ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
Poll
האם האתר נראה מקצועי מספיק?
האתר ברמה של מקצוענים
42%
 42%  [ 6 ]
האתר מקצועי, אך עדיין חסר בו ליטוש סופי
42%
 42%  [ 6 ]
האתר חובבני, צריך לשפר אותו
14%
 14%  [ 2 ]
האתר חובבני מידי, צריך להעסיק איש מקצוע בתחום
0%
 0%  [ 0 ]
סך-הכל הצבעות : 14

sijpלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/05/2004 · הודעות: 5544 · מיקום: ~

הודעה פורסם: 14/11/2005 - 07:48
נושא ההודעה: [סקר] האם use.linux נראה מקצועי מספיק?

אולי הפסקתי קצת, בעקבות תחילת השנה האקדמית, לעבוד על הנושא, אבל אני מתכנן להמשיך.
לפני שאני אמשיך, אני זקוק לביקורת ואת הדעה שלכם, בנוגע להאם מה שאני עושה בכיוון הנכון.

אני לא מדבר עכשיו על ההיבט של התוכן, אלא יותר על ההיבט הויזואלי,
האם הוא מקצועי מספיק?
האם הוא מושך את העין?
האם הוא מבלבל את העין?
האם הוא לא אחיד, לא יציב או מורכב מדי?

לינק למי ששכח:
http://sijp.no-ip.info/files/use/testing/

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 14/11/2005 - 09:13
נושא ההודעה:

הערה לגבי ההבדלים בין האפשרות השלישית והרביעית:
השלישי אומר שהאתר חובבני, אבל עדיין יש לו פוטנציאל במגמה שאני הולך איתה.
הרביעי אומר שהמגמה שלי שגויה, ואני לא צריך להיות זה שיטפל בנושא הגרפי של האתר.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/11/2005 - 09:26
נושא ההודעה:

1.הלוגואים של "בשילוב עם:" גדולים מידי לטעמי.
2.קצת יותר מידע על קבלו את גנו/לינוקס יהיה מעולה (שיכיל למידע כללי בפנים)

חוץ מיזה הכול מעולה,בהצלחה.

חזרה לתוכן הדיון
yanivאורח · ·

הודעה פורסם: 14/11/2005 - 09:27
נושא ההודעה:

קצת לא ברור קהל היעד
הניווט לא ברור לאן אני צריך ללכת לבצועה מטרה שאליה נכנסתי לאתר

עשיתי משהו שנראה לי הדבר הנכון (כולל הלינקים)
http://planet.nana.co.il/hjfgjhg/forupload.html

מה אתה חושב ?

חזרה לתוכן הדיון
ארתיום ת.הצטרפות: 15/07/2005 · הודעות: 4433 ·

הודעה פורסם: 14/11/2005 - 10:21
נושא ההודעה:

קודם כל - רמה מקצועית גבוהה מאוד!

כמה דברים קטנים:
1. הדף נראה לא לגמרי טוב בIE. צריך לזכור שרוב קהל היעד ייכנס עם הדפדפן הזה. (יש כמה לוגואים שנחתכו בעמוד הראשי - השאר בסדר)
2. חסר טקסט עבור קזית, פדורה, סוזה - חייבים להשלים. (אם אתה רוצה אני יכול לכתוב על פדורה, ואני יכול להרחיב קצת על אובונטו שלפי דעתי יש שם מעט מידע).
3. הייתי מוסיף קישורים על כל לוגו של האתרים

חייב להודות שהאתר ברמה מאוד גבוהה!!!

גם לי יש בלוג Neutral

חזרה לתוכן הדיון
sforbesלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/02/2003 · הודעות: 1392 ·

הודעה פורסם: 14/11/2005 - 10:21
נושא ההודעה:

מטרד טכני קטן- הדפדפן שלי (ספארי) לא פתוח על מסך מלא, וכשהחלון ברוחב של כ-900 פיקסלים יש פס גלילה רוחבי מעצבן שנובע מהכפתורים הגדולים למטה (בדף הראשי).
עוד דבר- באותו מצב, המלה "לינוקס" ב"קזית" לינוקס "בורחת".

צילום מסך:
Image

בנוסף חסרה לי היררכיה עיצובית בדף הראשי- העין לא יודעת איפה להתמקד, ויש הרגשה "מפוזרת" (מצטערת על הניסוח הלא מאוד ברור).
הרבה מזה נובע מגדלי הפונטים המוזרים: למשל הטקסט "בשיתוף עם" כמעט בגודל של הכותרת הראשית, ואילו השאר בפונט קטן למדי.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
MBDלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 27/09/2004 · הודעות: 4161 ·

הודעה פורסם: 14/11/2005 - 11:20
נושא ההודעה:

שלומי, כמו שכבר אמרתי אין שום ספק שהאתר מקצועי לגמרי. פשוט מעולה !

רק הערה קטנה, אני הייתי משנה את הרקע האפור (זה שמופיע בעמוד הראשי, ובעוד כמה עמודים). לא מספיק אסתטי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/11/2005 - 11:32
נושא ההודעה:

אני אומר ששושנה הוציאה לי את המילים מהפה ...

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 14/11/2005 - 11:42
נושא ההודעה:

את הרקע האפור הוספתי היום בבוקר, איזה צבע אחר אתם חושבים שיתאים להיות הרקע, בהתאם לבלוקים שבעצמם לבנים?

אגב, אני באונ', כך שאין לי גישה לאתר כרגע, שינויים קלים יהיו היום בערב (באמצעות הביקורת שלכם, שכבר מעולה ותעזור המון), שינויים יותר מאסיביים, יהיו בסופ"ש.

לגבי הבלוק של "בשילוב עם", אני חושב להסיר אותו מהדף הראשי, או לפחות להשתמש בטקסט בלבד (במקום הטקסט בנוגע למוזילה, אני חושב שהוא יהיה מיותר).

לגבי IE בסופ"ש אני אעבוד בעיקר להתאמה אליו (הוא דורש יחס אישי).

שושנה, תודה רבה, האתר זקוק לאבחנה של המטרדים האלו בדיוק.

ארתיום, לגבי הטקסטים, הם יוכנסו בצורה יותר מקיפה (אם בכלל, אני חושב על לקשר ישירות לאתר הבית ולא לשמור עליהם מידע בכלל באתר - האתר אמור רק להיות דף פתיחה ולא אמור להכיל הרבה מידע בתאחלס, מה דעתכם באמת על כמות הטקסט?)

יניב, האתר לא אמור לספק מידע, הוא אמור להיות דף פתיחה שיקשר אל דפי מידע אחרים. בעיקרון אני רוצה ליצור דף שכאשר ירצו לדעת איך משיגים לינוקס, יקבלו תבנית שתהווה כלי להעברת האדם למקום המתאים, היא תמליץ לו על ההפצות הפופולריות והידידותיות. אם אנחנו רוצים לנקוט בדרך של מוזילה, שהיא בין היתר הפצה של באנרים ולחצנים שיקשרו לדף הפתיחה של פיירפוקס, שמשם אפשר להוריד את השועל, אנחנו גם צריכים דף כזה שיקשר לאתרים של שלוש-חמש ההפצות הפופולריות ביותר. אגב, את המראה הכללי די גנבתי מהאתר שלהם.

חזרה לתוכן הדיון
APלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 04/10/2002 · הודעות: 524 · מיקום: נתניה

הודעה פורסם: 14/11/2005 - 12:41
נושא ההודעה:

הרעיון מצויין אבל חסר גימור.
שמישות: "בשילוב עם" יותר מדיי בולט ומיותר, לדעתי צריך להבליט יותר את הייתרונות והפשטות.
עיצוב: בינוני מאד. לא שאני מעצב גדול, אבל להבדיל בין אתר מושך את העין לאתר לא מושך את העין אני יודע. הסגנון עיצוב עתיק מאד, זה נראה כמו דף שנבנה ב2002 ולא עודכן מאז.
הצעות והערות כלליות:
* "מה זה לינוקס" צריך להיות הרבה יותר בולט.
* להוסיף עמוד של "למה לינוקס" שלא יתייחס בכלל לאספקטים של חופש, אלא לאספקטים של שמישות. פשוט סדרה של הסברים בשילוב תמונות מסך המדגימות את היכולות של לינוקס. לדוגמא לתת הדגמה של משחקים תחת לינוקס, השוואות של משחקים פופולאריים כמו ET לדוגמא בין לינוקס לחלונות, תמונות מסך שמראות את התמיכה המלאה בעברית, תמונות מסך שמראות את יכולות המולטימדיה (לדוגמא: תמומת מסך של אמ-פלייר עם איזשהו סקין יפה מפגין יכולת של כתוביות בעברית על סרט כלשהו) להדגים יכולות התאמה אישית של דסקטופ, אינטגרציה של תוכנות, להראות שלינוקס היא מלוטשת ומלאה.
* להבליט את היכולת של לייב סידי לכל מטרה, במיוחד לשימושי מולטימדיה. (eMovix לדוגמא)
* לקדם לייב סידים לפני ההפצות עצמן. אחרי הכל, או יותר נכון לפני הכל, צריך להתנסות. התקנת לינוקס זה לא משהו שמשתמש פשוט יכול לעשות. האמת? אפילו לא משתמש מתקדם. ניסיון ללא סכנת פגיעה בתוכן ההארד דיסק נראת קורצת יותר. לא אהבת? נסה לייב סידי אחר. להוריד לייב סידי כל אחד יכול. (משהו בסגנון: "אהבתם? אפשר גם להתקין")
בדרך זו אנשים יראו שלינוקס לא מאיימת, שלינוקס לא מיוצגת ע"י "דת חופש התוכנה", ואפילו יראו שלינוקס זה מגניב, יפה ושמיש.
* והדבר הכי חשוב: תפסיקו להכניס טרמינלים שקופים לכל סקרין שוט.
אף אחד לא רוצה לראות את הטרמינל, אף אחד גם לא רוצה לדעת שיש אחד כזה. כבר שנים שאפשר להסתדר בלעדיו בלינוקס. אני מדבר מניסיון אישי, ושל הרבה לינוקסאים אחרים שאני בקשר איתם. אתם רוצים טרמינל? בחירה שלכם. להזכיר אותו אולי אפשר, אבל העובדה שעשיתם אותו שקוף עם רקע מגניב לא עושה אותו ידידותי או יפה יותר. זה עדיין טרמינל, אותה שורת פקודה מפחידה שבגללה מאות אנשים לא רוצים לשמוע על לינוקס.

Minimal-Techno
Prog\Electro House

חזרה לתוכן הדיון
yanivאורח · ·

הודעה פורסם: 14/11/2005 - 12:47
נושא ההודעה:

יש הבדל מאוד רציני בין פיירפוקס ללינוקס
בפיירפוקס אתה לא מסביר מה זה אינטרנט, בשביל מי נועד האינטרנט,למה כדי להתחבר,מה זה התחברות ואיך לגלוש
אפשר להגיד שפיירפוקס זה סוג של הפצה אבל לא לינוקס

אני חושב על את מי אני יפנה לדף מה הוא צריך לשאול כדי שאני יפנה אותו לשם, על איזה לינק אני ארצה שהוא ילחץ ואין לי תשובה

הרי אנחנו לא יודעם את רמת הידע של מי שאנחנו מפנים לדף אז בו נצא מתוך נקודת הנחה שאנחנו מפנים אנשים שלא יודעם כלום על לינוקס וגם בקושי יודעם להדליק מחשב (כמוני)
על מה אני אמור ללחוץ בדף הראשי ומה אני יקבל אין היררכיה

הסגנון שלי לדעתי היא הכיוון כי לא חשוב מה רמת הידע של המבקר בדף לא חשוב מה הוא שואל או סתם אני רוצה לגרום למישהו לעבור ללינוקס, הוא תמיד ימצא את עצמו (מי אני ומה הסטאטוס שלי) תוך התמקדות בניווט שילד ביסודי יסתדר שם. מדף הראשי אתה מגיעה לכול נושא, כך שתמיד תהיה הפניה לדף הזה= פרסום= לקוחות חדשים

ח"ח על עבודה

חזרה לתוכן הדיון
אפסאלוןלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/02/2004 · הודעות: 278 ·

הודעה פורסם: 14/11/2005 - 14:44
נושא ההודעה:

נראה יפה מאד ומושקע. כדאי לדעתי להמעיט בקישורים חיצוניים בדף הראשי ולהדגיש אותם בברור. כשאתה מקשר ל- bdcomp קשר ישירות לדף ההזמנה. כמו כן קשר גם ל- http://hamakor.org.il/kazitform שם יהיה ניתן בקרוב להזמין תקליטורי אובונטו ו"האחד".

כשאתה מקשר לאתרים חיצוניים, כדאי לקשר לדפים בעברית אם יש. כמו כן, כדאי לקשר למדריכים בעברית ולאתר welcome to linux.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/11/2005 - 16:00
נושא ההודעה:

אפסאלון :
נראה יפה מאד ומושקע. כדאי לדעתי להמעיט בקישורים חיצוניים בדף הראשי ולהדגיש אותם בברור. כשאתה מקשר ל- bdcomp קשר ישירות לדף ההזמנה. כמו כן קשר גם ל- http://hamakor.org.il/kazitform שם יהיה ניתן בקרוב להזמין תקליטורי אובונטו ו"האחד".

כשאתה מקשר לאתרים חיצוניים, כדאי לקשר לדפים בעברית אם יש. כמו כן, כדאי לקשר למדריכים בעברית ולאתר welcome to linux.

לא עדיף לקרוא לעמוד orderform במקום kazitform? במיוחד לאור העובדה שלא ניתן להזמין דרך העמוד דיסקים של קזית?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 14/11/2005 - 20:08
נושא ההודעה:

בנוגע לכל הביקורות, תודה רבה, אני אשתדל להשתמש ברעיונות שהועלו ולתקן את הנקודות הבעייתיות. בשלב מסויים, אני אעלה את האתר לאנשהו (לא יודע כמה יסתדר בסוף עם linux.org.il, אבל עדיין קשה לקבוע), אני מתכנן לאפשר יכולות עריכה, בכל אופן לדעתי חשוב שזה יהיה פרוייקט קהילתי.

כמובן, שעוד רעיונות יתקבלו בשמחה.

לאורח, הדיון נפתח למען קבלת ביקורות בונות. ביקורת הורסת לא תורמת לשום דבר.
במקרה ואתה יכול להצביע על הנקודות שגורמים לאתר להראות לא מקצועי (לא, הרגשה כללית לא מספיקה), להביע דעה עניינית בנושא, עם הנימוקים הנלווים, אז יהיה ניתן להתייחס אל הדעה שלך באותה רמה של האחרים.

לי אין שום בעיה שהאתר עצמו לא יהיה זה שיעלה, ואפילו שמישהו אחר יבוא ויעשה את זה במקומי. אני נידבתי את עצמי לעבודה הזו, והשקעתי בנושא המון מזמני הפנוי כי רציתי להשיג מטרה מסויימת, ואם תהיה אפשרות להשיג את המטרה באמצעי אחר כך שזה יהיה יעיל יותר, אני ורבים אחרים, אני מניח, נשמח לשמוע על כך.

חזרה לתוכן הדיון
APלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 04/10/2002 · הודעות: 524 · מיקום: נתניה

הודעה פורסם: 14/11/2005 - 20:10
נושא ההודעה:

sijp צור איתי קשר, אולי נעשה משהו בשיתוף עם ערוץ #linux.il ונארח את האתר שלך על השרת שלנו. (www.linuxil.org)

Minimal-Techno
Prog\Electro House

חזרה לתוכן הדיון
אפסאלוןלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/02/2004 · הודעות: 278 ·

הודעה פורסם: 14/11/2005 - 20:17
נושא ההודעה:

אין שום בעיה לארח את האתר תחת linux.org.il. אם יש לך שרת אפשר לעשות עדכון של ה- DNS. אם לא, ניתן לאכסן את האתר על אחד השרתים שלנו.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 14/11/2005 - 20:34
נושא ההודעה:

אפסאלון :
אין שום בעיה לארח את האתר תחת linux.org.il. אם יש לך שרת אפשר לעשות עדכון של ה- DNS. אם לא, ניתן לאכסן את האתר על אחד השרתים שלנו.

זהו דומיין של המקור בסוף?
אני מתכתב במייל כבר כמה זמן בנושא עם אחד האנשים שמאחורי http://linux.org.il (אני מניח שמי שכתב את האתר עצמו).

הרעיון שנדמה לי שיהיה נחמד (גם כן שיקול לביקורת), הוא שיהיה subdomain בסגנון: start.linux.org.il , או get.linux.org.il . ‏

AP, תודה, ירדתי עד למטה לקחת את הנייד שלי להתחבר לirc Smile... ואז ראיתי את התגובה של אלון.

לי יש שרת, אבל הוא לא נועד לדברים כאלו, אלא יותר לשימוש אישי (הבלוג שלי).

אגב, אני הולך לדבר עם מספר חברים (עדיין לא בטוח אם באמת אני אוכל לתפוס אותם), שזה המקצוע שלהם. אולי יהיו להם כלים או כללים שנוכל להשתמש בהם גם פה.

חזרה לתוכן הדיון
אייל ת.הצטרפות: 24/04/2003 · הודעות: 3203 ·

הודעה פורסם: 14/11/2005 - 20:53
נושא ההודעה:

העיצוב עצמו הוא בסדר בלבד, התוכן עצמו הרבה יותר טוב,
לדעתי שושנה אכן ניסחה נכון את הבעיה,
אני אנסה קצת לפרט מה אישית די מפריע לי באתר:

1. אני על LCD, והצבעים, פשוט... זוועתיים, לפני כן זכרתי את האתר (לפני שבוע שבועיים) הרבה יותר טוב, חבל שהורדת את כל הצלליות...
2. אני היחידי שהאתר מזכיר לו את Mahjong ? המשחק הזה עם הקוביה על קוביה על קוביה?
3. האתר מיושר לשמאל, וכולל צלליות לימין.. אני חושב שאני אמחיש את הבעיה שלי בתרשים:
Image
4. התמונות למעלה, של ה"מה זהל לינוקס, UBUNTU, וכו...", כלומר התמונות של ההפצות , צריכות להיות ממורכזות ביחס לטקסט, והגבולות שמסביבם (אם בכלל צריך להשאיר אותם), צריכות להיות באורך סימטרי מהלמעלה, והלמטה.

אני אישית הייתי הופך הכל במראה,
הלוגו צריך להיות בצד ימין, התפריט בצד שמאל (ראה למשל בווטסאפ איפה הלוגו ממוקם...), והאתר אם כבר צריך לצאת מצד ימין, ולא מצד שמאל, אבל אז כמובן יש בעיה של צלליות... לצערי אני לא יודע איך זה יצא.

5. העמוד הראשי, לא צריך לזרוק את המשתמש המסכן אל ההורדה, עוד לפני שהוא בכלל הבין מה זה בכל לינוקס, בכלליות, אני אשתדל לרשום בהמשך פרטים של איך אני חושב שזה צריך להיות מסודר, פשוט כרגע אני בעומס רציני.....

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
ארתיום ת.הצטרפות: 15/07/2005 · הודעות: 4433 ·

הודעה פורסם: 15/11/2005 - 01:01
נושא ההודעה:

ווואווו....

אני נכנסתי עכשיו עם Firefox (בעבודה אני כל הזמן עם IE וצוות IT לא מרשה להתקין את השועל). אז ראיתי את ההבדל... באקספלורר האתר פשוט מכוער!.

1. אין אפקט של צל
2. בנרים מוזזים מהמקום
3. הקישורים על הלחצנים של האתרים בתחתית העמוד לא עובדים.

sijp במקרה שלך אני חושב שממש מומלץ לך להקפיד על הבדיקה שוטפת בIE כי האתר ממש לא נראה טוב בו.
בקשר לקישורים לאתרים מקוריים. לפי דעתי יש כאן בעיה. מבקר האתר אמור להשאר בסביבה ידידותית של האתר. בדרך כלל כשמפנים אותך לאתר אחר (במיוחד באנגלית) אז אנשים לא ממשיכים אלא חוזרים בחזרה.
אם אתה רוצה אני אכתוב כמה מילים על פדורה ואובונטו.

גם לי יש בלוג Neutral

חזרה לתוכן הדיון
Koalaלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 11/08/2003 · הודעות: 2843 · מיקום: רחובות

הודעה פורסם: 15/11/2005 - 01:11
נושא ההודעה:

השירשור עבר עריכה. נמחקו כמה תגובות של טרול אנונימי.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. sijp
  2. sijp