ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
משתמשאורח · ·

הודעה פורסם: 08/11/2006 - 19:47
נושא ההודעה: התרשמות ראשונה שלי מויסטה

היום, לראשונה יצא לי לחזות ב-"פלא" החדש: ויסטה לבית פיציסופט.
זו גירסת ה- rc1.

אילו לא הייתי מכיר את לינוקס, הייתי מתרשם. הממשק הכולל את השקיפות אכן נראה לא רע. אפשר להגדיר את המסגרות של החלונות כך שהם יהיו שקופים. ממש דור חדש של ממשק משתמש, אם לא הכרת שום מערכת הפעלה נורמלית אחרת.

אחרי כמה דקות, בולטים החסרונות של המערכת. שולחן עבודה אחד הוא כמו נסיעה במכונית רק עם הילוך אחד. התחושה סגורה ומוגבלת. נכון, שהמערכת היא "תלת ממדית", אבל חוץ משקיפות של המסגרת, לא ראיתי יתרון משמעותי. אולי הוא מתחבא לו היכן שהוא. האפקטים של החלונות עצמם מאוד מוגבלים. הם לא כוללים את האפקטים המרשימים של פתיחת חלונות וסגירתם. אם הם לא יוכנסו לגירסא הסופית, זו מערכת שנולדה מראש נחותה. אפשרות ההגדרה והכיוון, יחסית לממשק של לינקוס - פשוט לא קיימות.

מעבר לכך, המערכת דורשת דרישה שערוריתית של 500 מגה זכרון. רק בשביל להציג כפתור "התחל".

התוכנות עצמן נטענות מהר, וקיימים צעצועים חמודים שסוף סוף הגיעו למערכת ההפעלה. מערכת דואר "מתקדמת" המחליפה את האוטלוק אקספרס וכוללת לראשונה גם יומן. מערכת מדיה סנטר משופעת ב- drm ומערכת ניהול רשתות ויזואלית ומצועצעת.

בנושא האבטחה, נראה שמיקרוסופט בחרה בגישה חדשה של התשת המשתמשים ומנהלי המערכת. על כל צעד וצעד שעלול להשפיע על מערכת ההפעלה צץ לו חלון המבקש לאשר את הפעולה. כאילו שהקלקת על הסרת תוכנה "בטעות". אני משער שהם מקווים שכותבי הוירוסים לא יצליחו לעקוף את המנגנונים האלו. בהצלחה להם.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/11/2006 - 20:06
נושא ההודעה:

אתה מגזים . אני מבין שאתה אחד השרופים של לינוקס שישר הורג את המערכות הפעלה האחרות . תביט כאן על סרטים על ויטסה >

[url]<object width="425" height="350"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Nfj-RhfeFEg"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Nfj-RhfeFEg" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350"></embed></object[/url]

[url]<object width="425" height="350"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/J3AwI1mKrLs"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/J3AwI1mKrLs" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350"></embed></object>[/url]

חזרה לתוכן הדיון
משתמשאורח · ·

הודעה פורסם: 08/11/2006 - 20:26
נושא ההודעה: תגיד לי, אתה לעשות צחוק?

לזה אתה קורא אפקטים? כמות האפקטים בגירסאות הראשונות של compiz הכניסו את האפקטים של ויסטה לכיס הקטן. בויסטה אלו לא אפקטים, אלא דאפקטים. הזום חלקי, אין אפקט מגניב של הקטנה והגדלת חלון, אין אפשרות להגדיר את כל האפקטים הללו.

בלינוקס יש לרשותי יותר מ-5 אפקטים שונים לכל פעולה שונה, להגדיר את התיזמון שלהן, וזה בלי להכניס אפשרות לעבוד על 4 פאות של קוביה, אפשרות לראות את כל החלונות פרוסים ועוד ועוד.

האפקטים בויסתה להיות כה עלובים שזה בא לבכות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/11/2006 - 21:48
נושא ההודעה:

רואים שנפלתם כולכם על הראש. בזה אתם מתנחמים באפקטים את מי זה מעניין שיש אפקטים. מתי תבינו שמערכץ הפעלה זה לא זיקוקי דינור של יום העצמאות. אז תפסיקו לדבר כמו ילדים דבילים "שלי יותר גדול". מה שחשוב זה מה יש מתחת למכסה מנוע ועל זה האורח לא דיבר.
להתנחם באפקטים של לינוקס מול חלונות זה ממש נחמה של שוטים.

חזרה לתוכן הדיון
FiXiTלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 07/04/2005 · הודעות: 765 ·

הודעה פורסם: 08/11/2006 - 22:03
נושא ההודעה: Re: התרשמות ראשונה שלי מויסטה

משתמש :
מעבר לכך, המערכת דורשת דרישה שערוריתית של 500 מגה זכרון. רק בשביל להציג כפתור "התחל".

התוכנות עצמן נטענות מהר, וקיימים צעצועים חמודים שסוף סוף הגיעו למערכת ההפעלה. מערכת דואר "מתקדמת" המחליפה את האוטלוק אקספרס וכוללת לראשונה גם יומן. מערכת מדיה סנטר משופעת ב- drm ומערכת ניהול רשתות ויזואלית ומצועצעת.

בנושא האבטחה, נראה שמיקרוסופט בחרה בגישה חדשה של התשת המשתמשים ומנהלי המערכת. על כל צעד וצעד שעלול להשפיע על מערכת ההפעלה צץ לו חלון המבקש לאשר את הפעולה. כאילו שהקלקת על הסרת תוכנה "בטעות". אני משער שהם מקווים שכותבי הוירוסים לא יצליחו לעקוף את המנגנונים האלו. בהצלחה להם.

אני מסכים אם האורח האחרון .

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
ארתיום ת.הצטרפות: 15/07/2005 · הודעות: 4433 ·

הודעה פורסם: 08/11/2006 - 22:10
נושא ההודעה:

אם כבר האם יש שיפורים בנושאים הבאים:

- הקצאת משאבים שונים? נמאס לי כשאני מפעיל חישוב כבד ב-matlab או מקמפל משהו אני לא יכול לעשות שום דבר. (ד"א - בלינוקס אני יכול לעשות קידוד וידאו כבד ולא להרגיש).
- האם WinFS יצא (תשובה לא) - עדיין תקועים עם NTFS האיטית
- האם אפשר כבר להעתיק קובץ גדול כך שהמערכת לא תיעצר?
- האם יש כבר sudo?
- האם יש שורת פקודות מודרנית?

אלה הדברים שמערכת הפעלה אמורה לטפל בהם! אשמח לקבל תשובות.

גם לי יש בלוג Neutral

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
vitaliאורח · ·

הודעה פורסם: 08/11/2006 - 22:37
נושא ההודעה:

מה הבעיה עם NTFS ?
ומה זאת אומרת "האם אפשר כבר להעתיק קובץ גדול כך שהמערכת לא תיעצר" - ממתי זאת
בעיה?
לגבי sudo, יש לך אפשרות "run as" אם אני לא טועה כבר ב windows 2000 .

חזרה לתוכן הדיון
ארתיום ת.הצטרפות: 15/07/2005 · הודעות: 4433 ·

הודעה פורסם: 08/11/2006 - 22:50
נושא ההודעה:

vitali :
מה הבעיה עם NTFS ?

תעשה פעם אחת DVD Authoring במערכות שונות - פעם NTFS בחלונות ופעם XFS בלינוקס או חיפוש בקבצים... אתה תבין לבד Wink

הכוונה ב-sudo שזו ברירת המחדל של המערכת - עבודה מאובטחת - עבודה נוחה עם משתמש מוגבל. טוב נו... אבל זה לא יהיה בגלל ש-80% יישומים לא יעבדו במערכת עם משתמש מוגבל... זאת הייתה שאלה רטורית.

גם לי יש בלוג Neutral

חזרה לתוכן הדיון
אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 08/11/2006 - 23:38
נושא ההודעה: הבעיה העיקרית עם ntfs

שאין לי ממש ברירה אלא להשתמש בה.

אתה מבין, משתמש חלונות חביב, אצלנו בלינוקס, כל אחד יכול להשתמש באיזו מערכת קבצים שמתחשק לו. נניח למשל, שאתה רוצה מערכת קבצים שתהיה מפוזרת על מספר מחשבים ביחד? או שאני רוצה הצפנה חזקה במיוחד, או תמיכה באלוהים יודע מה. בלינוקס, אפשר לבחור מה שרוצים, ואם זה לא מתאים, אפשר לשנות. בחלונות, אתה תקוע עם מה שיש, ומה שיש, לעולם לא יהיה מספיק טוב לכולם. רק מתאים בערך.

חזרה לתוכן הדיון
nadavvinלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 08/12/2003 · הודעות: 7066 ·

הודעה פורסם: 08/11/2006 - 23:56
נושא ההודעה:

בהרבה מקומות יש משתמשים מוגבלים כמו בבתי ספר או בצבא.

למה 80 אחוז לא יעבדו???

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
Loveלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 03/02/2004 · הודעות: 603 · מיקום: ראשון לציון

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 00:41
נושא ההודעה:

Anonymous :
רואים שנפלתם כולכם על הראש. בזה אתם מתנחמים באפקטים את מי זה מעניין שיש אפקטים. מתי תבינו שמערכץ הפעלה זה לא זיקוקי דינור של יום העצמאות. אז תפסיקו לדבר כמו ילדים דבילים "שלי יותר גדול". מה שחשוב זה מה יש מתחת למכסה מנוע ועל זה האורח לא דיבר.
להתנחם באפקטים של לינוקס מול חלונות זה ממש נחמה של שוטים.

מעבר לזה שאתה לא הבנת את המסר שמנסה להעביר הכותב אתה קולט אותו על סמך חוסר ודאות מוחלט, בנוסף אתה כנראה יודע שהוינדוס הבא הוא ויסטה וזהו
הרי מיקרוסופט *הם אלה* אשר משווקים את המערכת הפעלה שלהם עם דגש מאוד חזק על האפקטים, אז זאת התשובה שמתאימה באופן ספציפי לאפקטים, אף אחד לא אמר שזה מה שחשוב למרות שאתה חושב שזה מה שמישהו אמר כשאתה מנתח את דבריו על פי ניחושים

אני גם התקנתי את ויסטה, היא איטית בצורה מחרידה, אבל כשאני אומר מחרידה זה אשכרה מחרידה !!
והאמת זה לא משנה אם יש לי מחשב חזק או לא, כי לומר "קנה מחדש חדש" זה לא פיתרון הרי י ש לי מערכת שעובדת יופי עם "המחשב החלש" שלי
חוץ מהאפקטים אני לא רואה שם דבר ממשי בעל איזו שהיא פירצת דרך אדירה, חלונות נפתחים מאוד מהר, אם אני זוכר נכון כנראה שגם תוכנות
לגבי מערכת הקבצים, NTFS זה דבר נוראי, עבר זמנו עוד לפני שהיה קיים, פיצול קבצים, למה? מה הבעיה של השיטה הזאת שהיא חייב לעשות דווקא? מעבר לכך שהיא איטית
ובנוגע לכמות המקום האסטרונומיט שהמערכת הזאת דורשת, מה קרה ?! זאת כמות של עשרות סרטים !! המערכת הזאת מיד לאחר התקנה לוקחת 7-8 ג'יגה !!!
ותחשבו מה יקרה לאחר SP1 ? Smile בכלל סרט רע, וזה עוד לפני התקנת תוכנות
בנוסף המערכת צריכה הרבה מקום פנוי, בשביל מה?? עוד כסף שנוציא?
האובונטו שלי לוקח 4.4 ג'יגה וזה לאחר עידכונים שעשיתי ולאחר שהתקנתי את כל התוכנות שאני צריך, מה שכן גם חלק לא קטן מהתוכנות מגיע כבר מותקן עם המערכת

אז כן, יש עוד דברים חוץ מהאפקטים, מי שדבק כל כך באפקטים אלה מיקרוסופט שמנסים לשווק את האפקטים ולא את ויסטה

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 00:43
נושא ההודעה:

קראתי לפני פחות משנה שהמערכת תאפשר להתקין מבלי לעשות ריסטרט..
אני לא חושב שהם עשו את זה.. וחבל, פונקציה מאוד משמעותית..

בנוסף השינוי במערכת הוא המראה... - למה לעבור מXP לVISTA? כדי שהמערכת תיראה יפה יותר?
עדיף שהזכרון שלך יעבוד לצרכים חשובים יותר ולא ליופי...

אני משתמש בערכה הקלאסית של וינדוס (תצוגה כמו של 9Cool ואני מרוצה מהמראה..

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10516 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 02:15
נושא ההודעה:

זה ממש לא מדוייק שכל מה שחדש בויסטה זה רק הסגנון:
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Vista#New_and_updated_features

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 04:57
נושא ההודעה:

ארתיום :

תעשה פעם אחת DVD Authoring במערכות שונות - פעם NTFS בחלונות ופעם XFS בלינוקס או חיפוש בקבצים... אתה תבין לבד Wink

לגבי DVD Authoring, אני לא יודע אבל לגבי חיפוש אין הבדל כלכך רציני כל עוד
ה indexing service מופעל...

ואל תשכח ל ntfs יש משהו שקוראים לו ntfs permissions שלדעתי הרבה הרבה
יותר משוכללים מה 777 שיש בלינקס. דרך אגב זאת גם הסיבה ש 3 מתוך 4 שרתי קבצים
בעבודה שלי מריצים windows server

ארתיום :

הכוונה ב-sudo שזו ברירת המחדל של המערכת - עבודה מאובטחת - עבודה נוחה עם משתמש מוגבל. טוב נו... אבל זה לא יהיה בגלל ש-80% יישומים לא יעבדו במערכת עם משתמש מוגבל... זאת הייתה שאלה רטורית.

תלוי בתוכנה עצמה, אתה לא יכול להאשים את windows בזה שאנשים כותבים קוד שלא מציית
לסטנדרטים מסויימים - טוב אתה כן יכול להאשים אותם, אבל רק חלקית...
בכל מקרה כל התוכנות המשרדיות (הנורמליות) עובדות בלי בעיה אם אתה משתמש מוגבל.

אורח :

אתה מבין, משתמש חלונות חביב, אצלנו בלינוקס, כל אחד יכול להשתמש באיזו מערכת קבצים שמתחשק לו.

אני שמח בשבילך, אבל אצלנו בעולם האמיתי יש מונח שנקרא "פנאטים", אני ממליץ
לך ללכת לאבחון.

Love :

לגבי מערכת הקבצים, NTFS זה דבר נוראי, עבר זמנו עוד לפני שהיה קיים, פיצול קבצים, למה? מה הבעיה של השיטה הזאת שהיא חייב לעשות דווקא? מעבר לכך שהיא איטית
ובנוגע לכמות המקום האסטרונומיט שהמערכת הזאת דורשת, מה קרה ?! זאת כמות של עשרות סרטים !! המערכת הזאת מיד לאחר התקנה לוקחת 7-8 ג'יגה !!!

לא הבנתי כלום!
ומה הקשר ל NTFS ?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 07:11
נושא ההודעה:

אין שופטים מערכת הפעלה על פי האפקטים. ויסטה משופרת לעין ארוך מ XP. אצלי היא רצה על מחשב בן 5.5 שנים עם זכרון של 756 מ"ג ומעבד AMD ATHELON 2400 ובהשוואה ל XP היא עובדת טוב ומהר יותר! לא, אין לי בעיות עם XP. אין חלונות כחולים, אין וירוסים ואין רוגלות ואנו גולשים המון. בויסטה הוכנסו שיפורים רבים ועל כך יש לקרוא וללמוד. כמו שלינוקס אינה מתאימה לכל אחד כך גם חלונות. עניין של גישה. כיום, גם בלינוקס קיימות גירסאות הדורשות גודל זכרון גדול יחסית וכך גם משאבי מערכת. ויסטה וכך גירסאות לינוקס מובילות הבאות יהיו מותאמות למחשבי העתיד ולא למחשבי העבר. על מחשבים בני 5 שנים XP עושה את העבודה טוב מאוד וכך גם גירסאות לינוקס קלות משקל. ככל שהדרישות המשתמש מתרחבות כך גם הדרישות מהחומרה.

חזרה לתוכן הדיון
MBDלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 27/09/2004 · הודעות: 4161 ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 07:34
נושא ההודעה:

משהו לגבי ההרשאות של חלונות - אף פעם לא התעסקתי עם זה בעצמי, אז אולי יש לי חורים בהבנה, אבל אצלנו באוניברסיטה בחוות מחשבים יש משתמשים מוגבלים (XP).
עכשיו, בחיים שלי לא ראיתי משהו יותר גרוע מהמשתמשים המוגבלים האלה:
1. אין למשתמש זכות לבצע פעולות לגיטימיות (כמו שינוי אופן התצוגה של הפאנל או תפריט ההתחל
2. למשתמשים אסור לגשת לכונן C - אבל הפלא ופלא, אם נכנסים דרך המסוף כן אפשר לגשת לכונן C....
אלו 2 נקודות שאני זוכר עכשיו, שבעיני שתיהן מספיק חשובות כדי *לא* להחשיב את מערכת ההרשאות של XP כמספיקה.

חזרה לתוכן הדיון
ברנשלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/02/2002 · הודעות: 724 ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 08:04
נושא ההודעה: הרשאות במערכות

MBD, מה שאתה מתאר זה תפעול לקוי של מנגנון ההרשאות. ניתן להגביל משתמש בכל צורה שמנהל המערכת רוצה, בתנאי שהוא מבין מה הוא עושה.
לבחור שהתלונן על ה777 של לינוקס - זו רק ברירת המחדל. יש מערכות הרשאות נוספות כדוגמת זו של SELINUX, שאינן נופלות מזו של חלונות. ברירת המחדל היא בלעדיהן, מפני שנדרש ידע לא מועט לשמוש נכון בהן, ושימוש לא נכון צופן בחובו הפתעות (נניח שהתרת לעצמך גישה לקריאה וכתיבה על המmailbox שלך, אבל לא לשנוי קבצים ...).

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 08:41
נושא ההודעה:

ציטוט:

אני משתמש בערכה הקלאסית של וינדוס (תצוגה כמו של 9Cool ואני מרוצה מהמראה..

אני גם , זה בגלל שהעיצוב החדש של וינדוס XP מגביל את מראה שורת המשימות לשלושה עיצובים בלבד.

מכיוון שנמאס לי משלושתם חזרתי למראה הישן אם אפשרות לבחור צבעים בעצמי.

חזרה לתוכן הדיון
can_not_loseלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 08/11/2002 · הודעות: 908 · מיקום: רצילה ליה!

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 08:59
נושא ההודעה:

אני לא מבין משהו...מה המטרה של הדיון הזה ?
אין הגיון בזה שמדברים על הממשק של VISTA ובכך לאריך את יכולתו זה הבסורד ...

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10516 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 09:25
נושא ההודעה:

לפני שאתה מאשים אחרים בפנאטיות ותוקף על חוסרים שלא קיימים (הרשאות, מה אתה ליצן ?), כדא שתלמד על ACL בלינוקס, ואז תחזור לכאן.

אנשים מנסים לשמור על דיון הוגן, ואז אתה בא וזורק כאן שטות כזאת, ולא מתבייש להפגין בורות ?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
יותםאורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 09:43
נושא ההודעה:

שכחתם משהו מאוד חשבו!!!

http://net.nana.co.il/Article/?ArticleID=406829&TypeID=1&sid=127

חזרה לתוכן הדיון
האורחאורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 10:00
נושא ההודעה: בסופו של דבר, אפשר לעשות בשתי המערכות כמעט הכל.

אבל בלינוקס עושים את זה על ידי לימוד והורדה של תוכנות חופשיות וכמובן חינמיות.

בחלונות צריך לשלם על כל מיני דברים שבלינוקס מגיעים חינם. מה שמדהים שיש כמות אדירה של פראיירים שלא רק שהם מתגאים בזה, הם גם מנסים לשכנע אחרים שגם להם כדאי להיות פראיירים, או גנבים. את זה, אני ממש מתקשה להבין.

חזרה לתוכן הדיון
sijpלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/05/2004 · הודעות: 5544 · מיקום: ~

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 10:20
נושא ההודעה:

יותם :
שכחתם משהו מאוד חשבו!!!

http://net.nana.co.il/Article/?ArticleID=406829&TypeID=1&sid=127

זו בדיחה? כי לא הבנתי את הפואנטה שלך Rolling Eyes

ציטוט:

בחלונות צריך לשלם על כל מיני דברים שבלינוקס מגיעים חינם. מה שמדהים שיש כמות אדירה של פראיירים שלא רק שהם מתגאים בזה, הם גם מנסים לשכנע אחרים שגם להם כדאי להיות פראיירים, או גנבים. את זה, אני ממש מתקשה להבין.

אתה מודע לעובדה שלא כל ההפצות חינמיות, וישנם אנשים שמשלמים על ההפצה שלהם... לחינם אין שום קשר לתוכנה חופשית.

ובחלונות לא חייב לשלם על דבר (חוץ מחלונות עצמה כמובן), יש מספיק תוכנות חופשיות (שבמקרה גם חינמיות) לחלונות: אופן אופיס, פיירפוקס, אקליפס, גימפ, אנטיוירוסים, גיים... עוד משהו צריך?

הדיון הזה צריך להפסיק, לחלונות יש את היתרונות שלה, וללינוקס יש את היתרונות שלה, מה שקורה פה אינו שונה ממה שקורה בצד השני (FUD).
תיצמדו לעובדות, ותכבדו מספיק אנשים אחרים לבחור את מה שמתאים להם באמת.

חזרה לתוכן הדיון
האורחאורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 11:04
נושא ההודעה: משתמשי חלונות הם פראיירים

נכון, יש מערכות לינוקס שאפשר לשלם עליהן, אבל אפשר גם לא. יש חופש בחירה.

בחלונות אין חופש בחירה.

נכון, יש הרבה מאוד תוכנות קוד פתוח שאפשר להריץ על חלונות. אבל אני מאמין שתוכנות אלו הן נגזרות של לינוקס. הן למעשה חתיכות של לינוקס שאפשר להריץ על חלונות. לינוקס, או בשמה המלא גנו/לינוקס, אינה רק מערכת הפעלה, היא רעיון. והדרך באמת לעודד את הרעיון הזה היא לעשות שימוש בו כמה שיותר, להתקין לינוקס ולא חלונות.

ונכון, ברמת שולחן העבודה יש המון דברים שאפשר לעשות באופן חופשי בחלונות. אבל ברגע שמדובר על התמונה הקצת יותר רחבה, כמו למשל בתחום השרתים כבר חייבים לשלם. אין לך שרת samba חופשי שרץ על חלונות, אין לך שרתי דואר, ftp, אנטי וירוסים שרצים על חלונות והם מקצועיים.

בתחום השרתים יש הרבה מאוד כסף. הרבה מאוד כסף שאנשים משלמים למיקרוסופט למרות שהיו יכולים לא לשלם.

לשלם עבור "רשיון תוכנה" הוא רעיון נפסד. רעיון שממנו עושה מיקרוסופט את הכסף, ומי שמסכים לרעיון הזה הוא פראייר. ואם הוא לא היה פראייר, למיקרוסופט לא היה כל כך הרבה כסף. הם הכי עשירים, כי הם הכי נצלנים, כי הלקוחות שלהם הם הכי פראיירים.

חזרה לתוכן הדיון
ZooZלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 21/11/2004 · הודעות: 1209 ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 11:40
נושא ההודעה:

ציטוט:

הדיון הזה צריך להפסיק, לחלונות יש את היתרונות שלה, וללינוקס יש את היתרונות שלה, מה שקורה פה אינו שונה ממה שקורה בצד השני (FUD).
תיצמדו לעובדות, ותכבדו מספיק אנשים אחרים לבחור את מה שמתאים להם באמת.

ואז באה התגובה שישר אחריך... Laughing

חזרה לתוכן הדיון
ברנשלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/02/2002 · הודעות: 724 ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 11:42
נושא ההודעה: Re: משתמשי חלונות הם פראיירים

האורח :

נכון, יש הרבה מאוד תוכנות קוד פתוח שאפשר להריץ על חלונות. אבל אני מאמין שתוכנות אלו הן נגזרות של לינוקס. הן למעשה חתיכות של לינוקס שאפשר להריץ על חלונות.

שגיאה בידך. Open Office נכתב במקורו לסביבת חלונות, Mozilla מתבססת על נטסקייפ שלא דאגו במיוחד לגרסות הלינוקס ...

האורח :
ונכון, ברמת שולחן העבודה יש המון דברים שאפשר לעשות באופן חופשי בחלונות. אבל ברגע שמדובר על התמונה הקצת יותר רחבה, כמו למשל בתחום השרתים כבר חייבים לשלם. אין לך שרת samba חופשי שרץ על חלונות, אין לך שרתי דואר, ftp, אנטי וירוסים שרצים על חלונות והם מקצועיים.

גם כאן שגיאה בידך. שרת SAMBA בעצם מובנה במערכת הקבצים של מיקרוסופט. שרת FTP חופשי (לדוגמה) - ftpzilla.
שרת WEB חופשי - גרסת אפצי לחלונות.
אניטיוירוס חופשי (מעולה לדעתי) clamwin.

האורח :
לשלם עבור "רשיון תוכנה" הוא רעיון נפסד. רעיון שממנו עושה מיקרוסופט את הכסף, ומי שמסכים לרעיון הזה הוא פראייר. ואם הוא לא היה פראייר, למיקרוסופט לא היה כל כך הרבה כסף. הם הכי עשירים, כי הם הכי נצלנים, כי הלקוחות שלהם הם הכי פראיירים.

זו מן הסתם הבעת דיעה, אני יכול לחשוב על סיבות אחרות להשתמש במערכת חלונות. (נניח - סיבות הסטוריות - תמיכה בעברית לפני שנת 1998, בלי להדר מחדש חצי ליבה כדי לשלב BIDI ...).

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 11:50
נושא ההודעה:

ציטוט:
"בנושא האבטחה, נראה שמיקרוסופט בחרה בגישה חדשה של התשת המשתמשים ומנהלי המערכת. על כל צעד וצעד שעלול להשפיע על מערכת ההפעלה צץ לו חלון המבקש לאשר את הפעולה. כאילו שהקלקת על הסרת תוכנה "בטעות". אני משער שהם מקווים שכותבי הוירוסים לא יצליחו לעקוף את המנגנונים האלו. בהצלחה להם"

ראשית כל, ניתן לבטל את המנגנון המדובר.
שנית, מזה 6 שנים אין לי בחלונות XP וירוסים, טרויאנים ורוגלות.
אנטי וירוס טוב דוגמת נוד32 + פיירוול של OUTPOST או KASPERSKY INTERNET SECURITY עושים עבודה יוצאת מהכלל.
תבין, להשמיץ ללא מושג זה דבר קל.
רוב הבעיות של משתמשי חלונות - אנטי וירוס שאינו מוגדר היטב או אינו מעודכן. בכל מקרה, גם לנוד 32 וגם לקספרסקי יש מנגנון יורואיסטי המגלה למעלה מ 80% מהוירוסים גם ללא עידכונים.

מה תאמר על התנופה האחרונה בפיתוח אנטי וירוסים ללינוקס?

מעט יותר אובייקטיביות וידע!

חזרה לתוכן הדיון
MBDלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 27/09/2004 · הודעות: 4161 ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 11:56
נושא ההודעה:

Anonymous :
ציטוט:
"בנושא האבטחה, נראה שמיקרוסופט בחרה בגישה חדשה של התשת המשתמשים ומנהלי המערכת. על כל צעד וצעד שעלול להשפיע על מערכת ההפעלה צץ לו חלון המבקש לאשר את הפעולה. כאילו שהקלקת על הסרת תוכנה "בטעות". אני משער שהם מקווים שכותבי הוירוסים לא יצליחו לעקוף את המנגנונים האלו. בהצלחה להם"

ראשית כל, ניתן לבטל את המנגנון המדובר.
שנית, מזה 6 שנים אין לי בחלונות XP וירוסים, טרויאנים ורוגלות.
אנטי וירוס טוב דוגמת נוד32 + פיירוול של OUTPOST או KASPERSKY INTERNET SECURITY עושים עבודה יוצאת מהכלל.
תבין, להשמיץ ללא מושג זה דבר קל.
רוב הבעיות של משתמשי חלונות - אנטי וירוס שאינו מוגדר היטב או אינו מעודכן. בכל מקרה, גם לנוד 32 וגם לקספרסקי יש מנגנון יורואיסטי המגלה למעלה מ 80% מהוירוסים גם ללא עידכונים.

מה תאמר על התנופה האחרונה בפיתוח אנטי וירוסים ללינוקס?

מעט יותר אובייקטיביות וידע!

אם כ"כ מושלם לך עם XP, אז מה אתה עושה בפורום הזה?

תמיד יהיה את האורח עם הסיפורים האלו.... זה מדהים אותי Rolling Eyes

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 12:05
נושא ההודעה:

אין זה משנה אם אני משתמש בלינוקס או לא. לא על כך הדיון. אני מתייחס לעובדות באופן אובייקטיבי. כנראה שהנך אחד המתלהמים. נמאס כבר לקרוא קשקושים של כאלו אשר חפצים למצוא חן בעיני עמיתים אחרים ותו לא. לידיעתך, מפאת גילי, סביר להניח שנסיוני בלינוקס, מערכות הפעלה ועבודה כבכיר בתחום המחשבים משנת 1977 הקנה לי לא מעט ידע, נסיון והבנה ואין בכונתי ליצור ויכוח על מה טוב יותר או פחות אלא להתייחס לנתונים נכונים גרידא. מובן?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 12:21
נושא ההודעה:

Anonymous :
אין זה משנה אם אני משתמש בלינוקס או לא. לא על כך הדיון. אני מתייחס לעובדות באופן אובייקטיבי. כנראה שהנך אחד המתלהמים. נמאס כבר לקרוא קשקושים של כאלו אשר חפצים למצוא חן בעיני עמיתים אחרים ותו לא. לידיעתך, מפאת גילי, סביר להניח שנסיוני בלינוקס, מערכות הפעלה ועבודה כבכיר בתחום המחשבים משנת 1977 הקנה לי לא מעט ידע, נסיון והבנה ואין בכונתי ליצור ויכוח על מה טוב יותר או פחות אלא להתייחס לנתונים נכונים גרידא. מובן?

אז על סמך נתונים נכונים:
למה צריך אנטי וירוס אם אין וירוסים?

כמובן, בחרת משהו שכן יש לו.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [משתמש]
  2. אורח
  3. אורח [משתמש]