ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
whoisaאורח · ·

הודעה פורסם: 08/03/2006 - 00:28
נושא ההודעה:

א. צחי צודק מחשב באמת שווה למחבת טפלון אם אין שום תוכנה שרצה עליו.

ב. יש פה וויכוח בין שמישות ואידאלוגיה אישית אני מסכים ששמישות חשובה יותר כי מה תעשה עם האידאולוגיה אם אתה לא יכול להתחבר לאינטרנט? איך תקדם את התוכנה החופשית אם אין באפשרותך להתשמש בה?

ג. אין כמובן לבוא בטענות ליוצרי הלייב CD (דוביקס) אבל יש מקום לשקול הפצה של (לפחות) דרייברים בתנאי שהם חופשיים להפצה וכל עוד הם חופשיים להפצה.

ד. לדעתי כאשר האידאולוגיה גוברת על ההגיון ההגיון צריך לנצח, בכל מקרה אחר אין זה אלא טירוף בתחפושת של אידאולגיה.

ה. התוכנית היא תוכנית סאטירה וכו' וכו'.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/03/2006 - 00:31
נושא ההודעה: מחשב אינו רק כלי

צחי_ :
מחשב הוא רק כלי

לא לחינם לפני לא הרבה שנים ההמון האמין שמחשב יהיה שוה ערך למוח האנושי. ולא לחינם באג 2000 עורר כל כך הרבה תשומת לב. ולא לחינם באקדמיה מקדישים ללימודי המחשב תשומת לב רבה.
המחשב הוא מכונה מפגרת. מנת המשכל של המכונה הזו הוא אפסי. לכאורה יש לה פוטנציאל לא מנוצל. להתיחס למכונה במושגים שמיחסים לבני אדם, כמו פיגור שכלי ומנת משכל בלי שההמון יתיחס לכך בביטול מוציאה את המכונה הזו מהסיווג של "רק כלי".

חזרה לתוכן הדיון
MBDלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 27/09/2004 · הודעות: 4161 ·

הודעה פורסם: 08/03/2006 - 08:08
נושא ההודעה:

מה שנכון נכון - בכל אוניברסיטה שמכבדת את עצמה לומדים כבר שנים רבות מקצוע שנקרא "מדעי המחשב". מעולם לעומת זאת, לא שמעתי על מוסד אקדמי שכולל אפילו קורס בשם "מדעי מחבתות הטפלון"... Wink

----------

ועכשיו שאלה עניינית:
מישוה מכיר את הדרייברים של ECI, ויודע ספציפית איך בדיוק מותר להפיץ אותם ?

ובאמת יש לעשות הפרדה בין הדרייבר של המודם לשאר התוכנות הקנייניות, שאותן ניתן להוריד מהאינטרנט לאחר ההתקנה, אבל בלי דרייבר למודם, לא תוכל להתחבר... ואז צריך לשמור אותו בדיסק או משהו.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
AmitimAלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/04/2004 · הודעות: 253 · מיקום: 20 דקות מת"א

הודעה פורסם: 08/03/2006 - 11:42
נושא ההודעה:

MBD :

ועכשיו שאלה עניינית:

הדריברים למודמים ALE130, ALE70 ו-ALE150 + סקריפטים להתקנתם כלולים בחבילה eciadsl, שמופצת ברישיון GPL

http://eciadsl.flashtux.org/index.php?lang=en

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
nadavvinלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 08/12/2003 · הודעות: 7066 ·

הודעה פורסם: 08/03/2006 - 12:41
נושא ההודעה:

AmitimA :
MBD :

ועכשיו שאלה עניינית:

הדריברים למודמים ALE130, ALE70 ו-ALE150 + סקריפטים להתקנתם כלולים בחבילה eciadsl, שמופצת ברישיון GPL

אם היא מופצת ברישיון הGPL אז מה הבעייה?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 08/03/2006 - 15:17
נושא ההודעה:

לחבילה הזו יש שני חלקים. האחד הוא תוכנות העזר שבהן משתמשים להתחברות ("userspace"). השני הוא התוכנה של המודם עצמו שמאוחסנת על המחשב ("firmware"). חלק נוסף הוא הדרייברים לקרנל, אולם הם לא נדרשים ברוב ההפצות כי התמיכה כבר קיימת.

למיטב זכרוני הדרייברים לקרנל והתוכניות (userspace) הם חופשיים. אולם ה־firmware אינו תוכנה חופשית, כמובן. לא זכור לי אם יש מגבלות הפצה עליו.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/03/2006 - 19:05
נושא ההודעה:

nadavvin :
AmitimA :
MBD :

ועכשיו שאלה עניינית:

אם היא מופצת ברישיון הGPL אז מה הבעייה?

תבין, הבעיה היא שאלה לא דריברים חופשיים כלומר הם חינמיים אבל הרישיון שלהם כפוף לתנאים של מי שמפיץ אותם ולכן מבחינה אידאולגית זה לא תוכנה חופשית אפילו שמבחינה מעשית זה כן חופשי הסתבכת? פה המקום לשאול שאלות מסובכות (ולקבל תשובות עוד יותר מסובכות עד שבא לך בסוף לבכות חזרה בזרועותיו של ביל גייטס שכידוע איתו אין שום בעיה כי הכל חופשי כי כולם מעתיקים אבל זה אסור אז תחזור חזרה למעלה...)

Shocked

חזרה לתוכן הדיון
צחי_לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 26/03/2004 · הודעות: 378 ·

הודעה פורסם: 08/03/2006 - 22:49
נושא ההודעה:

MBD :
מה שנכון נכון - בכל אוניברסיטה שמכבדת את עצמה לומדים כבר שנים רבות מקצוע שנקרא "מדעי המחשב". מעולם לעומת זאת, לא שמעתי על מוסד אקדמי שכולל אפילו קורס בשם "מדעי מחבתות הטפלון"... Wink

או, תתפלא. קוראים לזה הנדסת חומרים, ועוד כל מני הנדסות, שמסתכמות בין היתר למחבתות טפלון.

מדעי המחשב הוא תחום מורכב למדי, ולכן יש מחלקות נפרדות שעוסקות רק בו. ברור שאין מה להתעמק בכלי מטבח. אבל הנקודה היא, שגם מחשב הוא רק כלי עבודה, וצריך לזכור את זה. אפשר לטעון שקוד סגור מעכב את התפתחות התוכנה ומגביל את החופש שלך להשתמש ברכוש שלך, וכל זה, אבל המילה אידאולוגיה קצת גדולה על זה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
sijpלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/05/2004 · הודעות: 5544 · מיקום: ~

הודעה פורסם: 08/03/2006 - 23:14
נושא ההודעה:

כל האידיאולוגיה כולה אומרת את ארבעת הדברים האלו:
קוד:
    *  The freedom to run the program, for any purpose (freedom 0).
    * The freedom to study how the program works, and adapt it to your needs (freedom 1). Access to the source code is a precondition for this.
    * The freedom to redistribute copies so you can help your neighbor (freedom 2).
    * The freedom to improve the program, and release your improvements to the public, so that the whole community benefits (freedom 3). Access to the source code is a precondition for this.

http://www.gnu.org/philosophy/free-sw.html
להשתמש במושג אידיאולוגיה או בבצל, זה כבר עניין של סמנטיקה.

חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 09/03/2006 - 21:41
נושא ההודעה:

ציטוט:
בכל מקרה אני מעדיף להפיץ רק תוכנה חופשית, כי אז אני לא צריך להסתובב עם עורך-דין צמוד.

(ציטוט של אנונימי בווטסאפ)

אני אמנם מקפיד להשתמש בתוכנות חופשיות בלבד, אבל אין לי אג'נדה כלשהי לכפות על משתמשי "אחד" שימוש בתוכנות חופשיות בלבד.

הסיבה לאי-הכללת תוכנות קניינות באחד, היא פרקטית לגמרי.

נניח למשל שהייתי רוצה לכלול את Flash - על פניה תוכנה חינמית שכל אחד יכול להוריד מהאינטרנט. אבל כאן נגמר הדמיון בינה לבין תוכנה חופשית.

אם הייתי רוצה להפיץ אותה, הייתי צריך קודם כל לבקש רשיון הפצה ממקרומדיה.

רשיון זה קובע בין השאר ש:

קוד:

Licensee will distribute, and will ensure that its distributors and resellers distribute, the Software under an enforceable end user license containing the following minimum terms in favor of Licensee and its suppliers: a) prohibition against distribution and copying, b) prohibition against modifications and derivative works, c) prohibition against decompiling, reverse engineering, disassembling, and otherwise reducing the software to a human-perceivable form, d) provision indicating ownership of software by Licensee and its suppliers, e) disclaimer of all applicable statutory warranties, to the full extent allowed by law, f) industry standard limitation of liability, including a disclaimer of indirect, special, incidental, punitive, and consequential damages.

בקיצור לעברית, מי שקיבל רשיון הפצה ממקרומדיה מתחייב שגם הוא וגם מפיצים אחרים של התוכנה יפיצו אותה תחת רשיון קצה שאוסר הפצה והעתקה ועוד כמה תנאים דרקוניים. ז"א, שאם אני כולל את פלאש ב"אחד", אני חייב לשנות את רשיון השימוש בהפצה לרשיון לא חופשי, שיאסור על המשתמשים להפיץ או להעתיק את המערכת. אני גם חייב להבטיח שכל מפיץ אחר של התוכנה יתחייב לזה.

או למשל:

קוד:

Unless the Software is distributed via an Intranet, at Macromedia’s request Licensee will provide Macromedia two (2) copies of Licensee Product or one (1) membership to Licensee Service free of charge within seventy-two (72) hours of Macromedia’s request.

ז"א אני מחוייב לספק למקרומדיה ללא תשלום תוך 72 שעות מרגע בקשתה שני עותקים של התקליטור.

או:

קוד:

Licensee will indemnify and hold Macromedia harmless against any cost, loss, liability, or expense (including attorneys' fees) arising out of third party claims against Macromedia resulting from (1) Licensee Product or Service (excluding claims based on the Software) or (2) Licensee’s representations or warranties to its customers regarding the Software.

ז"א אני מתחייב לפצות את מקרומדיה על כל תביעה שתוגד כנגדה עקב שימוש בתוכנה. לענייננו, אם מישהו יתבע אותם כי הייתה פרצה שגרמה לחדירה למחשב ולאובדן מידע, מקרומדיה יכולים להתנער מאחריות ולהפיל הכל עלי.

ועוד ועוד.

לסיכום, זו רק דוגמה אחת. העניין של קוד חופשי אינו סתם "אידיאולוגיה" ערטילאית, זוהי הדרך הפרקטית היחידה להפיץ מערכת מעין זו מבלי להסתובב עם עורך דין צמוד, כמו שהמשפט האלמותי של האנונימי קבע.

מי שרוצה להפיץ תוכנות קנייניות מבלי למלא את תנאי בעלי הזכויות עליהן, שיבושם לו. לי אין לא את המשאבים, הזמן, הרצון ו/או העניין בכך.

חזרה לתוכן הדיון
yanivאורח · ·

הודעה פורסם: 09/03/2006 - 23:06
נושא ההודעה:

צריך להפריד בין חיבור לאינטרנט לדברים אחרים
כלי אחד מרוכז ליצירת חיבור לאינטרנט בשיטת צעד אחר צעד עם כל הדרייברים עם כל החברות כלי שיצור בסופו איקון על שולחן העבודה להתחברות או חיבור אוטומטי.

לגבי כל השאר: דרייברים של תלת מימד, flash , java ... צריך להוסיף אפשרויות לזה
http://iglu.org.il/~yaniv/faq/prog/instprograms_files/z4.png
השאולות שהולכים לשאול ידועות אז כדי להכין את התשובות ישר מהקופסה

נ.ב עדיף שזה יהיה גם live cd
זה יקצר מאוד את השלבים הראשונים:
1. במקום להוריד גם את קזית וגם את אחד
2. בדיקת זיהוי חומרה
3. למידת יצירת חייגן
4. בעזרת פקודה אחת אפשר לבדוק את חתימת הדיסק (במקום לבדוק דרך חלונות...).
5. ביצוע איחוי למחיצת חלונות מהדיסק (במקום דרך חלונות עם כל הבעיות של זה...)
6. "רצף התקנה"

זה קיצור רציני במה שצריך להסביר/ללמוד ( אני מתייחס מזווית של מי שכתב כמה מדריכים), צינור העזרה היחיד הוא האינטרנט , יש מספיק בעיות ולא צריך להוסיף.

חזרה לתוכן הדיון
DoKלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 22/02/2004 · הודעות: 3114 · מיקום: ירושלים

הודעה פורסם: 09/03/2006 - 23:40
נושא ההודעה:

מדהים שהדיון הזה הגיע כבר ל-40 הודעות ואנשים עדיין לא מבינים שהקושחה הנדרשת אינה חופשית לשימוש.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
elcucoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 14/10/2003 · הודעות: 6257 ·

הודעה פורסם: 09/03/2006 - 23:53
נושא ההודעה:

חופשית לשימוש ולא להפצה. זאת הבעייה.

אתה יכול להשתמש בזה, אבל דוביקס לא יכול לשים אותה בהפצה שלו. אם הוא יקבל אישור, אתה בתור משתמש לא תוכל להפיץ מחדש - בגלל המגבלה הזאת.התוכנה הופכת ללא חופשית.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/03/2006 - 00:07
נושא ההודעה:

elcuco :
חופשית לשימוש ולא להפצה. זאת הבעייה.

אתה יכול להשתמש בזה, אבל דוביקס לא יכול לשים אותה בהפצה שלו. אם הוא יקבל אישור, אתה בתור משתמש לא תוכל להפיץ מחדש - בגלל המגבלה הזאת.התוכנה הופכת ללא חופשית.

לפי מה שאתה אומר אם נניח אני שם את החבילה הזאת על מחשב שלי ונותן לאנשים להוריד את זה משם עברתי על החוק? אם לא אני תורם עכשיו שרת שאפשר להוריד ממנו וכל אחד שרוצה לנסות את אחד קודם יוריד את החבילה וישים אותה במקום שיש לו גישה (DOK, FAT32 CDROM וכו') וזהו פתרנו את הבעיה לא?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/03/2006 - 00:10
נושא ההודעה:

אני מצטט מהציטוט של דוביקס.

קוד:

a) prohibition against distribution and copying,

זה אומר שאתה יכול לתת לאנשים להוריד (בתנאי שקיבלת מהם אישור) אבל אחרים לא יכולים, זה אומר שאי אפשר לעשות mirror.

חזרה לתוכן הדיון
DoKלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 22/02/2004 · הודעות: 3114 · מיקום: ירושלים

הודעה פורסם: 10/03/2006 - 00:12
נושא ההודעה:

טוב, נו, אתה כבר מכיר את הסיפור עם ארבעת סוגי ה...
אפשר לסכם בזה שהמקום היחיד בו יש אפשרות לדיון על "כן אידאולוגיה" או "לא אידאולוגיה" בהקשר זה הוא בעניין של קוד סגור או פתוח.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/03/2006 - 00:15
נושא ההודעה:

האמת לא מכיר... ספר... או קשר...

חזרה לתוכן הדיון
yanivאורח · ·

הודעה פורסם: 10/03/2006 - 00:22
נושא ההודעה:

ציטוט:

חופשית לשימוש ולא להפצה. זאת הבעיה.

הבעיה הגדולה זה החיבור לאינטרנט (יש כאן המון אבל המון שאלות על זה).
אם אנחנו מפרידים את הדרייברים משאר הדברים (שיורדו מכלי אחד לאחר החיבור הראשוני) אז
אפשר לבלוע את זה
הרי את אחד מפיצים בצורה מקוננת ע"י הורדה מהאתר כך שבפועל אין בעיה מעשית עם זה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/03/2006 - 00:27
נושא ההודעה:

לא הבנתי יניב, איך אתה רוצה להוריד את הדרייברים?

חזרה לתוכן הדיון
yanivאורח · ·

הודעה פורסם: 10/03/2006 - 00:45
נושא ההודעה:

ציטוט:

קוד:

זה ציטוט של רישיון ממקרומדיה זה לא חשוב, ל flash java ... אפשר להוסיף לכלי הזה שבאחד
http://iglu.org.il/~yaniv/faq/prog/instprograms_files/z4.png
הורדה של "תלת מימד" java flash

מה שחשוב/הבעיה זה ההתחברות לאינטרנט ששם זה פרויקט, ואם הרישיון שלו צריך להתמודד

צריך כלי אחד מרוכז בשיטת צעד אחר צעד שיאפשר להתחבר לאינטרנט

חזרה לתוכן הדיון
Shmoolikלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/12/2003 · הודעות: 206 · מיקום: Technion

הודעה פורסם: 10/03/2006 - 00:51
נושא ההודעה:

צחי_ :
אני לא מבין מתי מחשב מחורבן הפך לאידאולוגיה. למה אין אידאולוגיה של מחבתות טפלון, או של מברגים? מחשב הוא רק כלי, ואפשר להתווכח על הדרך הטובה ביותר להשתמש בו, אבל לטעון לאידאולוגיה כלשהי סביבו נראה לי מופרך לחלוטין.

לעצם העניין, אם אפשר מכל בחינה אחרת להוסיף תוכנה מסויימת לדיסק כדי שהוא יהיה שימושי יותר, ולא מוסיפים אותה, הרי זו טפשות לשמה.

כי אין חברה של ידיות של מחבתות שדורשת כסף על כל פעם שאתה נוגע במחבת שלך... + מפציצה את החביתות שלך בפרסומות מגעליות... ברגע שזה יקרה אני מבטיח לך שתהיה גמ אידיאולוגיה של מחבתות.

System Memory 1024 MB

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/03/2006 - 09:09
נושא ההודעה:

whoisa :

ד. לדעתי כאשר האידאולוגיה גוברת על ההגיון ההגיון צריך לנצח, בכל מקרה אחר אין זה אלא טירוף בתחפושת של אידאולגיה.

נכון, כל אידיאולוגיה צריכה לנבוע מעקרונות הגיוניים ולהיות הגיונית. אבל אם אתה אומר שהתוכנה החופשית סותרת את ההיגיון (וזה מה שאתה אומר, כי במצב הזה אין "בערך" או "אל תהיה קיצוני" או כל שאר המשפטים שמחפשים פשרה עם ההיגיון) אז אולי לא הבנת על איזה עקרונות מבוססת התוכנה החופשית ומה אתה מפסיד כשאתה מוותר עליה. על כך ב-www.fsf.org

אם, כמוני, הבנת מה אתה מפסיד והחלטת שהעיסקה לפעמים שווה לך, זוהי החלטה שלך וזה עניין שלך ליישב אותה עם התפיסה שלך; לטעון כלפי אחרים שהם לא הגיוניים, כשהם הולכים בעקביות אחרי ההיגיון שמנחה את התפיסה הערכית שלהם, זה הדבר הלא הגיוני באמת.

אם תפיסת העולם שלך היא שההצדקה היחידה לקיום לינוקס היא משיכת משתמשים ממישהו אחר, ולא יישום של תפיסה רעיונית, אז אתה צודק מאה אחוז, אבל אני לא יכול לקבל את התפיסה הזו, ואני מניח שגם דוביקס לא מקבל אותה, לפי הבחירה שלו.

חזרה לתוכן הדיון
יוסףאורח · ·

הודעה פורסם: 10/03/2006 - 09:10
נושא ההודעה:

whoisa :

נכון, כל אידיאולוגיה צריכה לנבוע מעקרונות הגיוניים ולהיות הגיונית. אבל אם אתה אומר שהתוכנה החופשית סותרת את ההיגיון (וזה מה שאתה אומר, כי במצב הזה אין "בערך" או "אל תהיה קיצוני" או כל שאר המשפטים שמחפשים פשרה עם ההיגיון) אז אולי לא הבנת על איזה עקרונות מבוססת התוכנה החופשית ומה אתה מפסיד כשאתה מוותר עליה. על כך ב-www.fsf.org

אם, כמוני, הבנת מה אתה מפסיד והחלטת שהעיסקה לפעמים שווה לך, זוהי החלטה שלך וזה עניין שלך ליישב אותה עם התפיסה שלך; לטעון כלפי אחרים שהם לא הגיוניים, כשהם הולכים בעקביות אחרי ההיגיון שמנחה את התפיסה הערכית שלהם, זה הדבר הלא הגיוני באמת.

אם תפיסת העולם שלך היא שההצדקה היחידה לקיום לינוקס היא משיכת משתמשים ממישהו אחר, ולא יישום של תפיסה רעיונית, אז אתה צודק מאה אחוז, אבל אני לא יכול לקבל את התפיסה הזו, ואני מניח שגם דוביקס לא מקבל אותה, לפי הבחירה שלו.

חזרה לתוכן הדיון
יורםאורח · ·

הודעה פורסם: 10/03/2006 - 09:32
נושא ההודעה: אידאולוגיות של מחבתות

אני לא שם על המחבת שלי מוצרים מן המת (בשר) ולא שום דבר שיוצר בהתנחלויות.
אז הנה אידאולוגיה של מחבתות סבירה וכשרה למהדרין (תרתי משמע) אחרים יכולים לחשוב אחרת אבל גם להם יכולה להיות אידאולוגיה של מחבתות משלהם...

בקיצור, אין אידאולוגיה בנוגע ל"מחשב" או ל"מחבת" אלא אידאולוגיות בנוגע לאופן השימוש.

אבל בהחלט יש צורך בפתרון מרוכז, נוח וזמין לחיבור מערכת חדשה לאינטרנט...

חזרה לתוכן הדיון
ארתיום ת.הצטרפות: 15/07/2005 · הודעות: 4433 ·

הודעה פורסם: 10/03/2006 - 10:00
נושא ההודעה:

אני בהחלט לא מבין על מה מדובר???

הרי דוביקס השיב על השאלה בצורה פשוטה: "אני לא רוצה להסתובב עם עו"ד צמוד"...

מישהו רוצה ליצור "1" עם דרייברים של ECI וחבילות ה-Firmware הוא מוזמן לקחת את "1" ולהוסיף לו. "ולהסתובב עם עו"ד צמוד"... Rolling Eyes

גם לי יש בלוג Neutral

חזרה לתוכן הדיון
ירון זהביאורח · ·

הודעה פורסם: 10/03/2006 - 12:53
נושא ההודעה:

רגע, אז איך הפצות שונות כמו ubuntu כן מפיצות תוכנות חינם אבל לא חופשיות ?
איך הם עושים את זה ?

חזרה לתוכן הדיון
sijpלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/05/2004 · הודעות: 5544 · מיקום: ~

הודעה פורסם: 10/03/2006 - 14:38
נושא ההודעה:

ירון זהבי :
רגע, אז איך הפצות שונות כמו ubuntu כן מפיצות תוכנות חינם אבל לא חופשיות ?
איך הם עושים את זה ?

זה נמצא אצלם במאגרים (multiverse), זה לא בא בדיסק הראשי. רוב התוכנות שהם מפיצים, הם חבילות שכל תפקידם לבצע אוטומציה של ההתקנה, למשל w32codecs מוריד את הקודקים מהאתר של mplayer, ולא מכיל אותם באמת:
קוד:
$ apt-cache show w32codecs
Package: w32codecs
Status: install ok installed
Priority: optional
Section: multiverse
Installed-Size: 48
Maintainer: Ubuntu Backports Team <ubuntu-backports@lists.ubuntu.com>
Architecture: all
Version: 20050412+breezy0.0.1
Depends: wget, unzip
Description: Fetches w32codecs from MPlayerhq.hu

או למשל הפלאגין של פלאש:
קוד:
apt-cache show flashplugin-nonfree
......
 This package will download flash_linux.tar.gz archive from
 Macromedia (or mirror).
 It is useful for mozilla browser variants.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/03/2006 - 14:52
נושא ההודעה:

elcuco :

קוד:

זה אומר שאתה יכול לתת לאנשים להוריד (בתנאי שקיבלת מהם אישור) אבל אחרים לא יכולים, זה אומר שאי אפשר לעשות mirror.

אני מדבר על הדרייברים של ECI ולא על מקרומדיה או java שבלעדיהן אפשר להסתדר (מה גם שאפשר לתת להוריד אותם ישירות מהאתר שלהם אבל נעזוב את זה).

חזרה לתוכן הדיון
CooL_SPoTלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 18/10/2002 · הודעות: 5323 ·

הודעה פורסם: 10/03/2006 - 15:20
נושא ההודעה:

Anonymous :
elcuco :

קוד:

אני מדבר על הדרייברים של ECI ולא על מקרומדיה או java שבלעדיהן אפשר להסתדר (מה גם שאפשר לתת להוריד אותם ישירות מהאתר שלהם אבל נעזוב את זה).

אובונטו מגיעה עם הדרייברים של ECI?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/03/2006 - 16:10
נושא ההודעה:

ECI לא מוכנה לשחרר את מפרט החומרה והfirmware של המודמים שלה. הfirmware שנדרש לצורך הפעלת הדרייבר מושג ע"י sniffer שאוגר את התוכנה המועברת ע"י ווינדוס למודם בזמן הזיהוי שלו. לא מדובר במקרה הזה אפילו בקוד חינמי - אלא בקוד שהושג ע"י האקינג שחוקיותו מוטלת בספק.

הפתרון הכי נכון הוא לגשת לבזק ולהתעקש להחליף את המודם למודם נורמלי שגם לא דורש שום תוכנה מיוחדת וגם לא תופס שלא לצורך את יציאת הUSB של המחשב.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. nadavvin
  3. אורח