ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
zoobooboozooלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 09/09/2005 · הודעות: 92 ·

הודעה פורסם: 20/12/2005 - 00:23
1 נושא ההודעה: [מחפש תשובות]פעם אחת ולתמיד תשובות לכל השאלות על משחקים!

שלום לכולם, אני רואה בפורום, ובפורומים אחרים, ובכלל בקהל הרחב באשר הוא,
ובעיקר אצלי, שאלות שלא התקבלו עליהן שום תשובה החלטית וברורה בנוגע למשחקים.

אימולטורים
1) האם יש אימולטור ראוי לשמו שמפעיל כמעט כל משחק?
2) האם המשחקים מופעלים ברמה טובה תוך כדי ניצול משאבי המחשב? והאם הם יופעלו תחת לינוקס פחות טוב או יותר טוב מווינדווס?
3) האם יש כזה דבר בחינם? או דרך לעקוף תשלום לאלו שבתשלום?
4) האם 1-3 אפשריים בעתיד הקרוב, אם לא אז מתי, האם הם קלים לתפעול וכו'. במידה ולא, האם עובדים על משהו באינטניסיבות?

פיתוח משחקים ללינוקס, כמו שמפתחים כיום תוכות ללינוקס
1) האם ישנם פרוייקטים רבים של משחקים ברמה גבוהה - משחקי 3D ברמה גבוהה וכו'
2) האם פרוייקטים כאלו, רבים או מעטים, האם יש מאלו ברמה גבוהה?
3) אם 2 כן, אז כמה גבוהה הרמה וכמה קרובה או רחוקה ממשחקי ווינדווס

לינוקס בכללי בנוייה למשחקים?
1) במידה וכן ייבנו משחקים מסחריים ספציפית ללינוקסף או שפרוייקטים קהילתיים יגיעו לרמה גבוהה, האם לינוקס כמערכת הפעלה בבסיסה מסוגלת להגיע לביצועי-קצה גבוהיים או לפחות זההים לאלו של ווינדווס?
2) האם הפצות שונות מטפלות שונה בגראפיקה ומשחקים בצורה דראסטית, כך שהרצת משחקים / אימולטורים היא שונה בביצועייה מהפצה להפצה?
3)האם יש כוונה להפצות כאלו או אחרות, לשנות לקדם ולוהבים את תחום הגראפיקה והמשחקים בצורה ייחודית?

למה אני שואל את כל זה?
1) אני אוהב להציק
2) אם 1 כן, אז מדוע אני אוהב להציק, כי אני מציק?
3) אם 2 כן, אז מדוע אני מציק?
4)

L O L

מקווה לתשובות מקצועיות ונבונות, כמו כל תשובה או יחס שמקבלים פה בפורום.
וד"א - יישר כוח לכולכם! תדעו שכל תשובת תמיכה או תגובה לדיון תורמת לקהילת הלינוקס בארץ ובכלל בעולם, אנחנו מושתתים על קהילה, וכל דבר קטן חשוב! אל תשכחו זאת!

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
Pretty Little Dittyאורח · ·

הודעה פורסם: 20/12/2005 - 02:01
נושא ההודעה:

דיסקלימרון: אני לא יודע הכל על לינוקס ו\או על עולם התוכנה והמשחקים. קח כל מה שאני רושם בעירבון מוגבל.

1. יש את Cedega. עד כמה הוא איכותי זה כבר תלוי במשחק שאתה מפעיל. יש משחקים שפועלים נפלא, ויש משחקים שקורסים כל דקה. כרגע Cedega\wine הגיעה לרמה שכמעט כל משחק מצליח לפחות להגיע לתפריט. מפה ועד רמת gameplay טובה יש עוד מרחק. לא מכיר עוד אמולטורים.
2. קשה לי לראות איך משחקים יפעלו יותר טוב בלינוקס. הקוד עובר עוד "שלב" בדרך לעיבוד במפרש של wine. תוסיף לזה את חוסר היציבות הכללית שיש בד"כ עם דרייברים של nvidia\ati...

3. יש חינם, בערך. אתה לא מקבל את הפרונטאנד הנחמד שבא עם cedega, אבל אתה מקבל את התוכנה עצמה. הוראות, כאן. בתכל'ס 5 דולר לחודש זה לא הרבה, ואם אתה גיימר רציני, תשלם.
4. לא שידוע לי.
4-5-6. לא הרבה. הרוב מגיע בד"כ מעבודות שנעשו על מנועים מוכנים מראש. זה לא מונע מהשיפוצים להיות מקיפים, צריך לציין. לך לעמוד הראשי ותראה את הידיעה על NEXUIZ. סה"כ פרוייקט מאוד איכותי, עם גרפיקה נחמדה, אבל בחיים לא יכל להיות מסחרי באיכות הזאת.
7-8-9. נפשיט את העניין בשבילך. יש שתי שיטות לכתוב היום משחקים, שיטה X ושיטה Y. מייקרוסופט היא הבעלים של X. (הם באמת לקחו בעלות על האות הזאת Rolling Eyes ) היא סגרה את הקוד של X. השיטה השנייה היא קוד פתוח. לכן, חלונות יכולה להריץ גם את X וגם את Y. לינוקס לעומת זאת תוכל להריץ רק את Y.
מה עוד, גם משחקים שנכתבו בY ומיועדים לחלונות, צריכים לעבור איזשהי המרה ע"י החברה שמייצרת אותם. ולפעמים החברות פשוט לא רוצות לבצע את ההמרה הזאת.
אין שום הבדל בין הפצות שונות. וגם אי אפשר שיהיה הבדל. יש הפצות שמיועדות למשחקים במובן שהן באות עם דרייבר מותקן לכרטיס מסך ועם מאגר משחקים פשוטים אם זה מנחם אותך.

טיפ קטן, אם אתה באמת משחק הרבה - תתקין XP עם מחיצת fat32 ותסגור עניין. אני לא כמעט לא משתמש בXP שלי למשהו אחר חוץ ממשחקים.

חזרה לתוכן הדיון
AmitimAלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/04/2004 · הודעות: 253 · מיקום: 20 דקות מת"א

הודעה פורסם: 20/12/2005 - 02:30
נושא ההודעה:

ציטוט:

מייקרוסופט היא הבעלים של X. (הם באמת לקחו בעלות על האות הזאת Rolling Eyes )

גם ללינוקס יש X
Smile

ציטוט:

טיפ קטן, אם אתה באמת משחק הרבה - תתקין XP עם מחיצת fat32 ותסגור עניין. אני לא כמעט לא משתמש בXP שלי למשהו אחר חוץ ממשחקים.

עדיף להתקין XP במחיצה עם מערכת קבצים מסוג NTFS.
אפשר להתקין בנוסף למחיצה שבה יותקנו מערכת ההפעלה והתוכנות של windows, מחיצה עם מערכת קבצים מסוג fat32, שבה ישמרו מסמכים, שירים, סרטים וכו'. מחיצה זאת תהיה נגישה לקריאה ולכתיבה מ-windows ומלינוקס.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/12/2005 - 11:59
נושא ההודעה:

אימולטורים
1) למשחקי דוס יש אמיולטורים הבאים (יש כמובן עוד אבל אלו מוכרים) DosBox, DosEmu
יש מחקי אטארי ופלייסטישן אחד ועוד קונסולות שרוב הסיכויים שיש להם אמיולטור ללינוקס
לבנות אמיולטור אחד שיפעיל כל משחק שקיים זה סתם בזבוז
זה יהיה קובץ גדול והוא יהיה מסורבל
http://linuxemu.retrofaction.com/
פשות תחפש במנוע חיפוש linux emulators

לגבי משחקי מקינטוש - אתה יכול להריץ על המחשב שלך מקינטוש למרות שזה לא בטוח
יש אתרים שמראים איך הם מנסים להשים מקינטוש על המחשב שהם לא קנו מאפל
ובגלל שמקינטוש מבוסס על יוניקס כמו לינוקס, נראה לי שאפשר יהיה לשחק משחקי מקינטוש שם אבל אני לא בדקתי so...

לגבי משחקי ווינדווס - יש את cedega aka winex

2) חחח. אם הז משחק דוס הוא לא יתפוס לך הרבה מקום.
ותשאל את עצמך אם המשחק עצמו לא תופס הרבה משאבים בחלונות
כאילו אם הוא לא בנוי לא חסכני
אם הלינוקס יחסוך במשאבים, אני לא ידוע

3) תמיד אפשר להוריד תוכנה שעולה כסף בלי לשלם עליה, אבל למה כשאפשר להוריד דברים בחינם כי ככה התכוון היוצר/ים של הדבר המסויים הזה?
4) יש אתרים שמדווחים על איך הצליחו להפעיל משחקי חלונות על לינוקס
יש גם באתר של האמיולטורים לדוס או לפחות אחד מהם רשימת משחקים שבדקו שעובדת בו

1) הרבה? לא ידוע :\ תראה ב linuxfun
יש שם משחק כמו סים סיטי
וגם יש את המשחק unreal tournament ואת america's army
ועוד כמה כאלו שמוציאים גם ללינוקס
ויש משחקי תלת מימד כמו tux racer או משהו כזה שהפנגווין גולש במורד הר
ויש עוד כמה בתלת מימד
2) לא ידוע על כמות הפרוייקטים. בדרך כלל שמוציאים משחק ללינוקס שהיה רק לחלונות עד עכשיו המשחק מרמה גבוהה - unreal tournament למשל
3) רמת גרפיקה? אם המשחק לחלונות ומוציאים אותו ללינוקס הוא יראה אותו דבר בערך
אתה לא תראה דמויות של קווים בדו מימד וטקסט במקום אודיו....

1) לינוקס היא מערכת הפעלה...היא בנויה להרבה דברים
להפעיל משחקים זה אחד מאלה

2) לא יודע בדיוק.....יש הרבה מנהלי גרפיקה או שולחנות עבודה או איך שקוראים לזה שלכל אחד אחר יש גרפיקה שונה
xfce, kde, gnome ועוד ועוד
3)תחופ הגרפיקה כיום מאוד מתקדם
ההתקדמות תלויה בבוני מנועים למשחקים ובבוני החומרה - במיוחד כרטיסי מסך
אם תצא טכנולוגיה חדשה שתאיץ את הגרפיקה אז יבנו ללינוקס תמיכה לטכנולוגיה הזאתי
וגם יצא דרייבר לכרטיס מסך הזה

תהנה

חזרה לתוכן הדיון
Luftלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 09/07/2004 · הודעות: 158 ·

הודעה פורסם: 20/12/2005 - 18:09
נושא ההודעה:

כוס הסאקה שלי:
אמולטורים: יש הרבה, רובם טובים. DosBox הוא אמולטור דוס מעולה, שאני משתמש בו בלינוקס ווינדוס, כי מיקרוסופט לא יודעים לעשות אמולציה למערכת הפעלה שהם עצמם כתבו, כנראה. ישנו wine, שהוא אמולטור (טוב, הם טוענים שזה לא אמולטור - Wine Is Not an Emulator או משהו כזה) טוב למדי שמריץ כל מיני תוכנות ווינדוס, ביניהם גם משחקים. יש חבר'ה שמריצים באמצעותו משחקים חדשים לחלוטין, ככה שאני מניח שהוא די טוב.
בקשר ליעילות של משחקים על לינוקס, זה קצת סבוך. אמולטור יעבוד פחות טוב (למעשה, דוסבוקס צריך בערך פי ארבע יותר משאבים כדי להריץ משחק). המפתחים של wine טוענים שהוא לא אמולטור ולרוב אין הבדלים בביצועים בין תוכנה שרצה על לינוקס באמצעותו לבין תוכנה שרצה על חלונות. זה כמובן, בהנחה שהוא מאפשר להריץ את התוכנה, כי הוא לא תומך בכל הAPI (מה שזה לא יהיה...) של ווינדוס. אני לא ממש מבין על מה אני מדבר, אני פשוט קראתי את זה באתר winehq. מעבר לזה, משחקים שהם "טבעיים" ללינוקס ירוצו על לינוקס טוב כמו על כל מערכת, ואם קוד המקור זמין כדי לקמפל בעצמך אני מניח שהביצועים אפילו השתפרו יותר, אבל אני לא מבטיח כלום, כי אני לא ממש מבין בזה. יתרון משמעותי של לינוקס זה השליטה שלך במערכת, ככה שביכולתך להפעיל את המינימום שירותים הנחוצים להפעלת המשחק ובכך להבטיח לו יותר משאבי מערכת, דבר שאינך יכול לעשות בווינדוס.
יש דבר כזה בחינם, יש בחינם וחופשי, יש בחינם כי אף אחד לא יגבה ממך כסף ויש לגנוב, שזה בחינם לפחות עד שתופסים אותך. ישנן תוכנות ומשחקים חופשיים שנמכרים בכסף, משמע, לא חינם, אבל אם אתה בעל תושיה אתה יכול לקמפל את קוד המקור בעצמך, שזה כן חינם וכשר למהדרין.

בנושא משחקים פתוחי קוד: לדעתי, לא. אחרים יטענו אחרת. ישנם לא מעט משחקים חופשיים ברמה טובה, אבל לא ברמה טכנולוגית טובה. לצערי, יש המון משחקים חופשיים שהם העתקים גרועים של משחקים לא חופשיים, וזה חבל. יש גם מספר גדול של משחקים שזוכים לגרסאות לינוקס, אבל לרוב אלה לא משחקים חדשים אלה משחקים שמפתחיהם ובעלי הזכויות שיחררו את קוד המקור, החליטו לבנות גרסאות למערכות אחרות, מכור זכויות לחברות אחרות ליצור גרסאות לינוקס לכותרים שלהם, או מעטים שמלכתחילה פנו גם לקהל משתמשי הלינוקס, כמו מבצע הגיוס של צבא ארה"ב. אני מציע לך לחפש אחר האתר Liberated Games, יש שם אוסף של קליסקות נפלאות ששוחררו לחופשי, או משהו.

לינוקס היא מערכת הפעלה שנועדה להיות כללי עד כמה שיותר ומודולרית כך שיהיה ניתן להשתמש בה למטרות ממוקדות ביעילות. יעני רוצה להגיד, לינוקס יכולה לעשות כל מה שווינדוס יכולה לעשות ולרוב עם שליטה רבה יותר מצד המשתמש. הנחיתות של לינוקס בתחום המשחקים נובעת מכך שהיא איננה פופלרית בקרב קהל היעד של משחקי מחשב, ולכן למפתחים לא משתלם לפתח משחקים מסחריים ללינוקס. עם העליה בפופלריות של לינוקס, לצד הירידה בפופלריות של ווינדוס בקרב גיימרים (עקב העדפה של קונסוליות משחקים, לדוגמה) אני משער שנראה יותר משחקים ללינוקס מפני שזה יהיה כלכלי יותר למפיצות ולמפתחים.
בכל הנוגע להפצות: עד כמה שהבנתי, הפצות נבדלות בצורה בה הן מנהלות את המערכת: מיקום של קבצים, כלי תחוזקה והתקנה, וממשקים שונים לניהול והגדרת המערכת. כמו כן, הן נבדלות בברירות המחדל שלהן. לכן, יתכן לבנות הפצה בעלת כלי ניהול וברירות מחדל ממוקדות לגיימרים כבדים, אבל ההבדלים לא יהיו מהותיים בכלל. הפצת משחקי תתקין משחקים ואמולטורים כברירת מחדל, בעוד שהפצה כללית לא תעשה את זה, אבל תאפשר לך להתקין משחקים ואמולטורים.

חזרה לתוכן הדיון
wliadלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 25/05/2003 · הודעות: 1285 · מיקום: צפון הארץ

הודעה פורסם: 21/12/2005 - 12:28
נושא ההודעה:

סאקה? זה לא סאקי?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
OdeAdלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 10/12/2003 · הודעות: 446 · מיקום: opt/maui/

הודעה פורסם: 21/12/2005 - 12:48
נושא ההודעה:

wliad :
סאקה? זה לא סאקי?

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1%D7%90%D7%A7%D7%94

Haven't you heard ? "bleeding-edge and stabilty" is the new "sensitivety and determination"

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
זומביקסלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/02/2003 · הודעות: 222 ·

הודעה פורסם: 24/01/2006 - 21:48
נושא ההודעה: Re: [מחפש תשובות]פעם אחת ולתמיד תשובות לכל השאלות על משחקים!

zoobooboozoo :
שלום לכולם, אני רואה בפורום, ובפורומים אחרים, ובכלל בקהל הרחב באשר הוא,
ובעיקר אצלי, שאלות שלא התקבלו עליהן שום תשובה החלטית וברורה בנוגע למשחקים.

3) אם 2 כן, אז כמה גבוהה הרמה וכמה קרובה או רחוקה ממשחקי ווינדווס

1) במידה וכן ייבנו משחקים מסחריים ספציפית ללינוקסף או שפרוייקטים קהילתיים יגיעו לרמה גבוהה, האם לינוקס כמערכת הפעלה בבסיסה מסוגלת להגיע לביצועי-קצה גבוהיים או לפחות זההים לאלו של ווינדווס?
2) האם הפצות שונות מטפלות שונה בגראפיקה ומשחקים בצורה דראסטית, כך שהרצת משחקים / אימולטורים היא שונה בביצועייה מהפצה להפצה?
3)האם יש כוונה להפצות כאלו או אחרות, לשנות לקדם ולוהבים את תחום הגראפיקה והמשחקים בצורה ייחודית?
בארץ ובכלל בעולם, אנחנו מושתתים על קהילה, וכל דבר קטן חשוב! אל תשכחו זאת!

טוב אני יענה על חלק מהשאלות...
1: קצת שהגיעו לרמה של משחקים מסחריים.
2. אותה תשובה
3. הכל טלוי במפתחים
1.יש כמה משחקים מxחריים ומן הסתם היא יכולה להגיע לרמה של ווינדוס(אתה תיראה לפי שמות המשחקים) ולפעמים המשחקים עובדים יותר טוב(לפעמים אפילו עם אימולטורים)
כמה משחקים ש"נועדו ללינוקס":
nwn
AA
ET
DOOM 3
זה מה שקפץ לי לראש ברגע זה ... יש עוד...
2. לא. האמולטורים משוחררים לכל ההפצות ואין הבדל.
3.כמו שאמרתי ב-2 זה לא ממש משנה באיזו הפצה אתה משתמש כל התוכנות והדריוורים יעבודו באותה צורה וגירסא.
זה לא שלינוקס לא מסוגלת להריץ משחקים... והדוגמא של DOOM3 מראה את זה בצורה הטובה ביותר או משחק שבאמת נחשב בין המשחקים מבחינת גרפיקה והדרישות שלו לא נמוכות. והוא עובד מצוין בלינוקס מניסיוני אז אין מצב שלינוקס לא מסוגל להריץ משחקים
אחרים.

בקשר לאימולטורים לי היתה דווקה היתרשמות טובה מהם פעם אבל עכשיו פחתאום אני לא מצליח להפעיל כלום :\
משחקים שניסיתי:
diablo II LOD - עבד יותר טוב מאשר בווינדוס.
Couter Strike 1.6(using steam) עבד פחות טוב מאשר בווינדוס אבל לא בצורה מורגשת 5 אף פי אס בממוצע פחות..

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/01/2006 - 09:08
נושא ההודעה:

תנסה את darwinia. משחק מצוין ויש גירסה ללינוקס.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/01/2006 - 09:23
נושא ההודעה:

היי .
אני משחק קרוב לשנתיים ב-CALL OF DUTY תחת לינוקס .
יש לי FC4 ו-Cedega

חזרה לתוכן הדיון
hary_iלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 26/06/2003 · הודעות: 1035 · מיקום: הרצליה

הודעה פורסם: 01/10/2006 - 11:37
נושא ההודעה:

אני לא מבין את הנקודה, מבחינתי עצם הלינוקס כולו הוא משחק.
מבחינתי כל רגע של עבודה עם לינוקס הוא משחק.
לפעמים יש בו שלבים קשים, לפעמים מהנים אבל הכל משחק. Very Happy Very Happy Very Happy

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
קול ספוטאורח · ·

הודעה פורסם: 01/10/2006 - 12:43
נושא ההודעה:

בקשר לאימולטורים ברמה
יש את epsxe שמפעיל כמעט כל משחק פלייסטיישן 1 שקיים
יש את mupen64 שמפעיל משחקי nintendo 64 (המקבילה של נינטנדו לפלייסטיישן 1) ברמה טובה מאוד
בקשר לאימולטור לפלייסטיישן 2, יש פיתוח פעיל של אימולטור כזה ללינוקס, אפשר לדבר עם המפתחים בערוץ #pcsx2 בirc.freenode.net

רוב המשחקים המסחריים אינם קיימים ללינוקס באופן טבעי, אבל יש הרבה משחקים שאפשר להפעיל עם wine או cedega בצורה דיי טובה (כמו GTA למשל)

חזרה לתוכן הדיון
MrBlondלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 26/08/2006 · הודעות: 364 ·

הודעה פורסם: 09/10/2006 - 15:42
נושא ההודעה:

אימולטורים
1) האם יש אימולטור ראוי לשמו שמפעיל כמעט כל משחק?
אם הכוונה למשחקים המיועדים לוינדווס, אז יש את WINE ו-CEDEGA, כמו שכבר נאמר כאן. CEDEGA לא באה בחינם, יש אפשרות לקמפל את התוכנה מ-CVS, אבל אישית מעולם לא הצלחתי להתחבר לשרת CVS שלהם ואני בכלל לא בטוח שזה אפשרי כרגע. אם הכוונה לפלטפורמות משחק, אז יש אמולטורים די טובים לסופר נינטנדו (gsnes9x) ולמיים (xmame) ולפלטפורמות אחרות, אני ממליץ לעשות חיפוש בסינפטיק.

2) האם המשחקים מופעלים ברמה טובה תוך כדי ניצול משאבי המחשב? והאם הם יופעלו תחת לינוקס פחות טוב או יותר טוב מווינדווס?
ב-CEDEGA וב-WINE יש ויש. יש משחקים שירוצו לך ברמה טובה מאוד, יש משחקים שלא תצליח להפעיל בכלל. ב-CEDEGA זה בעיקר תלוי בביקוש שיש למשחק, הם עורכים הצבעות בפורומים שלהם ומשחקים שזוכים להרבה קולות גם זוכים להרבה תשומת לב מהמפתחים עד שהם מגיעים למצב שאפשר לשחק בהם. וכן, הם יופעלו פחות טוב תחת לינוקס, כי תמיד כשתנסה לחקות סביבה זה יעבוד פחות טוב מהסביבה המקורית, וספריות ה-DIRECTX שמגיעות עם WINE ו-CEDEGA לא טובות כמו הספריות המקוריות בוינדווס.

3) האם יש כזה דבר בחינם? או דרך לעקוף תשלום לאלו שבתשלום?
WINE זה בחינם. בכל הנוגע למשחקים - יש הרבה משחקים ללינוקס שהם בחינם, מעטים מאוד מהם הם ממש באיכות הגרפית שהתרגלת לה בוינדווס. CEDEGA, יש כאלה שיגידו לך שאפשר להוריד מ-CVS, אבל כאמור, לאחר 10 ניסיונות בזמנים שונים להתחבר לשרת CVS שלהם שלא צלחו, אני לא חושב ש-CEDEGA עדיין תומכים באפשרות הזאת.

4) האם 1-3 אפשריים בעתיד הקרוב, אם לא אז מתי, האם הם קלים לתפעול וכו'. במידה ולא, האם עובדים על משהו באינטניסיבות?
קשה לי להאמין שבעתיד הקרוב עולם המשחקים של לינוקס יעבור שיפור משמעותי. יש שיפורים כל הזמן, אבל בסופו של יום, זה פחות תלוי בלינוקס ויותר תלוי במפתחי המשחקים, שכמובן רוצים כסף, ובפיתוח משחקים לוינדווס יש יותר כסף.

אין פרוייקטים רבים. אני מציע לך להסתכל באתר הבא, יש להם רשימה די ממצה של משחקים שנועדו ללינוקס:
http://doc.gwos.org/index.php/Native_Games

שוב, הרמה הגרפית של המשחקים המיועדים ללינוקס לא טובה כמו מה שהתרגלת בוינדווס. המשחקים שרצים בסביבת לינוקס באופן טבעי (native) הם ברמה הגרפית של משחקי וינדווס של לפני 2 ו-3 ו-4 שנים, כמעט תמיד. אישית המשחקים ה"כבדים" שמותקנים אצלי זה unreal tournament 2004, neverwinter nights ו-enemy territory. מהכותרים אתה מבין שהמשחקים האלה בוינדווס הם חדשות ישנות מאוד, בלינוקס סביר להניח שאלו המשחקים שנראים הכי טוב פחות או יותר.

יש שני צדדים למטבע - מצד אחד צריך משחקים שיבנו ללינוקס במיוחד, מה שכנראה לא הולך לקרות בזמן הקרוב (אפילו להיפך - בעוד ש-NWN נבנה גם ללינוקס, NWN2 כנראה הולך להיות מבוסס DIRECTX בלבד, ולא ירוץ בלינוקס באופן טבעי). הצד השני הוא שיפור דרסטי ב-OPENGL וב-SDL שיאפשרו למשחקים בכלל לרוץ באיכות שהתרגלנו אליה. כי בינתיים מיקרוסופט לא מנדבים את ספריות ה-DIRECTX שלהם.

לא. בסופו של דבר זה אותן ספריות. יש הפצות מסחריות שאם תקנה אותן תמצא את CEDEGA כלולה בהן (נדמה לי linspire). אבל אתה יכול להתקין את CEDEGA גם על הפצה חינמית כך שזה לא שההפצה עצמה יותר טובה למשחקים.

בתשובה לזה, ולשאלה הכללית שלך, האם לינוקס היא מערכת הפעלה למשחקים, אני חייב להגיד את דעתי, שמשחקים זה לא ממש לב ליבה של לינוקס. יש משחקים מאוד נחמדים ללינוקס, שלא נראים טוב מבחינה גרפית אבל הם עדיין מהנים וטובים (לדוגמא battle for wesnoth), אפילו יותר מהנים מרוב משחקי הוינדווס שיצא לי לשחק בהם. אבל בסופו של יום, משחקים זה לא בדיוק עיקר הדאגה כרגע. אישית, משחקים זה פחות או יותר הסיבה הבלעדית לכך שיש לי את וינדווס מותקן עדיין במקביל ללינוקס.
אם מישהו שואל אותי לגבי העתיד, אז כבר אמרתי את דעתי בהזדמנויות שונות, שבעתיד הלא-רחוק אנחנו נראה את ה-PC בכלל נעלם כפלטפורמת משחקים. כבר היום לא ברור לי למה אנשים משקיעים ב-PC שהוא חיית ביצועים 8000 ש"ח, כשב-500 דולר הם יכולים לקנות XBOX 360 שיעשה את העבודה הרבה יותר טוב. בעתיד הפער הולך להיות יותר מהותי, עם שיפור מתמיד בפלטפורמות המשחקים אני צופה שעוד 10-15 שנים ה-PC ישמש אותנו לדברים אחרים ולא למשחקים. כך שאולי הבעיה של לינוקס תיפתר מעצמה, ואנשים יוכלו בשקט לעבור ללינוקס Smile ובמובן הזה, אני חושב שמיקרוסופט הם האויב הגרוע ביותר של עצמם, כי בעוד שהמשחקים זה התחום שלוינדווס יש את היתרון הכי מובהק על לינוקס, באמצעות ה-XBOX הם מאיצים את התפתחות פלטפורמות המשחק באופן מדהים, ויוצרים תנאים לכך שבעוד כמה שנים אנשים יעדיפו לשחק בפלטפורמת משחק מאשר ב-PC, מה שבסופו של דבר יפגע בוינדווס עצמה.

חזרה לתוכן הדיון
MBDלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 27/09/2004 · הודעות: 4161 ·

הודעה פורסם: 09/10/2006 - 17:41
נושא ההודעה:

אני כבר הרבה זמן לא משחק במשחקים (האחרון היה worms Smile)
אבל רק מילה לגבי אמולציה/לא אמולציה:
אמולציה היא הדמיה. פירושה - האמולטור מקבל את הבקשות מהמשחק, ומפנה אותן לבקשות הרלוונטיות במערכת ההפעלה. הוא עושה תרגום של ה-API (ממשק גישה, פונקציות, של מערכת ההפעלה) של התוכנה, ל-API שעליו המערכת רצה.
WINE אינו אמולטור, מפני שהוא מממש מחדש את ה-API של WIN32. הם למעשה כותבים מחדש חלקים מחלונות.
זהו פחות או יותר.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/11/2008 - 10:54
נושא ההודעה:

אני היחיד שנתקל במספר מצבים של משחקים שפועלים בלינוקס יותר טוב ^_^ ?
אם כי כן, יש משחקים שלא פועלים בכלל, תלוי מה המשחקים שלך Razz

חזרה לתוכן הדיון
MaximBלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/03/2007 · הודעות: 333 ·

הודעה פורסם: 10/11/2008 - 10:59
נושא ההודעה:

Anonymous :

אשמח לדעת אילו משחקים פועלים טוב יותר בלינוקס (אם אתה מתכוון תחת wine).

חזרה לתוכן הדיון
TAsnלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 10/10/2006 · הודעות: 892 ·

הודעה פורסם: 10/11/2008 - 17:31
נושא ההודעה:

Anonymous :

אני לא מבין מה הקטע של ההקפצות על האלה...

חזרה לתוכן הדיון
פינגווין אדוםאורח · ·

הודעה פורסם: 10/11/2008 - 22:10
נושא ההודעה:

MaximB :
Anonymous :

אשמח לדעת אילו משחקים פועלים טוב יותר בלינוקס (אם אתה מתכוון תחת wine).

הירווס 3, שהוא עוד פעל (אחר כך התקנתי גרסא ללינוקס שבאופן מדהים טרחו ליצור9.

חזרה לתוכן הדיון
serious guyאורח · ·

הודעה פורסם: 11/11/2008 - 09:54
נושא ההודעה:

אתה עוד לא יודע זה, אבל אתה תתחרט על כל הזמן שבזבזת במשחקים. חכה ותראה.

חזרה לתוכן הדיון
carmit_leviאורח · ·

הודעה פורסם: 11/11/2008 - 11:22
נושא ההודעה: Re: [מחפש תשובות]פעם אחת ולתמיד תשובות לכל השאלות על משחקים!

תשובות החלטיות יש לי ... אבל אתה יודע איך זה אצלי היום זה החלטי מחר לא רלבנטי...
למה? כי כל הזמן מפתחים ועושים מאמצים שלפעמים הולך ולפעמים לא הולך...
לפעמים הכח מספיק לפעמים לא מספיק... אבל יש את זה
יש ביקוש למשחקים בלינוקס.
גם אני במבקשים

באשר לשאלתך
1. אימולטורים למשחקים יש הרבה חלקם בפיתוח וחלקם עובדים טוב בלינוקס
יש אימולטורים למשחקים של נינטנדו ופלייסטיישן של סוני
עכשיו עדיין עובדים על פיתוח של אימולטור של פלייסטיישן 2 שפיתחו אותו וקצת מסובך להתקין אותו... יש גם בעיה של זכויות יוצרים על הביוס של הפלייסטיישן הזה אז יש בעיה עם הפיתוח של זה קצת אבל מי שבעניינים מסתדר...
בוא נגיד שלא יגידו לך מה לעשות כי זה גובל בעבירה על חוק
יש אימולטורים למשחקים של דוס וחלונות.

2. מה שכן חשוב לדעת זה שמשחקים דרך אימולטור הם תמיד יבוצעו בצורה יותר איטית
משום שהם תוכננו לפלטפורמה אחרת מונופוליסטית שעברה את הגבול של האנוכיות הלגיטימית.
משחקים שתוכננו ותוכנתו בלינוקס יעבדו טוב בלינוקס ברמה לא פחותה מזו של חלונות.
הייתי אומרת אפילו רמה יותר טובה...

יש להתחשב בעובדה שהספריות הגרפיות וכל הדרייברים הפתוחים הם מוצרי קהילה ללא תמיכה של ממש מיצרניות חומרה של כרטיסי גרפיקה...
אישית אני חושבת שהם מתוכנתים בצורה יותר טובה כי זה קוד פתוח וניתן לביקורת תיקון הערות ושיפורים (מה שמסחרי לא ממש)
מה שקוד פתוח גם מספק גמישות (מה שמסחרי וקוד סגור לא ממש)
לכן אני חושבת שתחרות בין הרצת משחקים בלינוקס ובחלונות היא לא ממש הוגנת
ושמבחינת פוטנציאל אמיתי אם המשחקים היו מפותחים בכלים של לינוקס
הם היו עוברים בביצועים שלהם את חלונות.
גם מערכת הקבצים של לינוקס היא הרבה יותר מהירה כך שאם מבחינת ישומים
אם לוקחים מערכת קבצים כמו זו של רייזר הפסיכי שלדעתי לא צריך להחרים את היצירה שלו רק בגלל שזה על שם של רוצח דפקט ששקוע בעולמו ולא יודע להתמודד עם החיים...
לדעתי היו צריכים לפסוק לו מוות בסקילה מבלי להחרים את היצירה שלו משום
שהוא לא היחיד שעבד עליה והאנשים שהיו סביבו שהכי סבלו ממנו גם מגיע להם את הקרדיט שהם לקחו בפיתוח המערכת קבצים המהירה הזאת...
הם לא צריכים להיות קורבן פעמיים רק בגלל שרייזר דפקט.
וגם הקהילה לא צריכה להיות קורבן ולפספס את המוצר הזה רק בגלל שרייזר דפקט.

3. כרגע משחקים בלינוקס לא קלים ממש להפעלה בעיקר כאלה שעובדים עם אימולטורים כמו פלייסטיישן שתיים ושלוש. משחקי רשת ולא רק משחקים שעושים שימוש בטכנולוגיה של אקטיב X שלא ממש אפשרית בלינוקס עושים לא פועלים מתוך שיקול של הנגשת הקוד לכמה שיותר לקוחות.

4. יש משחקים טובים בלינוקס צריך רק להכיר. יש את סופר טוקס שדומה לסופר מריו יש את אופן ארנה שהוא בסיסי לתלת מימיד ועוד הרבה רק תשאל.
יש מנועי משחקים שמאפשרים פיתוח משחקים בלינוקס.
יש ממשקים ממש טובים ונגישים לפיתוח של משחקים בפיתון.

יש כלים לעבוד על מידול דמויות וגרפיקה מה שאני מנסה ללמוד עכשיו קצת יותר לעומק כדי לפתח משחקים ודמויות ומידול דמויות למשחקים תלת מימד שיהיו גם הם מוצרי קהילה.
וכן זה הרבה גרפיקה שהוא ממש תחום בפני עצמו... אמנם לא מסובך מבחינת תפיסה לוגית כמו תכנות אבל כן מסובך [לי בכל אופן] מבחינת תפיסה חזותית.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. zoobooboozoo
  2. אורח [Pretty Little Ditty]
  3. AmitimA