ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
yotama9לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/09/2005 · הודעות: 2115 ·

הודעה פורסם: 04/02/2010 - 09:41
נושא ההודעה: סימביאן - עכשיו בקוד פתוח

סתם, חשבתי שזה יעניין מישהו
http://www.pcworld.idg.com.au/article/335048

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
ManicQinלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 29/12/2009 · הודעות: 60 ·

הודעה פורסם: 04/02/2010 - 11:12
נושא ההודעה:

עניינת לי ת'תח---

סתם, דווקא מעניין תודה רבה!

מעניין אותי מה האג'נדה של נוקיה, גם הקנייה של QT וגם המהלך הזה.
ההרגשה שלי שהם מוותרים על הסימביאן ורוצים לעבור ללינוקס.

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 05/02/2010 - 02:24
נושא ההודעה:

Qt רץ על סימביאן:
http://whatsup.org.il/article/6539

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
OriIdanלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 05/02/2007 · הודעות: 597 ·

הודעה פורסם: 05/02/2010 - 10:20
נושא ההודעה:

ManicQin :
עניינת לי ת'תח---

סתם, דווקא מעניין תודה רבה!

מעניין אותי מה האג'נדה של נוקיה, גם הקנייה של QT וגם המהלך הזה.
ההרגשה שלי שהם מוותרים על הסימביאן ורוצים לעבור ללינוקס.

מדוע?
אני לא חושב ששחרור הקוד מראה שהם נוטשים אותו.
שחרור הקוד מראה שהם חושבים שתוכנה חופשית עדיפה להם. יותר ויותר חברות מבינות ששחרור קוד עדיף ומשתלם קודם כל לחברה.

לצערינו יש עדיין חברות שחושבות ההיפך ששמירת הקוד קרוב לחזה תניב להן פירות בטווח הארוך. ההגיון של זה מאד לא ברור והמציאות מוכיחה ההפך אבל כרגיל העובדות לא מפריעות לאנשים לחשוב בחוסר הגיון.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 29/11/2010 - 01:35
נושא ההודעה:

Symbian Websites To Close On December 17

קוד:

Recently, we announced that the Symbian Foundation will be transitioning to a licensing body. In practise this will mean a reduction in the day-to-day operations of the Foundation by the end of the year.

As a result, we expect our websites will be shutting down on 17th December. We are working hard to make sure that most of the content accessible through web services (such as the source code, kits, wiki, bug database, reference documentation & Symbian Ideas) is available in some form, most likely on a DVD or USB hard drive upon request to the Symbian Foundation. Preparing this content will take some time, hence it will not be distributable before 31st January 2011. A charge may be levied for media and shipping.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 29/11/2010 - 13:52
נושא ההודעה: מנסים לנתב את קהילת המפתחים ל-meego ?

דוביקס :
Symbian Websites To Close On December 17

קוד:

Recently, we announced that the Symbian Foundation will be transitioning to a licensing body. In practise this will mean a reduction in the day-to-day operations of the Foundation by the end of the year.

As a result, we expect our websites will be shutting down on 17th December. We are working hard to make sure that most of the content accessible through web services (such as the source code, kits, wiki, bug database, reference documentation & Symbian Ideas) is available in some form, most likely on a DVD or USB hard drive upon request to the Symbian Foundation. Preparing this content will take some time, hence it will not be distributable before 31st January 2011. A charge may be levied for media and shipping.

לאחר שנוקיה לקחה שליטה מלאה על סימביאן, כנארה שהיא מנסה לנתב את קהילת המפתחים אל עבר meego, וזאת על ידי סגירת הקוד של סימביאן.
אני נוטה לחשוב שאם זאת הסיבה האמיתית, אכן מדובר בצעד הכרחי של נוקיה, שפיצול מאמצי הקהילה בין שתי מערכותיה יכול לפגוע בה.
בזמן שכולם מספידים את סימביאן, קשה לי להשתכנע שהיא גוססת. מספיק לי להסתקל על אבא, אמא, ואנשים רבים שכל מה שהם רוצים זה טלפון שעושה שיחות (ואף נוטים לפתח חרדה מטלפונים מתוחכמים), וסקטור זה מהווה חלק לא מבוטל מהשוק. נוקיה יודעת את זה. ועבור אותם אנשים היא תמשיך ותפתח את סימביאן כמערכת יותר "פשוטה" ופחות מסורבלת.
רק שבשלב זה \יהיה עליה למהר ולשווק את meego לקהל המפתחים ולשכנעם לזרום אליה. יהיו הכרזות מעניינות ומפתות בעניינה של neego בעתיד הקרוב ? נמתין ונראה...

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 29/11/2010 - 17:50
נושא ההודעה:

לא היתה אף פעם קהילת מפתחים חיצונית נורמלית לסימביאן.
לא ברור עד כמה הקרן הזו באמת עזרה.

(סיבה אחרת היא שבניגוד למיימו/מיגו ולאנדרואיד, למפתח פשוט מן השורה אין שום אפשרות לשנות את הקוד על טלפון שברשותו)

חזרה לתוכן הדיון
Yotambלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/01/2007 · הודעות: 1598 ·

הודעה פורסם: 29/11/2010 - 19:15
נושא ההודעה:

צפריר :
לא היתה אף פעם קהילת מפתחים חיצונית נורמלית לסימביאן.
לא ברור עד כמה הקרן הזו באמת עזרה.

(סיבה אחרת היא שבניגוד למיימו/מיגו ולאנדרואיד, למפתח פשוט מן השורה אין שום אפשרות לשנות את הקוד על טלפון שברשותו)

נראה לי שהבעיה עם סימביאן היא שכבר כשנוקיה רכשו אותם (את PSION), היא הייתה מערכת מקרטעת, ונוקיה האמינה שאם תפתח את הקוד - יגיעו מפתחים.
אבל כנראה שPSION לא עשו עבודה מי-יודע-מה עם הקוד, וכפי שמפתחים רבים טוענים - אינטרקציה עם קוד המקור של סימביאן היא מאד מסובכת, ולכן חלקם מעדיפים להתמקד בפלטפורמות כמו אנדרואיד ומיגו.
כרגע סימביאן משמשת כגלגל הצלה לנוקיה, שהמערכת החדשה שלה ככל הנראה תתעכב בשנה (מיגו), ונוקיה מעדיפה למשוך את השימוש בסימביאן עוד שנה מאשר להשתמש במאמו - מערכת מעולה שכבר היום קיימת.
הרי נוקיה הודיעה רק בפברואר השנה שסימביאן תהווה מערכת הפעלה רק למכשירים החלשים, והרי - כל מכשירי הHIGH END של נוקיה מריצים סימביאן.

מה שכן, מיגו לדעתי תהיה הצלחה יוצאת דופן, גם בגלל הפורטביליות שלה (לינוקס + QT -> עובד על כל דבר), וגם בגלל התמיכה הנרחבת לה תזכה משתי ענקיות השבבים AMD ואינטל, מה שככל הנראה יאפשר לה באמת לרוץ על כל מכשיר שיצא בזמן הקרוב, בצורה אופטימלית.

חזרה לתוכן הדיון
TAsnלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 10/10/2006 · הודעות: 892 ·

הודעה פורסם: 29/11/2010 - 20:01
נושא ההודעה:

Tudmotu :

מה שכן, מיגו לדעתי תהיה הצלחה יוצאת דופן, גם בגלל הפורטביליות שלה (לינוקס + QT -> עובד על כל דבר), וגם בגלל התמיכה הנרחבת לה תזכה משתי ענקיות השבבים AMD ואינטל, מה שככל הנראה יאפשר לה באמת לרוץ על כל מכשיר שיצא בזמן הקרוב, בצורה אופטימלית.

ענקיות השבבים האלה לא מייצרים כמעט (בכלל?) שבבים לסלולר.

חזרה לתוכן הדיון
etalלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 26/05/2008 · הודעות: 200 ·

הודעה פורסם: 29/11/2010 - 20:27
נושא ההודעה:

TAsn :

ענקיות השבבים האלה לא מייצרים כמעט (בכלל?) שבבים לסלולר.

אינטל מנסה להכנס לתחום הזה (לא סתם היא מפתחת עיקרית במיגו), בינתיים ללא תוצאות של ממש.

חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 29/11/2010 - 22:29
נושא ההודעה:

Tudmotu :

אני סקפטי, ולו בגלל שכרגע נראה שרק מכשירים של נוקיה ישווקו עם הפלטפורמה הזו, ואם נוקיה לא תייצר מסה קריטית של משתמשים בסמארטפונים שלה, הפלטפורמה תשאר מאחור. מישהו חושב שבעוד שלוש שנים נוקיה תחזור למעמדה מלפני חמש שנים?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
Yotambלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/01/2007 · הודעות: 1598 ·

הודעה פורסם: 30/11/2010 - 01:16
נושא ההודעה:

סלולר?
את מי מעניין הסלולר?
טלפונים סלולאריים זה פאסה. היום אנשים רוצים מחשב שאפשר, מידי פעם, לדבר דרכו.

נוקיה עושה צעד ענק ויומרני מאד, משוק הסלולר לשוק חדש לחלוטין - הטאבלטים.
מיגו היא מערכת שמכוונת לטאבלטים, ולא לסלולר. אמנם יש לה GUI לסלולר, אבל זה סוג של FORK לGUI של הטאבלט.
מיגו תחילה תגיע על נטבוקים וטאבלטים, לא סלולר.
אני לא אתפלא אם בעוד שנתיים נוקיה לא תהיה שחקן (אולי מינורי) בשוק המחשבים הניידים והטאבלטים.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. yotama9
  2. ManicQin