ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin

quick_link אנחנו יותר מאחוז אחד

מעבר לעמוד 1, 2  הבא
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/10/2010 - 20:37
נושא ההודעה: אנחנו יותר מאחוז אחד

האתר הספרדי dudalibre.com מנסה לשבור את המיתוס שאחוז משתמשי הלינוקס בשולחן העבודה הוא 1%.
האתר מציע למשתמשי לינוקס להרשם ולבחור בהפצה שלהם. הסטטיסטיקה מוצגת באתר לפי מדינות והפצות.
קישור : http://www.dudalibre.com/gnulinuxcounter?lang=en

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/10/2010 - 20:51
נושא ההודעה:

רק שהם מבקשים קצת יותר מדי פרטים.
חשוד.

מה גם שההנחות שלהם לא דווקא נכונות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח 3אורח · ·

הודעה פורסם: 07/10/2010 - 21:43
נושא ההודעה:

לא קראת טוב. זה מה שהם רוצים להגיע אליו. אבל באמת זה לא מעניין. בוטם ליין לינוקס לא הצליחה לפרוץ בשולחן העבודה. זה לא אומר שלתוכנה חופשית וקוד פתוח ישאין השגים גם בתחום הדסקטופ אבל כנראה שלעולם זה לא יהיה פופולארי כמו ווינדוס ואפילו לא כמו מק.

חזרה לתוכן הדיון
רייסטליןלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 09/03/2010 · הודעות: 207 ·

הודעה פורסם: 07/10/2010 - 22:19
נושא ההודעה:

1+

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/10/2010 - 23:10
נושא ההודעה:

הנה נתונים סבירים ומענינים יותר..>

בתוך הקישור תמצאו גם את לינוקסImage

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2010 - 10:34
נושא ההודעה:

Anonymous :
לא קראת טוב. זה מה שהם רוצים להגיע אליו. אבל באמת זה לא מעניין. בוטם ליין לינוקס לא הצליחה לפרוץ בשולחן העבודה. זה לא אומר שלתוכנה חופשית וקוד פתוח ישאין השגים גם בתחום הדסקטופ אבל כנראה שלעולם זה לא יהיה פופולארי כמו ווינדוס ואפילו לא כמו מק.

להגיד שלינוקס "לעולם" לא יהיה פופולרית בשולחן העבודה זה כמו להגיד "640K מספיקים לכולם!".

עד לפני 3 שנים רוב האנשים הלא טכניים לא שמעו בכלל על לינוקס.
היום, לקראת כל שחרור Ubuntu יש כתבה ב-Ynet שהוא רחוק מאוד מלהיות אתר לגיקים.

יש התקדמות, זה אולי לא יקרה מחר או בשנה הבאה, אבל המערכת האיכותית יותר תנצח בסופו של דבר.

--לב

חזרה לתוכן הדיון
אורח 3אורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2010 - 10:37
נושא ההודעה:

שים לב למילה "כנראה". אם כי אשרי המאמין.
ובכל מקרה נדמה שהמלחמה היא בכלל במקום אחר.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2010 - 14:08
נושא ההודעה:

כשולחן עבודה,
לינוקס הצליחה לעלות ב 0.08% בשנתיים האחרונות, כשנתח השוק הנוכחי שלה עומק על 0.85%.
האייפון והאייפד, לעומת זאת, הגיעו מ 0.45% ל 1.18%, ומדובר במוצר יקר מאוד, נעול, וסגור.

אנשים מעדיפים לשלם הרבה כסף על מה שנותן להם ערך, ולא מוכנים להשתמש בחינם במה שלא נותן להם ערך. כלומר, לרוב המוחלט של האנשים אין שום עניין בלינוקס, ולעולם לא יהיה.

לינוקס כשולחן עבודה לשוק הרחב היא כישלון. היא לא לעולם לא תשיג את המטרה הזו.

http://marketshare.hitslink.com/report.aspx?qprid=9&qpcustom=Linux&qptimeframe=M&qpsp=117&qpnp=25

http://marketshare.hitslink.com/report.aspx?qprid=9&qpcustom=iOS&qptimeframe=M&qpsp=117&qpnp=25

חזרה לתוכן הדיון
nadavvinלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 08/12/2003 · הודעות: 7066 ·

הודעה פורסם: 08/10/2010 - 15:19
נושא ההודעה:

Anonymous :
רק שהם מבקשים קצת יותר מדי פרטים.
חשוד.

מה גם שההנחות שלהם לא דווקא נכונות.

איזה יותר מידי פרטים????

אימייל???

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2010 - 15:31
נושא ההודעה:

ציטוט:

אני לא מסכים איתך. לינוקס כיום, הרבה יותר מבעבר, פשוטה ודברים נעשים בה משולחן העבודה בצורה ידידותית ופשוטה מה שכן יכול ליצור עניין אצל משתמשי שולחן העבודה.

למה זה לא מצליח כמו ווינדוס ומק? הרבה אנשים אומרים על לינוקס (ותוכנה חופשית):
"לינוקס זה קודם כל קהילה ורק אחר כך מערכת הפעלה..."
באותו משקל, על ווינדוס (מיקרוסופט) ומק/אייפון (אפל) המשפט שלי הוא:
"מיקרוסופט היא קודם כל חברת שיווק אחר כך חברת תוכנה..."
כשאתה שופך מיליונים ומליארדים על פרסום, שיווק, הדרכות, כח אדם מטורף שרץ מארגון ענק אחד לשני בעולם, תוכל למכור גם מסכים כחולים וישבחו, יהללו ויודו לך.

בנוסף, כל מי שלמד קצת שיווק בוודאי מכיר ויודע שאחד מחוקי הברזל הוא להיות זריזים ולהיות ראשונים. יש יתרון אדיר לראשוניות. ברגע שחדרת למוח של האנשים והיית ראשון שם קשה לשחקן השני לבוא ולהחליף אותך.

צריך להודות בזה. ווינדוס לשולחן עבודה היתה שנים רבות לפני לינוקס לשולחן העבודה. תשווה את Windows 95 ואת רדהט גירסה 5.2 שהיתה מקבילה באותה תקופה, אין מה להשוות בכלל, לינוקס לא היתה מוכנה עדיין לתחרות בשולחן העבודה.

נקנח בדוגמא אישיתי לנושא מוח האדם והראשוניות:
בת הזוג שלי עובדת עם לינוקס ואופן אופיס. קשה לה להתרגל לאופן אופיס, אבל היא לא מוותרת.
התקנתי על אותו מחשב עם VirtualBox מערכת הפעלה XP (בגלל אתרי האינטרנט של המדינה איתם היא עובדת וכמו שאנו יודעים הם לא משהו על פיירפוקס) ועליו גירסת מיקרוסופט אופיס, הגירסה החדשה 2010 או משהו בסגנון (כמובן הכל חוקי), מי שמכיר את מיקרוסופט אופיס יודע שהגירסה החדשה 2010 השתנתה מקצה לקצה בממשק שלה מהגירסאות הישנות והיא לא מכירה את הממשק וצריכה ללמוד הכל מחדש. למרות זאת, היא הרבה יותר מוכנה מנטלית ללמוד את זה כי קוראים לזה "אופיס" ולא אופן אופיס.
זו רק דוגמא קטנה, אני מאמין שככה זה עובד.

המשך יום נעים,
מיקי ברזילי
http://www.jaya.co.il

חזרה לתוכן הדיון
אורח 3אורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2010 - 15:38
נושא ההודעה:

Anonymous :
כשולחן עבודה,
לינוקס הצליחה לעלות ב 0.08% בשנתיים האחרונות, כשנתח השוק הנוכחי שלה עומק על 0.85%.
האייפון והאייפד, לעומת זאת, הגיעו מ 0.45% ל 1.18%, ומדובר במוצר יקר מאוד, נעול, וסגור.

אנשים מעדיפים לשלם הרבה כסף על מה שנותן להם ערך, ולא מוכנים להשתמש בחינם במה שלא נותן להם ערך. כלומר, לרוב המוחלט של האנשים אין שום עניין בלינוקס, ולעולם לא יהיה.

http://marketshare.hitslink.com/report.aspx?qprid=9&qpcustom=Linux&qptimeframe=M&qpsp=117&qpnp=25

http://marketshare.hitslink.com/report.aspx?qprid=9&qpcustom=iOS&qptimeframe=M&qpsp=117&qpnp=25

שטויות במיץ. אנדרואיד לידיעתך זה לינוקס והיום המכירות של מכשירים מבוססי אנדרואיד עולות על אלה שמבוססי אפל. האם אתה טוען שאנדרואיד לא מביא ערך למשתמש?

חזרה לתוכן הדיון
OriIdanלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 05/02/2007 · הודעות: 597 ·

הודעה פורסם: 08/10/2010 - 16:02
נושא ההודעה:

כל פעם מדהים אותי מחדש כיצד חברים בקהילת התוכנה החופשית חושבים שלינוקס ותוכנה חופשית לעולם לא יתפסו.
עם אנחנו חושבים כאלו דברים איך אנחנו מצפים שמשהו יקרה?
זה יקרה למרות כל מה שחושבים. לינוקס תשלוט בעולם. אני מקווה שלא נזדקק לשם כך למה שמתואר בספרים שלי זריחה חדשה ונולדו חופשיים. אבל זה יקרה.

לגבי אייפון ודומיו, זה הכל שיווק. כך גם ווינדוס למרות שהיא מערכת גרועה הגיעה להצלחה.
הדבר שהכי חסר ללינוקס בעולם זה לא שום שיפור טכני, אלא שיווק ופרסום.
קשה מאד לפרסם מוצר שאפילו הקהילה שלו לא מאמינה בו.
תבינו שהסיבה שלינוקס לא תופס, זה אתם ורק אתם.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
אורח 3אורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2010 - 16:20
נושא ההודעה:

OriIdan :
כל פעם מדהים אותי מחדש כיצד חברים בקהילת התוכנה החופשית חושבים שלינוקס ותוכנה חופשית לעולם לא יתפסו.
עם אנחנו חושבים כאלו דברים איך אנחנו מצפים שמשהו יקרה?
זה יקרה למרות כל מה שחושבים. לינוקס תשלוט בעולם. אני מקווה שלא נזדקק לשם כך למה שמתואר בספרים שלי זריחה חדשה ונולדו חופשיים. אבל זה יקרה.

לגבי אייפון ודומיו, זה הכל שיווק. כך גם ווינדוס למרות שהיא מערכת גרועה הגיעה להצלחה.
הדבר שהכי חסר ללינוקס בעולם זה לא שום שיפור טכני, אלא שיווק ופרסום.
קשה מאד לפרסם מוצר שאפילו הקהילה שלו לא מאמינה בו.

יש לזה הרבה סיבות ולא רק שיווקיות. אבל בכל מקרה אם אתה מסתכל על הנתונים (בלי לבוא בטענות) אז לינוקס לא המריאה. בשנים האחרונות היתה תקופה שווינדוס היתה בשפל בערך שנתיים כשיצאה וויסטה. אפילו היתה הצלחה חלקית בנטבוקים הראשונים שיצאו עם לינוקס (אסוס EEE). מיקרוסופט בתהליך של הפחדה + נתינת XP בחינם ליצרניות הצליחה לעצור את זה ובוא נאמר את האמת בלי גיבוי של יצרניות מחשבים המערכת זה לא יצליח.
יצרניות המחשבים גם נתונות ללחצים מצד מיקרוסופט וגם מקבלות ווינדוס במחיר תחרותי ללינוקס (כלומר כמעט בחינם) אז למה להן לשים את הראש שלהן על המדף?
בקיצור נשארים רק חובבי טכנולוגיה שמתקינים את זה בעצמם. רוב האנשים קונים כבר את המחשב עם מערכת ההפעלה ולא מעניין אותם כלום.
עובדה שכשיש חברה גדולה מאחורי מוצר (גוגל) ויצרניות חומרה (HTC מוטרולה ועוד) וגב חזק מוצר מבוסס לינוקס יכול להצליח.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2010 - 16:29
נושא ההודעה:

בשביל מערכת מינורית, לינוקס עושה הרבה יותר רעש בעיתונות הכללית מאשר המשקל היחסי שלה. זה בעיקר כי היא underdog וכל הסימפטיה העיתונאית שמתלווה לזה. ללינוקס לא חסר פרסום, אלא ערך.

אם תסתכל על הגרף שצירפתי, הנתון של 0.85% הוא השני הנמוך ביותר בשנתיים האחרונות. לינוקס הגיעה לפסגה של 1.12% לפני שנה בערך, ואז איבדה רבע מזה בצורה די מתונה.

אנדרואיד כיום לא פחות סגור מאייפון. זה שהוא מבוסס קוד פתוח זה נחמד, אבל מבחינת היתרונות למשתמשים אין מזה שום דבר. כל יצרני הטלפון נועלים את המכשיר לחלוטין (כולל תרגילים מסריחים כמו עם ה g2), יש פרגמנטציה מטורפת של מערכת ההפעלה, וחלקים גדולים ממה שהוא לא הקרנל ננעלים יותר ויותר. ונתח השוק שלו, אם תטרח לבדוק, הוא 0.24%.

חזרה לתוכן הדיון
אורח 3אורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2010 - 16:48
נושא ההודעה:

Anonymous :
בשביל מערכת מינורית, לינוקס עושה הרבה יותר רעש בעיתונות הכללית מאשר המשקל היחסי שלה. זה בעיקר כי היא underdog וכל הסימפטיה העיתונאית שמתלווה לזה. ללינוקס לא חסר פרסום, אלא ערך.

אם תסתכל על הגרף שצירפתי, הנתון של 0.85% הוא השני הנמוך ביותר בשנתיים האחרונות. לינוקס הגיעה לפסגה של 1.12% לפני שנה בערך, ואז איבדה רבע מזה בצורה די מתונה.

אנדרואיד כיום לא פחות סגור מאייפון. זה שהוא מבוסס קוד פתוח זה נחמד, אבל מבחינת היתרונות למשתמשים אין מזה שום דבר. כל יצרני הטלפון נועלים את המכשיר לחלוטין (כולל תרגילים מסריחים כמו עם ה g2), יש פרגמנטציה מטורפת של מערכת ההפעלה, וחלקים גדולים ממה שהוא לא הקרנל ננעלים יותר ויותר. ונתח השוק שלו, אם תטרח לבדוק, הוא 0.24%.

פתוח או סגור (יותר פתוח מהאייפון זה בטוח) זו מערכת מבוססת לינוקס כלומר לטיעון שלינוקס לא יכול להצליח בגלל שהיא "לא נותנת ערך למשתמש" הוא במקרה הטוב חסר בסיס.
עם הדסקטופ יש בעיות של מונופוליזם חזירי מצד מיקרוסופט גם אפל לא מצליחה שם מי יודע כמה.
אבל בשוק הסמארטפונים/טאבלטים איפה המערכת המהוללת של M$? לא מגרדת את האחוז.

חזרה לתוכן הדיון
דוביקסSite Moderator ת.הצטרפות: 20/12/2002 · הודעות: 8369 ·

הודעה פורסם: 08/10/2010 - 17:03
נושא ההודעה:

אורחים, אולי תמספרו את עצמכם שאפשר יהיה לעקוב? Wink

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח 3אורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2010 - 17:23
נושא ההודעה:

דוביקס :
אורחים, אולי תמספרו את עצמכם שאפשר יהיה לעקוב? Wink

אם זה מענין אותך התגובות שלי:

3,7,11,13,15

מקווה שזה עוזר.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 08/10/2010 - 17:34
נושא ההודעה:

אורח 3 :

3,7,11,13,15

מקווה שזה עוזר.

תודה. הוספתי להודעות שלך "אורח 3" (בשדה "שם המשתמש") כדי שאפשר יהיה לעקוב אחרי הדיון.

נערך לאחרונה על-ידי דוביקס בתאריך 08/10/2010 - 17:37, סך-הכל נערך פעם אחת

חזרה לתוכן הדיון
אורח 3אורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2010 - 17:37
נושא ההודעה:

דוביקס :
אורח 3 :

3,7,11,13,15

מקווה שזה עוזר.

תודה. הוספתי להודעות שלך "אורח 3" כדי שאפשר יהיה לעקוב אחרי הדיון.

אורח 1 זה כמו מנדריבה אחד?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 08/10/2010 - 17:39
נושא ההודעה:

שודרגת ל"אורח 3" כי נדמה לי שאתה האנונימי השלישי שכתב בדיון Wink

חזרה לתוכן הדיון
משה-נחמיאסלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/09/2010 · הודעות: 300 ·

הודעה פורסם: 08/10/2010 - 18:20
נושא ההודעה:

אני מסכים עם אורי עידן, לדעתי הבעיה היא שיווקית כמעט לחלוטין, הענין של אנדרואיד מראה את זה יפה מאוד.
בסופו של דבר אנשים שצריכים רק וורד ופאואר פוינט יכולים להשתמש באופן אופיס בלי בעיה, אבל הרבה אנשים יגידו לך שהם פוחדים מתאימות לחלונות (ויש בעיות בעיצוב בעיקר), ושמעתי כבר על מישהו שפחד שאולי זה לא חוקי...

בסופו של דבר אם אנשים ידעו שזה קיים הם ינסו את זה, לפחות כשהמוצר שיש להם יעשה בעיות בשביל לחסוך את הכסף, עם הזמן אנשים יתרגלו וכן הלאה, השאלה היחידה שצריך לענות עליה כדי לדעת אם קוד פתוח/לינוקס ישתלט בסוף זה האם זה מערכת טובה יותר, אם התשובה היא כן לדעתי זה ינצח, פשוט בגלל מודל עסקי מוצלח יותר לעולם של היום ובגלל האיכות הגבוהה יותר.

בלי שיווק זה יהיה קשה יותר, אבל זה עדיין קורה, למרות שאין כמעט שיווק של לינוקס בארץ יש חנויות שמוכרות מחשבים עם לינוקס עליהם ואפילו באותו המחיר של מחשבים עם חלונות, הרי הם יכלו להוזיל את המחיר כדי למכור ועדיין להרוויח יותר, אבל כנראה שזה נמכר גם בלי ההוזלה...

חזרה לתוכן הדיון
Noאורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2010 - 18:41
נושא ההודעה:

OriIdan :

מספר דברים שכדאי לחשוב עליהם ולהסיק את המסקנות הנכונות...]
  • קודקים ודריברים
  • הנחת היסוד שהמשתמש יטול לעצמו הפצת לינוקס כלשהיא באופן חופשי - לא עובדת
  • הנחת היסוד שהמשתמש יתקין בעצמו הפצת לינוקס כלשהיא באופן חופשי - לא עובדת
  • הנחת היסוד שהמשתמש ילמד בעצמו - לא עובדת
  • הנחת היסוד שהמשתמש יבין שמערכת-הפעלה איננה חלק אינטגרלי מין המחשב וניתן להתקינה בנפרד - לא עובדת
  • המשתמש-הצרכן מבין שמחשב קונים עם מערכת הפעלה ולא בנפרד
  • קהילת לינוקס זה משהו מבוזר ולא ברור לצרכן מה זה "הדבר הזה בכלל.." משהו ערטילאי, חסר כתובת וחסר הנהלה

לתגובות..>Image

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 08/10/2010 - 18:44
נושא ההודעה:

No :

עצוב אבל נכון.

חזרה לתוכן הדיון
אשלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/05/2009 · הודעות: 527 ·

הודעה פורסם: 09/10/2010 - 11:46
נושא ההודעה:

משתמש שלא יודע לעשות שימוש בחופש של תוכנה חופשית, או בכלל להבין אותו, לא חייב תוכנה חופשית

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
משה-נחמיאסלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/09/2010 · הודעות: 300 ·

הודעה פורסם: 09/10/2010 - 14:14
נושא ההודעה:

[quote="No"]
OriIdan :

• קודקים ודריברים
  • הנחת היסוד שהמשתמש יטול לעצמו הפצת לינוקס כלשהיא באופן חופשי - לא עובדת
  • הנחת היסוד שהמשתמש יתקין בעצמו הפצת לינוקס כלשהיא באופן חופשי - לא עובדת
  • הנחת היסוד שהמשתמש ילמד בעצמו - לא עובדת
  • הנחת היסוד שהמשתמש יבין שמערכת-הפעלה איננה חלק אינטגרלי מין המחשב וניתן להתקינה בנפרד - לא עובדת
  • המשתמש-הצרכן מבין שמחשב קונים עם מערכת הפעלה ולא בנפרד
  • קהילת לינוקס זה משהו מבוזר ולא ברור לצרכן מה זה "הדבר הזה בכלל.." משהו ערטילאי, חסר כתובת וחסר הנהלה

א. קודקים ודרייברים, מהניסיון שלי חלונות XP לא מתקינה את רוב הדרייברים בעצמה, בחלונות 7 היא כן עושה את זה אבל אם אתה מחליף חומרה יקח לה המון זמן רק כדי להתחיל לעבוד לאחר התקנת הדרייברים הנחוצים, והמערכת מתקינה מחדש דרייברים שהיו לה (קרה לי לאחר החלפת לוח אם).
ב. אין הנחה שמשתמש יטול לעצמו הפצה, ההנחה היא שיתכן שהוא יעשה את זה אם הוא ידע שזה קיים/אפשרי, נכון להיום אני לא מכיר אף אחד שמכיר את המערכת כי הוא שמע עליה בכתבה ב-YNET לדוגמה.
ג. כנ"ל כמו ב. רוב האוכלוסיה מתקינה חלונות כי זה מה שהם שמעו עליו, לא כי הם יודעים שיש אלטרנטיבות והם חושבים על סמך בדיקות כאלו ואחרות שזה פחות מתאים להם.
ד. אני לא בטוח למה אתה מתכוון שהמשתמש ילמד בעצמו, אני מניח שאתה מתכוון את המערכת ואגיב בהתאם להנחה זו.
אנשים לומדים כל פעם את חלונות מחדש, איך הם לומדים את המערכת? בכוחות עצמם... אם הם ירצו ללמוד לינוקס או כל מערכת אחרת הם יכולים, השאלה היא האם הם רוצים...
ה. המשתמשים מתחילים להבין היום שמערכת ההפעלה היא לא חלק אינגרלי מהמחשב, לכן אנשים מבקשים מערכת X ולא מערכת Y, מעבר לכך אם הם היו חושבים שזה משהו אינטגרלי למה לבקש החלפה של לינוקס בחלונות?
ו. היום באמת קונים מחשבים עם מערכת הפעלה ברוב המקומות, היום הרבה מקומות לא מאפשרים לך לקנות את המחשב (במיוחד בניידים) ללא מערכת הפעלה, ויש מקומות שימכרו לך מחשב עם לינוקס באותו המחיר של מחשב חלונות (אותו דגם, מערכת הפעלה לבחירתך), נסה לחפש מחשב ללא מערכת הפעלה ולא תמצא הרבה (שוב, מדובר על ניידים, למרות שגם בנייחים יש את המוכרים עם מערכת הפעלה ובלי שתהיה לקונה מילה בענין כגון באג)
ז. לינוקס זה לא רק הקהילה, אבל הקהילה מנסה למכור את עצמה במקום את החברות שבשוק הזה, הרי יש לפחות 3 שאני מכיר וסביר שאני לא מכיר את כולן (קנוניקל, רדהאט, נובל), אם המשתמש הפוטנציאלי חושב שאין חברה מאחורי לינוקס אז איך הוא יכול לדעת שזה ימשיך גם בעוד שנתיים? (לא משנה שהטיעון הזה לא ממש נכון כי קהילה זה משהו שיחזיק אחרי שהחברה תתפרק)

חזרה לתוכן הדיון
mksoftלא בפורום כעתSite Admin ת.הצטרפות: 17/03/2002 · הודעות: 10514 · מיקום: כדור הארץ

הודעה פורסם: 09/10/2010 - 14:19
נושא ההודעה:

חייבים לאהוב את הדיסוננס הקוגנטיבי של אנשי המק. כשהיה היו מזעריים, אז כל העולם לא יודע מה טוב ורוב האנשים מעדיפים חרא, אם הם טיפה עולים בנתח שוק פתאום שוכחים מה שאמרו לפני ומשתמשים בנתח שוק כדי להראות הצלחה ? צביעות.

בכל מקרה לא מצליח להבין מה הרעש והמהומה. אם ניקח בחשבון את כל הטרראם סביב os x, כתבות בעיתונות על כל נאד של ג'ובס או שמועה, אז לינוקס לא מגיעה אפילו לאחוז אחד מתשובת הלב שאפל מקבלת מהתקשורת.

נוסיף לזה את מסעות הפרסום הכבדים סביב המוצרים שלהם, וגם את הכת שמסביבה ואז מסתכלים על הגרפים בקישורים הנ"ל, ומה רואים ? עם כל הטראראם מק מגיע בקושי לאחוזים ספורים (פחות מאצבעות על כף יד). אם זה לא היה מצחיק זה היה עלוב, בהשוואה למשאבים מושקעים לינוקס על שולחן העבודה היא הצלחה מסחררת.

תבינו, חוסר ההצלחה של המק על שולחן העבודה היא אתם - הכת שמסביבה Mr. Green

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח דוא\ ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/10/2010 - 14:55
נושא ההודעה:

שולחן העבודה הביתי / אירגוני זה חלונות, שרתים ארגוניים (exchange) זה חלונות. 3 תחומים. זהו.
שרתי רשת זה לינוקס. ראוטרים זה לינוקס. מחשבי על זה לינוקס. אנדרואיד זה לינוקס. 4 תחומים
שרתי מידע כבדים - לא כ"כ מכיר. נגיד סולאריס וibm.
טלפונים סלולאריים - פעם היה סימביאן, שבדעיכה משמעותית (עדיין הכי גדול, למרות הכל), וios אוכל את הארוחה שלו. יש את האייפון, האייפד, וappleTv. זהו. מוצרי צריכה בקטגוריית הפרמיום.

מק זה מחשב פרמיום לפוזרים שבסופו של יום מתקינים bootcamp, משתמשים ב parallels, ומשחקים ב xbox 360 שלהם (אם מה שאני רואה ב macrumors מייצג).

אם לא הייתי מפתח לאייפון, לא הייתי טורח להתקין את המק במכונה וירטואלית, אין בשביל מה.

לכל מערכת הפעלה יש את הנישה שלה. ללינוקס יש יותר מכולם. המצב הזה די יציב כבר כמעט 20 שנה (חוץ מהזירה הניידת). מבחינתי הדיון הזה חסר משמעות.

חזרה לתוכן הדיון
אורח 3אורח · ·

הודעה פורסם: 09/10/2010 - 15:02
נושא ההודעה:

לא הבנתי מי דיבר על מק? יש לאנשים פה רפלקס מותנה.
לאורח מעלי מה שאתה אומר זה נכון אבל כשמדברים על שולחן העבודה הביתי/אירגוני מדובר על רוב המחשבים בעולם כיום.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/10/2010 - 16:56
נושא ההודעה:

ImageImage
"המטרה: לחסל את אנדרואיד

מיקרוסופט משיקה את ווינדוס פון 7 ונערכת למלחמה, אבל זה לא האייפון שמדאיג אותה"

חזרה לתוכן הדיון
אורח 3אורח · ·

הודעה פורסם: 09/10/2010 - 17:33
נושא ההודעה:

או כמו שבאלמר אמר developers developers developers.
כנראה שבאמת רועדות להם הביצים.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. אורח