ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
ארתיום ת.הצטרפות: 15/07/2005 · הודעות: 4433 ·

הודעה פורסם: 26/06/2007 - 07:20
נושא ההודעה: הגירה מ-qemu ל-vmware חלונות XP נותן BSOD

שלום,

יש לי OSZoo קטנטן (כרגע שתי מערכות XP ו-CentOS 5).
אני נוהג להשתמש ב-qemu, אבל מסתבר שהוא לא עובד כל-כך טוב תחת x86_64 ולכן החלטתי לנסות VMWare וחייב להגיד שהוא *הרבה* יותר מהיר, וגם הבנתי שתומך ב-Guest 64.

אני המרתי את הדיסק של CentOS 5 ללא בעיות, הוא עלה לי, אחרי ש-X לא עלה הציע זיהוי חומרה אוטומטי ועשה עבודה מצויינת. בקיצור CentOS עשה מעבר מחומרה וירטואלית אחת לאחרת בצורה מהירה.

אבל כשמדובר ב-XP Pro כל מה שאני מקבל זה BSOD. גם ב-Safe Mode למיניהם.

האם מישהו מכיר דרך לטפל בזה, אני יודע שחלונות זה ממש לא תחום הפורום, אבל בכל זאת? כי ממש לא בא לי להתקין XP מחדש במכונה וירטואלית...

ראיתי ש-MS מציעים לבצע "upgrade" בבעזרת תקליטור התקנה, אבל כפי שאני מבין שזה שווה ערך להתקנה מחדש פרט לעובדה שתוכן הכונן לא נמחק...

גם לי יש בלוג Neutral

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
לולי-אורח · ·

הודעה פורסם: 26/06/2007 - 08:50
נושא ההודעה:

התקנתי XP על vmserver שרץ על סוזה 10.2 x86_64. לא נתקלתי בבעיות כך שאין לי מה לתרום באיך מתגברים עליהן.
אבל בעניין שידרוג עם תקליט ההתקנה - זה פחות מאמץ מהתקנה מחדש. זה לא פוגע בהגדרות העצמיות שהגדרת מאז ההתקנה (הרבה עבודה) ולא פוגע בתכנות ובדרייברים שהתקנת על התקנת הבסיס (הרבה עבודה).

חזרה לתוכן הדיון
ZooZלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 21/11/2004 · הודעות: 1209 ·

הודעה פורסם: 26/06/2007 - 10:04
נושא ההודעה:

תוכל לצרף צילום מסך של השגיאה?

אם מדובר ב inaccessible_boot_device המשמעות היא שבחלונות לא מותקן מנהל התקן עבור בקר הדיסק החדש ולכן היא לא יכולה לעלות (ולכן גם לא לזהות ולהתקין את מנהל ההתקן הנכון, סוג של ביצה ותרנגולת).

אם זה המקרה, יש פתרון.

תקציר הפעולות הנחוצות:

בחלונות המקורי ב qemu,
קוד:
sysprep -bmsd

(מוסיף לקובץ ה INF הוראה להתקין מנהלי התקן לכל התקני האכסון המוכרים לחלונות)

הרצת sysprep רגיל בסימון האפשרויות pnp, pre-activated, mini-setup, shutdown ולחיצה reseal.

מערכת ההפעלה תכבה. *אל* תדליק אותה מחדש עדיין. בשלב הזה אתה צריך להעביר אותה למחשב חדש (וירטואלי או אמיתי, זה לא משנה).

כשתדליק אותה מחדש היא תשלים את ה minisetup ולאחר כל מחזורי זיהוי החומרה תעבוד כמו שצריך.

המהדרין מריצים בסוף התהליך
sysprep -clean
אבל לדעתי לא נחוץ, אאל"ט ב 2000 היה צריך אבל ב XP זה כבר חלק מה minisetup.

המערכת שתקבל תהיה זהה למקורית (למעט מנהלי התקן) - לא צריך להתקין תוכנות מחדש וכדו'. (למעט אם שינית הגדרות של default user [לא המשתמש שלך, הכוונה למשתמש מערכת שמהווה תבנית למשתמשים חדשים] וחשוב לך שהם לא יעלמו. במקרה כזה, תצטרך להתקין לפני התחלת התהליך עדכון מ KB887816 שפותר את הבעיה הזו)

את sysprep (אם אתה לא מכיר) אפשר למצוא בדיסק ההתקנה (בקובץ \support\tools\deploy.cab(. יוצרים תקיה c:\sysprep שבתוכה הקבצים הנחוצים ועובדים רק ממנה.

הערות:
א. ממליץ בחום על התהליך, התוצאות (לפחות מהנסיון שלי) מעולות והוא הרבה פחות מסובך ממה שאולי הצלחתי לגרום לו להיראות.
ב. אם לא ברור או צריך הבהרות, שאל.
ג. השלב של bmsd עלול לקחת הרבה זמן (אפילו עד שעה) תלוי בעוצמת המחשב. מצד שני הוא לא דורש ממך כל התערבות.
ד. יכול להיות שאני טועה וסתם מדובר בתחושה אבל לפחות מהנסיון שלי השיטה הזו שומרת על זהות הרבה יותר גדולה בין המערכת המקורית למתוקנת מאשר השיטה של תיקון דרך דיסק ההתקנה. (חוץ מזה שעם השיטה הזו אפשר להכין מאסטר שחוסך המון זמן בהתקנות על מחשבים שונים)

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
לולי-אורח · ·

הודעה פורסם: 26/06/2007 - 11:08
נושא ההודעה:

האם זה תקף גם לגבי win98?
אחרי ששידרגתי את אובונטו 64 לפייסטי, הפסיקה התקנת win98 שעליה (באמצעות vmware server ) לזהות את כרטיס הרשת הוירטואלי שלה. בלעדיו היא לא שווה הרבה כי אין גישה לכוננים.
יש עצה?

חזרה לתוכן הדיון
ZooZלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 21/11/2004 · הודעות: 1209 ·

הודעה פורסם: 26/06/2007 - 12:02
נושא ההודעה:

sysprep לא עובד על 98.
חוצמזה, בבעיה שקשורה בכרטיס הרשת אפשר לטפל בדרכים הרגילות כי זה לא מונע ממערכת ההפעלה לעלות.
התקנת את vmware tools?
ניסית להסיר את כל כרטיסי הרשת (עדיף במצב בטוח) ולהפעיל מחדש (כדי שהוא יזהה רק אחד נכון)?
האם במכונות וירטואליות אחרות כרטיס הרשת הוירטואלי כן עובד?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
_ארתיום_אורח · ·

הודעה פורסם: 26/06/2007 - 13:27
נושא ההודעה:

תודה,
אני אבדוק את זה...

חזרה לתוכן הדיון
JuNKiEלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 09/05/2004 · הודעות: 1195 · מיקום: dev/urandom/

הודעה פורסם: 26/06/2007 - 20:05
נושא ההודעה:

ZooZ :
אם מדובר ב inaccessible_boot_device המשמעות היא שבחלונות לא מותקן מנהל התקן עבור בקר הדיסק החדש ולכן היא לא יכולה לעלות (ולכן גם לא לזהות ולהתקין את מנהל ההתקן הנכון, סוג של בעיית ביצה ותרנגולת).

אם זה המקרה, יש פתרון.

הרצת sysprep

<...>

הערות:
<...>
ד. <...> (חוץ מזה שעם השיטה הזו אפשר להכין מאסטר שחוסך המון זמן בהתקנות על מחשבים שונים)

למיטב ידיעתי, הכרחי גם שה-HAL בכל המחשבים יהיה תואם, אחרת המערכת לא תוכל להתחיל.
וכך, אם מתכננים לפרוש ה-image על מערכת עם HAL שונה מהמערכת המקורית, בין היתר, יש להוסיף מספר הגדרות לקובץ ה-sysprep.inf, וסביר גם כי צריך להפוך את קבצי התקנת מעה"פ לזמינים במהלך הליך ה-sysprep (וכמובן גם לציין את מיקומם בקובץ ה-sysprep.inf).

למידע נוסף, ר' :

http://support.microsoft.com/kb/309283
http://blog.case.edu/djc6/2005/09/22/imaging_machines_using_different_hals_wsysprep

בוויקיפדיה - http://tinyurl.com/95xcj ; בתפוז-אנשים - http://tinyurl.com/3cpdhc

קריאה מומלצת.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
ארתיום מ-XPאורח · ·

הודעה פורסם: 29/06/2007 - 16:32
נושא ההודעה:

בסוף נאלצתי לוותר על XP תחת VMWare כי ניסון לבצע recovery נכשל בשבל טעינת CD. חלונות התרסקו ב-VMWare עם מסך כחול (קרי תהליך התקנה עצמו!).

לעומת זאת ב-VirtualBox זה עבד ממש יפה ביצעתי reovery מתוך דיסק התקנה לקח איזה 15 דקות אבל לא נורא.

בגדול הרגשה שזה עובד ממש מהר ודי טוב.

תודה רבה על העזרה שלכם.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. ארתיום