ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
נושא זה נעול . לא ניתן לערוך הודעות או להגיב
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
Shragaאורח · ·

הודעה פורסם: 23/01/2007 - 23:04
נושא ההודעה: Dual Boot הלך קפוט

יש לי מחשב קצת ישן - AMD DURON 900 MHZ עם זכרון 384MB ודיסק קשיח של 40GB, מחולק לשני חלקים של 20GB. היה מותקן על המחשב חלונות XP שהלך ונעשה עמוס ואיטי עם הזמן. בשלב מסוים המחשב התחיל להיתקע בזמן פעולה - אחרי 30 שניות עד 3 שעות של עבודה.
יום אחד החלטתי להתקין אחד לינוקס 2006. חילקתי את כונן D ל10GB עבור חלונות ו-10GB עבור לינוקס. ראו זה פלא - המחשב נעשה מחשב-על, והוא עבד ימים ארוכים מבלי להיתקע. כעת הייתי בטוח שהבעייה של היתקעות המחשב היא בעיית תוכנה, ולא בעיית חומרה.
ואז עשיתי מעשה אשר לא ייעשה: פירמטתי את כונן C והתקנתי עליו מחדש את חלונות XP. מאותו היום ה-DUAL BOOT הלך קפוט. נותרתי עם חלונות XP שסובל ממחלות ילדות קשות, ועם אחד לינוקס, שהיה קל יותר להגיע אליו לו היה מוחזק בשבי החיזבאללה. שאלתי היא, כיצד ניתן להחזיר את תפריט ה-DUAL BOOT? האם התקנה חדשה של אחד לינוקס על ה-PARTITION הקיים תפתור את הבעייה? האם קיים פתרון אלגנטי יותר, שישמור על ההגדרות הקיימות בלינוקס?
לסיום, בקשה קטנה: אני אמנם מהנדס חשמל, אבל עיקר עיסוקי בחומרה אנלוגית. מרדפים אינסופיים אחרי ביטים הם מעבר להשגתי, ואינני מבין דבר וחצי דבר ב-BUZZWORDS של מביני עניין וגיקים למיניהם. אם אפשר, נסחו את תשובותיכם בסגנון "FOR DUMMIES".
תודה מראש.

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
WobnIלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 11/09/2004 · הודעות: 2977 · מיקום: beer sheva

הודעה פורסם: 23/01/2007 - 23:43
נושא ההודעה: Re: Dual Boot הלך קפוט

Shraga :
יש לי מחשב קצת ישן - AMD DURON 900 MHZ עם זכרון 384MB ודיסק קשיח של 40GB, מחולק לשני חלקים של 20GB. היה מותקן על המחשב חלונות XP שהלך ונעשה עמוס ואיטי עם הזמן. בשלב מסוים המחשב התחיל להיתקע בזמן פעולה - אחרי 30 שניות עד 3 שעות של עבודה.
יום אחד החלטתי להתקין אחד לינוקס 2006. חילקתי את כונן D ל10GB עבור חלונות ו-10GB עבור לינוקס. ראו זה פלא - המחשב נעשה מחשב-על, והוא עבד ימים ארוכים מבלי להיתקע. כעת הייתי בטוח שהבעייה של היתקעות המחשב היא בעיית תוכנה, ולא בעיית חומרה.
ואז עשיתי מעשה אשר לא ייעשה: פירמטתי את כונן C והתקנתי עליו מחדש את חלונות XP. מאותו היום ה-DUAL BOOT הלך קפוט. נותרתי עם חלונות XP שסובל ממחלות ילדות קשות, ועם אחד לינוקס, שהיה קל יותר להגיע אליו לו היה מוחזק בשבי החיזבאללה. שאלתי היא, כיצד ניתן להחזיר את תפריט ה-DUAL BOOT? האם התקנה חדשה של אחד לינוקס על ה-PARTITION הקיים תפתור את הבעייה? האם קיים פתרון אלגנטי יותר, שישמור על ההגדרות הקיימות בלינוקס?
לסיום, בקשה קטנה: אני אמנם מהנדס חשמל, אבל עיקר עיסוקי בחומרה אנלוגית. מרדפים אינסופיים אחרי ביטים הם מעבר להשגתי, ואינני מבין דבר וחצי דבר ב-BUZZWORDS של מביני עניין וגיקים למיניהם. אם אפשר, נסחו את תשובותיכם בסגנון "FOR DUMMIES".
תודה מראש.

אני חושב שזה אפשרי באחד בלי התקנה מחדש, אני לא מריץ אחד. זה אפשרי דרך הפצה חיה אבל זה מצריך קצת עבודה. חפש בגוגל, אולי תמצא משהו טוב שם

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
לולי-אורח · ·

הודעה פורסם: 24/01/2007 - 00:24
נושא ההודעה:

אולי זה יעזור לך (הדבר הכי גרפי שיש):
http://linmagazine.co.il/suse/sml/rescue_cd

חזרה לתוכן הדיון
DoKלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 22/02/2004 · הודעות: 3114 · מיקום: ירושלים

הודעה פורסם: 24/01/2007 - 00:34
נושא ההודעה:

פשוט מאוד
הכנס את הדיסק של אחד.
אתחל את המחשב.
כשהמחשב יעלה יוצעו לך האפשרויות - "קשת enter להתקנה" ו-"לחץ F1 לאפשרויות נוספות"
לחץ f1
כתוב rescue
בחר בשיחזור מנהל האיתחול (bootloader)
בשלב הבא כנראה תצטרך להפעיל אחד ולשחזר את האפשרות לאתחל לוינדוז (עניין פשוט ומיותר Wink )

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
נושא זה נעול . לא ניתן לערוך הודעות או להגיב
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [Shraga]
  2. WobnI