ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
נדבאורח · ·

הודעה פורסם: 03/10/2005 - 20:40
נושא ההודעה: support.linux.org.il

בהמשך לטענות של אלקוקו על הרמה הירודה של הפורומים כאן, רציתי להציע את ההצעה הבאה:

מאחר שאני חושב שהסיבה העיקרית לרמה הנמוכה של הפורומים כאן , ואני מסכים שהפורום לא מתאים למשתמשים חדשים ולא למשתמשים מנוסים (פרדוקס, אני יודע), היא שהרבה אנשים טובים לא מוכנים להתקרב לאתר הזה מסיבות שונות. בגלל האיכות של התוכן, בגלל הצעקות והריבים , אבל גם מסיבות אישיות בגלל טינה כלפי המפעילים. כולם זוכרים את הריבים עם הפינגווין והצעקות בכל פעם שמישהו הזכיר את השם "ווטסאפ" ברשימות כמו linux-il. ויש רבים וטובים שלא רואים כאן אף פעם, או כאלה שעזבו ולא רואים אותם עוד.

למעשה, אין כמעט כל חפיפה בין האנשים בתפוז, ynet, נענע, לינמגזין, פרש, dex ועשרות פורומים אחרים. לכן, כדי לעודד אנשים מנוסים ואיכותיים יותר לעזור למשתמשים חדשים, אני חושב שהדרך היחידה היא ליצור פורום חדש אחד תחת linux.org.il ולהפנות אליו את כל מאמצי התמיכה.

אנחנו בסה"כ קהילה קטנה עם משאבים מצומצמים ואגו מנופח. כדי לא לדרוך לאף אחד על הטריטוריה הקדושה שלהם, כדאי לחשוב על משהו נייטראלי. אני אישית מתחייב למקד את כל התמיכה שלי בפורום כזה במקום בפורומים שאני עוזר בהם היום.

נ.ב.: באותה הזדמנות כדאי גם לחשוב על מבנה ידידותי יותר של פורמים, במקום המבוך המטורף שהקימו פה, להפטר ממערכות הניוק הפרימיטיביות, לאפשר עדכוני RSS ומיילים של התגובות, ייבוא RSS מפורומים אחרים וכאלה דברים שיכולים לעזור להגיע ליותר אנשים ולחסוך את הזמן של כולנו מהתרוצצות בין 15 אלף הפורומים שיש פתאום.

נדב

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/10/2005 - 20:41
נושא ההודעה:

מוזר אבל זה לא מופיע בדף הראשי של האתר...?

חזרה לתוכן הדיון
נדבאורח · ·

הודעה פורסם: 03/10/2005 - 20:44
נושא ההודעה: קישור

שכחתי לצרף קישור לדיון המקורי:
http://whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=26091

חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6255 ·

הודעה פורסם: 03/10/2005 - 22:15
נושא ההודעה:

סלח לי שאני עורך אותך מגמתית, אבל אני רוצה להדגיש משהו במה שאמרת:
ציטוט:
אני חושב שהדרך היחידה היא ליצור פורום חדש אחד תחת linux.org.il ולהפנות אליו את כל מאמצי התמיכה

וגם:
ציטוט:
אנחנו בסה"כ קהילה קטנה עם משאבים מצומצמים ואגו מנופח

מצד אחד אתה אומר שאנחנו קהילה קטנה. מצד שני אתה מציע פיצול. תיקרא טוב את מה שאמרת, אולי תבין למה אני חושב שזה לא יעבוד. אולי זה כן יעבוד, אבל בוא נגיד שיש לי תחושה רעה בהקשר הזה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/10/2005 - 22:23
נושא ההודעה: Re: support.linux.org.il

נדב :
...ולחסוך את הזמן של כולנו מהתרוצצות בין 15 אלף הפורומים שיש פתאום.

נדב

בהוספת פורומים חדשים?

מספיק עם כל הרעיונות הללו. אם לדעתך יש בעיה באיכות אתה מוזמן לשפר. הפתרון של "לפרמט ולהתחיל מחדש" מוכר לי ממקום שאני לא מתכונן לחזור אליו.

אני רוצה לומר כל הכבוד למתחזקים ולאלו שכן מתאמצים שהאתר יחזיק את הקהילה במקום לפזר אותה בין עשרות אתרים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/10/2005 - 22:25
נושא ההודעה:

לא הבנתי איפה אתה רואה סתירה. הכוונה היא להקים פורום אחד במקום העשרות שיש כיום, כדי לאפשר לכל מי שרוצים עזרה, וכל מי שרוצים לעזור, לעשות את זה במקום אחד.

מי שרוצים להמשיך לבקר בפורומים אחרים יכולים כמובן, אבל כתובת אחד תעזור לכולם להתגבר על הבעיות עם כל אחד מהפורומים האחרים בנפרד ולחסוך התחבטויות והתנגדויות מיותרות עבור מי שיש להניח יהיו הרוב.

חזרה לתוכן הדיון
Koalaלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 11/08/2003 · הודעות: 2843 · מיקום: רחובות

הודעה פורסם: 03/10/2005 - 22:27
נושא ההודעה:

נדב, אני רואה שהנושא באמת כואב לך. אפילו כתבת 3 תגובות לפוסט של elcuco (למרות ששכחת להזדהות ב-2 מהן).
ציינת יותר מפעם אחת שאתה תומך ועוזר במספר פורומים. אפשר בבקשה לדעת באיזה פורומים בדיוק ומהו שם המשתמש שלך שם ? מן הסתם מי שירצה ללכת איתך ביחד לקראת הקמת פורום חדש צריך לדעת שמדובר במקצוען.

תודה רבה.

נערך לאחרונה על-ידי Koala בתאריך 03/10/2005 - 22:43, סך-הכל נערך פעם אחת

חזרה לתוכן הדיון
נדבאורח · ·

הודעה פורסם: 03/10/2005 - 22:37

Anonymous :

אני רוצה לומר כל הכבוד למתחזקים ולאלו שכן מתאמצים שהאתר יחזיק את הקהילה במקום לפזר אותה בין עשרות אתרים.

ראה תשובה לעיל. כל הכבוד, כמובן, אבל מי שעושים את האתר זה המבקרים, לא המתחזקים ו"הקהילה" ממילא מפוזרת בין עשרות אתרים ופורומים. אני מציע לאחד אותם תחת פורום רשמי אחד.

אני בטוח שפורום אחד תחת linux.org.il, שכבר מרכז את הפעילות של הקהילה יכול להיות ייצוגי וידבר ליותר אנשים שירצו לבוא לעזור ואולי לשפר קצת את הדימוי הלא סימפטי והלא מכובד שיצא לפורומי הלינוקס הישראלים. מאחר שווטסאפ הוא אתר ספציפי עם אוכלוסיה קבועה וגרעין קשה של חברים עם דיעות מקובעות וסיגנון משלהם ושאר בעיות , הוא לעולם לא יוכל להפוך לפורום ייצוגי שישכנע את מי שיכולים לעזור להגיע לכאן. לכן לדעתי זה גם לא קורה למרות שהאתר דווקא פעיל המון זמן.

חזרה לתוכן הדיון
נדבאורח · ·

הודעה פורסם: 03/10/2005 - 22:47
נושא ההודעה:

Koala :
נדב, אני רואה שהנושא באמת כואב לך. אפילו כתבת 3 תגובות לפוסט של elcuco (למרות ששכחת להזדהות ב-2 מהן).
ציינת יותר מפעם אחת שאתה תומך ועוזר במספר פורומים. אפשר בבקשה לדעת באיזה פורומים בדיוק ומהו שם המשתמש שלך שם ? מן הסתם מי שירצה ללכת איתך ביחד לקראת הקמת פורום חדש צריך לדעת שיש לו מקצוען.

תודה רבה.

לי אין שום כוונה להקים שום פורום כמובן, אבל אשמח לעזור בפורום שאני ארגיש שהוא ייצוגי ועוזר לרכז את המאמץ במקום לפזר אותו.

מותר לשאול מאיפה אתה יודע שאני כתבתי 3 תגובות? מדוע אתה חושב שהפרת הפרטיות של המבקרים באתר היא משהו שמותר לך להקל בו ראש? ולמה אתה חושב שאם שכחתי לחתום את שמי יש לזה משמעות מיוחדת?

נדב

חזרה לתוכן הדיון
FiXiTלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 07/04/2005 · הודעות: 765 ·

הודעה פורסם: 03/10/2005 - 23:07
נושא ההודעה:

הקטע של לאחד את הפורומים לא מוצא חן בעיני כלל. אולי תציע גם לפסול את כל הפצות הלינוקס ולשחרר הפצה יחידה בשם linux?
יש יתרון חשוב בקיומם של פורומים שונים ממש כמו בקיומן של הפצות לינוקס שונות. החפיפה הקטנה בין הפורומים גם היא לא בעיה אלא יתרון - למעשה כשיש חפיפה גדולה בין פורומים זה למעשה שוב "פורום אחד גדול" עם הרבה כניסות ולכל אחת מהן מופיעים נושאים שונים, ואני לא הייתי רוצה דבר כזה.

בנוגע ל"קהילה הקטנה עם האגו המנופח" שאתה רואה כאן, הסבר את עצמך. תוך חצי שנה נתקלתי רק במקרה אחד שבו האגו המנופח מופיע, וגם שם באופן הקלוש ביותר. לגבי גודל הקהילה - מספיק לי.

ואם רשימות אותן אתה מזכיר שם למעלה מתחילות לצעוק למה דוחפים להם את המושבה של הפינגוינים המוטציות בשם "וואטסאפ", זה לא קשה מידי לענות למי יש אגו מנופח יותר.

חזרה לתוכן הדיון
Koalaלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 11/08/2003 · הודעות: 2843 · מיקום: רחובות

הודעה פורסם: 03/10/2005 - 23:25
נושא ההודעה:

ציטוט:
מותר לשאול מאיפה אתה יודע שאני כתבתי 3 תגובות?

למנהלים יש כמה שיטות לבדוק את זה.

ציטוט:
מדוע אתה חושב שהפרת הפרטיות של המבקרים באתר היא משהו שמותר לך להקל בו ראש?

הפרת פרטיות זה דבר חמור, אך כאן לא המקרה. ה-IP שלך פורסם ? התגובות הספציפיות פורסמו ? אפילו אתה בתור אנונימי יכול לדעת כמה הודעות ואיפה פירסם משתמש רשום כזה או אחר, וכמובן לפרסם את זה בכל שירשור.

ציטוט:
ולמה אתה חושב שאם שכחתי לחתום את שמי יש לזה משמעות מיוחדת?

ציינתי עובדה.

אך אני עדיין אשמח אם תמלא את בקשתי. הרי כל העזרה והשתתפות בפורומים הם לא "סיפורי הברון מינכהאוזן", נכון ?

נערך לאחרונה על-ידי Koala בתאריך 04/10/2005 - 08:49, סך-הכל נערך פעם אחת

חזרה לתוכן הדיון
COM64לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 09/07/2003 · הודעות: 1608 · מיקום: ראשל"צ

הודעה פורסם: 03/10/2005 - 23:33

נדב :
Anonymous :

ראה תשובה לעיל. כל הכבוד, כמובן, אבל מי שעושים את האתר זה המבקרים, לא המתחזקים ו"הקהילה" ממילא מפוזרת בין עשרות אתרים ופורומים. אני מציע לאחד אותם תחת פורום רשמי אחד.

ממה שידוע לי כמות המבקרים באתר מכובדת מאד. אני חושב שמשתמש חדש וגם אחד שיודע דבר או שתיים בתחום התוכנה החופשית והקוד הפתוח ימצא כאן אנשים שידעו וייעצו לו בעת הצורך.

אני לא יודע על מה אתה מתלונן בדיוק, האם זה הסגנון של המנהלים המנסים לשמור על תרבות פורום שעליה החליטו? אני מבין אותם. אני מעדיף לראות הודעות על נעילת דיון פעם במספר ימים, מאשר לראות פורומים מוצפים בשאלות שפשוט לא ניתן לענות עליהן.
הייתה תקופה שחשבתי לעזור גם למתמשים בפורומים של תפוז ו־YNET, הדבר היה פשוט לא הגיוני. הצורך בכניסה לכל דיון היות שהכותרת הכילה מילה או שתיים הקשורות באופן מקרי לתוכן הידיעה, הודעות שגרמו לי להרגיש שהשואל לא התאמץ לעזור לעצמו או לאלו שיכולים לעזור לו גרם לי להתרחק.

שמת לב שכמעט בכל רגע שתכנס תמצא כאן כ־100 מבקרים? מתוכם כמות נכבדת של כאלו שהם לדבריך הגרעין הקשה. מה שאתה רואה כאן זו קהילה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [נדב]
  2. אורח