ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
MBDלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 27/09/2004 · הודעות: 4161 ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 12:43
נושא ההודעה:

Anonymous :
אין זה משנה אם אני משתמש בלינוקס או לא. לא על כך הדיון. אני מתייחס לעובדות באופן אובייקטיבי. כנראה שהנך אחד המתלהמים. נמאס כבר לקרוא קשקושים של כאלו אשר חפצים למצוא חן בעיני עמיתים אחרים ותו לא. לידיעתך, מפאת גילי, סביר להניח שנסיוני בלינוקס, מערכות הפעלה ועבודה כבכיר בתחום המחשבים משנת 1977 הקנה לי לא מעט ידע, נסיון והבנה ואין בכונתי ליצור ויכוח על מה טוב יותר או פחות אלא להתייחס לנתונים נכונים גרידא. מובן?

Anonymous :

ראשית כל, ניתן לבטל את המנגנון המדובר.
שנית, מזה 6 שנים אין לי בחלונות XP וירוסים, טרויאנים ורוגלות.

מה שמוזר, זה שאתה מנסה לקבל לגיטמציה, אבל לא מדבר אמת (ואני מתנסח בעדינות): אם XP שוחררה רק ב-2001, איך זה שבסוף 2006 יש לך אותה כבר 6 שנים ???
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_XP
(בצד ימין)

די, מספיק. אם אתה מרוצה מחלונות - עזוב אותנו בשקט. אם אתה רוצה להצטרף למועדון - תשאל איך. אבל בבקשה אורח נכבד, אל תוציא אותנו מהאופוריה שאנחנו חיים בה. תודה.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 12:52
נושא ההודעה:

nadavvin :
Anonymous :
אין זה משנה אם אני משתמש בלינוקס או לא. לא על כך הדיון. אני מתייחס לעובדות באופן אובייקטיבי. כנראה שהנך אחד המתלהמים. נמאס כבר לקרוא קשקושים של כאלו אשר חפצים למצוא חן בעיני עמיתים אחרים ותו לא. לידיעתך, מפאת גילי, סביר להניח שנסיוני בלינוקס, מערכות הפעלה ועבודה כבכיר בתחום המחשבים משנת 1977 הקנה לי לא מעט ידע, נסיון והבנה ואין בכונתי ליצור ויכוח על מה טוב יותר או פחות אלא להתייחס לנתונים נכונים גרידא. מובן?

אז על סמך נתונים נכונים:
למה צריך אנטי וירוס אם אין וירוסים?

כמובן, בחרת משהו שכן יש לו.

הוירוסים קיימים אך יש דרכים להתגונן. לידיעתך, באחד המחשבים שלנו עליו מותקנת מפיס, חדר בזמן הפעלת מפיס וירוס משותף ללינוקס וחלונות וגרם נזק. בכל אופן, שים לב לעובדה שגם מק אינו בלתי חדיר וכן, לגירסאות אנטי וירוס המיועדות ללינוקס.
לכל מערכת הפעלה יתרונות וחסרונות אך אין זה הופך אותה לטובה או נחותה יותר.
לא מזמן פתח כאן מישהו פתיל בנושא "לינוקס אינה מתאימה לשולחן העבודה" עוד כותרת בלתי ראוייה. אם אינה מתאימה כיצד מליוני משתמשים בעולם עובדים עם לינוקס? אני מקבל שלינוקס/חלונות אינם מתאימים לכל אחד וטעמיו עימו. חשוב להיות אובייקטיבי ולא להפריח דברים בלתי ראויים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 12:52
נושא ההודעה:

nadavvin :
Anonymous :

אז על סמך נתונים נכונים:
למה צריך אנטי וירוס אם אין וירוסים?

כמובן, בחרת משהו שכן יש לו.

הוירוסים קיימים אך יש דרכים להתגונן. לידיעתך, באחד המחשבים שלנו עליו מותקנת מפיס, חדר בזמן הפעלת מפיס וירוס משותף ללינוקס וחלונות וגרם נזק. בכל אופן, שים לב לעובדה שגם מק אינו בלתי חדיר וכן, לגירסאות אנטי וירוס המיועדות ללינוקס.
לכל מערכת הפעלה יתרונות וחסרונות אך אין זה הופך אותה לטובה או נחותה יותר.
לא מזמן פתח כאן מישהו פתיל בנושא "לינוקס אינה מתאימה לשולחן העבודה" עוד כותרת בלתי ראוייה. אם אינה מתאימה כיצד מליוני משתמשים בעולם עובדים עם לינוקס? אני מקבל שלינוקס/חלונות אינם מתאימים לכל אחד וטעמיו עימו. חשוב להיות אובייקטיבי ולא להפריח דברים בלתי ראויים.

חזרה לתוכן הדיון
nadavvinלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 08/12/2003 · הודעות: 7066 ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 13:12
נושא ההודעה:

הנקודה היתה לא אם ניתן להתגונן מפני וירוסים אלא למה בכלל להתגונן מפני וירוסים אם אין צורך בכך? למה להפעיל על המחשב תוכנות מיותרות?

וזה דיי מוזר שאתה אומר וירוס משותף לוינדוס וחלונות.
יש לך הוכחה לקיומו?

בינארים של וינדוס לא יכולים לרוץ ישירות על לינוקס.

VBS לא נתמך במיוחד אם בכלל בלינוקס.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 14:26
נושא ההודעה:

כפי שמפנים כל אחד כאן לחפש בגוגל, כך גם אציע לך. תמצא שפע מידע בנידון.
virus linux windows או כל ערך אשר מתייחס לנושא.
מערכת הפעלה הינה עניין של בחירה וטעם אישי מבלי להכנס לפרטים אשר יובילו למחמת הפצות.
חופש הבחירה קיים גם לאלו אשר מעדיפים לרכוש מערכת הפעלה ותוכנות נילוות.

חזרה לתוכן הדיון
sijpלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/05/2004 · הודעות: 5544 · מיקום: ~

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 14:38
נושא ההודעה:

ציטוט:
חופש הבחירה קיים גם לאלו אשר מעדיפים לרכוש מערכת הפעלה ותוכנות נילוות.

אתה מתכוון לרכוש רישיון שימוש.
אין חברה בעולם הידוע לנו, שמוכרת תוכנה לצרכנים.

שוב, אפשר לשלם גם על תוכנה חופשית, ויש המון שעושים את זה. ולכן מה שהתכוונת להגיד זה דבר נכון.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 15:48
נושא ההודעה:

לאלמוני עם הוירוס: אתה יכול לספק יותר פרטים עליו? איך הוא בדיוק עבד? איך הוא הצליח להדביק משהו? מה הוא בדיוק הצליח לשנות במערכת ה־Mepis? איזו פעולה נדרשה מצד המשתמש כדי שהוא יצליח לעבוד? אילו הרשאות?

(או שמא חוסר אלמוניות היא הגנה מוצלחת נגד ווירוסים)

חזרה לתוכן הדיון
dov_sלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 28/05/2004 · הודעות: 525 · מיקום: מודיעין

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 16:21
נושא ההודעה:

צפריר :
לאלמוני עם הוירוס: אתה יכול לספק יותר פרטים עליו? איך הוא בדיוק עבד? איך הוא הצליח להדביק משהו? מה הוא בדיוק הצליח לשנות במערכת ה־Mepis? איזו פעולה נדרשה מצד המשתמש כדי שהוא יצליח לעבוד? אילו הרשאות?

(או שמא חוסר אלמוניות היא הגנה מוצלחת נגד ווירוסים)

זה מה שאני מצאתי בהקשר:
http://www.vnunet.com/vnunet/news/2153723/virus-sees-across-platforms
נראה FUD של קפרסקי

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם כתובת AIM MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 17:38
נושא ההודעה:

ציטוט"
"מה שמוזר, זה שאתה מנסה לקבל לגיטמציה, אבל לא מדבר אמת (ואני מתנסח בעדינות): אם XP שוחררה רק ב-2001, איך זה שבסוף 2006 יש לך אותה כבר 6 שנים ???
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_XP
(בצד ימין)

די, מספיק. אם אתה מרוצה מחלונות - עזוב אותנו בשקט. אם אתה רוצה להצטרף למועדון - תשאל איך. אבל בבקשה אורח נכבד, אל תוציא אותנו מהאופוריה שאנחנו חיים בה. תודה."

מאז ועד היום עברו כמעט 6 שנים. סליחה שלא נקבתי במספר השנים, חודשים, שבועות וימים המדוייק. לא באתי לשכנע אותך לעבוד עם חלונות או לטעון שהיא טובה יותר אלא להביא עובדות.
המשך להשתמש בלינוקס אם זו עדיפה לך על חלונות. בסך הכל, גם היא עושה את העבודה ואם יש כמוך אשר מרוצים ממנה יותר, אין לי כלל וכלל בעייה עם זה.
לא באתי להביא מסר חדש אשר אומר שחלונות עדיפה.
באתר זה תמצא גם התייחסות לא רק ללינוקס אלא גם לחלונות ומייקרוסופט ואף קיים פורום בנושא מערכות הפעלה לא חופשיות.
בסך הכל הבעתי את דעתי באופן אובייקטיבי ומתוך נסיוני.
לסיכום, אסכים עם מי שאומר שלינוקס בטוחה יותר אך עם זאת, שים לב שיותר ויותר חברות מפתחות אנטי וירוסים ללינוקס. כנראה שיש דרישה בקרב משתמשים מסויימים לנושא זה.

חזרה לתוכן הדיון
DoKלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 22/02/2004 · הודעות: 3114 · מיקום: ירושלים

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 17:54
נושא ההודעה:

MBD :
משהו לגבי ההרשאות של חלונות...
1. אין למשתמש זכות לבצע פעולות לגיטימיות (כמו שינוי אופן התצוגה של הפאנל או תפריט ההתחל

בלינוקס יכולת זו נקראת kiosk והיא עובדת יפה מאוד לפחות ב-KDE וב-Xfce
למצב זה יש יתרונות משמעותיים בארגונים עם משתמשים רבים שמחזיקים צוות לתמיכה טכנית.
מנשק משתמש אחיד מקל מאוד על פתרון בעיות בע"פ ללא צורך לראות את המחשב הספציפי עליו עובד המשתמש ומן הסתם גם דורש הכשרה פשוטה יותר של התומכים הטכניים.
אם אין צוות תמיכה טכנית מקומי אז הייתרונות גדולים עוד יותר.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח נטה ללוןאורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 18:05
נושא ההודעה: לגבי שרתי חופשיים על חלונות

ישר צצו כאלו שאמרו, וודאי שיש שרת samba על חלונות, יה חתיכת בור עם אמא פינגוינית, זה מובנה במערכת ההפעלה.
אכן מובנה, ואכן מוגבל להפליא.
בחלונות xp גירסא ביתית - עד 5 משתמשים מחוברים.
בחלונות xp גירסא מקצועית - חבר יותר מ-10 מחשבים ותתחיל לקבל connection refuse.

נניח שיש לך משרד בינוני, 15 מחשבים, ואתה צריך בסה"כ שרת קבצים קטון וחלוש. מה שכל פנטיום 4 מהוגן יכול לשרת מבלי לגהק. צריך להשקיע בתוכנה 1500$ דולר כדי לקבל תוצאה ראויה. כן, 470$ עבור sbs עם 5 רשיונות, ועוד 2 עידכונים של 5 רשיונות כל אחד. 1500$ בשביל מה שאתה מקבל בחינם בלינוקס.

אז נכון, יש בחלונות שרת ftp וגם שרת apachi אבל כמה תעלה לך תוכנה שיכולה לשרת ממש כמות גדולה של משתמשים? לא אמרתי שאי אפשר, אמרתי שאין מוצרים מקצועיים, מוצרים שיעבדו כראוי בלי להתחיל לסרב לתת שירות כי קנית תוכנה מסרסת שלא מאפשרת למחשב שלך לעבוד כראוי ולבלי להוציא עליהם הון עתק בשביל דברים שכיום הם פשוט בסיסיים.

חזרה לתוכן הדיון
אייל ת.הצטרפות: 24/04/2003 · הודעות: 3203 ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 18:06
נושא ההודעה:

האמת היא שיצא לי להתנסות עם ויסטה בעצמי, מספר לא מועט של שעות (כמעט יום שלם.. אצל דודים שהורידו והתקינו).

ראשית כל, נתחיל בכך שכמות האפקטים שיש למשל בקומפיז, עושה לי סחרורות, דווקא שם יש אפקטים אבל במידה, בעיקר חלונות שקופים שזה חמוד, ומסך הALT+TAB (אושזה היה דגל+טאב) שמציג את החלונות בזווית חביבה.
יש לציין שהיה חסר לי משהו כמו EXPOSE של מק (שמציג את הכל בקטן).

בסך הכל הממשק משתמש השתפר משמעותית, אבל הבעיה היא שאין שם יותר מדי דברים מקוריים של מייקרוסופט.

במידה ולא הבחנתם, יש תקיית בית בווינדוס (שיושבת ב c:\users\name) ויש תקיות להכל.

המסך פתיחה/שמירה של קבצים זהה לחלוטין לזה שיש בGTK, מציג בקטן רק את התקיות שבמועדפים, ולחיצה על ADVANCED מציגה את הכל (כאשר בצד שמאל יש את התקיות המועדפות, תקיית הבית, והכוננים ובצד ימין הקבצים).

האקספלורר עצמו (לא הדפדפן אינטרנט) זוועתי לחלוטין, קצת קשה להתמצא שם ולהבין איך יוצאים מתקיית הבית לתוך המחשב (וטוב שכך.. אבל לבלבל את המשתמש לא מכסה על האפשרות שאפשר להגיע למערכת), ולמרות זאת, נסיונות למחוק קבצי מערכת אמרו לי שאין לי את ההרשאות המתאימות., אבל מה קורה כאשר מנסים למחוק קבצים של תוכנות? למשל של אופיס? או של האנטיוירוס?

סה"כ הווינדוס בא ארוז חמוד, ומעוצב בצורה כיפית ונוחה (דבר שמאוד חשוב לדעתי בעבודה מרובה, וזה הכיף של העבודה מול המחשב), יש זיהוי קול חביב, הרבה תוכנות חדשות, למשל לעשות מצגות תמונות עם טקסט (שהרבה עושים את זה כמתנות לאנשים - שימושי).

מבחינת ניהול המערכת כמעט כלום לא השתנה, בסופו של דבר הDEVICE MANAGER נשאר אותו הדבר וככה גם החלונות של הניהול התקנים (לפחות ממה שראיתי).

מה שכן, מייקרוסופט לפחות לקחו את עצמם בידיים וציידו את הווינדוס עם ערכת תוכנות משלימה רחבה יותר, אמנם חסר עדיין עורך טקסט (רק הWORDPAD המחורבן) אבל לפחות יש תוכנה לניהול תמונות מסודרת, ואת המדיה פלייר לניהול מוזיקה ווידאו, וסה"כ הרבה יותר קל לנהל את הקבצים בצורה מסודרת.

בשורה התחתונה? מערכת חמודה, דורשת הרבה זמן הסתגלות, אני רציני - הרבה, משתמשי לינוקס (לא אנטי-מייקרוסופט, אלא אנשים פתוחים) דווקא יחבבו את המערכת (אבל יכעסו שהכל כל כך מועתק מלינוקס), משתמשים חדשים לא יאהבו אותה, יותר נוחה, יותר אפשרויות, יותר מדי אפשרויות שזה מבלבל, ומשתמשים ותיקים בווינדוס יהססו הרבה אם להגר לזה.

ספק אם היא תתרומם..

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
Vitaliאורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 18:28
נושא ההודעה:

MBD :

1. אין למשתמש זכות לבצע פעולות לגיטימיות (כמו שינוי אופן התצוגה של הפאנל או תפריט ההתחל
2. למשתמשים אסור לגשת לכונן C - אבל הפלא ופלא, אם נכנסים דרך המסוף כן אפשר לגשת לכונן C....
אלו 2 נקודות שאני זוכר עכשיו, שבעיני שתיהן מספיק חשובות כדי *לא* להחשיב את מערכת ההרשאות של XP כמספיקה.

אני ינסה להסביר:
לגבי 1 , כ default יש למשתמש מוגבל אפשרות לשנות את כל מה שאמרת אלא אם
ה administrator מחליט אחרת, ואז הוא יכול להשתמש ב group policy או mandatory profile בשביל "לנעול" את הפרופיל משתמש (יש כמובן עוד דרכים).

לגבי 2 , שוב כ default יש למשתמש רגיל גישת קריאה ל C (או ל root של כל מחיצה),
ויש לו שילטה מלאה רק על הפרופיל משתמש שלו, שנמצא תחת Documents and Settings ב C.
במקרה שלך אני מנחש שה administrator ערך את ACL ב root של c ולכן לא הייתה
יכול לגשת לשם, כשאתה פותח את CMD דרך שורת ה RUN הוא נפתח (כ default)
בתיקיה של הפרופיל שלך והתיקיה הזאת לא יושרת את ההרשאות מאף אחד, זה נועד
בשביל למנוע denial of service לא מכוון של ה administrator.

ברנש :

לבחור שהתלונן על ה777 של לינוקס - זו רק ברירת המחדל. יש מערכות הרשאות נוספות כדוגמת זו של SELINUX, שאינן נופלות מזו של חלונות. ברירת המחדל היא בלעדיהן, מפני שנדרש ידע לא מועט לשמוש נכון בהן, ושימוש לא נכון צופן בחובו הפתעות (נניח שהתרת לעצמך גישה לקריאה וכתיבה על המmailbox שלך, אבל לא לשנוי קבצים ...).

קראתי ב FAQ של SELINUX ואם הבנתי נכון מדובר ב MAC , הייתי רוצה לדעת אם
יש מערכת DAC חילופית ל Linux ?

mksoft :
לפני שאתה מאשים אחרים בפנאטיות ותוקף על חוסרים שלא קיימים (הרשאות, מה אתה ליצן ?), כדא שתלמד על ACL בלינוקס, ואז תחזור לכאן.

אנשים מנסים לשמור על דיון הוגן, ואז אתה בא וזורק כאן שטות כזאת, ולא מתבייש להפגין בורות ?

קודם כל אני לא תוקף שום דבר, אמרתי את דעתי (אפילו הדגשתי את המילה), יכול להיות
שאני צודק ויכול להיות שלא, אם אתה מאמין שאני טועה אני מאוד ישמח לקבל הסבר.
וזה מאוד לא מכובד לקרוא למישהו ליצן רק בגלל דעה שונה, במיוחד כשזה נעשה
מאחרי מספר ראוטרים ולא בשמך האמיתי.

לתת הרצאות על "איך זה אצלנו בלינקס לעומת windows " ולפנות אלי בדרך מתנאשת כמו:
"אתה מבין, משתמש חלונות חביב", וכמובן להסביר לי למה Windows לא יכולה לענות על
הצרכים שלי מבלי לדעת איזה צרכים יש לי. אני לא רואה איך זה נופל לקטגוריה של
"אנשים שמנסים לשמור על דיון הוגן".

לגבי הבורות, כולנו "מפגינים בורות", לרוב אנחנו עושים את זה מתוך תמימות ולא מודעים לזה.
לכן זאת לא סיבה לקרוא למישהו "ליצן", אני למשל רואה במשפט הבא: "כדא שתלמד על ACL בלינוקס" - "הפגנת בורות" מאוד רצינית בכל מה שקשור לבקרת גישה.
אבל אני לא יקרא לך בשמות אלא יסביר לך את הטעות שלך (אם תבקש הסבר כמובן).

חזרה לתוכן הדיון
יותםאורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 19:08
נושא ההודעה:

א. חשבתי שמה שנענע כתבו את זה בתור בדיחה... אני לא הבנתי למה עשו על זה כתבה בכלל.

ב. אני מוחה על ההשמה של הטענה שלי כטענה נגד לינוקס. אני משתמש בלינוקס ומעדיף אותה על וינדוס עשרות מונים (ואני לא רוצה אפילו להתחיל ולהסביר למה)

בהצלחה לך עם ויסטה, תחזור לספר לנו על זה כיף לך עם ויסטה אחרי שקנית זכרון חדש, ולוח אם חדש למעבד החדש שלך (כי הישנים לא החזיקו את המערכת) ועם הוירוסים והרושעות והפופאפים שלך.

בכנות אני מעדיף לוותר על 10% מהאתרים באינטרנט וללחוץ עוד שני קליקים עם העכבר כדי לשנות את הפונטים במסמכי וורד שאני פותח בשביל לקבל מערכת יציבה ועמידה. שלא לדבר על חינמית...

הסיבה היחידה לדעתי שוינדוס היא מערכת הפעלה כל כך נפוצה אצל משתמשים ביתיים היא שעד לפני שנתיים בערך זה נחשב כנורמה להוריד את וינדוס באימיול ולצרוב.

חזרה לתוכן הדיון
צחי_לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 26/03/2004 · הודעות: 378 ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 21:46
נושא ההודעה:

יותם :
הסיבה היחידה לדעתי שוינדוס היא מערכת הפעלה כל כך נפוצה אצל משתמשים ביתיים היא שעד לפני שנתיים בערך זה נחשב כנורמה להוריד את וינדוס באימיול ולצרוב.

לא, הסיבה לכך היא שעד לפני שנתיים וינדוס היתה המערכת היחידה שאפשר היה להתקין על PC ולהשתמש בה בלי לקרוא עשרות מדריכים קודם לכן. ואגב, למה אתה חושב שהיום לא מורידים באימיול/משיגים בדרך אחרת?

וזה חוץ מאוסף התוכנות האינסופי שיש לוינדוס, שעדיין אין ללינוקס. כן, יש תוכנות לכל צורך ללינוקס, אבל כמה? נדמה לי שאת מספר התוכנות לעריכת תמונה ללינוקס, למשל, אפשר לספור על אצבעות יד אחת, לא? וגם קל יותר למצוא עזרה לבעיות בוינדוס, רק בגלל התפוצה שלה. ועוד סיבות שהופכות את השימוש בוינדוס לקל יותר.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
יותםאורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 22:06
נושא ההודעה:

ציטוט:
לא, הסיבה לכך היא שעד לפני שנתיים וינדוס היתה המערכת היחידה שאפשר היה להתקין על PC ולהשתמש בה בלי לקרוא עשרות מדריכים קודם לכן. ואגב, למה אתה חושב שהיום לא מורידים באימיול/משיגים בדרך אחרת?

וזה חוץ מאוסף התוכנות האינסופי שיש לוינדוס, שעדיין אין ללינוקס. כן, יש תוכנות לכל צורך ללינוקס, אבל כמה? נדמה לי שאת מספר התוכנות לעריכת תמונה ללינוקס, למשל, אפשר לספור על אצבעות יד אחת, לא? וגם קל יותר למצוא עזרה לבעיות בוינדוס, רק בגלל התפוצה שלה. ועוד סיבות שהופכות את השימוש בוינדוס לקל יותר.

אני מזמין אותך לקרוא כל אחד מהפוסטים שכותרתם הם בסגנון "לינוקס לא טוב, וינדוס עדיף" וכן הלאה... לא על זה הדיון.

מה שמפריע לי בהודעה שלך הוא
א. הטענה לגבי קלות ההתקנה של לינוקס.

אני עברתי ללינוקס בערך לפני שנתיים ועשיתי את קולד טרקי, כלומר קמתי יום אחד והתקנתי לינוקס וזהו. החלטתי שאני עושה הכל עם לינוקס בו נראה בכמה תחומים הייתי צריך עזרה על מחשב בלי חומרה בעייתית (ולא המחשב שיש לי איתו עכשיו)
המממ....
להתקין, היה בלי בעיה. הכנסתי דיסק. בחרתי עברית, הגדרתי מחיצות והתקנתי.
נכון להתקין ג'נטו או דביאן דורש קצת מדירכים אבל אלו לא מתיימרות להיות הפצות פשוטות אלא כאלו שמקסמות את המערכת שלך.

מה עכשיו אינטרנט? מודה פה הייתי צריך עזרה מנטוויז'ן, אבל זה גם עם וינדוס (אתה באמת הולך להגיד לי שבפעם האחרונה שרצית להגדיר אינטרנט עשית את זה לבד)

מה עוד אני צריך כדי לעבוד?
כלום! יש לי כבר סביבת אופיס, תוכנה נורמאלית לגלישה באינטרנט, ועוד שפע הפתעות.

רוב ההתקנות של תוכנה הרבה יותר פשוטות מווינדוס אז אני לא יודע בדיוק על איזה מדריכים אתה מדבר.

אני רק מזמין אותך לספר לנו על התלאות שעברת כשהחלטת להסיר את תוכנת האנטי וירוס של נורטון מהמחשב שלך. \

הורדה באימיול.... אין לי ספק שמורידים. מה שכן מדיניות ההפחדה של מייקרוסופט מתחילה לפלוש אליך לבית. והיום כדי לשים וינדוס על המחשב בלי לשלם אתה צריך להוריד אסופה של קראקים שאני לא בטוח שזה מה שהיית רוצה לשים על המחשב שלך.

חזרה לתוכן הדיון
משתמשאורח · ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 22:07
נושא ההודעה: יותר קל למצוא פתרון לבעיות חלונות?!?

אני הבנתי שהגיע הזמן לעבור ללינוקס, בין השאר, כאשר על המון תקלות בחלונות מצאתי קודם כל התייחסות ללינוקס.

כאשר אתה עובד על חלונות אתה עובד למעשה מול קופסא שחורה. מזיז משהו, מנער קצת, מקשיב, רואה אם הבעיה נפתרה. בלינוקס, אתה מנסה להבין את הבעיה, חוקר את הלוגים ומוצא פתרון. היכולת שלך להבין בלינוקס את מהות הבעיה תלויה אך ורק בהבנה שלך את המערכת. ואילו בחלונות, הוא תלוי בכמה שהתחשק למיקרוסופט לחשוף לפניך את המידע.

בלינוקס, תהליך פתרון הבעיות הוא למעשה תהליך שבו לומדים כיצד לפתור בעיות ולא רק תהליך של כיצד ללמוד לפתור בעיה ֶx. זה הבדל שבין שינון לבין הבנה. ככול שיודעים יותר, כך אפשר ללמוד יותר. בחלונות יש מעליך כל הזמן תיקרת זכוכית שדופקת לך את הראש.

אז מיקרוסופט הוסיפה כל מיני "כלים" שהם למעשה טלאים על גבי טלאים, מעין אילתורים. מדי פעם זה עובד, מדי פעם לא, ואף אחד לא מבין בדיוק למה.

בשביל לעבוד בלינוקס צריך לפתח הבנה לגבי מהות מערכת ההפעלה. בחלונות, זה תהליך של ניסוי ושינון. לא סתם כל כך הרבה אנשים מתחפרים בחלונות, בגדול, זו מערכת שצריך הרבה פחות תבונה כדי לעבוד מולה, ובהתאם לכך, התוצאות הרבה פחות מוצלחות.

חזרה לתוכן הדיון
dlev1לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 28/09/2006 · הודעות: 101 ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 23:19
נושא ההודעה:

ציטוט:
וזה חוץ מאוסף התוכנות האינסופי שיש לוינדוס, שעדיין אין ללינוקס. כן, יש תוכנות לכל צורך ללינוקס, אבל כמה? נדמה לי שאת מספר התוכנות לעריכת תמונה ללינוקס, למשל, אפשר לספור על אצבעות יד אחת, לא?

לא צריך ללכת כל כך רחוק, עדיין לא מצאתי תוכנת ICQ נורמלית ללא שום בעיה עם תמיכה בעברית (או שההודעות Away מופיעות בג'יבריש או שההודעות שנשלחו כשאתה לא מחובר מופיעות כסימני שאלה או כל בעיה אחרת).

חזרה לתוכן הדיון
גיללא בפורום כעת ת.הצטרפות: 24/09/2006 · הודעות: 39 ·

הודעה פורסם: 09/11/2006 - 23:57
נושא ההודעה: Re: משתמשי חלונות הם פראיירים

האורח :

בחלונות אין חופש בחירה.

תקן אותי אם אני טועה, אבל הבחירה החופשית היא בין חלונות ל unix*, לא?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/11/2006 - 01:13
נושא ההודעה:

שוב מלחמת הפצות?
יאללה! סולחה!

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל: