ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
ארתיום ת.הצטרפות: 15/07/2005 · הודעות: 4433 ·

הודעה פורסם: 27/07/2007 - 10:31
נושא ההודעה: אוסף כלי הצלה ל-XP... (כמו LiveCD).

שלום,

אני צריך לעשות טיפול שורש למחשב XP. המחשב בסדר גמור רק מלא בזבל וזוחל כמו צב. לכן אצטרך להזכר מה זה ניהול XP (שלא נגעתי בזה משה כמו שנתיים).

אני חשבתי לקחת איתי מספר כלים אם משהו לא ילך טוב

- קזית 3 לתמיכה בקריאה בקבצים בעברית ובכלל הרבה כלים אחרים.
- LiveCD של אובונטו Feisty כי יש בו הרבה כלים חדישים כמו ntfs-3g וגם דרייברים ל-wifi.

מה עוד אפשר להציע למקרה זה?

יש אולי LiveCD מיוחד להצלה של XP שאולי כולל אנטיוירוס/אנטיספייוארה חינמי?

גם לי יש בלוג Neutral

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 27/07/2007 - 11:00
נושא ההודעה:

לא יודע בדיוק מה אתה מתכוון לעשות אבל הדרך היחידה שאני מכיר להציל XP זה לפרמט ולהתקין אותו מחדש, שום אנטי וירוס , ספייוור או טוייק א יכול לעזור באמת אז אם אתה רוצה תוצאות טובות אין לך בריריה את להתקין אותו מחדש.

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 27/07/2007 - 11:09
נושא ההודעה:

ה-ultimate boot cd משמש אותי נאמנה:
http://www.ultimatebootcd.com/index.html

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
ZooZלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 21/11/2004 · הודעות: 1209 ·

הודעה פורסם: 27/07/2007 - 14:54
נושא ההודעה:

יש גם את hiren's boot cd. לא כך כך חוקי (אגב, באתר שלהם אין אפשרות הורדה. צריך ללכת לאתון או לאתרים אחרים) אבל מכיל כמה כלים (כל מה שאני מציין בתגובה הזו - חינם או פתוח) שלדעתי עוזרים מאוד:

אנטיוירוס:
f-prot
mcaffee

אנטיספיי:
spybot
adaware

ניקוי קבצים זמניים:
ccleaner

הערה על hiren's,
אפשר להריץ אותו גם כ bootcd וגם מתוך חלונות (לא כל הכלים זמינים בשני המצבים, חלקם כן). עבורך רלוונטית בעיקר הרצה מתוך חלונות. רק לגבי שני האנטיוירוסים יכול להיות שתצטרך להפעיל במצב bootcd (רלוונטי אם הסריקה בחלונות נתקעת/איטית בגלל שוירוס כלשהוא מציק למערכת. כשאתה עולה bootcd אתה יודע שאין וירוס בזכרון).
אגב, אם התעניינת, יש לו תמיכה מלאה ב NTFS בדוס כשאתה עולה כ bootcd. הרכיב המספק את התמיכה הנ"ל לא חוקי (שייך ל winternals אאל"ט שנרכשה ע"י מיקרוסופט).

מעבר לאילו, יש גם clamwin שאפשר להוריד בנפרד. תוכל להשתמש גם בגרסא הניידת (לא דורש התקנה, רק פריסה) מ www.portableapps.com.

בנוסף, אם אתה רוצה לעדכן את חלונות XP לא דרך windowsupdate (בין אם בגלל מהירות החיבור לאינטרנט ובין אם בגלל רצון להמנע מבדיקת חוקיות מערכת ההפעלה) יש כלי שנקרא autopatcher שניתן להוריד מ(ניחשת...) www.autopatcher.com שיעדכן בשבילך הכל.
חוקי לגמרי וחינם.

תהליך העבודה איתו הוא כזה:

אתה מוריד מהאתר שלהם את חבילת ה core האחרונה שמתאימה למערכת ההפעלה שלך ואת כל חבילות העדכון שלאחריה - ספציפית ל XP ולהיום מדובר ב:
winxp_86_may_core
winxp_86_june_update
winxp_86_july_core
(השמות לא מדוייקים, הם מהזכרון, מקווה שהעקרון ברור)

אתה מתקין את כל אלה על פי הסדר הנ"ל (core ואח"כ כרונולוגית את העדכונים).
חשוב: כשאתה מבצע את ההתקנה אתה לא מעדכן כלום - אתה רק מייצר את סביבת העבודה של התוכנה שמסוגלת לעדכן.

אחרי שהתקנת (בפסקה הקודמת) אתה צורב לדיסק את תוכן c:\program files\autopatcher (או איפה שהתקנת) - אמור להיות שלוש מאות ומשהו מגה.

עם הסידי הזה אתה יכול ללכת למחשב שאותו אתה רוצה לעדכן ולהריץ את ה autopatcher המותקן על הסידי. (לא צריך התקנה במחשב היעד - רק הרצה של תהליך העדכון)

אחרי שהפעלת תגיע למסך שמאפשר לך לבחור איזה רכיבים אתה רוצה לעדכן.

הנקודות שאני יכול לציין בשלב הזה מעבר למה שיופיע לך מול העיניים:
1. אם אתה לא מעוניין לבצע validation (בדיקת תקיפות רשיון מול מיקרוסופט) מכל סיבה שהיא - המנע מלהתקין IE7 ו WMP11 - אלו דורשים validation ולא יסכימו לעבוד בלעדיו.
2. אם אתה גם לא מעוניין ב WGA (ומי כן מעוניין להתקין רוגלות?) פשוט אל תתקין אותו - הוא מופיע כקטגוריה נפרדת.
3. אני מתקין בדרך כלל את כל שתי הקטגוריות הראשונות וסלקטיבית מהקטגוריה השלישית.
4. רצוי לבצע את התהליך כמה פעמים (עדכון, הפעלה מחדש, חוזר חלילה) עד שלא נשארים רכיבים לא מותקנים - פשוט חלק מהעדכונים נסמכים על עדכונים קודמים. שים לב שיש עדכונים שלא רלוונטיים למערכת הספציפית ולכן יוצגו תמיד כלא מותקנים - מה שאומר שאם עשית פעמיים הרצה אחרי הפעלה מחדש ונשארת עם אותו מספר של רכיבים לא מותקנים אתה יכול לצאת מהלולאה.
5. שים לב שהרשימה מכילה גם תוכנות שלא מגיעות ממיקרוסופט כמו סרגל גוגל, פלאש, ג'אווה ושאר תוכנות קטנות ונחמדות (אגב, לא מצאתי שם שום תוכנה זדונית או סתם מזיקים אבל לא עברתי על הכל). אני לא אומר לא להתקין אותם - רק שתהיה מודע לזה. בכל מקרה שתי הקטגוריות הראשונות לפחות (שהן עיקר מה שמעניין אותך) מכילות רק רכיבים מייקרוסופטיים רשמיים וטהורים (תלוי מאיזה צד אתה מסתכל על העניין...).

הערות:
- לא כולל בתוכו חבילות שירות והוא מצפה שמערכת ההפעלה תהיה כבר ברמת SP2. אם היא לא, אתה צריך להוריד מראש בנפרד כדי להתקין את SP2 לפני הרצת AP.
- קח בחשבון שאפילו כשהתהליך רץ מסידי הוא עדיין ארוך ויכול לקחת עד שעתיים - תלוי כמה איטי המחשב.
- בטל את system restore (לחיצה ימנית על המחשב שלי, מאפיינים) לפני התחלת התהליך ותוכל לקצר את זמן הריצה שלו.

עוד הערה כללית,
לפני הכל הייתי מריץ chkdsk. לחיצה כפולה על המחשב שלי, מאפיינים של הכונן, כלים, בדיקה, סימון התיבה הראשונה (בכל מקרה) והשניה (אם יש לך לשרוף עוד שעה) כן, הפעלה מחדש.
(אתה יכול לבקש מהבנאדם לעשות את זה לפני שאתה מגיע אליו - זה לוקח זמן ולא דורש התערבות. את התוצאות אתה יכול לראות אחר כך (אם מעניין אותך) ב event viewer)

והערה אחרונה,
לדעתי (בהעדר נתונים מיוחדים) סדר הפעולות צריך להיות:
chkdsk
ניקיון קבצים זמניים - ccleaner (יחסוך זמן בסריקות הבאות)
סריקת וירוסים - שלושת הכלים (f-prot, mcafee, clamwin). כמובן, לאחר עדכונם.
סריקת רוגלות - שני הכלים (spybot, adaware). גם רק לאחר עדכונם.
(אפשר להפעיל שיקול דעת אבל עקרון "ראש בקיר" אומר שצריך לחזור על שתי השורות הקודמות שוב ושוב עד שכל הכלים השלימו סריקה ללא שום ממצאים)
עדכון המערכת ע"י AP.
התקנת ו/או הגדרת עדכונים וסריקות של אנטיוירוס (חינם ברמה סבירה יש ל AVG) ואנטירוגלה (ממליץ על spybot בשילוב עם adaware החינמי)

חוצמזה, אם תשאיר לי הודעה שאתה מעוניין אני יעביר לך את הנייד שלי ואשמח לעזור לך אם תתקל בצרות.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
ארתיום ת.הצטרפות: 15/07/2005 · הודעות: 4433 ·

הודעה פורסם: 27/07/2007 - 15:13
נושא ההודעה:

ZooZ אל תפחיד אותי Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

(צועק, צורח ורץ מהחדר....)

זה חייב להיות כל כך מסובך? צריך לעשות עדכוני XP אחד אחרי שני??? אין איזושהי גרסה... טוב.... נו אשתדל לא הגיע לעדכונים אלא לנקות מערכת קיימת...

טוב... לאט לאט

- XP Home כשרה למהדרין כלל רישיונות ודיסק התקנה.
- דיסק התקנה לפי מה שהבנתי SP1 Sad
- יש שני אנטיוירוסים מותקנים (כי לא הצליחו להסיר MacAffe ונגמר רישיון או משהו כזה)
- יש המוווון תהליכים שרצים שצריך להוריד...

- כך שאני קודם כל אנסה להסיר אנטיוירוס מיותר (שזה סיפור בפני עצמו כי הוא כולל המון רכיבים כמו firewall ושאר הירקות). אני מקווה שלא אפתר איזה חור אבטחה...
- להסיר תוכנות מיותרות
- אחר כך לנקות זבל מ-startup בעזרת msconfig

אם לא יעזור להתקין מחדש........ אופציה ממש לא מועדפות

אני לא מצפה לכמות גדולה של רוגלות כי בסה"כ מחשב מקבל כל הזמן עדכוני אבטחה ויש לו אנטיוירוס שרץ כל הזמן...

(אווווופפפפפפףףףףף אני מניח שהתקנה של Gentoo ועריכה ידנית של כל קבצי קונפיגורציה תהיה קלה יותר... לפחות מבחינתי... שנתיים לא נגעתי בתחזוקה של חלונות)
מדובר במחשב של החברה... כך שאני מאוד לא רוצה לעשות איזה נזק...

גם לי יש בלוג Neutral

חזרה לתוכן הדיון
הצמחוניאורח · ·

הודעה פורסם: 27/07/2007 - 16:10
נושא ההודעה: אם האיכספי עולה, אפשר לעבוד מתוכו

קודם כל, מחק את כל הקבצים הזמניים.
c:\documnets and settings\user name\local settings\temp

הרץ אחת מתוכנות הבדיקה, ad-aware עושה עבודה טובה.

הסר את כל סרגלי הכלים והתוכנות הלא נחוצות

לאחר, מכן, בצע איחוי על הדיסק. ואם יעלה ברצונו, העתק את קובץ ה- swap למחיצה אחרת. בד"כ לאחר הפעולות הללו יהיה שיפור משמעותי בביצועי המחשב. במילא, אכיספי, אחרי כמה פעמים שהיא מופעלת מחדש מקבלת איטיות כרונית, כך שאין לטרוח הרבה יותר מזה.

חזרה לתוכן הדיון
shulamyלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 12/09/2003 · הודעות: 1118 · מיקום: רגבה

הודעה פורסם: 27/07/2007 - 21:19
נושא ההודעה:

בדיסק של xp יש כל מני אפשרויות recovery כולל התקנה מחדש על הקיימת שמחליפה כנראה

רק את קבצי המערכת.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 28/07/2007 - 21:47
נושא ההודעה:

את הIE ניתן להתקין באמצעות WINE :
אתה מוריד את כלי הבדיקה ומריץ תחת wine הוא ימצא כי זה תקין ויאפשר הוארדה של התקנה בלי בעיות.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. ארתיום
  2. אורח
  3. mksoft