ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
ik לא מחובראורח · ·

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 09:37
נושא ההודעה:

Anonymous :

לא היתה כוונה ואין כוונה לתת לאנשים בבית להחזיק קוראים שכזו.

- דורון

אתה אומר את זה כאילו אי אפשר לבנות או "להשיג" קוראים כאלו באופן עצמאי. הרי מאוד קל להשיג "שפתיים" (מה שקרוא פס מגנטי), למה שזה לא יהיה אפשרי עם צ'יפים שיאכסנו את המידע ?

הכל שאלה של עלות מול תועלת, או שיעמום מול רצון ... וזה מה שאנשים לא מבינים. גם אם יש לי רק תעודה, אני עדיין יכול ליצור מאגר עצמאי. מאוד לא קשה לגרום מאנשים להגיש לי תעודת זהות שלהם ומשם אני יכול ליצור הרי את המאגר.

כל הגישה הזו שגויה מאוד בתפיסה שלה. היא יוצאת מנקודת הנחה שאנשים טיפשים מספיק בשביל לא לחשוב איך להתעלל בטכנולוגיה, אבל הניסיון עם השנים מוכיח שכל טכנולוגיה שיוצאת מגיעה לשימוש בלפחות 2 דרכים: הדרך אליה היא יועדה והדרך אליה היא לא יועדה.

ואם אתה לוקח עם זה אנשים שבאמת רוצים להוציא את המידע, אתה תראה ניצול של הטכנולוגיה למטרות עבריניות או לאומניות. הפתרון לדעתי צריך להגיע מכיוון אחר לגמרי, אבל זה דורש גישה שונה של השלטון ומה שהוא רוצה מהאזרחים, הרי בסופו של דבר, התעודת זהות (שלא קיימת בכל המדינות בעולם ד"א), היא לא הכרח של האזרחים אלא הכרח של השלטון לשלוט (בעוד דרך) באזרחים. אם הגישה היתה שונה והפעולות לא היו בשביל זיהוי כלשהו בצורה הקיימת כיום, אז מראש לא היתה מגיעה הבעיה של זיהוי ביומטרי וכו'.

כמו שאמרתי הרבה פעמים, זיהוי ביומטרי הוא ההתחלה, ואחרי שהוא יתפוצץ לכולם בפנים (והוא יתפוצץ לכולם בפנים, כי כבר למעלה מ100 שנה שיש טכנולוגיות לזייף מידע ביומטרי), אז משם הדרך רק תקצין את עצמה כל הזמן וזה במקום לנסות לפתור את הבעיה בגישה אחרת.

מה היא גישה אחרת ? ובכן זה כבר משהו שבאמת צריך לדון עליו במקום רק לשים דברים על השולחן ולהגיד "זהו".

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
האורח השניאורח · ·

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 10:32
נושא ההודעה: Re: אפשר לכתוב כאן עד מחר, ומחרותיים, ועד לשנה הבאה.

רם-און :
השאלה האמיתית היא האם עושים משהו אמיתי כנגד זה. דורון מגיע לירושלים כמה פעמים בשבוע, קלינגר גם. אני לא רואה את הבלוגריה מתפוצצת מזעם על זה.
כרגע, מספר הצופים בסרט עומד על פחות מ-400. שיטרית יצחק לנו בפנים. אפשר לטעון שהסרט מחורבן, שהוא לא מספיק מסביר את הבעיתיות, שהוא צורני ולא טכני, שהוא פונה אל המכנה המשותף הנמוך. אבל בנתיים זה מה שיש לנו.
כל מה שצריך לעשות זה לקחת את הקישור ולשלוח אותו לחברים שלכם ולבקש שיצפו בו (פעם אחת זה מספיק) ושיעבירו לחברים שלהם. אם אתם נגד החוק, אפשר להילחם בו מהקורסא, מהטוויטר ומה- facebook.
החומרים קיימים, הבלוגים של דורון ושל קלינגר מלאים בחומרים איכותיים ומעמיקים. צריך לבחור ולהעביר הלאה. הסרט הוא רק טייזר לתוכן שאנשים טובים מייצרים.

קשה לי להבין את הקשר בין מספר צפיות בסירטון הספציפי הזה ובין מניעת העברת החוק.
מבלי לחפש יותר מדי מצאתי סרט אפקטיבי יותר :
http://www.youtube.com/watch?v=Dqg_YOimcBk

השאלה מה עושים באמת ? צריך לרכז את האנרגיות בכיוון אחד (ולא סירטון ביוטיוב).

לדוגמה לפרסם את
http://no2bio.org/home/

ודבר אחרון.
בסייבר בו אני משוטט אנשים בעלי עיניי עגל בולסים אוכל סינטטי ומוצאים בידור בפורנו רך בטמבליזיה.
אני לא בטוח שהם יבינו בכלל מה אני רוצה מהם.

נ.ב.
מישהו שמע על החוק להפרטת קרקעות המדינה ? ( http://adama-not-for-sale.co.il/?p=348 )
זה אומר שתאגידי ענק יחזיקו ברכוש של כל אחד מאיתנו.
מישהו שמע על ההפלרה ? (והניסיון העלוב של אביב לביא http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/911/248.html)
האם רק אני הפכתי לפארנואיד ?

חזרה לתוכן הדיון
רם-אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 10:53
נושא ההודעה: כל מה שהבאת הוא חלק מהפעילות

אם הסרטון שהבאתי נראה לך לא ראוי, או לא מתאים, או לא מעביר את הרעיון באופן בהיר אתה כמובן מוזמן להעביר לחבריך את הטכנים האחרים שציינת. כולנו פועלים יחד. אם הטכנים של קלינגר מדברים יותר לליבך - עשה בהם שימוש. אם הבלוג של דורון הוא התשובה - לך על זה.

ממש לא עקרוני כיצד פועלים - העיקר שפועלים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 11:56
נושא ההודעה:

ik לא מחובר :
הכל שאלה של עלות מול תועלת, או שיעמום מול רצון ... וזה מה שאנשים לא מבינים. גם אם יש לי רק תעודה, אני עדיין יכול ליצור מאגר עצמאי. מאוד לא קשה לגרום מאנשים להגיש לי תעודת זהות שלהם ומשם אני יכול ליצור הרי את המאגר.

כל הגישה הזו שגויה מאוד בתפיסה שלה. היא יוצאת מנקודת הנחה שאנשים טיפשים מספיק בשביל לא לחשוב איך להתעלל בטכנולוגיה, אבל הניסיון עם השנים מוכיח שכל טכנולוגיה שיוצאת מגיעה לשימוש בלפחות 2 דרכים: הדרך אליה היא יועדה והדרך אליה היא לא יועדה.

ואם אתה לוקח עם זה אנשים שבאמת רוצים להוציא את המידע, אתה תראה ניצול של הטכנולוגיה למטרות עבריניות או לאומניות.

אני מניח שאני לא צריך להגיד לך שטכנוגוליה היא תמיד חרב פיפיות, לאורך ההיסטוריה ראינו מספר רב של פעמים איך משתמשים בטכנולוגיה חיובית למטרות שליליות, מהאטום ועד הגלגל.
זה לא אומר שצריך לעצור התקדמות רק בשל החשש. מצד שני אני לא אומר את מה ששיטרית אומר - אני כן חושב שצריך לשים גבולות לאיזה מידע נגיש ולמי הוא נגיש.

אגב, החשש מיצירת מאגר פרטי מסריקת תעודות זהות חכמות הוא די אבסורדי, (א) בגלל הקושי הרב להשיג מאגר מספיק גדול (בהנחה שאתה צריך גישה פיזית לכרטיס) ו (ב) כי כבר היום אתה יכול לעשות זאת (תשים מצלמה נסתרת בחנות ותוכל להשיג את התווי פנים והטביעות אצבע של כל מי שנכנס לחנות)
וגם החשש מהסיכון הלאומי הוא אבסורדי, הרבה יותר פשוט ואפקטיבי לעשות פיגוע המוני, אם כבר הגורמים הפליליים יותר מפחידים אותי

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 12:14
נושא ההודעה:

ציטוט:
זה לא אומר שצריך לעצור התקדמות רק בשל החשש.

לא כל שינוי מהווה התקדמות. כל דבר צריך להישקל במונחי עלות מול תועלת. התועלת במאגר זניחה והסיכון אדיר (ישנם בו אלמנטים בלתי הפיכים). לא מדובר כאן על מערכת הפעלה שניתן להחליף אם מגלים שהיא לא מספיק בטוחה. חלק מהפרצות הגדולות של חלונות החלו מטכנולוגיות שנועדו לשפר את חווית המשתמש. את התוצאה כולם מכירים. פספוס כזה עם טביעות אצבע אי אפשר יהיה לתקן (לפחות לא בצורה סבירה...).
ציטוט:
וגם החשש מהסיכון הלאומי הוא אבסורדי

פיגוע המוני שקול בד"כ לשבוע רע בכבישים. דליפת מודיעין איכותי יכולה לגרום לנזק גדול יותר בסדרי גודל. אבסורדי זה לא להבין עד הסוף את ההשלכות. אומדן הנזק לפי הכותרות בעיתון הוא שטחי למדי.

חזרה לתוכן הדיון
אשלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/05/2009 · הודעות: 527 ·

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 12:18
נושא ההודעה:

@עידו
לשוטר אתה לא יכול לתת אצבע מפלסטיק. לסורק בלפטופ אתה כן וזה הבעיה כשהתעודה היא גם מפתח לשירות ממשלתי באינטרנט

@ik
@אורח
על מנת להקשות על יצירת מאגר ביומטרי פרטי מהתעודות ניתן לחלק את התעודה ל 2

התעודה הביומטרית - משמשת לזיהוי מול גורמים ממשלתיים מןסמכים

כרטיס מגנטי שניתן על ידי הממשלה לזיהוי מול גופים פרטיים (מה שתעודת הזהות היום). הכרטיס לא מכיל מידע ביומטרי ובמקרה של תקלה ניתן להחליף אותו בכרטיס חדש אם קוד חדש

ובכל מקרה ייתכן שקיים פתרון טוב יותר מהתעודה הביומטרית

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 13:32
נושא ההודעה:

יש פיתרון בחוק ליוצאי הנדסה קרבית ?

חזרה לתוכן הדיון
ik לא מחובראורח · ·

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 13:51
נושא ההודעה:

אש :
@עידו
לשוטר אתה לא יכול לתת אצבע מפלסטיק. לסורק בלפטופ אתה כן וזה הבעיה כשהתעודה היא גם מפתח לשירות ממשלתי באינטרנט

@ik
@אורח
על מנת להקשות על יצירת מאגר ביומטרי פרטי מהתעודות ניתן לחלק את התעודה ל 2

התעודה הביומטרית - משמשת לזיהוי מול גורמים ממשלתיים מןסמכים

כרטיס מגנטי שניתן על ידי הממשלה לזיהוי מול גופים פרטיים (מה שתעודת הזהות היום). הכרטיס לא מכיל מידע ביומטרי ובמקרה של תקלה ניתן להחליף אותו בכרטיס חדש אם קוד חדש

ובכל מקרה ייתכן שקיים פתרון טוב יותר מהתעודה הביומטרית

אתם כולכם יוצאים מנקודת הנחה שזיהוי אדם דורש מאיתנו עבודה עם היומטריה.

אני אומר שביומטריה וזיהוי האנשים בצורה שהשלטון רוצה, לא נחוצה בכלל, ואם הגישה של איך זיהוי צריך להתבצע תשתנה, אז נגיע למצב שלא צריך זיהוי ביומטרי. אנחנו דנים עכשיו בבעיה כי אף אחד לא מוכן לדבר על הסיפטום. הסיפטום הוא הצורך השלטוני להגיד מי הוא מה ולמה.

השלטון רוצה את הדרך הכי קלה בשבילו לעשות את זה, בלי קשר לאיך שדברים באמת מתבצעים. זה כמו שתגיע עם בעיה של "אני רוצה לשבת בכיסא הימני וגם הוא רוצה לשבת בכיסא הימני" אז יבוא מישהו שרוצה שקט ויגיד "או שתתחלפו מידי פעם וככה כל אחד ישב בכיסא הימני, או שאף אחד ממכם לא ישב שם.
2 הפתרונות הן פתרונות שמגיעים להקל על המצב, אבל אף אחד לא שואל למה רוצים לשבת בכיסא הימני. נגיד ובן אדם אחד סתם אוהב את צד ימין, בעוד שבן אדם שני יש פצע בצד שמאל, ולכן הישיבה בצד ימין תעזור לו לשבת, בעוד שבצד שמאל הוא לא יוכל לשבת.
פתאום הפתרונות האלו שונים לגמרי אחרי שמבינים לגמרי את הסיפטום.

דורון העלה צרכים מסויימים שמשרד הפנים הודיע שהוא צריך, אבל אף אחד לא שאל למה הוא צריך אותם. ברגע ששואלים למה צריך אותם, אולי התשובה תהיה בכלל פתרון אחר, ולאו דווקא זיהוי ביומטרי.

בנוסף לכך, אין תועלת בזיהוי ביומטרי בשביל זיהוי חד חד ערכי, כי למרות שהוא מספק זיהוי שכזה, הוא מספק על תכונות ולא על האדם, מה שאומר שזה מחמיץ לגמרי את הנקודה. הסיבה שהוא לא מציג זיהוי של אדם אלא של תכונות, היא עצם היכולות המדהימה והפשוטה ביותר לזייף אותם. ולכן הטכנולוגיה של זיהוי ביומטרי (שקיימת הרבה שנים, ככה שזו לא טכנולוגיה חדשה בכלל), אינה מתאימה להיות חלק מתעודת זהות חד חד ערכית על אדם, אלא תעודת זיהות של תכונות של אנשים בלבד.

חזרה לתוכן הדיון
רם-אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 14:25
נושא ההודעה: השאלה היא לא למה, אלא איך עוצרים.

אפשר לדון על הסיבות, אפשר להביא נימוקים מחוכמים ומתוחכמים, אפשר לטעון שזה רקוב. אבל השאלה היא איך עוצרים את החוק הזה.

ולא, זה שמשנים את הביטים על הכונן הקשיח המארח את האתר הזה לא יעזור. צריך לפעול. לעשות. אפשר לעשות באינטרנט, וצריך, אבל בגדול. ברשתות חברתיות ובפורומים כדי להביא לאנשים את הידיעה שעומדים לדפוק את כולנו כל כך חזק שלא נדע מהיכן זה נפל.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 15:29
נושא ההודעה:

ik לא מחובר :
Anonymous :

- דורון

אתה אומר את זה כאילו אי אפשר לבנות או "להשיג" קוראים כאלו באופן עצמאי. הרי מאוד קל להשיג "שפתיים" (מה שקרוא פס מגנטי), למה שזה לא יהיה אפשרי עם צ'יפים שיאכסנו את המידע ?

למה אתה סתם מפיל עליי אמירות ?
Smile
כרטיסים שניתן לקרוא אותם ע"י שפתיים אינם כרטיסים חכמים .. הם משדרים את המידע שלהם לכל "שפתיים" אפשריות .
כרטיסים חכמים , מצד שני , קיימת בהם הגדרה ליחס "אמון" כלפי מי שבא לקרוא מהם את המידע ולכן טכנית ניתן גם לדרג את החשיפה .

אבל עדיין, גם את תגנוב מניידת משטרה , קורא שיש לו היתר לקרוא כרטיס , ותוכל להגיע למצב טכני של קריאת הכרטיס , זה לא אומר שאתרי הממשלה יאפשרו לך לבצע פעילויות על בסיס הזיהוי הזה ..
לזה התכוונתי ..

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 15:33
נושא ההודעה:

Anonymous :

תמשיך .. תמשיך לצחוק על נכים .. יופי ..
אבל אתה מה , לי יש חצי מהבעיה שיש לך .. לך יקחו טביעת אצבע משני אצבעות , ולי רק מאחת !

(ולא לא הייתי בהנדסה קרבית .. הכנתי צ'יפס ולא שמתי לב את מה אני חותך .. )

Smile

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
ik לא מחובראורח · ·

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 15:46
נושא ההודעה:

Anonymous :
ik לא מחובר :
Anonymous :

- דורון

למה אתה סתם מפיל עליי אמירות ?
Smile
כרטיסים שניתן לקרוא אותם ע"י שפתיים אינם כרטיסים חכמים .. הם משדרים את המידע שלהם לכל "שפתיים" אפשריות .
כרטיסים חכמים , מצד שני , קיימת בהם הגדרה ליחס "אמון" כלפי מי שבא לקרוא מהם את המידע ולכן טכנית ניתן גם לדרג את החשיפה .

אבל עדיין, גם את תגנוב מניידת משטרה , קורא שיש לו היתר לקרוא כרטיס , ותוכל להגיע למצב טכני של קריאת הכרטיס , זה לא אומר שאתרי הממשלה יאפשרו לך לבצע פעילויות על בסיס הזיהוי הזה ..
לזה התכוונתי ..

- דורון

אני לא מפיל עלייך אמירות.. יש כמה דברים אחרים שהייתי רוצה להפיל עלייך לפני זה Razz

בכל מקרה, "יחסי אמון" זה לא תמיד כזה מסובך ליצור. אני מזכיר לך של DVD יש קידודים שונים, שנפרצו על ידי ילד שרצה לראות DVD בלינוקס...
כשיש רצון וזמן/צורך אז מישהו ימצא דרך.
אני לא באמת צריך שום דבר מאתרי ממשלה. יותר מזה, גם אם אין לי צורך באמון, נגיד נעתיק את כל הצ'יפ כמו שהוא אני יכול ליצור עכשיו 10 ת.ז. שונים שרק אם תיפול על מישהו באמת מורשה הוא יגלה את הזיוף.

אני יכול לחשוב על כל כך הרבה דרכים להתעלל ב"כרטיס חכם" בייחוד כשאתה אומר שלא כל אחד יכול לגלות אם המידע נכון, שזה יגרום לכל כך הרבה יותר בעיות ממה שקיימות כיום.

מה שאני מנסה להגיד כל הזמן, זה שמנסים לפתור בעיה למשהו שאם היו ניגשים אליו אחרת, אז לא היו את הבעיות האלו. וזה לדעתי הדגש שצריך לשים עליו, ולא אם זיהוי ביומטרי טוב או רע, כי הוא בהכרח רע, כל מה שצריך זה לדעת לרשום דברים בגוגל בשביל לראות איך בעצם ניתן לזייף זהות ככה.
אולי צריך לגנוב את הזהות של שיטרית ולהיכנס במקומו למקומות ואז הוא יבין במה מדובר.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 17:08
נושא ההודעה:

עידו ..
כן , כן , ושוב כן ..
ניתן באמצעים שונים "לשכפל" את המידע לכרטיס .. אישית, העלתי בתוך הוועדה את האפשרות שאני אסחוב כרטיס ממישהו , אקרין עליו מיקור-גל , זה אמור להשחית את הנתונים שעליו , המטרה היא להשחית את הנתונים אבל לא את הויזואליות החיצונית של הכרטיס ..
ואז לשכפל לתוכו נתונים ..
כך שיש לי ביד כרטיס גנוב.. עם תמונה של מישהו אחר .. ובתוך השבב יש לי מידע שמתאים לי ..

אנשי הטכנולוגיה ששמעו את זה , הנידו בראשם .. (חלקם בטח אמרו לעצמן , טוב הבחור הוא מקרה אבוד ) .. אחרים , אפילו לא הבינו על מה אני מדבר .

אני לא מכיר את מפרט החומרה של הכרטיס , אבל אני חושש שאין בשבב "כלוב פארדיי" - הטענה של חלק מהיועצים הטכנולוגיים של משרד הפנים היא ש"כלוב פארדיי" על השבב נוצר רק על מנת לקדם מוצר מסחרי של חברה בארה"ב ולא באמת דבר יעיל .

* למי שלא מכיר , כלוב פארדיי מטרתו היא לסנן .. (כלפי פנים וחוץ) .

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 18:13
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :

תמשיך .. תמשיך לצחוק על נכים .. יופי ..
אבל אתה מה , לי יש חצי מהבעיה שיש לך .. לך יקחו טביעת אצבע משני אצבעות , ולי רק מאחת !

(ולא לא הייתי בהנדסה קרבית .. הכנתי צ'יפס ולא שמתי לב את מה אני חותך .. )

Smile

- דורון

אני לא צוחק על נכים, אני צוחק על החוק הפגום Laughing
באותה מידה אני יכול להדביק לעצמי כפפות מנתחים ליד כשיבואו לקחת תביעות אצבע, מצטער, דבוק עם דבק עור, זה ירד נראה לי עוד חודש, בואו אז Wink

מה רגע, אמרתי לכם לבוא ? שכחתי, הדבקתי שכבה חדשה, אווווווופס

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 21:09
נושא ההודעה:

תראו את זה :

http://it.themarker.com/tmit/article/7359

- דורון

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 21:20
נושא ההודעה:

@ik
לרוב האנשים אין ולא תהיה תשובה מוחלטת למה צריך זיהוי חד חד ערכי

אם זאת רוב האנשים לא יסכימו שאין צורך בתעודות זהות ואתה לא תוכל לשכנע אותם עד שהמציאות תוכיח להם שהם טועים

(וגם כשהמציאות תוכיח - הם ימשיכו בקו המחשבה הקיים ויאמרו זה קרה כי התעודות לא היו מספיק ביומטריות או כי בצומת הזה לא היתה מצלמה)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 21:33
נושא ההודעה:

אש :
@ik
לרוב האנשים אין ולא תהיה תשובה מוחלטת למה צריך זיהוי חד חד ערכי

אם זאת רוב האנשים לא יסכימו שאין צורך בתעודות זהות ואתה לא תוכל לשכנע אותם עד שהמציאות תוכיח להם שהם טועים

(וגם כשהמציאות תוכיח - הם ימשיכו בקו המחשבה הקיים ויאמרו זה קרה כי התעודות לא היו מספיק ביומטריות או כי בצומת הזה לא היתה מצלמה)

לגביי החד-חד ערכי , אני יכול לנסות להסביר .
בזמנו (לפני יותר מעשור) תיכננו לעשות תעודת זהות חכמה (שבב , ללא ביומטריה) - על מנת להקשות על זייפנים .
אולם העיניין נמרח ונמרח , ובנתיים כל מיני אנשים וגופים זייפו תעודות זהות (שזה בערך הכי קל בעולם) , והגענו למצב שבו , אחד מכל 7 אנשים (יותר נכון אחד מכל 6 נקודה משהו ) , מסתובב עם זהות מזוייפת . יש אנשים שיש להם כמה תעודות זהות שונות, עם פרטים שונים ותמונה אחת.
מדובר שתופעה בעייתית , תחשבו על זה שיש למישהו 3 זהויות ושהוא עובד עם אחת ובשתיים האחרות הוא מודיע שהוא מובטל וכך מקבל דמי אבטלה .
תחשבו על מישהו שמושך קיצבת נכות (כי הוא נכה) , עם 3-4 זהויות שונות .
תחשבו על הפשיעה וכו' .

עכשיו , יגיעו כל האזרחים הטובים להחליף את תעודת הזהות , ולמעשה אלו שמסתובבים עם שני זהויות או יותר , יגיעו פעמיים או יותר ובכל פעם יחליפו את אחת הזהויות שלהם לתעודה החדשה (בהנחה שאים זיהוי חד חד ערכי ) , מה שיקרה בסוף הוא שמשרד הפנים ינפיק לכל האזרחים תעודות , וכל הזהויות המזוייפות ימשיכו לחיות בקרבנו .

הנושא נקרא "הרכשה כפולה" , כי למעשה האזרח רוכש את תעודת הזהות החדשה על בסיס הקודמת , וזהות חדשה מזוייפת על בסיס הקודמת המזוייפת (ולעיתים יותר מ 2 ) .

על מנת למנוע את ה"זיהום" של התעודות החדשות, צריך לזהות בצורה חד חד ערכית אדם ותעודה , ולשמר סוג מסויים של מידע שהינו תולדה של זה .
כך , ניתן יהיה למנוע מאנשים לגרור זהויות מזוייפות לתעודות החדשות .. ולכן צריך את הביומטריה בכרטיס עצמו .

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 21:51
נושא ההודעה:

בשביל למנוע את זה צריך מאגר זהויות מרכזי. הזהות כוללת את מספר הזהות ושאר הפרטים. אולי גם תמונה. לא בהכרח מזהה כמו טביעת אצבעות.

נניח שהצליחו לשכפל את תעודת הזהות שלך בדרך מתוחכמת? פוסלים את הזהות (תעודת הזהות) הנוכחית ויוצרים חדשה.

נניח שזייפו לך את הפרטים מהתעודה הביומטרית? כנ"ל אבל עם אצבע אחרת (מה שאומר שאסור שזה יקרה יותר מ־9 פעמים).

ר' גם http://linmagazine.co.il/node/view/48598 (המאמר של אבירם חניק)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 21:57
נושא ההודעה:

צפריר :
בשביל למנוע את זה צריך מאגר זהויות מרכזי. הזהות כוללת את מספר הזהות ושאר הפרטים. אולי גם תמונה. לא בהכרח מזהה כמו טביעת אצבעות.

נניח שהצליחו לשכפל את תעודת הזהות שלך בדרך מתוחכמת? פוסלים את הזהות (תעודת הזהות) הנוכחית ויוצרים חדשה.

נניח שזייפו לך את הפרטים מהתעודה הביומטרית? כנ"ל אבל עם אצבע אחרת (מה שאומר שאסור שזה יקרה יותר מ־9 פעמים).

אכן , סוג של מזהה ייחודי . אבל לא חייבים טביעת אצבע .
זה יכול להיות ה hash של משהו ביומטרי . זה יכול להיות תמונה...

- דורון

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 22:10
נושא ההודעה:

איך זה שהבעיה לא קוראית / נפתרת ביתר המדינות האירופאיות ?

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 22:22
נושא ההודעה:

זה יכול להיות סתם מספר.

חזרה לתוכן הדיון
adamrussלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 23/07/2007 · הודעות: 696 ·

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 22:24
נושא ההודעה:

בתור אחד שיש לו הרבה חברים שלא מבינים כלום בדברים האלה - מהסרט לא ניתן להבין בכלל על מה מדובר, למה זה לא טוב, ומה הבעיות... (האמת שזה נראה כמו סרט הכנה לשואה).

אני לא מחפש להעביר ביקורת.. אני רק אומר שאם אתם רוצים להעביר מסר.. הסרט צריך לפחות להסביר מה המסר..

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 22:48
נושא ההודעה:

צפריר :
זה יכול להיות סתם מספר.

זה לא יכול להיות סתם מספר , כיאז אני אגיע עם שתי זהויות שיש לי (אחת אמיתית והשניה מזוייפת) , ואני אכנס למאגר עם שתיהן .

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 22:51
נושא ההודעה:

ושתי זהויות (אחת לכל אצבע שלך)?

חזרה לתוכן הדיון
Jabkaלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 15/05/2005 · הודעות: 1697 ·

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 22:57
נושא ההודעה:

רגע באמת צריך להסביר איך משיגים צילומי טביעת אצבע ומפיקים בעזרת מדפסת ביתית ?
לכו לסוף הסרטון.

http://www.youtube.com/watch?v=MAfAVGES-Yc

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
mlלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 19/07/2003 · הודעות: 299 · מיקום: Police room 619

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 23:10
נושא ההודעה:

רם-און,
כבר יש יותר מ 400 צפיות Very Happy

Tudmotu
קרא את הצעת החוק. אם תסרב לתת תביעת אצבע וזיהוי ביומטרי תעצר. כבר היום עם האשמתך (עדות תחת אזהרה) ניתן לקחת ממך תביעת אצבע ואם אתה מסרב תפנה מ"י (כבר היום עוד לפני החוקן הביומטרי) לשופט וזה ,על פי חוק, יעצור אותך ל 10 ימים. אם במהלכם תיתן ת.אצבע תשוחרר אם לא יעריכו לך שוב ושוב עד לסה"כ של 30 יום. מה אחרי 30 יום ... תנסה בעצמך...Sad

אז כבר לפי החקיקה דהיום ת.אצבע תיתן.

לגבי צילום: גם כאן אותו רעיון לא תרצה לתת, בלי קשר לסיבת מעצרך המקורית תעצר ל-30 יום בבלקים של 10 ימים כל אחד. בסה"כ המשטרה רק יחליפו מצלמות וישמרו את התמונה במאגר הביומטרי.

יוצא איפה שבמ"י הדמוקראטית בכל מקרה אם הכנסך בשערי תחנת משטרה ותואשם בעבירה כלשהי (לרבות סירוב לתת זהוי ביומטרי) ממילא תוכרך לתת אותו. הבנת?

אם לא הבנת אזי בהצעת החוק ישנה תחיקת משנה לא דמוקאטית בעליל שממילא מיושמת כבר היום שגם תכריח אותך לתת ת.אצבע וזהוי ביומטרי וגם יאשימו אותך בעבירה על החוקן הביומטרי ותבלה בבית האסורים (שעד שהחוקן יצא ממילא יופרט כך שאולי יהיה שם אינטרנט ותוכל להיות איתנו בקשר ולספר "חוויות" מאחורי הסורגים).

רק בארצות לא דמוקרטיות (בחר לך אחת יש מסבבינו הרבה כאלה) המחוקק לא מספר לך שבחקיקה חדשה הוא משנה חקיקה ישנה ובכלל ספק אם ניתנה לכך הדעת - ואולי Tudmotu תהיה הראשון לערר לבג"צ כנגד תקפות המעצר והדרידשה לתת ת.ז. בהצלחה לך.

ואני כבר לא מדבר על חוקן ההסדרים שבשעת כתיבת דברים אלה כבר אושר והתקבל.

ואנקדוטה קטנה (לסיום - מבטיח): היום נפרץ תא הדואר של ח"כ תמיר. תא הדואר שלה בכנסת ישראל. על הדואר שלהם לא מצליחים לשמור אז על מאגר ביומטרי ... צא ולמד.

מנחם.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
Yotambלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/01/2007 · הודעות: 1598 ·

הודעה פורסם: 14/07/2009 - 23:11
נושא ההודעה:

אש :
איך זה שהבעיה לא קוראית / נפתרת ביתר המדינות האירופאיות ?

קודם כל, כמעט ואין מדינות שמשתמשות בזיהוי ביומטרי.
דבר שני, באלו שכן יש זיהוי ביומטרי, משתמשים במסמכים ביומטרים - אבל אין מאגר..
יש לך תעודה, ועליה יש לך שבב אשר מכיל את הפרטים הביומטריים שלך (טביעות אצבעות ותוי פנים) + הזהות שלך בצורה מוצפנת. כשאתה רוצה לאמת את הזהות שלך, אתה נבדק במכשיר שבודק את הפרטים הביומטריים שלך (טביעות אצבע, נניח), ואתה שם את התעודה שלך, ככה שהמכשיר יכול לקרוא את הפרטים שישנם בתעודה. וככה, אם הפרטים הביומטריים שלך תואמים את אלו שעל התעודה - אתה באמת האדם שמוצהר בתעודה. ברגע שאתה ממשיך, הפרטים הביומטריים נשארים חסויים, כי אין שום מאגר שמאגד אותם.
בכלל, לא ברור העניין של המאגר. זה פשוט מטופש לחלוטין.

גם הרבה יותר קל לעבוד עם תעודות גנובות, בצורה הזו. כאשר הפרטים הביומטריים שלך נמצאים במאגר - ברגע שגנבו לך את הזהות (די בקלות), אין לך מה לעשות.. כיוון שהפרטים שלך במאגר, וגם בלתי ניתנים לשינוי - זהות גנובה ככל הנראה תשאר גנובה לנצח.
אבל על התעודות החכמות (מעבר לכך שהרבה יותר קשה לזייף אותן), ניתן להרכיב רכיב שבעת הצורך משמיד את התעודה. פיסת תוכנה שגורסת את כל הנתונים שנמצאים על הרכיב, ככה שתעודה גנובה היא חסרת ערך.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 15/07/2009 - 00:43
נושא ההודעה:

בדיוק. השאלה שלי היא איך במדינות האירופאיות נפתרת הבעיה שצפריר העלה

צפריר :

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2009 - 07:38
נושא ההודעה:

הטענה שהושמעה בדיון, ע"י עובדת משרד המשפטים היא כי קיימות 64 מדינות שמשתמשות בביומטריה .. שזה נתון נפלא - אך שגוי.
גם אם יש 64 מדינות שמשתמשות בביומטריה צריך לזכור כי יש את חלקות הדברים הבאה:
1. בחלק מהן - זה על בסיס התנדבותי (גם את ישראל אפשר לספור כי בנתב"ג אפשר להצטרף התנדבותית למאגר ) .
2. בחלק מהן זה לקבוצות אוכלוסיה מסויימות - לדוג' אסירים (גם את ישראל אפשר להכניס , כי גם כאן לוקחים מהם טביעות אצבע) .
3. בחלק מהמדינות מדובר באוכלוסיות שאינן אזרחי המדינה - דהיינו מהגרים , שוהים בלתי חוקיים וכו' כאשר מהגר הופך לאזרח - מוחקים את טביעותיו מהמאגר.
4. יש מדינות שמפעילות מאגר של תמונות פנים - גם את ישראל אפשר להכניס , משרד התחבורה מפעיל מאגר תמונות פנים ומספק אותו למשרד הפנים (אינני יודע אם זה חוקי) - יצויין כי מאגרי תמונות פנים נתפסים כפחות בעייתיים מכוון שכל אחד יכול בעצם לצלם אותי ברחוב ולבנות מאגר שכזה.
5. בחלק מהמדינות - יש שימוש בביומטריה אולם ללא מאגר, מצב זה יהיה נפוץ יותר , מכוון שהתקן החדש לדרכונים מחייב שימוש בביומטריה על השבב (יודגש : ללא מאגר) .

אני לא מצאתי 64 מדינות שכופות על האזרחים שלהם להזדהות בצורה ביומטרית - אני לא מצאתי גם 32 מדינות שכאלו - גם לא 16 וגם לא 8 .. ובטח ששום מדינה מערבית לא הולכת לעשות זאת .

-דורון

חזרה לתוכן הדיון
queencyלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 13/11/2008 · הודעות: 2139 ·

הודעה פורסם: 15/07/2009 - 08:51
נושא ההודעה:

לכל אדם שנאשם בפלילים "לכאורה" לוקחים תעודת זהות ומבצעים צילום
אז מה הבעיה אם כבר מתייחסים לכולם כאשמים פוטנציאלים (זה דווקא די נכון)
ולוקחים את הפרטים האלו מראש ??

אם אתם פוחדים מניצול לרעה של הנתונים אני די בטוח שמערכת בתי המשפט
או העו"ד הטובים יודעים איך להתחמק מאשמה מבוססת ביומטריות .

קלות זיוף, אליבי, מניע, וכו וכו.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [רם-און]