ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
נושא זה נעול . לא ניתן לערוך הודעות או להגיב
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 06/11/2005 - 09:44
נושא ההודעה: אחד 2006 - גרסת בדיקה שנייה זמינה להורדה

הגרסה נוסתה בהצלחה על מספר מחשבים נייחים וניידים, עם ובלי חלונות, כהתקנה רגילה או כשדרוג.

בעיות ידועות + פתרונות רשומים בהודעת השחרור באנגלית.

אשמח לקבל רשמים מהתקנות על חומרות חדשות במיוחד, כמו למשל מעבדי 64 ביט, מערכות עם מעבדי AMD, וכרטיסי מסך חדשים.

הודעת השחרור - אנגלית
תמונות מסך

הורדת תמונת התקליטור - ISO
חתימת md5
חתימת sha1

רשימת שינויים מלאה
רשימת חבילות מלאה

הוראות התקנה

לאחר צריבה כ-image, יש להכניס את התקליטור לכונן ולהפעיל מחדש את המחשב.

במסך בחירת השפה:

* להתקנת ממשק עברי מלא יש לבחור ב'עברית' כשפה ראשית, ולסמן Use Unicode לאחר לחיצה על כפתור MultiLangauge.

* להתקנת ממשק אנגלי עם תמיכה עברית (Enabled) יש לבחור ב'אנגלית' כשפה ראשית, ולסמן עברית כשפה משנית לאחר לחיצה על כפתור MultiLanguage.

ההתקנה תתבצע בשפה הראשית שנבחרה במסך זה.

********** תיקון כיווניות הפאנל ב-KDE

לאחר ההתקנה וחיבור לאינטרנט, הגדירו מקורות התקנת תוכנה (יש סמל להפעלת האשף על שולחן העבודה), ואז:

קוד:

su

urpmi ehad_hacks

exit

cp -f /etc/skel/.kde/share/config/kickerrc ~/.kde/share/config/kickerrc

הפקודה הראשונה תבקש מכם סיסמת מנהל, הפקודה השניה תתקין את העדכון, הפקודה השלישית תחזיר אתכם לחשבון המשתמש, והפקודה האחרונה תיישם את העדכון בחשבון הנוכחי. אחרי העדכון צאו מהחשבון והתחברו שנית.

לאחר ההתקנה וחיבור לרשת יש לעדכן את החבילות ממקור העדכונים, מאחר ובימים האחרונים שוחררו מספר עדכוני אבטחה ותיקונים חשובים. לביצוע העדכונים הפעילו את אשף העדכונים ממרכז הבקרה, ולאחר התקנתם אתחלו את המחשב.

משתמשי מחשבים ניידים - אנא התקינו את החבילה pcmcia-cs אם אתם משתמשים בכרטיסי PCMCIA.

המלצה למשדרגים ממנדריבה/אחד

מומלץ אחרי השדרוג להגדיר משתמש חדש ע"י ALT-F2 ו-kdesu userdrake ואחר כך להתחבר עם משתמש זה, כדי להנות מההגדרות החדשות של שולחן העבודה KDE (הגדרות אלו לא יופעלו על משתמשים קיימים).

נערך לאחרונה על-ידי דוביקס בתאריך 26/11/2005 - 09:25, סך-הכל נערך 3 פעמים

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
sijpלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/05/2004 · הודעות: 5544 · מיקום: ~

הודעה פורסם: 06/11/2005 - 10:11
נושא ההודעה:

מזל טוב!

אני במתח כבר. רוצה לנסות את זה על qemu (אני יודע שזה לא תורם הרבה, אבל במחשב שלי אי פאשר להתקין שתי מערכות, בגלל היעוד שלו [שיתוף אינטרנט, מדפסת וכו' וגם שרת אינטרנט ]). עוד יותר אני במתח בגלל שהסתרת את הרקע בתמונות המסך Smile, נורא מעניין אותי לראות את התמונה במלואה...

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 06/11/2005 - 23:59
נושא ההודעה:

ראיתי מספר שאלות בדיונים שונים לגבי האם להתקין את test2 היות והיא עדיין לא מוגדרת כיציבה. להלן תשובתי בנושא:

מה משמעות גרסאות הניסוי והאם כדאי להתקין אותן?

גרסאות אחד המשוחררות תחת הכותרת "גרסאות ניסוי" (ובעצם נקראות גרסאות "חצי"), מוגדרות ככאלו בשל התקיימות אחד או יותר מהתנאים הבאים:

1. מנדריבה עדיין לא שחררה את הגרסה הרשמית לקהל הרחב
2. רשימת החבילות הסופית להכללה בגרסה היציבה של "אחד" עדיין לא נקבעה, או שנדרש שדרוג של חלק מהחבילות לגרסה עדכנית יותר
3. התקליטור כולל תוכנות מקוריות שנכתבו עבור "אחד", שפיתוחן עדיין נמשך ויש כוונה לכלול עותק עדכני יותר בגרסה היציבה של "אחד"
4. עדיין לא התקבלו מספיק דיווחי התקנה של גרסאות הניסוי של אחד, שיוודאו שלא שכחתי שום חבילה הנדרשת במהלך תוכנית ההתקנה
5. עדיין לא התחילה השנה המייצגת את מספר הגרסה
6. עדיין לא כתבתי את כל המדריכים שאמורים ללוות את הגרסה

אם ניקח כדוגמה את "אחד 2006 - test 2", אזי:

1. תנאי זה מתקיים נכון למועד כתיבת מילים אלו.
2. אופן אופיס הכלולה בתקליטור היא בגרסה האנגלית שלה, וכוונתי לכלול בגרסה היציבה של "אחד" את הגרסה העברית. יתכן עדכון ו/או החלפה של יישומים נוספים, לפי הצורך.
3. צפויים שינויים קטנים ולא קריטיים בסקריפטים שנכתבו עבור אחד, בעיקר לשיפור השימושיות שלהם. השינוי היותר חשוב הוא גרסה מעודכנת יותר של מדריך ההתחברות לאינטרנט שנכלל כטיוטה ראשונה בtest2.
4. תנאי זה מתקיים מאחר וגרסאות הניסוי זמינות רק מזה כשבוע, בעת כתיבת שורות אלו. מצד שני, התבססתי על רשימת החבילות של אחד 2005 כך שאני לא צופה הפתעות גדולות. לגבי באגים בכלל, מנדריבה 2006 כבר שוחררה לחברי המועדון ובוצעו עשרות אלפי התקנות שלה, כך שחלק ניכר מהבעיות בגרסה כבר ידועות, וזמינים עבורם תיקונים. אחד כוללת את כל התיקונים ששוחררו ע"י מנדריבה עד היום, ועוד כמה.
5. אנחנו עדיין ב-2005...
6. ... וכתיבת מדריכים תקח זמן

אז להתקין או לא להתקין?

כעיקרון, גרסאות הניסוי של אחד לא באיכות זהה. למשל - גרסאות הניסוי הראשוניות של אחד 2005 היו נסיוניות למדי - בגלל שבניתי אותן מאפס ולא השתמשתי באחד 9.2 כבסיס. גרסת הניסוי הראשונה של אחד 2006 כבר הייתה יציבה למדי - אבל עדיין לא כללה את כל עדכוני הבאגים של מנדריבה שידועים לי, אלא רק את חלקם.

יש סבירות גבוהה מאוד ש test-2 בהחלט יציבה, גם בגלל שהיות וידעתי ש"המקור" מתכוונים לשכפל אותה השקעתי מאמץ בבדיקות על מגוון תצורות חומרה, גם בגלל שהיא מבוססת על אותו מבחר חבילות פלוס מינוס של אחד 2005 (כך שלא צפויות הפתעות גדולות), וגם בגלל שהיא כבר כוללת את כל התיקונים שמנדריבה שחררו ועוד כמה שעדיין אין עבורם תיקונים (למשל: דווחו המון בעיות ביצועים שמקורם במנוע החיפוש השולחני Kat המותקן כברירת מחדל במנדריבה 2006, וב"אחד" פשוט העפתי אותו לכל הרוחות).

אני אישית משתמש במערכת שהותקנה מ"אחד 2005" ושודרגה ל"אחד 2006 test-1" והיא עובדת מצויין. אם הייתי צריך עכשיו לבחור אם להתקין מנדריבה 2006 או את גרסת הניסוי של אחד, הייתי מתקין את אחד, בגלל תיקוני הבעיות שהיא כוללת כבר "מהקופסה". אין פרוש הדבר שלא צפויות בכלל בעיות (אחרת לא הייתי קורא לגרסאות אלו גרסאות ניסוי - ראו את חמשת התנאים לעיל), אבל בסבירות גבוהה שה"אחד" הסופית לא תהיה שונה בצורה מהותית מגרסת הניסוי הנוכחית.

חזרה לתוכן הדיון
לוליאורח · ·

הודעה פורסם: 07/11/2005 - 01:57
נושא ההודעה:

התקנתי על מחשב amd64 ואני כותב ממנה עכשיו.
הרי רשמי בקצרה:
אחרי הסכם המשתמש עלתה ההודעה החגיגית הבאה (הזכורה לי עוד מימי מנדרייק 8.2) : :
"אינני יכול לקרוא את טבלת המחיצות שלך. האם אוכל לפרמט לך את כל המחשב?" שהעלתה בי דה-זיוו נוגה:
http://www.whatsup.co.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=15949
שום דבר לא משתנה בהפצה הזאת?
אגב, על המחשב הזה מותקנות הרבה הפצות, קטנות וגדולות, כולל מנדריבה 64 ביט - ואף אחת מהן לא טענה טענות מקוממות כאלה.
הודעת השגיאה פרטה שעל הדיסק הראשון יש 11 מחיצות (להד"ם).
כמו-כן, למרות שעלתה הודעה כי מותקן דרייבר לבקר 3ware שעל המחשב, לא זיההתה אותו תוכנת ההתקנה כלל.
סירבתי, ותוכנית ההתקנה הודיעה שלא תוכל לשנות דבר במבנה המחיצות ונותר לי רק לבחור בין המחיצות שהופיעו בטבלה את מי אני מייעד למה.
אלמנט נחמד שצץ אחר כך היה אפשרות העתקת תקליט ההתקנה לדיסק הקשיח .
יתר שלבי ההתקנה היו שגרתיים, פרט לשלב הגדרת כרטיס הרשת. במחשב עליו התקנתי שני כרטיסי רשת. מתוכם בחרה ההתקנה (בלי שיכולתי לשלוט בדבר , או לפחות בלי שהייתה לכך אפשרות ברורה) את הכרטיס שאינו מחובר לרשת וקנפגה אותו.
אחרי ההאתחול נתקעה העליה זמן מרובה על נסיון סרק להתחבר לרשת בכרטיס שאינו מחובר, ולבסוף עלתה. התקבל מסך שחור - הקינפוג האוטומטי של כרטיס המסך כשל.
בגלל השעה המאוחרת פשוט החלפתי את xorg.conf של מנדריבה בזה של סוזה ואז עלתה "חצי" עם הממשק הגרפי.
בעת ההתקנה בחרתי בשפה אנגלית ראשית ועברית משנית.
עלה שעטנז מוזר: שולחן עבודה עברי, עם תפריט התחל מימין וכו', אבל עם מקלדת אנגלית בלבד. מדריך ההתחברות רשום בעברית, אבל תצלומי המסך שבו הם משולחן עבודה אנגלי, תמונת ראי לשולחן העבודה שנפתח אצלי - ומבלבל למדי.
עד כאן קיצור החדשות:

קוד:

[luli-hezi@maheer ~]$ uname -a
Linux maheer 2.6.12-12mdk-i586-up-1GB #1 Fri Sep 9 17:51:55 CEST 2005 i686 AMD Athlon(tm) 64 FX-51 Processor unknown GNU/Linux
[luli-hezi@maheer ~]$

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 07/11/2005 - 11:45
נושא ההודעה:

לגבי בעיית המחיצות - אני מניח שהדבר לא דווח בעבר לבאגזילה, ולכן מה שנותר הוא לדווח על זה ולקוות שזה יסודר לגרסה הבאה. אפשרות אחרת היא שמחוסר ידיעה לא כללתי קובץ שמכיל דרייבר מתאים עבור בקר הכונן שלך (מאוד יתכן שזה המצב, אם התקנת מנדריבה 64 ביט עברה בהצלחה - הרי בסופו של דבר זו אותה תוכנת התקנה וההבדל יכול להיות בחסר של קובץ כזה או אחר).

מאחר ואני לא נתקלתי מעולם בהודעה הזו, הייתי רוצה לראות מה בדיוק הסיבה לכשל, ואם מדובר בבעיה בתוכנת ההתקנה לדווח עליה לבאגזילה. האם תוכל לשלוח לי את לוגי ההתקנה? הסברתי מה אני צריך בהודעה זו.

במידה ויהיה בלוגים גם מידע לגבי כרטיס הרשת אדווח גם על זה.

לגבי ה-X: אם עדיין יש לך את קובץ הגדרות ה-X של ההתקנה ואת זה של סוזה - אשמח לקבל גם אותם. אם לא, אסתפק בזה של סוזה ואנסה לשאוב את שאר המידע לגבי בעיות הזיהוי מלוגי ההתקנה.

לגבי עליית המערכת ללא מקלדת עברית - האם יתכן שהבעיה נובעת מהחלפת קובץ הגדרות ה-X? הגדרות השפה במנדריבה מבוצעות ברמת ה-X ולא ברמת שולחן העבודה.

לגבי תמונות המסך במדריך ההתחברות לאינטרנט - אופס שלי, זה יתוקן בגרסה הבאה.

אשמח גם אם תשלח לי את קובץ הגדרת הקיקר שלך, זה יושב איפושהו תחת

קוד:

.kde/share/config/kickerrc

ואת הגדרות הלוקאל
קוד:

locale > locale.txt

כדי להשוות אותם עם מה שאני מקבל בהתקנה דומה.

המון תודה על ביצוע הניסוי - מאחר ואין לי גישה לאף מחשב עם מעבד 64 ביט חשוב לי מאוד לקבל מידע על התקנות מסוג זה. אנסה לעקוב/לטפל בבעיות שדווחת כדי לקדם את פתרונן במהרה Very Happy

חזרה לתוכן הדיון
yanivאורח · ·

הודעה פורסם: 07/11/2005 - 12:30
נושא ההודעה:

ניסוי שדרוג

לא ברור מה סוג השדרוג

מהלך ההתקנה רץ יפה מאוד ..וכאן מתחילים הבעיות:

לאחר שהגדרנו משתמש חדש.
מסך הפתיחה בזמן עליות המחשב, רקע שולחן עבודה היה ילדותי, זה לא מציג מערכת מתקדמת, צריך משהו יותר רשמי נקי

כל הכיווניות הפוכה גם של איקונים על שולחן העבודה גם כפתור ההתחל

לא מוגדרים מקורות בררת מחדל גם לא המקור הרשמי של אחד

כתב של האיקונים על שולחן העבודה צריך להיות לבן עם מעטפת שחורה ולא נבלע ברקע

במקום שמות של תיקיות בעברית ב kde רואים ריבועים

התקנתי את נגן הרדיו והוא לא עבד
לא היו בתפריט אופן אופיס 2 וגם לא עדכון של תוכנות אחרות שהיו לי (שבדיסק היה להם גרסה עדכנית יותר)

ואיך אפשר בלי סיום מר
במעבר בין משתמשים יש שם כפתור בשם type בתוכו יש אפשרות לבחור את הסביבה הגראפית אז בחרתי במותאם אישית ואז נעלם לי הממשק הגראפי...וכאן אני מסיים את חלקי תקוע , (מי צריך את זה מספיק kde genome )

תכננתי לפני השדרוג לציין ב 10 נקודות במה טוב יותר אחד 2006 מאחד 2005 למשתמש הישראלי אבל לצערי התאכזבתי קשות

עצה שלי מי שרוצה לשדרג אני לא ממליץ לא כרגע הוא צפוי להתאכזב

יכול להיות שזה יתאים להתקנה חדשה

נ.ב דוביקס תוכל לתת תמונת מסך (לצורך בדיקה) של ממשק בעברית ותוכנה באנגלית (כמו vlc)

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 07/11/2005 - 12:44
נושא ההודעה:

>> כל הכיווניות הפוכה גם של איקונים על שולחן העבודה גם כפתור ההתחל

אנא פרט למה כוונתך - מה הכיוון הנוכחי של התפריט הראשי שאתה רואה, מה הכיוון הרצוי לדעתך (שים לב שיש סקר בנושא הכיווניות בפורום אחד)

>> לא מוגדרים מקורות בררת מחדל גם לא המקור הרשמי של אחד

נכון, כי אין לי אפשרות כרגע להגדיר אותם באופן אוטומטי. תריץ ehad-urpmi מטרמינל רוט (אם מדובר במשתמש חדש, אמור להיות סמל מתאים על שולחן העבודה).

>> כתב של האיקונים על שולחן העבודה צריך להיות לבן עם מעטפת שחורה ולא נבלע ברקע
אבדוק מה אפשר לעשות לגרסה הבאה

>> במקום שמות של תיקיות בעברית ב kde רואים ריבועים
לא קורה אצלי, מה הגדרות הלוקאל בסביבה? (פלט של locale)

>> התקנתי את נגן הרדיו והוא לא עבד
הודעות שגיאה? בדוק ש kaffeine מותקנת

>> לא היו בתפריט אופן אופיס 2 וגם לא עדכון של תוכנות אחרות שהיו לי (שבדיסק היה להם גרסה עדכנית יותר)

אנא פרט אילו תוכנות. לגבי אופן אופיס - אני מניח שהבעיה היא בגלל שלא השתמשתי בחבילות של מנדריבה (הן גדולות מדי) - נסה להתקין את החבילות מהתקליטור.

>> במעבר בין משתמשים יש שם כפתור בשם type בתוכו יש אפשרות לבחור את הסביבה הגראפית אז בחרתי במותאם אישית ואז נעלם לי הממשק הגראפי...וכאן אני מסיים את חלקי תקוע , (מי צריך את זה מספיק kde genome )

לא ברור לי על איזו אופציה אתה מדבר, אנא ספק תמונת מסך או פירוט

>> תכננתי לפני השדרוג לציין ב 10 נקודות במה טוב יותר אחד 2006 מאחד 2005 למשתמש הישראלי אבל לצערי התאכזבתי קשות

צר לי שזו דעתך, נקווה שבגרסאות הבאות תתרשם יותר Confused בכל מקרה, תודה על הדיווח, אנסה לטפל בנקודות שהעלית, אנא ספק את המידע הנוסף שאני צריך.

חזרה לתוכן הדיון
לוליאורח · ·

הודעה פורסם: 07/11/2005 - 12:55
נושא ההודעה:

המחשב עליו התקנתי את "אחד" עסוק עכשיו בקמפול kde-3.4.3 על freebsd 6.0 וכידוע אין גישה ממנה למחיצות לינוקס.
כשזה יסתיים (בלילה? מחר בבוקר?) אשלח את הלוגים המבוקשים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/11/2005 - 13:08
נושא ההודעה:

מצויין, תודה Smile

חזרה לתוכן הדיון
yanivאורח · ·

הודעה פורסם: 07/11/2005 - 13:08
נושא ההודעה:

אין לי ממשק גראפי כל מה שאני מציין אני עושה ממה שאני זוכר

הכיווניות הפוכה בבררת המחדל, ראה לינק שלי בסוף הדף
http://whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=27012

נגן הרדיו
זה שדרוג למה שאני אצטרך להתקין משהו נוסף כדי להפעיל תוכנה מהדיסק

לגבי אופן אופיס
שוב אני משדרג אני אמור להראות לאחר שדרוג אופן אופיס 2

מתאם אישית
אני מדבר על המסך שבו אפשר להחליף משתמש (פס לבן, בצד השני יש שעון)

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 07/11/2005 - 14:42
נושא ההודעה:

>> הכיווניות הפוכה בבררת המחדל, ראה לינק שלי בסוף הדף
http://whatsup.org.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=27012

לא מצליח לראות את התמונה, אולי תוכל בהזדמנות להעלות אותה ל-imageshack.us

>> נגן הרדיו
זה שדרוג למה שאני אצטרך להתקין משהו נוסף כדי להפעיל תוכנה מהדיסק

אתה מבלבל בין שני דברים - בשדרוג יעודכנו רק תוכנות שיש לך ותלויות שלהן, לא תוכנות חדשות שנמצאות בדיסק. אם חסרות תלויות - אין לכך קשר לשדרוג אלא באג בבניית חבילה מסויימת (במקרה הזה באג שלי כנראה - ייבדק). אתה לא זוכר מה הודעת השגיאה שקיבלת?

>> לגבי אופן אופיס
שוב אני משדרג אני אמור להראות לאחר שדרוג אופן אופיס 2

כאמור, אני לא יכול להשתמש כרגע בחבילות של מנדריבה, ולכן למרות שאני חושב שאתה צודק, אין לי יכולת לתקן את זה כרגע. אני אוודא שזה מוסבר ברשימת הבעיות הידועות + איך לתקן

>> מתאם אישית
אני מדבר על המסך שבו אפשר להחליף משתמש (פס לבן, בצד השני יש שעון)

אתה מדבר על מנהל ההפעלה? החלון בו יש אפשרות להזין שם משתמש וסיסמה? אם כן, האם הגעת אליו ע"י בחירת האופציה ליציאה מהחשבון הנוכחי או באופציה להחליף משתמש?

חזרה לתוכן הדיון
yanivאורח · ·

הודעה פורסם: 07/11/2005 - 16:06
נושא ההודעה:

הכיווניות הפוכה
זה סרטון פלש, הינה עוד אחד (התבונן באיקונים על שולחן העבודה, כפתור ההתחל, שעון, איקון אינטרנט וההצמדה של משמות לחלון ההתחל, מראה נקי )
http://planet.nana.co.il/s_levy/3.gif

נגן הרדיו
אין הודעת שגיאה בדאבל קליק על תחנה לא קרה כלום

מתאם אישית
אכן חלון זה, יש שם אפשרות לבחור בין kde gnome בררת מחדל, מותאם אישית, משהו עם f
תצמצם את זה רק ל kde gnome

מה לגבי שינוי הרקע ותמונת מסך של תוכנה באנגלית כאשר ממשק מערכת ההפעלה בעברית
(זה לא סתם זה כדי לבדוק באג בכיווניות אם היה לי ממשק גראפי הייתי בודק את זה בעצמי)

חזרה לתוכן הדיון
Rubyלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 24/09/2004 · הודעות: 130 ·

הודעה פורסם: 07/11/2005 - 16:34
נושא ההודעה:

אתה מציע לעדכן את "חצי" 2006 הראשון לזה? או לחכות לסופית?
דרך אגב עד עכשיו נראה שההתקנה שלי של חצי 2006 אחד (חומרה ישנה יחסית, מערכת הפעלה יחידה על המחשב, עדכון מאחד 2005) עובדת פיקס פרט לבעיה עם aMule שהייתה קיימת גם באחד 2005, נראה שיש בעיה בחבילה...

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 07/11/2005 - 16:47
נושא ההודעה:

>> נגן הרדיו
אין הודעת שגיאה בדאבל קליק על תחנה לא קרה כלום

אופס, לא חושב שdouble click עובד - לא בטוח ש zenity שבו השתמשתי תומך בזה. אתה אמור ללחוץ על OK - אני אוסיף טקסט הסבר מתאים.

אני אסתכל בחלון אבל לא בטוח שאני יכול/רוצה/צריך להתעסק בהגדרות ה-kdm. זה כבר הרבה מעבר למנדט של "אחד".

לגבי הרקע אני אערוך משאל כדי לקבוע את הרקע המבוקש לגרסה הסופית, ואספק חבילת שדרוג למי שהתקין את הגרסאות הקודמות במידה והרקע ישונה.

לגבי הפעלת תוכנה ללא תרגום - אני עדיין לא מבין מה בדיוק הטיעון?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 07/11/2005 - 16:52
נושא ההודעה:

Ruby :
אתה מציע לעדכן את "חצי" 2006 הראשון לזה? או לחכות לסופית?
דרך אגב עד עכשיו נראה שההתקנה שלי של חצי 2006 אחד (חומרה ישנה יחסית, מערכת הפעלה יחידה על המחשב, עדכון מאחד 2005) עובדת פיקס פרט לבעיה עם aMule שהייתה קיימת גם באחד 2005, נראה שיש בעיה בחבילה...

אם הכל עובד לך מגרסת הניסוי הראשונה, אין צורך שתתקין מחדש - כל חבילות גרסת הניסוי שאני בניתי זמינות במקור של אחד 2006 (ראה הודעה דביקה בפורום) ואתה יכול להתקין את החבילות החדשות משם אם יש לך צורך בהן.

מומלץ גם להסתכל ברשימת השינויים - את שאר החבילות שהוספתי (למשל gnome-volume-manager) אתה יכול להתקין מהרשת - כולן מצויינות ברשימת השינויים המפורטת כולל הסיבה שבעטייה הוספתי אותן, ולא לשכוח גם לשדרג את עדכוני האבטחה מהמקור הרגיל של מנדריבה, ואז יש לך את כל מה שכלול בtest 2.

חזרה לתוכן הדיון
yanivאורח · ·

הודעה פורסם: 07/11/2005 - 21:06
נושא ההודעה:

היה איזה באג בכיווניות כאשר הגדרת ממשק מערכת הפעלה בעברית והותקנה תוכנה עם ממשק באנגלית רציתי לראות האם הבאג עדיין קיים

אם אפשר בקצרה איך אני מחזיר את הממשק הגראפי

אגב לגבי תוכנת הצריבה ראיתי באיזה מקום שיש לה גם תרגום בעברית

חזרה לתוכן הדיון
rotemlissלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/03/2005 · הודעות: 328 · מיקום: ‎/home

הודעה פורסם: 08/11/2005 - 17:47
נושא ההודעה:

התקנתי על נקי (הכל פורמט, אפילו ‎/home, כיוון שאת / במילא מפרמטים וכיוון שהמחיצה של ‎/home הייתה פגומה), ועד כה לא הפעלתי את המערכת, אבל ההתקנה מהדיסק הקשיח (ומדיסקט), ההתקנה עצמה, וה־Boot-Loader כולם עובדים מצוין Smile­. אודיע כאן על בעיות (או שאין בעיות) כשאפתח את המערכת.

חזרה לתוכן הדיון
rotemlissלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/03/2005 · הודעות: 328 · מיקום: ‎/home

הודעה פורסם: 08/11/2005 - 18:30
נושא ההודעה:

אני כותב משם עכשיו! הבעייה שלי עם המקלדת העברית מגרסת הבטא של מנדריבה 2006 - נפתרה. אני לא יודע עדיין אם הבעייה עם האינטרנט נפתרה, אבל האינטרנט עובד בכל אופן, כמו גם שיתופו עם מחשב נוסף ברשת. לא נתקלתי עד כה בשום בעייה.

חזרה לתוכן הדיון
yanivאורח · ·

הודעה פורסם: 08/11/2005 - 21:52
נושא ההודעה:

הצלחתי לעלות את הממשק הגראפי

הינה הבעיה של תוכנות באנגלית כאשר מערכת ההפעלה בעברית
http://img376.imageshack.us/my.php?image=screenshot1yv.png

ניתן לראות שנגן ה vlc הפוך

כאשר עברתי למשתמש חדש לא ראיתי איקון להגדרת מקורות

בנוסף בעיות בפיירפוקס
החצים קדימה ואחורה הפוכים
פיירפוקס איטי מאוד

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 08/11/2005 - 23:14
נושא ההודעה:

לולי :
התקנתי על מחשב amd64 ואני כותב ממנה עכשיו.

תודה, קיבלתי את הלוגים. פתחתי דיווחים בבאגזילה לגבי מספר בעיות:

זיהוי מחיצות
זיהוי כרטיסי רשת

לגבי כרטיס המסך - אני לא בטוח של מי הבאג. תוכנית ההתקנה זיהתה את הכרטיס וניסתה להתקין עבורו דרייבר קנייני (שלא כללתי בדיסק). מצד שני, לפי קבצי ההגדרות של xorg - הן הקובץ של מנדריבה והן הקובץ של סוזה טוענים את הדרייבר nv :-/ האם יש סיכוי שתוכל להעיף מבט בקבצי ה-xorg.conf ותוכל לבדוק מה הבאג בקובץ של מנדריבה - ואולי אפילו לטסטס את התיקון?

לגבי שעטנז השפה, הבאג הוא שלי, ושחררתי לזה תיקון שיהיה זמין ב-test3 - ניתן להתקין את התיקון גם על test2 לפי ההוראות בדיון הזה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 08/11/2005 - 23:34
נושא ההודעה:

yaniv :

ניתן לראות שנגן ה vlc הפוך

אכן, נראה שבגלל הקידוד העברי כל הממשק מתהפך. האם מישהו יודע אם זו בעיה של kde/gnome שהופכים ממשק בקידוד עברי או באג של מנדריבה?

ציטוט:

כאשר עברתי למשתמש חדש לא ראיתי איקון להגדרת מקורות

אמור להיות, נסה ליצור משתמש חדש עם ALT-F2 ואז kdesu userdrake, תיכנס לחשבון שלו ואם הבעיה קיימת אנא העלה צילום מסך.

ציטוט:

בנוסף בעיות בפיירפוקס
החצים קדימה ואחורה הפוכים

ידוע, צריך להתקין ערכת נושא הפוכה:

ערכת נושא הפוכה (חפש קישור בדף)

ציטוט:

פיירפוקס איטי מאוד

אנא ראה כאן

חזרה לתוכן הדיון
yanivאורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2005 - 10:51
נושא ההודעה:

סטאטוס

לא ניתן לראות ספריות בעברית בkde רואים ריבועים

השולחן העבודה לא מספיק מסודר לעברית (עם התוספת של במקור) ראה דיון בנושא ממשק עברי באחד
בנוסף אין סדר בשולחן של גנום

בגנום בפנל כתוב תיקיות מקומיות אז לא ניתן לראות ספריות בעברית שם

לגבי איטיות פיירפוקס ואיקון להגדרת מקורות
משום מה שהגדרתי משתמש חדש (שוב פעם) פיירפוקס הסתדר (לפחות נראה לי) והופיעה איקון להגדרת מקורות (עשתה עבודה יפה שם רק חסר מקור עם תוכנות קנייניות)

התוכנה שאפשר לבחור תחנה רדיו ישראלית נעלמת או נסגרת בעת השמעת תחנה מסוימת

אין פתרון פשוט לדרייברים להאצת תלת מימד (ראיתי את המדריך)

אין שדרוג תוכנות קיימות

אולי כדי להמתין שיהיה את אשף האינטרנט הישראלי ולשלב אות בהפצה

פיירפוקס 1.5 פותר חלק מהבעיות של אתרים לא תיקנים
http://membres.lycos.fr/sethnakht/ נדרש
http://fasterfox.mozdev.org/ מועיל מאוד
אפשרות לחפש rpm ברשת דרך פיירפוקס
עריכת הנושא של פיירפוקס ממשק עברי נכון צריכה להיות מובנת

האם קיים פיתרון מובנה לצפייה בסרטים עם תרגום

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 09/11/2005 - 11:14
נושא ההודעה:

כרגיל, מה שאוכל לתקן יתוקן, מה שלא - לא, ומה שיעזור בחלק מהמקרים זה לקבל עזרה בתיקון Wink

>> לא ניתן לראות ספריות בעברית בkde רואים ריבועים

ספריות מקומיות או ממחיצת חלונות? יתכן שיש בעיה עם הגדרת הקידוד ב etc/fstab/

>> בנוסף אין סדר בשולחן של גנום
גנום מכיל את ההגדרות המקוריות של מנדריבה. אין לי כוונה להתעסק עם ההגדרות שם מחוסר זמן.

>> בגנום בפנל כתוב תיקיות מקומיות אז לא ניתן לראות ספריות בעברית שם
ראה ההערה לגבי בעיית הקידוד למעלה

>> הופיעה איקון להגדרת מקורות (עשתה עבודה יפה שם רק חסר מקור עם תוכנות קנייניות)
אם אתה מוצא מקור כזה שזמין בחינם ברשת, אנא יידע אותי ואוסיף אותו. אני לא מצאתי כזה.

>> התוכנה שאפשר לבחור תחנה רדיו ישראלית נעלמת או נסגרת בעת השמעת תחנה מסוימת

נכון, כי היא בסה"כ launcher לkaffeine. אין לי כוונה כרגע לשפץ אותה מחוסר זמן. אתה מוזמן לחפש את הדיון בווטסאפ בנושא תוכנות להשמעת רדיו - אם תמצא אחת שעובדת עם קפאין אבחן אפשרות לשלב אותה.

>> אין פתרון פשוט לדרייברים להאצת תלת מימד (ראיתי את המדריך)

ידוע, עוד אין לי פתרון.

>> אין שדרוג תוכנות קיימות

לא ברור למה הכוונה?

>> אולי כדי להמתין שיהיה את אשף האינטרנט הישראלי ולשלב אות בהפצה

הגרסה היציבה זמינה באחד, הגרסה מהדור השני עדיין בפיתוח.

>> פיירפוקס 1.5 פותר חלק מהבעיות של אתרים לא תיקנים

ידוע, אבל (1) עוד לא שוחררה גרסה יציבה (2) אין כרגע חבילת מנדריבה עבורה.

בכל מקרה, אין לי כוונה לשלב את 1.5 לפני שתשוחרר גרסה סופית וכל התוספים יעבדו איתה. כרגע למשל, העובדה שadblock נשבר עם גרסת ה-RC האחרונה משגע אותי.

>> עריכת הנושא של פיירפוקס ממשק עברי נכון צריכה להיות מובנת

לא מתוכנן, עד כמה שאני מבין 1.5 תפתור את הבעיה (ובתקווה אוכל לשלב אותה בגרסה הסופית של 2006, אז לא אמורה להיות בעיה)

>> האם קיים פיתרון מובנה לצפייה בסרטים עם תרגום

אם הכוונה לקבצי סרטים, אין לי מושג כי אין לי כאלו לבדוק. אם מישהו מתנדב לבדוק איך לנגן סרטים כאלו עם תרגום דרך kaffeine ולספק מדריך עם צילומים - אכלול אותו בפרק המדריכים באתר אחד.

חזרה לתוכן הדיון
yanivאורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2005 - 11:29
נושא ההודעה:

לא ניתן לראות ספריות בעברית
ספריות מקומיות

חזרה לתוכן הדיון
yanivאורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2005 - 13:45
נושא ההודעה:

http://kazit.berlios.de/newsite/tmp/radio//
http://kazit.berlios.de/newsite/kazit-software.html
רדיו

kaffeine לא מראה כתוביות בעברית (אולי כדי להכניס תוכנה אחרת העיקר שראה כתוביות בעברית ישר לאחר ההתקנה על מנת להקדים תשובה לשאלה שברור שתשאל)

מקורות
http://rpms.mandrivaclub.com/rpms/mandrivaclub/comm/2006.0/i586/ByName.html
http://rpmfind.net/linux/Mandrake/2006.0/i586/
http://www.linuxloader.com/modules/Downloads/howtos/2005/

http://www.mde.djura.org/2006.0/RPMS/
אולי לחלק מהתוכנות הקנייניות שלא נמצא מקור להגדיר תוכנה בודדת כמקור

יש בסך הכול 10 תוכנות קנייניות פופולריות אפשר לטפל בזה דרך מנהל המקורות

אגב אפשר לשלוח sms באחד 2006 ? אם לא יש את זה
http://hspell-gui.sourceforge.net/sendsms-gui.html

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2005 - 14:22
נושא ההודעה:

yaniv :
http://kazit.berlios.de/newsite/tmp/radio//
http://kazit.berlios.de/newsite/kazit-software.html

לא עובד עם kaffeine

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 09/11/2005 - 20:07
נושא ההודעה:

yaniv :

מקורות
http://rpms.mandrivaclub.com/rpms/mandrivaclub/comm/2006.0/i586/ByName.html
http://rpmfind.net/linux/Mandrake/2006.0/i586/
http://www.linuxloader.com/modules/Downloads/howtos/2005/

http://www.mde.djura.org/2006.0/RPMS/
אולי לחלק מהתוכנות הקנייניות שלא נמצא מקור להגדיר תוכנה בודדת כמקור

החבילות מהמקור הראשון לא זמינות לכלל הציבור, המקור השני הוא סטנדרטי, והמקור השלישי הוא לא מקור -הוא סתם ספרייה עם כמה חבילות (זה עדיין לא הופך אותו למקור...)

יכול להיות שיש את החבילות במקורות הפרטיים שאפשר להתקין עם האשף שלי (אחרי הורדת הסימון מהתקנת מקורות רשמיים בלבד) אבל התקנות משם יכולות לשגע את המערכת (למשל אם תשדרג את KDE או גנום - אולי יעבוד אולי לא), ולכן אני לא מעוניין לאפשר אותם כברירת מחדל.

חזרה לתוכן הדיון
yanivאורח · ·

הודעה פורסם: 26/11/2005 - 16:08
נושא ההודעה:

ישנם שני עורך התפריטים לאותו תפריט

עורך התפריטים של מנדיבה לינוקס
http://img472.imageshack.us/my.php?image=m9va.png

ועורך תפריטים של kde
http://img472.imageshack.us/my.php?image=k5dr.png

1 למה זה מיותר וזה גם מבלבל
2 בעורך של kde יש באג כשמוחקים מהתפריט לא ניתן לשמור

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 27/11/2005 - 19:14
נושא ההודעה:

מאיפה בתפריט הראשי (אם בכלל) הפעלת את עורך התפריטים של KDE?

חזרה לתוכן הדיון
yanivאורח · ·

הודעה פורסם: 27/11/2005 - 19:30
נושא ההודעה:

בחר תוכנה מהתפריט
סמן עם העכבר
כפתור ימיני edit item

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני: