ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
ik לא מחובראורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2009 - 09:02
נושא ההודעה:

מישהו סיפר לי שהוא קרא מאמר (אני לא מצליח למצוא אותו) שה FBI עשה ניסוי לפני חודשיים וגילה ש30% מכל האנשים שרשומים אצלהם מבחינת טביעות אצבע מכילים תבנית של תביעת אצבע שחוזרת גם אצל אנשים אחרים (וזה רק בארה"ב לבד). תארו לכם מצב שיש מצב ש60% מכלל האוכלוסיה מכילה דוגמאות תביעות אצבע שחוזרות על עצמם ? איך אפשר לזהות ככה אנשים ?

עכשיו יותר מזה, נגיד וכל מזהה ביומטרי כלשהו (עזבו כרגע זיופים) חוזר על עצמו, איך אפשר לזהות חד חד ערכית בן אדם ככה ?

יותר מזה, מה קורה עם אנשים שעובדים עם הידיים בעבודות כפיים (כדוגמת חקלאים, עובדי בניין וכו'), אשר עם השנים נמחקות להם טביעות האצבע ? איך בדיוק יזהו את האנשים האלו ?

אני לדוגמא שלא עובד בעבודות כאלו, מאוד מתקשה בעבודה שלי (שיש שם שעון נוכחות עם זיהוי טביעות אצבע) להירשם, ולוקח לי משהו כמו 10 ניסיונות כמעט כל יום עד שהוא קולט את התביעת אצבע שלי, מה יקרה כאשר הקורא לא מצליח בכלל ?

יש המון דברים שאנשים לא חושבים לתת עליהם את הדעת, וכמו שדורון אמר כאן בדיון, שכאשר הוא מדבר על איך לזייף אנשים חושבים שהוא התחלק על השכל (מה אפשר לזייף ?!), אז איך לעזאזל רוצים להצליח בזיהוי חד חד ערכי של אנשים בדיוק ?!

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
ik לא מחובראורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2009 - 09:48
נושא ההודעה:

נזכרתי עכשיו במשפט ששיטרית צריך לשמוע:

"אלף חכמים לא יצליחו להוציא אבן אחת שטיפש זרק לבאר"

חזרה לתוכן הדיון
Yotambלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/01/2007 · הודעות: 1598 ·

הודעה פורסם: 15/07/2009 - 11:03
נושא ההודעה:

queency :
לכל אדם שנאשם בפלילים "לכאורה" לוקחים תעודת זהות ומבצעים צילום
אז מה הבעיה אם כבר מתייחסים לכולם כאשמים פוטנציאלים (זה דווקא די נכון)
ולוקחים את הפרטים האלו מראש ??

אם אתם פוחדים מניצול לרעה של הנתונים אני די בטוח שמערכת בתי המשפט
או העו"ד הטובים יודעים איך להתחמק מאשמה מבוססת ביומטריות .

קלות זיוף, אליבי, מניע, וכו וכו.

אף אחד לא מפחד מזה..
אני מפחד שמישהו יגנוב לי את הזהות, ולא תהיה לי אפשרות להוכיח אחרת.
וברגע שזהותי תיגנב - אני אשאר חסר זהות לנצח, כיוון שאני לא יכול להחליף פתאום את הפרטים הביומטריים שלי.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2009 - 12:06
נושא ההודעה:

ik לא מחובר :
מישהו סיפר לי שהוא קרא מאמר (אני לא מצליח למצוא אותו) שה FBI עשה ניסוי לפני חודשיים וגילה ש30% מכל האנשים שרשומים אצלהם מבחינת טביעות אצבע מכילים תבנית של תביעת אצבע שחוזרת גם אצל אנשים אחרים (וזה רק בארה"ב לבד). תארו לכם מצב שיש מצב ש60% מכלל האוכלוסיה מכילה דוגמאות תביעות אצבע שחוזרות על עצמם ? איך אפשר לזהות ככה אנשים ?

עכשיו יותר מזה, נגיד וכל מזהה ביומטרי כלשהו (עזבו כרגע זיופים) חוזר על עצמו, איך אפשר לזהות חד חד ערכית בן אדם ככה ?

יותר מזה, מה קורה עם אנשים שעובדים עם הידיים בעבודות כפיים (כדוגמת חקלאים, עובדי בניין וכו'), אשר עם השנים נמחקות להם טביעות האצבע ? איך בדיוק יזהו את האנשים האלו ?

אני לדוגמא שלא עובד בעבודות כאלו, מאוד מתקשה בעבודה שלי (שיש שם שעון נוכחות עם זיהוי טביעות אצבע) להירשם, ולוקח לי משהו כמו 10 ניסיונות כמעט כל יום עד שהוא קולט את התביעת אצבע שלי, מה יקרה כאשר הקורא לא מצליח בכלל ?

יש המון דברים שאנשים לא חושבים לתת עליהם את הדעת, וכמו שדורון אמר כאן בדיון, שכאשר הוא מדבר על איך לזייף אנשים חושבים שהוא התחלק על השכל (מה אפשר לזייף ?!), אז איך לעזאזל רוצים להצליח בזיהוי חד חד ערכי של אנשים בדיוק ?!

טביעת אצבע לא נותנת לך זיהוי מכלל האוכלוסיה, זה יגיד לך כל חוקר CSI. הרעיון של טביעת אצבע במשפט פלילי הוא שאתה אוסף ראיות שמובילות אותך לקבוצה מצומצמת של אנשים, לשם הדיון נגיד 20 אנשים, וטביעת האצבע תצמצם לך את הקבוצה הנ"ל מ 20 לבדרך כלל אחד, אולי שנים.
בכל מקרה, טביעת אצבע לבד לא מספיקה בשביל להוכיח אשמה, זאת רק ראיה אחת מאוסף ראיות שאתה חייב להציג לבית המשפט, לבדה היא לא שווה כלום.

ואם נשליך מהמשפט הפלילי לנושא התעודה:
אתה לא יכול ללכת מהכיוון של טביעת האצבע אל זיהוי האדם כי האוכלוסיה שלך גדולה מידי (ובנוסף, הטכנולוגיה מוציאה מספר מצומצם של מאפיינים, עושה דיגיטציה של מידע אנאלוגי, מה שמקטין את קבוצת האפשרויות שלך עוד יותר)
אבל אתה כן יכול ללכת הפוך, כלומר יש לך בנאדם שטוען שהוא X, האם טביעת האצבע היא עד לטענה הזאת או לא?
בנוסף, אל תשכח שמדברים על מספר מאפיינים ביומטריים:
יש לך בנאדם שטוען שהוא X וקבוצה של מבחנים (טביעת אצבע ימין, טביעת אצבע שמאל, מאפייני פנים ואולי גם מספר קוד אישי), האם כל המבחנים הם עדים לטענה?

לבי זיהוי בתחנת משטרה, שוב, יש לך מספר רב של מאפיינים שביחד נותנים לך זיהוי (טביעת אצבע, מאפייני פנים, תמונה, גיל, מין,...)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2009 - 12:11
נושא ההודעה: אני מפחד מזה

אין שום סיבה שאני אצטרך להשקיע זמן וכסף בלהוכיח שאין לי אחות. לא לזה התכוון המשורר בשורה "להיות עם חופשי בארצנו".
אני לא מוכן להיות בחזקת חשוד עד שלא יוכח אחרת ואני בוודאי שלא מוכן לספק כלים לפושעים וסתם תאבי שלטון (ולחכמולוג התורן שמתכוון לקפוץ - כן, אני יודע שיש להם מגוון כלים גם עכשיו).
אנחנו חיים בצורה סבירה עם הרעות החולות של השיטות הקיימות וניתן לשפר את המצב גם ללא אמצעי יום הדין. לא הורגים זבוב עם תותח, לא מטילים פצצת אטום על חטיפת חייל ולא מקימים מאגר ביומטרי בשביל לתפוס כמה זייפנים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2009 - 12:59
נושא ההודעה: Re: אני מפחד מזה

Anonymous :
אין שום סיבה שאני אצטרך להשקיע זמן וכסף בלהוכיח שאין לי אחות. לא לזה התכוון המשורר בשורה "להיות עם חופשי בארצנו".
אני לא מוכן להיות בחזקת חשוד עד שלא יוכח אחרת ואני בוודאי שלא מוכן לספק כלים לפושעים וסתם תאבי שלטון (ולחכמולוג התורן שמתכוון לקפוץ - כן, אני יודע שיש להם מגוון כלים גם עכשיו).
אנחנו חיים בצורה סבירה עם הרעות החולות של השיטות הקיימות וניתן לשפר את המצב גם ללא אמצעי יום הדין. לא הורגים זבוב עם תותח, לא מטילים פצצת אטום על חטיפת חייל ולא מקימים מאגר ביומטרי בשביל לתפוס כמה זייפנים.

מי אמר שאתה בחזקת חשוד? זה שיש לך היום תעודת זהות אומר שאתה בחזקת חשוד? מספיק לזרוק סיסמאות דמגוגיות בלי תוכן.
(אני מדבר על התעודה עצמה, לא על המאגר שאני נגדו, אבל עדיין, אני לא חושב שעצם קיום המאגר "מוכיח" שהמדינה מניחה שאני חשוד עד שיוכח אחרת)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2009 - 13:05
נושא ההודעה:

Anonymous :

טביעת אצבע לא נותנת לך זיהוי מכלל האוכלוסיה, זה יגיד לך כל חוקר CSI. הרעיון של טביעת אצבע במשפט פלילי הוא שאתה אוסף ראיות שמובילות אותך לקבוצה מצומצמת של אנשים, לשם הדיון נגיד 20 אנשים, וטביעת האצבע תצמצם לך את הקבוצה הנ"ל מ 20 לבדרך כלל אחד, אולי שנים.
בכל מקרה, טביעת אצבע לבד לא מספיקה בשביל להוכיח אשמה, זאת רק ראיה אחת מאוסף ראיות שאתה חייב להציג לבית המשפט, לבדה היא לא שווה כלום.

ואם נשליך מהמשפט הפלילי לנושא התעודה:
אתה לא יכול ללכת מהכיוון של טביעת האצבע אל זיהוי האדם כי האוכלוסיה שלך גדולה מידי (ובנוסף, הטכנולוגיה מוציאה מספר מצומצם של מאפיינים, עושה דיגיטציה של מידע אנאלוגי, מה שמקטין את קבוצת האפשרויות שלך עוד יותר)
אבל אתה כן יכול ללכת הפוך, כלומר יש לך בנאדם שטוען שהוא X, האם טביעת האצבע היא עד לטענה הזאת או לא?
בנוסף, אל תשכח שמדברים על מספר מאפיינים ביומטריים:
יש לך בנאדם שטוען שהוא X וקבוצה של מבחנים (טביעת אצבע ימין, טביעת אצבע שמאל, מאפייני פנים ואולי גם מספר קוד אישי), האם כל המבחנים הם עדים לטענה?

לבי זיהוי בתחנת משטרה, שוב, יש לך מספר רב של מאפיינים שביחד נותנים לך זיהוי (טביעת אצבע, מאפייני פנים, תמונה, גיל, מין,...)

אבל זה לא מה שהמדינה אומרת .. הם טוענים, שאם יהיה להם אדם שלא מוכן להזדהות, או גופה , הם יוכלו לזהות אותו על בסיס טביעת האצבע .
תסכים איתי שגופה לא יכולה לטעון שהיא אדם X , ואדם שלא מוכן להזדהות לא מוכן לומר שהוא אשם X ..

זה לא אני אמרתי - זו המדינה אמרה.

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2009 - 14:24
נושא ההודעה:

ציטוט:
מי אמר שאתה בחזקת חשוד? זה שיש לך היום תעודת זהות אומר שאתה בחזקת חשוד? מספיק לזרוק סיסמאות דמגוגיות בלי תוכן.
(אני מדבר על התעודה עצמה, לא על המאגר שאני נגדו, אבל עדיין, אני לא חושב שעצם קיום המאגר "מוכיח" שהמדינה מניחה שאני חשוד עד שיוכח אחרת)

א. דיברתי על המאגר.
ב. הרי זו לכאורה זכות הקיום של המאגר! הפושעים ממילא מתועדים כבר עכשיו.
ג. אם היית קורא בעיון את מה שכתבתי אז היית נמנע מלהגיב.

ציטוט:
(ולחכמולוג התורן שמתכוון לקפוץ - כן, אני יודע שיש להם מגוון כלים גם עכשיו)

אגב, מעניין שיש לפחות מדינה אחת שחיה אפילו בלי תעודות זהות. בפעם האחרונה שבדקתי, אנחנו נסמכים על שולחנה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2009 - 16:19
נושא ההודעה:

בוז לקדימה שרוצה להפוך אותנו לאיראן החומניסטית נקווה שתיכשל ובגדול

השר שלהם מאיר שטרית הוא ראש הוודעה שמחליטה את החוק בנושא החוק הביומטרי
שמזלזל בפרופסור אלי ביהם שנחשב הכי טוב בארץ בנושא האבטחה ולא מתחייס לאזהרות שלו
והוא מוציא צלמים מהוועדה בגלל שהוא מפחד ממשהוא

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2009 - 19:47
נושא ההודעה:

Anonymous :
ציטוט:

א. דיברתי על המאגר.
ב. הרי זו לכאורה זכות הקיום של המאגר! הפושעים ממילא מתועדים כבר עכשיו.
ג. אם היית קורא בעיון את מה שכתבתי אז היית נמנע מלהגיב.

ציטוט:
(ולחכמולוג התורן שמתכוון לקפוץ - כן, אני יודע שיש להם מגוון כלים גם עכשיו)

עדיין, אני לא רואה איך קיום המאגר הופך אותי להיות בחזקת חשוד. ועל הנקודה הזאת בדיוק לא ענית לי (אז אני אבקש ממך לא לדרדר את השיחה הזאת להאשמות שווא) זה שאני נמצא במאגר, לא הופך אותי לחשוד - רק אם יבצעו עלי מעקב כחלק מהשגרה, או יזמנו אותי לחקירה אני אהיה בחזקת חשוד. מאגרים של אזרחים מסוג כזה או אחר יש כבר היום, בכל מדינה. (כלומר, קיום מאגר על אזרחים לא מניח שכל האזרחים חשודים)
ציטוט:

אגב, מעניין שיש לפחות מדינה אחת שחיה אפילו בלי תעודות זהות. בפעם האחרונה שבדקתי, אנחנו נסמכים על שולחנה.

ארה"ב? בדוק שוב, להם יש את ה Social Security Number.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2009 - 20:12
נושא ההודעה:

לא רק עבודות פיזיות גורמות לפגיעה בתביעת האצבע (הן לא עושות את זה בשלמות, מניסיון אישי), מה שכן יכול למחוק לך לגמרי את תביעת האצבע זה טיפול כימוטרפי שיכול למחוק לך לחלוטין את טביעת האצבע, יש לכתבה על זה קישור מהאתר נו2ביו.

זה משעשע שיש כלכך הרבה מקרים שבהם המערכת פשוט כושלת, זה אחד החלקים הכי משעשעים בזה, לא רק שהם רוצים להעביר חוק שמסכן את כולנו (שזה פשוט עצוב, מעניין אם מישהו קיבל וכמה כסף על זה) אלה החוק הזה גם פגום ומלא בנקודות כשל.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2009 - 20:19
נושא ההודעה:

יש דרישה שסורק כזה יוכל לעבוד ללא חיבור לרשת?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2009 - 22:25
נושא ההודעה:

ציטוט:
ארה"ב? בדוק שוב, להם יש את ה Social Security Number.

אם תמצא חוק המחייב אותך להסתובב איתו תקבל סוף שבוע עם שטרית. זו לא תעודת זהות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2009 - 23:28
נושא ההודעה:

צפריר :
יש דרישה שסורק כזה יוכל לעבוד ללא חיבור לרשת?

יש כמה סוגים של סורקים .
לכאורה על פי החוק מי שמותר לו לסרוק אסור לו לבצע אגירה של מידע (שטכנית זה בעייתי כי אם אין לו לאן להעביר את המידע , אזי ברור שהוא יצטרך להאגר מקומית) .

יהיו נקודות סריקה , בנקודות ההרכשה (סניפי משרד הפנים ) הכוללות עמדות לסריקת טביעות ותצלום .
כמו כן יהיו עמדות כאלו ב 180-190 קונסוליות ישראליות בחו"ל (הקונסוליות הינן נציגות של משרד הפנים ) .
עמדות אלו יהיו מחשבים , המידע ייארז עליהן , יוצפן וישלח .
על פי החוק , הוא יישלח לרשות האחראית על המאגר על מנת שתפיק ממנו מידע ותצפין אותו מחדש במחשביה - ותשלח אותו למרכז ינפיק תעודות (שילוח מוצפן) .
כרגע , משרד הפנים רוצה לשלוח בנקודת ההרכשה גם למאגר - וגם למרכז ההנפקה - אבל זה לא על פי החוק המוצע , למרות שאני מסכים שיש בזה הגיון טכני מסויים.
כל זה יתבצע online .

בשגריריות המידע ייאסף וישלח דרך הדואר הדיפלומטי (לא מוגדר בחוק אלא על פי ההסבר של משרד החוץ) לרשות החדשה. היא תנפיק ודרך משרד החוץ תחזיר .
למעשה במהלך זה גם מפקיעים ממשרד החוץ את היכולת והזכות לטפל בדרכונים רשמיים של המדינה (דהיינו דרכונים דיפלומטיים , ודרכוני שירות) .

מצד שני, אצל שוטרים בניידת יהיה מתקן קריאה, אשר יוכל לבדוק את טביעת האצבע שלי , ולאמת אותה מול נתונים על התעודה - כלומר הסורק יכול לקרוא גם את התעודה והנתונים בתוכה וגם את האצבע .
במקרה של בעיה, או חוסר התאמה , אמורים להשוות עכשיו את האצבע אל המאגר , אבל לא הוסבר כיצד תישלח האצבע אל המאגר מאותה ניידת .
לדברי היו"ר , זה יתבצע טלפונית , אני ל אמבין איך אפשר להעביר טביעת אצבע דרך שיחת טלפון , מה השוטר יתאר את הטביעה ?
אם המידע יועבר דרך הרשת האלחוטית , לרשת המשטרה ומשם לרשות - הרי שהתווך האלחוטי בעייתי מעט .
אם זה לא יעבור online , הרי שהמכשיר יצטרך כן לאגור את המידע ולפרוק אותו בתחנת המשטרה או בנקודות פריקה מיוחדות ומשם זה יועבר לרשות .

בקיצור , לשאלתך , יהיו מקומות שבהם הסורק אמור לעבוד ללא חיבור , קשה לתאר כרגע מי יהיו הנקודות הללו , איפה הן יהיו , וכיצד אוכפים מדיניות אבטחה על נקודות אלו .
הנקודות אמורות להעביר את המידע "לרשות" ולא "למאגר" ..

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 15/07/2009 - 23:29
נושא ההודעה:

אגב , המידע הזה הוא מידע ציבורי המפורסם בהצעת החוק , בדברי ההסבר לה ובהצעה עצמה .
- דורון

חזרה לתוכן הדיון
עידולא בפורום כעת ת.הצטרפות: 28/11/2003 · הודעות: 1816 · מיקום: dev/null/

הודעה פורסם: 17/07/2009 - 03:49
נושא ההודעה:

India to issue all 1.2 billion citizens with biometric ID cards
http://www.timesonline.co.uk/tol/news/world/asia/article6710764.ece#cid=OTC-RSS&attr=2015164

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/07/2009 - 10:44
נושא ההודעה:

עידו :
http://www.timesonline.co.uk/tol/news/world/asia/article6710764.ece#cid=OTC-RSS&attr=2015164

הצחקת אותי.
ההודים ? ההודים הם מקדמת דנא הנמלים הפועלות של הגזע האירופאי (המואר ע"ע illuminaty) העליון.
נסה לקבל תמיכה טכנית במוצר IT ונראה באיזה מבטא תקבל אותו.
נסה לחפש אם פונדקאית בזיל הזול ותראה היכן קיים מוסד מסודר וחוקי לשם כך .
נסה להשיג סועד להוריך המזדקנים ותגלה מי מוכן למלא את תפקיד הבן המושלם (תמורת בהטים ספורים)

הגיע הזמן לסמן ולתעד את העדר , אתה לא חושב ?

חזרה לתוכן הדיון
ik_5לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/04/2002 · הודעות: 3027 · מיקום: ישראל

הודעה פורסם: 17/07/2009 - 14:43
נושא ההודעה:

Anonymous :
עידו :

הצחקת אותי.
ההודים ? ההודים הם מקדמת דנא הנמלים הפועלות של הגזע האירופאי (המואר ע"ע illuminaty) העליון.
נסה להשיג סועד להוריך המזדקנים ותגלה מי מוכן למלא את תפקיד הבן המושלם (תמורת בהטים ספורים)

אני חושב שאתה גזען ושאין מקום לדברים כאלו בדיונים.

חזרה לתוכן הדיון
יוחאיאורח · ·

הודעה פורסם: 17/07/2009 - 15:04
נושא ההודעה:

ik_5 :
Anonymous :
עידו :

הצחקת אותי.

אני חושב ומקווה שהוא היה ציני.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/07/2009 - 15:04
נושא ההודעה:

ik_5 :
Anonymous :
עידו :

הצחקת אותי.

אני חושב שפיספסת את כוונת המכוון.

חזרה לתוכן הדיון
רם-אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 17/07/2009 - 17:10
נושא ההודעה: רק שימו לב, מדובר על תעודות, לא על מאגר

הבעיה העיקרית היא פחות עם התעודות, אלא עם המאגר. המאגר הוא נקודת התורפה של החוק, ואין בשום מדינה דמוקרטית בעולם מאגר חובה לכל האזרחים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 17/07/2009 - 18:13
נושא ההודעה: Re: רק שימו לב, מדובר על תעודות, לא על מאגר

רם-און :
הבעיה העיקרית היא פחות עם התעודות, אלא עם המאגר. המאגר הוא נקודת התורפה של החוק, ואין בשום מדינה דמוקרטית בעולם מאגר חובה לכל האזרחים.

אז אתה מדבר על החלק של התיעוד במושג "סימון ותיעוד העדר".
מעניין ... חשבתי שכולם כבר מתועדים http://www.moin.gov.il/ על איזה נייר טישו (אהההם רישומון אהההם) וכעת מתכוונים לעלות את התיעוד לאיזה DB שריד, אלקטרוני ומתוחכם .

IK - אני אתכם בשירשור הזה אם היה לך ספק.

חזרה לתוכן הדיון
MBDלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 27/09/2004 · הודעות: 4161 ·

הודעה פורסם: 17/07/2009 - 18:17
נושא ההודעה:

הוצעו פה כמה פתרונות של hash, אבל זה גם לא פתרון: כל מנגנוני ההאשינג הקיימים (לפחות אלו שאני מכיר) מתבססים על ההנחה שלא אפשרי או כדאי לעשות היפוך מההאש אל המידע, או שלא שווה לייצר מחרוזת עם אותה החתימה.
אבל, כל המנגנונים האלו מתייחסים לכוחות המחשוב שאנחנו מכירים היום. אם מחר ימציאו מחשב חזק יותר, מנגנוני ההאש האלו יהפכו ללא רלוונטיים (מחשוב קוונטי למשל). כשמדובר במידע ביומטרי, שאמור להשאר חסוי גם בעוד עשרות שנים, לא נוכל אם כן להשתמש בשום סוג של האש, כי ייתכן שהוא ייפרץ.

חזרה לתוכן הדיון
רם-אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 17/07/2009 - 19:08
נושא ההודעה: הכל שאלה של מי שרוצה לפרוץ

אם אירגון בסדר גודל של מדינה מעוניין להשיג מידע, הוא ישיג אותו. בפרט כשמדובר על מידע מבוזר שבסופו של דבר יעבור בערוצים פתוחים.

למעשה, אפשר להניח בביטחון די גבוה, שהמעצמות ישיגו את המאגר הביומטרי של הישראלים עוד לפני שאנחנו נסיים להכין אותו. ושאר מדינות העולם, קצת אחרי זה.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח [רם-און]
  2. אורח
  3. mksoft