ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
חייל_ישראלילא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/04/2007 · הודעות: 2 · מיקום: עפולה

הודעה פורסם: 15/12/2007 - 11:19
נושא ההודעה: מחשב נייד חדש, HP והמון אכזבה

אהלן חברים,
למי שזוכר לפני כמה חודשים קניתי מחשב נייד חזק HP Pavillion dv6510ej מחשב ליבה כפולה, 2.0 , 2 גי'גה זכרון וכל השטויות שהופכות אותו למחשב מטורף.

ניסיתי להתקין עליו את האופן סוזה אבל משום מה היה בעיה של דרייבר קול , ועוד כל מיני שטויות שלולי (ששוב אני מודה לו) ישב איתי אישית וניסינו , ללא הצלחה, לפתור.

לאחר שהתעצבנתי (באמת התעצבנתי), יצרתי קשר עם HP בארה"ב והם הפנו אותי לדף אינטרנט שמסתבר שהם לא מפרסמים בפומבי (אבל לצערי מבחינה משפטית מהווה כסת"ח מעולה) שאומר שהמחשב הספציפי הזה (וכל הניידים מותאמי ויסטה שיוצאים מעתה ב-HP) אינו יכול להפעיל עליו שום מערכת הפעלה שהיא לא ויסטה עקב התאמה של המחשב כולו לויסטה בלבד , דבר שמסביר למה שום לינוקס כלשהו (ניסיתי גם מנדריבה ואובנטו) לא יעבדו עליו כהלכה. כמו כן, אי אפשר להוריד את מערכת ההפעלה ל-XP מאותה הסיבה!

שורה תחתונה! אל תקנו HP אם אתם אוהבים קוד פתוח, מחשבים אכן מעולים, אבל אני מניח שהבנתם את המסר.

דבר נוסף, כמו שאמרתי יש לי מחשב מטורף אבל ויסטה שוחטת אותו בלי להתאמץ, למשהו יש התנסות עם ויסטה ויכול לעזור לי לכוונן את המחשב יותר טוב ככה שירוץ ולא יעלה אחרי 2 וחצי דקות?!

תודה,
חייל ישראלי

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/12/2007 - 12:01
נושא ההודעה: Re: מחשב נייד חדש, HP והמון אכזבה

חייל_ישראלי :
אהלן חברים,
למי שזוכר לפני כמה חודשים קניתי מחשב נייד חזק HP Pavillion dv6510ej מחשב ליבה כפולה, 2.0 , 2 גי'גה זכרון וכל השטויות שהופכות אותו למחשב מטורף.

ניסיתי להתקין עליו את האופן סוזה אבל משום מה היה בעיה של דרייבר קול , ועוד כל מיני שטויות שלולי (ששוב אני מודה לו) ישב איתי אישית וניסינו , ללא הצלחה, לפתור.

לאחר שהתעצבנתי (באמת התעצבנתי), יצרתי קשר עם HP בארה"ב והם הפנו אותי לדף אינטרנט שמסתבר שהם לא מפרסמים בפומבי (אבל לצערי מבחינה משפטית מהווה כסת"ח מעולה) שאומר שהמחשב הספציפי הזה (וכל הניידים מותאמי ויסטה שיוצאים מעתה ב-HP) אינו יכול להפעיל עליו שום מערכת הפעלה שהיא לא ויסטה עקב התאמה של המחשב כולו לויסטה בלבד , דבר שמסביר למה שום לינוקס כלשהו (ניסיתי גם מנדריבה ואובנטו) לא יעבדו עליו כהלכה. כמו כן, אי אפשר להוריד את מערכת ההפעלה ל-XP מאותה הסיבה!

שורה תחתונה! אל תקנו HP אם אתם אוהבים קוד פתוח, מחשבים אכן מעולים, אבל אני מניח שהבנתם את המסר.

דבר נוסף, כמו שאמרתי יש לי מחשב מטורף אבל ויסטה שוחטת אותו בלי להתאמץ, למשהו יש התנסות עם ויסטה ויכול לעזור לי לכוונן את המחשב יותר טוב ככה שירוץ ולא יעלה אחרי 2 וחצי דקות?!

תודה,
חייל ישראלי

האמת ... אני הייתי מחזיר אותו לחנות.

חזרה לתוכן הדיון
משתמשאורח · ·

הודעה פורסם: 15/12/2007 - 12:46
נושא ההודעה: אני לא בטוח שתוכל להחזיר לחנות

שווה לנסות. לדעתי, כדאי לנסות את המועצה לצרכנות. אם לא אמרו לך בזמן הרכישה שהמחשב הזה הוא מחשב מסורס ומוגבל, אז יש כאן הפרה מהותית של החוזה.

מאידך, הצד השני יטען שהיית צריך לפנות ל- hp לפני הרכישה.

מה שהייתי מציע, זה להתקין עליו ויסטה ולמכור אותו כיד שניה. אתה תפסיד כמה מאות שקלים, אבל תוכל לרכוש מכונה שפויה (lenovo thinkpad, אם תשאל אותי).

חזרה לתוכן הדיון
eMamoלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/03/2005 · הודעות: 207 ·

הודעה פורסם: 15/12/2007 - 13:21
נושא ההודעה:

גם אני קניתי מחשב נייד של hp מדגם דומה לשלך, ותאמת אני מאוד מרוצה...
הכל עובד חלק עם אובונטו גאטסי(חוץ מבאג מעצבן במודול ipw3945 שגורם לניתוקים מהרשת האלחוטית). הייתה עוד בעיה עם כרטיס קול אבל זה תוקן עם התקנת החבילה linux-backports-modules.
תנסה לעבוד אולי עם הפצה אחרת, יכול שסוזה היא זאת שאחראית לבעיות. (אני ממש אבל ממש ממליץ לך לא להתקין את אובונטו גאטסי, המערכת מלאה באגים ובעיות, אם אתה כבר מנסה אובונטו עדיף את הגירסה הקודמת, פייסטי, לפי מה שהבנתי)

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
לולי-אורח · ·

הודעה פורסם: 15/12/2007 - 13:54
נושא ההודעה:

כפי שאמרתי לך בזמנו, הבעיה בתמיכה בכרטיס הקול מתחילה בקרנל 2.6.22, ובכל ההפצות שמשתמשות בו הבעיה תחזור.
גם אני משתמש בנייד HP שנכון להיום נתמך ב 100%, אבל כשרכשתי אותו, בימי קרנל 2.6.18 - כרטיס הקול טרם נתמך כהלכה. ראה הקישור הבא:
http://linmagazine.co.il/suse/sml/usb-sound
בינתיים, כפי שראית - הכל עובד עד הפרט האחרון עם הקרנל החדש.
מה ניתן כרגע לעשות?
שלשה דברים: לעלות קרנל ולבדוק אם כבר יש תמיכה. אני מריץ אצלי סוזה 10.3 עם קרנל 2.6.23 על אחד המחשבים, בגלל בעיה אחרת:
http://linmagazine.co.il/node/view/46629
השני: להתקין הפצה אחרת כגון ארץ' או ג'נטו בה כבר יש קרנל חדש.
והשלישי, להשתמש בכרטיס הקול USB הקטן כפי שמתואר למעלה, עד שיצא קרנל חדש ותומך.
יש לי אחד כזה שאינו בשימוש - ואני יכול להשאיל לך אותו . את הדרך והטלפון אתה כבר מכיר...
עוד לקח: מותג - לשל HP - לא מספר את כל הסיפור. מפרט המחשב שלי שונה משלך בסוג המעבדים, הציפסט. כרטיס הוידאו, כרטיס הקול - רק המותג נשאר אותו הדבר.
אז נא להזהר מהכללות.
the devil is in the details.

חזרה לתוכן הדיון
israeli soldierאורח · ·

הודעה פורסם: 15/12/2007 - 18:12
נושא ההודעה:

Luly,
I think i'll give it second chance. can you direct me on how to update the kernel to 2.6.23?

Avi

חזרה לתוכן הדיון
WobnIלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 11/09/2004 · הודעות: 2977 · מיקום: beer sheva

הודעה פורסם: 15/12/2007 - 18:27
נושא ההודעה:

אין דבר כזה להתאים מחשב למע' הפעלה.
זה שטויות, אתה מייצר את החומרה וכותב את הדרייבר, אתה יכול לשנות לקחת מחשב להתאים אליו כל מערכת הפעלה אבל אתה לא יכול להתאים כל מחשב למערכת הפעלה. עיין ערך ג'נטו, היא רצה על יותר סוג מחשב אחד.

Only two things are infinite, the universe and human stupidity and I'm not sure about the former - Albert Einstein

help save the world, join us.

Image

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
לולי-אורח · ·

הודעה פורסם: 15/12/2007 - 18:35
נושא ההודעה:

israeli soldier :
Luly,
I think i'll give it second chance. can you direct me on how to update the kernel to 2.6.23?

Avi

קרא היטב את הקישור השני שנתתי למעלה, ושאל אם משהו לא ברור. כמו-כן, אופצית ה USB שרירה וקיימת.

חזרה לתוכן הדיון
1101001לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 15/05/2008 · הודעות: 124 ·

הודעה פורסם: 15/05/2008 - 13:06
נושא ההודעה:

אני מצתרף להמלצה שתחזיר את המחשב לחנות

אם אתה רוצה להמשיך אם המחשב תנסה כמה הפצות שונות ממש אחת מהשניה

למשל הפצות שנבנות ממינימום מוחלט כמו Gentoo או Arch שונות מאובונטו ומנדריבה

יתכן ששם לא יהיה את המשהוא שעשה את הבעיות אם מנדריבה ואובונטו

שם גם בדרך כלל יש קרנל עדכני יותר

נסה גם מערכת הפעלה אחרת כמו BSD

[OT]
משהוא אחר שעיצבן אותי ב HP זה השיווק שלהם דרך מערכת החינוך

בתוך הבית ספר בכיתות מחשבים יש על הקיר פרסומת בגודל 80x120 של HP !

בכיתות משבים יש מחשבים של HP. הבעיה היא בהסכם שהביא אותם לשם. זה הסכם בלעדיות בין אורט ישראל ו HP שקצת דומה להסכם אם מיקרוסופט אבל כאן יש ממש מניעה לקנות מחשבים אחרים. ומה שמצחיק זה שניתן לקנות ללא הסכם מחשב טוב יותר וזול יותר (יותר זול מ HP אם הסכם) של חברה נורמלית ושמה Dell

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורחאורח · ·

הודעה פורסם: 15/05/2008 - 17:41
נושא ההודעה:

ממש בלי קשר ל- HP , מקומם לראות את השליטה המוחלטת של MS, בשוק מערכות ההפעלה.
אני חושב שזה מעיד על מצבנו כצרכנים,הריצה אחרי עותקים פיראטים ניוונה את השוק,ויצרה מע הפעלה אחת דומינטית,וזו התוצאה.
אבל לא לעולם חוסן, יש מצב שהיצרנים מהמזרח ישנו את התמונה (למשל ה"מיזם" של אסוס EEE), גם חדירה של מ"ע הפעלה שונות לתחום הסלולר, יוצרת צורך לתמוך בתקנים יותר פתוחים, נקווה שעם הזמן דברים ישתנו לטובה.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. חייל_ישראלי
  2. אורח
  3. אורח [משתמש]