ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
חמוס_במשקפייםלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 07/02/2009 · הודעות: 97 ·

הודעה פורסם: 07/07/2009 - 18:16
נושא ההודעה: עוד פיצ'ר שאני רוצה

טעמי המקרא. ב-xiphos יש אפשרות להציג את טעמי המקרא או להסתיר אותם. זה עובד יפה עם הפונט החופשי Ezra SIL, לדעתי.
לגבי הסימניות וההערות: ב-xiphos הדברים האלה מחוברים לפסוקים ספציפיים, ולכל פסוק יש url משלו. מכיוון שהטקסטים בתורת אמת אינם מחולקים באופן נוח ל-"פסוקים" שיש להם כתובת, אני מציע גישה אחרת: לאפשר למשתמש לשבץ בהם הערות, בדומה להוספת הערות במעבד תמלילים (לא הערות תחתונות או הערות סיום: אני מתכוון לאלה שמופיעות במשבצות צבעוניות בצד). בהערות האלה אפשר להשתמש גם כסימניות, עם ממשק ניווט ביניהן בדומה לסימניות בדפדפן.

משה, אשלח לך תמונת מסך עם הגליץ' הגרפי.

לגבי העניינים הלא-קשורים: שגיתי כשקישרתי את עניין היהדות לסכסוכי ימין-שמאל. בעיניי הנושא "פני היהדות - לאן" הוא גדול ורחב היקף הרבה מעבר לאפיזודה הנוכחית של מדינת ישראל ולבעיות הספציפיות שלה. צר לי שזה עורר שדים מרבצם.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
משהלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 30/08/2003 · הודעות: 985 · מיקום: אלקנה, ישראל

הודעה פורסם: 07/07/2009 - 19:03
נושא ההודעה:

- לגבי טעמי המקרא: לפני שניגשים לבעייה הטכנית של איך זה יוצג, צריך להשיג מקור שכולל את זה. אולי כדאי באמת לקחת מ xiphos?

- לגבי סימניות והערות: אם היית מציץ בקוד, היית רואה שגם ב"תורת אמת" יש, ועוד איך יש, כתובת לכל פסוק ( בעצם, גם בחיפוש אפשר לראות את זה, אתה הרי מוקפץ לפסוק המדוייק).

אגב, התחלתי כבר מימוש בסיסי של סימניות, ועכשיו לחיצה על כל סימן חלוקה בטקסט (פסוק, עמוד, פרק, חלק, וכו'), פותח תפריט שהאפשרות שבו מדפיסה את ה url המדוייק שפותח את הספר והמיקום הזה.
אני צריך רק לבחור פורמט לשמור בו את הסימניות, כדי ליצור ממנו רשימה בממשק.

על אותו עקרון אני מניח ששיך לממש גם הערות. בסוף אני אגיע גם לזה Smile

שוב תודה,
משה

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 07/07/2009 - 22:50
נושא ההודעה: עוד באגבגים

הורדתי את הספרים המעודכנים, וההרשאות בסדר - תודה!
שני באגים והצעה לשיפור:
1. באופן גורף, לינקים מנוקדים לא עובדים (למשל בהגדה של פסח או ב-"נפשי בשאלתי"). לינקים לא מנוקדים - עובדים.
2. חלק מהלינקים מופיעים עם קו תחתון וחלק בלעדיו (לעתים קרובות באותו הספר, למשל במקרא). הקו התחתון לדעתי מיותר ומפריע: קידוד הצבע הכחול מספיק.
3. אני מבין ש-qt איטית ועושה צרות, אבל אין לי כמשתמש שום משוב על כך שהתוכנה טוענת משהו, ולא נתקעה או התרסקה רחמנא לצלן. אני מציע לשנות את סמן העכבר לשעון חול למשך פרק הזמן שבין בחירת ספר ובין סיום טעינתו.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 07/07/2009 - 22:59
נושא ההודעה: עוד בעיה ועוד הצעה

הבעיה: סדר מועד במשנה מחורבש ובלתי קריא. שאר הסדרים בסדר.
ההצעה: להוסיף שגרות make install לחבילת הספרים, כמו אלה שקיימים עבור קובץ ההרצה. כך יוכלו אורזי החבילות להכין, בסופו של דבר, חבילות אמיתיות של תוכנה ו-data עבור הפרוייקט.

חזרה לתוכן הדיון
משהלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 30/08/2003 · הודעות: 985 · מיקום: אלקנה, ישראל

הודעה פורסם: 08/07/2009 - 10:55
נושא ההודעה:

אני אעבור בהזדמנות על כל שאר מה שהערת, בינתיים:

- סיימתי מימוש בסיסי לסימניות. אני אשמח אם מישהו יתעלל בו קצת וימצא באגים שבטח מתחבאים.

- כל הלינקים עכשיו ללא קו תחתון

- כרגע שמתי הצבע של המקומות שבהם אפשר לשים סימניות כ "indigo" כדי שיהיה היכר בינם לבין קישורים אמיתיים. אני לא בטוח שזה הצבע הכי מתאים - אני פתוח להצעות.

את כל העדכונים אפשר לתפוס מה svn כמובן.

אגב, יש למישהו רעיון איך לממש הערות? ז"א, אני צריך משהו שיסמן לי איפה יש הערה בזמן רנדור ה html, אחרת אני אצטרך לעבור כל פסוק למשל על כל רשימת ההערות, והרנדור יקח עוד המון זמן.

משה

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 09/07/2009 - 22:53
נושא ההודעה:

- אצלי מסכת שבת הייתה מחורבשת, שאר סדר מועד היה תקין. תיקנתי את הקובץ. אני אעלה בהזדמנות.
אצלך היו בעיות גם בקבצים אחרים?

- הוספתי גם makefile פרימטיבי מאוד (הסינטקס שנראה לי יותר נכון לא רצה לעבוד) לספרים, נראה כאילו הוא עובד בסדר.

- תיקנתי את הלינקים עם הניקוד (פשוט הסרתי אותו).

- יש לי בראש מימוש להערות, אני רק צריך לכתוב אותו. בלנ"ד יגיע בקרוב.

תודה על ההערות,
משה

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 09/07/2009 - 23:30
נושא ההודעה:

אני לא מצליח להתקין מה-svn. אני מוריד לפי ההוראות באתר עם
קוד:
svn checkout http://toratemet.googlecode.com/svn/trunk/ toratemet-read-only 

מריץ qmake ו-make ואז מקבל:
קוד:

moc_mainwindow.cpp:14:2: error: #error "This file was generated using the moc from 4.4.3. It"
moc_mainwindow.cpp:15:2: error: #error "cannot be used with the include files from this version of Qt."
moc_mainwindow.cpp:16:2: error: #error "(The moc has changed too much.)"
make: *** [moc_mainwindow.o] Error 1

האם אני מוריד את הענף הנכון?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/07/2009 - 10:14
נושא ההודעה:

זה בהחלט הענף הנכון. הורדתי אצלי, וזה עבד חלק.

עריכה: נראה שמחיקה של הקובץ moc_mainwindow.cpp - אמורה לפתור את הבעייה. הוא אמור להווצר לבד בכל מקרה.

בינתיים תיקנתי את החיווי של התוכנה על טעינה של דפים. עכשיו גם פס הטעינה וגם העכבר מודיעים מה מצב התוכנית, ואין חשש שהיא רח"ל קרסה.

משה

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/07/2009 - 14:13
נושא ההודעה:

עידכנתי את הספרים באתר.

אני אשמח אם הציבור יוכל לדווח אם make install ו uninstall עובדים שם כמו שצריך, וכן אם סדר מועד תקין.

חוץ מזה, אני אשמח לשמוע אם התקנת האייקון בתפריט עובדת.

( וכמובן אני אשמח לעוד דיווחי באגים / בקשות פיצ'רים, אני פשוט מדבר על נקודות שכבר עלו)

משה

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/07/2009 - 14:57
נושא ההודעה:

תוצאות בדיקה:
1. ההידור עובד עכשיו - תודה! וגם סמן העכבר.
2. התקנת הבינארי לא עובדת: הרצת make install לא מעתיקה את הבינארי למקום ולא יוצרת פריט בתפריט.
3. מסכת שבת לא עובדת (עם גירסת הספרים האחרונה). לא מוצג טקסט מחורבש; פשוט לא מוצג כלום. גם סמן העכבר אינו משתנה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/07/2009 - 15:09
נושא ההודעה:

2. מוזר מאוד. qtcreator מתעקש לעשות שינוי בקובץ ה pro, ודופק אותו בדרך. Confused תיקנתי אותו ידנית ועידכנתי את ה svn. עובד עכשיו. אני רק צריך להשגיח ש qtcreator לא יעשה את זה שוב.

3. אוף, שוב שטות עם ההרשאות של הקבצים. אני אשתדל להעלות את החבילה המתוקנת בקרוב.

תודה,
משה

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/07/2009 - 15:35
נושא ההודעה:

הפיצ'ר שהכי מעניין אותי עכשיו הוא חלונית לפירושים שתופיע מתחת לטקסט המקור. החלונית הזו יכולה לכלול תמיכה בטאבים עבור פרשנים שונים. הפיצ'ר הזה יקרב את החוויה לחוויה של קריאה בספר מפורש.
לדעתי, כדי ליישם את הפיצ'ר הזה צריך להגדיר בכל רגע "פסוק פעיל" בטקסט המקור כמו שעושים ב-xiphos (מצטער שאני חוזר בכל רגע אל הערלים האלה, אבל העבודה שנעשתה שם יפה מאוד Smile). הפסוק הפעיל, שהוא בבררת המחדל הפסוק הראשון בטקסט שנבחר, יקבע איזה פירושים יופיעו למטה. הוא צריך להיות מסומן בצבע מעט שונה משאר הטקסט (חום-כהה?). אפשר לקבוע אותו בדאבל-קליק, אבל גם לנווט בין הפסוקים עם מקשי חיצים.

עריכה: לא הבנתי: איך מוסיפים סימניה חדשה בגירסה הנוכחית?
עריכה ב': בתפריט הכפתור הימני מעל nodes על העץ צריכה להופיע רק אפשרות אחת פעילה: פתח עץ אם הוא סגור, וסגור עץ אם הוא פתוח.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/07/2009 - 15:49
נושא ההודעה:

רגע, זה אומר שהאייקון פועל? הוא נכנס לתפריט כמו שצריך?

בעניין הפיצ'ר:
- קודם כל, מה רע בתצוגה המשולבת שמוצעת? היא אמורה לספק חוויה כמו זו שאתה מחפש. לפני שקופצים למימוש אחר (בפרט שהוא לא נראה לי כזה פשוט), כדאי לתקן את מה שקיים.

- להגדיר "פסוק פעיל" נראה לי סביר ברמה הרעיונית, אבל הצגה שלו בצבע שונה (למשל), תגרור בעייה אחת שדי גדולה מבחינתי: כל שינוי של הטקסט המוצג מצריך אותי לשנות את קובץ ה html לטעון אותו מחדש. תחשוב כמה זמן לקוח לטעון ספר גדול - עכשיו תחשוב שיקח אותו זמן לשנות צבע ל"פסוק הפעיל". לא נראה לי סביר.
אני אבדוק אם יש דרך יותר יעילה לעשות את זה, אבל בינתיים זאת בעיה.

משה

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/07/2009 - 16:02
נושא ההודעה:

ההתקנה עדיין לא עובדת. הבינארי והאייקון לא מועתקים, לא נוצר פריט בתפריט.
לגבי הפסוק הפעיל; ייתכן באמת שהמימוש על גבי פקד הדפדפן הסטנדרטי של qt פשוט לא אפשרי. האם אפשר להוסיף פקד נפרד מימין לטקסט ובו אייקון של יד מצביעה (כמו בפסוקו של יום...) שיצביע על הפסוק הפעיל? אני מניח שזה לא יעבוד כי אי אפשר יהיה לסנכרן בין שני הפקדים באופן חלק.
האם אתה בטוח שאין דרך לעדכן את התצוגה בדף שמציג הדפדפן בלי לטעון את כולו מחדש? אי אפשר לעשות את זה עם ג'אווהסקריפט \ אג'אקס?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/07/2009 - 16:27
נושא ההודעה:

לא יודע, אצלי ההתקנה עובדת (גם כשאני מוריד מחדש מה svn). אולי תוריד מחדש ותנסה עכשיו (הוספתי שיתקין גם אייקון לדסקטופ)... בכל מקרה הגיוני מאוד שהאייקון בתפריט לא עובד, אני צריך לעבוד על זה.

ג'אווהסקריפט נשמע כמו פתרון מאוד יפה (אם כי אני לא יודע ג'אווהסקריפט ממש...), אבל אני לא בטוח איך לדווח על שינויים שנעשו בדרך הזו חזרה לתוכנה...

אני אצטרך לבדוק את כל זה Rolling Eyes

עריכה: זה ( http://doc.trolltech.com/4.5/qwebpage.html#javaScriptConsoleMessage ) נראה כמו דרך מצויינת לתקשר בין התוכנה לג'אווהסקריפט.
עכשיו רק צריך לראות איך לממש את זה מבחינת הג'אווהסקריפט. אני אשמח לכיוונים.

משה

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/07/2009 - 17:13
נושא ההודעה:

עוד באגים בספרים:
מוסר -> אגרת הרמב"ן: הטקסט זרוע ריבועים-ריבועים.
מוסר -> עבד השם: אחד הפרקים מתועתק "תמיס תהיה" במקום "תמים תהיה" (בטח יש מלא בעיות סריקה כאלה, שיתגלו רק כשבסיס המשתמשים יתרחב).

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 12/07/2009 - 11:52
נושא ההודעה:

מוסר -> אגרת הרמב"ן: אני לא מוצא את הריבועים שדיברת עליהם. תוכל לצרף תמונת מסך? (אתה כבר חייב לי 2). אני חושד שמדובר בבאג של הניקוד שהוזכר בדיון נפרד. האם הבאג הזה ( http://whatsup.org.il/forum/50166 ) קיים אצלך? אצלי (אני עכשיו בדביאן) הוא כבר לא קיים.

מוסר -> עבד השם: תודה, תוקן. יעלה בהזדמנות.

משה

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 12/07/2009 - 15:16
נושא ההודעה:

נשלח דוא"ל. זה אכן נראה כמו אותו הבאג. בספרים האחרים, דגשים מוצגים כסדרם.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 12/07/2009 - 15:49
נושא ההודעה:

נשלח דוא"ל למי?

לגבי הבאג, לא ברור לי מתי ולמה זה קורה (אני לא מצליח לשחזר אותו עכשיו לא באובונטו ולא בדביאן), אבל אם המערכת שלך לא עתיקה (ויש חשש שהבאג לא פשוט נפתר כבר), כדאי להקפיץ את הדיון, ולנסות לדווח על הבאג בסופו של דבר.

רעיון קצת תלוש שעלה לי: אאל"ט הבאג קרה אצלי רק במערכות 64 ביט, ואף לא במערכת 32 אחת. יכול להיות שזה קשור?

(אם אתה רוצה, יש לי סקריפט פייתון מלוכלך שמתקן [בדר"כ] את הקבצים עם הבעייה. לשלוח לך אותו?)

משה

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 12/07/2009 - 17:35
נושא ההודעה:

הוספתי תמיכה בסיסית בהוספת הערות לטקסט.
בדקתי שזה יחסית תקין, אבל מאחר והקוד קצת רגיש (עשיתי שם קצת סלט Confused ) אני אשמח אם תוכלו לבדוק את זה ולחפש באגים.
גם הערות כלליות על המימוש של זה יתקבלו בברכה.

תודה,
משה

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 12/07/2009 - 19:03
נושא ההודעה:

שלום משה,

1. שלחתי מייל לזה המצויין תחת שמך (משה.וגנר בג'ימייל.קום).

2. המערכת שלי היא 32 ביט, אובונטו 9.10. אם יש סקריפט שמתקן את הספרים, עדיף להריץ אותו על המקור - לא?

3. ההתקנה עדיין לא עובדת. הפלט של sudo make install אצלי הוא:
קוד:
install -m 644 -p /home/yotam/Software/src/toratemet-read-only/Icons/ToratEmet.png /usr/share/ToratEmet/
אין חיווי על קבצים שהועתקו כמו שקורה עם התקנת הספרים, שעוברת בהצלחה.

4. אין לי בממשק עדיין שום אופציה להכניס לא סימניות ולא הערות, גם לא בגרסת ה-svn האחרונה. מה אני אמור לראות? משהו אצלי לא בסדר?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 12/07/2009 - 19:24
נושא ההודעה:

חמוס_במשקפיים :
שלום משה,

1. שלחתי מייל לזה המצויין תחת שמך (משה.וגנר בג'ימייל.קום).

2. המערכת שלי היא 32 ביט, אובונטו 9.10. אם יש סקריפט שמתקן את הספרים, עדיף להריץ אותו על המקור - לא?

3. ההתקנה עדיין לא עובדת. הפלט של sudo make install אצלי הוא:
קוד:
install -m 644 -p /home/yotam/Software/src/toratemet-read-only/Icons/ToratEmet.png /usr/share/ToratEmet/
אין חיווי על קבצים שהועתקו כמו שקורה עם התקנת הספרים, שעוברת בהצלחה.

4. אין לי בממשק עדיין שום אופציה להכניס לא סימניות ולא הערות, גם לא בגרסת ה-svn האחרונה. מה אני אמור לראות? משהו אצלי לא בסדר?

1. אוי, ג'יימל בטעות סימן אותך כספאם. עכשיו קראתי.

א. אני רואה עכשיו את הבעייה, אבל עוד לא נתקלתי בה - אפילו לא בחלונות. אני הייתי חושד קצת ב theme של qt שאתה משתמש בו. אתה יכול לנסות אחד אחר ולדווח אם זה עזר?

ב. אכן, נראה כמו הבאג של הניקוד.
אתה צודק לגבי הסקריפט כמובן, הרצתי אותו על הספר, ואני אשתדל להעלות את הספרים מחדש בקרוב.

2. טוב, אז זה שולל את התאוריה הזאת. אם אתה מעוניין לדווח על זה, כדאי שתקפיץ את הדיון ההוא.

3. מוזר. אני אבדוק את זה לעומק בהמשך.

4. האפשרויות האלה מופיעות בתפריט שנפתח כשלוחצים על כותרת (של פרק או פסוק למשל) בתוך ספר. יש לך הצעה איך לעשות את זה יותר טריוויאלי?

תודה,
משה

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 12/07/2009 - 19:42
נושא ההודעה:

הגליץ' הגרפי הוא כנראה באמת עניין של ערכת נושא (משהו מסובך שהתקנתי בזמנו כדי לשפר את המראה של סקייפ), אז זו לא בעיה חשובה.
הבעיה בהצגת דגש לא חוזרת על עצמה אצלי בתוכניות ההדגמה שמובאות בשרשור שקישרת אליו. תודה על תיקון הספר!
האפשרויות המופיעות אצלי בתפריט לחצן ימני מעל כותרת פרק או פסוק הן:
קוד:

Open Link
Open in New Window
Save Link...
Copy Link
Cut
Copy
Paste
Fonts >
Direction >

לחיצה על Save Link לא עושה שום דבר. זה נראה כאילו האופציות שהוספת לא מופיעות אצלי כלל.

הדרך הנכונה לממש הערות וסימניות לדעתי היא בעזרת קונספט "הפסוק הפעיל". לחיצה כפולה על פסוק או על כותרת של פרק צריכה לצבוע את הפסוק או הכותרת. מכאן צריכים להיות לחצנים וצירופי מקשים להוספת הערה או הוספה כסימניה.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 12/07/2009 - 20:34
נושא ההודעה:

אני מדבר על לחיצה רגילה (לחצן שמאלי). סמן העכבר משתנה מעל הכותרות , אז חשבתי לתומי שזה טריוויאלי דיו.

אני אולי צריך לבטל את הלחצן הימני (או אולי לגרום לו להתנהג כמו הלחצן השמאלי), אבל כרגע הוא לא קשור, זה פשוט תפריט ברירת המחדל של qwebview.

בנוגע לפסוק הפעיל:
אם תיתן לי אב-טיפוס של מימוש ג'אווה סקריפט לעניין, אני אנסה להכניס את זה. עד אז, יקח לי זמן לחקור את הנושא.

זה מוזר שתוכנית ההדגמה בשרשור ההוא לא גורמת לבאג. אולי התוכנה שלי משתמשת אצלך בגירסא אחרת של qt. בכל מקרה, אני מקווה שעדכון הספר יפתור את זה אצלך.

משה

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 12/07/2009 - 20:55
נושא ההודעה:

לצערי איני מתכנת (בעשר השנים האחרונות), כך שתרומתי מתמצה בהצעות אפיון וב-qa... אני אפילו לא יודע אם הפקד שאתה עובד איתו אוכל ג'אווהסקריפט.

גיליתי את הסימניות וההערות. הערותיי:
1. תפריט לא אמור להפתח בעת לחיצה על לינק עם כפתור שמאלי. זה לא אינטואיטיבי ומנוגד למוסכמות של כל ממשק משתמש גרפי שאני מכיר. סימניות והערות צריכות לדעתי להופיע בתפריט הלחצן הימני (ובאותה הזדמנות כדאי לנקות משם את Save Link הבלתי-פעיל ואת Copy Link הבלתי שימושי).
2. ההערות לא עובדות: הן לא נשמרות עם לחיצה על "הוסף הערה", וגם אין חיווי ויזואלי על כך שמשהו השתנה.
3. הכתובת על כפתור השמירה של ההערות צריכה לדעתי להיות "שמור", לא "הוסף הערה".
4. לחיצה על delete בחלונית הסימניות צריכה לדעתי למחוק את הסימניה הנבחרת (אולי עם דיאלוג לאישור).
5. הייתי רוצה אפשרות לבחור כותרת לסימניה ולערוך אותה אחר כך.
הערות בנוגע לחיפוש:
1. במקום הממשק המסורבל של כפתורים המשמשים להוספת ספרים לחיפוש, מדוע לא לאפשר בחירה מרובה של פריטים בעץ? הנוהג המקובל הוא לאפשר בחירה כזאת על ידי הקשה עם העכבר תוך כדי לחיצה על Ctrl. החיפוש יתבצע אוטומטית על הספרים המסומנים, או על כל הספרים אם אף אחד לא מסומן.
2. תוצאות החיפוש לא מוצגות בצורה נוחה לדעתי: רשימה של מאתיים כותרות ואז מאתיים תקצירים, בלי אפשרות להמשיך לתוצאות הבאות. כדאי לאמץ את הגישה של גוגל: עשרה תקצירים לדף (עשרים מקסימום), עם אפשרות לעבור לדפים הבאים שיכילו את התוצאות הבאות.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 12/07/2009 - 21:12
נושא ההודעה:

ועוד בעיה:
הסימניות לא נשמרות בין הפעלות של התוכנה. הן אמורות להישמר בתת-ספריה נסתרת בספרית המשתמש שלי.

עריכה: זה ממש מוזר. סגרתי והפעלתי את התוכנה מחדש כמה פעמים ופתאום הופיעו הסימניות בחלונית. הוספתי סימניות חדשות, יצאתי ונכנסתי - והן נעלמו מהתפריט, והשאירו רק את הישנות. מחקתי את הישנות, והן נמחקו - אבל הוצגו מחדש אחרי סגירה והפעלה. בקיצור, הסימניות שבורות כרגע.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 12/07/2009 - 21:53
נושא ההודעה:

בסדר, זאת אשמתי המלאה.
באג טיפשי מאוד שמונע מהגרסא המותקנת (היינו שלא רצה מהתקייה שבה הכל נמצא) לעבוד כמו שצריך.

גם אצלי זה התנהג מוזר מאוד, אבל אני מקווה שזה תוקן עכשיו.

לגבי השאר, אני אענה עליהם בפירוט בהמשך, אחרי שנייצב קצת את מה שהולך פה.

עריכה: העליתי גם את הספרים, האם הבעייה באיגרת הרמב"ן נפתרה אצלך?

תודה רבה,
משה

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 13/07/2009 - 00:13
נושא ההודעה:

צר לי לבשר שאיגרת הרמב"ן עומדת במרייה. אבל הסימניות התחילו להתנהג יפה.

עריכה: עוד בעייה קטנה: הלינק במסך הפתיחה לדף בגוגל-קוד לא פועל. הולא לא פותח דפדפן ולא מוביל אל אתר הפרוייקט.
ההערות עובדות עכשיו ונראות יפה. הטעינה מחדש של כל הדף עם הוספת הערה לא כל כך נוחה, בייחוד בטקסטים כמו "נפשי בשאלתי". עריכה ומחיקה של הערה לא אינטואיטיביות כי הן מתבצעות דרך הקשה על כותרת הפרק \ הפסוק במקום דרך הקשה על ההערה עצמה. במסך עריכת ההערה צריך לדעתי גם להיות כפתור למחיקת ההערה; מחיקת הטקסט ושמירה זה לא מובן מאליו.

אגב, ב-"נפשי בשאלתי" (ואני מניח שגם בטקסטים ארוכים אחרים) לוקח לו המון זמן לעקוב אחרי הלינק הפנימי הראשון, גם אחרי שהמסמך נטען.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 13/07/2009 - 14:13
נושא ההודעה:

תודה על ההערות.

לגבי איגרת הרמב"ן - הצלחתי לשחזר את הבעייה אצלי בחלונות. אני אנסה אבדוק מה הגורם שלה.
עריכה: לא להאמין כמה שטויות אני עושה. הרצתי את הסקריפט, אבל שחכתי שהוא יוצר קובץ חדש ולא משנה את המקורי. עכשיו שהחלפתי ביניהם, בחלונות אצלי לפחות הבעייה נפתרה.

לא חשבתי שמישהו ירצה לפתוח את הלינק לאתר של הפרוייקט, אבל הנה, עכשיו אמור לעבוד (אם כי משום מה זה מאוד איטי אצלי).

אני יודע שהעובדה שצריך לטעון את הדף מחדש על כל הערה היא לא נוחה, אבל אני מניח שאתה יודע שאם היה לי פתרון אחר הייתי משתמש בו. אני פתוח לרעיונות.

הוספתי אפשרות לערוך / למחוק את ההערה בלחיצה עליה, וכנ"ל הוספתי כפתור למחיקת ההערה במסך של העריכה.

בנוגע לנקודה האחרונה - תודה על ההערה. הייתי בטוח כל הזמן שמדובר בבאג של qt, אבל עכשיו שטיפלתי בזה, מסתבר שזו שוב אשמתי. Embarassed
מסתבר שהפקד מתנהג שונה מאוד אם נותנים לו לנהל לינקים בעצמו, או אם מנהלים אותם ידנית, אפילו אם בלינקים מסויימים (למשל במקרה של קפיצה בתוך הקובץ) פשוט אומרים לו לקפוץ לשם.
אז מצאתי אפשרות כלאים של ניהול ידני רק ללינקים חיצוניים, וגרמתי ללינקים שלי לדווח כאילו הם חיצוניים. אני מקווה שלא שברתי משהו בדרך, אבל המהירות של התוכן השתפרה פלאים.

שוב תודה,
משה

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 13/07/2009 - 14:55
נושא ההודעה:

חמוס_במשקפיים :
לצערי איני מתכנת (בעשר השנים האחרונות), כך שתרומתי מתמצה בהצעות אפיון וב-qa... אני אפילו לא יודע אם הפקד שאתה עובד איתו אוכל ג'אווהסקריפט.

גיליתי את הסימניות וההערות. הערותיי:
1. תפריט לא אמור להפתח בעת לחיצה על לינק עם כפתור שמאלי. זה לא אינטואיטיבי ומנוגד למוסכמות של כל ממשק משתמש גרפי שאני מכיר. סימניות והערות צריכות לדעתי להופיע בתפריט הלחצן הימני (ובאותה הזדמנות כדאי לנקות משם את Save Link הבלתי-פעיל ואת Copy Link הבלתי שימושי).
2. ההערות לא עובדות: הן לא נשמרות עם לחיצה על "הוסף הערה", וגם אין חיווי ויזואלי על כך שמשהו השתנה.
3. הכתובת על כפתור השמירה של ההערות צריכה לדעתי להיות "שמור", לא "הוסף הערה".
4. לחיצה על delete בחלונית הסימניות צריכה לדעתי למחוק את הסימניה הנבחרת (אולי עם דיאלוג לאישור).
5. הייתי רוצה אפשרות לבחור כותרת לסימניה ולערוך אותה אחר כך.
הערות בנוגע לחיפוש:
1. במקום הממשק המסורבל של כפתורים המשמשים להוספת ספרים לחיפוש, מדוע לא לאפשר בחירה מרובה של פריטים בעץ? הנוהג המקובל הוא לאפשר בחירה כזאת על ידי הקשה עם העכבר תוך כדי לחיצה על Ctrl. החיפוש יתבצע אוטומטית על הספרים המסומנים, או על כל הספרים אם אף אחד לא מסומן.
2. תוצאות החיפוש לא מוצגות בצורה נוחה לדעתי: רשימה של מאתיים כותרות ואז מאתיים תקצירים, בלי אפשרות להמשיך לתוצאות הבאות. כדאי לאמץ את הגישה של גוגל: עשרה תקצירים לדף (עשרים מקסימום), עם אפשרות לעבור לדפים הבאים שיכילו את התוצאות הבאות.

לגבי ההודעה הזאת:

קודם כל אני מקווה שלא הובן ממני כאילו זה שאתה לא עוזר בקוד זה לא בסדר או משהו, ח"ו, לא לזה התכוונתי.
בכך הכל אמרתי, שמאחר ואני אישית לא יודע ג'אווהסקריפט, יקח לי זמן לממש את זה, אם בכלל. פשוט כי אני לא יודע איך Smile

1. פשוט העתקתי את ההתנהגות של התוכנה המקורית. בינינו, לדעתי הסיבה שהם (וגם אני) בחרו הנהגות כזאת, היא בגלל שזה הרבה יותר קל מבחינת התכנות.
בעוד שלחצן ימני נותן לי רק מיקום בדף (x,y) שבו הייתה הלחיצה, מה שלא אומר לי למשל באיזה פסוק מדובר, לחצן רגיל על קישור נותן לי את הכתובת של הקישור, ממנה אני יודע איך לקבל את כל המידע שאני צריך (בגלל שבעת ייצור ה html דחפתי אליו את כל המידע שחשוב לי).
אם יהיה לי רעיון איך כן להתמודד עם לחצן ימני, אני אנסה לממש אותו. בינתיים, העלמתי את התפריט שלו לחלוטין.

5. אני מסכים. אני מקווה לממש את זה בקרוב.

לגבי החיפוש:

1. כרגע יותר מדי פונקציות מניחות שרק פריט אחד לחוץ, ומתייחסות רק אליו. חוץ מזה יש עוד כמה מגבלות טכניות בעניין הזה, אז אני צריך לחשוב עליו.

2. זה בהחלט נשמע הרבה יותר נוח ככה. מצד שני, גם נשמע יותר קשה למימוש Smile . כרגיל, אני צריך קצת זמן לחשוב על זה.

תודה,
משה

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון