ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
FiXiTלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 07/04/2005 · הודעות: 765 ·

הודעה פורסם: 06/01/2006 - 21:26
נושא ההודעה: תכנון מוקדם של שימוש ב Linux בכיתת מחשבים ביסודי

אני מנסה להתקבל לעבודה בהתנדבות שבה אוכל כנראה לטפל בחדר מחשבים של בית ספר יסודי ביישוב שלי.

28 תחנות עבודה + שרת. המחשבים הם

תחנות עבודה
- פנטיום 2 או 3 או סלרון "קומפק", מדבקות של נס מטח (אבל אמרו לי שמותר להתערב בהתקנה של המחשבים)
- זכרון 64MB
- הרד דיסקים 6 ו - 9 ג'יגה
- חלונות 98 שלא פירמטו 5 שנים (ספייוור, תקיעות וכל זה). בחלק מהמחשבים המג'יק קארדים לא עובדים אבל אני חושב שאפשר לסדר אותם.

שרת
- חלונות NT נראה לי 4.
- לא בדקתי את החומרה בשרת (לא כ"כ יכול...) אבל אני מניח שזה פנטיום 2-3 עם 128 מגה זכרון או משהו דומה.

מבנה הרשת
- האב או סויטץ' שאליו מגיעים כל התחנות והשרת. יש גם כבל רשת שמגיע מבחוץ (אינטרנט) ונראה לי הוא גם הולך להתקן הזה (לא לשרת).
- השרת משמש כשרת קבצים ויש בו כמה כונני רשת ונראה לי הוא גם Gateway לא בטוח.
- מחשב המורה (תחנת עבודה עם אותו מפרט כמו האחרים) הוא שרת הדפסה (מדפסת LPT שמשותפת ברשת).

אני רוצה שיהיה בו:
- על כל המחשבים: וינדוס 98 עם כל מה שצריך (כולל תוכנות חופשיות בוינדוס) ותמיכה בזיכרון וירטואלי על ידי מחיצת SWAP. הוינדוס יהיה מוגן על ידי Magic Card.
- רק על המחשבים שיש להם הרד דיסק 9 ג'יגה מולטיבוט בין וינדוס 98 (כמו למעלה) ואיזשהי הפצת לינוקס פירוט למטה. גם הוינדוס וגם הלינוקס יהיו מוגנים עם Magic Card (אם התלמידים סתם מזיזים משהו או שומרים דברים על השולחן עבודה שלא יהיו בלאגנים)
- על מחשב המורה הרד דיסק קצת יותר גדול (אם אני יצליח להשיג) וגם כן וינדוס 98 + אותו לינוקס כמו אצל התלמידים.
- את השרת לעשות גם שרת הדפסה, להתקין עליו מערכת בסיסית (אפילו בלי סביבה גרפית) ולעשות אותו Gateway, פיירוול, שרת עם כמה כונני רשת, וגם את המדפסת להעביר אליו

תכנון של הכוננים בתחנות העבודה:
מחיצה לוינדוס (C) שלא יהיה זמין מלינוקס
מחיצה ללינוקס (/) שלא יהיה זמין מוינדוס
מחיצה לקבצים מקומיים שיהיה זמין מוינדוס כ D ומלינוקס כ home.
מחיצת swap שגם הוינדוס וגם הלינוקס יכולים להשתמש בה.

תכנון של הכוננים בשרת:
מחיצת שורש ext3
מחיצת טמפוררי ext3
מחיצת לוגים ext3
מחיצת home ext3
מחיצה שהמורה יכול לקרוא/לכתוב והתלמיד יכול רק לקרוא reiser (הם יקבלו את זה בתור כונן רשת)
מחיצה שגם המורה וגם התלמידים יכולים לקרוא/לכתוב (לשמירת עבודות) (הם יקבלו את זה בתור כונן רשת)
מחיצת SWAP

דרישות מהפצת הלינוקס בתחנות עבודה:
1. מתאים למחשבים שיש שם (בעיקר 64 מגה ראם)
2. (למרות המחסור בזיכרון) KDE או שולחן עבודה שווה ערך כדי שיהיה קל מאוד לשימוש (שגם כיתה א יוכלו להסתדר איתו וללחוץ על סמלים בשולחן עבודה ולדעת מאיפה מכבים את המחשב). מצידי שיהיה קצת איטי מקסימום נעשה מלא swap.
3. לא צריך להיות ROOT כדי לכבות את המחשב / לקרוא או לכתוב לדיסקט / דיסק / דוק (זיכרון USB)
4. MOUNT אוטומטי לדיסקט / דיסק / דוק.
4. MOUNT אוטומטי לכונני רשת, חיבור אוטומטי לאינטרנט ולמדפסת שהוגדרו מראש אבל חשוב מאוד שלא יעשה בעיות בעליית המחשב אם הרשת נופלת או המחשב מנותק מהרשת (כלומר שימשיך לתפקד / יעלה תקין כמחשב stand alone גם אם אין רשת).

דרישות מהשרת:
- מקסימום אבטחה ומינימום ביצועים מבחוץ. מקסימום ביצועים ומינימום אבטחה (אבטחה רק נגד ילדים בני 12 מקסימום) מהמחשבים של קבוצת העבודה.
- אם מחברים את השרת לחשמל הוא עולה ומתחיל אוטומטית לתפקד כשרת בלי שיגעו בו בכלל.
- במקרה של כיבוי לא מסודר (תלמיד התעצבן ומשך את התקע) לא לוקח לו 3 שעות לעלות אחרכך (כלומר אין בדיקה של ה FS בעת עלייה)
- יכול לשמש כשרת גם למחשבי חלונות.
- בהנחה שאין שם שום אדם שיודע איך להשתמש בלינוקס צריך שהשרת הזה יוכל להחזיק שנים בלי שאנשי מקצוע יטפלו בו (בהנחה שהמורה לא יתחיל להיכנס כ root ולהשתולל) גם במקרה של כיבויים, הפעלות, הפעלה ללא חיבור רשת או ללא יציאה לאינטרנט
- אפשר להתקין מראש דרייברים למדפסות שונות וסקריפט פשוט שמקנפג את המחשב לכל מדפסת (נגיד המורה רושמת לא כ root את הפקודה prn hp690c או prn laser וזה מחליף הכול ישר. (כרגע יש שם 3 מדפסות שונות שהם כל הזמן מחליפים ביניהם כשנגמר הדיו)
- לא צריך להיות root כדי לכבות או לעשות ריסט למחשב.

יש לי בבית פנטיום 3 במהירות דומה לזאת של המחשבים שם,(המחשב שלי) (אני יכול להוריד את כמות הזיכרון), הרד דיסק ריק לניסויים, מג'יק קארד, חלונות 98, פיציאופיס, 2 מחשבי פנטיום 1 ו hub. הכול כדי לנסות את הכול בבית לפני שאני הולך להציע למנהל שם.

אני רוצה לתכנן את כל זה מראש לפרטי פרטים (כולל איזה הפצות ולהכין את כל הסקריפטים ולעשות רשימה איזה הגדרות לעשות ומה להתקין) ולנסות הכול על המחשב בבית כדי שכשאתקבל לעבודה הזאת אוכל "לשלוף" למנהל תכנון מקיף, מושלם ובדוק ולהתקין אותו במהירות.

אני רוצה שתכתבו: איזה הפצות, איזה קונפיגים, איך אני מגדיר הרשאות ומשתמשים ברשת, מה עוד אתם רוצים שאני יבדוק שם (אני נמצא שם בימי רביעי בערב) הכול. יש לי ניסיון (לא רב במיוחד) עם התקנת לינוקס על מחשב client שמחובר ישירות לאינטרנט (המחשב בבית), התקנה מחבילות בינאריות, ואין לי שום נסיון עם התקנה על מחשבים ישנים כאלה, הגדרת רשת מקומית, שרתים וכו'. מצפה להדרכה מכם.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
DoKלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 22/02/2004 · הודעות: 3114 · מיקום: ירושלים

הודעה פורסם: 06/01/2006 - 22:00
נושא ההודעה:

לא קראתי את כל המסמך אז הנה שני הסנט שכן יש לי לתת לך -

1. כדי לאפשר דואלבוט עם מג'יק קארד אתה צריך דגם מיוחד למדי של מג'יק קארד ורוב הסיכויים שזה לא מה שיש לך שם.
סביר לכן שתצטרך להתפשר על מערכת הפעלה יחידה בכל מכונה (אלא אם תרכוש את הכרטיס המתאים וזה לא סביר בשל עלותו ביחס לעלות החומרה המיושנת שיש לך שם).
למרות האמור שים לב שיש לך (ככל הנראה) רישיון לוינדוז לכל מכונה וזה מאפשר הפעלה חוקית של אקספלורר, שימוש בפונטים של וינדוז ושימוש בישומים אחרים הבאים עם וינדוז.

2. התפיסה שגורסת ש- KDE פשוט להפעלה (בד"כ נובעת מהדמיון לוינדוז שכמעט כולם מכירים ולכן מרגישים "נח" איתו) אינה כה טריויאלית ובעיקר כשעסקינן בילדי כיתה א'.
צור לזעטוטים שולחן עם מעט אפשרויות אבל כאלו שמתאימות להם ותגלה שדמיון לוינדוז זה הדבר האחרון שמטריד ילדי כיתה א'.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
The-QSite Moderator ת.הצטרפות: 29/12/2002 · הודעות: 1693 · מיקום: ISR

הודעה פורסם: 06/01/2006 - 22:15
נושא ההודעה:

אני חייב להסכים, שאין צורך במסה של הפיצ'רים של KDE בשביל ילדים ביסודי (אגב, בלי לזלזל, אני נתקלתי בכמה ילדים בכיתות גבוהות ביסודי, שהדהימו אותי באינטליגנציה ובחוש הטכני שלהם). כל מנהל חלונות קליל ונורמלי (xfce וכדו'), לאחר התאמה (מראה נקי, פיצ'רים ומה שצריך בהתאם לדרישות ביה"ס) יכול לשמש אותך.
לגבי מ'גיק קארד: האם בכלל כרטיס כזה הכרחי? אפשר למשל, בכל login ליצור home, ובכל logout לנקות את ה-home (לכל שאר המערכת למשתמש לא תהייה גישה, למשל).

כמובן, שאם אתה לא רוצה אלפי בדיקות filesystem ב-boot, אז reiser עדיף על ext3.

אף מערכת לינוקס (ובטח שלא מערכות הפעלה אחרות) לא יכולה לעמוד בשחיקה של שימוש כמו שיש בבתי ספר, בלי תחזוק מינימלי, ולכן לדרוש שהמערכת תחזיק שנים בלי תחזוקה - זה לא ריאלי.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
kaplanלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 27/01/2003 · הודעות: 844 ·

הודעה פורסם: 06/01/2006 - 22:21
נושא ההודעה:

על איזה ישוב מדובר? אולי אפשר לעזור לך עם אנשים מהאיזור ?

לינוקס משתמש בשטח SWAP שהינה מחיצה ללא מערכת קבצים, חלונות משתמש בקובץ SWAP על מערכת קבצים קיימת. כלומר אי אפשר להשתמש באותו שטח לשני המערכות. לפי מה שנתת - כדי להקצות ללינוקס איזה 256MB, ולחלונות להקצות קובץ על כונן D שתיארתי.

אני לא רואה סיבה למה לא להתקין דואלבוט גם על המחשבים של ה-6 GB, זה צריך להספיק יופי לשתי המערכות. תזכור שחלונות 98 לא זולל מקום כמו 2000 ו-XP. כמו כן, 3 גיג'ה ללינוקס בהחלט יספיקו למוסד לימודי.

בלינוקס, אני לא רואה צורך ב-Magic Card, הרי אין להם הרשאות לעשות נזק למערכת עצמה. לגבי המשתמש עצמו - מספיק שתדאג שבעליה נמחקים כל הקבצים בספריית הבית שלו, ואז כל הגדרות שהילדים משנים תעלם בכניסה הבאה למערכת (לא צריך לאתחל).

אם אתה מתכוון לשתף את כונן D, אל תשכח להגדיר ללינוקס לקרוא משם עברית. שים לב שמאחר ומדובר בחלונות 98 אי אפשר להשתמש ב-UTF-8 כי התמיכה של 98 בזה כמעט ולא קיימת ברמת הקבצים.

הייתי (כמה לא מפתיע) הולך על דביאן בשביל כל העסק, לשרת יש לך משהו יציב שאתה לא צריך לחשש לגביו. לתחנות אפשר להתקין Testing ולעדכן אותן פעם בכמה זמן (שבוע או חודש לפני כמות הזמן שיש לך).

אישית, דווקא GNOME נראה לי יותר בגלל הפשטות שלו - בלי מיליון אפשרויות. אבל כאשר מדובר במשתמשים חדשים - זה לא משנה להם (כל עוד זה עובד תקין).

מוזמן ליצור קשר במייל אם אתה צריך משהו נוסף.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/01/2006 - 22:30
נושא ההודעה:

http://www.hamakor.org.il/schools.html

פורום לינוקס חצור

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 06/01/2006 - 22:53
נושא ההודעה:

swap
ראיתי פה בפורום הודעה על איזהשהי תוכנית שמאפשרת ל WINDOWS להשתמש במחיצת SWAP של לינוקס. נראה לי יותר טוב מקובץ SWAP (אני מניח שאחת הבעיות למה המחשבים שם נתקעים זה כי יש שימוש חזק בקובץ ה SWAP כי יש מעט זיכרון והמג'יק קארד לא ממש מסתדר עם הכמות של הפניות של חלונות לקובץ הזה).

לינוקס ומג'יק קארד
יש לי על המחשב בבית מג'יק קארד (כרטיס 6.70 מערכת 6.85), שבו אני משתמש להגנה על המחשב כשאני ב windows (עדיין לא ניסיתי אותו בלינוקס). בין ההגדרות שלו ראיתי דברים כמו Linux/Minix, Linux/Swap, Linux ועוד מלא מערכות הפעלה ממשפחת Unix. מה שיש שם נראה לי אותו כרטיס (בחלק מהמחשבים יש את גרסה 5 אז זה ילך למחשבים של ה windows only).

לינוקס וחלונות על 6 ג'יגה
לא נראה לי. אין צורך (לפחות בינתיים) להתקין לינוקס בכל המחשבים. חוץ מזה כשבהרד דיסק יש מעט מקום פנוי המג'יק קארד מתחיל לעשות תקיעות חבל"ז. בדקתי חפיף בכמה מחשבים את הגודל של ההרד דיסק ויוצא שבקירוב 2/3 זה 9 ג'יגה ו 1/3 זה 6 ג'יגה.

home
אני רוצה שהתלמידים יוכלו לשמור עבודות ב home (או כונן D מתוך וינדוס), למשל אם הרשת לא עובדת. ליצור מחיצה נוספת בשביל ה configs למיניהם נראה לי בסדר (אם ה configs נשמרים ב home אז יש בעיה נוספת שהתמידים יכולים להיכנס לשם ולשחק עם זה ולהרוס את זה מתוך חלונות.
עדיין אני מעדיף את ה magic card ולא משחקי הרשאות.

הישוב
מעלות - צפון

חזרה לתוכן הדיון
FXTאורח · ·

הודעה פורסם: 11/01/2006 - 00:03
נושא ההודעה:

יום רביעי (מחר) החל מ - 5-6 בערב ועד בערך 8 אני יהיה בחדר המחשבים המדובר.
נא לכתוב כאן את כל מה שאתם רוצים שאני יברר על המחשבים שם.

בזמן שאני יהיה שם אני יהיה זמין ב ICQ (אם לא חסמו שם, נראה לי שלא)
מספר הICQ:
293478355
כינוי:
11010010110

חזרה לתוכן הדיון
costelloלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 27/09/2002 · הודעות: 551 · מיקום: אי שם...

הודעה פורסם: 11/01/2006 - 00:52
נושא ההודעה:

מה השימוש שנעשה בכיתת המחשבים הזאת בפועל? למה היא מיועדת? ומה באמת אפשר להפיק ממנה?

אגב - זאת בעיקר שאלה של מדיניות ורצון של סגל בית הספר.

האם משתמשים במחשבים רק במסגרת שעורי מחשבים? מה לומדים בשעורים האלו? (גלישה באינטרנט? עבודה עם אופיס? תכנות ברמה בסיסית (logo?) ?
האם משתמשים בלומדות למקצועות לימוד אחרים? אם כן - באילו לומדות ובאילו מקצועות? האם (במידה ויוצעו לומדות איכותיות) יש רצון מצד הסגל להשתמש בלומדות במסגרת לימודי מקצועות אחרים?
האם יש שעות בהן יש גישה חופשית למחשבים? (הפסקות? אחר הצהריים? שיעורים חופשיים?)

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
FXTאורח · ·

הודעה פורסם: 11/01/2006 - 10:12
נושא ההודעה:

כיתת מחשבים רגילה בבית ספר יסודי.

שימוש כללי בחלונות, אופיס (בעיקר וורד ופאור פוינט), גלישה באינטרנט, נראה לי שראיתי שם גם איזה לומדה של מתמטיקה (אני יבדוק היום).

בכונן הרשת יש עבודות של תלמידים, כמעט כולם וורד (האחר זה תמונות וכו') במקצועות שונים בעיקר מחשבים ומקצועות חברה.

חזרה לתוכן הדיון
FXTאורח · ·

הודעה פורסם: 11/01/2006 - 19:05
נושא ההודעה:

(כותב מכיתת המחשבים הזאת)

lspci על אחד ממחשבי התלמידים
קוד:
0000:00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 82810E DC-133 GMCH [Graphics Memory Controller Hub] (rev 03)
0000:00:01.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 82810E DC-133 CGC [Chipset Graphics Controller] (rev 03)
0000:00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801AA PCI Bridge (rev 02)
0000:00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801AA ISA Bridge (LPC) (rev 02)
0000:00:1f.1 IDE interface: Intel Corporation 82801AA IDE (rev 02)
0000:00:1f.2 USB Controller: Intel Corporation 82801AA USB (rev 02)
0000:00:1f.5 Multimedia audio controller: Intel Corporation 82801AA AC'97 Audio (rev 02)
0000:01:08.0 Ethernet controller: Unknown device 4387:0059 (rev 0b)
0000:01:0b.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8139/8139C/8139C+ (rev 10)

זיהוי החומרה מתוך חלונות:
בקרי לוח אםIntel 80201x/80210x
כרטיס קול SoundMAX משולב
כרטיס רשת M PCI Adapter 10/100
כרטיס מסך Intel 810e DC133 משולב

חזרה לתוכן הדיון
רגומאןאורח · ·

הודעה פורסם: 16/01/2006 - 14:34
נושא ההודעה: ארבעה ארבעה על הצ`יפ הדוהר

http://www.nrg.co.il/online/10/ART1/031/923.html

חזרה לתוכן הדיון
COM64לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 09/07/2003 · הודעות: 1608 · מיקום: ראשל"צ

הודעה פורסם: 16/01/2006 - 15:00
נושא ההודעה: Re: ארבעה ארבעה על הצ`יפ הדוהר

רגומאן :

דורש מחשבים חזקים, דורש רשיון חלונות לכל משתמש, דורש השקעה נוספת בחומרה ולבסוף (קראתי את הכתבה בריפרוף) מתאים לגנו/לינוקס?

לעומת זאת עם כרטיסי הרשת תומכים בטעינה מהרשת, כל מה שצריך זה שרת אחד שיריץ גנו/לינוקס ועם הגדרות מתאימות התחנות יאפשרו בחירה בין מערכות ההפעלה בזמן הטעינה.

חזרה לתוכן הדיון
רגומאןאורח · ·

הודעה פורסם: 16/01/2006 - 15:07
נושא ההודעה: Re: ארבעה ארבעה על הצ`יפ הדוהר

COM64 :
רגומאן :

דורש מחשבים חזקים, דורש רשיון חלונות לכל משתמש, דורש השקעה נוספת בחומרה ולבסוף (קראתי את הכתבה בריפרוף) מתאים לגנו/לינוקס?

לעומת זאת עם כרטיסי הרשת תומכים בטעינה מהרשת, כל מה שצריך זה שרת אחד שיריץ גנו/לינוקס ועם הגדרות מתאימות התחנות יאפשרו בחירה בין מערכות ההפעלה בזמן הטעינה.

לא מצריך שרת חזק, ולא מעמיס 20 עמדות על שרת אחד.
מחשב חדש רגיל עם תוספת זיכרון יספיק.
זה מחשב לינוקס טהור - לא צריך רישיונות ווינדוס כלל.

הפוך!
זה מערכת לינוקס לחלוטין ואם רוצים גם ווינדוס אז צריך שרת WTS ורישיונות ושאר הבלגן.

תקרא את הכתבה במלואה ואז תבין כל מה שכתבתי פה.
בסך הכל חזרתי על מה שכתוב שם.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 16/01/2006 - 18:32
נושא ההודעה:

תודה על הכתבה אין צורך.

המחשבים כבר קיימים, 28 תחנות עבודה ושרת.
השאלה רק מה ואיך להתקין עליהם.

חזרה לתוכן הדיון
מנחם (לא מחובר)אורח · ·

הודעה פורסם: 16/01/2006 - 19:19
נושא ההודעה:

נו טוף, בגלל שאני נאמן האובונטו התורן...
www.edubuntu.org
היא הפצה יעודית לכיתות לימוד ולילדים, וכוללת לומדות, אופיס (אופן אופיס),
וכן הלאה, וגם תוכנות ייעודיות לניהול מערך שיעור, ועבודה בבתי ספר.

בעצם, כל פרוייקט אובונטו, עם כל הפופולאריות שלו, מטרתו להיות הבסיס לאדובונטו.

לגבי לומדות - אם הלומדות הן מבוססות דוס - תוכל להשתמש ב dosbox ע"מ להריץ אותן
(הרבה יותר טוב, למשל, מהאמולציה של חלונות xp).
קל גם לנהל הרשאות כתיבה בלינוקס, והעומס מבחינת תחזוקה יהיה משמעותית יותר נמוך.
(אין ספייוור, אין הרשאות התקנה).
אם הלומדות מבוססות חלונות - בדוק אם הן עובדות בwine, ואם לא, xnest + vmware-player
של חלונות 98 (יש לכם את הרשיונות!) יכול לפתור את זה בצורה טובה, ובחינם.

מבחינת משאבי מערכת:
צוואר הבקבוק העיקרי בגנום ותוכנות GTK2, הוא סיפריית הרינדור - pango
תוכל להשיג ביצועים טובים יחסית ע"י הורדת ה antialiasing לרמה יותר נמוכה.

הערה:
הפילטרים למסמכי וורד באופן אופיס, בגרסא 2.01 האחרונה הם ממש ממש טובים,
ולדעתי עדיף לחלק דיסקים של אופן-אופיס, מאשר להפוך את הילדים לגנבים דה-פקטו.

הערה 2 :
לגבי לומדות - רובן לא מוסיפות כלום, עדיף לדעתי לערוך לילדים הכרות עם eclipse.
(אבל אני לא דוגמא)

חזרה לתוכן הדיון
kavalלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/03/2003 · הודעות: 18 ·

הודעה פורסם: 05/03/2006 - 21:01
נושא ההודעה: מערכת LTSP

התקנתי מערכת LTSP בבית ספר בפ"ת. המערכת עובדת בצורה נפלאה Smile
שרת + 20 מחשבים.

ההתקנה די פשוטה ( בנוסף לכיוונוני מערכת נוספים...)

כל המידע כיצד להתקין מערכת כזו מצוי באתר : ltsp.org ובמספר אתרים הקשורים במערכת...
http://k12ltsp.org/contents.html
http://wiki.ltsp.org/twiki/bin/view/Ltsp/WebHome
http://www.k12ltsp.org/phpwiki/index.php/HomePage

בהצלחה Smile

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם