ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
alexלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 09/06/2003 · הודעות: 4 · מיקום: ראשל\

הודעה פורסם: 09/06/2003 - 06:57
נושא ההודעה:

שלום,
אני מנסה כבר כמה ימים להקים שרת PPP של מערכת debian. אני מגיע לווידוא שם וסיסמת המשתמש, אך תחנת הלקוח (ניסיתי רק מחשבי חלונות) לא מקבלת את כתובת הgateway ככתובת השרת, אלא רושמת את הכתובת שקיבלה בעצמה כgateway.
בהמשך, היתי מעוניין שהכתובת של הלקוח תושג ברשיון משרת dhcp הפועל ברשת עם debian אך על תחנה אחרת (מודם alcatel).
אשמח לתגובות בכל אחד משני הנושאים.
תודה
אלכס Wink

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/06/2003 - 12:32
נושא ההודעה:

ב-ppp יש לך מספר חיבורים קטן יחסית שלכל אחד מהם יש כתובת קבועה. פרוטוקול כמו dhcp לא יכול לעבוד שם (מסיבות מובנות) אבל הוא גם מיותר:

הלקוחות לא מקבלים כתובות קבועות: כל לקוח מקבל את כתובת החיבור שאליו במקרה הוא התחבר.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/06/2003 - 05:23
נושא ההודעה:

ציטוט:

ב 2003-06-09 09:32, Anonymous כתב:
ב-ppp יש לך מספר חיבורים קטן יחסית שלכל אחד מהם יש כתובת קבועה. פרוטוקול כמו dhcp לא יכול לעבוד שם (מסיבות מובנות) אבל הוא גם מיותר:

הלקוחות לא מקבלים כתובות קבועות: כל לקוח מקבל את כתובת החיבור שאליו במקרה הוא התחבר.

אמנם dhcp נועד לשרת רשת מקומית, אבל ppp נועד לצרף מחשב לרשת מקומית באמצעות חיבור תורי. אין כל התנגשות תפישתית בן תפקידי שתי המערכות, ואין מניעה תיאורטית לגרום לppp לתת כתובות המושגות דרך dhcp: לכל היותר, שימוש בAPI של מערכת dhcp, ליצירה דינמית של הגדרות ppp. רק חיפשתי מישהו שכבר עשה זאת.

אני מזכיר, אני טרם הצלחתי להתחבר באופן סטנדרתי, כך שdhcp הוא חלום רחוק יחסית.

תודה על התגובה
אלכס
[addsig]

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/06/2003 - 07:02
נושא ההודעה:

בקשר לשאלה שלך: זוהי בדיוק ההתנהגות המצופה בפרוטוקול ppp: החיבור הוא חיבור נקודה-לנקודה. לכן ה"רשת המקומית" כוללת רק את שני הצדדים לחיבור ה-ppp. כל התעבורה למחשב המתחבר צריכה לעבור דרך ממשק ה-ppp המקומי שלו אצלך. לכן כתובת זו היא ה-gateway.

תקצה לכל המתחברים בחיוג כתובות בטווח שנמצא מחוץ לטווח ה"רגיל" של הכתובות המקומיות ברשת, וכך יהיה לך יותר קל לסנן את החיבור מהן. לחילופין, ר' האפשרות proxyarp .

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 12/06/2003 - 01:11
נושא ההודעה:

ציטוט:

ב 2003-06-10 04:02, Anonymous כתב:
בקשר לשאלה שלך: זוהי בדיוק ההתנהגות המצופה בפרוטוקול ppp: החיבור הוא חיבור נקודה-לנקודה. לכן ה"רשת המקומית" כוללת רק את שני הצדדים לחיבור ה-ppp. כל התעבורה למחשב המתחבר צריכה לעבור דרך ממשק ה-ppp המקומי שלו אצלך. לכן כתובת זו היא ה-gateway.

תקצה לכל המתחברים בחיוג כתובות בטווח שנמצא מחוץ לטווח ה"רגיל" של הכתובות המקומיות ברשת, וכך יהיה לך יותר קל לסנן את החיבור מהן. לחילופין, ר' האפשרות proxyarp .

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 12/06/2003 - 01:24
נושא ההודעה:

[quote]
ב 2003-06-10 04:02, Anonymous כתב:
]/quote

תודה על תגובתך.
dhcp שייך לדרך להשיג את הכתובת בצורה חלקה לכל משתמשי הרשת.
אבל הבעיה שלי היא כשלון בקבלת ההגדרות ע"י המחשב המתקשר (חלונות). התופעה היא שה-gateway של מחשב החלונות הוא הכתובת שמחשב החלונות קיבל מהלינוקס.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 12/06/2003 - 05:25
נושא ההודעה:

מזמן לא התעסקת עם זה....

אתה בטוח שנוצר קשר ppp מלא? חפש הודעות שגיאה בקובצי הלוג. תשתמש גם בפרמטר debug .

האם אתה יכול להעלות לכאן את קובץ הגדרות ה-ppp שלך? (אולי בתוך בלוק קוד)

ושוב: dhcp הוא שם של פרוטוקול מאוד מסויים, שעובד מעל אתרנט. לא כל פרוטוקול שמעביר הגדרות בצורה דינאמית הוא dhcp . (כמו שלא כל פרוטוקול חיבור נקודה לנקודה הוא ppp).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/06/2003 - 05:07
נושא ההודעה:

ציטוט:

ב 2003-06-12 02:25, Anonymous כתב:
מזמן לא התעסקת עם זה....

אתה בטוח שנוצר קשר ppp מלא? חפש הודעות שגיאה בקובצי הלוג. תשתמש גם בפרמטר debug .

האם אתה יכול להעלות לכאן את קובץ הגדרות ה-ppp שלך? (אולי בתוך בלוק קוד)

ושוב: dhcp הוא שם של פרוטוקול מאוד מסויים, שעובד מעל אתרנט. לא כל פרוטוקול שמעביר הגדרות בצורה דינאמית הוא dhcp . (כמו שלא כל פרוטוקול חיבור נקודה לנקודה הוא ppp).

הינה קובץ /etc/ppp/options.srv:
-detach +pap -chap auth crtscts
asyncmap 0
idle 1800
lock modem login proxyarp
ms-dns 10.0.0.138
הינה קובץ /etc/ppp/options.ttyS1:
10.0.0.1:10.0.0.254
כאשר כתובת שרת הPPP היא 10.0.0.1 והכתובת 10.0.0.254 מיועדת ללקוח המתקשר.
לפי קבצי הלוג, הלוגין מצליח, ובמחשב החלונות אכן מופיע DNS = 10.0.0.138, אולם הgateway של מחשב החלונות הוא 10.0.0.254, כמו גם הip שלו, והוא לא מצליח לראות את שער הרשת.
נושא הDHCP בהחלט סובל דיחוי.

תודה,
אלכס

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/06/2003 - 05:33
נושא ההודעה:

תוסיף את האפשרות debug ותבדוק מה קורה בשלב IPCP (אם אני קורא נכון את התיעוד)

ר' גם: http://www.tldp.org/LDP/nag2/x7261.html

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. alex
  2. אורח