ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
נושא זה נעול . לא ניתן לערוך הודעות או להגיב
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/07/2008 - 20:40
נושא ההודעה:

כדי להתייחס כן מיקורוסופט לא מיקרוסופט צריך קודם לרשום את העובדות אח"כ להחליט כן או לא:

1. מיקרוסופט טוענת נגד כל הבאים בכנס שהם גנבים על עצם העובדה שהם משתמשים בלינוקס, בנוסף היא גם מאיימת לתבוע כל אחד מבאי הכנס
2. מיקורוסופט היא האחראית על כך שעד היום כל הבאים לכנס לא יכולים לגלוש באינטרנט כמו רוב הגולשים
3. מיקרוסופט אחראית לכך שכל מי שנוכח בכנס לא יוכל לפתוח או לשלוח מסמכים כמו שצריך
4. מיקרוסופט חוסמת את אתריה לכל מי שמשתמש במערכת הפעלה אחרת (בין אם תמיכה רק ב IE או בין אם התקנת פלאג שמתאים רק למשתמשי חלונות)
5. הכסף שלה לא פחות טוב משל האחרים

אילו העובדות.

לדעתי זה בסדר:
- זה בסדר למי שלא מפריע להוריד את הראש ולסתום את הפה כדי לקחת את הכסף
- זה בסדר אם מיקרוסופט משתנה ב 180 מעלות

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
ליאור_דלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 05/09/2005 · הודעות: 66 ·

הודעה פורסם: 25/07/2008 - 21:09
נושא ההודעה:

Anonymous :
כדי להתייחס כן מיקורוסופט לא מיקרוסופט צריך קודם לרשום את העובדות אח"כ להחליט כן או לא:

1. מיקרוסופט טוענת נגד כל הבאים בכנס שהם גנבים על עצם העובדה שהם משתמשים בלינוקס, בנוסף היא גם מאיימת לתבוע כל אחד מבאי הכנס
2. מיקורוסופט היא האחראית על כך שעד היום כל הבאים לכנס לא יכולים לגלוש באינטרנט כמו רוב הגולשים
3. מיקרוסופט אחראית לכך שכל מי שנוכח בכנס לא יוכל לפתוח או לשלוח מסמכים כמו שצריך
4. מיקרוסופט חוסמת את אתריה לכל מי שמשתמש במערכת הפעלה אחרת (בין אם תמיכה רק ב IE או בין אם התקנת פלאג שמתאים רק למשתמשי חלונות)

אילו העובדות.

1. חוץ מהצהרה דבילית אחת של באלמר (שפלט כבר די הרבה שטויות), על מה אתה מבסס את מה שכתבת?
2. מייקרוסופט היא האחראית העיקרית לכך שלכל סבתא יש היום מחשב אישי ואינטרנט.
3. זו הגזמה. שלח וקבל מסמכים באיזה פורמט שתרצה. התמיכה היום בפורמטים הקנייניים של מייקרוסופט יותר מסבירה (סאונד, וידאו, מסמכים). בנוסף ראה 2.
4. היום הורדתי תוסף תאימות לוורד (שפועל על wine) מהפיירפוקס בלינוקס. על מה אתה מדבר?
5. בטח התכוונת "הכסף שלה לא יותר טוב מהאחרים". נכון, אבל לא היו אחרים (וראה הפוסט של שחר).

מלבד הנכתב, לדעתי יש טעם נפגם בחסות של מייקרוסופט. קהילת הקוד הפתוח היא לא קהילה עסקית רגילה שמתקבצת סביב טכנולוגיה. היא בנויה ברובה ממתנדבים (אשר הם אלו שיגיעו לכנס), ולפחות חלק מהמתנדבים בוחרים להשתמש בלינוקס בשביל תחושת האנדר-דוג (ומכאן הגורם הרגשי בכל הקשור לנושא טכני כמו נותן חסות). חסות של "הארכינבל" צורמת לכל מי שרואה עצמו "נאמן" של לינוקס.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/07/2008 - 21:35
נושא ההודעה:

לכל המתלהמים לשני הכיוונים .

קראתי את הפוסט של שחר .

לפני כמה שנים היה כנס כלשהו .. וחבר הזמין אותי להצטרף ולהרצות . בשונה ממני החבר הזה רצה לא לעשות הנחות והיה דווקא היה בעד להציג את מייקרוסופט באור ה"אמיתי" כלומר להשתמש בסירטונים שבהם פינגוין חובט במחבט זבובים בפרפר שהיה בצבעי מייקרוסופט .

להציג את הדברים - כמו שאתם אומרים אותם ..
שמייקרוסופט היא חברה רעה.

.....
(והמבין יבין)

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/07/2008 - 21:37
נושא ההודעה:

1. אני מדבר על משהוא שמגובה בהסכם עקיף עם SUN
2.לא, ממש לא, כשיש תחרות יש מוצרים טובים יותר ומחירים זולים יותר את זה כל סבתא יודעת !
(אם פיירפוקס לא היה המילה האחרונה הייתה IE6 )
3. תודות להנדוס (חלקי ולקוי) לאחור
4. אתה ענתה על מה אני מדבר
5. עזוב איך אמרתי שורה תחתונה מה שאמרתי אילו הן עובדות, אם אתה מוכן בשביל כסף לספוג את העלבונות אז זה בסדר

חזרה לתוכן הדיון
שחרלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 07/04/2003 · הודעות: 250 ·

הודעה פורסם: 25/07/2008 - 21:49
נושא ההודעה:

הממ...

טוב, ננסה.

Tudmotu:
אני לא רואה איפה התחמקתי. אני אמרתי בצורה הכי מפורשת שאפשר. הכנס צריך כסף (מה שאנחנו צריכים מהעסקה), מיקרוסופט (וכל ספונסור אחר) מקבל נגישות לקהילה. מדובר על עסקה, וזה אינטרס שלנו לשמר אותה כעסקה. אני לא מבין מה הבעיה עם זה, ובוודאי שלא מנסה להסתיר את זה.

אה, וניתן להגיד ש"האשמת אותי שאני מגיב רגשית ולא רציונלית, אז לקחתי את הדיון למקום אחר כדי לעשות לך דווקא" רק מחזק את הנקודה שלי....

The-Q‏:
יכול להיות שהיו טיעונים רציונליים נגד. אני לא מצאתי אותם. יש קפיצה לוגית לא מוסברת בין לתאר מישהו בתור נבל לבין לא לקחת ממנו כסף. היית מצפה שככל שמישהו הוא יותר נבל, כך תרצה יותר לקחת ממנו את הכסף שלו, לא Wink? את הסיבה שאני חושב שזו קפיצה לוגית פירטתי בבלוג. אם אתה לא מסכים, תענה עניינית. מה שאתה עשית זה לתקוף אותי אישית.

אורח:
נכון לרגע זה, ההפרש בין ההכנסות הצפויות מנותני החסות לבין ההוצאות של הכנס הוא באיזור ה-200 שקל. זה אומר שאנחנו לא מפסידים כסף על הכנס, ושדמי הכניסה וחידוש החברות ילכו נטו לפעילות, אבל זה בהחלט לא אומר שיש לנו המון עודף מהכנס.

בלי קשר, לעמותה יש כסף, ואנחנו נשמח להצעות על מה להוציא אותו, כמו שכבר אמרנו מספר פעמים בעבר. נכון לרגע זה אין לנו מספיק כסף לדברים גדולים, ואין מספיק דברים קטנים שמצדיקים את ההוצאה (ובעיקר - מישהו שמוכן לעשות במקום רק לדבר, ולקחת על עצמו את הדברים).

אורח עם רשימת "עובדות":
כל אחת מהעובדות שהבאת הינן דעה (ובוודאי שאני חולק עליך לגבי נכונות חלק גדול מהן). אפילו אם נקבל את כל העובדות כלשונן, אלו בוודאות לא כל העובדות. לדוגמא, לא השווית את המצב עם חברות אחרות שמהן אתה מוכן לקבל חסות.

נקודה אחת עלתה פה שוב ושוב, אבל אני אעלה אותה שוב: אין שום סיכוי שעמותת המקור תוכל להזדהות עם כל מה שכל נותני החסות שלה עושים. אפילו אין סיכוי שעמותת המקור תוכל להזדהות עם כל מה שאיזשהו נותן חסות שלה עושה. אם אנחנו צריכים להגיד "מי שנותן לכנס שלנו חסות הוא מישהו שאנחנו סומכים את ידינו על כל פעילותיו" אז לא נוכל לקבל אף אחד, אף פעם. הפתרון הוא להבהיר, בצורה הכי ברורה שאפשר, שמה שנותני החסות עושים, אומרים או מחלקים, או שלהם ובאחריותם בלבד. העניין ברור למדי לכל מי שקצת מסתובב בכנסים, אבל אני מקבל שהרבה אנשים פה לא נוהגים לעשות את זה. אין שום דרך אחרת שהעמותה תוכל לתפקד.

בכל מקרה, לדעתי יש פה חוסר הבנה של כיוון הקבלה. אם א' נותן כסף לב' על הפעילות של ב', זהו א' שאומר "אני מקבל את מה שב' אומר", לא להיפך. אם אנחנו מקבלים כסף ממיקרוסופט, זוהי מיקרוסופט שאומרת "מקובל עלינו איך שעמותת המקור תוציא אותו", בעיקר לאור זה שאין strings attached. הרי לכם טיעון לא כספי לקבל את החסות - אפילו מיקרוסופט מכירה בחשיבות של עמותת המקור.

ליאור_ד:
אני מבין, ואז מזדהה, עם תחושת הצרימה. העובדה הפשוטה היא שלא ביקשתי אישור מהמארגנים האחרים לגבי אף אחד מנותני החסות האחרים, אבל במקרה של מיקרוסופט הנושא כן עלה לדיון. עדיין, "תחושת צרימה" זה בדיוק הטיעונים הרגשיים שעליהם דיברתי. המטרה המוצהרת של העמותה היא להכניס את התוכנה החופשית ל-main stream, ואין יותר main stream מאשר חברת מיקרוסופט.

חוץ משתי הסיבות האלו לקחת את החסות (הכסף והאישור שמיקרוסופט נותנת למקור במובלע ממתן החסות), יש עוד שיקול שעמד לנגד עיני - אופטימיות לגבי היכולת להשפיע. כל חברה, אבל בפרט חברה ענקית כמו מיקרוסופט, לא עשויה ממקשה אחת. במיקרוסופט אפשר לראות את התנגשות הזרמים בין "מיקרוסופט הישנה", לבין אלו שחושבים שהחברה חייבת להפתח.

וכאן יש לי מילה אחת להגיד. IBM. בשנות השמונים היא היתה ארכי-נבל לא יותר קטן ממיקרוסופט, לא מבחינת גודל ולא מבחינת סגנון התנהלות. היא חטפה את הסטירה שלה, התכווצה לגודל קטנטן ביחס לגודל ממנו היא התחילה, ואז הצליחה "לראות את האור", או איך שתרצו לקרוא לזה, ועכשיו היא שחקן הרבה יותר קואופרטיבי ומועיל במערכת הכלכלית הכללית. אני לא רואה שום סיבה שמיקרוסופט לא תעבור את אותו התהליך (חוץ מזה שאם מיקרוסופט תתכווץ בהיקפים ש-IBM התכווצה, לא ישאר ממנה כלום), ותצא ממנו שחקן מועיל לא פחות. אם אני יכול לעזור לזה ע"י זה שיש לי ערוץ לדבר איתם ולהראות להם שהגישה הסגורה רעה לא רק לשוק וללקוחות, אלא גם להם עצמם, אני לא אסגור אותו בגלל "מה אנשים יחשבו" או "הם ארכי-נבל".

מיקרוסופט עברה תהליכים אמיתיים במטרה להיות יותר פתוחה כלפי תוכנה חופשית. מכיוון שכן מדובר במיקרוסופט, התהליכים נראים קצת כמו ילד שמנסה להראות כמו מבוגר, והסתכלות של מישהו שמבין איך תוכנה חופשית אמורה לעבוד לא יכול שלא להרגיש שמדובר במשהו שנעשה לא נכון. כן, יש כאלו שמפרשים את זה בתור "הם לא באמת מתכוונים לזה". אני לא חושב ככה. אני חושב שהמערכת בנויה לעבוד בצורה מסויימת, ועוד אין הבנה פנימית, גם לא אצל מי שמתעסק בזה, שזו לא הדרך לעשות את זה.

לסרב לקחת כסף זה לסגור דלת. אני לא חושב שזה התפקיד של המקור, והצורה שתוכנה חופשית מקודמת בצורה המיטבית.

אז, קדימה. יש לכם שלוש סיבות למה אני חושב שלקחת את החסות זה רעיון טוב (כסף, יחסי ציבור וערוצי תקשורת), פלוס מה שאני חושב שחסר הטיעונים הנגדיים כדי לעשות אותם רציונליים (קפיצה לוגית בין "הם ארכי-נבל" לבין "לא צריך לקחת מהם כסף). אם אתם רוצים לדון בזה בצורה בוגרת (ובלי הערות אישיות, TheQ), לכו על זה.

שחר

חזרה לתוכן הדיון
Yotambלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/01/2007 · הודעות: 1598 ·

הודעה פורסם: 25/07/2008 - 21:49
נושא ההודעה:

ליאור_ד :
Anonymous :

אילו העובדות.

1. חוץ מהצהרה דבילית אחת של באלמר (שפלט כבר די הרבה שטויות), על מה אתה מבסס את מה שכתבת?
2. מייקרוסופט היא האחראית העיקרית לכך שלכל סבתא יש היום מחשב אישי ואינטרנט.
3. זו הגזמה. שלח וקבל מסמכים באיזה פורמט שתרצה. התמיכה היום בפורמטים הקנייניים של מייקרוסופט יותר מסבירה (סאונד, וידאו, מסמכים). בנוסף ראה 2.
4. היום הורדתי תוסף תאימות לוורד (שפועל על wine) מהפיירפוקס בלינוקס. על מה אתה מדבר?
5. בטח התכוונת "הכסף שלה לא יותר טוב מהאחרים". נכון, אבל לא היו אחרים (וראה הפוסט של שחר).

מלבד הנכתב, לדעתי יש טעם נפגם בחסות של מייקרוסופט. קהילת הקוד הפתוח היא לא קהילה עסקית רגילה שמתקבצת סביב טכנולוגיה. היא בנויה ברובה ממתנדבים (אשר הם אלו שיגיעו לכנס), ולפחות חלק מהמתנדבים בוחרים להשתמש בלינוקס בשביל תחושת האנדר-דוג (ומכאן הגורם הרגשי בכל הקשור לנושא טכני כמו נותן חסות). חסות של "הארכינבל" צורמת לכל מי שרואה עצמו "נאמן" של לינוקס.

1. רק בת'רד הזה יש לפחות 2-3 דוגמאות. בנוסף, לא ממזמן היה פה ת'רד על הFUD, חפש ותמצא מבוקשך.
2. לא, יש כמה גורמים לזה. אחד מהם הוא שיתוף הקבצים. תאמין לי, שלרוב בעלי הוינדוס אין וינדוס חוקי. יש עוד כמה, אני משוכנע שגייטס הפילנתרופ הגדול בעולם תרם לזה איכשהו, אבל אני משוכנע שגם לינוקס וגם מק וIBM ובטח שאינטל ועוד יותר בטח שAMD ואנוידיה וATI וסאן ונוקיה ומוטורולה וכו' וכו'.. מיקרוסופט היא אחת מיני רבות, ובוודאי שלא אחת מהתורמות העיקריות למטרה הזו (שכן ניתן לראות שעם התפתחות הוינדוס - הוא גם יקר יותר).
3. כשאדם שולח לי קובץ וורד אני לא יכול לפתוח אותו, או לפחות לא לקרוא אותו בקלות. כשאני מבקש ממני שימיר אותו לPDF, הוא בד"כ עונה שאינו יכול, ולעיתים אני מקבל את התשובה "מה?". כמובן שאין טעם לבקש שימיר אותו לODF, תקן רשמי מטעם הISO.
וכמובן שאני לא יכול לשלוח לו ODF.. (ולכן אני נאלץ לשלוח PDF). כמה שהייתי רוצה להגיד "זין" ופשוט לא לשלוח תגובה, הרי כולם פה יודעים שזה לא אפשרי.
4. אני עובד על מערכת 64 ביט, אין לי ווין, ולקמפל ווין בשביל דאביאן זה יותר מדי עבודה.
וגם אם הייתי רואה לנכון לעשות כן, למה לעזאזל אני צריך לעבור את כל השטויות האלו רק בשביל לחסוך לכמה תוכניתנים (שמקבלים על העבודה שלהם כסף, לעומת השעות שאני אבזבז בנסיון לקמפל WINE) את העבודה שהם צריכים שלא נאמר, חייבים, לעשות לפי תקני הw3c?
ולמה רק בגלל הגחמות הלא ברורות האלו, אני צריך לוותר על החופש שלי ולהשתמש בקוד סגור? למה אני צריך להשתמש בתוכנה שעולה לי כסף? (להזכירכם, IE עולה כסף..)
5. איפה לעזאזל נובל ישראל? איפה IBM? איטנל? באמת תמוה.
אבל כפי שמישהו כאן אמר, אני לא ראיתי מעולם בwhatsup כתבה על מצבה העגום של העמותה, מעולם לא ראיתי קריאה להירשם לעמותה בצורה כה נזקקת. חוצמזה, אני לא רוצה להיות חלק מעמותה, ובטח לא לשלם לעמותה, שמגיעה להחלטות ששונות מהעמדות שלי. הרי אם הייתי "ידיד העמותה" you wouldn't give a rat's ass לגבי מה יש לי לאמר.

לגבי הפסקה האחרונה שלך.. היא פשוט מגוחכת.
מעבר לעבודה שמיקרוסופט עוברת על ההגבלים העסקיים של האיחוד האירופי כל שנתיים בערך, מעבר לעובדה שהיא מקדמת תקנים מעוותים בISO, מעבר לעובדה שהיא קוראת למשתמשי לינוקס "הורסי העולם החופשי".. אתה עדיין לא מבין למה חלקנו לא אוהבים אותה?
תאמין לי, אם הייתי רוצה להיות אנדרדוג הייתי איזה משתמש BSD סורר או משהו בסגנון, שקורא ללינוקסאים, סוהרים הורסי חופש.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 25/07/2008 - 21:55
נושא ההודעה:

Anonymous :
לפני כמה שנים היה כנס כלשהו .. וחבר הזמין אותי להצטרף ולהרצות . בשונה ממני החבר הזה רצה לא לעשות הנחות והיה דווקא היה בעד להציג את מייקרוסופט באור ה"אמיתי" כלומר להשתמש בסירטונים שבהם פינגוין חובט במחבט זבובים בפרפר שהיה בצבעי מייקרוסופט .

וכבר אז אני כתבתי על זה את זה: http://blog.shemesh.biz/?p=47

Anonymous :

להציג את הדברים - כמו שאתם אומרים אותם ..
שמייקרוסופט היא חברה רעה.

.....
(והמבין יבין)

- דורון

וכמה אנשים יש שגם היו בכנס, גם זוכרים מי החבר, וגם יודעים איפה הוא היום (וגם קוראים את זה עכשיו?). אתה כותב רק אלי, דורון?

ובנימה אחרת - אמור לי מי חבריך....

שחר

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 25/07/2008 - 22:07
נושא ההודעה:

שחר יקירי,

לא לא כתבתי רק אליך ..
כתבתי גם לכל אלו שצוערים נגד .. אולי עוד כמה שנים הם יהיו מהעבר השני של המתרס.

לגביי אמור לי מי חבריך .. כולם חברים שלי .. אל תשכח "כל ישראל חברים" .

אני תמיד מעדיף לכנות אדם כ"חבר" ולא כמשהוא אחר .

בכל מקרה אם כל כך עניין אותך מי חבריי .. אתה אחד מהם .
וגרמת לי להתגלגל מצחוק.

(אפילו הבן שלי שאל אותי "אבא מה קרה לך " )
- דורון

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 25/07/2008 - 22:15
נושא ההודעה:

Tudmotu :
אבל כפי שמישהו כאן אמר, אני לא ראיתי מעולם בwhatsup כתבה על מצבה העגום של העמותה, מעולם לא ראיתי קריאה להירשם לעמותה בצורה כה נזקקת.

בניגוד למה שרוב האנשים חושבים, אין שום קשר בין המקור לבין וואטסאפ. אנחנו חברים מאוד טובים (במובן הרחב של המילה), אבל זה לא אותו ארגון (או שמאיר לא היה יכול להיות מועמד לפרס המקור על הפעילות שלו עם וואטסאפ).

Tudmotu :
חוצמזה, אני לא רוצה להיות חלק מעמותה, ובטח לא לשלם לעמותה, שמגיעה להחלטות ששונות מהעמדות שלי. הרי אם הייתי "ידיד העמותה" you wouldn't give a rat's ass לגבי מה יש לי לאמר.

הקלות הנפלאה של הוצאת דיבה.

ואני לתומי חשבתי שאני נותן הרבה יותר מאשר תחת של עכברוש בלענות למישהו שאפילו לא רשום לעמותה, ומצהיר שהיא לא מייצגת אותו ולא איכפת לו ממנה. למה אתה חושב שאכפת לנו מהידידים בעמותה פחות? האם ייתכן שאתה לא יודע על מה שאתה מדבר?

Tudmotu :
אתה עדיין לא מבין למה חלקנו לא אוהבים אותה?

לא, ברור לי לגמרי למה לא אוהבים אותה. מה שלא ברור לי זה למה זה אומר שלא צריך לתת להם לתת חסות.

שחר

חזרה לתוכן הדיון
The-QSite Moderator ת.הצטרפות: 29/12/2002 · הודעות: 1693 · מיקום: ISR

הודעה פורסם: 25/07/2008 - 22:50
נושא ההודעה:

שחר, זה שלא מצאת את הטיעונים רק אומר שלא רצית למצוא אותם. הם כתובים כאן, 2-3 דפים אחורה בדיון הזה.
אם לא הבנת דבר כזה או אחר (והתיאור של הטיעון שהצגת בהחלט מעיד על כך) יכולת לשאול, לפני שתיארת את הדברים בבלוג שלך כמבוססי רגש.

ולסיום, אם אתה מרגיש נפגע אז דע - אין לי שום כוונה לפגוע בך.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 26/07/2008 - 00:04
נושא ההודעה: בוא ננסה לחזור לדיון הענייני?

אני אנסה לעזור לך.

The-Q :
שחר, זה שלא מצאת את הטיעונים רק אומר שלא רצית למצוא אותם. הם כתובים כאן, 2-3 דפים אחורה בדיון הזה.

בדיוק כמו שאני סיכמתי את תמצית הטיעונים שלי כדי לאפשר לדיון להתפתח, בוא ננסה, במקום לנזוף בי "שאני לא קורא", לעזור לי, מוגבל בהבנת הנקרא כפי שאני, ע"י זה שתתמצת, במשפט לכל נקודה, את הנקודות שאתה חושב שפיספסתי.

The-Q :
אם לא הבנת דבר כזה או אחר (והתיאור של הטיעון שהצגת בהחלט מעיד על כך) יכולת לשאול, לפני שתיארת את הדברים בבלוג שלך כמבוססי רגש.

אה, כן. ברור. בוא תנסה להתעלות על זה ולהסביר עכשיו.

The-Q :
ולסיום, אם אתה מרגיש נפגע אז דע - אין לי שום כוונה לפגוע בך.

מה שאמרתי זה שאתה תוקף אותי ולא את טיעוני. כן, זה פוגע, אבל למרבה הצער זו ההתנהגות הסטנדרטית של הרבה בקהילה, חברי המקור או לא. תרגיש נוח שאתה לא היחידי. מתוך עניין, איך חשבת שאני אמור לקבל את זה? ביקורת בונה זה, הרי, לא היה.

שחר

חזרה לתוכן הדיון
shlomi-lלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 04/05/2003 · הודעות: 1399 ·

הודעה פורסם: 26/07/2008 - 02:07
נושא ההודעה:

Tudmotu :

חוצמזה, אני לא רוצה להיות חלק מעמותה, ובטח לא לשלם לעמותה, שמגיעה להחלטות ששונות מהעמדות שלי. הרי אם הייתי "ידיד העמותה" you wouldn't give a rat's ass לגבי מה יש לי לאמר.

יש פה כמה אנשים שפשוט לא מבינים שהאקטיביזם פשוט לא עובד טוב כאשר כל מה שאתה עושה כל היום זה לשבת כל היום בכורסה ולגרב"ץ ולהגיד "אני אידאליסט".

*מבטא צרפתי* מה אתה עשית בשביל אידאולוגיה שלך? אה? * סוף מבטא צרפתי*

בשנה שעברה יצא לי להיות נוכח במפגש העמותה, אותו המפגש שבו נערכו הבחירות לראשות העמותה. הגעתי למפגש והפכו אותי בו במקום לחבר העמותה רק בגלל שהבעתי נכונות לבוא על חשבון זמני האישי ולתרום את דעתי ולהצביע ולהשפיע. ראיתי את התנהלות הבחירות - תהליך דמוקרטי לחלוטין. נבחרו כל מני בעלי תפקידים. אם זכור לי, נבחרה גם וועדת ביקורת בו במקום. מה שמצחיק שזה היה נראה לי כאילו בקושי הצלחנו למצוא אנשים למלא את התפקידים האלו. הבנתי באותו רגע שאמנם יש הרבה חברים\ידידים בעמותה שמוכנים לתרום את התרומה הכספית לעמותה אבל יש רק קומץ מועט וקטן שאשכרה מוכן להזיז אצבע בשביל משהו.

עכשיו, קופצים להם בראש כמה כאלו שהם אפילו לא יזיזים טלפוניים של העמותה (כאלו ששולחים SMS באחת בלילה שכתוב בו "ערה?") וטוענים שהאידאולוגיה שלהם נפגעה. מאד מצחיק - אתה אפילו לא חבר\ידיד\יזיז טלפוני ואתה בא בתלונה שהעמותה לא מייצגת אותך??

ברור שהעמותה לא מייצגת אותך!
ברור שעמדות העמותה שונות משלך. אין לך שום ייצוג בה.
אתה לא חבר בעמותה ולכן אין בעיה עם כך שהיא לא מייצגת אותך.

בעית התרנגולת והביצה הקלאסית:
אם מסיבה אידאלוגית לא תהיה חבר בעמותה - ברור שהעמותה לא תייצג את האידאלוגיה שלך.
אז מה בא קודם? האידאולוגיה או העמותה?

Image

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 26/07/2008 - 02:31
נושא ההודעה:

קודם כל, צר לי אך קוד פתוח אינו תחום אקטיביסטי.
מצחיק שכשלפני כמה חודשים קידמתי פה הפגנה כנגד חוק סינון האתרים, רוב משתמשי האתר הגיבו בגיחוך ואחרים התעצלו להפגין (אני לא מדבר על אלו שתמכו בו).
היה סמוך ובטוח שאני פעיל בנושאים מסויימים. אני פועל במסגרת אקטיביסטית מסויימת, אני מארגן הפגנות, אני מארגן מחאות, אני מגיע לאירועים וכו'.

ד"א, כפי שכבר כתבתי מקודם, אני את המידע שלי לגבי העמותה קיבלתי משני מקורות בלבד - האתר של העמותה, והדיון שפה.
בעמוד ההרשמה באתר של העמותה כתוב שבכדי להרשם כחבר אני צריך להצהיר על תרומתי לקוד הפתוח. אני אינני תוכניתן כלל וכלל, אני לא יודע שום שפה ואני לא כותב שום דבר. היו בטוחים שלא תרמתי כלום לקוד הפתוח. כן, אני עלוקה.
מסיבה זו, כנראה שנגזר עלי לא להיות חבר עמותה.
ד"א, אתה רק אומר את מה שאמרתי כבר ממזמן.. אני לא חבר בעמותה ועל כן היא לא מייצגת אותי (אתה מוזמן לחפש פה בהודעות, כתבתי את זה בדיוק כך). ובגלל שידוע שלא כל אלפי משתמשי הקוד הפתוח בארץ חברים בעמותה, אני חושב שזה לא נכון לשווק את הכנס ככנס קהילתי. אולי הבנתי לא נכון, אבל זו הכוונה..

נ.ב.
מגיע לך מזל טוב היום? Wink

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/07/2008 - 09:34
נושא ההודעה:

להבנתי .. תוציאו את המקור מהמשוואות שלכם.

1. המקור כן מייצגת את קהילת הקוד התוח והתוכנה החופשית בארץ - היא אולי לא מייצגת את כל משתמשי הקוד הםתוח והתוכנה החופשית , אך זה לא בגלל שהיא לא רוצה או כן רוצה לייצג אדם כזה או אחר , אלא בגלל שהיא פלטפורמה המציגה את הפעילות הקיימת.
כלומר - כל אחד (בין אם הןא חבר המקור ובין אם לאו) , כל עוד הוא רוצה להסתייע בפלטפורמה הזו , הוא יכול לעשות זאת ובלבד המה שהוא עושה אינו סותר את עקרונות הייסוד של העמותה.
כלומר אם אני רוצה לקדם תוכנה קיניינית - אני לא יכול לעשות זאת במסגרת ותחת חסות העמותה אולם אם אני רוצה לקדם תוכנה חופשית ותוכן חופשי - אני אוכל להסתייע בעמותה גם אם אינני חבר פעיל כרגע בה.
התלות או ייצוג העמדות הן בפירוש פועל יוצא של מי שעושים את הדברים ותפישתם את הדברים - כך שאתמיד ניתן למור לאדם כזה או אחר , אם אתה כל כך רוצה "קום ותעשה" .

2. יש אולי במקור הרבה טעויות שנעשו, הרבה דברים שהיו צריכים להעשות אחרת , אבל זוהי דעה של אדם כזה או אחר . בכל מקרה המוצר המוגמר (ופעילות של עמותה היא מוצר מוגמר שיכול להשתנות) טוב יותר מהמצב שהיה לפני .. מה גם שכמו שאמרתי כל אחד יכול לשפר אותו ע"י פעילות , או על ידי הצטרפות (אלו שני דברים שונים).

3. הדיון אינו מה העמותה עושה ומהם הדברים שהדריכו אדם כזה או אחר בעשיה או צוות כזה או אחר .
לדעתי מדובר בדיון עמוק יותר , דיון שעוסק ביכולת של קהילה חופשית לקבל דעות ששונות מעט מהדעות הרווחות.

לי אישית אין בעיה עם דעות ששונות מעט מדעותיי - נהפוך הוא אני חושב ששמיעה של דעות ששונות מדעתי גורמת לי לחשוב שוב על הדברים - גורמת לי לתקוף החלטות שקיבלתי , מביאה לי נקודות מחשבה נוספות ולפיכך מפרה אותי - ברמה הרעיונית זה מגביר את החופש שלי .
יותר מכך, אופוציה פעילה להחלטות, או דברים שרוצים לעשות , יגרמו לא רק לי לחשוב על הדברים - אלא לכל הקהילה לחשוב עליהם , ובכך כולם מרוויחים.

עכשיו השאלה היא בעצם, מה רוצים לעשות האנשים שחושבים שזה "זוועה" שמייקרוסופט נותנת חסות לאירוע.
אפשרות אחת היא שהם רוצים לקשקש מול המסך שלהם ותו לא . שזה אחלה דבר כי במאמץ מזערי כמו שאתם רואים הם מצליחים לייצר דיון .
אפשרות שניה שהם רוצים לגרום לקהילה ולאנשים בתוכה לחשוב על זה שוב ושוב - את זה הם יוכלו לעשות אם הם יעברו להיות אופזיציה שגם קמה מהמחשב כשצריך ועושה משהו.

אישית, כמו שאמרתי החופש שלי הוא גם לתת לאחרים חופש להביע את דעותיהם - והוא גם החופש לחשוב מחדש על הדברים , אבל כדי שזה יקרה , המתנגדים כאמור צריכים לעשות משהו.

המתנגדים למינהם , יכולים לחשוב לבד מה הם רוצים ויכולים לעשות , הדבר לא כרוך בעלויות כספיות ואם יש עלויות כספיות מינוריות - כמו ששחר אמר לעמותה יש כסף .
הם יכולים להדפיס פליירים או דפים המציגים בצורה ברורה את העמדה שלהם ולחלק לבאי הכנס , הם יכולים לעמוד ליד הכניסה עם שלט ולהסביר לאנשים אחרים את דעתם, הם יכולים לעשות את זה בלי שלט .. כל מה שצריך זה מאמץ מצידם להגיע לשם על מנת להביע את המחאה שלהם .
באותה נשימה הם יכולים להישאר ליד המחשב ולסנן בין השפתיים שלהם "מה רוצה מאיתנו דורון האידיוט הזה" .. אבל אז , רק הם ישארו עם התחושה שזה לא בסדר שמייקרוסופט נותנת חסות (אולי לא רק הם אבל זה יישאר בשוליים) .
היו שאמרו שהם יכולים להדפיס חולצות אלטרנטיביות - זה נכון אז זה כבר מצריך מאמץ גדול , מאמץ של לארגן כסף עבור זה ..
בכל מקרה, שמורה להם הזכות להביע את דעתם - ואני בטוח שהם אנשים מספיק חכמים למצוא את הדרך הטובה ביותר להביא את דעתם לכדי מודעות הציבור בצורה טובה.

הכי עצוב יהיה אם הם ישארו ליד המקלדת ובשנה הבאה שוב כל הסאגה הזו תתחיל מחדש - זה רק אומר שהם נכשלו בהעברת המסר שלהם .

אחלה סופ"ש שיהיה לכם.

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/07/2008 - 10:07
נושא ההודעה:

Tudmotu :

אני אינני תוכניתן כלל וכלל, אני לא יודע שום שפה ואני לא כותב שום דבר.

לא חייבים להיות תוכניתן כדי להיות חבר בעמותה, מתוך התקנון:
ג. כחבר בעמותה יהיה רשאי להתקבל רק יחיד, אשר –
ג.1 יוכיח לשביעות רצון ועד העמותה כי תרם תרומה משמעותית לקידום מטרות העמותה. מהי תרומה משמעותית כאמור, יקבע הוועד והאמור להלן ישמש לו כקווים מנחים בהחלטתו –
ג.1.א. המבקש פיתח תוכנה חופשית או תוכנה פתוחת-קוד או תרם להן קוד מחשב;
ג.1.ב. המבקש כתב, תירגם, או לקח חלק בכתיבת או תרגום, מסמכים כלשהם הנוגעים לעולם התוכנה החופשית והתוכנה פתוחת-הקוד (כדוגמת תיעוד טכני, הוראות, רשיונות-תוכנה וכיו"ב) והוא מתיר להעתיק, לשנות ולהפיץ מסמכים אלה תחת רשיון מקובל בעולם התוכנה החופשית והתוכנה פתוחת-הקוד;
ג.1.ג. המבקש תרם תרומה מסוג אחר שוועד העמותה מצא כי היא מצדיקה את קבלתו כחבר בעמותה.

חזרה לתוכן הדיון
sijpלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/05/2004 · הודעות: 5544 · מיקום: ~

הודעה פורסם: 26/07/2008 - 10:30
נושא ההודעה:

Tudmotu :
רוב משתמשי האתר הגיבו בגיחוך ואחרים התעצלו להפגין

אז לפחות בזה אתם מסכימים.
ווטסאפ אינו במה נכונה לפירסום פעילויות קהילתיות על מנת לקבל רושם נכון - רוב הגולשים הינם משתמשים פסיביים בתוכנות קוד פתוח ופעילותם מסתכמת בעיקר בעזרה בפתרון בעיות של אחרים (במקרה הטוב).

מספר האנשים שממש תורם בקהילה, לא ממש פעיל פה - עקב העובדה, שמן הסתם, אין להם הרבה זמן לגלוש בפורומים.

לגבי מיקרוסופט - למרות כל הטענות נגד, אני לא רואה שום השלכה שלילית מעשית שיכולה לקרות אם הם יקחו חסות על הכנס. להיפך - כל מה שאני כן רואה זה דברים חיוביים שיכולים לקרות ואי לכך לדעתי אין שום סיבה לא לקחת מהם כסף (נותנים לך תיקח, מרביצים לך תברח).

חזרה לתוכן הדיון
ליאור_דלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 05/09/2005 · הודעות: 66 ·

הודעה פורסם: 26/07/2008 - 10:43
נושא ההודעה:

אגב, לחזק את דבריו של שחר:
http://apache.slashdot.org/apache/08/07/25/2135202.shtml

חזרה לתוכן הדיון
קול ספוטאורח · ·

הודעה פורסם: 26/07/2008 - 10:52
נושא ההודעה:

קראתי את מה שהיה כתוב
ואני לא מסכים שהסיבה של אנשים לא ללבוש את החולצה תהיה בגלל שהם לא אוהבים את מיקרוסופט.
הסיבה האמיתית היא שבתור קונטרה, בדרך כלל אנשים נותנים את מה שמיקרוסופט עושה, יוצרת תוכנה סגורה, כולאת אנשים בתוך המערכת שלהם, אינה משתפת סטנדרטים, מכריכה אנשים להשתמש ברשיונות דרקוניים שהם אפילו לא חתמו עליהם, רק בכך שהם קיבלו מחשב מותקן מראש עם וינדוז וכו'
אחרי שנאשים מראים לחברים שלהם דוגמאות אלה בתור קונטרה למה שהקוד הפתוח עושה לעומת זאת, זה יהיה מ-א-ו-ד מצחיק לראות אותם לובשים חולצה של מיקרוסופט, אותה חברה ששולטת עכשיו ובדרך - נ - ל - ח - מ - ת -, כן כן !!! נלחמת בלינוקס ובקוד הפתוח.

זה קצת דו פרצופי לתת לחברה שרק אתמול נלחמתם בפרסום FUD שלה ( בדוק את העובדות ) לשים את הלוגו שלהם על חולצות של כנס קוד פתוח מרכזי.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 26/07/2008 - 11:19
נושא ההודעה:

קול ספוט :
זה קצת דו פרצופי לתת לחברה שרק אתמול נלחמתם בפרסום FUD שלה ( בדוק את העובדות ) לשים את הלוגו שלהם על חולצות של כנס קוד פתוח מרכזי.

למה? כבר אז אמרנו שאנחנו לא נגדם, אבל אנחנו כן נגד הרבה דברים שהם עושים. מה דו פרצופי פה?

אם הבנת שהמקור זה "אלו ששונאים את מיקרוסופט", אני חושש שהבנת לא נכון. זה מעולם לא היה המצב.

שחר

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 26/07/2008 - 13:10
נושא ההודעה:

Tudmotu :
קודם כל, צר לי אך קוד פתוח אינו תחום אקטיביסטי.
מצחיק שכשלפני כמה חודשים קידמתי פה הפגנה כנגד חוק סינון האתרים, רוב משתמשי האתר הגיבו בגיחוך ואחרים התעצלו להפגין (אני לא מדבר על אלו שתמכו בו).

תסלח לי אבל אני לא מסכים עם הקביעה שקוד פתוח אינו אקטיביסטי.
אני חושב שזה התחום הכי אקטביסטי. מאות אלפי אנשים מכל קצוות תבל תומכים, מתרגמים ומתכנתים את האלטרנטיבה למונופולים בתחום התוכנה. אנחנו לא רק מדברים על האלטרנטיבה בפורומים - אנחנו יוצרים אותה.
אני חושב שרובנו פשוט לא רגילים לצאת ולהפגין ברחובות אלא לפעול בדרכים אחרות ואולי מכאן נובעת אכזבתך.
אני מאד הייתי רוצה להיות בהפגנה שכזו אבל אני גם זוכר שעבורי, באופן אישי, זה לא התאים באותו יום לקחת יום חופש מהעבודה, לנסוע לת"א ולהצטרף להפגנה. ואני יכול לומר בבטחה שאם החוק היה עובר הייתי מרגיש רגשות אשמה על כך שלא עשיתי דבר ולא פעלתי מספיק כדי להשפיע וכדי למנוע את זה. אבל הייתי מאשים את עצמי. אולי כזה דבר היה נותן לי את סטירת הלחי המצלצלת שהיתה גורמת לי לעשות משהו בנידון.

על אותו משקל בדיוק ובאופן מקביל: אני חושב שעכשיו, כשהעמותה עושה משהו שנוגד את עקרונותיך - גם לך נותר רק להאשים את עצמך על כך שלא היית מעורב מספיק ולא פעלת לשנותו. אבל אתה, במקום להתחיל להיות יותר פעיל, מעדיף להרים ידים - שברו את הכלים ולא משחקים.

אגב, ככל הזכור לי, העמותה היתה פעילה במספר נושאי חוק בכנסת.
למשל, זכור לי שדובר על כך שההנדוס לאחור עדין חוקי בארץ וזכור לי שדוברי העמותה היו נוכחים בדיונים עקבו ופעלו לטובת הנושא:
http://www.whatsup.org.il/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=5479

ציטוט:

נ.ב.
מגיע לך מזל טוב היום? Wink

כן,תודה, הגיע לי מזל טוב אתמול Smile הילד בן 30 אבל אין לו חום גבוה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 26/07/2008 - 13:26
נושא ההודעה:

ליאור_ד :
אגב, לחזק את דבריו של שחר:
http://apache.slashdot.org/apache/08/07/25/2135202.shtml

WTF
... זו באמת ידיעה מרעישה.
מיקרוסופט כבר השתתפה בכנסים בעבר אבל לא זכור לי שהיא תרמה קוד LGPL .
רגע, מה אנחנו משחקים פה בקקה. לפי הידיעה מיקרוסופט תורמת 100,000 $ בשנה לקרן אפאצ'י.
אני תכננתי בכל מקרה לוותר באופן הפגנתי על ההרצאה של מיקרוסופט, אבל אולי שווה בכל זאת לשמוע אותם...

חזרה לתוכן הדיון
רם-אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 26/07/2008 - 13:46
נושא ההודעה: איזו התלהבות, מזל שיש על מה להתחמם

כשמשרד החינוך יצא במכרז בו תנאי הסף היו שימוש באינטרנט אקספלורר 6 למערכת למידה מרחוק. אף אחד כאן לא צייץ. אז מה אם זה עוד עוגן של חלונות בחברה הישראלית.

כשהוועדה הלאומית לטכנולוגיית המידע סגרה את שעריה וחיסלה את האפשרות לצימצום הפער הדיגטלי ולעידוד השימוש בתוכנה חופשית - אף אחד לא גיהק.

כשביקשתי עזרה בהנגשה של אתר לבעלי תוכנה חופשית - אנשים השקיעו יותר אנרגיה בלכתוב למה לא לעזור, מאשר היקף העזרה שנדרש.

ככה זה, אנשים נהנים להתלהם ולהתלהב מול דברים שהם חושבים שהם מבינים בהם, מאשר לעשות עבודה אמיתית. פני הדברים הם חזות הכל, אין מחשבה, אין הגות. רק פטישים וקרדומים, להכות ונטץ, להשמיד ולהכחיד. לא חלילה לבנות ולתרום.

כשאנחנו מארגנים את אוגוסט פינגויין, אין אף תנועה של אנשים המעוניניים לבוא ולעזור.

זו תכונה של אספסוף, ולא סתם אספסוף, אלא מכוער. אספספוף שכל תכליתו להזיק ולא לבנות, להרוס ולא לעזור, לסרס ולא להפרות.

בואו נניח שמיקרוסופט באמת רוצה להזיק לפעילות "המקור" בארץ. הנה, אנשים מכריזים שהם לא יבואו בגללה. הרי אילו היו רוצים לשפר ולעזור, היו מכריזים שהם יבואו למרות מיקרוסופט. אז במיטב המסורת של "אני ואפסי עוד" אנשים פועלים בניגוד לאינטרס של הקהילה שלהם. לא משום שהם צברו זכויות בקהילה הזו, אלא למרות שהם לא עושים דבר, לא עשו דבר, ולמעשה, גם לא מתכוונים לעשות דבר. וכדי להוסיף שמחה על שמחה, הם מכריזים שתרומותם העיקרית תהיה על ידי עשיית עוד פחות.

אתם רוצים להשפיע? יש דרך לגיטמית. תצטרפו, תעשו ותקדמו את דרכם. אתם לא רוצים לבוא לכנס? אולי באמת עדיף שלא.

חזרה לתוכן הדיון
ZooZלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 21/11/2004 · הודעות: 1209 ·

הודעה פורסם: 26/07/2008 - 14:04
נושא ההודעה:

למרות שאני באופן אישי לא מתנגד לחסות של מיקרוסופט (למעשה אני אפילו בעד מסיבות שחלקן פרטתי בעבר וחלקן עוד עלולות להכתב ככל שהדיון יתארך) אני לגמרי יכול להבין את הבעיה עם החולצות.

בתור פתרון פשוט אני מתנדב להביא לכנס חבילה של טושים אדומים ולחלק לכל מי שירצה להוסיף עיגול עם קו אלכסוני , סמל כוונת או אפילו קרני שטן ללוגו של מיקרוסופט.

כך למי שרוצה להביע מחאה יהיה כדאי יותר להגיע ולתקן את החולצה כשכולם רואים מאשר לשבת בבית ולרטון לבד.

זה, אגב, ממחיש את אחד הטיעונים כאן - מיקרוסופט נותנת כסף לכנס/חולצות אבל היא לא שולטת במה נעשה עם הכנס/חולצות.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
רם-אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 26/07/2008 - 15:08
נושא ההודעה: הנה כפפה, מי גבר להרים?

עמותת המקור, בגלל היותה עמותה, פועלת תחת מגבלות קשות בנושא כספים. אחד הדברים שאין לעמותה, זו הזכות להגיע למשיכת יתר. המינימום הכספי של העמות ההוא 0. כך שאם העמותה לוקחת על עצמה התחייבויות (כמו תשלום עבור מקום, או חולצות וכו') ובשל יד הגורל לא מצליחה לכסות את ההוצאות, מי שישא בפועל בהוצאות הם חברי הוועד. קרי, שחר, נדב ואנוכי.

אירגון אוגוסט פינגויין הוא לקיחת סיכון אישי של העמותה והוועד. ובשל שהמארגנים (אנחנו) החלטנו כן לאפשר למיקרוסופט להשתתף באירוע, אנחנו כן נוטלים על עצמנו את הסיכון בשל החלטה זו. (שבין השאר נועדה לצמצם את הסיכון הזה).

אי לכך ובהתאם לזאת, אני מציע למתנגדים לקחת קצת סיכון על עצמם (מעבר לשירבוט הבלים מאחורי כינויים בפורומים מקוונים) ולהדפיס כמה עשרות חולצות בסגנון של "הגעתי לאוגוסט פינגויין למרות שאני שונא את מיקרוסופט". אם הם יעוטרו בלוגו של בילי בסלאשדוט, זה יהיה בכלל להיט. הלוגו של הכנס כבר פורסם ולדעתי אין התנגדות שגם המתנגדים ישתמשו בו.

אני אישית מתחייב בזאת לרכוש לפחות 2 חולצות כאלו, במידה xxl במחיר של עד 35 ש"ח לחולצה.

נראה את המתנגדים עושים משהו חוץ מלברבר. (אגב, לא חייבים חולצות, גם ספלים, ספרים, אוזני המן. הכל הולך ואני מתחייב לרכוש (למרות שאני לא אוהב אזני אמן, בעיקר עם פרג))

חזרה לתוכן הדיון
ארתיום ת.הצטרפות: 15/07/2005 · הודעות: 4433 ·

הודעה פורסם: 26/07/2008 - 15:22
נושא ההודעה:

ציטוט:
אגב, לא חייבים חולצות, גם ספלים, ספרים, אוזני המן

אם כבר, אוזני סטיב או אוזני בילי Rolling Eyes

גם לי יש בלוג Neutral

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 26/07/2008 - 15:22
נושא ההודעה:

אפשר ממש להקים דוכן ואת הרווחים לתרום לעמותה Cool
חבל שזה בעוד שבוע.. (;

חזרה לתוכן הדיון
whoisaאורח · ·

הודעה פורסם: 26/07/2008 - 15:35
נושא ההודעה:

מה שאתם אומרים (להבנתי חברי וידידי העמותה) זה שאתם מייצגים רק את עצמכם, לא פתוחים לביקורת ומי שלא מסכים אתכם יכול לקפוץ כי הוא בעצם לא עושה שום דבר וממילא העמותה לא מייצגת אותו אלה רק אותכם.
זה הכל טוב ויפה אבל לדעתי פשוט תחליפו את השם למשהו כמו:
העמותה לקידום דורון, שחר, שלומי (סליחה עם שכחתי מישהו).
או שאולי פשוט עדיף העמותה לקידום מיקרוסופט וככה לא תשמעו מאף אחד אפילו מלת ביקורת אחת ושיהיה לכולם לבריאות.

חזרה לתוכן הדיון
djelectricאורח · ·

הודעה פורסם: 26/07/2008 - 15:53
נושא ההודעה: חבל

חבל על כל ההתלהמות שאנשים עושים כאן.
אם הייתי אומר ללינוקסאי לפני שנה שבכנס הבא מייקרוסופט תיתן חסות הוא יצחק עליך.

טוב או לא טוב אני לא יודע....
אולי החבר'ה במייקרוסופט קצת איבדו את זה.
אולי הם שוכחים שבגלל הרבה אנשים בקהילה,
משתמשים עברו מוינדוס ללינוקס.

בכל אופן מבחינתי זה בסדר שמייקרוסופט תממן אבל כל עוד הם משאירים את התוכות שלהם מחוץ לעסק.... (או שאולי זה בלתי אפשרי?)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 26/07/2008 - 16:51
נושא ההודעה:

whoisa :
מה שאתם אומרים (להבנתי חברי וידידי העמותה) זה שאתם מייצגים רק את עצמכם, לא פתוחים לביקורת ומי שלא מסכים אתכם יכול לקפוץ כי הוא בעצם לא עושה שום דבר וממילא העמותה לא מייצגת אותו אלה רק אותכם.
זה הכל טוב ויפה אבל לדעתי פשוט תחליפו את השם למשהו כמו:
העמותה לקידום דורון, שחר, שלומי (סליחה עם שכחתי מישהו).
או שאולי פשוט עדיף העמותה לקידום מיקרוסופט וככה לא תשמעו מאף אחד אפילו מלת ביקורת אחת ושיהיה לכולם לבריאות.

אם זה היה המצב .. היינו משנים את שם העמותה ל"העמותה לקידום סבתא שלי" .
רק המסקנה הזו כלל וכלל לא דומה למה שניסו לומר כאן.

העמותה מייצגת את כל מי שרוצה להיות מיוצג בה ובאותה נשימה היא קוראת לו לבוא ולפעול.

כאשר יושב אדם וכל מה שיש לו לומר זה "אני יושב מחוץ לגדר ויש לי ים של ביקורת .. " אז עונים לו שהוא רשאי להצטרף ולעשות - וכל עוד הוא לא עושה , על מה יש לו להלין.

נכון , לקחת את הדבר הזה ולהפוך אותו למה שאתה עושה זה הכי קל בעולם ..
יש לך ביקורת , אתה בא ושופך אותה .. אתה כלל לא מנסה לשנות את הדברים לטובת הקו שאתה מאמין בו ובסוף אתה עוד אומר "על הזין שלי .. " , אני בעצם לא שייך.

אז אם אתה לא שייך , לא רוצה להרגיש שייך, לא מתיימר לתרום .. אז האמת שאתה גם על ה .. שלי .
ביי ושיהיה לך רק טוב.

חזרה לתוכן הדיון
ZooZלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 21/11/2004 · הודעות: 1209 ·

הודעה פורסם: 26/07/2008 - 17:07
נושא ההודעה:

tudmotu,
שבוע בשביל לארגן רק דוכן עם חולצות זה ממש לא מעט זמן.

whoisa,
הסבירו, התדיינו, התווכחו ואתה בכל זאת מקבל את הרושם שלא פתוחים לביקורת. מה זה נקרא אצלך להיות פתוח לביקורת? להסכים איתה ולקבל אותה?
כן, כמו שכתבו כבר כמה פעמים, העמותה יכולה לייצג רק את מי שרשום אצלה, מופיע לישיבות שלה ומביע את דעתו. קל נורא לא לעשות אף אחד מאלה ואחר כך (אחרי שכל אלו שעשו כבר סגרו דברים) לצעוק שזה לא מה שאתה רוצה.
אם אתה רוצה משהו - עשה.
באיזו זכות אתה בכלל בא בטענות על מה שאנשים עושים עם הזמן שלהם? הצע להם משכורת ותנאים נלווים ואם הם יסכימו ויבואו לעבוד אצלך תוכל להגיד להם מה לעשות (גם אז רק בתוך שעות העבודה).

אגב, אם אתה חושב שהעמותה לא פועלת בתום לב למען המטרות המוצהרות שלה אתה יכול להתלונן לרשם העמותות ע"מ שיפתח חקירה בנושא.
אתה יכול גם לפנות אליו בבקשה להקים עמותה חדשה שתקרא "העמותה שבאמת דואגת לקוד הפתוח" אם אתה רוצה.
הבעיה זה שהאפשרות הראשונה דורשת שהטענות שלך יהיו נכונות (והן לא) והשניה דורשת מוכנות להשקעת זמן ומאמץ (לא הפגנת עד עכשיו, אחרת היית חלק מהמארגנים של הכנס ואולי דברים היו נראים אחרת).

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
נושא זה נעול . לא ניתן לערוך הודעות או להגיב
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. The-Q
  2. אורח