ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 17:44
נושא ההודעה: דוביקס אני פשוט לא מבין אותך

שלום לך Smile
למה אתה לא מוסיף את הדרייברים של המודמים הנפוצים בארץ
אז מה עם זה לא קוד פתוח זה מספיק שזה חינמי..
אם תעשה את זה אני מבטיח לך שעוד כמה מאות אנשים יעברו לאחד אתה פשוט עומד על זה שזה לא קוד פתוח
אני פשוט לא מבין אותך

בוינדוס לא חוקי כבר קשה להשתמש-עדכון ה30 יום
ובלינוקס אפשר אבל פשוט בלי אינטרנט..

בבקשה-פשוט תוסיף או תביא דרך נורמלית איך להתקין את המודמים הנפוצים

תודה

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
nadavvinלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 08/12/2003 · הודעות: 7066 ·

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 17:48
נושא ההודעה:

בשביל זה אתה פותח שחרור מיוחד?
שלח לו הודעה פרטית אם זה מיועד רק לו.

ובכל אופן
http://whatsup.co.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=28488

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 18:10
נושא ההודעה:

[אז מה עם זה לא קוד פתוח זה מספיק שזה חינמי..
אם תעשה את זה אני מבטיח לך שעוד כמה מאות אנשים יעברו לאחד אתה פשוט עומד על זה שזה לא קוד פתוח
אני פשוט לא מבין אותך ]

ראה, זהו עניין של אידיאולוגיה. זוהי לא הפצה מסחרית ולכן לא מדובר במאות האנשים שיתצטרפו להפצה. מי שרוצה משתמש - ומי שלא, לא.
האידיאולוגיה של הקוד הפתוח היא מעין אוסף של עקרונות, ועל עקרונות לא מוותרים כי נוח. אחרת אלה אינם עקרונות.
אז נכון, זה לא פשוט. זה לא תמיד הכי נוח. אבל זה חופשי, ולחופש אין תחליף.

[/quote]

חזרה לתוכן הדיון
צחי_לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 26/03/2004 · הודעות: 378 ·

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 19:12
נושא ההודעה:

אני לא מבין מתי מחשב מחורבן הפך לאידאולוגיה. למה אין אידאולוגיה של מחבתות טפלון, או של מברגים? מחשב הוא רק כלי, ואפשר להתווכח על הדרך הטובה ביותר להשתמש בו, אבל לטעון לאידאולוגיה כלשהי סביבו נראה לי מופרך לחלוטין.

לעצם העניין, אם אפשר מכל בחינה אחרת להוסיף תוכנה מסויימת לדיסק כדי שהוא יהיה שימושי יותר, ולא מוסיפים אותה, הרי זו טפשות לשמה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 19:15
נושא ההודעה:

אתה משווה מחבט טפלון למחשב?

חוץ מיזה אידיאולוגיה יש בכל דבר כמו צימחונים.

חזרה לתוכן הדיון
קול ספוטאורח · ·

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 19:46
נושא ההודעה:

זה לאו דווקא אידיאולוגיה
חינמי זה לא חופשי בהרבה מובנים
א. זה שהורדת את זה חינם לאו דווקא אומר שמותר לך להפיץ את זה
ב. אם לא אז זה עלול להוסיף תנאים נוספים להפצת התקליטור (לדוגמא, שאסור להפיצו באופן מסחרי), אשר אינם בהכרח מקובלים על בונה התקליטור
ג. הדבר יוצר תלות של ההפצה במפיץ הקנייני, האם הוא יחליט לשנות רשיון בגירסאות הבאות ומתי הוא יוציא עדכונים והאם העדכונים יהיו מותאמים להפצה והאם הגירסא הנוכחית מקומפלת מול הספריות הנוכחיות של ההפצה
ד. הוספת תוכנה קניינית למערכת בדרך כלל גורמת להאטה מכיוון שנטענות ספריות מקומפלות סטאטית

וכן.. גם החופש חשוב...

חזרה לתוכן הדיון
FiXiTלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 07/04/2005 · הודעות: 765 ·

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 19:56
נושא ההודעה:

המשתמש מתקין את "אחד" ואין לו דרייבר למודם, ומן הסתם גם אין לו אינטרנט כדי להוריד את הדרייבר. במקרה גם אין למשתמש חלונות או סמטינג עם הדרייבר, אז הוא גם לא יכול להוריד אותו.
בתחלס לדעתי יש לכלול דרייבר מינימלי כלשהוא. מה שכן אין לעשות ככה שהדייבר יותקן בלי אישור מיוחד של המשתמש.

אין דרייבר חופשי למודמים האלה ?

הערה, האידיאולוגיה חשובה לי באט כאן זה יותר שאלה של שמישות המערכת ולא של נוחות.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
yanivאורח · ·

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 20:03
נושא ההודעה:

קול ספוט מה?

1. מדברים על תוכנות ספציפיות
2. בעיה ? אבל בעלת פתרון
3. איזה תלות יש לך מודם ואתה רוצה להפעיל אותו, זה שאתה לא מכניס את הדרייברים זה יוצר תלות שאתה צריך להתחבר לאינטרנט (אופס אין...) ולהוריד את הדרייברים מהחברה ולהתקין אותם, אתה חושב שזה מעניין משהו אם זה מעודכן או לו קודם כל שזה יעבוד (חוץ מזה הדרייברים ללינוקס לא מתעדכנים כל שני מחמישי)
4. מה זה משנה הרי הייתה מתקין את זה ככה או ככה

אני בעד קוד פתוח אבל רק מתי שיש אלטרנטיבה

חזרה לתוכן הדיון
VicTorלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 19/04/2005 · הודעות: 416 · מיקום: ^^(o)-(o)^^

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 20:06
נושא ההודעה:

צחי_ :
למה אין אידאולוגיה של מחבתות טפלון?

Laughing Laughing Laughing

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 21:18
נושא ההודעה: Re: דוביקס אני פשוט לא מבין אותך

Anonymous :
שלום לך Smile
למה אתה לא מוסיף את הדרייברים של המודמים הנפוצים בארץ
אז מה עם זה לא קוד פתוח זה מספיק שזה חינמי..
אני פשוט לא מבין אותך

בוינדוס לא חוקי כבר קשה להשתמש-עדכון ה30 יום
ובלינוקס אפשר אבל פשוט בלי אינטרנט..

בבקשה-פשוט תוסיף או תביא דרך נורמלית איך להתקין את המודמים הנפוצים

תודה

אתה יכול לעשות גם גרסאת אחד משלך עם כל הדרייברים הקניינים שתרצה.
http://whatsup.co.il/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=24800

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 21:40
נושא ההודעה:

צחי_ :
אני לא מבין מתי מחשב מחורבן הפך לאידאולוגיה. למה אין אידאולוגיה של מחבתות טפלון, או של מברגים? מחשב הוא רק כלי, ואפשר להתווכח על הדרך הטובה ביותר להשתמש בו, אבל לטעון לאידאולוגיה כלשהי סביבו נראה לי מופרך לחלוטין.

לעצם העניין, אם אפשר מכל בחינה אחרת להוסיף תוכנה מסויימת לדיסק כדי שהוא יהיה שימושי יותר, ולא מוסיפים אותה, הרי זו טפשות לשמה.

עצם ההתלהמות שלך מראה כי אתה כן מבין אך מסרב להודות.
מה זו טיפשות? ומה מופרך?
ואתה באמת חושב שמחשב הוא כמו מחבת טפלון?

אני אישית גאה בדוביקס שמסרב להכניס להפצה כל תוכנה או קטע קוד שלא בקוד פתוח.
אם מישהו מחפש הפצות מסחריות שבהן הרבה תוכנות ותוספים הם ישר מהקופסה, אין
בעיה למצוא גם כאלה. כל אחד משתמש במה שטוב לו, אבל אם "אחד" תעשה את מה
שעושות ההפצות המסחריות, אז מה מייחד אותה?

טיפשות לשמה היא לחשוב "המממ....זה חינמי, בואו נצרף את זה להפצה".
זה בדיוק נוגד את הרוח, את האידיאולוגיה (!), ומכניס אותנו לנתיב ה"לא-יודעים-מה-קורה-שם-בפנים" שאותו אנו מכירים כבר ממערכות הפעלה אחרות...

אז אולי, רק אולי, בפעם הבאה לפני שאתה מבקר את מי שאחראי על הפצת "אחד" (או כל
אחד אחר שתורם לקהילת הלינוקס מתוך א-י-ד-י-א-ו-ל-ו-ג-י-ה), תרים בעצמך את הכפפה ובבקשה - צור הפצה חדשה שתתאים לך ולכל אלה שחושבים כמוך.

חזרה לתוכן הדיון
קול ספוטאורח · ·

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 21:55
נושא ההודעה:

yaniv :
קול ספוט מה?

2. בעיה ? אבל בעלת פתרון
3. איזה תלות יש לך מודם ואתה רוצה להפעיל אותו, זה שאתה לא מכניס את הדרייברים זה יוצר תלות שאתה צריך להתחבר לאינטרנט (אופס אין...) ולהוריד את הדרייברים מהחברה ולהתקין אותם, אתה חושב שזה מעניין משהו אם זה מעודכן או לו קודם כל שזה יעבוד (חוץ מזה הדרייברים ללינוקס לא מתעדכנים כל שני מחמישי)

1. מדברים על תוכנות ספציפיות? אם אתה מכניס את המודם להפצה למה שלא גם תכניס NVIDIA וATI? ולמה לא אקספלורר? ואם כבר אז גם משתמשי פלאש וג'אווה כדי שלא יצאו מקופחים. זה שאתה צריך את האפשרות למודם במקום לא אומרת שזה נוגע רק לך הנושא הזה...

2. אתה תשלם תמלוגים לחברות האלה על העתקות מסחריות של זה?

3. נתחיל מתלות כספית כמו שציינתי קודם והחל בזה שלדוביקס תהיה עבודה מיותרת על משהו שהוא לא מאמין בו בכלל - תוכנות קוד סגור ובנוסף הן יעשו לו את החיים יותר קשים. לא דיברתי על תלות של המשתמשים, יש כאן אדם שתורם ונותן.

4. לא, לא הייתי מתקין את זה גם ככה, כי אין לי מודם כזה, זה סתם יוסיף תוכנה קניינית להפצה החופשית שלי.

ועוד נקודה למחשבה, עם כל ההתלהמויות האלה שוכחים שגם וינדוז אינה מגיעה עם הדרייברים האלה... אז שם זה בסדר וכשהפצת לינוקס עושה את זה זה לא? כי יש בן אדם שתורם שאפשר ללחוץ עליו? האדם נתן לך תשובה - לא.
נ.ב: נראה לי שבדיסק תוספת ההתקנה של PLF דווקא כן קיימת הקושחה, אז אולי כבר שווה לך להוריד מנדריבה+דיסק תוספת של PLF. הדיסק אם אתה לא מכיר מוסיף להתקנה הקיימת דברים קנייניים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 21:56
נושא ההודעה:

Anonymous :
צחי_ :

מה זו טיפשות? ומה מופרך?

זה בדיוק נוגד את הרוח, את האידיאולוגיה (!), ומכניס אותנו לנתיב ה"לא-יודעים-מה-קורה-שם-בפנים" שאותו אנו מכירים כבר ממערכות הפעלה אחרות...

אחד אחר שתורם לקהילת הלינוקס מתוך א-י-ד-י-א-ו-ל-ו-ג-י-ה), תרים בעצמך את הכפפה ובבקשה - צור הפצה חדשה שתתאים לך ולכל אלה שחושבים כמוך.

אני יוד שלא דיברת אלי אבל- אני יללד בן 14 אם היה לי קצת יותר ידע באנגלית וכוח להשקיע בזה הייתי בונה אחלה הפצת לינוקס שכוללת לא רק קבצים "חופשים" ואני שוב מבטיח זה היה הולך אחלה !
טוב הפסדתם עוד מישהו מישהו שרצה להשתמש באחד אבל בגלל ה"אידיאולוגיה שלכם" הפסדתם אותו

יש לי אחד במחשב הישן רץ אחלה אבל אם היה בה את הדרייברים האלה היא הייתה הופכת להיות המערכת הראשית...

דוביקס מחכים לתגובה

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 22:01
נושא ההודעה:

קול ספוט :
yaniv :
קול ספוט מה?

2. בעיה ? אבל בעלת פתרון

1. מדברים על תוכנות ספציפיות? אם אתה מכניס את המודם להפצה למה שלא גם תכניס NVIDIA וATI? ולמה לא אקספלורר? ואם כבר אז גם משתמשי פלאש וג'אווה כדי שלא יצאו מקופחים. זה שאתה צריך את האפשרות למודם במקום לא אומרת שזה נוגע רק לך הנושא הזה...

2. אתה תשלם תמלוגים לחברות האלה על העתקות מסחריות של זה?

3. נתחיל מתלות כספית כמו שציינתי קודם והחל בזה שלדוביקס תהיה עבודה מיותרת על משהו שהוא לא מאמין בו בכלל - תוכנות קוד סגור ובנוסף הן יעשו לו את החיים יותר קשים. לא דיברתי על תלות של המשתמשים, יש כאן אדם שתורם ונותן.

4. לא, לא הייתי מתקין את זה גם ככה, כי אין לי מודם כזה, זה סתם יוסיף תוכנה קניינית להפצה החופשית שלי.

ועוד נקודה למחשבה, עם כל ההתלהמויות האלה שוכחים שגם וינדוז אינה מגיעה עם הדרייברים האלה... אז שם זה בסדר וכשהפצת לינוקס עושה את זה זה לא? כי יש בן אדם שתורם שאפשר ללחוץ עליו? האדם נתן לך תשובה - לא.
נ.ב: נראה לי שבדיסק תוספת ההתקנה של PLF דווקא כן קיימת הקושחה, אז אולי כבר שווה לך להוריד מנדריבה+דיסק תוספת של PLF. הדיסק אם אתה לא מכיר מוסיף להתקנה הקיימת דברים קנייניים.

אתה מקבל עם המודם את הדיסק עם הדררייברים שמתאימים לוינדוס ולא ללינוקס
אפחד לא לחץ על דוביקס אייםם עליו או אמר לו מה לעשות אנחנו רק מייעצים וזהו

בקשר לדיסק PLF מאיפה משיגים אותו?
וגם למה אתם אומר רק עכשיו אחרי שכל כך הרבה אנשים כבר ויתרו על העניין :\

חזרה לתוכן הדיון
sijpלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/05/2004 · הודעות: 5544 · מיקום: ~

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 22:08
נושא ההודעה:

אם היית יכול לבנות הפצת לינוקס, והיית מערב תוכנות לא חופשיות, ההפצה שלך לא היתה חופשית, קרי אני כמשתמש לא הייתי יכול להתאים אותה לצרכי, ולהשתמש בה כפי העולה על רוחי. בנוסף מספר המחשבים שהייתי יכול להתקין את ההפצה יהיה מוגבל גם כן, ויצרוך ממני קניית רישיון מגורמים שונים.

יתר על כן, אתה תצטרך ליצור קשר עם אותם גורמים ולקבל רשות שימוש באותם דרייברים. יכול מאוד להיות, שתצטרך לשלם איכשהו לאותם גורמים, באמצעים אלו או אחרים - קרי לקנות רישיון להפיץ את התוכנה.

לא צריך לקפוץ כל פעם ששומעים "אידיאולוגיה", ולהגיד; "אני בנאדם פרקטי - זה לא מעניין אותי בכלל". אידיאולוגיה זו מילה גדולה מאוד, הכוונה שלה בתחום המחשבים הוא הזכות להפיץ את התוכנה באופן חופשי, וכן להשתמש בה כרצוני, ואף להתאים אותה כרצוני.

אתה מצפה מדוביקס, להתאים תוכנה לא חופשית, להפיץ אותה, ולאפשר לכל אחד להשתמש בה כרצונו. אבל זה דורש מראש שהתוכנה תהיה חופשית. והיא לא.

קוד פתוח, תוכנה חופשית, אידיאולוגיה ומחבתות, אינם סתם מושגים ערטילאים. יש צורך להבין אותם לפני ששוללים אותם.

נערך לאחרונה על-ידי sijp בתאריך 09/03/2006 - 21:49, סך-הכל נערך פעם אחת

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 22:13
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :
צחי_ :

מה זו טיפשות? ומה מופרך?

אני יוד שלא דיברת אלי אבל- אני יללד בן 14 אם היה לי קצת יותר ידע באנגלית וכוח להשקיע בזה הייתי בונה אחלה הפצת לינוקס שכוללת לא רק קבצים "חופשים" ואני שוב מבטיח זה היה הולך אחלה !
טוב הפסדתם עוד מישהו מישהו שרצה להשתמש באחד אבל בגלל ה"אידיאולוגיה שלכם" הפסדתם אותו

יש לי אחד במחשב הישן רץ אחלה אבל אם היה בה את הדרייברים האלה היא הייתה הופכת להיות המערכת הראשית...

דוביקס מחכים לתגובה

אני לא רוצה להעליב, אבל תתבגר ותבין שלומר "אם אז הייתי..." ולזרוק הבטחות באויר שוות
כקליפת השום. יש כאן אנשים שכן יודעים אנגלית וכן יש להם כח. והם תורמים.
אף אחד לא "הפסיד אותך". אתה שוב חושב במונחים של הפצה מסחרית, וזאת טעות יסודית.
כאן לא מנסים למכור לך שום דבר, ולכן אי אפשר "להפסיד" אותך כמו שמפסידים לקוח.

אז די לחפש סיפוקים מיידיים. אמנם יש בעיות ומגבלות כרגע, אך לבנות משהו שיתאים לעכשיו
ובעתיד יהפוך להיות משהו שכבר קיים היום זו לא חוכמה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 22:13
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :
צחי_ :

מה זו טיפשות? ומה מופרך?

דוביקס מחכים לתגובה

יש מין מיתוס שכל מי שפה מנסה להמיר אנשים ללינוקס, אף אחד לא מכריח אותך להשתמש ב"אחד".
לא כולם פעילים בשביל המשתמשים, כי גם ככה יהיה לתכנה זכות קיום בלי או עם הדריורים.

חזרה לתוכן הדיון
yanivאורח · ·

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 22:26
נושא ההודעה:

אחת הטענות כלפי לינוקס זה שהיא מסובכת, אתה לא חושב שאי יכולת להתחבר לאינטרנט מצדיקה את הטענה,

הרעיון של הפצה זה שיש בה כל מה שאני צריך "שמותאם לי"

אנשים מורידים תוכנות מemule +קוד פריצה אם אנשים לא ירצו להתקין לינוקס כי זה מסובך מידי האידיאולוגיה לא שווה את הנייר שהיא כתובה עליה כי אף אחד לא ידע עליה

אני בטוח שמשתמשי חלונות שקוראים את הדיון חושבים שזה דיון מיותר שיש פו מי שרוצה להקל עליהם ויש פו מי שחושב שהפתרון הקשה הוא הנכון

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 22:36
נושא ההודעה:

מה הסיפור?

הקבצים זמינים לכולם. אתם חושבים שזה צריך להיות אחרת? תשקיעו מאמץ ותבנו. אם התוצאה ראויה, אין בעיה להשיג שטח אחסון. השמצות אנונימיות הן דבר פשוט.

דוביקס החליט לא להוסיף חבילות מסויימות מסיבותיו שלו. אני לא רוצה לדבר בשם דוביקס ולכן אתן כמה נימוקים בשמי:

1. גם אם התוכנה זמינה בחינם, היא מוסיפה מגבלות משלה. אם היא מוסיפה מגבלות הפצה (אסורה מכירה מסחרית, חייבים אישור מפורש מהיצרן כדי להפיץ), האיכות של הדיסק נפגעת: במקרה הראשון כי אסור לאף אחד למכור אותו (ולו בעבור עלות המדיה). במקרה השני: זה ייצור מצב שבו אין אפשרות לשנות את הדיסק מבלי להוריד את אותה התוכנה. לכן פגעת בחופש של המשתמשים לשנות. (ר' הפסקה השניה שלי)

2. גם אם אין מגבלות הפצה, יש במקרים רבים מגבלות אריזה מוזרות, שמפריעות לתהליך התקנה שפוי.

(וכל זאת מבלי להכנס לסיבות אידאולוגיות שדווקא מוצדקות בעיני. כמובן שמכיוון שאני לא מכין את אותה ההפצה, מה שמוצדק בעיני לא ממש רלוונטי)

חזרה לתוכן הדיון
ארתיום ת.הצטרפות: 15/07/2005 · הודעות: 4433 ·

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 22:37
נושא ההודעה:

אני לא חושב שזאת שאלה של "מה צריך" אלא כיצד מתנהגים...

לדוגמה Knoppix בא עם Acroread וגם עם מספר לא מבוטל של תוכנות קנייניות. אפשר להכליל להפצה המון תוכנה קניינית.
Ubuntu - כל מה שנשמע כמו קנייני לא נכנס אליה...

יש Suse עם תוכנה קניינית
ויש OpenSuse ששונה ממנה רק בזה שהיא נקייה מתוכנה קניינית...

אם "אחד" ממשיכה בדרך של מנדריבה (וכפי שאני מבין היא באה בלי תוכנה קניינית) אז בתור הפצה שצריכה להיות דומה לה היא צריכה להתנהג כמו מנדריבה בנושאים האלה:

כי "אחד"=="מנדריבה" עד כדי שינוי מיקום החבילות בדיסקים...

גם לי יש בלוג Neutral

חזרה לתוכן הדיון
sijpלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/05/2004 · הודעות: 5544 · מיקום: ~

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 22:42
נושא ההודעה:

חשוב מאוד להבין. מבחינה משפטית יש לבעלי הדרייברים הקנייניים, את זכויות היוצרים, קרי הם יכולים להחליט (ורק הם), מי יפיץ את התוכנה ומי לא, וכמובן איך.

אתם כל הזמן צועקים על זה שהאידיאולוגיה לא חשובה, אך בעצם מתייחסים אל כל תוכנה כאילו היא היתה חופשית. אז היא חשובה לכם או לא? אולי אנשים אומרים ש"אידיאולוגיה זה לא להם", אבל זה רק בגלל שהם לא מודעים לכך. דמוקרטיה מושתתת על רעיונות אידיאולוגיים, ואם 99% מהאנשים לא מבינים למה זה טוב, זה לא משנה את העובדה שיש אחוז בודד שיודע מה שהוא עושה.

יניב, הקושי שהבנאדם נתקל בו, הוא בגלל שהדרייבר הוא קנייני ותו לא. זה רק מראה על כמה תוכנה קניינית מחליטה בשבילך מה לעשות, וגורמת לך לעבור במסלול מסויים - My way or the High way.

הסיבה העיקרית שהוא נתקל בקושי, זה בגלל שהדרייבר קנייני, הסיבה הפחות עיקרית היא שלינוקס לא נפוצה כמו חלונות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 22:45
נושא ההודעה:

צודקים אני חושב בצורה מסחרית אבל אתם יודעים אני רגיל לעניין כי אני משתמש וינדוס Wink
אתם צודקים בחלק מהדברים ובחלק לא אין לי כבר על מה להתווכח אחרי שהבנתי כבר את העניין...
בקשר לבניית הפצה-מה צריך לדעת צריך לדעת תכנות או איזה שפה ?

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 22:57
נושא ההודעה:

ולעצם העניין: על אילו דרייברים למודמים אתה בדיוק מדבר? ניסית להפעיל לפחות אחד מהם על "אחד"? הוא עובד? מודולי קרנל קנייניים נוטים להשבר במוקדם או במאוחר אם לא מתחזקים אותם.

לעצם העניין: הגרסה של acroread שמגיעה עם קנופיקס היא (לפי רשימת החבילות) 4.0.5: משהו עתיק למדי. לעומת זאת, בלינוקס יש לך את kpdf ואת evince שגם עובדם כמו שצריך. כמוכן קנופיקס אינה בדיוק הפצה אלא פח־זבל. אתה מתקין אותה פעם אחת ומקווה לטוב: אין אפשרות נתמכת לעדכונים. לכן הם צריכים לדאוג שהמערכת תעבוד יפה ב־demo, אבל לא להרבה יותר.

אגב, לא תמצא בקנופיקס כמה "חשודים" אחרים, כגון פלאש וג'אווה. לא מצאתי שם גם מודולי קרנל קנייניים:

http://ftp.gwdg.de/pub/linux/knoppix/packages-dvd.txt

ל־SuSE (הרגיל, לא ;OpenSUSE) יש מגבלות הפצה. בפרט לא תוכל להורידה בשום מקום בחינם מהאינטרנט (באופן חוקי). בעבר היתה "גרסת FTP" של ההפצה שכללה רק תוכנה חופשית (ואת YaST שעדיין לא היה תוכנה חופשית).

אתם מוזמנים להראות הפצת לינוקס שזמינה להורדה ומתוחזקת היטב שכוללת תוכנה קניינית. אין הרבה עופות מוזרים כאילו.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 23:08
נושא ההודעה:

אם זה מעניין אותך, יש הרבה תיעוד על יצירת live CD משלך (תוך כדי שינוי live CD קיים). ר', לדוגמה, http://www.knoppix.net/wiki/Knoppix_Remastering_Howto

להפצות מסודרות יש דרכים משלהן ליצור מדיות הפצה. בדביין (והפצות שמבוססות עליה) אתה יכול להשתמש בחבילה debian-cd . יש כל מיני קיצורי דרך.

חזרה לתוכן הדיון
צחי_לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 26/03/2004 · הודעות: 378 ·

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 23:13
נושא ההודעה:

קול ספוט :
זה לאו דווקא אידיאולוגיה
ב. אם לא אז זה עלול להוסיף תנאים נוספים להפצת התקליטור (לדוגמא, שאסור להפיצו באופן מסחרי), אשר אינם בהכרח מקובלים על בונה התקליטור
ג. הדבר יוצר תלות של ההפצה במפיץ הקנייני, האם הוא יחליט לשנות רשיון בגירסאות הבאות ומתי הוא יוציא עדכונים והאם העדכונים יהיו מותאמים להפצה והאם הגירסא הנוכחית מקומפלת מול הספריות הנוכחיות של ההפצה
ד. הוספת תוכנה קניינית למערכת בדרך כלל גורמת להאטה מכיוון שנטענות ספריות מקומפלות סטאטית

וכן.. גם החופש חשוב...

בגלל זה כתבתי, "מכל בחינה אחרת". אם למשל ניתן לצרף דרייבר מסויים ללא הגבלות מצד היצרן, והסיבה היחידה שהוא לא מצורף היא אידאולוגית, אז זה לא מועיל למשתמשים.

ואם בגרסאות הבאות יהיו בעיות של רשיון או בעיות טכניות, נפתור אותן אז. לגרסה הנוכחית, זה חסר.

נקודת המוצא שלי היא שתוכנה נכתבת כדי שישתמשו בה. אם דוביקס אורז את אחד כתחביב פרטי, ולא מעניין אותו אם היא תועיל למישהו או לא, למה הוא טורח לפרסם אותה ולעשות אותה זמינה לאחרים? שיתקין אותה בבית שלו ולא יתאמץ לפתוח אתר וכל זה.

ולכל מי ששאל, כן, מחשב זה כמו מחבת טפלון. שניהם כלים שאנו משתמשים בהם לצרכים שונים. זה לא דת, זה לא לאומיות, זה לא כלכלה, זה רק כלי.

קול ספוט: וינדוס מגיעה עם אלפי דרייברים כמעט לכל חומרה על הפלנטה שאפשר לחבר למחשב.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
DoKלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 22/02/2004 · הודעות: 3114 · מיקום: ירושלים

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 23:13
נושא ההודעה:

לסוזה יש גרסת evaluation חינמית להורדה.
http://www.novell.com/products/suselinux/downloads/suse_linux/instructions_eval.html
פרט לנובל המהווה מפיץ מורשה אסור להפיץ גרסה זו בגלל שהיא כוללת רכיבים קניניים.

המפיץ תוכן המוגן בזכויות יוצרים ללא אישור בעל הזכויות עובר על החוק וצפוי לעונשים הקבועים בו (גם אם הוא ילד בן 14).

דרך אגב למתענינים - אם דוביקס יכלול תוכנה שאינה חופשית באחד תאבד ההפצה את האירוח הנדיב על שרתי עמותת המקור (אבל אלו זוטות שאני בטוח שאינן חלק מהשיקולים הנבונים של דוביקס לכלול או לותר על רכיב תוכנה כזה או אחר)

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 23:50
נושא ההודעה:

צחי_ :
קול ספוט :
זה לאו דווקא אידיאולוגיה

וכן.. גם החופש חשוב...

בגלל זה כתבתי, "מכל בחינה אחרת". אם למשל ניתן לצרף דרייבר מסויים ללא הגבלות מצד היצרן, והסיבה היחידה שהוא לא מצורף היא אידאולוגית, אז זה לא מועיל למשתמשים.

ואם בגרסאות הבאות יהיו בעיות של רשיון או בעיות טכניות, נפתור אותן אז. לגרסה הנוכחית, זה חסר.

נקודת המוצא שלי היא שתוכנה נכתבת כדי שישתמשו בה. אם דוביקס אורז את אחד כתחביב פרטי, ולא מעניין אותו אם היא תועיל למישהו או לא, למה הוא טורח לפרסם אותה ולעשות אותה זמינה לאחרים? שיתקין אותה בבית שלו ולא יתאמץ לפתוח אתר וכל זה.

ולכל מי ששאל, כן, מחשב זה כמו מחבת טפלון. שניהם כלים שאנו משתמשים בהם לצרכים שונים. זה לא דת, זה לא לאומיות, זה לא כלכלה, זה רק כלי.

קול ספוט: וינדוס מגיעה עם אלפי דרייברים כמעט לכל חומרה על הפלנטה שאפשר לחבר למחשב.

זה שלך היא לא עוזרת זה לא אומר שלאחרים היא לא עוזרת.
מחשב זה כמו מחבת טפלון?! OK, אז נראה לי שאין לנו ויכוח...

חזרה לתוכן הדיון
yanivאורח · ·

הודעה פורסם: 07/03/2006 - 23:57
נושא ההודעה:

החברות שמפתחות את המודמים מרווחות את הכסף מקנית המודם ולא מהכלי שמאפשר להפעיל את המודם (הדרייבר)
הסיבה שזה לא קוד פתוח זה כדי שחברות מתחרות לא יעתיקו את הקוד שלהן,
כנ"ל לגבי דברים אחרים, מדובר בתוכנות שאפשר לספור אותם בכף יד אחת.
אני מאמין שזה רשום איפה שהוא ברישיון שלהם

חזרה לתוכן הדיון
shlomi-lלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 04/05/2003 · הודעות: 1399 ·

הודעה פורסם: 08/03/2006 - 00:11
נושא ההודעה:

צחי_ :

דווקא לי יש אידיאולוגיה מאד ברורה בקשר למחבתות טפלון - אני מאמין שמותר להשתמש אך ורק בכף עץ כדי לעשות ביצה מקושקשת. אם משתמשים בכף מברזל זה שורט את הטפלון =\

...

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/03/2006 - 00:12
נושא ההודעה: אני הייתי מתקשה להחליט

אולי זה כבר נאמר:
אם אני הייתי העורך הראשי של הפצה והייתי מוכן לכלול את הדריברים האלו אז מטלה שאין מנוס ממנה היא לבדוק את תנאי ההפצה. לא רק שזו עבודה רבה שעשויה להיות מאד לא מושכת עבורי, אם אינני משפטן אז, איך נאמר זאת, הייתי מתקשה להחליט?

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. nadavvin
  3. אורח