ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
TIATN123לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 03/12/2006 · הודעות: 44 ·

הודעה פורסם: 12/01/2007 - 01:22
נושא ההודעה: שגיאה במהלך התקנת FREEBSD 6.1 בזמן כתיבת המחיצות לדיסק

כשאני מגיע לשלב כתיבת המידע writing partiton information to drive ad0

אני מקבל את ההודעה הבאה:error:unable to write data to disk ad0!
message couldnt make filesystems proprely. aborting

מה לעשות? יש לי סקטורים פגומים על הדיסק ואני מניח שזו הבעיה אבל ווינדוס גנטו ואובונטו הצליחו לעקוף את זה. כיצד ניתן לעקוף זאת ב FREEBSD?

ואם יש אפשרות לתת לי לינקים לאתרים ופורמים טובים לfreebsd אני אשמח מאד.

תודה מראש..

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
לולי-אורח · ·

הודעה פורסם: 12/01/2007 - 08:29
נושא ההודעה:

סקטורים פגומים על הדיסק משמעם שהדיסק הולך למות ויכול להכשל כל רגע. לדעתי אין טעם להתקין משהו חדש עליו - במקום זה התרכז בגיבוי והצלת החומר מהדיסק הנכחי. מצא דיסק חדש, החלף - ואז תתקין.
לBSD פורומים רבים - מספיק לחפש בגוגל ותמצא המון חומר. בעברית יש די הרבה בלינמגזין.

חזרה לתוכן הדיון
TIATN123לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 03/12/2006 · הודעות: 44 ·

הודעה פורסם: 14/01/2007 - 01:46
נושא ההודעה:

פירסמתי הודעה בנושא ב: FREEBSDFORUMS.ORG ולא קיבלתי שום תשובה.
לגבי זה שהארד דיסק עומד למות זה לא ממש משנה לי כי זה מחשב נוסף לצורך ניסויים ושטויות וכרגע אני מעוניין להתקין עליו גנטו וfreebsd.אין עליו שום חומר שעליי לגבות.
ולמען האמת כבר בערך 3לוש שנים יש לו סקטורים פגומים ומאז התקנתי אליו עשרות פעמים ווינדוס ושטויות ושום דבר לא קרה.

בכל מקרה תודה על התגובה.

ואם יש דרך להתגבר על המכשול הזה אשמח לשמוע אפילו תוך סיכון של ההארדיסק ולגבי שאלתי בנושא האתרים והפורומים אני בטוח ויודע שיש המון אתרים ופורמים בנושא אבל בכל מקרה רציתי לקבל המלצות לגבי הפורומים והאתרים שאנשים מצאו כאן שימושיים במיוחד.

תודה מראש....

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
לולי-אורח · ·

הודעה פורסם: 14/01/2007 - 08:13
נושא ההודעה:

ראשית, אני חוזר על המלצתי להחליף את הדיסק. מחיריהם של אלו ירדו מאד לאחרונה וגם שטחיהם עלו משמעותית.
אם הצעה מומלצת זו לא מקובלת עליך, ישנם כלים רבים שיכולים לעזור לך בנסיון לתיקון הדיסק. קודם כל יש כאלו באתר יצרן הדיסק. שנית יש חבילה ברוב הפצות לינוקס בשם smartd (או משהו קרוב לזה) שעורכת בדיקה לדיסק ומספרת לך מה בדיוק תוחלת החיים שלו ואם ניתן לתקן אותו.
אם תעלה לכאן את פרטי הדיסק, ואת הודעת השגיאה **המדויקת** (השתמש בנייר ועפרון כדי להעתיק אותה) ניתן יהיה לעזור לך באופן יותר פרטני.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/01/2007 - 11:29
נושא ההודעה:

הבעיה היא ככל הנראה לא בסקטורים של הדיסק, יען כי לא נראה לי סביר שדווקא הסקטורים של טבלת המחיצות עושים בעיות (כי אז הם היו עושים בעיות גם בלינוקס).

להערכתי הזיהוי של טבלת המחיצות אינו מתבצע כמו שצריך; הניחוש שלי הוא שהמערכת לא קיבלה את הגיאומטריה הנכונה של ההרדיסק ועכשיו היא לא מצליחה לרשום למקום ה"נכון" מבחינתה. חיפשתי קצת בגוגל ויש שם המלצה לעלות את דיסק ההתקנה ב-SAFE MODE ולנסות אז. לא יודע אם זה יעזור לך כי אין מספיק אינפורמציה במה שכתבת.

מה שבטוח: כדי להבין מה באמת קורה שם חייבים את הפלט המלא של המערכת (תראה מה כתוב בקונסולה; Ctrl-Alt-F1 כדי להגיע לשם).

- fai.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. TIATN123
  2. אורח [לולי-]