ע"פ מיקום בגמ', החזר מספר מילים, החזר מספר שורות הצריך (לפי השיטה שלך)

מחלקה בסיסית של מילה, שלה יהיו מאפיינים כגון:
נתונים (המילה), רוחב, התאם-הקטן, התאם-הגדל,החזר ציון של מילה

מחלקה בסיסית של שורה:
נתונים (מערך של מילים),רוחב, רוחב מקסימלי (בהתאם לסוג השורה, קצרה, בינונית, רחבה), התאם-שורה-אוטומטית (סגור שורה), בדוק הכנסת מילה נוספת לשורה,החזר ציון של שורה, הכנס מילה לסוף שורה

מחלקה בסיסית של טור:
נתונים (מערך של שורות), החזר מספר שורות מכל סוג, החזר ציון כולל של טור, התאם-טור-אוטומטית (סגור טור), הכנס מילה לסוף טור (מכניס לסוף שורה אחרונה, ובמקרה של שגיאה-כנראה בגלל רוחב, יוצר שורה חדשה, מוסיף אותה, ומוסיף לה את המילה), סוג טור (גמרא, רש"י, תוס' - וכו', דבר שיתבטא במילה ראשונה גדולה, או בדיבור המתחיל מודגש, כל פעם, או בלי כלום בגמרא, אבל הדגשה, (בשלב מאוחר יותר כמובן), של מתני ו-גמ', הא, וכמובן בסוג הגופן)

מחלקה בסיסית של עמוד:
נתונים (מערך של טורים-גמ', רש"י,תוס', ועוד), מספר עמוד,דף,מסכת,פרק, וכו', החזר ציון של עמוד, התאם-עמוד-אוטומטית (סגור עמוד), הכנס טור לעמוד, פתח עמוד (ע"פ מיקום-יוצרת מחלקות נתונים חדשות, קוראת מהקבצים את הנתונים, יוצרת טורים לכל אחד מהנתונים, ומפעילה את התאם-עמוד אוטומטית)

זה בנתיים, תגידו מה דעתכם,
ומשה, תגיד מה דעתך לשנות את זה למונחה עצמים
חגי

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 16/10/2005 - 16:01
נושא ההודעה:

אוקיי, לבקשתך:
לא, אני מעדיף לא לשנות את זה למונחה עצמים מהסיבות הבאות:
א) כמו שהבהרתי כבר קודם, אין לי זמן ללמוד שפות תכנות על ימין ועל שמאל. למרות שזה מפתיע - אפילו יש לי חיים Smile . שפת התכנות מונחת העצמים היחידה שאני באמת יודע היא פייתון. לא שאני מזלזל בה, אבל איכשהו c נראה לי יותר אנושי למה שאני מנסה לממש.
ב) בחרתי להשתמש בgtk. וgtk עובדת בטבעיות עם c. לכל שפה אחרת יש לה binding - משמע, זה לא טבעי. למה סתם לעבוד עקום כשאפשר ללכת עם המקור?
(לגבי שימוש בדבר שונה מgtk - אפשרי. אבל vb לא בא בחשבון (למרות שיש לי בזה נסיון רב), אבל שים לב, זה פורום לינוקס, לא פורום חלונות. לגבי qt ודומיו, אכן אפשרות, אבל הסתדרתי מצויין עם gtk, וכמו שאמרתי בהתחלה, אין לי זמן ללמוד מחדש כל דבר).
ג)שים לב שגם gtk שכתוב ב-c מתנהג כאילו הוא מונחה עצמים. עדיין אני עובד עם מבני נתונים ברורים, ופונקציה לכל אחד (למרות שהפונקציה לא חלק מהמבנה). לכן אני לא רואה מה הייתרון הגדול במונחה עצמים.

לגבי html ו- postscriot:
עיין בדיון הראשון לגבי מקורות. אם תמצא איך לממש את זה יפה - בשמחה.

לגבי השיטה שלי מול שלך:
הבהרתי למה אני מעדיף את שלי. ובאמת חשוב לי העניין של דיוק מוחלט. מה רע אגב בשיטה שלי? ( חוץ מזה שהיא נראית קצת מתוסבכת, אבל היא כבר עובדת כמו שצריך).

בכל מקרה, רק רציתי שוב להגיד תודה רבה על האתר, העליתי אותו, והוא נראה מצויין, תודה רבה Smile

חג שמח,
משה

חזרה לתוכן הדיון
hagaiלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 21/07/2004 · הודעות: 23 · מיקום: israel

הודעה פורסם: 16/10/2005 - 17:47
נושא ההודעה: אתה מצחיק, כי אני מיום שישי,

התחלתי ללמוד את פייתון
אמנם אין לי כלל ניסיון בזה עדיין , אבל אני חי מניסים
בכל אופן, עד שאני לא אצליח סופית לראות שזה אפשרי בפייתון+gtk, אני לא אפריע לך, אבל אני עושה מהיום בצהריים כל מיני ניסויים על זה, ואני מאוד מאוד אופטימי

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/10/2005 - 09:56
נושא ההודעה:

זה עשוי לעניין אותך http://www.mechon-mamre.org/i/t/tmp3prq.htm

יש באתר הזה הרבה כלים

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 13/11/2005 - 00:04
נושא ההודעה:

במזל טוב פתחתי פרוייקט ב source forge ושחררתי שם גרסא אחת.
http://sourceforge.net/projects/mekorot/

אני אעבוד על זה קצת יותר כשיהיה לי יותר זמן, אבל כרגע יש לפחות את זה.

משה

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 14/01/2006 - 20:24
נושא ההודעה:

במזל טוב שוחררה גרסא 0.15 שכוללת את השיפורים הבאים:

-אפשר לבחור איזה קובץ לפתוח (גאוני, לא?), אבל עדיין לא לבחור איזה דף , כי אני עדיין לא סגור איך זה צריך להראות.
-יש פונט לכתב רש"י (תחת רשיון lppl, חופשי מספיק בשבילי).
-יש אפשרות לסמן טקסט בין כמה שורות באותו בלוק (סוף סוף!)
- יש אפשרות להעתיק (כן, ממש ככה, לclip board) את הטקסט המסומן.
-הקוד שוכתב קצת (עוד פעם...) השתדלתי להיות קצת יותר עקבי בצורה של שמות המשתנים (גלובלים מתחילים באות גדולה למשל), ושיניתי קצת את הstructים.
- הממשק שונה קצת כדי לאפשר הגדלה והקטנה של החלון, בצורה סבירה (אם כי יש עדיין מה לשפר שם).

בתכ'לס זה אומר שצריך לבנות gui לחיפוש, לפתיחת הדפים, למעבר בין דפים (לשני האחרונים אני אשמח לקבל רעיון איך זה צריך להראות), תמיכה בחלונות (מה לעשות), עוד כמה דברים קטנים, ו... זהו, החלק הראשון של מקורות כמעט מוכן !!!
ואז אני "רק" צריך לעבוד על החלק של ה ocr. אוי ווי.

משה

חזרה לתוכן הדיון
royisrלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 26/05/2006 · הודעות: 27 · מיקום: ישראל

הודעה פורסם: 18/07/2006 - 12:23
נושא ההודעה: מדוע לא להשתמש ב HOcr

אני לא מתכנת, אבל אני יודע שיש ocr עברי חופשי, אי אפשר להסב אותו לצרכים שלך?

רועי.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 18/07/2006 - 21:57
נושא ההודעה:

קודם כל תודה על ההתיחסות (ועל ההקפצה Very Happy )

לגבי hocr , ברור שאני אשתמש בזה, זאת גם הייתה התוכנית במקור. אין לי, ולא הייתה לי שום מטרה לכתוב לפרוייקט תכנת ocr. אני עדיין לא בטוח איך בדיוק אני אממש את זה בתכנה של ההכנסה, האם אני אשתול את הקוד או אשתמש בזה חיצונית, אבל בזה נטפל כשנגיע לזה.

בכל מקרה, אני עוד לא בקטע של תוכנת ההכנסה, אני עדיין רוצה לגרום לתוכנת ההצגה להיות סבירה )למרות שאני חוזר ומדגיש, היא כבר עובדת!) ואני עדיין אשמח לקבל הצעות, רעיונות, סקריפט נורמלי כדי להדר את זה לחלונות (כי למרות שהכל cross platform, בפועל פשוט לא הצלחתי ) ותיקוני באגים. וגם אם נראה כאילו הפסקתי לעבוד על הפרוייקט, הוא לא מת, רק לקח קצת חופש.

תודה,
משה

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/03/2007 - 15:24
נושא ההודעה: Re: אתה מצחיק, כי אני מיום שישי,

hagai :
התחלתי ללמוד את פייתון
בכל אופן, עד שאני לא אצליח סופית לראות שזה אפשרי בפייתון+gtk, אני לא אפריע לך, אבל אני עושה מהיום בצהריים כל מיני ניסויים על זה, ואני מאוד מאוד אופטימי

הפורום לא מאובטח
לאחר חיפוש קל בגוגל על פונטים אחת התוצאות הייתה חלון לפרסום תגובה מלא בתוכן.

חזרה לתוכן הדיון
nadavvinלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 08/12/2003 · הודעות: 7066 ·

הודעה פורסם: 29/03/2007 - 23:38
נושא ההודעה: Re: אתה מצחיק, כי אני מיום שישי,

Anonymous :
hagai :
התחלתי ללמוד את פייתון

הפורום לא מאובטח
לאחר חיפוש קל בגוגל על פונטים אחת התוצאות הייתה חלון לפרסום תגובה מלא בתוכן.

אני לא בטוח שזה לא מאובטח.

היית שולח הודעה בתור אורח, שזה משהו שגם ככה אתה יכול לעשות

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. משה
  2. FHacktor
  3. משה