ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
queencyלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 13/11/2008 · הודעות: 2139 ·

הודעה פורסם: 18/12/2008 - 11:24
נושא ההודעה: IPHONE עם לינוקס בבקשה תגובות

שמעתי על הפרויקט הזה רק היום
הנה הלינקים :

הדגמה:
http://www.vimeo.com/2373142

אתר הפרויקט:
http://linuxoniphone.blogspot.com/

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 18/12/2008 - 11:43
נושא ההודעה:

לא בשביל זה שווה לקנות iPhone . אם במקרה יש לך, זה יכול להיות נחמד.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 18/12/2008 - 12:03
נושא ההודעה:

נראה לי רעיון סוף הדרך Very Happy
רץ להתקין על ה-IPhone שלי

חזרה לתוכן הדיון
iTK98לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 15/11/2003 · הודעות: 570 · מיקום: Israel

הודעה פורסם: 18/12/2008 - 16:51
נושא ההודעה:

יפה יפה, אבל הוא הופך את האיפון ללא שימושי
לחלוטין לפי מה שהבנתי מהוידיאו. ברור לי שזו
רק ההתחלה. שיהיה להם בהצלחה ואני מקווה
שהם יצליחו לפתח אלטרנטיבה למערכת ההפעלה
הקיימת.

iTK98->Thumbs up

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/12/2008 - 09:17
נושא ההודעה:

מסתבר שהאייפון הוא מכשיר פתוח כמו כל מכשיר אחר למרות מה שכתבו כאן חלק מ"מומחי" האתר. אין לשום חברה אפשרות לחסום פריצה של מכשיר כולל אפל. מה שהופך את המושג של מכשיר "חופשי" ללא רלוונטי.

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 19/12/2008 - 10:02
נושא ההודעה:

צריך להיות בעל ראיית עולם די מעוותת כדי לכנות מכשיר שצריך לפרוץ אותו כדי לעשות איתו מה שצריך היה להיות מלכתחילה "פתוח".

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 19/12/2008 - 10:24
נושא ההודעה:

Anonymous :
מסתבר שהאייפון הוא מכשיר פתוח כמו כל מכשיר אחר למרות מה שכתבו כאן חלק מ"מומחי" האתר. אין לשום חברה אפשרות לחסום פריצה של מכשיר כולל אפל. מה שהופך את המושג של מכשיר "חופשי" ללא רלוונטי.

מה שנקרא "שפכת את התינוק עם המים" ..
כנראה שהמושג פתוח (או חופשי) שונה מהותית ביני לבינך . ויוסבר.
לפי ההגיון שלך הרכב שלי הוא "פתוח" כי אני יכול לפרק אותו .. לשים לו מנוע של רכב אחר .. להחליף לו גלגלים .. גיר ואת שאר הרכיבים ..
גם המיקסר שלי והטלוויזיה שלי "פתוחים" .. כי גם להם אני יכול לעשות את זה .
אם זה המצב במוצרים ברי קיימה (מוצרי חומרה) - הרי שוודאי ווודאי שהדבר נכון למוצרי תוכנה ..

כלומר אם אני מתקין את windows עם "קוד הפעלה" של חבר שלי - הרי שזו מערכת פתוחה (וחינמית וחופשית לשימוש) .. אם אני משנה אותו כמו שבא לי (כניגוד לתנאי הרשיון אגב) גם אז המערכת היא פתוחה ..

אז אם ככה הכל מצויין , כולנו יכולים לעבוד עם מכשירים ותוכנות "פתוחים" .. אפשר לסגור את האתרים שעוסקים בתוכנה חופשית ולבטל את הקהילה - כי ממילא לא צריכים קהילה אם הכל "פתוח" .

אם ממש מעניין אותך מה יש ב iPhone ה"פתוח" אתה מוזמן לחפש בבלוג שלי, העלתי לשם קובצי pdf שבהם מפרקים למספר מכשירים סלולארים את הצורה (וגם ל iPhone ) כדי להבין איך וממה הם בנויים . חלק מהמסקנות הם על בסיס הבנה של מה שקורה במכשיר וחלק מהמסקנות הינן ניחושים חכמים .. אבל ככה זה עם טלפון "פתוח" , צריך לנחש מה מרכיב אותו .. צריך לפרק אותו ברמה שאי אפשר להרכיב אותו על מנת להבין את הפתיחות שלו ..

אגב, אם יש לך iPhone , אני אשמח להראות לך ממה מורכב הטלפון הפתוח (הסר דאגה מליבך .. יש לי את כל כלי העבודה הדרושים לעיניין) .

בקיצור .. לא פתוח ולא נעליים .. הטלפון של אפל פתוח כמו שאני עכשיו רוקד דבקה על פסגות הרי איזרביג'אן ..

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
queencyלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 13/11/2008 · הודעות: 2139 ·

הודעה פורסם: 19/12/2008 - 19:15
נושא ההודעה:

תודה לכולם על התגובות למדתי הרבה מהנושא ומקווה שגם אתם.

חבל שחלק לא מזדהים (לפחות עם כינוי) כדי שאפשר להגיב למה שהם כתבו
(חומר למחשבה לכם!)

ממה שאני הבנתי האי פון עדין לא פתוח כלומר עדין לא עשו לו REVERSE ENGINEERING
מלא !

אוקי אבל יש אנשים שעובדים על זה שזה מאד נחמד.

לי בעיקר אין IPHONE ואם אני אשקיע במשהו זה יהיה OPENMOKO של NEO בלבד
אבקש גם תגובות על זה למקרה שניפול קורבן.

אבל עוד חזון למועד : אני חושב שזה עדין יקר ולא שמיש בארץ בגלל עסקנים שונים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/12/2008 - 08:13
נושא ההודעה:

Anonymous :

כלומר אם אני מתקין את windows עם "קוד הפעלה" של חבר שלי - הרי שזו מערכת פתוחה (וחינמית וחופשית לשימוש) .. אם אני משנה אותו כמו שבא לי (כניגוד לתנאי הרשיון אגב) גם אז המערכת היא פתוחה ..

זה לא אותו דבר, להתקין וינדוס עם "קוד הפעלה" זה לא חוקי. לעומת זאת להתקין לינוקס על אייפון זה חוקי בדיוק כמו שאני מתקין לינוקס על הפיסי שלי. הגבול שלי זה שאיני מוכן לעשות משהו שאינו חוקי. לא מעניינים אותי נימוקים אדיאולוגים (אם כל הכבוד יש דברים קצת חשובים בעולם מחומרה חופשית). חשוב לי האפשרות שאוכל להתקין לינוקס על האייפון בעזרת הקהילה שמפתחת את זה ואני מוכן גם לעזור להם.

חזרה לתוכן הדיון
Vedderלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 15/05/2005 · הודעות: 614 ·

הודעה פורסם: 20/12/2008 - 09:25
נושא ההודעה:

http://www.geekherocomic.com/comics-highres/2008-11-29-Linux-on-the-iPhone.png

חזרה לתוכן הדיון
רם-אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 20/12/2008 - 09:35
נושא ההודעה: אכן יש דברים חשובים בעולם יותר מחומרה חופשית

למשל, השואה בדרפור. אבל בתחום המיחשוב, חומרות חופשיות הן אחד הדברים החשובים. והסיבה שאני לא קונה iphone (חוץ מזה שלקנות את המכונה זה להיות חלק מעדר, כמו לנסוע במאזדה 3) זה apple. שהיא חברה הפוגעת בחופש של הצרכנים שלה. והדבר היחיד שאפשר להגיד לטובתה זה שהיא לא גדולה כמו מיקרוסופט. ובעצם, לעומתה, מיקרוסופט היא כבשה תמימה הפועה בחביבות.

בעצם, יש קרן אור באפל. וזו העובדה שבלי המנכ"ל שלהם הם ירדו לתהום השכחה יותר מהר ממה שאנשים מסירים את חלונות ויסטה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/12/2008 - 12:24
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :

זה לא אותו דבר, להתקין וינדוס עם "קוד הפעלה" זה לא חוקי. לעומת זאת להתקין לינוקס על אייפון זה חוקי בדיוק כמו שאני מתקין לינוקס על הפיסי שלי. הגבול שלי זה שאיני מוכן לעשות משהו שאינו חוקי. לא מעניינים אותי נימוקים אדיאולוגים (אם כל הכבוד יש דברים קצת חשובים בעולם מחומרה חופשית). חשוב לי האפשרות שאוכל להתקין לינוקס על האייפון בעזרת הקהילה שמפתחת את זה ואני מוכן גם לעזור להם.

זהו שלא .. טלפון סלולארי הוא מוצר שנמכר ביחד עם מערכת ההפעלה שלו. נקודה. מערכת ההפעלה מהווה חלק מהמוצר .
חברת "אפל" מוכרת את המכשירים עם נעילת סים, דבר שאם אתה פותח אותו - נחשב מבחינת החברה ל"עבירה" שעליה אתה משלם באובדן תמיכה (כך גם התקנת עברית והתקנות של תוכנות שאינן דרך אפל ) .. אז על אחת כמה וכמה מערכת הפעלה.

יש הרבה דברים טובים לומר על אפל , היא חברה ששמה את העיצוב והממשק של המוצרים שלה כתנאי הכרחי בסיסי ולא "עוד משהו" .. היא באמת הצליחה לייצר מוצרים יפים - אבל הדרך שלה לשמור על הייתרון שלה בנושא הוא דרך יימום מאד אדוק של קניין רוחני .
וזו הנקודה הבעייתי לדעתי בחברה הזו , על אף כל המגניבות של המוצרים שלה .. אתה כצרכן , צריך לעבוד לפי מה שהיא מכתיבה. נקודה.
היא הרבה יותר סגורה מהבחינה הזו ממייקרוסופט - ואילו היא לא היתה קטנה מספיק ממזמן היו מכסחים אותה ..

אם מייקרוסםט פוגעת בחופש של הצרכנים .. אפל לוקחת את זה הרבה יותר לעומק .

אני , עקרונית , לא קונה שום מוצר שלהם (למרות שהמוצרים שלהם באמת נראים טוב) .

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/12/2008 - 12:35
נושא ההודעה:

queency :
תודה לכולם על התגובות למדתי הרבה מהנושא ומקווה שגם אתם.

חבל שחלק לא מזדהים (לפחות עם כינוי) כדי שאפשר להגיב למה שהם כתבו
(חומר למחשבה לכם!)

ממה שאני הבנתי האי פון עדין לא פתוח כלומר עדין לא עשו לו REVERSE ENGINEERING
מלא !

אוקי אבל יש אנשים שעובדים על זה שזה מאד נחמד.

לי בעיקר אין IPHONE ואם אני אשקיע במשהו זה יהיה OPENMOKO של NEO בלבד
אבקש גם תגובות על זה למקרה שניפול קורבן.

אבל עוד חזון למועד : אני חושב שזה עדין יקר ולא שמיש בארץ בגלל עסקנים שונים.

טוב זה לא חוכמה שאני יענה על זה ..
היו לי הרבה טלפנוים סלולאריים בעבר .. חלקם טובים יותר , חלקם טובים פחות .. את רובם לא אהבתי כי הם היו רק טלפון (ואולי עוד קצת) ..
היו לי גם טלפונים "חכמים" אחרים .. (הטלפונים היו חכמים .. המשתמש, כלומר אני הייתי "טיפש" .. טיפש כי בזבזתי את הכסף שלי על טלפונים שאולי נתנו יותר מטלפון רגיל אבל לא נתנו לי בעצם שום דבר מיוחד .. )

עד ששמתי את המיד על freerunner ..
היום אני יכול לומר שמעבר להוצאות שהיו לי סביבו על מנת לאשר בצורה כזו או אחרת הכנסה שלו (לא כיחידה בודדת אלא כעיקרון ) לארץ - עמדו על הוצאה מכובדת ביותר ..
אבל , מעבר לזה , הטלפון עצמו . עלי לי יותר מ 1000-1500 דולר , הסיבה לכך שאני קיבלתי דגם שייוצר לפני היציאה לייצור סדרתי (כלומר ייצור מדגמי של מכשירים על מנת לבדוק אותם ) - זה דגם שמסתובב אצל האנשים של openmoko עצמה , והעלות שלו היא הרבה יותר ממה שאני שלמתי ..
ובכל זאת . אני לא מצטער לרגע אחד ששמתי את היד על הטלפון הזה ..
נכון , הוא לא מגניב כמו אייפון , נכון הוא כבד מרוב הטלפונים .. נכון יש כאלט שאומרים שהוא מכוער ..
אבל ההרגשה של להסתובב עם טלפון חופשי אמיתי - היא משהו ששווה יותר מכסף , היכולת לקום בבוקר ולומר לעצמך .. היום אני רוצה עליו הפצה כזו .. ולמחרת להחליט שבא לך הפצה אחרת - זה מבחינתי שווה כל רגע .
הכיף להיכנס למכשיר , ולבדוק, ולתקן, ולשנות .. זה משהו שאי אפשר להסביר כי זה פשוט לא קיים בטלפונים נורמאליים.

וככה במקום להוציא כסף על פסיכולוג .. במקום להוציא כסף על באולינג .. במקום להוציא כסף על מה שאנשים אחרים מוציאים (שעושה להם כיף .. ) - אני בחרתי להוציא את זה על המכשיר שלי ..
יותר מזה אני אומר, אם מחר בבוקר מודיעים לי שהפרוייקט הולך להיסגר מסיבות כאלו ואחרות , אני מייד מזמין לי 5-10 טלפונים .. אם בממוצע כל אחד מהם יחזיק שנה-שנתיים .. יהיה לי עןד 10 שנים של טלפון חופשי .. (ובנתיים בטח ייצא משהו ) .

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 02/01/2009 - 12:43
נושא ההודעה:

פורסמה מפת הדרכים של הפרויקט:
http://www.iphonelinux.org/index.php/Roadmap

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל: