ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 22:59
נושא ההודעה: Re: עמותת המקור

ladypine :

לתשובות נוספות לשאלות ענייניות אני ממליצה לפנות אל רשימת הדיוור של עמותת המקור או אל הוועד. אלא אם כל מה שאתם רוצים לעשות זה לדון דיוני סרק.

אורנה אגמון, חברת וועד עמותת המקור.

רשימת התפוצה של המקור מאוכלסת בתמהונים שלא מסוגלים לכתוב בעברית. האקרים בעיני עצמם שעדיין לא מסוגלים להגדיר עברית בתוכנה ובמערכת ההפעלה שהם מקדמים, או סתם אליטיסטים שעסוקים בלהרשים אחד את השני באנגלית משמימה שהאפקט הכי יעיל שלה הוא הטלת שיממון ואי עניין עמוק ומוחלט שמרחיק את כל מי שהיו צריכים להיות שם כדי לוודא שיתקבלו ההחלטות הנכונות ויקודמו האינטרסים החשובים לקהילה, לא לחברים של החברים של ה-4 שמתכתבים שם בין עצמם.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
ladypineלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/07/2002 · הודעות: 229 · מיקום: חיפה

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 23:02
נושא ההודעה:

Nirro :
זאת אומרת שהעמותה לא מנועה מביצוע באג-באונטיז, אלא היא החליטה שלא לעשות זאת.

העמותה היא גוף משפטי, האסיפה כוללת את כל החברים (כמו הכנסת - גוף מחוקק) והוועד הוא הגוף המבצע - כמו ממשלה.

האסיפה החליטה, לכן הוועד מנוע.

הסיבות העיקריות להחלטת האסיפה הן בעיות בהסדרת מעברי כספים גדולים, כאשר לאנשים הנוגעים בדבר עלולים להיות אינטרסים. מכיוון שלא מצאנו מנגנון מניח את הדעת להבטחת טוהר מידות (ולא תהיה גם מראית עין של העדר טוהר מידות), נכשלה הצעת השינוי לתקנון.

אם תרצו להציג זאת באופן משעשע, לאור הדיון הקודם: מישהו העלה את הטענה שבעיות בירוקרטיות הן סימן להעדר טוהר מידות. המצב בעצם הפוך: יש צורך בבירוקרטיה כדי להבטיח טוהר מידות, והסיבה שהעמותה לא פעילה בנושא הוא שלא יצרנו עדיין את הבירוקרטיה שתספיק להבטחת טוהר מידות.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
ladypineלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/07/2002 · הודעות: 229 · מיקום: חיפה

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 23:05
נושא ההודעה:

nadavvin :
למה גם צריכים שני חשבונות בנק לעמותה?
חשבון בבנק הדואר לא מספיק? לא חבל על העמלות בבנק הפועלים?

אני מציעה שתפנה לאלון אלטמן, גזבר העמותה בשאלה זו.

אתה מוזמן לשאול בעברית או אנגלית.
אתה מוזמן לשאול אותו באופן פרטי, את כל הוועד או את כל רשימת הדיוור. שוב - באיזו מבין השפות שתבחר.

או שתפנה אליו באופן אישי, בדוא"ל, SMS, ICQ או טלפון, ותבקש ממנו להשיב לך כאן.

חזרה לתוכן הדיון
DoKלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 22/02/2004 · הודעות: 3114 · מיקום: ירושלים

הודעה פורסם: 23/01/2006 - 23:21

ladypine :

שלום דותן,

כבר התנדבו אחרים לבצע משימה זו, אני מקווה שבקרוב הם ישלימו את המשימה.
.

טוב לדעת.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
nyhלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 11/06/2003 · הודעות: 38 ·

הודעה פורסם: 24/01/2006 - 09:12
נושא ההודעה:

nadavvin :
למה גם צריכים שני חשבונות בנק לעמותה?
חשבון בבנק הדואר לא מספיק? לא חבל על העמלות בבנק הפועלים?

נדב, עצוב לראות אותך ועוד אנשים פה נטפלים לנקודות מסוג זה. ייתכן שיש לכפל החשבונות סיבה היסטורית (חשבון הבנק הרגיל נפתח ראשון) וייתכן שיש לכך סיבה עניינית (אפשרות למתן צ'קים, כרטיס אשראי, השקעת עודף הכסף בפק"ם, או השד יודע מה). בכל מקרה, ההחלטה לשמור על החשבון הנוסף היא החלטה קטנה שמשמעותה לכל היותר 200 שקל בשנה, ואם היא מקלה על חיי הוועד - שגם ככה הם מתנדבים ועובדים כמו חמורים - אז אתה יודע מה - ההשקעה שווה את זה. אם אתה חושב שאתה תוכל לחסוך 200 שקל בשנה על ידי ביטול אחד מחשבונות הבנק, אז אתה מוזמן לרוץ לוועד ולהיות הגזבר.

בשאלה קודמת התלוננת גם על "אינטרסים עיסקיים" של מקצת חברי ועד (וגם סתם חברי עמותה אני לא יודע למה נטפלת אליהם). שאלה כזו פשוט מראה על חוסר ניסיון "בעולם האמתי" מצדך (אם הייתי מהמר, הייתי מהמר על גילך). הרי לכל אדם עובד יש מה שאתה קראת "אינטרס עיסקי" - בעל חברה רוצה שהיא תצליח, עובד בחברה רוצה שהיא תצליח, ומי שרוצה לעבור בין חברות רוצה לבנות קשרים טובים לעצמו בחברות מסחריות. מכיוון שצפוי שחברי הוועד יהיו אנשים עובדים (אתה מסכים אתי?), וגם צפוי שעבודתם תהייה בתכנה, ורחמנה ליצלן, אולי קשורה אפילו לתכנה חופשית, אז ברור שייקרא מה שאתה קורא לו "אינטרס עיסקי". אך בסתם "אינטרס" כזה אין בעיה: דווקא יכולה להיות בעיה בניגוד אינטרסים (למשל, מישהו שתפקידו להתנגד לתכנה חופשית ולפתע מועמד לוועד המקור) ובחבר ועד שמנצל את תפקידו לקידום אינטרסים אישיים (למשל, מעביר תקציבים של המקור לחברה שלו, וכד'). אתה ראית מקרים כאלו בעמותה?? אני רוצה להזכיר לך גם שקיימת ועדת ביקורת בעמותה בדיוק למנוע מקרים כאלו, אם חס וחלילה יקרו. ואני עוד רוצה להזכיר לך, שוועד העמותה נבחר על-ידי החברים. אם חברים מרגישים שהם לא רוצים בעלי חברות בתור חברי ועד, הם מוזמנים לא להצביע להם. אם אנשים רוצים מובטלים וילדים בתור חברי ועד, שיצביעו להם. אבל, חבר ועד שנבחר קיבל את אמון הבוחרים - ואמון זה כולל את האמון שחבר הוועד יפעל לטובת העמותה ולא לטובתו האישית (לא טובתו המסחרית ולא טובתו האישית מכל סוג).

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
nyhלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 11/06/2003 · הודעות: 38 ·

הודעה פורסם: 24/01/2006 - 09:20

[רשימת התפוצה של המקור מאוכלסת בתמהונים שלא מסוגלים לכתוב בעברית. האקרים בעיני עצמם שעדיין לא מסוגלים להגדיר עברית בתוכנה ובמערכת ההפעלה שהם מקדמים, או סתם אליטיסטים שעסוקים בלהרשים אחד את השני באנגלית משמימה שהאפקט הכי יעיל שלה הוא הטלת שיממון ואי עניין עמוק ומוחלט שמרחיק את כל מי שהיו צריכים להיות שם כדי לוודא שיתקבלו ההחלטות הנכונות ויקודמו האינטרסים החשובים לקהילה, לא לחברים של החברים של ה-4 שמתכתבים שם בין עצמם.[/quote]

ואם לשפוט לפי ההודעה שלך, הרי ששרת זה מאוכלס בנודניקים תמהוניים שלא מסוגלים לעשות כלום בעצמם, רק להתלונן על מעשיהם של אחרים. אנשים שחצנים שכל היום יושבים על התחת ומחכים ש"האקרים אליטיסטים" יכתבו עבורם תכנה חופשית. אנשים שעסוקים כל היום בלהתווכח ויוצרים לא רק אי-עניין עמוק אלא גרוע יותר: סלידה וגועל נפש שמרחיקים כל אדם שרוצה *לעשות* משהו מפחד ש"יצלבו" אותו בטעות הראשונה שיעשה (כי הרי ידוע הפתגם: מי שאף פעם לא עושה, אף פעם לא טועה).

לא, אי אפשר לשפוט אמצעי תקשורת שלם לפי התבטאויות אדם קולני אחד בו. ופשוט בושה מה שאתה חושב על כמה עשרות אנשים ש, תאמין או לו, חלק מהתורמים הכי גדולים לתכנה חופשית בישראל נמצאים בינהם (וכמובן שגם נודניקים קשקשנים נמצאים בינהם, אבל לא כולם כאלו).

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
nadavvinלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 08/12/2003 · הודעות: 7066 ·

הודעה פורסם: 24/01/2006 - 09:31
נושא ההודעה:

אני לא יודע למה אתה נטפל אליי
אני לא אמרתי כלום על כך שיש להם אנטרסים מסחריים
אם תראה בתחילת השרשור תראה כמה אלמונים שרשמו שאינם נדב שאומרים את זה.
אני לא חושב שיש כאן כל כך אנטרסים אישיים שאינם למען מטרות התנועה.
האנטרס של כל אחד כאן שהקוד הפתוח יפרח.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 24/01/2006 - 09:55
נושא ההודעה:

nadavvin :
אני לא יודע למה אתה נטפל אליי
אני לא אמרתי כלום על כך שיש להם אנטרסים מסחריים
אם תראה בתחילת השרשור תראה כמה אלמונים שרשמו שאינם נדב שאומרים את זה.
אני לא חושב שיש כאן כל כך אנטרסים אישיים שאינם למען מטרות התנועה.
האנטרס של כל אחד כאן שהקוד הפתוח יפרח.

אני מתנצל שייחסתי לך דברים שלא אמרת. השרשור הזה כל כך ארוך וכל כך מלא אנונימים, שכבר התבלבתי.

חזרה לתוכן הדיון
אפסאלוןלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/02/2004 · הודעות: 278 ·

הודעה פורסם: 24/01/2006 - 11:48
נושא ההודעה:

להלן מספר תגובות לנושאים שהועלו בפתיל:
1. הדו"ח הכספי - תהליך אישור הדו"ח הכספי הוא ארוך. מיד בסוף 2004 ניגשתי למשרדו של רואה החשבון והעברתי לו את כל החומר, כולל את קובץ ה- gnucash של העמותה ורשימת פעולות מלאה. לקח לו זמן רב יחסית לתפעל את תוכנת gnucash וליצור את הדו"ח, שהיה מוכן רק באוגוסט. לאחר מכן הדו"ח הועבר לועדת הביקורת לשם כתיבת דו"ח ביקורת. גם כתיבת דו"ח זה התעכבה. ברגע שהדו"ח היה מוכן כונסה אסיפה כללית בדצמבר 2005 לצורך אישור הדו"ח הכספי. מיד לאחר אסיפה זו, נשלח הדו"ח החתום לרשם העמותות. כל התהליך הנ"ל מחיוב מתוקף חוק העמותות ועליו להסתיים עד סוף ינואר של השנה שאחרי שנת הדו"ח, כך שהגשנו את הדו"ח בזמן.

2. לגבי הוצאת 7000 ש"ח לכנס OSDC - ראשית, כסף זה משמש גם למתן הנחות לחברי העמותה בהרשמה לכנס. שנית, הכנס אינו למטרות רווח ועומד בצורה מלאה במטרות העמותה:
ציטוט:

5. לקיים פעילויות על בסיס קבוע ומזדמן במקומות שונים בארץ - ובכלל זה כנסים, ימי עיון, הרצאות, הקרנות סרטים , דיונים פתוחים ואירועים אחרים.
10. להזמין מפתחים ופעילים של תוכנות חופשיות ותוכנות פתוחות-קוד מחו"ל ולארחם בישראל.

אישית אני הייתי במקור נגד הקצאת סכום כה גדול כדי להשאיר רזרבה לפעילות אחרת, אך השתכנעתי שהכנס הוא חשוב ותמיכתנו בו תהיה יעילה מאד.

3. לגבי "לפתוח דיון על הסבת אופן אופיס", מן הראוי היה להתחיל דיון כזה בעצמך, אחרת תוכך להאשים רק את עצמך.

4. לגבי סכומי הכסף, ארתיום צודק שיש בידנו סכום מצחיק, במיוחד ש- 50,000 שקל זה רחוק מאד מתקציב העמותה האמיתי. התקציב האמיתי הוא כ- 20,000 ש"ח -- ההכנסות מדמי חבר ורווחי אוגוסט פנגווין. שאר הכספים הם כספים שהתקבלו עבור פעילות מסויימת (למשל, אוגוסט פנגווין) ובלעדי קיום פעילות זו, לא היו ההכנסות.
עכשיו, לפני שיקפצו פה ויגידו שכדאי לממן מתכנתים במקום לערוך אוגוסט פנגווין אני חייב להדגיש שאוגוסט פנגווין הוא מקור הכנסה לעמותה. הכנס ממומן מספונסורים, ומכירות הכרטיסים והחולצות מכניסות כסף לעמותה. כמו כן, רוב דמי החבר משולמים באוגוסט פנגווין ויש אנשים לא מעטים שלא יאריכו את חברותם אם לא בכנס זה, שלא לדבר על דמי הגבייה בסך 7.6% (מאות שקלים) שנחסכים.

5. לגבי "העמותה לא עושה כלום" ובפרט לגבי "ברוכים הבאים ללינוקס" נעשה גם ללא סיוע העמותה -- ראשית, עד קיום העמותה, סדרת W2L נערכה בחיפה בלבד והוצאות הפרסום נעשו על חשבון הטכניון דרך קשרים אישיים שלא בטוח שניתן לנצלם שוב. כמו כן, לא חולקו או אף נמכרו דיסקים פרט לימי הלינוקס, שם הדיסקים מומנו על ידי ספונסורים חיצוניים שלא קל להשיג בימים אלה.
עמותת המקור אפשרה ל- 4 מועדוני לינוקס ברחבי הארץ לערוך סדרת הרצאות ולחלק דיסקים למשתתפים, כמו גם לפרסם את הסדרה בקמפוסים ובארועים ארציים באמצעות פרסום בגוגל, פלאיירים ופוסטרים מקצועיים שלא היינו יכולים לממן לפני כן. התוצאות לא אחרו לבוא, ואכן היתה הענות רבה לסדרה ברחבי הארץ שלא היתה מושגת ללא מימון "המקור".

6. לגבי "אין שום דיסק לייב", העמותה השקיעה אלפי שקלים בשכפול גרסאות שונות של קזית, וייבאה כמות גדולה של תקליטורי אובונטו. אין לנו יכולת לממן מפתחים בצורה ישירה, אך יכולים בהחלט לתמוך דרך קשרינו עם ISOC-IL.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. nadavvin
  2. wliad