ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
nadavvinלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 08/12/2003 · הודעות: 7066 ·

הודעה פורסם: 22/01/2006 - 19:03
נושא ההודעה: אפשר להבין איך הדוח של 2004 של המקור נוצר בסוף 2005?

איך זה ייתכן?
אני מבין שיש בירוקרטיה
אבל בכל זאת לא כזו ארוכה....

http://hamakor.org.il/finreport/2004/report2004.pdf

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger מספר ICQ 
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
wliadלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 25/05/2003 · הודעות: 1285 · מיקום: צפון הארץ

הודעה פורסם: 22/01/2006 - 21:30
נושא ההודעה:

למה שלא תשאל את השאלה הזו ברשימת התפוצה של המקור? באמת, לשם מה הרגשת צורך להעלות אותה פה?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
dov_sלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 28/05/2004 · הודעות: 525 · מיקום: מודיעין

הודעה פורסם: 22/01/2006 - 21:50
נושא ההודעה:

רק קצת רקע לגבי דוחות כספיים.
חברות בורסאיות מחויבות לפרסם את הדוחות שלהם כעבור לא יותר משלושה חודשים (כלומר כל החברות הבורסאיות יפרסמו עד ה-31 במרץ את הדוחות לשנה הקודמת.
משרדי רואי חשבון לרב עסוקים עד תאריך זה בחברות הבורסאיות ולכן אין להם זמן להתעסק עם החברות הפרטיות והעמותות.
משרדי רואי החשבון מחויבים למכסות בהגשת דוחות למס הכנסה על מנת לקבל אורכות. בפועל הרבה חברות וגופים אשר אינם בורסאיים מפרסמים דוחות בסוף השנה כך שזה לא צריך להפתיע אותך.
לגבי המקור: למה אישור הדוחות התעכב מסוף אוגוסט ועד הסוף דצמבר, לא ברור (היו חגים).

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם כתובת AIM MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 22/01/2006 - 23:28
נושא ההודעה:

נדב, יש להם רשימות תפוצה משלהם וכדאי מאוד להצטרף ולשאול שאלות קשות. איחור בהגשת הדו"ח הוא עניין בירוקרטי ולא חשוב במיוחד. אותי הטרידו שאלות קשות יותר שגרמו לי להחליט לא להצטרף לעמותה ולהסיר את עצמי מרשימת התפוצה.

בין השאלות שהטרידו אותי ולא קיבלתי להן תשובה:
1. האם לגיטימי שאנשים שיש להם אינטרסים מסחריים: גלעד בן יוסף, צפריר כהן, שחר שמש ועוד כמה, יקחו חלק בייצוג קהילת הקוד הפתוח
2. האם לגיטימי שהעמותה תוציא 7000 ש"ח מכספי החברים על אירועי שמתפרסם פה באתר למעלה, של חברה מסחרית שמתכוונת לייצר הכנסות מהאירוע. האם העמותה משתתפת ברווחים, האם כן, למה הם יופנו? איזה חלק של התקציב של העמותה מופנה לקידום הקוד הפתוח? "ברוכים הבאים ללינוקס" רץ כל שנה בדיוק כמו לפני היות העמותה, אין שום דיסק לייב בעברית שיכול לשמש "לשיווק" הקוד הפתוח. מדוע?
3. מדוע חברי העמותה לא פותחים דיו בנוגע לכשלון של טק מערכות להסב את אופן אופיס לעברית? האם בגלל קשרים עסקיים? מדוע וואלהפדיה העסיק את הרשימה במשך שבועות ארוכים, אבל טק מערכות לא עולה אפילו לדיון.

יש עוד הרבה שאלות. תרגיש חופשי לשאול. אני באופן אישי החלטתי להפנות את האנרגיה שלי לערוצים אחרים. בין השאר, לדעתי יש מקום ליזום הקמת סניף ישראלי של קרן התוכנה החופשית שיהיה נקי מאינטרסים מסחריים וחופשי לשאול שאלות. גם שאלות קשות. העמותה הזו לא מייצגת אותי בכל אופן.

חזרה לתוכן הדיון
לא נדבאורח · ·

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 00:31
נושא ההודעה: wliad: זה לא מנסה להיות האתר המרכזי?

wliad :
למה שלא תשאל את השאלה הזו ברשימת התפוצה של המקור? באמת, לשם מה הרגשת צורך להעלות אותה פה?

האם wliad לא מעונין ש whatsup יהיה הפורום המרכזי לתוכנה חופשית וקוד פתוח? האם המקור אינו גורם, מרכזי יותר או מרכזי פחות, בתוכנה חופשית וקוד פתוח? האם ל wliad יש אינטרס במקור?
בתור אחד שאין לו זמן לרשימות של המקור, כן רוצה לדעת, וכן התרגל לגלוש ל whatsup אני מעדיף שנדב יפרסם כאן מאשר שם.

חזרה לתוכן הדיון
לא נדב וגם לא חבר המקוראורח · ·

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 00:47
נושא ההודעה: ביוקרטיה, תורה וקמח.

Anonymous :
איחור בהגשת הדו"ח הוא עניין בירוקרטי ולא חשוב במיוחד.

ביוקורטיה לא תקינה עשויה להיות פתח לדברים יותר גרועים. לחילופין, הביוקרטיה לא תקינה בגלל שכל החברים עסוקים במטרות האגודה. בכל מקרה אני סבור שכן מדובר בענין שיש לו חשיבות ואין לבטלו כ"לא חשוב במיוחד".
Anonymous :

אותי הטרידו שאלות קשות יותר שגרמו לי להחליט לא להצטרף לעמותה ולהסיר את עצמי מרשימת התפוצה.

נדמה לי שהגישה שלך פשטנית מדי:
ישיבת הר עציון :

המשנה הידועה במסכת אבות קובעת ששני התחומים - הן תחום העשייה והן תחום המחשבה - הם חיוניים, ואין תקומה לזה בלא זה: "אם אין קמח אין תורה; אם אין תורה אין קמח" (אבות ג', יז). חשוב להדגיש שמשמעותה של משנה זו אינה ששני התחומים עומדים ברמה זהה של חשיבות. האדם לא נוצר כדי לטחון קמח או כדי למלא את כריסו בלחם, אלא כדי לעבוד את הקב"ה - ובכלל זה לעסוק בתורה, "שלכך נוצרת". בדומה לקביעתו הידועה של המחזאי הצרפתי מולייר, שטען ש"צריך לאכול כדי לחיות, ולא לחיות כדי לאכול", נטען אנו שצריך לעבוד ולאכול כדי לעסוק בתורה, ולא לעסוק בתורה כדי לאכול! התורה אינה מנותקת מהחיים; היפוכו של דבר: משמעות ההצהרה "כי הם חיינו ואורך ימינו", שעליה אנו חוזרים מדי יום, היא שהעיסוק בתורה הוא לשד החיים ועיקרם, וקביעה זו הינה יסוד מרכזי בהשקפתנו.

וזהו המקור

חזרה לתוכן הדיון
לא נדב (3)אורח · ·

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 00:58
נושא ההודעה: Re: wliad: זה לא מנסה להיות האתר המרכזי?

לא נדב :

האם wliad לא מעונין ש whatsup יהיה הפורום המרכזי לתוכנה חופשית וקוד פתוח? האם המקור אינו גורם, מרכזי יותר או מרכזי פחות, בתוכנה חופשית וקוד פתוח? האם ל wliad יש אינטרס במקור?
בתור אחד שאין לו זמן לרשימות של המקור, כן רוצה לדעת, וכן התרגל לגלוש ל whatsup אני מעדיף שנדב יפרסם כאן מאשר שם.

בוא לא נסחף. ברשימה של המקור צריכים להתנהל דיונים שקשורים לפעילות שלה ואף אחד לא יעביר אותם לווטסאפ. בהתחשב בגיל הנמוך של המבקרים כאן, זה בטח לא יעלה את הרמה (למרות שבמחשבה שנייה, אולי בעצם כן). אבל כן, יש מקום לבקר ויש מקום לעשות את זה בשפה שלנו ואם אין לזה מקום שם, אפשר בכל פורום, תבחר.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 09:41
נושא ההודעה:

לאורח:
ציטוט:

1. האם לגיטימי שאנשים שיש להם אינטרסים מסחריים: גלעד בן יוסף, צפריר כהן, שחר שמש ועוד כמה, יקחו חלק בייצוג קהילת הקוד הפתוח

אם הם לא מסיטים את דיוני ותקציבי העמותה מאנטרסים של החברות שלהם אז מה רע?
אם האנטרסים של החברות שלהם תואמים לאנטרסים של העמותה והם לא מפלים לרעה פרוייקטים אחרים או מעבירים כספים לחברות שלהם אז מה רע?
ציטוט:

2. האם לגיטימי שהעמותה תוציא 7000 ש"ח מכספי החברים על אירועי שמתפרסם פה באתר למעלה, של חברה מסחרית שמתכוונת לייצר הכנסות מהאירוע. האם העמותה משתתפת ברווחים, האם כן, למה הם יופנו? איזה חלק של התקציב של העמותה מופנה לקידום הקוד הפתוח? "ברוכים הבאים ללינוקס" רץ כל שנה בדיוק כמו לפני היות העמותה, אין שום דיסק לייב בעברית שיכול לשמש "לשיווק" הקוד הפתוח. מדוע?

על איזה אירוע מדובר?
למה אין שום לייב סידי בעברית שיכול לשמש "לשווק" את הקוד הפתוח?
בעזרת קזית שכנת מספר אנשים לנסות להתקין את לינוקס.
כמו כן העמותה משכפלת דיסקים ואף מעצבת אותם שהם ייראו רציניים והיא חילקה אותם בסדרת ברוכים הבאים ללינוקס.
ציטוט:

3. מדוע חברי העמותה לא פותחים דיו בנוגע לכשלון של טק מערכות להסב את אופן אופיס לעברית? האם בגלל קשרים עסקיים? מדוע וואלהפדיה העסיק את הרשימה במשך שבועות ארוכים, אבל טק מערכות לא עולה אפילו לדיון.

ניסתי להעלות את הדיון ברשימת התפוצה שלהם?
חוץ מיזה אם אתה מתאים להחשב חבר אתה גם יכול להשפיע מבפנים.

חזרה לתוכן הדיון
ארתיום ת.הצטרפות: 15/07/2005 · הודעות: 4433 ·

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 10:38
נושא ההודעה:

חייב לציין - בנוגע לדו"ח כספי...

אומנם הנושא לאן ומאיפה בא הכסף הוא חשוב מאוד ובתור מישהו שלא מכיר את הרקע של הדיון הזה (שלי מי האינטרסים וכיצד מנוהל הכסף) אני רציתי להגיד דבר מאוד פשוט...

העמותה הזו ענייה לגמרי.... סדר גודל של 50 אלף ש"ח בשנה זה כלום!!!

בתור מישהו שעובד בחברה מסחרית ורואה איזה סכומים מסתובבים סביב "קוד סגור" ופרוייקטים מסחריים מבין שעם 50 אלף ש"ח בשנה אי אפשר לעשות שום דבר!!!

ציטוט:
למה אין שום לייב סידי בעברית שיכול לשמש "לשווק" את הקוד הפתוח?

מי יעבוד על זה? גם אם כמה אנשים יכולים להשקיע 5-10 שעות בשבוע בהתנדבות לעבודה על הפצה מה אפשר לעשות בזמן הזה? (אני לא מאמין שלמישהו יש אפשרות להשקיע יותר - כל אחד צריך להתפרנס)

בקיצור...

אולי זה לא עניין שלי אבל הבעיה החמורה יותר היא מי יתמוך ב"המקור" על מנת שהקוד הפתוח ימשיך להתפתח בארץ?

אולי אני מפספס משהו אבל מתוך הסתכלות המקרית על דו"ח כספי הבעיה לא לא רק כיצד לחלק את הכסף אלא מאיפה להביא אותו...

גם לי יש בלוג Neutral

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 10:50
נושא ההודעה:

דרך אגב
למה צריך להצביע על הדוח הכספי?
היא אפשר להחזיר את הגלגל אחורה.
מה קורה אם הוא לא עובר בהצבעה?

חזרה לתוכן הדיון
MBDלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 27/09/2004 · הודעות: 4161 ·

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 11:03
נושא ההודעה:

1. המקור כן עושים דברים חשובים. חלק מהם ראיתי במו עיני.
2. ארתיום - אל תזלזל ב50 אלף שקל. המקור איננה חברת תוכנה, אלא מקסימום צריכה להקצות תקציבים עבור פיתוח דברים קטנים יחסית. בסכום כזה אפשר להעסיק מפתח בחצי משרה למשך שנה שלמה, ותאמין לי שזה מספיק בשביל ליצור כל לייב שאתה רוצה. ליצור לייב איכותי, רק לידע כללי, זה משהו שייקח כ-20 שעות בפעם הראשונה, ואולי עוד 10 שעות לכל גרסה אחרי.
3. חברה, למה כולכם מעלים טענות קשות, אבל פוחדים להזדהות בשם ???
יש לכם משהו להגיד - לפחות תזדהו !

חזרה לתוכן הדיון
ארתיום ת.הצטרפות: 15/07/2005 · הודעות: 4433 ·

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 11:15
נושא ההודעה:

MBD :

ארתיום - אל תזלזל ב50 אלף שקל. המקור איננה חברת תוכנה, אלא מקסימום צריכה להקצות תקציבים עבור פיתוח דברים קטנים יחסית. בסכום כזה אפשר להעסיק מפתח בחצי משרה למשך שנה שלמה, ותאמין לי שזה מספיק בשביל ליצור כל לייב שאתה רוצה. ליצור לייב איכותי, רק לידע כללי, זה משהו שייקח כ-20 שעות בפעם הראשונה, ואולי עוד 10 שעות לכל גרסה אחרי.

אתה מתכוון ל20/10 שעות בשבוע?

נכון - אבל אז כל תקציב של העמותה ילך לLiveCD הזה... ומה עם הוצאות/פעילויות אחרות?
ועוד צריך למצוא מתכנת איכותי באמת (שיודע גם תיכנות גם לינוקס גם בקיא האלף ואחד דברים - הכנת הפצה זה לא דבר פשוט) שלא יהיו פאדיחות... Rolling Eyes

גם לי יש בלוג Neutral

חזרה לתוכן הדיון
DoKלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 22/02/2004 · הודעות: 3114 · מיקום: ירושלים

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 11:39
נושא ההודעה:

כ- 20 שעות זמן כולל זה די סביר אם מתחילים מאפס (משמע שהזמן כולל גם את קריאת המדריכים הדרושים), משתמשים בכלים קיימים ורק נדרשים לאריזה.
מצד שני 20 שעות זה המון זמן כשמדובר בשעות פנאי.
אפשר למצוא בקנופיקס/מורפיקס/סלקס ועוד מדריכים בעזרתם כל אחד יכול לבנות לעצמו לייב סידי כרצונו ויש גם מדריך מצויין בעברית שכתב שלומי לובוטן.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
המשפטן של פרץ.אורח · ·

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 11:58
נושא ההודעה: משום מה אישור הדו"ח הכספי נראה לי מתבקש.

nadavvin :
דרך אגב
למה צריך להצביע על הדוח הכספי?
היא אפשר להחזיר את הגלגל אחורה.
מה קורה אם הוא לא עובר בהצבעה?

זו שאלה למשפטן.
ממעט הרקע שיש לי והרבה נפנופי ידים, (או ראש גדול, או איש IGI, איך שתרצה לקרוא לזה) ההצבעה על הדו"ח הכספי מהוה אישור שלו. זהו עוד שלב של ביקורת וכן לקיחת אחריות של העמותה כולה לדו"ח. כלומר אם אחרי ההצבעה יתגלה משהו לא כשר אז מעגל החשדות הראשוני יהיה גדול יותר. כנראה שגם החוק מחיב את זה מאותן סיבות. בקשר להחזרת הגלגל אחורה זה כנראה אפשרי אם אפשר להצביע על פגם מהותי בדו"ח או באופן אישורו. אם הדו"ח לא עובר בהצבעה אז צריך להסביר מדוע הוא לא עבר.
באיזשהו מקום יש גם נוהלים ו/או התערבות של רשם העמותות. אולי אחרי אישור הדו"ח יש להעביר העתק לרשם. נדמה לי שלדו"ח יש חשיבות גם לגבי מס הכנסה.

חזרה לתוכן הדיון
מסורתיאורח · ·

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 12:09
נושא ההודעה: תורה, דרך ארץ, חוכמה, יראה, בינה, דעת, קמח וחופש?

ישיבת הר עציון :

המשנה הידועה במסכת אבות

מסורתי אינו יכול לעבור בשקט על דבר תורה:
רבי אלעזר בן עזריה במסכת אבות, פרק ג סעיף יז :

רבי אלעזר בן עזריה אומר:
אם אין תורה, אין דרך ארץ.
אם אין דרך ארץ, אין תורה.
אם אין חכמה, אין יראה.
אם אין יראה, אין חכמה.
אם אין בינה, אין דעת.
אם אין דעת, אין בינה.
אם אין קמח, אין תורה.
אם אין תורה, אין קמח.

הוא היה אומר:
כל שחכמתו מרבה ממעשיו, למה הוא דומה, לאילן שענפיו מרובין ושרשיו מעטין,
והרוח באה ועוקרתו והופכתו על פניו.
שנאמר (ירמיה יז), והיה כערער בערבה ולא יראה כי יבוא טוב ושכן חררים במדבר
ארץ מלחה ולא תשב.
אבל כל שמעשיו מרובין מחכמתו, למה הוא דומה, לאילן שענפיו מעטין ושורשיו מרובין, שאפילו כל הרוחות שבעולם באות ונושבות בו אין מזיזין אותו ממקומו.
שנאמר (שם), והיה כעץ שתול על מים ועל יובל ישלח שרשיו ולא יראה כי יבא חם,
והיה עלהו רענן, ובשנת בצרת לא ידאג, ולא ימיש מעשות פרי:

אבל מסכת אבות לא ממש נחשבת, הלא כן?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 12:35
נושא ההודעה:

ארתיום :
MBD :

ארתיום - אל תזלזל ב50 אלף שקל. המקור איננה חברת תוכנה, אלא מקסימום צריכה להקצות תקציבים עבור פיתוח דברים קטנים יחסית. בסכום כזה אפשר להעסיק מפתח בחצי משרה למשך שנה שלמה, ותאמין לי שזה מספיק בשביל ליצור כל לייב שאתה רוצה. ליצור לייב איכותי, רק לידע כללי, זה משהו שייקח כ-20 שעות בפעם הראשונה, ואולי עוד 10 שעות לכל גרסה אחרי.

אתה מתכוון ל20/10 שעות בשבוע?

נכון - אבל אז כל תקציב של העמותה ילך לLiveCD הזה... ומה עם הוצאות/פעילויות אחרות?
ועוד צריך למצוא מתכנת איכותי באמת (שיודע גם תיכנות גם לינוקס גם בקיא האלף ואחד דברים - הכנת הפצה זה לא דבר פשוט) שלא יהיו פאדיחות... Rolling Eyes

לא, אני מתכוון 10/20 שעות כדי ליצור לייב תקין שעובד, וניתן להורדה מהאינטרנט. לא לתחזוק שבועי.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 15:25
נושא ההודעה:

זה נראה לכם ראוי שהעמותה שמעודדת כתיבת תוכנות בהתנדבות תממן אנשים אחרים בתשלום?

חוץ מיזה לא עדיף שהיא תציע תחרות בניית לייב סידי ובפרס סביר (מעודד) ואז יווצרו מספר לייב סידים במחיר אחד?
וככה היא גם תעודד מפתחים חדשים להצטרף.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 16:06
נושא ההודעה:

nadavvin :
זה נראה לכם ראוי שהעמותה שמעודדת כתיבת תוכנות בהתנדבות תממן אנשים אחרים בתשלום?

חוץ מיזה לא עדיף שהיא תציע תחרות בניית לייב סידי ובפרס סביר (מעודד) ואז יווצרו מספר לייב סידים במחיר אחד?
וככה היא גם תעודד מפתחים חדשים להצטרף.

למה אתה חושב ככה ? כמה אנשים נראה לך יודעים בארץ לבנות לייב, ויבזבזו את הזמן שלהם על איזו תחרות עם פרס בסוף ? מי שיודע לבנות, ורוצה לבנות, יבנה לבד, ומי שלא רוצה, יצטרך תמריצים קצת יותר מוחשיים...

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 16:16
נושא ההודעה:

אתה בעצמך אמרת שלוקח 20 שעות לבנות לייב סידי כולל הקריאה של המדריכים
אם זה באמת ככה ובפרס גבוה של 600 700 שקל ואוליי אף יותר יגרום של עידוד של אנשים לנסות.
ואל תשכח שזה יעודד אחרים לנסות רק בשביל האתגר.
כסף הוא לא תמיד תמריץ.
חסר כאן אנשים ש"אוהבים" להתעסק עם לינוקס.
חסר כאן משתמשי ג'נטו צעירים.

תחרות כזו יכולה לגרור אחריה הרבה מתמודדים.
אם אנשים השקיעו את כל עצביהם להתקנת ג'נטו, הם לא ינסו להצטרף.
סביר גם להניח שמי שסיים התקנת ג'נטו יהיה לו מספיק סבלנות גם לפרוייקט כזה.

חזרה לתוכן הדיון
yanivאורח · ·

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 17:01
נושא ההודעה:

אין צורך בעוד הפצה

צריך לעשות משהוא בסגנון "פרויקט פרח"
מלגה של 1000 שקלים תמורת 30 שעות תמורה לקהילה (הוא יכול לבחור: ילדים במצוקה, קשישים, עולים חדשים).

בשעות האלה הסטודנט (למדעי המחשב) יבנה כיתת מחשבים לינוקס לבית הספר.
הסטודנט מקבל מלגה+ ניסיון מקצועי (עוד משהו לקורות החיים).

ההשפעה של מחשבים ציבורים (בתי ספר, ספריות...) גדולה יותר מעוד ועוד הפצה
בנוסף התחזוקה של לינוקס זה עסק פשוט למדי כל מה שצריך להגדיר זה ביצוע עדכונים אוטומטים עם עלית המחשב, וזהו.

נוסיף לזה את העובדה שתקציבי בתי הספר יורדים משנה לשנה כך שכל הקטנת הוצאות, כל סטודנט שמתנדב (עם מלגה) זה דבר מבורך

20 סטודנטים 20 מלגות 20 בתי ספר

העמותה תקשר בין הסטודנט לבית הספר
הסטודנט יעזר במדריכים

אפשר לשלב גם את פרויקט פרח (שזה יהיה אחד מאפשרויות הבחירה שלו)

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 17:29
נושא ההודעה:

וכשאלת פותח הדיון המקורי, ארתיום.
מאיפה הכסף
1000 שקל לכל אחד זה המון.

לעמותה יש תקציב דיי דל, וזה בעיקר בגלל שמספר החברים שלה דיי מצומצם.
אם כל אחד כאן היה נרשם לעמותה אז מרוויחים כאן שלושה דברים עקריים:
1) התענה לכאורה שהעמותה הולכת לפי העקרונות המסחריים לא תהייה כי אז ההשפעה של כלל החברים תהייה יותר גדולה מהשפעה של אדם בודד עם אנטרס מסחרי לכאורה.
2) יהיו מספיק תקציבים לעמותה לעשות פרויקטים שונים.
3) אני רוצה לראות את החברה או המפלגה שתזלזל בעמותה עם שתי אחוז מהתושבים.
זה כבר תופס לפחות מנדט, שכולם ירצו אותו.

חזרה לתוכן הדיון
yanivאורח · ·

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 19:16
נושא ההודעה:

1. חוץ מעמותת מקור רשומים בישראל 3000 עמותת, עמותת מקור לא יכולה למצוא עמותה בעלת "אינטרסים" זהים
2. כמו שציינתי אפשר לפנות למי שמארגן את "פרויקט פרח", כך שבנית כיתת מחשבים לבית הספר יחשב כפעולה למען הקהילה.
3. ישנם עוד גופים שנותנים מלגה למען הקהילה
4. אני לא חושב שצריך 30 שעות כדי להקים כיתת מחשבים

תפקיד העמותה:
1. במקרה הזה (בהעדר תקציב) זה לגרום להכרה בעמותות השונות, שבנית כיתת מחשבים וחלוקת תוכנות בחינם זה פעולה למען הקהילה
2. לצור קשר עם בתי ספר השונים
3. לקשר בין בתי הספר למלגות

חזרה לתוכן הדיון
ladypineלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/07/2002 · הודעות: 229 · מיקום: חיפה

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 22:14
נושא ההודעה: עמותת המקור

ראשית, תודה לדותן שהסב את תשומת ליבי לפתיל הזה. יפה להתווכח על עמות המקור באתר של ווטסאפ, אבל אם רוצים תשובות מהוועד כדאי ליידע את הוועד שמתקיים דיון.

דוח כספי: לפרסום הדוח הכספי מספר שלבים, שכולם נעשים בהתנדבות ובאופן טורי על ידי אנשים שונים. ראשית יש לסכם את העניינים הכספיים (גזבר), אז יש להמתין לרואה החשבון (אף הוא מתנדב), לאשר בוועד, להמתין לדו"ח וועדת הביקורת, לכנס אסיפה, ורק אז ניתן להעביר את הדו"ח. כולם אנשים עסוקים, וכולם רוצים לבצע את מלאכתם על הצד הטוב ביותר והאחראי ביותר. הדו"ח לא הוגש באיחור, אלא בקצה הגבול שמאפשר החוק, כך שהבירוקרטיה תקינה לחלוטין.

בזמן בו קופת המקור היתה מלאה ביותר עד כה, היו בה כ-30 אלף ש"ח. 50 אלף הם חלום רטוב. רק בשביל הפרופורציות.

כנס OSDC מממש את אחת המטרות העיקריות של העמותה: "להזמין מפתחים ופעילים של תוכנות חופשיות ותוכנות פתוחות-קוד מחו"ל ולארחם בישראל". העובדה שגוף מסחרי לוקח על עצמו את הסיכון הכלכלי שבניהול הכנס מקלה את העול מעל עמותת המקור, אשר בהנתן תקציבה המצומצם, והעובדה שהיא לא יכולה להתחייב להוצאות כשאין לה הכסף (לעמותה אסור להיות באוברדרפט), לא יכולה בכלל לארגן כנס בסדר גודל כזה. אז אנחנו עוזרים היכן שאפשר. אם אתם מכירים מישהו שמוכן לסייע במימון הכנס - אנא הפנו אותו לאתר של OSDC.

יש הרבה דיסקים חיים בעברית. לא רק קזית. גם קובי זמיר הכין מספר תצורות, לילדי בית ספר, לידידי המקור, ולמטרות נוספות. כיום מתנהל פרוייקט דביאן עברי, בו פעילים חברים וידידים של עמותת המקור. מטרת הפרוייקט בין היתר להקל על יצירת דיסק חי עברי על ידי הפיכת התצורה העברית למטא-חבילה.

הועלו שאלות לגבי "אנשים עם אינטרסים כלכליים" שמייצגים את העמותה. נדיר לראות אדם שאין לו אף אינטרס כלכלי. לשכירים יש את האינטרס של מציאת משרה מכניסה יותר, או הפיכה לעצמאים, או יצירת קשרים בשביל מעסיקיהם. לעצמאים יש אינטרסים שונים. לא אתייחס לשמות הספציפיים שננקבו ואדון באינטרסים הכלכליים של כל אחד מהם. בפועל, אנו (חברי הוועד) נזהרים ומוודאים בשבע עיניים (ולשם כך יש גם וועדת ביקורת) שלא להרוויח כסף ישירות מהיותנו חברי וועד. למשל, אם חבר וועד הוזמן להרצות מתוקף תפקידו כחבר וועד, אפילו שהזמן שהוקדש לנושא היה שלו, אם ההרצאה היא בתשלום, עמותת המקור מקבלת את התשלום, ולא כיסו הפרטי של אותו חבר וועד.

בקשר לשכירת מפתחים בתשלום: כפי שכבר הבהרתי, משאבי העמותה דלים מאד, ואין די בהם ליותר מאשר מספר שעות פיתוח. פרט למאבקי הכוח שעשויים להתגלע אם חלק ממתנדבי הקוד הפתוח ימומנו ואחרים לא (מישהו דיבר על אינטרסים כלכליים?), הוועד מנוע מלממן פעילות תוכנה בשכר, על פי הצעת שינוי התקנון מתאריך 8.5.2005 (http://hamakor.org.il/meeting.html). הסעיף היחיד שאושר הוא זה המאפשר מתן פרס בדיעבד, כלומר מאפשר את פרס המקור למשל. הסעיף שאמור היה לאפשר ביצוע באג באונטים לא אושר. לו היה הוועד מממן פעילות כזו, היה הדבר בלתי חוקי.

עמותת המקור לאו דווקא מעודדת כתיבת קוד בהתנדבות. כל קוד פתוח/תוכנה חופשית הוא טוב. אין מניעה לשלם עבור פיתוח. למשל, במסגרת שיתוף פעולה עם isoc-il, משלם איגוד האינטרנט הישראלי עבור פיתוח פרוייקטי תוכנה חופשית העולים בקנה אחד עם מטרות הארגון, בהשתתפות של נציגי העמותה כמתכננים, כמבקרים וכחברים בוועדת השיפוט. דוגמה נוספת היא הכללים לפיהם ניתן לקבל חברות בעמותת המקור. כתיבת תוכנה חופשית, בין אם בתשלום ובין אם בהתנדבות, מזכה את הכותב באפשרות להיות חבר בעמותה.

לתשובות נוספות לשאלות ענייניות אני ממליצה לפנות אל רשימת הדיוור של עמותת המקור או אל הוועד. אלא אם כל מה שאתם רוצים לעשות זה לדון דיוני סרק.

אורנה אגמון, חברת וועד עמותת המקור.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
DoKלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 22/02/2004 · הודעות: 3114 · מיקום: ירושלים

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 22:32
נושא ההודעה: Re: עמותת המקור

ladypine :
אני ממליצה לפנות אל רשימת הדיוור של עמותת המקור או אל הוועד. אלא אם כל מה שאתם רוצים לעשות זה לדון דיוני סרק.

הנצחת הפער בין חלקים חשובים בקהילת התוכנה החופשית לבין העמותה אינה תורמת לאף אחד מהצדדים.
בעבר אמרתי כי בכוונתי להקים מערכת פורומים שתהוה מראה לרשימת הדיוור וכשאמצא את הזמן לכך אשתדל לעשות זאת (לשמחתי כרגע אני עסוק עם דברים אחרים אבל אם מישהו אחר מעוניין להתגייס למשימה אשמח לסייע)

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
Nirroלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/12/2002 · הודעות: 1597 ·

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 22:34
נושא ההודעה:

למה מימון באג-באונטיז ע"י עמותה הוא לא חוקי ?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 22:47
נושא ההודעה:

Nirro :

לוועד מותר לפעול רק בהתאם לתקנון. הצעה לשינוי התקנון בנושא נפלה. לכן ברור שזה אינו רצון האסיפה. מימון באג-באונטיז יהיה מנוגד למנדט שנתנה האסיפה לוועד.

כמו-כן, כל שינוי בתקנון מחייב אישור של רשם העמותות. לא יתכן למשל להכניס סעיף גזעני למטרות העמותה - עמותה כזו לא תאושר.

עם זאת, חברים פרטיים יכולים ליזום בעצמם באג-באונטים, כפי שעשה אבירם חניק.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 22:50
נושא ההודעה:

Nirro :

ציטוט:

הוועד מנוע מלממן פעילות תוכנה בשכר, על פי הצעת שינוי התקנון מתאריך 8.5.2005 (http://hamakor.org.il/meeting.html). הסעיף היחיד שאושר הוא זה המאפשר מתן פרס בדיעבד, כלומר מאפשר את פרס המקור למשל. הסעיף שאמור היה לאפשר ביצוע באג באונטים לא אושר. לו היה הוועד מממן פעילות כזו, היה הדבר בלתי חוקי.

בגלל השינוי בתקנון שמונע לממן פעילות תוכנה בשכר אלא אם כן זה פרס.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 22:52
נושא ההודעה:

למה גם צריכים שני חשבונות בנק לעמותה?
חשבון בבנק הדואר לא מספיק? לא חבל על העמלות בבנק הפועלים?

חזרה לתוכן הדיון
Nirroלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/12/2002 · הודעות: 1597 ·

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 22:54
נושא ההודעה:

זאת אומרת שהעמותה לא מנועה מביצוע באג-באונטיז, אלא היא החליטה שלא לעשות זאת.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 22:56
נושא ההודעה: Re: עמותת המקור

DoK :
ladypine :
אני ממליצה לפנות אל רשימת הדיוור של עמותת המקור או אל הוועד. אלא אם כל מה שאתם רוצים לעשות זה לדון דיוני סרק.

הנצחת הפער בין חלקים חשובים בקהילת התוכנה החופשית לבין העמותה אינה תורמת לאף אחד מהצדדים.
בעבר אמרתי כי בכוונתי להקים מערכת פורומים שתהוה מראה לרשימת הדיוור וכשאמצא את הזמן לכך אשתדל לעשות זאת (לשמחתי כרגע אני עסוק עם דברים אחרים אבל אם מישהו אחר מעוניין להתגייס למשימה אשמח לסייע)

שלום דותן,

כבר התנדבו אחרים לבצע משימה זו, אני מקווה שבקרוב הם ישלימו את המשימה.

אבל גם כתיבת הודעה בפורום שמאוחסן על שרת המקור לא תגרום לכך שאסתכל על זה יותר. אם מישהו רוצה תגובה מחבר וועד, לא מספיק לכתוב משהו במקום כלשהוא באינטרנט, ולצפות לתשובה. כדי לקבל תשובה עניינית, ולא לטחון מים, יש להסב את תשומת ליבו של חבר הוועד בדרך אקטיבית. אני מכירה מספר דרכים כאלה:
*דוא"ל ממוען אישית (כך שהדוא"ל של חבר הוועד מופיע בשורת ה TO). זה גורם ללקוח הדואר
לסמן את הדואר כמיוחד.
*דוא"ל לכל הוועד
*ICQ, כפי שעשית היום
*טלפון
*פגישה אישית
*SMS

שוב, לצורך הדגשה: כתיבה בפורום אינה דרך אקטיבית להסבת תשומת ליבו של אדם.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. nadavvin
  2. wliad