ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin

quick_link דרוש משוב על הויקי

מעבר לעמוד הקודם  1, 2
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
yanivאורח · ·

הודעה פורסם: 24/01/2006 - 18:37
נושא ההודעה:

DoK

אפשר לשלב וויקים אחרים כמו:
לינוקס לבי הספר

Xfce 4.2.0

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
DoK לא מחובראורח · ·

הודעה פורסם: 24/01/2006 - 19:26
נושא ההודעה:

כפי שעלה כבר בהודעות הראשונות קיימת בעיה מבחינת תשתית הויקי הקיים.
ניסיתי לברר לגבי שילוב דוקוויקי בווטסאפ במקום המערכת הקיימת אבל בינתיים לא קיבלתי תשובה.
לגבי הויקים שהזכרת - התיעוד של xfce נמצא על תשתית של דוקוויקי (בו המידע מאוכסן בקבצי טקסט פשוטים) בעוד שהויקי של בתי הספר נמצא על מדיה-ויקי (שעושה שימוש בבסיס נתונים).
לאחרונה העברתי אל הויקי של בתי הספר חלקים מהויקי של גיידז שגם הוא מבוסס על מדיה-ויקי ועומד בפני סגירה אבל באופן אישי אני מרגיש נח יותר עם דוקוויקי וכרגע נראה לי שאעבוד על העתקת התוכן אל הויקי שבפינגווין (אולי באחד הימים יוכלו האתרים לעבוד עם בסיס נתונים מאוחד ורק ליצור, אם ירצו בכך, מעטפת עיצובית שמתאימה כל אחד לאתר שלו).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/01/2006 - 19:58
נושא ההודעה:

DoK לא מחובר :
כפי שעלה כבר בהודעות הראשונות קיימת בעיה מבחינת תשתית הויקי הקיים.
ניסיתי לברר לגבי שילוב דוקוויקי בווטסאפ במקום המערכת הקיימת אבל בינתיים לא קיבלתי תשובה.
לגבי הויקים שהזכרת - התיעוד של xfce נמצא על תשתית של דוקוויקי (בו המידע מאוכסן בקבצי טקסט פשוטים) בעוד שהויקי של בתי הספר נמצא על מדיה-ויקי (שעושה שימוש בבסיס נתונים).
לאחרונה העברתי אל הויקי של בתי הספר חלקים מהויקי של גיידז שגם הוא מבוסס על מדיה-ויקי ועומד בפני סגירה אבל באופן אישי אני מרגיש נח יותר עם דוקוויקי וכרגע נראה לי שאעבוד על העתקת התוכן אל הויקי שבפינגווין (אולי באחד הימים יוכלו האתרים לעבוד עם בסיס נתונים מאוחד ורק ליצור, אם ירצו בכך, מעטפת עיצובית שמתאימה כל אחד לאתר שלו).

אני חושב שהויקי בפינגווין הוא המקום המתאים ביותר לריכוז כל המדריכים - בבחינת וואן-סטופ-שופ למדריכים. אפשר לבקש ליצור אזורים למתחילים ולמתקדמים ולאפשר לשלב היפר לינקים בין המדריכים. זה הרבה יותר נוח והרבה יותר אפקיטיבי מאשר 5 ויקי עם מארקאפים שונים.

בכלל, השעטנז שהכניסו כאן, לא יודע מהו בדיוק, אבל חבל על התוכן שנכנס עם הוא מסומן אחרת ולא ניתן להעתיק אותו אחר כך בלי לשנות פשוט בזבוז משאבים משווע.

חזרה לתוכן הדיון
guysoftלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 27/11/2004 · הודעות: 463 ·

הודעה פורסם: 24/01/2006 - 20:41
נושא ההודעה:

אני בעד הקמת ויקי שבסיסו יהיה על פינגוין, ונקים מין INTERFACE עם WHATSUP, ככה שהוא יסתדר באתר, אבל המקור יהיה בפינגוין.. באמת כדאי לאחד בין הויקים ולקבל יותר משתמשים על ויקי אחד גדול.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/01/2006 - 21:38
נושא ההודעה:

guysoft :
אני בעד הקמת ויקי שבסיסו יהיה על פינגוין, ונקים מין INTERFACE עם WHATSUP, ככה שהוא יסתדר באתר, אבל המקור יהיה בפינגוין.. באמת כדאי לאחד בין הויקים ולקבל יותר משתמשים על ויקי אחד גדול.

לא צריך לשבור את הראש יותר מדי. כל הויקי המודרנים מיצאים רססים. ווטספ יכולים לשים בלוק עם קישורים לדפים או למדריכים בפינגווין כמו שיש היום. זה לא הרבה עבודה. כל האתרים יכולים לעשות את זה והם גם יכולים לקחת את המדריכים ולערוך אותם לתצוגה בתוך האתר מסנאפשוט של התוכן. ככה כולם יתרמו לכתיבה וכולם יהנו מהפירות.

חזרה לתוכן הדיון
אייל ת.הצטרפות: 24/04/2003 · הודעות: 3203 ·

הודעה פורסם: 24/01/2006 - 22:32
נושא ההודעה:

במובן מסוים אולי אכן צריך לכתוב את המדריכים בפנגווין אבל יש שם מספר בעיות מהותיות.

ראשית,
הפנגווין הוא אחד האתרים המבולגנים ביותר שראיתי, אני נכנס לעמוד הראשי, ולקח לי כמעט 10 דקות למצוא את הקישור לווקי, שבעצם אין קישור כזה אלא רק בידיעות.

ברגע שהגעתי לוויקי, העמוד הראשי בכלל מיועד לכותבי מדריכים.

צריך לקבל את האישור של החברה מהפנגווין, לשדרג את העמוד הראשי שם למשהו דומה למה שיש פה בווטסאפ.

כמו כן, שימו לב שהוויקי של הפנגווין אינו מאפשר הרשמה וכתיבת מדריכים וכתיבת חופשית בוויקי כלל ......

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/01/2006 - 23:08
נושא ההודעה:

אייל :
במובן מסוים אולי אכן צריך לכתוב את המדריכים בפנגווין אבל יש שם מספר בעיות מהותיות.

ראשית,
הפנגווין הוא אחד האתרים המבולגנים ביותר שראיתי, אני נכנס לעמוד הראשי, ולקח לי כמעט 10 דקות למצוא את הקישור לווקי, שבעצם אין קישור כזה אלא רק בידיעות.

ברגע שהגעתי לוויקי, העמוד הראשי בכלל מיועד לכותבי מדריכים.

צריך לקבל את האישור של החברה מהפנגווין, לשדרג את העמוד הראשי שם למשהו דומה למה שיש פה בווטסאפ.

כמו כן, שימו לב שהוויקי של הפנגווין אינו מאפשר הרשמה וכתיבת מדריכים וכתיבת חופשית בוויקי כלל ......

הויקי צריך להיות שטח עבודה, לא משהו ייצוגי. אם מישהו יקח על עצמו לפרמט, לעצב ולעמד את המדריכים מה טוב. בכל מקרה, מה שחשוב שיהיה קל לכתוב, למצא תוכן וליבא וליצא אותו למערכות אחרות על פי דרישה. הויקי פה לא עומד באף אחד מהדרישות. דוקיויקי כן.

גם פה צריך להרשם כדי לכתוב בויקי אגב, ואין שום צורך לשדרג את הדף הראשי. הויקי משמש לכתיבה משותפת. אם יש למישהו חשק לעצב אז יופי. הדף שתקוע פה בויקי בהתחלה ממילא לא משתלב בעיצוב של התוכן עצמו ונראה די תלוש.

חזרה לתוכן הדיון
DoKלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 22/02/2004 · הודעות: 3114 · מיקום: ירושלים

הודעה פורסם: 24/01/2006 - 23:08
נושא ההודעה:

היות ובפינגוין יש ACL מותקן ועובד (כפי שניכר מהעובדה שיש שם מדריכים אבל שלרוב האנשים אין הרשאות כתיבה) מה שצריך לעשות הוא לבקש מכתריאל לאפשר לקבוצת ברירת המחדל של ה- ACL כתיבה תחת namespace מסויים שיוקצה לנושא ברגע שזה יקרה כל אחד יוכל להרשם ולקבל הרשאות כתיבה לאותו אזור (בלבד).
בכל מקרה כתריאל כבר כתב לי כי מדריכים מטיפוס זה דווקא מתאימים מאוד לאופיו של האתר (אבל לא דיברתי איתו עדיין על עניין ההרשאות).

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 25/01/2006 - 00:00
נושא ההודעה:

ראשית כל: ההרשמה פה לעריכת הוויקי היא מבחירה, הסיבות תועדו בעבר. מצד שני, כל אחד יכול להירשם (אין צורך בהרשאה מיוחדת).

בקשר לדיון: עניתי לדותן בפרטי, ואני אמשיך כאן באותו קו. כל הדיון הזה (שהוא אוף-טופיק עצבני - היה אמור להיות על התוכן, לא על הוויקי עצמו) מתרחש מנקודת מבט צרה: איזה וויקי, איפה ולמה.

אני צריך להסתכל על המערכת של האתר מנקודת מבט כוללת ולא צרה. בתקופה האחרונה אני חושב רבות על מערכות ניהול תוכן ותיעוד ודרישותינו ממנה - במיוחד מנקודת המבט של קהילה עברית. בקרוב אגבש את הדרוש ואפרסם ידיעה ובקשה להערות והצעות בנושא.

אחת המסקנות שהגעתי אליהן היא שוויקי אינה דרך טובה לכתיבת תיעוד בכלל ותיעוד עברי בפרט. שימו לב שאני מדבר על תיעוד ולא מדריכים (שמטבעם מנותקים אחד מהשני ומקסימום מכילים קישורים "רופפים" מנושא לנושא).

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
whoisaאורח · ·

הודעה פורסם: 25/01/2006 - 01:07
נושא ההודעה:

עד כמה שאני מבין צריך להיות וויקי כדי להסביר למשתמשים איך לעבור או לעבוד עם לינוקס ולא תיעוד כללי... כלומר מדריכים.

אני חושב שזה הכיוון הנכון וגם המקום הנכון אם כי אני נאלץ להסכים כי הוויקי הנוכחי לא ממש נותן מענה אם בתוכן ואם בנגישות (גם למשתמשים וגם לכותבים).

לעניות דעתי, צריך וויקי נורמאלי עם קישורים מתוך מערכת הפורומים.

אפשרי גם בשרת נפרד אבל לא הכרחי.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 25/01/2006 - 06:15
נושא ההודעה:

DoK :
היות ובפינגוין יש ACL מותקן ועובד (כפי שניכר מהעובדה שיש שם מדריכים אבל שלרוב האנשים אין הרשאות כתיבה) מה שצריך לעשות הוא לבקש מכתריאל לאפשר לקבוצת ברירת המחדל של ה- ACL כתיבה תחת namespace מסויים שיוקצה לנושא ברגע שזה יקרה כל אחד יוכל להרשם ולקבל הרשאות כתיבה לאותו אזור (בלבד).
בכל מקרה כתריאל כבר כתב לי כי מדריכים מטיפוס זה דווקא מתאימים מאוד לאופיו של האתר (אבל לא דיברתי איתו עדיין על עניין ההרשאות).

ACL לא נוגד את העובדה שכל אחד יכול לערוך, אפשר לתת אפשרות עריכה לכולם גם שACL פועל. ככה משתמשי שרוצים יכולים להזדהות ולהפך.

חזרה לתוכן הדיון
yanivאורח · ·

הודעה פורסם: 25/01/2006 - 13:36
נושא ההודעה:

זה לא חשוב אם זה תיעוד או מדריך או כל משחק מילים אחר
מה שחשוב זה מה בתכלס
האם הקריאה תועיל לי או לא, אפשר אף לארגן מחדש את התוכן ורק אז לשלב אותו

יש גם את הוויקי של פיירפוקס...

חסר בנושאים מתקדמים "איך לבנות הפצה" איך לבנות live cd"

חסר אפשרות לחפש נושאים לפי סדר ה א-ב

למה למשל ההסבר על איך להגדיר עברית ב kde אין תמונות מסך

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 25/01/2006 - 13:57
נושא ההודעה:

בוודאי שההבדל חשוב (אין זמן להסביר עכשיו), תחשוב על תוכן עניינים מיוצרים דינמית (תוך אפשרות לכלול מדריך אחר עצמאי בתור פרק ועדכון התוכן), הורדה כוללת של כל ה-nodes במדריך לצפיה אופ-ליין, ייצור pdf וכדו' וכן הלאה (זה על רגל אחת).

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 25/01/2006 - 15:59
נושא ההודעה:

mksoft :
בוודאי שההבדל חשוב (אין זמן להסביר עכשיו), תחשוב על תוכן עניינים מיוצרים דינמית (תוך אפשרות לכלול מדריך אחר עצמאי בתור פרק ועדכון התוכן), הורדה כוללת של כל ה-nodes במדריך לצפיה אופ-ליין, ייצור pdf וכדו' וכן הלאה (זה על רגל אחת).

Smile

בדיוק מה שדרוש האמת,
אם כי אני לא בטוח אם הבנתי אותך מדויק, כלומר גם לדעתי, מדריכים שכל אחד בא לבד אינם נחוצים לדעתי, אבל מה שכן נחוץ, זה לא יודע אם לקרוא לזה תיעוד, כי תיעוד כשמו כן הוא בעיקר תיעוד ולרוב טכני, אלא יש צורך בעצם במעין מדריך אחד גדול, שוב, הרעוין שלי יישמתי על העיצוב של העמוד הראשי, כאשר המדריך הגדול הזה צריך לכלול בתוכו את כל המידע, וכמובן, מקושר בין החלקים.

אני מסכים איתך לחלוטין בקטע של הדרישות, אין ספק שאם קיימת מערכת שתאפשר עריכה (עדיף של כמה משתמשים) של מדריך מסוג זה, ושתאפשר לייצא לPDF, ותקין תוכן דינמי לבד, וכל מה שהצעת, זה הדבר הכי טוב שיכול להיות.

אבל,
האם יש מערכת כזו?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 25/01/2006 - 16:26
נושא ההודעה:

נראה שהדיון באמת הוסט (אולי בטרם עת) מעניני תוכן לעיניני תשתית אבל למען הדיון העתידי על התשתית -
תוכן דינאמי - http://wiki.splitbrain.org/wiki:index
יצוא לקריאה לא מקוונת - http://wiki.splitbrain.org/wiki:export?s=offline
יצוא ל- PDF (אולי דורש שיפורים)- http://wiki.splitbrain.org/wiki:tips:pdfexport

חזרה לתוכן הדיון
yanivאורח · ·

הודעה פורסם: 25/01/2006 - 18:10
נושא ההודעה:

אני לא יודע אם זה קשור לדיון אבל התפריט הראשי פו פגום לחלוטין

מה קורה - וויקי -- לא ברור שזה מדריכים
מדריך ווטסאפ -- מקבלים משהוא לא רציני (לפחות לא כמו שבוויקי)
סיקורים -- מיותר
הורדות -- מי שמבקר פו בפעם הראשונה חושב שמדובר בהורדת לינוקס או תוכנות בלינוקס
קישורים -- מיותר לא מעודכן מיקומו בשימוש יום יומי בלינוקס
ידיעות -- מיותר
נושאים -- זה צריך להיות הלינק שלוחצים על ארכיון
תקציר ידיעות לדרך -- מיותר או להעביר ל rss
הסכם שימוש. הצהרת פרטיות -- בסוף הדף
סטטיסטיקה. עשרת הגדולים -- חלק מנושאים שלמעשה זה ארכיון
rss -- קצת ולאגן שיש שני קידודים
חיפוש בפורומים. חיפוש באתר -- קביה בראש הדף (עם אפשרות לחיפוש מתקדם).

לדעתי. צריך לפזר את וויקי
מה לינוקס
לינוקס בלי התקנה
בחירת הפצת
הורדה וצריבה
הוראות התקנה
תמיכה בעברית
...
לחץ כאן לכל המדריכים.

אני מדבר אל שימושיות התפריט

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 25/01/2006 - 18:35
נושא ההודעה:

יניב אתה מערבב בשר וחלב,
הדיון פה הוא לא התפריט בצד ימין של ווטסאפ, והוא בכלל אל ווטסאפ כרגע, פתח דיון חדש בנושא במידה ויש לך הערות, תודה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 25/01/2006 - 20:19
נושא ההודעה:

אני אישית כרגע עובד על המוד של אינטגרציה של HebDokuWiki עם phpBBHeb ותעוד נוסף.

אני אשמח אם מישהו ישחק קצת עם הקוד ויספק פלאגין או מוד לתמיכה ביצוא ל-PDF. אני יודע ש-Dok התחיל לשחק עם זה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/04/2006 - 13:00
נושא ההודעה:

אז מה קורה עם הוויקי? זה מתקדם לאן שהוא?

הצעה: שימוש בוויקי מבוסס פייתון עם קישורים מהוויקי כאן?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 05/04/2006 - 14:21
נושא ההודעה:

עיתוי בהחלט מעניין להקפצת הדיון -
מסתבר שאתמול או שלשום עבר אתר הפינגווין מהפכה קטנה ששמה את הויקי במרכזו.
לעניות דעתי מצב זה הופך את הפינגווין לאטרקטיבי עוד יותר כבסיס לפיתוח מדריכים קהילתי.
למעונינים http://penguin.whatsup.org.il

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/04/2006 - 14:30
נושא ההודעה:

DoK :
לעניות דעתי מצב זה הופך את הפינגווין לאטרקטיבי עוד יותר כבסיס לפיתוח מדריכים קהילתי.

מה קורה עם המדריכים בפינגווין הם יוסבו לוויקי?

חזרה לתוכן הדיון
DoK לא מחובראורח · ·

הודעה פורסם: 05/04/2006 - 15:54
נושא ההודעה:

אני מעריך שכתריאל לא יתנגד אם תמיר את המדריכים לפורמט הויקי.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 05/04/2006 - 17:43
נושא ההודעה:

Anonymous :
DoK :

מה קורה עם המדריכים בפינגווין הם יוסבו לוויקי?

ויקי נכתב ע"י משתמשים... מספיק לפעמים ליצור דף כדי לעודד משתמשים לכתוב.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/04/2006 - 10:53
נושא ההודעה:

אני לא רוצה פתרון חלקי או האק (בגלל פתרון שכזה אנו נמצאים כאן). בינתיים אני בוחן את django בתור נתיב פיתוח עתידי לאתר.

התחלתי לתרגם את מערכת ה-admin שלו (קבצי התרגום כבר ב-cvs, עדייו יש מספר שינויים לבצע). לאחר שאסיים אוסיף פאצ'ים לטיפול נכון ב-bidi. אם יתקבלו, נוכל לבחון או בתור בסיס למערכת מתאימה.

לגבי הפינגווין:
האם עם המעבר לוויקי, ה-RSS של המדריכים הפך לחסר תועלת ? הוא מחזיר 404, והבלוק כאן שמציג את המדריכים לא עודכן זמן רב, ולחיצה בו על קישור למדריך מחזירה 404. האם יש תוכניות להחזירו איכשהו, או שנאלץ לבטל את הבלוק ?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/04/2006 - 11:18
נושא ההודעה:

לדוקוויקי יש תמיכה די רחבה ב-RSS אז כנראה כל מה שצריך זה לשלוח מייל לכתריאל.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/04/2006 - 11:26
נושא ההודעה:

mksoft :
אני לא רוצה פתרון חלקי או האק (בגלל פתרון שכזה אנו נמצאים כאן). בינתיים אני בוחן את django בתור נתיב פיתוח עתידי לאתר.

התחלתי לתרגם את מערכת ה-admin שלו (קבצי התרגום כבר ב-cvs, עדייו יש מספר שינויים לבצע). לאחר שאסיים אוסיף פאצ'ים לטיפול נכון ב-bidi. אם יתקבלו, נוכל לבחון או בתור בסיס למערכת מתאימה.

לגבי הפינגווין:
האם עם המעבר לוויקי, ה-RSS של המדריכים הפך לחסר תועלת ? הוא מחזיר 404, והבלוק כאן שמציג את המדריכים לא עודכן זמן רב, ולחיצה בו על קישור למדריך מחזירה 404. האם יש תוכניות להחזירו איכשהו, או שנאלץ לבטל את הבלוק ?

תמיד טוב שיש עוד רעיונות ועוד מפתחים Very Happy ואולי יש צורך במערכת ניהול מידע באתר הפינגוין.

בדבר המערכת הקיימת, אני חושב שויקי הוא תוכנת הדגל של הקוד הפתוח לכתיבת תיעוד ומדריכים משותפים. וגם במערכת ניהול מידע אנחנו עדיין נהיה חייבים לדבוק בויקי כלשהו.

בקשר ל-RSS, יש RSS של הויקי, פשוט תשנה את הנתיב ל:
http://penguin.whatsup.org.il/feed.php

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/04/2006 - 11:33
נושא ההודעה:

הסברתי כבר מדוע וויקי לא מתאים לתיעוד (להבדיל ממדריכים), אין לי חשק לחזור על כך שוב. לצערי יותר מדי אתרים זורקים וויקי בתור הממשק הראשי שלהם, וזה גם נראה ככה.

בקשר ל-rss: זה לא פתרון.

1. היה להם בעבר feed גם ל-1255 שאנו זקוקים לו, ואין כעת.
2. ה-rss של דוקוויקי מכיל את כל השינויים בוויקי, כולל עדכונים לתרגומי ה-xfce, ל-faq וכן הלאה. אמור להתקבל feed של מדריכים חדשים (ורק שכאלה, אין צורך ב-feed על עדכון מילה במדריך או ב-faq).

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/04/2006 - 15:48
נושא ההודעה:

על כל פנים אימצתי את רעיון ה-RSS והוספתי בויקי דף חדשות שמתעדכן מ-RSS מווטסאפ ולינמגזין
הנה קישור

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. DoK