ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
DoKלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 22/02/2004 · הודעות: 3114 · מיקום: ירושלים

הודעה פורסם: 17/02/2006 - 01:12
נושא ההודעה:

ניכר כי הדף הזה אינו מתאים לאכסניה שלו וכי הוא מהווה כפילות לדף "בחירת הפצה" שמתאים טוב יותר לגולשים כאן ולאופי האתר.
כדי למנוע בלבול מיותר ועומס על הויקי הקישור הוסר מהדף הראשי.
המעונינים להמשיך בתחזוקת הדף מוזמנים לשבצו למקומו המתאים ולערוך את תוכנו לפי תפיסתם.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
yanivאורח · ·

הודעה פורסם: 17/02/2006 - 01:51
נושא ההודעה:

איך זה בתור התחלה

http://499angels.net/linuxuser/a.htm

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/02/2006 - 02:44
נושא ההודעה:

יניב,

הערות בנוגע לדביאן
1. להתקנת דביאן דרוש רק דיסק אחד. דיסקים 2..14 הם דיסקים של תוספות, אין צורך בהם להתקנה רגילה.
2. דביאן-עברי ודביאן הן אותה הפצה בדיוק, הן ניבדלות רק בהגדרות בררת המחדל של המערכת.

הערות ספציפיות לדביאן-עברי.
1. דיסק ההתקנה שיש באיגלו הוא ל i386 בלבד ומתקין את דביאן יציב, כמו כל דביאן ניתן לאחר ההתקנה לשדרג לניסוי או לא-יציב.
2. ההתקנה וסביבת העבודה הן עבריות כבררת מחדל (אני לא בטוח שאפשר אפילו לבחור אפשרות אחרת בזמן ההתקנה)
3. אפשר להתקין בלי למחוק את חלונות, אבל בררת המחדל היא למחוק את כל הדיסק (התקיימו דיונים סוערים בנושא, הגירסה הנוכחית RC2 מוחקת את כל הדיסק כבררת מחדל)
4. אין תכנות קינייניות מהקופסה
5. יש מצגת המציגה את תהליך ההתקנה בעברית באתר הפרוייקט.
6. התמיכה בפורומים לגבי דביאן מצויינת (לדעתי רוב המשיבים בפורום משתמשים בדביאן)
7. יש באתר מצגת המציגה את שולחן העבודה והתכנות המותקנות כבררת מחדל, התכנות היותר ידועות שמותקנות מדיסק ההתקנה:
אופן אופיס, פייר פוקס, מסוף דו-כיווני, לוח שנה עברי, מאיית עברי, פונטים עבריים, תכנת מסרים מידיים (gaim), גימפ, xmms, vlc ושלחן עבודה של גנום.

חזרה לתוכן הדיון
FXTאורח · ·

הודעה פורסם: 17/02/2006 - 10:20
נושא ההודעה:

אני דווקא הייתי משאיר שם את ג'נטו.
זה ההפצה היחידה שאני מסתדר איתה - עם מערכת החבילות, תמיכה בהכול מה שצריך, אין דברים מיותרים שתופסים יותר מידי מקום (להזכירכם רוב המתחילים מפנים בהתחלה מקום קטן מאוד ללינוקס בכונן הקשיח).

לדעתי אם המשתמש לא מסוגל להקיש פקודות בקונסול עפ"י עמוד man (או מדריך ההתקנה) אין לו מה לעשות בלינוקס. לא משנה מה ההפצה מדי פעם צריך להשתמש בקונסול ואם המשתמש נרתע מזה אז הוא לא יוכל להסתדר לאורך זמן עם לינוקס.

חזרה לתוכן הדיון
MBDלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 27/09/2004 · הודעות: 4161 ·

הודעה פורסם: 17/02/2006 - 10:32
נושא ההודעה:

FXT :

לדעתי אם המשתמש לא מסוגל להקיש פקודות בקונסול עפ"י עמוד man (או מדריך ההתקנה) אין לו מה לעשות בלינוקס. לא משנה מה ההפצה מדי פעם צריך להשתמש בקונסול ואם המשתמש נרתע מזה אז הוא לא יוכל להסתדר לאורך זמן עם לינוקס.

זה לא ממש מדויק.

המשתמש הניובי, אם יתקין הפצה מתאימה, ולא תהיינה לו תקלות, יוכל בקלות להסתדר עם כלי הניהול הגרפיים של המערכת שלו. מקסימום לפעמים לעבור בדיוק על איזה מדריך מפורט, שכולל את כל הפסיקים שצריך לכתוב. לקרוא man זו לא משימה הכרחית כדי לשרוד בלינוקס - ותאמין לי, אני אומר את זה מניסיון.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
ארתיום ת.הצטרפות: 15/07/2005 · הודעות: 4433 ·

הודעה פורסם: 17/02/2006 - 11:11
נושא ההודעה:

תיקונים:
שמות של הפצות באנגלית: Ubuntu, Knoppix
מעבד - אין הבדל בין amd לבין intel יש ארכטיקטורה 64 ויש 32...
מחיר: כולם ניתנים להורדה והתקנה בחינם (גם Suse, וגם OpenSuse). לחלק Suse, Mandriva ניתן לקנות תמיכה.
כמות דיסקים Fedora 4, Ubuntu 1 - דביאן לא דורש הורדה של 14 דיסקים!!! ניתן להשתמש באחד או שניים ראשונים אל תפחיד אנשים.
בקשר לקזית ולKnoppix - שניהם ניתנים להתקנה על דיסק קשיח בצורה קלה (לפחות Konppix קזית ממש מיושנת כך שאני לא זוכר אבל נדמה לי שכן)
לקנופיקס התקנה גרפית... קזית לא זוכר אבל חושב שכן...
קנופיקס וקזית באות עם חבילות deb (לצורך העניין הן מבוססות על Debian)
מה מגיע עם תוכנות קנייניות
Suse (לא OpenSuse), וגם Knoppix יש תוכנה קניינית(דברים כמו acroread)
בUbuntu אין תוכנה קניינית בכלל...

"נדרש ידע במסוף". סעיף הכי מפוקפק שיש... בUbuntu אני כמעט ולא משתמש במסוף לתחזוקה יש את כל הכלים בגרפיים לעבודה - Synaptic, יש כלי ניהול של Gnome ויש שם מלא כלים גרפיים. יותר מזה כל האשפים של הגדרת חבילות הם גרפיים...
מצד שני ראית הפצה שבא לא תיכנס למסוף בכלל? אני לא.
אם אתה מכליל את הDebian כדורש ידע במסוף (שזה הייתי אומר נכון) אז תכניס שם גם את Knoppix+קזית - הן Debian בלבוש אחר...

ובקשר להתקנה גרפית? Shocked אני באמת לא מבין מה החשיבות הרי עשים זאת פעם אחת. אני כבר לא זוכר איך היא הלכה ב-Ubuntu כי עשיתי אותה סה"כ פעם אחת... Rolling Eyes
לעומתה ההתקנה הגרפית של Fedora כל כך לא גמישה בשלבים שלמען באמת היא פחות טובה מUbuntu (כל מגיני Fedora אל תקפצו זאת דעתי האישית בלבד - אין להכלילה!!!)

יותר מזה... מי מכם התקין Windows בפעם האחרונה? אז שתדעו לכם בהתקנה הכל עד שלב חלוקת מחיצות ופירמוט (כולל!!!) מתבצע בממשק טקסטואלי... Rolling Eyes

גם לי יש בלוג Neutral

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. DoK