ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
נושא זה נעול . לא ניתן לערוך הודעות או להגיב
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
StarDustאורח · ·

הודעה פורסם: 24/09/2006 - 19:27
8 נושא ההודעה: מחיצת "אחד" על מחשב AMD ATHLON 3200 - כרטיס קול לא

Evil or Very Mad אני משתמש WINDOWS רב שנים, חסר כל הבנה או היכרות עם UNIX. לפני מספר ימים החלטתי לנסות להתקין את "אחד" מתוך סקרנות ומפני שהקונספט הכללי של פרוייקטים כמו לינוקס ו"אופן אופיס" קוסם לי מאוד. התקנתי את אחד על מחיצה חדשה במחשב AMD ATHLON 3200 עם לוח אם של NVIDIA (מערכת ההפעלה במחיצה השניה היא חלונות XP של מיקרוסופט רחמנא ליצלן). הכל עבר חלק בצורה מדהימה - צריבת תקליטור עבדה באופן מושלם במכה הראשונה, אפילו החיבור האלחוטי לאינטרנט עובד בלי הרבה בעיות, למרות ש"אחד" לא בדיוק מבינה מה זו הרשת הביתית שלי והיא כנראה משייכת אותה ל"מנדריבה אונליין" או משהו כזה (הבעיה היחידה היא שכל פעם שאני מפעיל את זיהוי החומרה, החיבור לאינטרנט מתנתק ומסרב להתחדש ויש צורך לאתחל את המחשב מחדש). הבעיה היא ש"אחד" מתעקשת לטעון שכרטיס הקול שלי ( זהו כרטיס משולב בלוח האם - REALTEK ALC850 בסטנדרט AC'97 עם יציאות ל - 7.1 רמקולים) "לא נתמך" ולכן אינני נהנה משום צלילים במערכת, מלבד הביפ המעצבן של הרמקול הפנימי ! ניסיתי הכל לפני שפניתי פה לעזרה - חרשתי פורומים ומנועי חיפוש הורדתי כל מיני דריברים (ניסיתי כל מיני התקנות של ALSA ושל OSS) ושום דבר לא עובד. חבל נורא כי זה ממש מקלקל את הרושם ועושה לי אולקוס מרוב עצבים . בהקשר זה אני מעיר שנדמה לי שראיתי באתר של מנדריבה שיש דרייברים חדשים וטריים לכל מיני סוגי חומרה לשם התקנה, "אם רק" תקנה מהם בכמה עשרות יורו איזו "חברות" במועדון שלהם. קצת מזכיר את מייקרוסופט, הסגנון הזה, לא? Twisted Evil

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
StarDustאורח · ·

הודעה פורסם: 24/09/2006 - 19:50
נושא ההודעה: עוד נתונים על הבעיה עם כרטיס הקול

עוד נתונים על הבעיה עם כרטיס הקול בתקוה שזה יעזור למישהו לעזור לי - הרצתי alsaconf בקונסול ובסופו של התהליך זה מה שהיה לו להגיד - שלא מצא כרטיסי PCI או PNP או ISA. לעומת זאת, הרצה של sndconfig בקונסול הניבה את התשובות הבאות - A PCI sound card was found in your │
│ system. The details are: │
│ │
│ Model: Unknown vendor|unknown │
The Unknown vendor|unknown device │
│ 10de:026b is not supported. │
│ │ device 10de:026b זה מה שהעליתי בחכתי - האם זה שופך אור כלשהו? אציין גם שהורדתי איזו חבילה בשם - ועrealtek-linux-audiopack-4.05b.tar.bz2 ועשיתי מאמצים נוגעים ללב להתקין אותה לפי ההוראות, אבל "אחד" מסרבת בעקביות לכל התקנה שנעשית ישירות מן הדיסק הקשיח ומשתפת פעולה בהתקנות רק דרך הממשק "התקנת תוכנה" שלמרות כל ניסיונותי, מזהה המקורות שלו אינו מוכן לקבל ספריות מן הדיסק הקשיח בתור מקור אלא רק סרברים מעבר לים. התתכן עזרה? עולמי הפך לעולם של דממה? האם גאוותם של אנשי הלינוקס תתן להם להרשות שאשמע צלילים רק ב"חלונות" המשוקצת?

חזרה לתוכן הדיון
StarDustאורח · ·

הודעה פורסם: 29/09/2006 - 14:05
נושא ההודעה: כבר לא אקטואלי

לנוכח מבול התגובות הנלהב לבעיה שהעליתי ( Sad ), ולנוכח העדר פתרון כלשהו לבעיה בסיסית כמו הגדרת כרטיס קול, החלטתי לפרמט את מחיצת "אחד" בדיסק שלי ולנסות הפצה אחרת (אובונטו דראפר). תודה בכל מקרה. הפרוייקט נראה מדליק, ויש בו המון דברים יפים, אבל אני לא יכול לוותר על קול וצלילים במחשב. אז - תודה, היה נחמד.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
נושא זה נעול . לא ניתן לערוך הודעות או להגיב
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [StarDust]
  2. אורח [StarDust]
  3. אורח [StarDust]