ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
ZooZלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 21/11/2004 · הודעות: 1209 ·

הודעה פורסם: 05/12/2005 - 13:18
נושא ההודעה: virtual / virtualization

הצעה 1: מודמה / הדמיה
כשאני מנסה לדון על תרגום המונח הזה תמיד עולה המונח "מודמה" או "הדמיה" אבל זה נראה לי לא נכון כי 1. המילה באנגלית באה מהערך virtue שאני מתרגם בהקשר הזה כ"תכונה". הרעיון מאחורי המילה האנגלית אומר שמשהו הוא וירטואלי אם הוא לא באמת הדבר האמיתי שהוא מתייחס אליו אבל הוא מכיל את התכונות/מעלות (virtues) שלו שפונקציונליות עבורנו. לדוגמא מחשב וירטואלי הוא לא באמת מחשב (אין לא נפח פיזי, אין לו מעבד, וכו' אי אפשר לקרוא לו מחשב במלא מובן המילה)אבל הוא בעל אותן התכונות/מעלות של מחשב שמעניינות אותנו (היכולת לחשב, התגובות לקלט/פלט זהות וכו'). לכן לי נראה יותר לתרגם כ:

הצעה 2: מותכן / התכנה
מלשון תוכן כמובן. אני מודע לזה שההצעה שלי נשמעת יחסית רע על הלשון Embarassed ולכן אני יוצא בקריאה נרגשת להצעות נוספות או הכרעה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אוריבלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 30/10/2003 · הודעות: 445 ·

הודעה פורסם: 05/12/2005 - 14:35
נושא ההודעה:

מדומה יכול גם להתאים, למעט העובדה שזה עלול ליצור בלבול עם simulated ו/או emulated.

חזרה לתוכן הדיון
ZooZלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 21/11/2004 · הודעות: 1209 ·

הודעה פורסם: 05/12/2005 - 15:39
נושא ההודעה:

אין הבדל מהותי בין מודמה למדומה. זה פשוט לא מתאר את ההוריה המקורית של המילה. זה די קרוב ברב המקרים (כי ההדמיה היא פעולה שכמעט תמיד באה בצמידות לוירטואליזציה) אבל זה לדעתי לא המילה הנכונה.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. ZooZ
  2. אוריב