ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 01/03/2007 - 19:54
נושא ההודעה: שינוי קידוד ב- GAIM

FreeBSD 6.2 | Gnome 2.16.1

התקנתי GAIM (דרך פורט) והכל עובד בסדר, חוץ מהבעיה של הקידוד - אני עובד עם ISO-8859-8 וכל החברים שלי עם windows-1225 . (דהיינו - מקבל מהם הודעות בג'יבריש)
הבעיה גם קיימת כאשר אני מעביר קבצים ממחשבים שמקודדים ב- windows-1225 ואז אני מקבל על הדסקטופ שמות בסימני שאלה (??? ??????? ???? ??)
למישהו יש מושג איך לסדר את זה?

ובאותו זמן שאלה 2 - כניסה למשתמש ROOT בטרמינל, כאשר אני עובד על משתמש רגיל.
הסיסמה נכונה (וכן, אני בטוח בזה Cool ) ורק בכניסה דרך הטרמינל בגנום זה עושה לי בעיות וטוען שיש שגיאה.
קוד:

$login root
Password:
Login incorrect

הוספתי את המשתמש שלי לקבוצת wheel ב- /etc/group , אבל תיקוותי נגנזו סופית אחרי הריסט שגם לא הצליח להביא לשינוי במצב (אחרי העידכון של הקבוצה).

למישהו יש את הישועה Question

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/03/2007 - 19:00
נושא ההודעה:

בקשר לסיסמה - אולי אתה על עברית?

חזרה לתוכן הדיון
liorwohlלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 09/06/2006 · הודעות: 343 · מיקום: פתח תקווה

הודעה פורסם: 03/03/2007 - 08:50
נושא ההודעה: Re: שינוי קידוד ב- GAIM

Anonymous :

התקנתי GAIM (דרך פורט) והכל עובד בסדר, חוץ מהבעיה של הקידוד - אני עובד עם ISO-8859-8 וכל החברים שלי עם windows-1225 . (דהיינו - מקבל מהם הודעות בג'יבריש)
הבעיה גם קיימת כאשר אני מעביר קבצים ממחשבים שמקודדים ב- windows-1225 ואז אני מקבל על הדסקטופ שמות בסימני שאלה (??? ??????? ???? ??)

הסיסמה נכונה (וכן, אני בטוח בזה Cool ) ורק בכניסה דרך הטרמינל בגנום זה עושה לי בעיות וטוען שיש שגיאה.
קוד:

$login root
Password:
Login incorrect

הוספתי את המשתמש שלי לקבוצת wheel ב- /etc/group , אבל תיקוותי נגנזו סופית אחרי הריסט שגם לא הצליח להביא לשינוי במצב (אחרי העידכון של הקבוצה).

בקשר לקידוד, אתה מתכוון לicq? כי רק שמה יש כזאת בעייה, אבל יש לה פתרון:
בחלון של ההגדרות של החשבות איסיקיו שלך אתה יכול פשוט לקבוע קידוד:
Image

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 03/03/2007 - 11:40
נושא ההודעה:

Anonymous :
בקשר לסיסמה - אולי אתה על עברית?

לא....
אני לא עד כדי כך דביל Neutral

ולגבי הקידוד, את ההודעות אני יכול לקרוא ששולחים לי, אבל במקומות אחרים שכתובים בעברית (כמו פרטים אישים) אני רואה בג'יבריש.
(את השמות משתמשים בעברית גם אין איתם בעיה, רק בחלונות טקסט (כמו בחלון שאני כותב בו את התגובה כרגע) יש את הבעית קידוד)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 04/03/2007 - 00:48
נושא ההודעה: לגבי login

אז ככה. ניסיתי לעשות בערך את מה שאתה אמרת (כלומר ניסיתי לוגין מתוך urxvt, שזה בתכל'ס אותו הדבר), ויצאה לי בקונסולה שגיאת אוטנתיקציה של pam_acct_mgmt ירום הודו. הלכתי לי לעשות man pam_acct_mgmt ויצא שזה חלק ממכלול אוטנתיקציה שלם שנראה pam שמתעסק, איך לא, בוידוא סיסמאות. הלכתי לחפש קובץ קונפיגורציה.

מסתבר שזה לא לגמרי פשוט. כל שירות שמשתמש ב-pam יש קובץ הגדרה משלו, אבל בסופו של דבר היות ובלוגין עסקינן נמצאה האבדה: etc/pam.d/login/

ושם בחלק של ה-account יש שורה מגניבה שאומרת :

קוד:
 account         requisite       pam_securetty.so

מה זה אומר?

יש כמה סוגי טרמינלים. אני די בטוח שמה שאתה מתאר יקרה לך גם בסתם xterm (לא רק בטרמינל של גנום) אבל לא יקרה לך באחד המסכים הבסיסיים של המערכת (דוגמת CTRL-ALT-F1). וזאת למה? אם נסתכל על etc/ttys/ אפשר יהיה לראות שיש טרמינלים שמזוהים כ-secure ויש כאלה שלא. כאלה שמזוהים כ-secure מאפשרים לעשות login לפי האישור של pam המוגדר לעיל.

בעברית: מודול ניהול הזיהוי pam דורש שמי שמנסה לעשות login יחוייב בבדיקה של securetty. כלומר הוא לא מאפשר לעשות login מטרמינל שאינו secure.

האם הטרמינל שלך secure?

ב-urxvt:
קוד:
 > tty
/dev/ttyp2

ב-קונסולה רגילה
קוד:
 > tty
/dev/ttyv0

ועכשיו נראה מה יש ל-etc/ttys/ לומר בנושא... אכן, ttyv0 מסומן secure ואילו *ttyp הם טרמינלים וירטואליים לחלוטין ללא סימון secure.

כל זה מעניין (אני מקווה), אבל מה עושים?

1 - תוריד את השורה מ-etc/pam.d/login/ ותרסט את המחשב. זהו, pam לא בודק יותר מאיזה סוג של טרמינל רוט עושה לוגין.
2 - תשתמש ב-su ו-sudo. לאפשר לוגין ישיר של רוט מכל מקום זה לא בריא.

בהצלחה,

- fai. [/code]

חזרה לתוכן הדיון
נופר_היפהאורח · ·

הודעה פורסם: 17/03/2007 - 21:59
נושא ההודעה: שינוי סיסמא של האיסיקיו

Anonymous :

קוד:

$login root
Password:
Login incorrect

חזרה לתוכן הדיון
אורן סהראורח · ·

הודעה פורסם: 24/03/2007 - 20:24
21 נושא ההודעה: Re: שינוי קידוד ב- GAIM

[quote="Anonymous"]FreeBSD 6.2 | Gnome 2.16.1

הסיסמה נכונה (וכן, אני בטוח בזה 8) ) ורק בכניסה דרך הטרמינל בגנום זה עושה לי בעיות וטוען שיש שגיאה.
[code]
$login root
Password:
Login incorrect
[/code]

למישהו יש את הישועה :?:[/quote][b][/b]

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח